Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) mgergo76 válasza SyMbioTe (#8100) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Húzd le a hálózatról. :DD

Üdv: Gergő

(#8102) SyMbioTe válasza mgergo76 (#8101) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

Jogos :DDD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#8103) cigam válasza SyMbioTe (#8100) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mennyire mászkálsz a világban? A tűzfalon lekorlátozhatod, hogy csak magyar IP címekről engedjen kapcsolódási kísérletet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8104) kovadam1 válasza nemethsza (#8086) üzenetére


kovadam1
tag

https://www.qnapclub.eu/en/qpkg/976 ezeket szedd le már nem tudom pontosan nekem melyik működött. előtte https://www.qnapclub.eu/en/howto/1 ezt kell elvégezned
Nekem is ilyen van

(#8105) Haart válasza kovadam1 (#8104) üzenetére


Haart
addikt

Én ugyanezt csináltam csak a container stationon belül. :K

(#8106) kovadam1 válasza Haart (#8105) üzenetére


kovadam1
tag

az is jó csak nekem a container station nagyon dolgoztatta a procit és memóriát. 228A-n meg nem túl sok van

(#8107) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

ahogy azt a józan és és a qnap is javasolja, csináltam egy új admin júzert, az admin nevűt pedig kikapcsoltam. ez teljesen jó is egy dolog kivételével: az új júzer mindig üresnek látja a kukát, csak az eredeti admin látja a tartalmát. ezen hogy lehet változtatni?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8108) Vince1


Vince1
tag

Üdv!

Ismét segítséget szeretnék kérni. Sikerült zöldágra vergődnöm a DIGIvel (nincsen NAT juhé). Sajnos a NAS (TS230) most is azt mondja, hogy webes csatlakozás hiba. A házba bejövő net egy Digis ZTE (F618) routerbe érkezik, onnan egy ASUS RT-AX55 be megy a kábel, innen osztom mindenhova. NAS kábelen van csatlakoztatva. A router fix IP címet ad a NASnak. Az lenne a kérdésem, hogy szerintem valamit elállítottam a Routernél de nem tudom hogy mit. Kb. 3 hónapja elromlott a régi Digis router, azt kicserélték, azóta nem megy a távoli elérés. Előtte működött, én nem állítottam semmit. Merre keresgéljem a hibát?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#8109) peti85 válasza Vince1 (#8108) üzenetére


peti85
senior tag

Ha csak az Asus router-t használod, akkor tedd bridge/gateway módba a digis ZTE-t.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#8110) Vince1 válasza peti85 (#8109) üzenetére


Vince1
tag

Sajnos nemtalálom hol lehet. Gyakorlatilag semmit sem lehet állítani a WIFI-n kívül ezen a routeren. Valahol olvastam a neten lehet, hogy ezt is külön kell kérnem a Digitől?

Üdv

(#8111) Biga123 válasza Vince1 (#8110) üzenetére


Biga123
addikt

Üf átteszi neked szvsz.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8112) Chrakatoa


Chrakatoa
tag

Sziasztok,

Hirdetem a NAS-om, de nem feltétlenül tudom belőli az árát. Nincs nagyon más qnap jelenleg aprón hogy tudjak viszonyítani. Szerintetek merevlemez nélkül mennyit ér ez a típus:
QNAP TS-451A-4G

Köszönöm a segítséget! :R

(#8113) szjoci válasza Chrakatoa (#8112) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Próbáld meg a beárazós topikban, előbb-utóbb kapsz egy árat. Érdemes leírni hogy tartozékai, doboza megvan-e, mikor vetted, van-e rá garancia még. De le van írva a topik összefoglalóban, hogy mit várnak el az Ármesterek.

(#8114) picur10


picur10
aktív tag

Sziasztok!
A régi TS-212P nas-osmat cserélem le egy TS-453mini-re és lenne pár kérdésem.
Vettem egy gyakorlatilag új WD40PURZ hdd-t és belekerülne a régiből a WD40EZRZ és WD20EFRX hdd-k. Negyediknek egy most külön nettopban lévő 2,5" 750GB-os hdd kerülne, jelenleg és a jövőben is ez csak a torrentet szolgálja ki, ezért nem kár.

Eredetileg tükörbe szerettem volna a két 4TB-os hdd-t, de mivel kb csak 1TB olyan érzékeny adat van (főleg fényképek, videók), ezért arra gondoltam, hogy csak simán mentést csinálnék ezekről a könyvtárakról mindhárom hdd-re (és minden hdd-n a maradék helyet szabadon felhasználom)
3 telóról tervezem, hogy az azokon készült képeket/videókat külön-külön mappákba felszinkronizálom. Régebben csináltam, úgy rémlik a Qfile-lal.

A kérdéseim:
1) Ha a régi nas-t elviszem máshová, arra tudok úgy távoli mentést csinálni, hogy ott ne legyen látható a tartalom, de ha gond van vissza tudjam állítani a file-okat?
2) Tudnátok programot ajánlani a nas-on belüli backup-ra, a távoli nas-ra illetve a telóról nas-ra feltöltésre?
3) Pár napig a szobámba volt a régi nas és hallottam, hogy időnként elindultak benne a hdd-k, pedig akkor sem pc-ről, se tv-ről nem volt a nas felé semmilyen forgalom. Ki lehet deríteni mi indítja el a hdd-ket?
4) Van a 4 hdd közül kiemelt jelentősége a hdd-k sorrendjének? Pl. többet pörgeti az elsőt, mert azon van a rendszer vagy ilyesmi?
5) Az előzőhöz kapcsolódóan az működhet, hogy a 4. hdd mellett, amin 0-24-ben torrent fut, akkor se induljon be többi adattárolásra szolgáló hdd?
6) Van értelme a torrent incomplete könyvtárát áttenni pl. egy pendrive-ra, hogy kíméljem a vinyót? (transmission-t használok, a torrent fájlokat ftp-vel a watch könyvtárba töltöm és ha kész, akkor manuálisan mozgatom el fájlokat más hdd-re)
7) Azt meg tudom oldani valahogy, hogy a nas-on tárolt filmeket elérjem interneten keresztül egy tv-ről? Lokálba természetesen megy, a régin nas-on még ingyen volt a twonky (az új pedig még nincs üzembe helyezve)

Bocsánat, ha buta kérdéseket is feltettem, a segítséget előre is köszi!

(#8115) Biga123 válasza picur10 (#8114) üzenetére


Biga123
addikt

1 - igen
2 - HBS3 , Qfile a telóhoz.
6 - szvsz nincs , pipáld be h .part legyen a kiterjesztés amíg le nem jön, de ha eleve nem indexált mappába töltessz le akkor igazából nincs jelentősége.
7 - Plex ;)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8116) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Valaki használja a beépített DLNA szervert Philips TV-vel?
Valami nem smukkol. Látja mint eszköz, mutatja, hogy van zene,videó, meg fotó mappája, de amint belelépne a zene mappába (az van legfelül), lefagy, de annyira, hogy áramtalanítani kell a TV-t, hogy újra elkezdjen működni.
Esetleg kell valami plusz extra beállítás hozzá?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8117) Chrakatoa válasza szjoci (#8113) üzenetére


Chrakatoa
tag

Köszi, futok vele akkor ott egy kört. Tudtam, hogy van ilyen topic, sőt végig is néztem a beárazós topik fajtákat, de nem találtam direkt nas-nak valót, ezért gondoltam itt kérdezősködőm egyet.

(#8118) picur10 válasza Biga123 (#8115) üzenetére


picur10
aktív tag

Köszönöm!

(#8119) Haart


Haart
addikt

Hi vettem egy TS 251D 4gb nast, milyen rammal bővíthetem tudna nekem linkelni valaki milyen ram megy bele? Illetve hogy 8gb a max ram amit bele lehet tenni?

(#8120) picur10 válasza Haart (#8119) üzenetére


picur10
aktív tag

Itt elég sokan azt írják, hogy 16GB-ot tettek bele:
https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=182&t=154120

(#8121) Vince1


Vince1
tag

Még mindig segítséget szeretnék kérni. Adott egy Digis ZTE router, ami után egy ASUS AX55 van kötve, majd a TS230 innen kapja kábelen a hálózatot. Eddig a Digis router NATolt volt, ezt kikapcsolták. Átállítottam az ASUS-t PPPOE-re a ZTE routert pedig bridge módba kapcsoltam.
Sajnos még mindig hibát dob a NAS ellenőrzéskor.


Néha ezt, néha azt. Esetleg tudnak valaki segíteni mi lehet a baj?
A digis routere azóta nem tudok belépni, de elvileg azon is be van állítva a port forward.

Üdv

(#8122) Biga123 válasza Vince1 (#8121) üzenetére


Biga123
addikt

Ha a digis router tényleg bridge módban van akkor ott nem kell semmi port forward. amikor bridge módba állítod meg szokott változni az ip, az én upcs em 192.168.0.1 ről 192.168.100.1 re vándorolt, de ezt ki is írta.
mért van az h a 2 képen nem egyeznek a z ipk?
fix ipn van a nas? vagy az asus most dhcp t oszt neki?
Onnantól h a digis bridge ben van , az asus intéz mindent, erre figyelj.
Ip reservation, port forward stb.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8123) Haart válasza picur10 (#8120) üzenetére


Haart
addikt

HOppá akkor lehet 16-ra kell upgradelni :D Bár kétlem hogy bárki ki is használj azt. Sztem 8gb untig elég kell legyen mindenre is.

(#8124) qnadam válasza Vince1 (#8121) üzenetére


qnadam
veterán

kézzel forwardoltad a portokat vagy upnp-vel?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8125) cigam válasza Biga123 (#8122) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

mért van az h a 2 képen nem egyeznek a z ipk?
Mert ezek a publikus címek, ahonnan bejelentkezne.

Vince1
Valóban külső helyszínről próbálsz belépni, vagy csak ugyanarról a hálózatról teszteled a külső címet beírva?
Online portteszt nyitottnak mutatja?
Muti azt a portforward-ot a routeren.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8126) cigam válasza Haart (#8119) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8127) cigam válasza cigam (#8116) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A support egy hagyományos faq-ba illő választ adott:
1. Remove Media streaming add-on qpkg.
2. Disable built-in DLNA server.
3. Enable built-in DLNA server.
4. Install Media streaming add-on qpkg and verify again.
Addig kattintgattam, míg teljesen eltűnt a DLNA szerver (Már a W11 sem látja, ami eddig látta, és játszott is róla tartalmat)
Ez így gáz!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8128) Addel válasza cigam (#8126) üzenetére


Addel
senior tag

A TS 251D nem DDR4-es ?

(#8129) Csorbi válasza Addel (#8128) üzenetére


Csorbi
addikt

De igen, és ez a helyes link: [link]

(#8130) szjoci válasza Haart (#8119) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Nekem a 253D-ben ilyenek vannak.
Ha nem is fullosan van kihasználva, sose baj ha van egy kis tartalék ;)

(#8131) Biga123 válasza cigam (#8127) üzenetére


Biga123
addikt

serviio..

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8132) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Van egy NAS-om (Qnap TS-230) amin eddig a transmission tökéletesen futott. Volt pár frissítés és most azt látom, hogy csatlakozik, a tracker is lát, peer-ek is vannak, de a letöltés nem indul el. A feltöltés se, de ez most kevésbé izgat. Egyelőre. :B

Lövésem sincs, hogy merre induljak... :( Tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8133) MZsoltee válasza MZsoltee (#8132) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hátha ez segíthet a nyomozásban, öteletelésben

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8134) Vince1 válasza Biga123 (#8122) üzenetére


Vince1
tag

A nas FIX IP-n van. A DHCP az be van kapcsolva.
Azért két különböző állapot van, mert közben volt egy újraindítás..

(#8135) Vince1 válasza cigam (#8125) üzenetére


Vince1
tag

Simán csak tesztelt a mycloudqnap tesztelésével. Amúgy külső hálózatról próbálok (mobilnetről).

Kellene külön profilt csinálni a NAS eléréséhez?

(#8136) cigam válasza Vince1 (#8135) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát de nincs is szabály megadva. "Profil hozzáadása", és meg kell adni a külső/belső portszámot, meg hogy melyik IP-re továbbítsa.

Biga123
Köszi! Ránézek ...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8137) sanyijedi válasza Vince1 (#8135) üzenetére


sanyijedi
őstag

hasonlóképpen add hozzá:
5294
több porttal pl:
6195

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#8138) Haart


Haart
addikt

Van valakinek valami megoldás arra hogy egy 500-as nettel a nassal ha szedek transmission-el akkor kis fájl esetén akár max speed is meglehet de ha nagyobb fájlt szedek akkor lemegy a speed ilyen 10mb/sec-re. Hogy lehet ezt kibalancolni?
Most pl szedek egy 65gigás fájlt és 10mega alá is belassul. El lehet ezt valahogy kerülni?

[ Szerkesztve ]

(#8139) Alex91 válasza Haart (#8138) üzenetére


Alex91
félisten

Megprobalsz egy masik klienst...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8140) cigam válasza Haart (#8138) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Igen, megveszed a boltban :P
Az 500Mbit az nem a garantált sebesség. 100Mbit a garantált minimum. Az is csak a Voda központig, nem az egész internetre.
Milyen eszközön fut? Mekkora a CPU/RAM terheltség?
Mennyi torrent fut egyszerre? Az nem lehet, hogy csak ennyi sávszélt kapsz a seedelőktől?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8141) Haart válasza cigam (#8140) üzenetére


Haart
addikt

Qnap ts251D 4giga ram. transmission klienssel.
Ram nincs kifejezetten tulterhelve. Nem a net hibája speedteszt állandóan 500mbit-et ad. Szóval biztos hogy nem a net ingadozik. Egyszerüen a torrent lassul be de ezt már észrevettem máskor is. Minél nagyobb egy fájl annál lassabban tölt lefelé kb. És arra se gyanakszom hogy a seed enyni sávszél lenne mert sok a seeder.

[ Szerkesztve ]

(#8142) Biga123 válasza Haart (#8141) üzenetére


Biga123
addikt

QBittorrent

Speedtest becsapós lehet.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8143) Haart válasza Biga123 (#8142) üzenetére


Haart
addikt

Transmissiont a remote gui miatt kedvelem nem kell állandóan nyitogatni a browsert és ott torrentezni. :K

(#8144) Alex91 válasza Haart (#8141) üzenetére


Alex91
félisten

PC-n toltve ugyanaz mekkora sebesseggel jon?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8145) cigam válasza Haart (#8143) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Egyrészt jó ellenpróba lenne, hogy a program miatt döcög-e, másrészt n+1 megoldás van a távvezérlésre. A Watch folder-től kezdve a böngésző plugin-ig sok megoldás létezik.
Vezetékes, vagy WiFi kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8146) Biga123 válasza Haart (#8143) üzenetére


Biga123
addikt

Nem mindegy h browsert nyitsz vagy a remote guit ?
Amúgy sokkal testreszabhatóbb mint a TR, gondolok itt a peer számokra upload slot stb .
Droidra van remote, az is jól használható.
Én is nagy TR fan voltam, de vannak jobb kliensek nála.
Eddig a qbittorrent a leggyorsabb.
El kell döntened mi a fontosabb , a remote gui, vagy a stabil gyors letöltés :DDD

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8147) Addel válasza Haart (#8143) üzenetére


Addel
senior tag

Én is sebesség miatt váltottam qbittorrent-re, transmission-el nem tudtam kihasználni a teljes sávszélességem, qb-tel simán maxon megy.

(#8148) Haart válasza Biga123 (#8146) üzenetére


Haart
addikt

Na ez jó hír ki fogom probálni. Már le is szedtem. meglátjuk ezzel hogy megy. :K

Többiekenek: minden LAN_on van kötve. cat6. Informatikus vagyok nem hülye :D
És lanon a letöltés mindig maxon megy, azzal nincs gond, nyilván ha a küldő oldal is bírja vagy nincs korlátozva.
Gyanitom hogy a transmission lesz a ludas mert elég outdated már, nagyon keveset fejltesztettek rajta manapság.

[ Szerkesztve ]

(#8149) qnadam válasza Haart (#8148) üzenetére


qnadam
veterán

a transmission pc-n is jóval lassabb, mint mondjuk a qbittorrent.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8150) Haart


Haart
addikt

Ajaj mókoltam valamit és most 2db download könyvtáram van a nason abban tér el hogy egyik nagybetüs a másik meg kicsi.
Hogy lehet ez? És mivel ugyanaz ezért duplikálva lett. :W
Hogy lehet ezt eltüntetni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.