Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#2751) lazydog válasza kem (#2747) üzenetére


lazydog
addikt

Amúgy meg nem "haggya" rá a procira a CRC számolást, kérlek linkeld ezeket a teszteket!
Nekem pont ilyen RAID kártyám van. Nem egy királyság, de azért használható darab. Én 40 kHUF-ért vettem, két éve, így 20K-t még most is megérhet..

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2752) kem válasza lazydog (#2751) üzenetére


kem
addikt

csak ezt találtam most.
Milyen alaplap mellett van neked ilyen?

szerk1:Pudsz nekem mutatni screenshotot ahol a prociterhelést is mutatja?

szerk2:Ilyesmire gondolok

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#2753) kem válasza kem (#2752) üzenetére


kem
addikt

az a smiley nem tartozik oda, csak rios gondolja úgy

Köszi!

(#2754) lazydog válasza kem (#2752) üzenetére


lazydog
addikt

Egy Asrock 939Dual-SATA2 alaplapban használtam. Már nincs meg ez a lapom, így jelenleg nem hasynálom a kártyát.
Viszont találtam egy jó oldalt, rajta egy összehasonlításra alkalmas grafikont

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2755) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

hi.

elég jó áron jutottam hozzá két 300GB-os seagate barracudához, csak azt szeretném kérdezni, hogy eladjam az egyiket, vagy kössem raid-be őket? mennyivel lenne jobb a teljesítmény írás/olvasás terén?

(#2756) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tudnátok ajánlani PCI -os ATA Raid kártyát 4 csatornásat amin van processzor és memória is az Adaptec -et ismerem, de lehet más márka is. Elsősorban a biztonság miatt lenne rá szükség Raid 1 tükrözés miatt. Köszönöm.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2757) liksoft válasza zoltanz (#2756) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tükröt sofware úton hozz létre. Minimális a proc plusz terhelése, viszont a SMART lekérhető mindkét drive-ról. Spéci kártya a SMART-ot nem adja vissza RAID konfiguráció esetén. Vagyis így plusz növelhető a biztonság.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2758) kem válasza lazydog (#2754) üzenetére


kem
addikt

Nem a sebesség miatt vannak kétségeim, hanem a processszorterhelés miatt.
Ez a grafikon semmire nem utal avval kapcsolatban.

Köszi!

(#2759) Jubei


Jubei
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Az lenne a gondom, hogy bios frissítés miatt megadta magát a lapom(asus m2n-e) és most próbálják újra feléleszteni, de a másik gond, hogy van a lapon egy integrált raid vezérlő és használtam 2 vinyót raid 0-ába.
namost ha újra fog működni az alaplap, akkor a raid kötet szétesik? ha igen újra lehet építeni adatvesztés nélkül?
Előre is köszi a választ.

(#2760) lazydog válasza kem (#2758) üzenetére


lazydog
addikt

Van egy kis proci-terhelés.
Használj erős procit, oszt jónapot! :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2761) Vagyok_


Vagyok_
csendes tag

Egyik napról a másikra elszállt a Raid 0. :(
Alaplap látja a wincsiket de a raid menü csak a tömb nevét írja ki és, hogy status failed. Nem bootolható. Másik gépben a windóz alatt a lemezkezelés szintén csak a tömb nevét látja.
Tudom nem javítható de mégis nincs vkinek használható ötlete?

(#2762) fjani


fjani
tag

Sziasztok! Van egy Silicon Image sil 0680-as ide-s, kb 4 éves raid kártyám. A problémám a következő:friss xp telepítés után ha másolok egyik vinyóról a másikra a sebesség 55-64 mb/s között mozog (2db samsung 250 ide).Aztán 1-2 hét elteltével a sebesség leesik 30-35 mb/s-ra és nem tudom miért.Lehet hogy elfáradt a kártya ? Gondolom ez hülyeség, valamilyen driver ütközés vagy egyéb okozhatja ezt? Valamint azt is furcsállom hogy első perctől úgy működik hogy a 2 ide kábel végére van kötve a 2 mobil rack de a vincsiket csak slave módon látja ha masterra teszem nem ismeri fel.Segítségeteket tanácsaitokat előre is köszönöm.Már néztem másik kártyát is hogy lecserélem de nem tudom milyen tipusra lenne érdemes,esetleg ha tudtok ilyet mondani lehet hogy vennék egyet max a 3-4000 ft kategóriából többet nem akarok költeni rá.

(#2763) brd válasza fjani (#2762) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem egyszerűen csak megtelik a HDD és ezért lassabb (mondjuk ha úgy 70%-nál jobban tele van). A vége felé ugye egyre kisebb körök vannak a HDD-n, ezért, -azonos fordulatszámot feltételezve- ott lassabb az olvasási/írási sebesség. A másik ok az lehet, hogy nagyon töredezett lesz a filerendszer, és nem tud folyamatosan írni/olvasni a HDD, hanem közben sokat kell a fejet is mozgatnia.

The only real valuable thing is intuition.

(#2764) fjani válasza brd (#2763) üzenetére


fjani
tag

De gyors voltál.köszi.Ez a probléma akkor is ha frissen leformázom az egyiket a másikat pedig töredezettségmentesítem ezt már végigzongoráztam de ugyanaz a helyzet.friss xp után meg megy mint a golyó:-egy darabig aztán megint lassulás.

(#2765) brd válasza fjani (#2764) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor még1 ötlet: lehetséges, hogy a mobilrack, vagy a hibás kábel, ill. hibás kábelezés miatt átviteli hibák vannak, ezért a windows folyamatosan visszaveszi az átviteli sebességet (persze ez függ a drivertől is). Ha újratelepíted, akkor ugye a korábbi átviteli hibákról nem tud, ezért megint teljes sebességgel fog működni.
Nézd meg, hogy amikor a lassulás van, akkor milyen átviteli módban működnek a HDD-k. Ha UDMA5-nél kisebb, vagy PIO mód szerepel ott, akkor valószínűleg ez lesz a hiba.
Driverfüggő, hogy ezt hol tudod megnézni, normális esetben az eszközkezelőben, az adott eszköznél láthatod, de pl. az Everest is kiírja a Háttértárolók kategória alatt.

The only real valuable thing is intuition.

(#2766) tzscske


tzscske
tag

Egy elég hülye kérdésem lenne :B
Hol tudom megnézni,hogy a kártyám raid-es vagy csak sima sata controller?
Googlezgattam jobbra balra,de amit beírtam találtam simát és raidet író oldalakat is :(((
A chipen ami van:
adaptec
aic-8130
758214
qa64841.2
0430 b2s
88sx6541-bcz
singapore

hp spare p/n:373013-001
hp p/n:370901-001

Bootnál nem jön elő a bios-a a kártyának ebből gondolom,hogy csak sima controller.(az integrált scsi biosa előjön,konfigolható)1 vinyó van egyelőre rajta,de ha raides lenne akkor is elő kéne jönnie a konfigjának?!

(#2767) lazydog válasza tzscske (#2766) üzenetére


lazydog
addikt

Jól gondolod.
Ha nem jelentkezik be a kártya RAID-BIOS-a, akkor csak sima SATA kártyád van.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2768) tzscske válasza lazydog (#2767) üzenetére


tzscske
tag

Köszi a gyors választ! :R
Másik kérdés: Egy régi u160-as 7200rpm scsi vinyónak kb mekkora az átviteli sebessége egyedül?Az én vinyóim régiek vagy magánban 30-35MB/s-t tud?A napokban kipróbálom majd a raidet velük,mert ez elég kiábrándító volt így elsőre :DD (integrált u320-as controller van,de van még 2 rendes pci-x-es kártya amit úgyis tesztelnem kell,úgyhogy lesz időm kikisérletezni)

(#2769) brd válasza tzscske (#2768) üzenetére


brd
nagyúr

Kb. annyi lehetséges, igen. De a SCSI HDD-k az elérési időben jók, régebben is így volt, és most is így van. Pl. a win hamarabb beboot-ol nálam egy 5 éves SCSI HDD-ről (hasonló átvitele van, mint amit írtál), mint egy mai S-ATA/P-ATA meghajtóról.

The only real valuable thing is intuition.

(#2770) tzscske válasza brd (#2769) üzenetére


tzscske
tag

ez majd holnap kiderül mennyire érezhető,akkor átteszem a rendszert sata vinyóra.Aztán a scsikkal kipróbálom a raideket,ha lesz humorom raidben is feltolok rá rendszert,hogy úgy mennyivel gyorsabb a betöltés stb.

[ Szerkesztve ]

(#2771) ashot


ashot
tag

Szasztok

Az a problémám, hogy uj videókártyát tettem a gépbe, és volt hirtelen pár kibekapcsolás a gép indulásakor, aztán egyszer csak eltünt a DVDRW meghajtom. Volt már régebben is ilyen a jmicron driverrel szórakozam aztán egyszercsak véletlenül valahogy visszajött a meghajtó. Most sehogysem sikerül, a gép inditásánál kiirja hogy nincs raid meghajtó, nincs dvd. A bioszban sem ismeri fel a gép a dvd meghajtót. Letöröltem, ujratettem a jmicron drivert, de semmi. Mit tegyek?: Help me please!!!

[ Szerkesztve ]

(#2772) tzscske válasza ashot (#2771) üzenetére


tzscske
tag

Az a pár hirtelen ki be kapcsolás nem valami bíztató jel. :F
esetleg próbáld meg visszatenni a régi kártyát,hátha az segít.
Ha a bios nem látja akkor hiába trükközöl szerintem driverrel,először ott kéne rendben lenni aztán majd a win is meglátja talán.

Más:
Raidbe tettem a 2 scsi vinyót,de a mérési értékeim ugyanazok maradtak szinte.Annyi változott,hogy a mérési értéket szinte stabilan végig tartotta,nem csökkent a végén fokozatosan lefelé.
Mitől lehet ez?Kábel okozhat ilyet?(azt hittem csak a u160-u320-nál van jelentősége a kábelnak, itt 35mega körül is lehet ez gond?)
Tényleg jóval gyorsabb a scsi -n a rendszer mint sata vinyón :R

(#2773) brd válasza tzscske (#2772) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg egyszerűen rosszul van beállítva a kártyán az átviteli sebesség. Kompatibilitási okokból elképzelhető, hogy az alapbeállítás pl. 40 MB/s, aszinkron. Esetleg a lezárás nem stimmel (nem tudom, milyen HDD-d van).

The only real valuable thing is intuition.

(#2774) tzscske válasza brd (#2773) üzenetére


tzscske
tag

A kártya biosában u320-ra van állítva alapból.
Esetleg a windowsban is állítani kéne valahol?Mert szinte ugyanazokat az értékeket hozta a sima vinyó mint a raid.
Most beletettem egy külső kártyát,arra megy a rendszer éppen szólóban.Meglátjuk ezen is ugyanazt produkálja-e.Aztán raidbe teszem és úgy megy rá a rendszer. :DDD (ki kell tesztelnem a lártyát,hogy jó-e,meg van egy másik kártya is amivel holnap ugyanezt végigjátszom :Y )
Majd szétnézek,hátha találok a winben valami korlátozást.
(kábelt kicseréltem másikra és ugyanaz maradt,vagy mindkettő gagyi vagy nincs jelentősége)

[ Szerkesztve ]

(#2775) tzscske


tzscske
tag

csináltam pár tesztet everestel:

Read test suite:
raid1 egy kábelen
raid0 egy kábelen
raid0 külön kábelen

Linear read test:
raid1 egy kábelen
raid0 egy kábelen
raid0 külön kábelen

Random read test:
raid1 egy kábelen
raid0 egy kábelen
raid0 külön kábelen

Buffered read test:
raid1 egy kábelen
raid0 egy kábelen
raid0 külön kábelen

Avarage read test:
raid1 egy kábelen
raid0 egy kábelen
raid0 külön kábelen


Vinyók:
HP DDSY-T36950
IBM DPSS-336950
egy kábelen= egy csatornán egymás alatt a két vinyó
külön kábelen=két csatornára téve egy-egy kábelen

[ Szerkesztve ]

(#2776) twine


twine
addikt

Sziasztok!
Előre is elnézést ha hosszúra nyúlnának a kérdéseim...
Olvasgatom már egy ideje a topicot, mert vágyam volt egy "stripe"-olt rendszer...
A gépemet elsősorban munkára(videó-fotó-zeneszerkesztés) használom, de azért ha időm engedi a baráti körrel szoktunk játszani is... Tehát munka+ szórakozás!
Eddig a gépemben(Asus p5nd2sli, d805@3,5Ghz, 3 giga Ram) egy Samsung sp2004c volt az oprendszeré(vista ultimate) és egy Samsung sp2504c volt az adatoké amivel dolgoztam... Végre sikerült beszerezni ez utóbbi testvérét, így össze tudnám stripe-olni a két 250GB-os sata2-es "samu"-t.
Valszeg egy-két hónapon belül alaplapot cserélek, és ahogy nézem lenne egy csomó jó lap ami nekem megfelelne, de nincs rajtuk RAid vezérlő, illetve lapcserénél nem szeretném elveszteni az adataimat, tehát olvasva a fórumot arra jutottam raid vezérlő kártya az én megoldásom!
Eddig az előzmények. A kérdések pedig:
1,Lehet e kapni 10.000 ft magasságában olyan vezérlőkártyát, ami legalább azt a szintet hozza mint egy jobbfajta alaplapi vezérlő?
2,Ha igen tudnátok ajánlani tipusokat?
Vágyam még hogy az oprendszer is külön stripe-olt tömbön legyen...
3, Van ennek értelme? Gyorsul ettől az oprendszer? (bár a sebességével igy sincs bajom)
3.a, Ha van értelme létezik az 1-es pontban emlitett összeg körül 4 HDD-t kezelni képes kártya?
Videoszerkesztésnél eddig ugy tudtam érdemes az oprendszert-vágóprogit(premiere, edius, after effects), és a munkafile-okat külön HDD-n tárolni, mert igy gyorsabb a rendszer.
4,Stripe-olt tömbnél marad ennek értelme, vagy elég lenne egy tömböt létrehoznom?
5,Bármilyen ötletet hozzászólást, ami nem jutott volna eszembe, és gyorsítja a rendszert, szivesen veszek....
A sebesség mindenek felett az hogy dupla a meghibásodás veszélye, stb, már soxor olvastam.....köszönöm...
Tisztelettel megköszönöm a türelmet, és előre is a segítséget....
Üdv
Twine

[ Szerkesztve ]

(#2777) temes69


temes69
aktív tag

szaisztok!

adott egy MSI K9N NEO Nforce 550 alaplap, és 2db 250gb samsung vinyó. szal ezt összehoztuk tükörbe, felraktuk rá az xpt, és ment is tökéletesen. viszont ma reggel már megjelent a másik vinyó is az xpben. ilyenkor mi van? elvileg egyet kéne neki látni mert a másik tükör. ez csak így megadja magát ha olyanja van? mit kell ilyenkor csinálni?
a válaszokat előre is köszönöm.

(#2778) twine válasza twine (#2776) üzenetére


twine
addikt

OK,,elnézést az előbbi kérdésekért, szinte mindre megtaláltam a választ a topicban.....Viszont. egy kérdés még mindig nyitott maradt előttem:

Mégpedig az, hogy ebben kb 10.000ft körüli árban, milyen vezérlőt vásároljak ami a legjobban kihasználja a két SP2504c sataII-es HDD-t?
Pci,pciex1,pciex4, vagy mittomén még milyenek léteznek.....Olvasom hogy a déli hidba integrált raid vezérlő lassab mint az északi hidba,,,,stb.....tényleg nem értek hozzá, ez gondolom látszik...
Tehát melyik csatoló felület az amelyik a legnagyobb sávszélességet biztositja egy RAID0 tömbnek, és elviekben ezzel a két HDD-vel mekkora az elméleti sebességem?
Köszönettel
Twine

(#2779) K3NZO


K3NZO
senior tag

sziasztok. Most próbálok raid be rakni két ugyan olyan vinyót. A problémám a következő. ASUS p5k lap esetén hogyan kell belépni a RAID bios ába? A könyv azt írja hogy ctrl-J de ezt ajárhogy nyomogatom a gép indulásakor nem történik semmi. A biosban is mindent beállítotam de semmi. Ötlet? ( A lapon egy jmicron jmb363 van integrálva ennek honlapját is már átbogarásztam de semmire nem jutottam).

"Per aspera ad astra"

(#2780) twine válasza K3NZO (#2779) üzenetére


twine
addikt

:DD jó napot kívánok....
Megvan a Samu párja? Úgy látom akkor mindketten szerencsével jártunk :)
Sok szerencsét a projecthez....
Üdv
Twine

[ Szerkesztve ]

(#2781) K3NZO válasza twine (#2780) üzenetére


K3NZO
senior tag

Szia! :). Hát engem a szerencse el is került meg nem is! Mint utólag kiderült a lapom csak raid1-et kezel! :W Vennem kellett egy raid vezérlőt ami a teljes gép átépítését eredményezte, dehát így jártam. A rendszert most tesztelem. Neked működik már? Hogyan szuperál?

"Per aspera ad astra"

(#2782) twine válasza K3NZO (#2781) üzenetére


twine
addikt

[OFF][/OFF]

Sajnos még nem, mert hamarabb sikerült megvennem az új deszkát (P35C-DS3R)mint gondoltam,
és arra jutottam hogy valszeg ez a deszka hosszab ideig fog kiszolgálni mint a mostani, így lemondtam a Raid vezérlő kártyáról, és az alaplapi vezérlőt fogom használni.
Röviden: Nekem is teljesen uj rendszer lesz, és abban akarom beizzitani a Raid0-át! :DDD
Ehez viszont szükségem van még egy procira,amihez meg pénzre...
Hát így...
Azért őrülnék ha jeleznél itt, hogy milyenek lettek a "Samuk" párban...mert legalább lenne viszonyitási alapom.... :R
Ha megteszed előre is köszönöm....
Ja igen... és milyen teljes átépítés volt? (egy raid zsuga miatt???)
Üdv
Twine

[ Szerkesztve ]

(#2783) K3NZO válasza twine (#2782) üzenetére


K3NZO
senior tag

Túl nagy véleményt nem tudok mondani mert tegnap éjjel állt össze a dolog, nem volt még időm nagyon meghajtni. Azért kellett átépíteni mert elfogyott a pci slotom illetve a vga karim miatt nem fért el, és ki kellett vennem, ha azt kivettem a hang karimat is ki kellett vennem és így tovább :D. Még csak most tettem fel rá egy friss xp-t amint tudok mondok pontos adatokat és tapasztalatokat. (Offic olyan gyors amit még nem láttam, semmi töltés csak beugrik az adott alkalmazás, eddig ennyit vettem észre :D).

"Per aspera ad astra"

(#2784) twine válasza K3NZO (#2783) üzenetére


twine
addikt

Kiváncsian várom a véleményt....
Üdv

(#2785) tzscske


tzscske
tag

Nem teljesen ide tartozik,de hátha valki tud kicsit segíteni ill. meg tudja mondani merre kotorásszak.
adott egy sata kártya a chipen ami van:
adaptec
aic-8130
758214
qa64841.2
0430 b2s
88sx6541-bcz (mindenhol csak 88sx6041-et találtam)
singapore
hp spare p/n:373013-001
hp p/n:370901-001

Ehez kéne nekem firmware vagy bios vagy akármi.(elvileg ami volt rajta elsz#@#$-am)Azóta nem tudom a kártyát felismertetni a rendszerrel.
Ahogy utánnaguberáltam a kártyána hp proliant ml150 g2-ben van (volt) ilyen.Ott viszont csak a 6portos sata vezérlőnek van firmware.Ezt rátettem és azóta nem jó,ha minden igaz.(ez 4 portos).Valahogy vissza kéne hozni az életbe. :B
Próbáltam adaptech,hp,meg mindenféle hasonló dologgal életre kelteni de nem megy.Megjelenik az eszközkezelőben,de nem fogadja el a drivert (hibakód:10 és nem használható a cucc)
Ha valaki tudna segíteni merre kotorásszak vagy mit csináljak megköszönném :R :R

(#2786) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van 2 WD caviar SATA2-es winyóm inteles ICH9R vezérlővel egy RAID0 tömbben és később szétpartícionálva. Most lehet újra kéne partícionálni és elgondolkodtam hogy talán a raid-tömböt is máshogy kéne kiosztani. és kéne pár tanács egy profibb embertől.

Van egy 3,5Gb-os partícióm windowsos pagefilenek, egy 15Gb-os Vistának és rendszerprogiknak (ezt kell majd felhízlalni 20-22Gb-ra), 5Gb XP-nek (tartaléknak kompatibilitási problémákra),és a maradék egyben film-játék-zene-fényképek-stb.
Namost két kédés lenne.

1. A 4 partíció helyett megérné-e 3-4 darab RAID0 tömböt is csinálni egy helyett és egyesével variálni a blokkméretet is? És ezesetben melyik partíciótipusra (swapfile, windows, vegyes nagyfileok) milyen érték lenne a nyerő? (bár inteles vezérlőnél 128Kb a felső határ, de hátha megérné lefelémenni valamelyiknél, annyira nem értek hozzá...)

2. Formázáskor lehet állítani a foglalási egységek méretét. RAID0 esetében megérné csíkszélesség függvényében megadni ide egy értéket?
Most 512bájt a fizikai és logikai szektorméret (dafaultban formázva) és formázásnál tudtommal 64Kb a megadható legnagyobb foglalási egység.

Megérhetné feltolni a foglalási egységet a duplájára (512b-ról 1024b-ra ha RAID0-ban duplán állnak a winyók)?
Vagy netán megkéne próbálni 64Kb-os csíkszélességet alkalmazni és 64Kb-os allocation unit size-al formázni?
Persze itt megint kérdés melyik partíciótipusnak milyen formázási foglalási egység lenne optimális?

Vagy a RAID0 csíkszélességet hogy kell értelmezni? Egy-egy 128Kb-os szelet van mindkét winyón és így kerül fel egy ütemben egy 256Kb-os file kettévágva, vagy a 128Kb-os csík azt jelenti hogy van egy-egy 64-64Kb-os csík mindkét winyón

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2787) tlac


tlac
nagyúr

nem tudom, hogy volt-e már róla szó, de ich8r-ről a ich9r-re kapásból megy a raid-es áttérés
gigabyte 965p ds4-ről váltottam gigabyte p35 ds4-re
az új lap kapásból felismerte a raid0-át és linux és a win is elindult róla mindenféle állítgatás nélkül (win-re még a drivereket sem raktam fel)

(#2788) janos666 válasza tlac (#2787) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jó hallani, engem azzal is oltogattak régen hogy az inteles (pl. ich8) RAID-om akkor is baszhatom ha elszáll az alaplap és garis cserén kapok másik ugyanilyen tipusú deszkát.

Valaki valamit a javasolt sávméretekről meg formázással kapcsolatban? :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2789) K3NZO válasza janos666 (#2788) üzenetére


K3NZO
senior tag

Én most 2 samsung 250Giga 7200Rpm 8Mb cache vinyót raktam raid0-ba 128 block mérettel. Hát nagy gyorsulást nem sikerült vele produkálnom, most akarom nagyobb blockméretre rakni. Szerintetek mekkora gyorsulást lehet elérni nagyobb block okkal?

"Per aspera ad astra"

(#2790) Tüzi

Nekem az lenne a kérdésem (bár nem közvetlenül ide tartozik, de) két WD 160as sata vinyó van strip-elve, és nem tudom miért, de veszett nagy az MFT. Lehet valahogy karcsúsítani? Meghajtónként olyan 8-10%ot foglal el... Kicsit szúrja a szemem, de ha így működik csak, akkor így marad :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2791) brd válasza Tüzi (#2790) üzenetére


brd
nagyúr

Elég valószínűtlen, hogy az MFT lenne akkora, ahhoz rengeteg kis file-nak kellene a meghatón lennie. Szerintem csak a neki lefoglalt terület akkora, de ide file-ok is kerülhetnek, ha már máshol nincs hely.

The only real valuable thing is intuition.

(#2792) SimonYana válasza janos666 (#2788) üzenetére


SimonYana
addikt

Hali Mindenkinek!
janos666!
Az intel raid sehogy nem szál el,akármilyen lapra átteszed!Nem szaban szétszedni a raidet és ugyan úgy tedd össze.Legfeljebb a rajta levő rendszer nem indúl ha másik lapon van.Ez is a driverek miatt!Az Intel Raid minden lapon intel Raid.Természetesen ha nem intelt használsz mind két lapon akkor nem jó!Mondjuk,ha giga lapról átteszed ugyan úgy egy Asusra,akkor csak a C:/ - t kell formáznod és felteszel egy másik telepítést.A másik partíción minden meg lesz!Logikus ,hogy a C:/ maradjon csak rendszer és fontos dolgokat másik partíción tarts.A leg egészségesebb a nagyonfontos dolgot külön winyón tartani.
Én világ életemben Raideltem.Most is egy 4×160 RE WD Raid 0-át használok! Képes saját magára 50-60 000-el másolni! :))

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#2793) Tüzi válasza brd (#2791) üzenetére

O&O defrag 10-es mutatja ekkorának. 5-6 nagy (1giga+) fájl van a meghajtón, és akkor is ekkora böszme MFT van. Bár lehet, hogy igazad van, és végszükség esetén oda is ír. Én is csodálkoztam rajta. Meg azon is, hogy ha a két 160as(nak mondott) vinyót összekötsz, akkor 298gigát lát a raid vezérlő, rendszerben meg 310 körül van a szabad hely... :)
Jut eszembe. Melyikre érdemesebb kötni? Intel-re, vagy Silicon Image-re? (Én Intelre kötöttem.)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2794) temes69


temes69
aktív tag

sziasztok!
raid1 mirror megtört. rebuildnél melyik vinyót kell kiválasztani? azt amelyikET tükrözni akarom, vagy azt amelyikRE tükrözni akarok?
az nvdia progi csak mutatja mindkezttőt de arról nem szól a fáma hogy akkor hogy is....
köszi előre is a válaszokat!
meg boldog karácsonyt mindenkinek!!!

(#2795) ricsi99


ricsi99
addikt

Van valakinek ötlete miért ennyire változó itt a raid-em [link] sebessége?
Valahol ovastam hogy raid nél külön kell bekapcsolni a cache-t a wincsikezelésnél (lehet tök hülyeséget irok)
xp 64 et használok

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#2796) brd válasza Tüzi (#2793) üzenetére


brd
nagyúr

A GB->MB->KB stb. között 1024 a váltószám, ugye tudod? ;) Azaz pl. 1 GB az 1024 MB, és nem 1000. Tehát ha a vezérlő GB-ban írja, és az OS-ben mondjuk MB-ban látod, akkor a 298 GB az nem 298000 MB, hanem 305152 MB, és 312475648 KB.

The only real valuable thing is intuition.

(#2797) brd válasza temes69 (#2794) üzenetére


brd
nagyúr

Ha működik a RAID jó tagja, akkor azt kell kiválasztani, amelyikre akarod újraépíteni (rebuild). A vezérlő ugyanis nyilvántartja, hogy a RAID tagjaiból melyik-melyik, és ha kiesik a RAID-ből az egyik HDD, akkor tudja, hogy azon nem a jó adat van.

The only real valuable thing is intuition.

(#2798) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van előnye valamilyen szempontból a SCSI HOSTRAID vagy RAID vezérlőnek vagy nem kell külön jó a SATA, PATA RAID is ha (NAND vagy újabb) SSD FLASH merevlemezeket használunk, mert elég gyors elérési idejük van. Mondjuk párhuzamos elérése van és menet közben el lehet távolítani, lineárisan bővíthető talán ezért? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2799) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok karácsonyra kaptam 1 kis zsetont..na most kitaláltam hogy kell nekem egy raidbe kötött(sok jót olvastam róla, hogy mennyivel felgyorsít mindent)
2 samsung t166 500gigás vinyót kötök->1tera:D
valakinek van tapasztalata? jók erre ezek, mert a WD nagy felárért kínál raid edition wncheket, de szerintem az csak parasztvakítás.
szeretnék véleményeket kapni:D :DD

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2800) janos666 válasza Kleroo (#2799) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én fél éve használok két sima WD winyót RAID0-ban inteles ICH9R vezérlővel (natív SATAII módban) és adtam már neki bőven okot a kiugrásra de még nem esett szét a tömb. (miután összeraktam a gépet a sikertelen tuningkísérletek során sokszor fagyott le csontig a gép, resetltem, cserélgettem az alaplapi biost, volt egy időszak mikor kezdett tönkremenni a régi tápom és mire kicseréltem vagy 10x is vészlekapcsolást csinált menet közben, miegymás...)

Most azon gondolkozom hogy a csíkszélességet kéne átállítanom. Régen olvastam valami cikket és rámragadt hogy minél nagyobb a csíkszélesség annál jobb, aztán mikor a raid bios kapásból a maximális 128kb-ot kínálta fel én el is fogadtam a teljes winyókapacitásra egy tömbként.
Viszont nemrég turkásztam össze-vissza a windows filok közt mikor próbáltam telepíteni a Vista SP1-RC1-et és azt láttam hogy rengeteg 256-tól, sőtt, még 100Kb-ttól is kissebb rendszerfile van a Windows mappámban amit gyakran betölt a gép. Ha mást nem a rendszerpartíciómon megpróbálok majd kissebb blokkméretet használni.

Jobban belegondolva az lenne a helyes megközelítés hogy minnél jobban szorítsuk le a csíkszélességet (elméletben akár 1Kb-ra), hisz annál finomabb a két winchester párhuzamosítása. A nagyobb blokkméret mellett egyedül az szól hogy csökkentsük az ide vezérlő és a CPU terhelését.

Szóval szerintetek mekkora blokkmérettel kéne próbálkoznom? Nagyon belassulna a nagy fileok (700Mb-4,5Gb-os képfileok/filmek) másolgatása-tömörítgetése ha az egész tárkapacitást egy igen alacsony csíkszélességű tömbbe tenném (pl. az intel raid biosában beállítható legkissebb értékre)?
Hisz az elvileg akár 9-nél több SATA2-es eszközt is kezelni hivatott ICH9R vezérlőnek se eshet nagy nehezére a sok ide-oda váltás így hogy csak 2 eszköz van rákötve (a DVD-író a J-micronos pata porton van) és a mai többmagos és gyors CPU-k mellett szerintem attól se kell félni hogy nem 1 hanem 2%-ra is leterheli az egyik magot a lemezkezelés...

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, tesztelgette már ezt valaki? (mi a legkissebb beállítható blokkméret intel vezérlőnél?)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.