Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#2451) code1005 válasza lazydog (#2449) üzenetére


code1005
senior tag

Nem rossz, el is teszem a egy lehetőségnek. De ilyeneken is gondolkodom: [link]
Ha bele tennék 4 gyors wincsit, lehet nem lenne olyan rossz a teljesítménye. Csak ki tudja, hogy milyen proci van benne a raid 5-höz. Vagy egy alaplapi szintű raid5 van benne :DDD

plata o plomo

(#2452) lazydog válasza code1005 (#2451) üzenetére


lazydog
addikt

Az alaplapi kontrollertől sokkal komolyabb (még az enyém is jobb egy alaplapitól).
Plusz van rajta saját cache-memória. Ez utóbbi szintén van az enyémen is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2453) code1005 válasza lazydog (#2452) üzenetére


code1005
senior tag

Lehet, hogy egyszerűbb egy ilyet megvenni mint megvenni egy komplett gépet ebből a célból. A paramétereit olvasgatva nem tűnik rossznak.

plata o plomo

(#2454) lazydog válasza code1005 (#2453) üzenetére


lazydog
addikt

Ezt az USRobotics masinát egyszerűbb lenne megvenni. Csak attól tartok, egyszerűen megfizethetetlen lesz a nagánember zsebéhez mérve. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2455) code1005 válasza lazydog (#2454) üzenetére


code1005
senior tag

Külföldön már lehet kapni, kb. $550 tehát olyan 97e forint körüli az ára. Ha azt nézem, hogy wincsi nélkül 200e körül szántam egy gépre datacenteri feladatokra akkor ez az olcsóbb.
Az aggaszt csak, hogy max 500Gb winyó rakható bele, én a 750-es wd RE2-es darabokból akartam megoldani.

plata o plomo

(#2456) Reac^


Reac^
őstag

Sziasztok!

RAID0-ban kéne segítség, itt a panaszom: [link] :B

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2457) butch3r


butch3r
senior tag

Sziasztok!

Ajánljatok nekem egy olcsó raid kártyát, ami jobb mint a 4000ft-os bővítőkártyák.
Raid-1 et tudjon, sata-II-es legyen és 2 vagy 4 portos legyen.
A legjobb az lenne ha hardveres raid kártya lenne de gondolom abból nem igazán van a 10-20000-es árfekvésben. Én az Adaptec 1420sa-ra gondoltam, bár mint a gugliban talált oldalakból kiderült ez is szoftveres.

Köszi

(#2458) lazydog válasza butch3r (#2457) üzenetére


lazydog
addikt

Mi az, ami nem elég neked az alaplapi RAID1 megoldásban?
Hardver-es RAID kártyák inkább RAID5 és fölötte kerülnek a látótérbe. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2459) butch3r válasza lazydog (#2458) üzenetére


butch3r
senior tag

hogy már csak egy szabad portom van az alaplapon :) (+ még kettő, de azt el takarja a cpu hűtő, így azok kizárva:) )

Hardver-es RAID kártyák inkább RAID5 és fölötte kerülnek a látótérbe.

ohh, ez új. thx akkor majd így nézek szét.

(#2460) lazydog válasza butch3r (#2459) üzenetére


lazydog
addikt

Sima SATA csatlakozó bővítésre pedig tökéletesen megfelelnek az általad emlegetett 4000 HUF-os kártyák.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2461) butch3r válasza lazydog (#2460) üzenetére


butch3r
senior tag

még 1 kérdés.

Vezsek egy raid kártyát, használom raid 1-ben. Telik-múlik az idő majd lecserélem a kártyát (mert az első sata-I-es az új meg 2es lenne mondjuk) akkor hogy ha azon is a régin használt raid 1 tömböt szeretném használni csak beállítom a megfelelő hdd-kre a raid 1 tömböt és kész. nincs semmi extra tenni való ilyen esetben?!

(#2462) lazydog válasza butch3r (#2461) üzenetére


lazydog
addikt

Nincs, sőt a RAID1-ben használt vinyó bármilyen sima (nem RAID) csatlakozóra dugva is olvasható.
Írható is, csak ezt nem érdemes megtenni, ha még utána ismét RAID1-ben szeretnéd használni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2463) butch3r válasza lazydog (#2462) üzenetére


butch3r
senior tag

OK, thx

(#2464) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Üdv!
Most tervezgetek egy RAID0 rendszert a meglévő 74Gb-s Raptor helyett.Mivel teljesen kezdő vagyok a témában,van egy pár kérdésem:
-lehet-e úgy RAID -et csinálni,hogy egy régi hdd-hez,amin már van rendszer veszek egy újat.
-lehet -e gáz abból,hogyha a RAID-be kötött hdd-re megy folyamatosan a letöltés.
Válaszokat előre is köszi.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#2465) lazydog válasza hülyegyerek (#2464) üzenetére


lazydog
addikt

Nincs értelme a RAID0-nak a Raptor helyett, legfeljebb mellette.
Ha arra gondolsz, hogy megmarad-e a régi op-rendszer a RAID-tömb létrehozása során, akkor a válasz nem.
Nem gáz, csak lelassítja a RAID0-t.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2466) hülyegyerek válasza lazydog (#2465) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Meg most olvasgatom,hogy a játékok viszont jelentősen lassabbak RAID-del,mint szimpla hdd-vel.Ez igaz?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#2467) lazydog válasza hülyegyerek (#2466) üzenetére


lazydog
addikt

Ez igaz minden relatív kisméretű fájlra. Másrészt romlik a hozzáférési idő is.
Nagy méretű fájloknál, (video, renderelés, konvertálás) van előnye a RAID0-nak.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2468) hülyegyerek válasza lazydog (#2467) üzenetére


hülyegyerek
addikt

OK,akkor azt hiszem,marad a szimpla raptor....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#2469) lazydog válasza hülyegyerek (#2468) üzenetére


lazydog
addikt

Esetleg úgy fokozhatod a sebességet, ha cserélsz a 150GB-os ADFD Raptorra.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2470) hülyegyerek válasza lazydog (#2469) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az már egy kicsit túl sok lenne a pénztárcámnak....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#2471) tlac válasza lazydog (#2467) üzenetére


tlac
nagyúr

ha 4kb a csíkméret akkor is?
egyébként lehet vmi hátrányom, ha a legkisebb méretet állítom be? (2 x wd3200ys, ich8r)

(#2472) lazydog válasza tlac (#2471) üzenetére


lazydog
addikt

A legkisebb csíkméret esetén a leggyorsabb az apró fájlok kezelése, de így sem versenyképes egy gyors szingli vinyóval.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2473) tlac válasza lazydog (#2472) üzenetére


tlac
nagyúr

igen azt értem, hogy a legkisebb csíkméret a kis fáljoknak kedvez

a hátrányt arra értettem, hogy ez a vezérlőt és a procit nem terheli olyan szinten, hogy esetleg lassabb lenne, mintha nagyobbat választanék?

azt jól gondolom, hogy radi0-ban a teljesítmény nem lesz kisebb egy wd3200ys-hez?
vagy vmelyik művelet lassabb lesz?

(#2474) lazydog válasza tlac (#2473) üzenetére


lazydog
addikt

A hozzáférési ideje (access time) nagyobb lesz a RAID0-ba szervezett tömbnek, mintha ugyanaz a két vinyó szólóban lenne.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2475) tlac válasza lazydog (#2474) üzenetére


tlac
nagyúr

csináltam egy szintetikus tesztet, egy kicsit romlik a hozzáférési idő

konfig:
Antec Solo { FSP GreenPower 400W, Gigabyte GA-965P DS4 rev1.0 C1 F10 { Core 2 Duo E6400 + Thermalright Ultra-120 eXtreme + Sycthe SFF21F, 2 x 1Gb Goodram Pro 800Mhz, Inno3D 7600GST 256Mb + Zalman VF700Cu }, Samsung 160Gb SP1614N, Samsung DVD-RW SH-W163A }

win xp sp2 a Samsung 160Gb SP1614N-ről fut
everest 4.000.976
bios:
eist, c1e disabled
tuning nincs
raid, nativ sata

vinyók: 2db wd3200ys ich8r-re kötve

raidben: [link]

anélkül: [link]

(#2476) PC.


PC.
csendes tag

Üdv
Szükségem lenne segítségre,
PCI ATA 133 Raid Controller kártyát szeretnék telepíteni gépembe,
gyári CD nincs,
töltöttem le drivert (innen is [link] erről a kariról lenne szó: Model No. : PCI-IDECMD0680R )
de mikor telepíteném nem találja a megfelelő fájlt
raid re nincs szükségem csak 1 HDD-t szeretnék csatlakoztatni mobilrack-ben nem erröl bootolna a rendszer.
előre is köszönöm :R :R :R

(#2477) PC. válasza PC. (#2476) üzenetére


PC.
csendes tag

Megoldottam! :DDD
Köszönöm mindenkinek aki segített :R
innen ki is..
őőőő....
senki :Y


[Szerkesztve]

(#2478) lazydog válasza PC. (#2477) üzenetére


lazydog
addikt

Mi is köszönjük neked, hogy megosztottad velünk a tapasztalataid, illetve a megoldás módját! ;] :C

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2479) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi mindenkinek!

tegnap vettem 2 wdc 320 sata2t. van egy asrock alaplapom, 2 db sata1-el. raid 0-ba szeretném kötni. követtem a leírások szerint mindent. a telepítő cd-ről kellett csinálnom egy sata raid driver floppy-t. megtörtént. a biosban beállítva raid mód, sata controller engedélyezve. megkreáltam a raid 0-t, azaz: stripping 590 valahány gb. tehát ott van egyben raid 0-ban. ekkor jön a win telepítés, elején f6, floppyról xp-hez való raid driver telepítése. a folytatásnál az xp telepítő felajánl 2 db 131 gb-os helyet a telepítéshez. és nem 1 db 600 gb-osat. hát itt akadtam el...

ötlet please!!! :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2480) lazydog válasza szab.tam (#2479) üzenetére


lazydog
addikt

A szokásos, SP2 nélküli XP probléma. Frissíts!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2481) Interceptor


Interceptor
addikt

Hi!

Vinyóknál mit jelent a raid edition jelölés? Nemigazán értem mivel egy raid kártyával két normál egyforma vinyót lehet hajtani raid-ben. :F

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2482) code1005 válasza Interceptor (#2481) üzenetére


code1005
senior tag

Nagy dolgot nem. Elméletileg toleránsabb vele a vezérlő, tehát nem foga rögtön kidobni a tömbből. És talán folyamatosabb üzemre lett tervezve mint a desktop társaik.

Természetesen ugyan úgy (minimum) 2db wincsi kell belőle egy raid 0, ill. 1-hez. :)

[Szerkesztve]

plata o plomo

(#2483) Interceptor válasza code1005 (#2482) üzenetére


Interceptor
addikt

nagyságrendileg 2 ropival drágább az RE jelölésű.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2484) Interceptor válasza code1005 (#2482) üzenetére


Interceptor
addikt

szerinted jobban járnék egy raptor vinyóval amire a rendszert rakom? vagy vegyek két 320-as WD-t és raid0-ba nyomjam?tudfom legdruvább megoldás két raptor vinyó raid0-ban:D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2485) tlac válasza Interceptor (#2484) üzenetére


tlac
nagyúr

jobban járnál 1 raptorral

(#2486) szacsee válasza Interceptor (#2484) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hali!
Nekem 2db 250 YS volt Raid 0-ba kötve, úgyhogy nagyjábót tudom milyen gyors.
Szerintem a Raptoral és egy nagyobb kapacitáíú HDD-vel jobban jársz, de attól függ mire kell.
Pl. a Raptor elérési idejét soha nem fogja megközelíteni egy Raid 0 tömb, viszont ha videóvágással foglalkozol nagyobb méretben, akkor lehet szerencsésebb a Raid 0.
A helyedben vennék egy Raptort rendszervinyónak és kuporgatnék össze pénzt 2 YS-re, majd azt raid-be kötném.
Neked kell mérlegelni mennyit szánsz rá és mire használod, valamint, hogy kihasználod-e.
Gammákhoz, amúgy Raptor a jobb sztem. :R

(#2487) Interceptor válasza tlac (#2485) üzenetére


Interceptor
addikt

tiszta sor hogy rendszer gyorsabb lesz föleg gammák,de mi van ha a másik solo vinyómra akarok adatot írni vagy olvasni róla akkor az marad ugyanolyan lassú nem?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2488) Interceptor válasza szacsee (#2486) üzenetére


Interceptor
addikt

jah gondolom azért érdemes raptor rendszervinyón kívűl a másik két nagyobb adattárolásra/raktárnak használt vinyókat raid0-ba kötni mert azok sebessége semmit nem változna egyébként?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2489) tlac válasza Interceptor (#2487) üzenetére


tlac
nagyúr

nyílván a raptor nem gyorsítja fel a másik vinyót
(adatárolásra nem kell nagy sebesség, pl. film, zene)

(#2490) Interceptor válasza tlac (#2489) üzenetére


Interceptor
addikt

Nekem fontos lenne,hogy ne csak játék közben de pl sima ablakműveleteknél, vagy ha megnyitok valami alkalmazást minnél kevesebbet kelljen a vinyóra várni.Ezt is megoldja a raptor?maximálisan ki szeretném használni a c2d-ben rejlő lehetőségeket,mert per pillanat a vinyó a szűk keresztmetszett,hiába sata2.



[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2491) tlac válasza Interceptor (#2490) üzenetére


tlac
nagyúr

ha a raptorról megy, akkor igen (ezek csak sima sata-sok)

(#2492) Interceptor


Interceptor
addikt

Még azt szeretném megtudni,hogy ha mégis a két sima sata2-es vinyók raid0-ban kötése mellett maradok,az mennyi gyorsulást hoz a sima solo sata2-es vinyóhoz képest?Azért kérdem mert ezt a raptoros megoldást drágának tartom,mivel egy 74gb-os raptor árából már egy 500gb-os WD vinyó is simán kijön,de két 320 WD-t is megúsznék annyiból.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2493) szacsee válasza Interceptor (#2490) üzenetére


szacsee
nagyúr

Raptorral jobban jársz!
2 HDD-t azért ajánlottam raidbe, mert nem tudtam mire fogod használni (raptor mellé).
Amúgy ez nem csak a rendszer komponensein múlik, hanem az Operációs rendszeren is.
Lehet űberbrutál géped, ha szarul van belőve a winfos, akkor lehet ugyanolyan gyors fileműveletekben, mint egy sulinetes dobozka (csak elnagyolt példa).
Ilyen trükköket pl a win XP-s topikban találsz.
Pl rendszermag beírása indításkor a memóriába.
Indexelés kikapcsolása.
NTFS filerendszer gyorsítása stb :R

2492: Ahol a véletlesnszerü elérés számít, ott ugyanolyan gyors, magyarul ugyanannyi idő alatt éri el az adatokat, de ha jól van beállítva, akkor olvasásnál és írásnál is űbereli a single HDD-t és nem kevéssel. De ésszel kell vele bánni, mivel ha szétesik a raid tömb, akkor gáz van és nem kicsi. Ezért jó, ha van egy tartaléknak, amire a fontos dolgokat mentegeted.

Idővel mondok gyakorlati példát, mivel szétszedtem a raid kötetet, de így lassabbnak érzem a gépet, pedig erősebb a procim is (X2 @ 2700 vs E2160 @ 3.0 Ghz), úgyhogy számít biztosan, de ma feldobok pár játékot és megmondom mennyire. :))

[Szerkesztve]

(#2494) Interceptor válasza szacsee (#2493) üzenetére


Interceptor
addikt

akkor már egyszerűbb vistát használnom nem?csak azért kérdem mert épp most tesztelem a vistát.Féltem tőle ezért egy külön vinyóra raktam egy régi 80gigás 2mb caches maxtorra:D és lehet hülyének fogtok nézni de már így is gyorsabb a rendszer mint az XP a sata2-esen.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2495) tlac válasza Interceptor (#2492) üzenetére


tlac
nagyúr

''tesztben'' jól mutat a raid0: [link]
de csak egy kicsivel érzem (lehet semmivel) gyorsabbnak a rendszert (biztos nem építenék mégegyszer raid0-t)

[Szerkesztve]

(#2496) Interceptor válasza tlac (#2495) üzenetére


Interceptor
addikt

gondolom a P5B-s raid szart nem ér,mennyit kóstál egy sata2-es vagy 1-es raid vezérlő ami a raid0-át tudja?nem éri meg?most nézem hogy te szoftveresen nyomtad ami zabálja a rendszert...

[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2497) szacsee válasza Interceptor (#2494) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szép meg jó a Vista, de ne felejtsd el hogy egy 6-8 hónapja nyúzott XP lassabb mint egy friss Vista (laikusoknál).
A másik 2Gb rammal idővel le fogsz szokni a játékokról vista alatt, de ha már megvetted tedd fel nyugodtan. :DDD

A soft raid annyira zabálja a rendszert, (főleg olyan volumenü gépnél mint a tied), mint amikor levegőt veszel és kimerülsz tőle (magyarul semennyire, legalábbis nem veszed észre) :B

[Szerkesztve]

(#2498) tlac válasza Interceptor (#2496) üzenetére


tlac
nagyúr

ilyen sima kis 2 vinyós raid0-ra szerintem bőven elég az alaplapi

ich8r-rel nyomtam (a háttérben ez is tényleg szoftveres, de nézd meg a cpu használatot, nem zabál az semmit)

(#2499) Interceptor válasza szacsee (#2497) üzenetére


Interceptor
addikt

csak 2 hónapos az XP,kb 3 havonta szoktam újra rakni. :R
Mondjuk játékok alatt nemtom mennyivel gyorsabb vagy lassab a vista de nemigaz hogy 2 giga ram kevés lesz?mindegy ''fillérekért'' lehet kapni ugyanezt a ram párost már.Majd lesz 4 giga akkor:d

[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#2500) Interceptor válasza tlac (#2498) üzenetére


Interceptor
addikt

tényleg nem zabál sokat vajon a memóriát mennyire eszi?Az én lapomon csak ich8 van mivel nem deluxe az szarabb mint a tiéd.:D találtam raidvezérlő kártyát 5-ért igaz csak sata1-ben megy.Van gyakorlati különbség a sata1 és 2 között?

[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.