Hirdetés
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
s3toraph
senior tag
válasz
Pulsar
#26834
üzenetére
A sorkapocs lett a megoldás.

Egy szenzor kb. 9 méteren elvezetve a helyére a szobán belül a próbapaneltől,+ innen leágaztatva 1 szenzor kb. 4 méter kábelen kivezetve az erkélyre.
A szobán belüli leágazásból viszem majd tovább a kábelt a többi helyiségbe. Egyelőre ez a kettő van + 2 db szenzor a próbapanelben, bár ezek csak úgy. Egyelőre jó így, úgy kezdtem el megírni a kiolvasást hogy mindegy hogy kiveszek szenzort vagy beteszek újat automatán használja az összeset, szóval elvileg tökmindegy mikor építem ki véglegesre. Tesztelésre és mérés megkezdésére már megfelel így is. Véglegesen kb. 8-10 szenzor lesz (régebben 3-at akartam / szoba, de fölösleges. Mérni is elég lesz a gyakorlatban 5 percenként, amig tesztüzem megy addig percenként.)
Ezen a távolságon ahogy látom ugyanúgy hibátlan és ugyanolyan sebességű a mérés (mérési idő).
(Ahogy olvastam, nyugodtan építhetek akár 30-40 m kábelezést is 10 szenzorral, nem lesz gond, és elég lesz az az 1 db 4K7 felhúzó ellenállás az elején, se több nem kell, se kisebb.)Mindenkihez:
Viszont, segítség kellene nekem abban, hogy hogyan építsem fel a monitorozás adatbázisba mentését, majd grafikonra kirajzolását? Ahogy látom, RRD-vel oldja meg a többség. Olvasgattam a használatáról és a kiolvasott értékek eltárolására tudnám használni, de grafikon rajzolás ezzel nekem bonyolult, problémás, túl sok opció, túl sok mindenre kell figyelni... Viszont úgy látom van ez a Munin nevezetű grafikon rajzoló ami tud az RRD adataiból dolgozni. Akkor, ezt a felállást célszerű választani?
Vagy, RRD helyett valami MySQL, NoSQL-t inkább?
Továbbá, az adatbázis és a grafikon rajzoló része a szoftvernek (vagy hogy is mondjam), szóval ez a PI-n legyen, vagy inkább nem kellene terhelni és legyen valami szerveren? Ha ezen utóbbi a vonalon indulok, milyen szervert kell ehhez bérelni? Web, VPS? Mit kell rá felrakni? Apache web szerver + mysql?

(A grafikont el kellene érni bárhonnan netröl. Beavatkozást nem szándékozok, max. talán lesz egy restart opció pluszban hitelesített bejelentkezésnél. Ami kell hogy kirajzolja a grafikont, és biztonságos kapcsolatot tudjak felépíteni a szerver és a PI között.)
(Próbáltam összemazsolázni a topicból a válaszokat, de komplex, részletes leírást nem találtam, így nem áll össze nekem.)
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple Mac Studio M2 Max 32/512
- NZXT N7 B650E W1 + Ryzen 7800X3D + 32GB DDR5 6400MHz! BeszámítOK
- -ÚJ,2 ÉV GAR- GAMER PC: RYZEN 5 4500-5600X +RX 6600/6700XT +16-64GB DDR4! SZÁMLA! 70 féle ház!
- Új Gamer Gép - ASRock B660M, Intel I5 12400F, 16GB DDR4, RTX 3060 12GB, 500 GB M.2 SSD, 650W
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 1TB Nvme SSD
- Lenovo X13 Yoga 2in1 Thinkpad WUXGA Touch i5-1145G7 vPro 16GB 256GB 4G LTE GPS Win11 Pro Garancia
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás! Samsung Galaxy A15, Samsung Galaxy A25, Samsung Galaxy A35, Samsung Galaxy A55
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


wassermann
