Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#10797) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok!

Egy OMV-t futtató NAS-on van két 2×2TB merevlemezből álló RAID tömböm (lineáris) meg egy sima 2TB USB-s külső merevlemez.
Többször (szerencsére azért nem túl gyakran) előfordult már, hogy váratlanul elment az áram. Jelen esetben a sütő csapta le a fi-relét.
Eddig minden alkalommal többnyire gond nélkül újra elindult a rendszer.
Most a blackout pillanatában feltételezhetően még történt írás a lemezekre, pont arra a tömbre, amit viszont azóta nem látok sehol.
Se OMV menüjében nem tudom bekeresni, még a nyomát se mutatja, se pedig puttyon (SSH-n) keresztül az OMV-t futtató linuxon, MC-ben.

Ha csak ez a tömb van rádugva, akkor bootoláskor hibaüzenettel megáll, nem tölti be az OMV-t. Ha jól emlékszem, safety mode-ba áll.

Ránéztem /etc/fstab-ra is tegnap, ott az alábbiakat látom:
# >>> [openmediavault]
/dev/disk/by-label/FILMEK1 /srv/dev-disk-by-label-FILMEK1 ext4 defaults,nofail,user_xattr,noexec,usrjquota=aquota.user,grpjquota=aquota.group,jqfmt=vfsv0,acl 0$
/dev/disk/by-id/usb-WD_My_Book_1140_5743415A4139343532313331-0:0-part1 /srv/dev-disk-by-id-usb-WD_My_Book_1140_5743415A4139343532313331-0-0-part1 ntfs defaults$
/dev/disk/by-label/FILMEK2 /srv/dev-disk-by-label-FILMEK2 ext4 defaults,nofail,user_xattr,noexec,usrjquota=aquota.user,grpjquota=aquota.group,jqfmt=vfsv0,acl 0$
# <<< [openmediavault]
FILMEK1 lenne az egyik tömb, az meg is van
WD MyBook a külső merevlemez, azt is látja a rendszer
FILMEK2 lenne a hiányzó tömb

A merevlemezek pörögnek (persze ettől még lehetnek sérültek, halottak, de legalább nem teljesen süket, hogy egyértelmű legyen).

Van esetleg ötletetek, tudnátok segíteni?
Kérlek, pontos parancsokat írjatok, amivel tudok hibát keresni, orvosolni, vagy további infót kiszedni.

Ja korábban párszor felmerült már kérdésként, hogy HW-es vagy SW-es raid van-e nálam.
Ezt meg nem tudnám mondani. Az OMV webes/grafikus felületén kreáltam őket. Gyanítom, hogy szoftveres(?) :F
Nincs RAID kártya, csak egy integrált CPU-s Asrock lap (ha jól emlékszem, itt a Q1900DC-ITX-et fogtam munkára egy DC táppal)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.