Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#2301) dybu válasza liksoft (#2300) üzenetére


dybu
tag

Köszi de nem segit vista nem látja telepítés közben sem az ide raidet, fura módon a sata raidet látja.

annyit elfelejtettem leirni hogy a vista 64bites.

keresem a 64bites drivert de nem lelem sehol.

ha megtalálom, postolom hátha valaki előrébb jut...

munkámat én is számítógép elött töltöm a hét minden napján, mert ezért fizetnek, hócipőm már nekem is tele van de problémát meg kell oldani meg is fogom ha kapok segítséget ha nem. Valakinek a család az első, nekem megy a 2 egyszerre ;)

20 GOTO 10

(#2302) Match


Match
tag

DS3 REV 3.3 lapon valaki probalt sata 2 raid 0 ? Nekem nem akar mukodni.Felraktam a raid drivert is win telepiteskor.Nem masolja fel a drivert a floppyrol es az elso restart utan kekhalal.Ha valaki probalta mar es neki mukodik,legyen szives irja le A-Z-ig.Amugy 2 WD 160 Gb sata 2 hardal probalkozok.F6-nal veszi a lapot,kivalasztom a GBB363 raid controlert.De mikor kezdi masolni a win fajlokat a floppyrol nem masolja a jraid.sys fajlt. :O

Minek inni és vezetni? Ha lehet szívni és repülni...

(#2303) Z42-SDO válasza lazydog (#2297) üzenetére


Z42-SDO
csendes tag

Szia!

Köszi, úgy próbáltam, de végtére is azt hiszem, a Via ''csip'' nem akarja a dolgot. Sajnos a többi alkatrészem erősen ehhez a laphoz köt (pl AGP-s vga) és jelenleg nincs pénzem egy komplett gépre, így végül vettem egy ATA-s winyót és lemondtam a Raidről. :(
Most minden stabil és remekül működik.

Üdv!

Pézé

''letölthető szabadságvesztés: fegyház.hu'' by rádió

(#2304) skoos


skoos
őstag

Üdv fórumolók! A fórumot olvasgatom egy ideje, végig egyáltalán nem jutottam, úgyhogy könnyen meglehet, már elhangzott kérdéseim lesznek.
RAID 0át szeretnék létrehozni, 2* 80Gigás WD 7200as sata2 winyón.(ha ár/érték arányban tudtok erre jobbat, szóljatok)
Mint olvastam, egy RAID kártya használata jobb, mint az alaplap sajátja, mert nem használja (annyira) a gép erőforrásait. (alaplapom alább látható) Ebből milyet kéne kerítenem? Kinek melyik vált be?
Teljes rendszerlemeznek használnám a RAIDet, minden installált program innen inulna, és maga a rendszer is. Mennyivel gyakoribb ilyen esetekben a raid tönkremenetele? Van olyan, akinek évek óta megbízhatóan működik ilyen?
És végül, hogy néz ki egy lemeztöredezettség mentesítés raid0ban? Lehet egyáltalán?

A dokumentumok és a fontos adatok egy másik satáról jönnének. Csak a programok lennének a tömbben.

Kösz, és bocs a lámulásért!
:))

(#2305) rlazol válasza skoos (#2304) üzenetére


rlazol
addikt

2*80 Gb rendszernek? Ezt én erőforráspazarlásnak érzem. 160 Gb, amiből a vista az összes szoftverrel, mégha minden video-kép stb szerkesztőt felraksz is max 30. Marad 130 Gb-d minden másra, szerintem pazarlás.
Raidkártya: Adaptec vagy LSI. A SATA2 elvi transzfermaxja 300 Mb/sec. Ha azt ki akarod használni, akkor a RAIDkarit nem sima PCI slotbe kell tenned, hanem min 2x-esbe. Vagyis olyan RAIDkari kell, ami a lapodon lévő PCI 2.2-es slotokba kell keresned karit.
Aendszer megbízhatóságáról: ez nyugodtan tud sokáig jól működni és ugyanúgy 3 7 alatt meghalni. a lapod márkás, legyen a többi alkatrész is az, e ami elromolhat az el is fog romlani.
Lemeztöredezettségmentesítés ugyanúgy megy mint máshol.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2306) skoos válasza rlazol (#2305) üzenetére


skoos
őstag

Ugyebár ez két darab 80gigás vinyó, ami 0-ba kötve együtt is csak 80 lesz. Az XP-n kívül pedig minden program is innen fog futni...de ez a winyó is csak első blikkre volt. Lehet 40 es vagy 60 is....csak hirtelen ez jutott eszembe. a 3.winyó meg az adatoknak lesz.
PCIe-re gondolsz, mit slot a raidkarinak?
:))
:R

(#2307) skoos


skoos
őstag

Az alaplap topikjában azt mondották, ehhez a laphoz nem kell raidkártya (''p5b-e-hez biztos nem kell raid kartya, mert van hozza szoftver raid driver - leven, hogy ich8R(mint Raid) deli hidja van.'')
akkormost, Kari vagy nemkari?

:P

köszi

(#2308) liksoft válasza skoos (#2306) üzenetére


liksoft
nagyúr

A RAID0 a stripe, ami a két drive területének összefésülése, vagyis 160GB kapacitást ad Nálad.

Az ahol a kapacitás nem változik a RAID1 vagy más néven tükör.

IDE drive egyébként működik de nem stabil HW RAID-ben. Oda csak SCSI winyót tudok ajánlani. Az IDE RAID-et soft-ként célszerű kialakítani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2309) lazydog válasza skoos (#2307) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem is felesleges ehhez a project-hez RAID kártyát venni, nagyon megfelel az alaplapi. Sőt én kipróbálnám az ICH8R Intel Matrix Storage speciális RAID-et.
Egyébként a RAID0 valóban azt jelenti, hogy 2x80, azaz 160GB kapacitásod lesz.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2310) tlac válasza lazydog (#2309) üzenetére


tlac
nagyúr

és elégedett vagy vele? :)

(#2311) lazydog válasza tlac (#2310) üzenetére


lazydog
addikt

Elégedetlen vagyok, mert nincs ilyenem. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2312) skoos válasza lazydog (#2309) üzenetére


skoos
őstag

Ó!!! Ezesetben bocsánat mindenkitől....kicsit el vagyok tájolva. Melyik RAID az, amikor 2winyót kezel 1ként, ezéltal csaknem megduplázva a sebességet?
Erről mik a tapasztalatok?

Sry.

:R

(#2313) jerry311 válasza skoos (#2312) üzenetére


jerry311
nagyúr

A 0 és az 1 is :D
Attól függ, hogy biztonságot akarsz és magasabb olvasási sebességet (1) vagy magasabb írási és olvasási sebességet (0)?
Szóval ezek 2 vinyót kezelnek egyként.
0 esetén a tárterület a 2 vinyó összege. Ha nem egyformák akkor a kisebbik duplája.
1 esetén a kisebbik vinyó tárterületével egyezik.

[Szerkesztve]

(#2314) lazydog válasza skoos (#2312) üzenetére


lazydog
addikt

Ez a RAID0, amiről mindnyájan beszélünk. :)
Tévedésed az eredő kapacitást illetően volt. Itt összeadódik a két vinyó területe, így két darab 80 gb-os esetén, egyetlen 160 GB-osnak látszik.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2315) skoos válasza lazydog (#2314) üzenetére


skoos
őstag

leesett, no comm, mentem nyugdíjba.
Béke veletek.



:W

(#2316) skoos


skoos
őstag

Állítólag jobban járok az alaplapi raid-el mint egy olcsóbb (10enezer forintos) raid kártyával. Ha ez igaz, akkor marad ez a felállás. Továbbra is célszerű megcsinálnom? Van tapasztalat? hány %ot nyerhetek így sebességben?

:))

(#2317) jerry311 válasza skoos (#2316) üzenetére


jerry311
nagyúr

Inkább az alaplapi, mint egy olcsó RAID kártya, amin úgyis ugyanaz a vezérlőáramkör és driver van, mint az alaplapin...
Sebességben illene 1 vnyóhoz képest 1.5x környékén lenned, legalábbis nálam ennyi volt kb.
Persze ez megintcsak változó.

(#2318) skoos válasza jerry311 (#2317) üzenetére


skoos
őstag

Megcsinálom.
2* 40GBos WDre gondoltam...tipp? (7200, 8MB, sata300)

(#2319) jerry311 válasza skoos (#2318) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tipp? Kicsi lesz. :DDD

(#2320) skoos válasza jerry311 (#2319) üzenetére


skoos
őstag

:DDD

(#2321) tlac válasza lazydog (#2311) üzenetére


tlac
nagyúr

hupsz, félre olvastam

(#2322) lazydog válasza skoos (#2316) üzenetére


lazydog
addikt

A jerry311 által saccolt gyorsulás is inkább nagyméretű fájlok kezelése (renderelés, videokódolás, stb.) esetén jelentkezik.
A mindennapi gyakorlatban sokkal többet ér egy Raptor vinyó. Ha most akarsz vinyókra költeni, inkább ebben gondolkozz.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2323) skoos válasza lazydog (#2322) üzenetére


skoos
őstag

Én leginkább a felinstalált programjaim gyors reagálását, gyorsabb indulását szeretném elérni. A nagy méretű (videó, DVD) fájlok egy külön vinyón helyezkednének el.
Tehát, a sok ezer apróbb fileból álló állományok kezelésére nem célszerű RAIDET használnom, jobb olvasási sebességet érnék el egy RAPTORral?
Pedig hogy beleéltem magamat a raid-be... :O

[Szerkesztve]

(#2324) liksoft válasza skoos (#2323) üzenetére


liksoft
nagyúr

Inkább éld bele Magad, vegyél egy Raptort, és aludjál nyugodtan. IDE winyó esetén a RAID ugyanis bármikor okozhat ''meglepetést''.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2325) skoos válasza liksoft (#2324) üzenetére


skoos
őstag

...sata2...

(#2326) liksoft válasza skoos (#2325) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pont most mentek SATA RAID1-et! Most (pár perce) ellenőriztem a két disk használati idejét. Mivel mindkettőről hibátlan, dadogásmentes másolatot tudtam készíteni, így hibátlannak tűnnek. Mégis az egyik közel egy éve nincs használatban (kiesett a RAID-ből), a másik meg most ''csuklott''. 2db 80GB-os S....te. Az egyik legjobb ilyen helyre. Nézd meg mivel foglalkozom: [link].

De ha Te ennyire vállalkozó szellemű vagy..... :D

Nem ennyire rossz, de meg van a helye, és az nem a rendszer.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2327) skoos válasza liksoft (#2326) üzenetére


skoos
őstag

fáj a szívem, meg akkor is fájni fog, ha kiperkálom a nemolcsó 150gbos 16mbos 10000es rapidot.....

hol szerezzem be?

:O

(#2328) liksoft válasza skoos (#2327) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán érdemes lenne a cipőboltban utána nézni. :P

Szerk: :F

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2329) skoos válasza liksoft (#2328) üzenetére


skoos
őstag

cipőt a cipőboltból, wincsesztert a wincseszterboltból!
:P

(#2330) lazydog válasza skoos (#2329) üzenetére


lazydog
addikt

Wincs Eszter boltokkal meg tele a PH. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2331) skoos válasza lazydog (#2330) üzenetére


skoos
őstag

nem is létezne wd 150GB 10000rpmes sata2?
hömm...

(#2332) lazydog válasza skoos (#2331) üzenetére


lazydog
addikt

Nem létezik, de ez nem is baj. A SATA 2 jelenleg csak parasztvakítás.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2333) skoos


skoos
őstag

50 körül van...
Őszintén, megéri? Ki az aki vett, és, ha bedöglene ismét megvenné? Ki az aki azt mondja, tényleg kell az a plusz 3000 rpm? Minél jön ki inkább, mire jobb láthatóan?(kis, nagy fájlok, grafikai műveletek...)
2 raid0 vinyóval 20....maxxxx 30 ból jövök ki. Ennél a verziónál, tényleg ennyivel is jobb?
:F

(#2334) lazydog válasza skoos (#2333) üzenetére


lazydog
addikt

Én valamivel többért vettem a 74 GB-ost, ezelőtt két évvel.........
A többit meg már kitárgyaltuk

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2335) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Ket WD1600JB hardom van Raidba(Mirror), ugy nez ki hogy meghibasodott a fajlrendszer es a chkdsk-el nem tudom megjavitani.Allitolag a GetDataBack-el meg lehet, de ehhez ki kell vegyem egyik hardot, megjavitani es utanna visszatenni mirrorba a masikkal..?
Hogy teszem vissza mirrorba? A Raid erzekeli majd hogy nem fog megegyzni a ket hard es akor megmondom hogy melyikrol tukrozze a masikat???
Surgos lenne a valasz!
Elore is kosz!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#2336) brd válasza Csaby25 (#2335) üzenetére


brd
nagyúr

Egyrészt a GetDataBack nem javít semmit, azzal menteni lehet. Másrészt, először azt kellene megtudni, hogy mi történt (mi és mitől sérült meg), ill. hogy melyik HDD-n van kevésbé sérült adat/filerendszer (ha megborult a tükör, ezt nem írtad). Ha maga a tükör látszódik a win alatt, akkor a GetDataBack le is tudja menteni, így, ahogy most van, nem kell semmit kivenni sehonnan. Mi ír a chkdsk, miért nem tud javítani?

The only real valuable thing is intuition.

(#2337) tlac


tlac
nagyúr

Egy kis raid-es tapasztalat, ha esetleg vkit érdekel.
Két 320-as sata-s vinyóból volt nekem egy raid0-m ich8r-en. Három logikai partíció volt rajta egy kiterjesztett partíción belül. Az első egy kis ext3-as bootpartíció, és még két xfs volt rajta. De nem volt teljesen felhasználva a vinyó, még hagytam rajta helyet későbbre ntfs-nek. Szépen működött is.
Aztán ma kikapcsoltam a raid-et biosban (ez most lényegtelen, hogy miért, de volt rá okom) és következő bootnál visszaállítottam és majd látom, hogy offline-ok a vinyók, szétesett a raid-em. Mondom fasza. Újra létrehoztam a raid-et pont úgy, ahogy eddig is volt, de figyelmeztet, hogy minden adat veszni fog, de én reménykedek, hogy még sem lesz igaza. Ok, akkor boot, de még sincs boot, nem talál semmit, hát ez így nem lesz jó. Ekkor bebootoltam egy usb-s rackről és látom, hogy a raid-emből eltűntek a partíciók. Reménykedek, hogy még nem veszett el minden. Ekkor elkezdtem vizsgálni a vinyókat és kitapasztaltam, hogyan van megvalósítva az ich8r-es raid0.
Nálam 4kb a csík mértete, és annyi az egész, hogy 4kb-onként van felváltva tárolva az adat a vinyókon és semmi extra. Így az mbr az első vinyón van, mert ott van az első 4kb-nyi adat is és csak az mbr sérült, tehát a bios-os raid manager raid törlésénél létrehozásánál csak az első vinyó első 512 byte-ját nullázza ki.
Miután erre rájöttem visszaállítottam a partíciós táblát egy testdisk nevű programmal és beállítottam az mbr-t, hogy tudjon bootolni is. Elindítottam a gépet és újra van raid és meg van minden adat.
Most már lementettem az mbr-t egy pendrivera és nem félek ha még egyszer szétesik a raid-em, mert tudom, hogy könnyedén helyreállíthatom. :)

(#2338) szacsee


szacsee
nagyúr

Hali all!
Vettem 2db WD2500YS-t. Király a cumó, csak kicsit rezonál, de azt megoldottam, viszont lenne egy kérdésem.
Mi a Spread Sprectrum Clocking, és a Power Management a HDD-nél?
Vannak ilyen lehetőségek a jumperen, de nem tom mit jelent, és lehet-e használni őket raid-ben?
[link]
Kösz a válaszokat előre! :R

(#2339) liksoft válasza tlac (#2337) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R

Grat! Viszont sajna nem minden RAID ''gyógyítható'' így. Nem eggyel meg kell küzdeni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2340) tlac válasza liksoft (#2339) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz! :)
nyílván nem mindenhol jó így, csak amiatt írtam le, ha vkit érdekel az ich8r raid0-as működése, akkor tudjon róla
és úgy tűnik, hogy a raid az információkat a nem vinyón tárolja, hanem a vezérlőben
ígértem neked sentienel-es riportokat, de most nincs winem...

(#2341) szacsee


szacsee
nagyúr

2338-ra valaki?

Ja és Upp!

Most nem volt gogli a barátom! ;]

(#2342) mleslie


mleslie
tag

Srácok jól sejtem, hogy szoftveres raid 0 vagy 1-es kötetről nem lehet bootolni?

(#2343) liksoft válasza mleslie (#2342) üzenetére


liksoft
nagyúr

RAID0 ''csíkozott'' esetén nem, de RAID1 ''tükör'' tud boot-olni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2344) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali. Egy ige érdekes dologban kérném a véleményetek:

Van egy promise ex 8350 raid kártyám azon van többek között két db wd 250gb re sata2 winyó raid0 tömbben. A gond az, hogy nem tudok róluk egyszerre 2 íróval (6x sebességgel)írni, mert lemegy a puffer. Ha viszont miközben látom hogy megy lefele a puffer, gyorsan indítok a raid tömbre másik winyóról másolást, a pufferek felmennek, és szépen másolja a file-t 30-40Mb/s!!!! Tehát adatot küldeni 2 írónak nem tud, ha azonban még másolnak is rá, azt is menti elég jól, és még kiszolgál 2 írót. Ha megállítom a másolást, egyből elindul lefele a puffer.
A két wd winyó előtt 2db maxtor sata2 winyó volt bent, azokról tök rendben volt hogy 2 íróval írok róluk, közben esteleg dvd-t vagy avi-t nézek, sőt ment pl bin-iso konvertálás is, semmi gond.
A fura, hogy ha mondjuk egy 4,7-es iso file-t mozgatok róluk egy másik tömbre, simán másolnak 90-110Mb/sec-el, tehát jönne az adat róluk, csak dvd íráskor van baj.
Köszi az ötleteket előre is.

Mezőhegyes

(#2345) centrum


centrum
csendes tag

Akkor mi a teendő ha stripe-olva voltak a vinyók és ellszállt az alaplap?

(#2346) lazydog válasza centrum (#2345) üzenetére


lazydog
addikt

Kerítesz egy másik ugyanolyan alaplapot, és reménykedsz, hátha megmaradtak a vinyókon az adatok.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2347) tlac válasza centrum (#2345) üzenetére


tlac
nagyúr

vezérlő működésétől függ, nem biztos, hogy kell ugyanolyan lap, amiben ugyanaz volt a chip

(#2348) centrum válasza lazydog (#2346) üzenetére


centrum
csendes tag

sejtettem :(
Köszi

(#2349) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Helo. A közeljövőben tervezek új gépet venni ICH8R-es alaplappal (vagy esetleg ICH9R-el, majd elválik, de gondolom rosszabb nem lesz az újabb) és elgondolkodtam hogy nem-e megérné csinálni egy raid0 tömböt 2 200Gb-os SATAII winyóval. Viszont hallottam olyan pletykákat hogy a Vista nem szereti a raid0-át és még lassabb lesz mint magában 1 winchester.
Van valakinek tapasztala ICH8R-es raid0 és Vista esetéről? Ugyanolyan gyors mint XP-vel, lassabb de még mindíg jobb mint 1 winyó, vagy inkább ne idegeljem magam raid tömbökkel?
És mégvalami. Itt olvastam hogy RAID0-ról nem lehet bootolni? Ezt hogy kell érteni? Ha berakok 2 új winyót egy gépbe, csinálok belőlük egy raid tömböt, akkor arra még nem tudok windowst telepíteni (már úgy hogy beadom neki a driveres floppyt...)?
Legalább annyival kijátszható ez a dolog hogy kihagyok egy 8Mb-ot partíciót a winyókon amire nem raid tömb megy csak úgy teng-leng, C:-nek partícionálom és arra rakja a bootos cuccait miközben a kiválasztott partícióra települ a windows. Mert raid nélkül lehet ilyet hogy a partition0-ra kerül pár mega boot cucc és egy másik kiválasztott partícióra megy a windows, azt nem tudom a raid mennyire rugalmas ilyen szempontból, tehát mikor tömböt hozok létre (még seso csináltam) ugyanúgy járok el mint partícionáláskor, vagyis most 20 giga raid0 tömb lesz, a többi marad ahogy van, vagy mellé másik 20gb raid1, és így tovább?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2350) kraftxld válasza janos666 (#2349) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hülyeség, ha van vista driver, menni fog rendesen, ha a vezérlő kezeli a tömböt az OS számára transzparens, tehát simán 1 vinyónak látja.
Windows alatti szoftveres RAID0 tömbről nem lehet boot-olni, ha külön vezérlő vagy a chipset kezeli akkor lehet boot-olni róla.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.