Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#2201) liksoft válasza Egyfejű (#2200) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. És mikor? Automatán vagy kéziben? Az automata honnan tudja, hogy ott van a másik? A kézi meg úgy el lesz felejtve 3 hónap múlva mint a huzat!

Szerk: Ha meg munka közben, akkor az ott dolgozót hátráltatja.

Nem. Ez a server feladata, vagy mellé teszel egy ''árnyékgépet''.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2202) Egyfejű


Egyfejű
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Nekem egy Asus P5B-VM alaplapom van.
Sikerült már valakinek ilyen vagy hasonló alaplapon az alaplapi vezérlővel a RAID beállítása?
Mennyire volt stabil a RAID 0 és a RAID 1, volt-e vele gond?
Az e-sata csatlakozóra, hogy sikerült rákötni a vinyót? Mert a sima kábel nem jó hozzá.
Hol lehet szerezni hozzá kábelt és mennyiért?

Mennyivel ment jobban az XP raid-ben, érezhető a különbség?
Érdemes egyáltalán szenvedni vele?

(#2203) liksoft válasza Egyfejű (#2202) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy server esetén a megbízhatóság a fontos, nem a gyorsasága alapvetően. Ezért a RAID0 használata az adatok biztonsága miatt kizárt! Pláne nem könyvelés esetén. Sőt, ott az időt az adatbevitel és feldolgozás viszi el a kliens gépeken. Vagyis nem gyors, de atomstabil server kell. + Archíválás.

De ezt már leírtam. :o Én innentől kiszálltam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2204) Egyfejű válasza liksoft (#2203) üzenetére


Egyfejű
tag

A RAID 1 nem jöhet számításba?
Azt olvasta itt valahol, hogy a tükrözés esetén az olvasás ráadásul 2x gyorsabb!

(#2205) brd válasza Egyfejű (#2202) üzenetére


brd
nagyúr

Egy ilyen kis irodában nem érdemes tökölni a RAID 0-val, sebesség szempontjából marhára nem számít neki. A másik (többedik) HDD-t inkább a mentésre használd fel. 2 HDD esetén én úgy csinálnám (ha van rá lehetőség), hogy a hálózaton, egy másik gépre legyen kötve a mentőHDD és küldön e-mail-t a program, ha nem tud menteni valamiért. 3 HDD esetén 2-t RAID-be kötnék (ez is inkább software-s lenne, hogy a SMART megmaradjon), hogyha lehal az egyik, ne legyen gond a munkával, tudjanak dolgozni, a 3. meg szintén a mentés lenne.

The only real valuable thing is intuition.

(#2206) lazydog válasza Egyfejű (#2204) üzenetére


lazydog
addikt

Csak a RAID1 jöhet számításba, de önmagában ez még nem elegendő.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2207) VIC20


VIC20
őstag

Bocsi, rövid kérdés:

Lehet RAID-kötet létrehozni úgy, hogy 2 oprendszer legyen aztán feltelepítve rá? (Win, Linux)
(Esetleg létrehozni azonos méretű partíciókat, és szoftveres RAID-be fűzni? Vagy az alaplapi gagyi vezérlővel összefogni, hogy a települő oprendszerek kapásból egynek lássák?)

(#2208) brd válasza VIC20 (#2207) üzenetére


brd
nagyúr

Software-s csak úgy fog menni, ha csak az adott OS lesz rajta, mert speciális lemezformátumot használ (legalábbis a win, a linux-ot nem ismerem, de már ez is elég ahhoz, hogy ne működjön), az alaplapi vezérlővel minden további nélkül lehet ilyet (ha linux alá is van driver).

The only real valuable thing is intuition.

(#2209) VIC20 válasza brd (#2208) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi!

Ó. Akkor ezek szerint nem lehet kézzel particionálni, aztán meg összefogni RAID-ba. Csakhát izé.. reménykedtem. :)


[Szerkesztve]

(#2210) Jester01 válasza brd (#2208) üzenetére


Jester01
veterán

Elvileg fog menni. Gugli szerint a linux látja a windows dinamikus diszkeket is (legalábbis a partíciókat). Az a kérdés, hogy a win mit lép ha némelyik partíción linux lesz.

Jester

(#2211) brd válasza Jester01 (#2210) üzenetére


brd
nagyúr

Az, hogy látja, egy dolog, de a RAID-et is felismeri rajta, ill. ami fontosabb, a tükröt is tudja majd frissíteni, ha ő ír rá? Elismerésem nekik, ha így van, de ebben azért kételkednék, magának az NTFS-nek az írása is csak mostanában valósult meg hibátlanul (ha jól vagyok informálva).

The only real valuable thing is intuition.

(#2212) VIC20 válasza brd (#2211) üzenetére


VIC20
őstag

Rendben, én nem erőltetem. Igazából nem is tudom, hogy hogy lehet mindjárt a setup-ban két partíciót összefogni dinamikus kötetté.

Ha tehát az alaplapi ''hardware-es'' RAID-et használom, akkor ugye nem árt, ha teljesen ugyanolyan típusú a két vinyó?

(#2213) Jester01 válasza brd (#2211) üzenetére


Jester01
veterán

Azt hittem nem feltétel egymás területének írása, én csak azt néztem megférnek-e ketten egymás mellett.

MOD: a raid-et felismeri és elvileg olvassa. Írással én sem próbálkoznék.

[Szerkesztve]

Jester

(#2214) brd válasza Jester01 (#2213) üzenetére


brd
nagyúr

A kérdés szerint mindkettőt telepíteni kellene rá, azt nehéz írás nélkül. ;) Persze, azt esetleg lehet, hogy a linux-ot nem a RAID-re, hanem csak simán egy partícióra, az egyik dinamikus lemezre, de ekkor is kérdés, hogy mit csinálna vele, ki kell próbálni.

The only real valuable thing is intuition.

(#2215) Jester01 válasza brd (#2214) üzenetére


Jester01
veterán

mindkettőt telepíteni kellene rá, azt nehéz írás nélkül.

Mindenki a saját partícióját írja a telepítéskor.

Persze, azt esetleg lehet, hogy a linux-ot nem a RAID-re, hanem csak simán egy partícióra

Igen, így gondoltam. Mind a 2 OS magának csinál SW raidet a saját partícióiból.

kérdés, hogy mit csinálna vele, ki kell próbálni.
:R

Jester

(#2216) VIC20


VIC20
őstag

Tényleg, jut eszembe: hogyan lehet Windows-t dinamikus lemezre telepíteni? Úgy értem, telepítés köben létrehozható dinamikus kötet? Vagy előtte kell egy (másik vinyón lévő Windows-zal) particionálni, formázni a vinyót, aztán telepítéskor azt felismeri (akár RAID-estül, mindenestül)?

(#2217) brd válasza VIC20 (#2216) üzenetére


brd
nagyúr

Bevallom, dinamikusra még sosem próbáltam telepíteni, de ha lehet is, szerintem akkor is csak egyre, RAID-re nem. A telepítés közben nem lehet dinamikus-t létrehozni. Úgy néz ki a RAID-re ''telepítés'', hogy simán feltelepíted, majd a diskmanagementből konvertálod dinamikusra mind2 (több) HDD-t, majd kialakítod a RAID-et (ami csak RAID1 lehet ugye, az éppen futó OS-t tartalmazó partíció esetén).

The only real valuable thing is intuition.

(#2218) VIC20 válasza brd (#2217) üzenetére


VIC20
őstag

Puff neki. Akkor ezt át kell gondolni. Ha jól értem, az alaplapi vezérlő RAID-je esetén egyrészt pont ugyanolyen típusú két vinyóra van szükség, és mindkét lemez teljes tartalma RAID-kötetté válik.

Szoftveres RAID-nél meg lehet eltérő típusú/méretű a két vinyó, viszont így nem lehet RAID-0-ás rendszerpartíció. (A Windows-Linux együttélélést meg már elő se hozom...)

(Hát, nem is tudom, megéri-e így egyáltalán a RAID-ezés. A 200 gigás vinyóm mellé beteszek egy 400-ast, aztán egyikről menjen a Windows, a másikról meg a Linux?)


[Szerkesztve]

(#2219) brd válasza VIC20 (#2218) üzenetére


brd
nagyúr

Nem fontos 2 db ugyanolyan HDD, még típusra nézve sem, csak ajánlott, RAID1 esetén meg aztán tökmindegy, csak nagyon ne különbözzön a sebességük. A többi így van.

Az biztos, hogy win esetén, a beépített RAID-del, a rendszerpartíció (ez nem jelenti az egész HDD-ket(!)) csak RAID1 lehet. Linuxot nemtom'. De emiatt (ha képes dinamikus lemezre települni és nem barmol bele a win-es RAID1-be), esetleg meg lehet oldani, hogy a linux is software-s RAID1-en legyen (persze a sajátján), de ehhez az is kell, hogy ugyanúgy, mint a win, képes legyen nem az egész HDD-ből RAID-et csinálni.

The only real valuable thing is intuition.

(#2220) VIC20 válasza brd (#2219) üzenetére


VIC20
őstag

Hmm... hát végül is próba, szerencse.

Mindenestre nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

(#2221) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Ha telepitek egy raid rendszert a jelenlegi alaplapi vezérlőmmel, és új alaplapom lesz x idő múlva, a raid-et működésre tudom bírni az új vezérlőn?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2222) liksoft válasza Cyberslider (#2221) üzenetére


liksoft
nagyúr

SW RAID esetén igen (szerk: chipset azonos kell, hogy legyen!), HW RAID esetén vezérlőtől függ. Inkább azt mondom, hogy nem. Ugyanis több buktatója is van. Így jobb nem számolni vele.

Viszont az adatok archíválásáról úgyis kell gondoskodnod. Vagyis új install után visszatöltés, és ott folytatod ahol abbahagytad. Időveszteség, de nem okozhat problémát.

Ha viszont nem mentessz, akkor kuncsaft leszel nálam. :D

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2223) Cyberslider válasza liksoft (#2222) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát HW RAID esetén világos, hogy vinném magammal a vezérlőkártyát :)
Asszem inkább kihagyom a raid-et az életemből.. :P

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#2224) A`rpi


A`rpi
addikt

hi all!

Rendelkezem 4x160-GB SAMSUNG HD160JJ -s HDD vel
és :Intel(R) ICH8R/DO/DH SATA RAID Controller( P5B Deluxe ) 8Kb Blok méret RAID 0
készítettem HD Tach el 1 tesztet:[link]

Véleményeteket kérem (teszt alapján) gyors/lassú

ezelőtt 2x160-GB volt és nagy sebesség növekedést nem vettem észre (blokkérettekkel is próbáltam variálni 4 HDD esetében)

tudom nem kell sokat várni az alaplapi vezérlőktől de akkor is :D
ha lenne értelme akkor beruháznák 1 normális raid vezérlőbe aminek van saját CPU/ram ja
csak hát 60 felett kezdődnek (külföldön) és nem tudom hogy ehhez az alaplapi vezérlőhöz képest mennyi lene a változás...
kommentárokat előre is köszi !!!

A'rpi

(#2225) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!
1 kis segítséget kérnék valakitől. Problémám a következő: vettem 1 SATA vinyót, amire fel akarom rakni az XP-t. Állítólag az XP telepítő procedúra legelején F6 nyomásával be kell adni neki kis floppyn vmi Raid illesztőprogramot. Na most ez idáig mind szép és jó, idáig el is jutottam, de honnan (és hogy) rakjam én ezt rá 1 floppyra ???
Ebben kéne 1 kis help! :)

És még 1 extra kérdés. 320 GB-s a vinyó, amit a Partition Magic 298 GB ''unallocated space''-ként máris felismer ... kérdés hogy reális-e ez a 22 GB mínusz ???
Azt vágom h kereken 320 sosem lesz, na de ez a hiány első ránézésre soknak tünik picikét .. vagy tévedek ??

Köszi előre is minden tanácsot, segítséget.
Ciao

(#2226) zsiga667 válasza Forza_JUVE (#2225) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem kell sehogy rárakni a drivert a floppyra, vedd ki a kész driver-floppyt az alaplapod dobozából. ;) (Persze ha alaplapi SATA-ra kötötted a vinyót.)

A 298 reális, pont annyinak kell lennie. :) (Számold csak ki, 320*1000*1000*1000 = 298*1024*1024*1024.)

(#2227) lazydog válasza Forza_JUVE (#2225) üzenetére


lazydog
addikt

Ha nem lesz RAID, akkor nem kell az illesztőprogram, csak a SATA driver fájl(ok).
Az alaplaphoz kapott CD-ről rámásolod a floppyra a szükséges fájlokat.
Elkezded az XP telepítését, mikor felajánlja a lehetőséget, nyomsz egy F6-ot. Ezután nemsokára kérni fogja a floppy-ról driver-t. Telepíted, és ezután megy minden tovább a megszokott módon.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2228) Forza_JUVE válasza zsiga667 (#2226) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Zsiga & Lazy, köszi a segítséget, mindkét kérdésben! Már azt hittem telhetetlen vagyok a Gb-k terén! :D
Az alapladobozban nem találtam driver-floppyt, pedig könyékig belenyúltam, de majd valahogy megoldom.
Köszi még1x.

Ciao

(#2229) zsiga667 válasza Forza_JUVE (#2228) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkor az alaplap gyártójának weblapjáról le lehet tölteni a szükséges programot. Anno az egyik régebbi Abit lapomnál volt erre szükség (nem találtam meg az alaplap dobozát a pizzásdobozok és sörösüvegek alatt... :DDD ), felmentem az abit.com.tw-re, kikerestem a lapomhoz tartozó letöltési oldalt (ahol driverek, manual, meg ilyesmik vannak), és miután leszedtem a driverprogit csak elindítottam, kért egy lemezt, a többit pedig elintézte magától, nem kellett semmit másolgatnom. :)

(#2230) brd válasza A`rpi (#2224) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem ehhez felesleges kártyát vásárolni, RAID0 esetén nem sok számolnivaló van, sőt, ami azt illeti, egy mai CPU-nak a RAID5 sem lenne túl nagy falat. A sebesség nem rossz, kb. közepes, de szerintem ezt software-s RAID használatával is el lehet érni (megfelelő buszra csatlakozó vezérlők esetén, mert ugye a PCI nem tud ennyit átpréselni magán) és akkor ugye lekérdezhetőek maradnak a SMART adatok is. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#2231) lazydog válasza A`rpi (#2224) üzenetére


lazydog
addikt

brd kollégával teljes egyetértésben, legfeljebb RAID5 tömb esetén, de akkor feltétlen, gondolkodnék félprofi külső kontrollerben. Ez esetben is csak PCI-E kártyában.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2232) liksoft válasza lazydog (#2231) üzenetére


liksoft
nagyúr

Otthonra a soft RAID5 sokkal biztonságosabb (SMART is figyelhető). Ugyanis az archíválás sokszor nincs megoldva. A profi kártyák meg első ''tüsszentésre'' kivágják a winyót a RAID-ből. Így hamar széteshet. Egy cég esetében megfizethető az SCSI, és ott nem lesz ilyen gond. Valamint folyamatos a mentés!! Viszont IDE és SATA winyóknál igen. Nem véletlen a WD RE széria. Ez az egyetlen amit érdemes megpróbálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2233) lazydog válasza liksoft (#2232) üzenetére


lazydog
addikt

Csak alátámasztani tudom az általad írtakat.
A saját káromon tapasztaltam két alkalommal is a Promise kontrolleremmel, hogy ki lettem hajítva, mint az a bizonyos macska a dolgát végezni. Másodszorra csak azért nem volt adatvesztésem, mert már nem mertem RAID5-öt használni, csak RAID1-et.
Jelenleg ott tartok, hogy kivontam a kártyát a forgalomból. Akkor kap még egy utolsó esélyt, ha majd sikerül legalább három WD RE vinyó árát megkoplalnom. :)
Gondolom a soft RAID5 alatt most a dinamikus lemezekből kialakított köteteket érted?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2234) tlac


tlac
nagyúr

Aki biosraid-et (fakeraid-et) akar linux alatt, az nézegesse a dmraid nevű programot: [link]
Úgy tűnik, hogy a mostanában népszerűbb alaplapi vezérlőket is támogatja: [link]
Én ich8r-hez fogom használni. Eddig csak annyit próbáltam, hogy a raid0-t felismerte, amit biosból hoztam létre.

[Szerkesztve]

(#2235) Rapidus


Rapidus
tag

Egy kis helpet szeretnék kérni:
Adott egy ABIT KN9 Ultra, és 2db WD800JD winchester. Biosban a RAID engedélyezve, stripe, boot, stb beállítva.

Az XP install elkezdődik, F6, driver lemez be, továbbvi driver megadása, eddig minden szép és jó. El is kezdődik a telepítés, az XP partitionál, formáz, aztán kis idő múlva kiírja, hogy:
''Nem tudja másolni a következő fájlt: nvraid.sys''
Ha ezt Escape-el kihagyatom, akkor a következő meg az utána lévő fájlokat sem tudja másolni. Magyarán a driver floppyról semmit. Látszólag ránéz egy másodpercrea floppyra, de valami nem stimmel, mert 1-2 mp múlva már jön is a fenti kiírás. De amikor F6-tal bekéri a driver lemezt, ott simán elfogadja (gondolom, ugyan ezeket az állományokat)
Próbáltam 3 másik floppy lemezzel, és egy másik floppy meghajtóval is, de mindig ugyan azt írja ki.
Mi lehet a gond? (És köszi előre is!)


[Szerkesztve]

R.I.P. 1954-2009

(#2236) kerdez0


kerdez0
csendes tag

Raid 1-et hoztam létre két 320Gb-os Hdd-ből. Majd pqdi-vel próbáltam lementeni egy konzervet, de újraindulás után megakad hibajelzéssel (nem tudja megcsinálni) majd egy billentyű lenyomása után indul csak a win. Hová írta be magát? Hogyan tudom onnan kiszedni?
Milyen programmal látom a raides területeket?
Illetve hogyan telepítsem a wint a satas raides hdd-re floppy meghajtó nélkül? Win xp-nek kell a floppy az én gépemben meg nincs. Minek az már :(
Mikor elkészítem a raidet felajánlja a méretet, ha kevesebbet állítok be a maximumnál akkor hogyan jutok hozzá a maradékhoz? Milyen betűt fog kapni?
Az alaplap Asus P5B-E és a saját raid vezérlőjéről van szó

[Szerkesztve]

(#2237) brd válasza kerdez0 (#2236) üzenetére


brd
nagyúr

Megkeresed a RAID vezérlő driverét a neten, majd pl. az nlite-tal integrálod az XP telepítőjébe. Floppy nélkül másképpen nem fog menni.

The only real valuable thing is intuition.

(#2238) VIC20


VIC20
őstag

No, ha érdekel valakit, elmondom, mire jutottam a Windows-Linux-RAID együttéléssel.

Az alaplapi RAID-vezérlőt nem ismerte fel a 10.2-es openSUSE, illetve felismerte, csak particionálni nem lehetett így vele. Így hát szoftveres linuxos RAID-kötetet hoztam létre. Nem nagyon akaródzott kipróbálnom a dinamikus kötetté konvertálást, hogy megnézzem, kezeli-e a Linux azt is, mert már olyan jól beállítottam a rendszert.

Most találtam egy VirtuaRAID nevű programot, amivel szoftveres RAID-kötetek hozhatók létre Windows alatt. A második vinyón maradt még némi hely, csinálok rajta egy partíciót, aztán meglátjuk, működik-e a dolog.
(Arra azért kíváncsi lennék, hogy a swap-fájlt bepakolhatom-e egy ilyen szimulált RAID-tömbbe.)

(#2239) True


True
aktív tag

Üdv mindenki! Főképp Liksoft-nak szegezem kérdésem mert látom elég tapasztalt raid ügyben, de ha valaki más tud sugni azt is megköszönöm...
Adott egy Maxtor Raid controller kártya aminek a bios-ába sehogysem tudok belépni hogy beállitsam... Raid0-t akarok elérni, a biztonság nálam nem fontos, a sebesség lenne a lényeg csupán jelen esetben... Promise biosa van a karinak, vagyis ez a chip van rajta..
2 azonos méretü/tipusú Maxtor 40Gb 7200Rpm ''mb cache Hdd-t tennék rá...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#2240) liksoft válasza True (#2239) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tartok tőle, hogy a kártyát nem ismerem. Viszont ha egy pontos típust kapok, megnézem, hátha találok hozzá valamit. Esetleg a Promise chip száma is jól jöhet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2241) brd válasza True (#2239) üzenetére


brd
nagyúr

CTRL+F, CTRL+I, CTRL+P, CTRL+A, egyik sem jó? (Esetleg CTRL+M, vagy CTRL+R.)

[Szerkesztve]

The only real valuable thing is intuition.

(#2242) True válasza liksoft (#2240) üzenetére


True
aktív tag

Promise Technology INC PDC20269 2001-0308 ATA133 V2.20 B10
Ez van a chipen, de ez alapján én a neten vajni keveset leltem sajna... Van még 1 Pin Number: 10999690
Van valami TLA adat is meg S/N de nem tudom hogy az mit érhet...?

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#2243) True válasza brd (#2241) üzenetére


True
aktív tag

A Control futamot már végig futottam annyira hogy még Control+F12-t is próbáltam de semmi... Az a baj hogy amikor buootol semmi erre utalót nem ir ki...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#2244) True válasza True (#2243) üzenetére


True
aktív tag

Még egy ilyen kis himihmi képem van róla... [kép]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#2245) liksoft válasza True (#2243) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ez nem RAID kártya. Ez sima IDE 133-as. [link] Viszont ilyent vadászom régóta, így esetleg vevő lennék rá. Ha Neked is jó, priviben tudnánk folytatni.

Szerk: ugye milyen jó a chip száma?

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2246) True válasza liksoft (#2245) üzenetére


True
aktív tag

Ok irtam privet...

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#2247) tlac válasza VIC20 (#2238) üzenetére


tlac
nagyúr

ubuntu feisty-vel tökéletesen megoldható

(#2248) lorant80


lorant80
tag

Szevasztok!!!

Arra szeretnélek kérni benneteket, hogy ajánljatok nekem valamilyen oldalt(Hu leírés) vagy bármit, ahol megtudnák ismerkedni a különböző RAID tömbökkel (alapokkal), mert nem vagyok egyáltalán tisztában a dologgal és hülyeségeket nem akarnák kérdezni a FÓRUM-ba...!!! Majd csak az alap tudás elsajátítása után...!!! ;)

Előre is köszönöm a segítséget...!

Üdv...

S.L

(#2249) lazydog válasza lorant80 (#2248) üzenetére


lazydog
addikt

[link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2250) lorant80 válasza lazydog (#2249) üzenetére


lorant80
tag

Ilyesmire gondoltam...!!! :R

Kösz

S.L

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.