Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#3397) sinick válasza KTTech (#3395) üzenetére


sinick
senior tag

Még nem tudom mennyire szállhat el a RAID0, csak most kezdtem nincs tapasztaltom.

12 éves pályafutásom alatt IDE nem szállt még el - pedig 2005-ig üzemeltettem 100 gépes hálózatokat kb 6 évig -, merevlemez nekem egy (fejhiba) szállt el, munkahelyeken meg talán három darab. Ebből a szempontból mindegy hogy egyhdd-s fejhiba van vagy raid0-ban lévő hw hiba, az adatoknak ígyis úgyis lőttek.

Eredetileg RAID1-et akartam, de arra azt írták a hozzáértők, hogy az olvasás nem lesz sokkal gyorsabb, viszont az írás annál lassabb. Igazából pedig mindennapos használatban gondolom az olvasás lényegesebb (ld. pl. ADSL, ahol figyelembe veszik, hogy 10szer annyit tölt az átlag user, mint amennyit feltölt)

Igazából HW hiba miatt (HDD vagy IDE hiba) ugyanúgy lehet adatvesztés, csak itt a HDD meghibásodási valószinűsége - elvileg - kétszer akkora. Gondolom IDE vezérlő illetve alaplapi RAID vezérlő meghibásodása csekély (csak az a lényeg, hogy ez ne okozzon adatvesztést a HDD-n).

Lehet hogy akkor beruházok még két vinyóra és megtükrözöm a RAID0-mat RAID01-re.
Ez lehetséges vagy ehhez előbb rombolni kell a RAID0-mat?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.