Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33902) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló,

A mai nap érkezett meg egy Raspberry Pi 4 model B, 4Gb-os kiadásban.
Azügyben szeretném kérni a segítségeteket, hogy milyen sd kártyát érdemes beletenni ?
Elolvastam a fórumon található micro sd kártyás összefoglalót, viszont továbbra is tanácstalan vagyok.
Maga a raspberry majd amolyan webszerverként fog szolgálni, egy egyetemi projektemnél. Az adatokat nem az sd kártyán kívánom majd tárolni, hanem hozzá csatlakoztatott külső merevlemezen. Ezek főként képek, videók, hangok, és szöveges tartalom. Maga a webszerver az alábbi módon fog felépülni:

Maga a konstrukció megoldható raspberryn, ennek már utána jártam.

Szóval mindezek tudatában, melyik sd kártyát ajánljátok ?
Elég sokminden fel lesz telepítve a rendszer mellé, szóval a minimum a 32Gb-os, de a 128Gb-os verzió is gondolkodtatóba ejtett, mivel nagyjából maximum egy 10k-t szánok rá, és ebben az összeghatárban már benne van a 128as is.

Ezeket nézegettem ki:
32Gb:
SanDisk SDHC Extreme Pro 32GB
Samsung microSDHC EVO Plus 32GB

64Gb:
Samsung microSDXC EVO Plus 64GB
SanDisk microSDXC Ultra 64GB

128Gb:
Samsung microSDXC EVO Plus 128GB
SanDisk microSDXC Ultra 128GB

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.