Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) Geth válasza blakey (#4350) üzenetére


Geth
addikt

Ingyenes Plex, 0 transcode az összes kliensemen (több van) :)
190 MB RAMot eszik, belefér. Ja és gyors.

(#4352) blakey válasza Geth (#4351) üzenetére


blakey
titán

Ennek örülök, de nézz utána, hogy miklor és mely platfromokon transzkódol nálam pl. a Plex rengeteg RAM-ot eszik, nem tudom miért, Emby a negyedét sem és viszi az ISO-kat is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4353) Geth válasza blakey (#4352) üzenetére


Geth
addikt

Nem transzkódol sehol ha be van állítva a kliens, tudja az adott formátumot és van elég sávszél. Több server is van, platform vegyes.

(#4354) kovpist válasza sanyijedi (#4334) üzenetére


kovpist
csendes tag

Megoldódott újratelepítettem és megjavult.

(#4355) Biga123 válasza Geth (#4353) üzenetére


Biga123
addikt

Régi LG tévék kliense feliratnál transcodeoltat! kb 2015 ös modell.

Emby úgynézki megoldódott a hivatalos forrásból :DDD
A qnapcluboshoz kellett a a qmono mint prereq, ehhez meg semmi, elsőre stabilabb gyorsabb, még tesztelem

@ blakey: :R :C

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4356) Geth válasza Biga123 (#4355) üzenetére


Geth
addikt

Nem használok TV klienst! A TV-k nálam megjelenítők csak :)

(#4357) blakey válasza Biga123 (#4355) üzenetére


blakey
titán

:C

(#4353) Geth
Vannak kliensek ahol transzkódol a Plex, nem tudom te hány platformon használod, de nálam Kodi, MrMC, Infuse, webOS, Samsung Blu-ray lejátszó, Sony Blu-ray lejátszó, Android TV OS, iOS, tvOS, Android, Windows Phone, macOS rendszereket használva sajnos van ahol transzkódol, ezért nem állítanám azt, hogy egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4358) Biga123 válasza blakey (#4357) üzenetére


Biga123
addikt

Korai volt az öröm :U

A TVm emby kliense még mindíg használhatatlan, bár a szerver és a webgui határozottan jobb lett.
Úgytűnik akkor marad a plex. (lehet kiróbálom megint a hw transcodeot, hátha javult már a minősége)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4359) Geth válasza Biga123 (#4358) üzenetére


Geth
addikt

HW transcode Plexnél tudtommal még mindig fizetős feature (ha az ingyenesben gondolkodnál).

(#4357) blakey: nem írtam, hogy sehol nem transzkódol. Nálam sehol nem transzkódol, le is írtam mik a feltételei :) Ugye nem DLNA-ról beszélsz? Mert az nálam le van tiltva, be van hintve sóval :P
Amúgy lejátszok webui-n (különböző os/böngészők), kodi @ ubuntu, pmp @ win, android.
Olyan TV-m nincs amin lenne beépített kliens, de ha lenne kétlem hogy jobb lenne a mostani kodinál...
Appl-lel kezdődő cuccom sincs, azon nem lepődnék meg ha ott transzkódolni kellene mindig :DDD

(#4360) Biga123 válasza Geth (#4359) üzenetére


Biga123
addikt

Tudom h fizetős, de amíg nincs hasonló szintű alternatíva .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4361) blakey válasza Geth (#4359) üzenetére


blakey
titán

Akkor erről ennyit, ezért írtam, hogy bizony van transzkódolás.
Appl-lel kezdődő cuccom sincs, azon nem lepődnék meg ha ott transzkódolni kellene mindig :DDD - Nyugodtan meglepődhetsz, Apple Tv-n pl. nincs, de ott is inkább Kodi forkot használok (MrMC)

Ugye nem DLNA-ról beszélsz? - akkor azt írtam volna

Olyan TV-m nincs amin lenne beépített kliens, de ha lenne kétlem hogy jobb lenne a mostani kodinál... - ha valaki csak TV-t szeretné használni akkor jól jön egy normális lejátszó de persze egy Kodival vagy a forkjával nem veszi fel a versenyt. Rengeteg médialejátszóm volt és van, de Embyt is használom, főleg olyan helyeken ahol csak 1 eszköz van. Természetesen a Kodi-nál nem jobb

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4362) Geth válasza blakey (#4361) üzenetére


Geth
addikt

Persze hogy van, hiszen nem minden tud mindent lejátszani :P Vagy nincs meg a sávszél. Vagy nem lett kikapcsolva.
Akkor ezek szerint Apple is kipipálva. Meg nem lepődök, hiszen ez lenne a normális, azt írtam akkor sem lepődnék meg ha nem működne transcode nélkül..

(#4363) allein


allein
addikt

Üdvözletem mindenkinek. Szemezgetem egy TS-832X eszközzel. Mit lehet tudni erről a màrkàról, àzsiai ország a gyártó ebben az esetben is? Èrdekelne a véleményetek, tapasztalatok, köszi szépen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4364) Geth válasza allein (#4363) üzenetére


Geth
addikt

A konkrét eszközt nem ismerem, de a gyártó nem àzsiai, maximum ázsiai (tajvani), ez másodpercek alatt kideríthető :)

(#4365) allein válasza Geth (#4364) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen. Van ebben az esetben is teszt login mint a Synology esetében?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4366) Mr Bond 007 válasza allein (#4365) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

[link]
2 másodperc volt google-n megtalálni. Legyünk már cseppet önállóbbak! 2 másodperc lett volna megtalálni a gyártó nemzetiségét is..

[ Szerkesztve ]

(#4367) allein válasza Mr Bond 007 (#4366) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4368) allein


allein
addikt

Urak, ezzel a típussal kapcsolatosan van bàrkinek tapasztalat: QNAP TS-431P2

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4369) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok,

Jelenleg egy Zyxel NAS326-om van 2db 1Tb-os HDDvel. Minap elkezdtem gondolkodni, hogy ideje lenne egy kis vérfrissitésnek…

- Számolgatva a tárterület igényemet 2-3Tb elégséges lenne. (egyelőre)
- 2db rj45 jó lenne.
- Torrent az 7/24-be menne. (300/75)
- Film, zene erről menne. (HTPC + Kodi)
- Halk legyen.

QNAP 431P nézegettem ami még az ingerküszöbömbe beleférne (modernebb/kiforrottabb talán, mint pl a Zyxel 542-es megoldása). Minimális eltéréssel lenne a 4 magos verzió, csak azt nem tudom, hogy erre valóban szükségem lenne e a fenti felhasználás alapján.

Gorneck#1239

(#4370) Zizi123 válasza allein (#4368) üzenetére


Zizi123
senior tag

Nekunk ennek a kistesoja van, en imadom.
https://www.qnap.com/hu-hu/product/ts-231p2/specs/hardware

Gyors, mindent tud, amit kell. Bar en inkabb file szervenek hasznalom.
Annyi, hogy mivel nem Intel proci van benne, igy kevesebb szoftver van ra. PlHa jol remlik nincs plex, nincs TeamSpeak stb...

[ Szerkesztve ]

(#4371) allein válasza Zizi123 (#4370) üzenetére


allein
addikt

Nekem torrentezèsre kell, nem tudom mit vegyek, újabb Synology vagy Qnap. Amint említettem, azt tapasztalom a Qnap eszközökben erősebb hardware van ès olcsóbbak is.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4372) Geth válasza allein (#4371) üzenetére


Geth
addikt

Én javaslom az Intel alapúakat, nem egyszer láttam ARM-os NAS vásárlás után a meglepődést, hogy többet várt teljesítményben a vásárló (ami baromi olcsó - és legtöbbször ezek ARM-osak is egyben - az tényleg max. NAS és nem házi szerver torrenttel/kutyafülével)...

(#4373) Zizi123 válasza Geth (#4372) üzenetére


Zizi123
senior tag

Mondjuk ezek nagyon messze allnak a baromi olcsotol, mert meg a 2 fiokos is 100eFt.
Nekem a mai napig 1 Zyxel NSA310-van, ami minden emlitett feltetelt teljesit. Na jo a ventilator mostmar nem annyira halk, de siman viselheto.

A mai NAS-ok szoftveres ellatottsaga is 100x akkora, mint az en 7-8 eves NAS-ome.
Ebben a kategoriaban ha nem a legolocsbbat veszi, akkor siman meg fog felelni, meg ha nem Intel akkor is.
Az Inteles 4 fiokos QNAP NAS azert ott van 200eFt+....
Nekem nem erne annyit.
Egyebkent pedig ha Synology, vagy Qnap, akkor en inkabb Qnap-ot vennek. (Nekem van mind 2, de a Qnap szimpatikusabb). Es olcsobb is :)

(#4374) allein válasza Geth (#4372) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen az infót, jó tudni. DS916+ Intel Pentium procis, viszont a Qnap amit eredetileg néztem- ts-832x, gyártó oldalán most néztem meg: It is also an ARM-based NAS.

Szerk: olyan nast akarok mi erős, bírjak seedelni több ezer torrentet, 10.000-20.000 között ;] eddig 8.000 volt a max :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4375) Zizi123 válasza allein (#4374) üzenetére


Zizi123
senior tag

Erre venni 200eFt-ert NAS-t???
Ez mar beteg dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#4376) allein válasza Zizi123 (#4375) üzenetére


allein
addikt

Azt szoktam mondani: mindenkinek megvan a dilibogyója, van aki qurvákra költi a pénzét, van aki szerencsejátékokra, stb.... bocs az off-ért.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4377) kalolaci válasza allein (#4374) üzenetére


kalolaci
senior tag

Az már szép teljesítmény, nekem "csak" 100 körül fut. Qnap TS-231 amin vannak, nem túl erős, de árban jóval olcsóbb volt. Főleg, hogy használtan vettem.

(#4378) citkar válasza allein (#4374) üzenetére


citkar
addikt

Mennyi globalis kapcsolatot engedélyezel ennyi torrenthez?

(#4379) Mr Bond 007 válasza allein (#4376) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez jó magyar szokás hogy mások zsebében turkálnak ez meg egyenesen vicc hogy magyarázkodni kell mert valamit megveszel amit használnál. Ne tedd!

(#4380) allein válasza kalolaci (#4377) üzenetére


allein
addikt

Amúgy csak egy gondolat volt. Néha hirdetelen felindulásból szoktam vásárolni, ez egy rossz tulajdonság.

(#4375) Zizi123 - nincs gyerekem, nem vagyok családos ember. Ebben az esetben egy kicsit könyebb az én helyzetem. Más lenne a dolog ha mondjuk lenne 1-2 gyerek, akkor nem a NAS lenne a prioritás :N

(#4378) citkar - pontosan milyen beállításra vagy kíváncsi?

;] ;] ;]

(#4379) Mr Bond 007 - nem gond. Nyílván ha nem tudnám megvásárolni akkor nem venném meg, ennyire egyszerű :K

Szerk: megtanultam azt is, hogy nem irigykedem senkire, sőt örülök ha valakinek jó sorsa van és megenged magának egy drága elektronikai dolgot. Miért lenne jó ha irigykednék? :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4381) Zizi123 válasza allein (#4380) üzenetére


Zizi123
senior tag

Bocsi, ha ugy erezted a zsemedben turkalok, eszemben sem volt, de azert lassuk be, hogy amire te venned nem tartozik az atlagos felhasznalok igenyei koze. Es igen tovabbra is tartom, hogy ez mar beteg 20e torrentet seedelni, es erre venni a NAS-t ennyiert. :D

Mivel csak seedelesre kell, igy szerintem vegyel valami olcso HP MicroServert, vagy valami mas pici szervert, es rakjal ra linuxot. Az tuti, hogy jobban fogja tudni, mint ezek. Legalabis azert sok hozzaszolasban lehet a Synology, es Qnap forumokon olvasni, hogy csak 8-10-15MB-al tolt le a Transmission, vagy Deluge, vagy eppen ami az adott NAS-on.

Tudom, hogy a penz nem szamit, ha az ember dilibogyojarol van szo, de igy meg olcsobb is lesz :D

(#4382) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Tegnap lecseréltem a régi NAS-t egy TS128A-ra, minden szép és jó, de Win10-es gépen általában indításkor jön a hibaüzenet, hogy "nem sikerült minden hálózati meghajtót csatlakoztatni", ilyenkor a saját gépben nem is nyitja meg a hálózati meghajtó, viszont ha eltelik kb 20 másodperc akkor már utána látja rendesen.

Win7-es gépen teljesen hibátlanul működik minden, próbáltam az SMB 1.0 engedélyezni, de nem javult meg a dolog, teljesen friss telepítésnél is csinálja, olyan mintha indulásnál kezdené feltérképezni az egész hálózatot, de néha olyan is van, hogy egyből látja. Mit lehetne tenni ezzel a nyűgös szar Win10-el?

Köszi!

20 éve a PH-n.

(#4383) allein válasza Zizi123 (#4381) üzenetére


allein
addikt

Valóban olcsóbb lenne, viszont semennyire nem értek a linuxhoz :N és lehet nagyobb sebességeket tudnék pródukálni mint NAS-on, ezt én is tudom.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4384) Zizi123 válasza allein (#4383) üzenetére


Zizi123
senior tag

Eddig mit hasznaltal, amikor pl 8.000-t seedeltel 1x-re?

(#4385) Buckey válasza Hikvision (#4382) üzenetére


Buckey
senior tag

Üdv.!

Nekem TS-228-as van, de ha felcsatolom meghajtónak, akkor nálam is ugyan ez a hiba. Kiraktam parancsikonban az Asztalra a mappákat ("Filmek", "Adatok"), plusz még a Gyors elérésbe. Így is ugyan azt tudom vele csinálni (amire nekem kell), úgyhogy nem izgat annyira.

[ Szerkesztve ]

(#4386) Hikvision válasza Buckey (#4385) üzenetére


Hikvision
senior tag

Igen, az is egy megoldás, csak nekem úgy van beállítva, hogy alapból arra ment a torrent, és ameddig fizikailag meg nem nyitom saját gépbe addig nem tud rá másolni semmit, jó nagy hülyeség ez.

20 éve a PH-n.

(#4387) allein válasza Zizi123 (#4384) üzenetére


allein
addikt

Mostani Synoloy párossal.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4388) Pizzafutar válasza allein (#4374) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Nálam egy két lemezes változat, a TS-231P2 fut. Fájl szerverként és torrentezésre használom, QTorrentet-t futtatok, jelenleg kb 100 torrentet seedelek vele.
A probléma az vele, hogy valamiért lassú, mostanában maximum 20 MiB/s-el képes letölteni. Az elején valamivel gyorsabb volt (30 MiB/s), de aztán vagy a második diszk üzembe helyezése, vagy egy fw. upgrade után csökkent a teljesítménye.

(#4389) Zizi123 válasza allein (#4387) üzenetére


Zizi123
senior tag

Microserver + Xpenology, es akkor meg a felulet is ismeros lesz. :)
Renegeteg olyan hozzaszolas van, mint a Pizzafutar-e. :(
En tokonszurnam magam, ha 1 valamire veszek valamit, es csak azt az 1-et nem tudja jol, minden masban kiraly, csak azokat nem hasznalom. :)

(#4390) Addel válasza Hikvision (#4382) üzenetére


Addel
senior tag

Ez igazából a win10 hibája, azért cserébe hogy gyorsan induljon, nem várja meg, hogy felálljon a hálózat.
Én úgy oldottam meg, hogy csináltam egy .bat fájlt és hozzáadtam az indítópulthoz (shell:startup)
Ennyi az egész: @echo off

:Start
timeout /t 1 /nobreak >NUL
if exist Z:\NUL goto End
net use Z: \\192.168.1.101\nasmappa /PERSISTENT:YES
if ERRORLEVEL 1 goto Start
:End

(#4391) Hikvision válasza Addel (#4390) üzenetére


Hikvision
senior tag

Köszi a segítséget, ez pontosan mit is csinál így a parancsok alapján?

20 éve a PH-n.

(#4392) allein válasza Zizi123 (#4389) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szèpen a tippet.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4393) gahor72


gahor72
aktív tag

Ha nagyon nem akarja a win felcsatolni a hálózati meghajtókat,vagy nem is látja(nem árt a hálózat felderítés).

Akkor a NetDrive2 nevű progi felcsatolja őket akár ftp,akár Webdav stb.

+ az összes felhő alapú tárhelyet is felcsatolja,mintha helyi meghajtó lenne..

N*ore-boltban kapható..

üdv

(#4394) Buckey válasza Hikvision (#4386) üzenetére


Buckey
senior tag

Nálam az uTorrent minden gond nélkül letölt a mappába, ha nem nyitom meg, akkor is.
Viszont ha felcsatolom, akkor természetesen meg kell nyitnom.

Én nem bohóckodom ilyen .bat fájlokkal, nekem nem ér annyit.
Ha néha-néha egy program nem éri el a mappát (Gimp), akkor kézzel felcsatolom, és annyi.

[ Szerkesztve ]

(#4395) allein


allein
addikt

Kicsit OFF, elnèzèst èrte. Ebben a videóban, a kèt eszköz teljesítmènye között a különbsèg szemmellàthatóan nem kevès. A kèt eszköz hardware tèren nagyjàból ugyanaz. Mindkèt esetben a hálózati stàtusz; 10Gbit. Cpu-kat annyira nem vàgom, mindkettő 4 mag, mindkèt esetben 8GB RAM van.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4396) Addel válasza Addel (#4390) üzenetére


Addel
senior tag

Megnézi hogy csatolva van-e a Z: hálózati meghajtó, ha igen akkor semmit, ha nincs akkor felcsatolja. De természetesen a meghajtó betűjelét és a mappát át kell írnod magadnak.

(#4397) Buckey válasza Addel (#4396) üzenetére


Buckey
senior tag

Megkérdezhetem, hogy azon kívül, hogy egy-két program csak a meghajtónak felcsatolt mappából tud dolgozni, más haszna is van?
Mert mikor kézzel felcsatoltam, semmi különbséget nem vettem észre.

(#4398) citkar válasza allein (#4380) üzenetére


citkar
addikt

Nem tudom milyen klienst használsz torrentezéshez. Van ahol azt írja, hogy globális kapcsolatok száma, vagy hasonló (nálam globalis partnerek száma van). A NAS terhelését elsősorban a kapcsolatok és nem a megosztott torrentek száma határozza meg, mindegy milyen sok a megosztott adat, ha mondjuk csak 100-an csatlakozhatnak hozzád.

(#4399) Addel válasza Buckey (#4397) üzenetére


Addel
senior tag

Nincs más haszna, csak nem kell kézzel megnyitni, hanem felcsatolja magától.

(#4400) allein válasza citkar (#4398) üzenetére


allein
addikt

DS-t hasznàlom.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.