Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#2601) code1005 válasza pentium4 (#2600) üzenetére


code1005
senior tag

Tehát adott egy 1 megás file, ezt egy 512k-es csíkméretű raid0-án a vezérlőnek két darabra kell csak szedni, kevés lemezművelet történt amivel gyors volt a rendszer. Ha viszont a szintén 1 megás fájlod egy 64k-s tömbre szeretnéd írni akkor 16 felé kell darabolni, ez nyolcszoros lemezidő.

Kis méretű fájlokat nem érdemes tartani nagy csíkméretű tömbön. A helyfoglalás szempontjából nézve egy 512k-s tömbön lévő 6k-s kis akármi fájl lefoglal 512k méretet, ami nem épp egy helytakarékos megoldás.


Ezzel az egésszel csak azt akartam mondani, ha nagy fájlokat használsz érdemes nagyobb csíkmérettel dolgozni mint amit a vezérlőd alapból felkínál.

Természetesen ezek a méretek vezérlőfüggők, nem biztos, hogy be lehet állítani egy alaplapin ekkorát, de meg kell nézni.



[Szerkesztve]

plata o plomo

(#2602) Vajga válasza code1005 (#2601) üzenetére


Vajga
tag

Üdv!
De ha a hely le van sz*rva, és csak a gyorsaság a lényeg, akkor mindenképp a legnagyobb csíkméret ajánlott? Ja, és légyszi az előző kérdéseimre válaszoljatok... :R Segítsen már nekem valaki!! :D

(#2603) code1005 válasza Vajga (#2602) üzenetére


code1005
senior tag

Alapvetően igen, de ez szerencsétlen esetben renkívül helypazarló is lehet. Inkább a nagyobb fájloknál ajánlott. Egy rendszer lemezen inkább hagyd meg 64k-ra.

Nekem ment XP raid0-ról, eleinte tetszett de aztán nem éreztem úgy, hogy sokkal gyorsabb lenne. Most sem az van, inkább maradtam a normál megoldásnál. A raid0 előnye a folyamatos nagy fájl olvasásakor jön igazán elő, ez egy rendszer vinyó (akár XP, akár Vista) nem igazán fordul elő. Sok sok kis fájl van egy rendszer lemezen és itt igazán a seek time számít, ez pedig erősen fordulatszám függő. Igaz írtad, de megoldás a gyors boot-ra egy raptor lenne.

üdv.

[Szerkesztve]

plata o plomo

(#2604) Vajga válasza code1005 (#2603) üzenetére


Vajga
tag

köszönöm :R

(#2605) BSOD


BSOD
senior tag

Helló!

Akadt egy kis gondom.
A frissen feltelepített stripe tömbön a matrix storage console az egyik lemezen hibát észlelt. :(
Semmilyen korrupt dologgal nem találkoztam, viszont azzal cseszegetett, hogy mentsek adatot. Nem lehet valahogy ''lenullázni a hibaszámlálóját''. :F

Mindezt kb 3 órás korára sikerült produkálni.
Remélem nem kell felbontani és újrarakni az egészet... :O

A gép p5kdlx, wd3200aaks...


mod: Előrelátó módon ''halal''-nak neveztem el a tömböt. Lehet, hogy ez a baj? :DDD

[Szerkesztve]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2606) Pulsar


Pulsar
veterán

hi emberek!

nincs egy leírásotok hogy mit tud a raid0, raid 1, (bár pont ezt a kettőt tudom) és így tovább?

[Szerkesztve]

(#2607) lazydog válasza Pulsar (#2606) üzenetére


lazydog
addikt

Az és így tovább gyakorlatilag a RAID10 vagy RAID01, és a RAID5.
Az első kettő értelemszerűen az 1 és a 0 kombinációja. Felejtős megoldás a RAID5-höz képest. [link]

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2608) Pulsar válasza lazydog (#2607) üzenetére


Pulsar
veterán

aham..
igazából az érdekelt volna, hogy régen mintha (nem vagyok benne biztos) láttam volna olyan megoldást, hogy 9 wincsi volt, abból 8 wincsin volt egy egy bit, így a 8 wincsi kirakott egy bájtot, és a 9. wincsi meg volt a paritása a bájtoknak. Így ha ki is esett egy wincsi meg volt az adat, hisz kiszámolható a paritásból.

SZóval ilyen létezik, vagy valamit benéztem? :) Illetve ha igen, mi ennek a neve? Raid 9 vagy mi? :)

[Szerkesztve]

(#2609) lazydog válasza Pulsar (#2608) üzenetére


lazydog
addikt

A többi RAID a gyakorlat szempontjából annyira felejtős, hogy szándékosan felejtettem ki. ;]
De, ha ennyire kínozni akarod magad: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2610) Pulsar válasza lazydog (#2609) üzenetére


Pulsar
veterán

Köszi :R

Nekem ez nem kínzás, hanem felüdülés. :) Egyszer nagyon benyaltam egy szoftweres nowell raid-et (egész karácsonyomat a szerver elött töltöttem) és azóta érdekelnek a harweres raidek minden mennyiségben :)

jah, és éppen beszerzés alatt ál egy ilyen:
Compaq part number 340855-001 [link] :)

[Szerkesztve]

(#2611) lazydog válasza Pulsar (#2610) üzenetére


lazydog
addikt

És lesz hozzá 15 darab egyforma SCSI vinyód is? :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2612) Pulsar válasza lazydog (#2611) üzenetére


Pulsar
veterán

az már a következő tervhez tartozik, ott még nem tartok :D

(#2613) BSOD válasza BSOD (#2605) üzenetére


BSOD
senior tag

''Megoldottam''... lementettem mindent (ghost), újraépítettem és visszatettem. Most működik rendesen.

A dokumentációban olvastam, hogy van egy hibrid megoldásra lehetőség. A 2 lemezből álló tömböt fel lehet bios-ban ''particionálni'' több részre és van rá mód, hogy egy tömbön belül raid1 és raid0 is lehet. Ez számomra nagyon jó megoldás lenne, mert a kritikus anyagok biztonságban lehetnének, ill. lenne egy gyors része is a tömbnek.

Meg tudja valaki az ich9r ezen funkiójának létezését erősíteni? :F

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2614) lazydog válasza BSOD (#2613) üzenetére


lazydog
addikt

Igen! :) [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2615) BSOD válasza lazydog (#2614) üzenetére


BSOD
senior tag

Köszönöm!

Már meg is csináltam! :C

Ez a fícsör nagyon rendben van! :Y Mindig ilyesmit akartam! :C
Érdemes lenne komolyabban reklámozni...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2616) lazydog válasza BSOD (#2615) üzenetére


lazydog
addikt

Majd tolhatnál róla a HDTune-al készült sebesség tesztet.

A konfigod úgy látom nincs teljesen naprakész állapotban! :)

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2617) BSOD válasza lazydog (#2616) üzenetére


BSOD
senior tag

Frissítettem, mert úgy néz ki marad!

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2618) BSOD válasza lazydog (#2616) üzenetére


BSOD
senior tag

Nincs viszonyítási alapom. Ezek jónak számítanak? :F
[kép]
[kép]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2619) lazydog válasza BSOD (#2618) üzenetére


lazydog
addikt

Jól látszik, hogy a RAID0 jelentősen gyorsabb az egyébként átlagos sebességű RAID1-hez képest.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2620) Dimitrov válasza mv (#2591) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Üdv!

Éppen én egy m1575ös raidvezérlövel, ill az intel ichr8 <asszem jol irtam le> déli hidjának raidvezérlöjével játszok...a 1575ös az én gépem, a másik tesztpadon van itt.A 1575össel egy raid0-át<stripe> csináltam ami müködik mint a kisangyal, 2db 320as hitachi vinyoval, a sebessége nagyon jo, bár van egy kis problémám vele, momentán az h néha gondol egyet és megakar egy fél másodpercre amikor nem jut elegendö gyorsasággal proci-idöhöz<a64 3700+van mögötte 1 giga rammal>, de hiábzni nem hibázik. A raidbiosa egész okos, könnyen kezelhetö, ez jobb mint az intelé, de a drivere viszont az intelnek jobb.Na eddig tartott a válaszom a raidre, a WD vinyokat nem ismerem, nemtok véleményt alkotni roluk mert nem használtam még.

Node van egy óráisi problémám is :W
Az intellel kezdödött az egész...szal csináljunk raid1-et <mirror>, ez eddig szép és jo..felmegy a win, driverek stb, kiirja h adatvédelem franko.Mondom oké akkor probáljuk ki mennyire biztonságos...gép kikapcs, egy vinyo lehuz, majd látom h bootol, oké.Ezt a másik vinyoval is eljátszottam, azzal is megy. Ezután mégegy apro csavar: egyik vinyo lehuz, másikrol boot, majd telepitsünk egy programot, majd másik vinyo vissza...tök zsir észrevette h a 2 vinyo nem egyezik, letükrözte <persze winböl, mert a biosa kottahülye az iylenhez>
Ezután jött a következö perverz 5let, formázzuk le az egyik vinyot, merhátugye a másikon ottvan a teljesen egyezö másolat, majd arrol bebootol aztán betükrözzük ujra és kész...gondoltam h ez igy megy DE NEM :R mert nem képes ezután bootolni egyikröl sem...még akkor sem ha a hibátlan vincsit elsönek teszem a tömbbe :S és mivel a raidbios nem jo semmire azon kivül h tömböt létrehozzak vagy töröljek ezért majdhogynem kijelenthetö h elveszett az adat ami a ''marhabiztonságos-tükrözött'' raiden volt.

Ezután tértem át a mirroros dologgal a 1575höz, mert annak okosabb a biosa, legalábbis ránézésre mindneképp...pl tud mirrort csinálni ugy h egy adott vinyot lecopyzva egy másikra kész a mirrior.Ill van rebuild opcio is ami egy mirrort rendbehoz copyzással anélkül h a tömb megszünne..de egyelöre ez is csak papiron müködik mert sose futott le, ponotsabban a forrásmeghajtót nem engedi kijelölni mert (sztem - még nem sikerült kiprobálnom mert a másik 2 heylen az én raid0-ám van) csak tömbön kivül állo vinyot enged jelölni<ezt sem értem mér van igy, ha már egyszer azér van a rebuild h a sérült tömböt rendbehozza>.

Szoval egyelöre az jött le az egészböl h ha van 2 teljesen jo vinyom a raid is jo de amint az egyiknek nagyobb baja van borul az egész rendszer, márpedig érzésem szerint a mirror pont ennek kivédésére van :F

Ha vki hasonloval szenvedett és talált megoldást szivesen várom a trükköket, 5leteket
és bocsi h regényt irtam :)

MOD::
most látom h a böngészöm elfeljetett behozni pár oldalnyi hoozzászolást...ezér aszittem az az uccso amire a válasz is ment XD de a problémám ettöl függetlenül él :Y

[Szerkesztve]

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#2621) Dimitrov


Dimitrov
csendes tag

Tegnap ota uj dolgokkal szembesültem a 1575ös hiddal kapcoslatban. Emlitettem h a biosa okos és tud raid1 rebuildet...ja ez abbol áll h rámehetek erre az opciora..aztán megkér h válasszam ki a source drive-ot és itt megáll a mutatvány történetesen azért mert nem lehet kijelölni <a manual szerint enter-rel, a bios szerint space-el> a drive-ot amiröl tükrözzön.

Elkezdtem kutatni neten, de erre a hibára nem találtam semmit, ami poroblémát találtam az szinte mind raid0-ával volt kapcsolatos :(( és eygszercsak ráakadtam a DFI honalpon egy m1575ös délihidhoz való raidbios update-re, de az ASUS honapon erröl egy szo se esik <vki feltette a kérdést h kompatibilis-e de konkrét válasz nem érkezett>, az ULi honalpon se...mind2n csak drivereket adnak ki különbözö oprendszerekre...de azzal nem megyek sokra a raidbiosban. Hát felteszem énis a kérdést: mekkora esély van rá h kompatibilis a 2 raidbios egymással?

Az ASUS lapon 1.1F verzioju a raidbios, a DFIn az update 1.1Eröl 1.22re updatel...nemtom mennyit számithat ez a kompatibilitásban :F

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#2622) Dimitrov


Dimitrov
csendes tag

Na mégegy nap tesztelés során megoldodtak a problémáim...a rebuild csak ugy müködik ha egy olyan vinyot teszek a raid1 tömb egyik vinyoja helyére, aminek más a szériaszáma mint a tömb eredeti tagjaié...gondolom ezzel probálják kivédeni h egy rossz vinyora tükrözhessek. :C Ezzel semmi gond nincs csak irták volna le a usersmanualban. :W Még jo h ez nem élesben kellett elöadni ügyfélnél, ill az se rossz h volt 4 ugyanolyan vincsi <+ egy 5ödik amire az adatokat lementettem> amivel lehetett kisérletezni. :)
Szoval most müködik minden a 1575ös vezérlövel rendesen, biost nem mertem cserélni de nem is kellett hál'azégnek. :R

Asszem ezzel be is fejezem a kisregénysorozatomat ;]

[Szerkesztve]

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#2623) brd válasza Dimitrov (#2622) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem pedig csak egyszerű biztonsági intézkedés, hogy olyan HDD-t ne tudj letörölni a tükrözéssel, amin van valami adat. Először inicializáltatni kellene a HDD-t a vezérlő BIOS-ában.

The only real valuable thing is intuition.

(#2624) Dimitrov válasza brd (#2623) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Észreveszi magátol h másik került oda, meg is jelöli, szal ezzel gond nincs már.
Most a következö probléma állt elö: BootMagicet kéne rátenni, meg is van a 3 feltelepitett particio, de egyszerüen nem tudja betölteni a BootMagic a saját kis dolgait<pedig a telepités jo, nem ir semmi hibát>, amit a masterbottrecordba is beir :( de partition magicböl látni frankon a particiokat hiszen ott lett megcsinálva mind, szal nem értem mi a baja...

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#2625) BSOD


BSOD
senior tag

Sajnos úgy néz ki, nem elég kiforrott a hw/bios/meghajtószoftver az ihc9-en.

Komoly stabilitási problémáim vannak, a jelenlegi felállással (2db wd + pio212). :( Bejegyzések az eseménynaplóban, kékhalál, tömb újraépítése stb.. :O

Nekem erre nincs energiám, úgyhogy marad a sima AHCI konfig...

mod: CD-t is elqrt írás közben... az egész nem ér ennyit! :((

[Szerkesztve]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2626) Dimitrov válasza BSOD (#2625) üzenetére


Dimitrov
csendes tag

Mitismondjak...ezen sajna nem csodálkozok, hogy nem szerette az egy vinyon a stripe-ot és a mirrort. Sajnos most én is egy intel raiddel tolom mert elcseréltem az a8r-emet egy p5b-re mert ott fontosabb volt a raid, de amint lehet megprobálok hardveres raidhez jutni, mert ez totál instabil...
Eddig egyedül az ULi m1575ös délihid (m5288as raidvezérlö) ami tud egy hardveres raidhez hasonlo szolgáltatást bios szinten<meg a silicon image 3132, de az ritka ahogy néztem>, ezt onnan tudom h beszéltem sok emberrel akik probálkoztak softraidekkel és nekik sem jött össze igazán :( Ismerösömnek pont egy ügyfélnél állt meg élesben adattal teli mirror és 2nap alatt jöttek rá h milyen modon indithato el..azota lemondott az ügyfél a raidröl

Az egészben az a dühitö h azért lett véve a 2 vinyo meg a p5b-s gép is h nagyobb legyen az adatbiztosnág, de ezt vhogy nem érzékeltük a tesztelés során<simán el tudtam ugy vágni a gépet h ne tudjuk visszaállitani az intelraiddel a dolgokat>, tehát a kiadott pénz majdhogynem fölösleges volt...de szerencsére az uli kihuzott a bajbol :R

[Szerkesztve]

...aztán a királylány megcsókolta a villamost, és átváltozott BKK...Békákká??? :O

(#2627) BSOD válasza Dimitrov (#2626) üzenetére


BSOD
senior tag

A röhej az, hogy 6-7 éve egy abit bp6-ban (hpt37x) nyomtam stripe-ban ibm60gxp-ket (a hírhedt ''deathstar'' sorozat) és nem volt ilyen gondom... ide fejlődtünk. :(

Mod: szerintem a pio-t nem komálja.

[Szerkesztve]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2628) Tüzi

gyors kérdés:
Raid chip ha kezel 2 vinyót, 3 partícióba osztva, és leformázom a c-t, akkor megmarad a raid tömb ugye? Mármint D-ről E-ről nem veszik el az adat.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2629) Tüzi válasza Tüzi (#2628) üzenetére

Jó, hülye kérdés volt, mert nem a chipet formázom xD
Nincs sok tapasztalatom raidel :B

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2630) vlaci79


vlaci79
senior tag

Sziasztok!
Hardware raid5 4 db scsi Maxtor atlas V től mit várhatok sebességben?
PCIE 4* lévő vezérlővel.
VLaci

(#2631) Sunzi válasza vlaci79 (#2630) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Ha megmondanád a vezérlő típusát, az jó lenne. :)

Egy teszt a Maxtorról: [link]

Jó esetben szekv. olvasáskor a max 240-270 MB/sec körül lehet, a random is 100MB/sec felett várható, de, ez csak tipp.
Írást megsaccolni csak a vezérlő ismeretében lehet....

[Szerkesztve]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#2632) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Szevasztok!

Először is elnézést hogy nem olvasok vissza pár ezer hozzászólást. Érdeklődnék a profik részéről hogy milyen raid kártyát ajánlanának. Az igényeim: raid5, sata interfész, vista driver, pci-e csatoló. Ár másodlagos, 4db wd 500 re2-vel lenne használva.
Thx előre is, csibe :R

(#2633) lazydog válasza Cs(|)be (#2632) üzenetére


lazydog
addikt

Ez egy jó kis kártya, bár nem tudom mi a helyzet a Vista-driverrel. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2634) vlaci79 válasza Sunzi (#2631) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Lemaradt a kártya típusa Intel SRCU42E.
Köszi
VLaci

(#2635) Sunzi válasza vlaci79 (#2634) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Az intel szerint ez egy PCIE8X kártya, de, működik 1*, és 4* módban is
Egyébként megegyezik az LSI MegaRAID SCSI 320-2E-vel([link])
Ez utóbbiról ezt találtam: [link], itt:[link]
10k-s diszkekkel nincs teszt, de, 33%-ot(legalább) levonva az eredményekből kb. sejthető...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#2636) vlaci79 válasza Sunzi (#2635) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia
Köszi az infót.
Igen 8x a kártya de 4* módban megy .

VLaci

(#2637) bombadil


bombadil
tag

Sziasztok!
Az a kérdésem lenne, hogy ha raid0-ba üzemeltetem a vinyóimat, akkor attól még látni fogja a rendszer a sata-s DVD írómat? :B Sorry ha nagyon láma vagyok ezzel a kérdéssel, de lövésem sincs róla... :P :P

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#2638) lazydog válasza bombadil (#2637) üzenetére


lazydog
addikt

Ha eddig látta, RAID használata mellett is fogja látni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2639) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

Adott az alábbi hardver: Gigabyte DS4 alaplap (rajta giga raid és intel raid is), Adaptec 1210sa raid kártya (másik meghibásodott gépből kiesett) és 2 db Samsung 160 GB SATA HDD.
A kérdésem hogy melyiket válasszam?
1. Raid 0 az Adaptec kártya segítségével
2. Raid 0 az alaplapi vezérlővel
3. Nem csinálok raied-et, a 2 HDD külön megy egymás mellett
4. Egyéb javaslat, éspedig?

Eddig sosem csináltam raid-et, de most van lehetőségem rá. Meg jó lenne egy kis sebesség növekedést is elérni. 2*160 GB az nem csak a rendszer, tehát adatokat is tárolnék rajta. Olvastam hogy a SATA nem túl jó raid-be, de mégis mennyire gyakran esik szét?

Szerintetek vele vágjak?

Üdv. RedCat

(#2640) lazydog válasza RedCat (#2639) üzenetére


lazydog
addikt

Nem valószínű, hogy jobb eredményt érnél el ezzel az Adaptec kártyával.
Mivel kíváncsi vagy a RAID0 hatására és az esetleges különbségekre, mindenképp ki fogod próbálni mindkét verziót. ;)
Azt hogy a SATA nem túl jó RAID-be, olyan összefüggésben olvashattad, hogy a SCSI az igazán erre kitalált csatoló felület.
A tömb szétesése kevésbé fenyegetne, ha WD RE vinyókat használnál.
Vágjál bele, és ha bejön nálad, akkor vágjál is vele, mondjuk filmet! :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2641) RedCat válasza lazydog (#2640) üzenetére


RedCat
senior tag

Ok, bele vágok, de nincs kevdem 3x win xp-t telepíteni, ezért kérdezem hogy az alaplapi vagy a adaptec raid kártyát használjam e, melyik a stabilabb a jobb a megbízhatóbb?

(#2642) Sunzi válasza RedCat (#2641) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szerintem stabilitásban, megbízhatóságban nincs nagy különbség. Az intel sem kezdő raid téren, az alaplapi ICH8/9 ugyanolyan, vagy jobb, mint az Adaptec-en használt Silicon Image chip. (Az adaptec sem HW Raid) Azonban, ha 32bit/33MHz-as PCI-be rakod az Adaptec-et, akkor a PCI busz RAID0-ban szekvenciális olvasáskor - nagyobb file-ok esetén, diszk külső részein - már lehet szűk keresztmetszet (elméletben). Ha ugyanazon a buszon ül még valami sávszéligényesebb kártya, akkor pedig biztosan lesz is.
Én, bár ennek az adaptecnek egy nagyobb, hw raid-es változatát évekig használtam gond nélkül, az alaplapi intel-es raid-et használnám..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#2643) pecskeke


pecskeke
csendes tag

Sziasztok,

behalt a P5ND2-SLI alaplapom, rajta pata és sata 2-2 vinyó ment raid0-ban külön-külön. Kérdésem az lenne, hogy ha másik alaplapom lesz és rádugom őket, a raid tömböt az új alaplap vezérlője felismeri-e? :F A különböző alaplapok raid vezérlése mennyire kompatibilis egymással?

Köszi a segítséget

pecskeke

(#2644) lazydog válasza pecskeke (#2643) üzenetére


lazydog
addikt

Nagyon kevés az esély rá, hogy egy eltérő chipset-el rendelkező lap kezelni tudja a jelenlegi RAID0 tömböd.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2645) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Raid0-ban gondolkozok és lenne néhány kérdésem. Bár ahogy olvasgattam a topikot és a logout írást kezdem feleslegesnek érezni :(

Tehát raid0-ra szeretnék oprendszert rakni, igazából többet. Egy manual szerint annyi az egész, h belépek a raid menübe miután beállítottam a biosban, h kéne. kiválasztoma vinyókat, beállítom a méretet és uccu neki. Ezek után az oprendszer csak 1 vinyót lát.
Ha ez így van akkor én simán feltolhatom rá az xp-t és utána a linuxot anélkül, h problémáznának? (esetleg az xp után egy vista, mac osx és majd a linux? :DDD )
Ez az inteles ich9r ugye megy floppy nélkül? A mostani lapomhoz elvileg kellene floppy ...
Továbbá megérné-e raid0-ra rendszert rakni? Tudom, h sokan megkérdezték már és tulképp nemleges választ kaptak de ha megérné kicsit is akkor szeintem vennék 2 piszok olcsó wd-t :D

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2646) Cs(|)be válasza Finwe (#2645) üzenetére


Cs(|)be
tag

Tanmese gyanánt csak annyit, hogy van (volt) 2db WD 500 RE2 raid0-ban, amin ugyan nem volt oprendszer csak adatok.
Éppen most fizetek ki 200e FT-ot az adatmentésért, mert elbaszódott a 3 hetes hiperszuper raid edition vinyó.
Jól gondold meg megéri e a sebesség oltárán beáldozni a kétszeres lehetőségét annak, hogy adatvesztésed lesz. Azért az oprendszeren is tárol az ember fontos adatokat (mail, favorites, stb..stb..)

:F

Ha mindenképpen kell a speed, akkor raid5.

(#2647) Finwe válasza Cs(|)be (#2646) üzenetére


Finwe
őstag

Igen, olvastam, mi történt veled :(
Az a baj, h nekem is jobban tetszik a raid5 de még 2 vinyót nem tudok venni.
Terveim szerint hetente át tudnám ghost-olni az oprendszert egy régi 160-as pata vinyóra, igaz ez kis macera de csak jó lenne :S

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#2648) Sunzi válasza Cs(|)be (#2646) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Mi történt vele pontosan?

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#2649) Cs(|)be válasza Sunzi (#2648) üzenetére


Cs(|)be
tag

Hát kb az amit írtam. :O
Alaplapi raid jmicron vezérlő raid0-ban volt a 2 vinyó, aztán 3 hét elteltével a vezérlő nem találta meg a tömböt. Annál fontosabb adatok voltak rajta, hogy én kézzel megpróbáljam visszahozni.
Kürt-nél egy egész korrekt leírást adtak mi a baj. A tányérok fizikailag megsérültek, amik elkoszolták a fejeket is. 98-100% -ban vissza lehet nyerni az adatokat. Hát kb ennyi a mese... :U

szerk.: jah még annyit, hogy küldtek egy listát txt-ben mik azok a file-ok amik megsérültek, így tudsz mérlegelni, hogy kéred e az adatmentést vagy sem.

[Szerkesztve]

(#2650) lazydog válasza Finwe (#2647) üzenetére


lazydog
addikt

RAID0 használatának csak akkor van értelme, ha rendszeresen nagyméretű fájlokat kezelsz. Például óriásplakátokat tervezel, video-t renderelsz, konvertálsz. Az op.rendszert pont nem érdemes erre tenni, mert nem fog gyorsulni. Erre jelenleg egyetlen orvosság van, a Raptor vinyó.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.