Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Addel válasza tejeskifly (#4150) üzenetére


Addel
senior tag

Fura, nekem ott van.

(#4152) tejeskifly válasza Addel (#4151) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Milyen típusod van?

(#4153) Addel válasza tejeskifly (#4152) üzenetére


Addel
senior tag

ts-251

(#4154) pikar válasza delig (#4146) üzenetére


pikar
tag

Hogy optimistább bejegyzés is szülessen:)

Csatolt képeken láthatjuk kipróbálva az alábbit:
Egy resetelt QNAP-ba visszatettem a saját korábbi lemezét, ami olyan próba, mint egy új készülékbe beletenni egy működő NAS lemezét (persze azonos típusok).
Az első képen azt látjuk, hogy a telepítő észleli, hogy egy korábbi rendszer ill. adatok vannak a lemezen. Megadja a lehetőséget, hogy visszaállítsam azt, vagy töröljek mindent és telepítsek új rendszert.
Második képen azt látjuk, hogy a visszaállítás választása után belekezd abba. Na ez az a folyamat amit sosem fejez be. Legalábbis én nem bírtam kivárni és egy óra változatlan képernyő után feladtam. Ezt már párszor kipróbáltam. A lemezen gyakorlatilag 2db film volt, meg a rendszer.
Szóval a QNAP gondolt az ilyen helyzetre, csak nem működik. Ezt lehetne a supportnál megtudakolni, hogy működik ez a visszaállítás.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4155) Laca0 válasza Geth (#4144) üzenetére


Laca0
addikt

Én olvasok, de neked rossz az időérzéked.
Amit írt korábban valaki, azzal kipróbáltam. Azóta voltak még ötletek, azokat még nem próbáltam ki, mert futott pár folyamat rajta. Ennyi. Fizetős programot nem fogok kipróbálni, mert most nem az a lényeg.
Kipróbáltam most az egyetlen ingyenes programot, amit írt korábban egy tagtárs: Diskinternals Linux Reader
Nem úgy működik, ahogy le van írva és ahogy az ábrák mutatják.
Látja a partíciókat, de nem nyitja meg egyiket sem. Eddig elértem az előző programmal is.

Ha van még ötletetek kipróbálom, most ki van véve - megint - a hdd.
Kipróbálom még direktben egy linux-os gépen, hogy mit látok.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4156) Laca0 válasza Laca0 (#4155) üzenetére


Laca0
addikt

Mivel a windows-os (free) programokkal nem mentem semmire, elővettem a jó öreg linux-ot.
Ubuntu 14 LTS. Egy kis mókolás és már látok is mindent a nas hdd-n! :K

sudo mdadm --assemble --run /dev/md0 /dev/sdxx (nálam sda3 volt)
sudo vgchange -a y
sudo mount /dev/md0 /mnt

előtte kellhet még:
sudo apt-get install mdadm
sudo apt-get install lvm

Eltávolításhoz először a tálcakidobó gombbal el kell távolítani a fájlkezelőben, utána:

sudo vgchange -a n
sudo umount /dev/md0
sudo mdadm --stop /dev/md0

Vagy csak simán kikapcsoljátok a gépet.

Volt egy másik qnap lemezem is, ami átmenetileg volt a nas-ban. Próba képpen rákötöttem azt is a gépre. Legnagyobb meglepetésemre ezt már automatikusan mountolta :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4157) Geth válasza Laca0 (#4156) üzenetére


Geth
addikt

Akkor mégsem lehetetlen, és jé tényleg lvm :P

(#4158) Laca0 válasza Geth (#4157) üzenetére


Laca0
addikt

Igen, igazad volt. LVM.
Viszont ma reggel lett egy negatív tapasztalatom is:
Betettem a már említett -átmenetileg használt- winyót a nas-ba az üres helyre és amikor elindult a nas, nem látta a köteteket rajta. Legalábbis a filestation nem mutatta. A vezérlőpultban láttam a lemezt. Ott rányomtam a helyreállításra. Ki is írta, hogy talált egyet, jajj de jó, "alkalmaz" és már használhatom is. Használhatom, a teljes kapacitását, merthogy törölt mindent róla :((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4159) Laca0 válasza Laca0 (#4158) üzenetére


Laca0
addikt

Úgy néz ki az zavarta meg, hogy az is rendszerlemez volt, így duplikálódott volna a home, download, multimedia és egyéb mappák.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4160) pikar válasza Laca0 (#4156) üzenetére


pikar
tag

Milyen típusú NAS-ban volt a lemez?

(#4161) Laca0 válasza pikar (#4160) üzenetére


Laca0
addikt

Ugyanebben a TS-228-ban.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4162) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Mi használhatja a mysql-t a nas-ban? Nem is tudtam, hogy van rajta...
A top szerint 43%-on húzza a procit folyamatosan, de webesen meg 90-100% a terheltség folyamatosan. Még egy fájlkezelőt sem tudok megnyitni rajta.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4163) gahor72 válasza Laca0 (#4162) üzenetére


gahor72
aktív tag

Vírusos.Nekem is pörgette.

(#4164) blakey válasza Laca0 (#4162) üzenetére


blakey
titán

Én Kodi adatbázisnak használom, előre nincs telepítve, szóval ha nálad az használja akkor valamiért, valamikor bekapcsoltad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4165) Geth válasza gahor72 (#4163) üzenetére


Geth
addikt

Wtf? Vírusos? Azért minden hülyeséget ne írjunk már le.

(#4166) Laca0 válasza blakey (#4164) üzenetére


Laca0
addikt

Ezen nincs Kodi. Ez egy 228-as.
Amit pluszban használok a gyári appokon felül: Hybrid Backup Sync és Resilio Sync.
De elvileg ezek nem futottak. Vagy mégis? A Hybrid Backup Sync szedi le a Onedrive-ból a mobilos képeket vasárnap hajnalban. Viszont most nem volt bekapcsolva az eszköz, mert este, amikor összeraktam, már nem akartam sípoltatni a bekapcsolással. Úgyhogy lehet, hogy az futott éppen, az használhat mysql adatbázist.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4167) blakey válasza Laca0 (#4166) üzenetére


blakey
titán

Nem is kell lennie, a MySQL az eszközeimnek szolgálja a közös adatbázist, de egyéb esetben is használható nem csak Kodihoz, mint közös adatbázis, semmi köze a boxra telepített Kodihoz, hacsak nem az is az is ebből az adatbázisból táplálkozik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4168) Laca0 válasza blakey (#4167) üzenetére


Laca0
addikt

Ja értem. Azt hittem a nas-on van kodi. De akkor a kodi-s eszközöknek van rajta a közös adatbázisa.
Film lista vagy tv csatorna lista, epg van rajta?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4169) peti85


peti85
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy TS-228-at. Eddig nagyon tetszik, bár még szerintem a funkciót felét sem próbáltam ki. Amit most tesztelgetek, azok a torrent kliensek. Feltettem már Transmission-t, QBittorrent-et, Deluge-ot. A QBittorrent tud normális sebességgel letölteni, bár be-be szakad, de utána visszamászik a sebesség 20-25 MB-ra, szóval ennyi még beleférne, de az a webes UI használhatatlan. A Transmission tetszik a legjobban Remote GUI-val, mindent tud ami nekem kéne, de az max 5MB-al tölt le. CPU használat mindegyikkel nagyon magas (90-100%) szóval azon nem műlik. Van ötlet hogy a Transmission-t hogyan lehetne a QBittorrent sebességére felhozni? Vagy a QBittorrent-hez egy normális Remote kliens? Electorrent-et próbáltam, működik, szinte semmit sem tud.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4170) blakey válasza Laca0 (#4168) üzenetére


blakey
titán

Én annak használom, tehát ha van több eszközöm amin Kodi fut akkor a MySQL a közös adatbázist biztosítja, pontosabban a mariadb, hasonló mintha Plex szerver futna a NAS-on és a Plex-et/Embyt futtató kliensek onnan "táplálkoznának", azért jó, mert a látott, törölt, frissített dolgok minden eszközön ugyanazok, tehát mindegyik naprakész. Ha a Kodiban van csatornalista is ami adatbázisba mentődik akkor van, egyébként egy üres valami.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4171) gahor72 válasza Geth (#4165) üzenetére


gahor72
aktív tag

Ne haragudj ,de nem hülyeség,így jártam egy fórumtárstól kapott .qpk-file-tól.

Gondolom,nem tudta,hogy mit küld.

Egyébként ezt írtam szeptemberben:

Hello mindenkinek!

Egy kis segítség kellene.

Egy fél órája a CPU 100%-on pörög,de nem vágom,hogy miért.

Újra indítottam,de így is.

Torrent leállítva hátha az,de nem.

A system Processes pörgeti közel 95-99%-on,azon belül is a php-rt folyamatok 1-2% -al de az összes együtt.

Mi a fene lehet ez?

köszi előre is

A malware remover fogott is vírust nem is keveset,utána meggyógyult.

Csak segíteni próbáltam a saját tapasztalatom szerint,bocsánatot kérek...

Azt hittem,hogy ez a fórumozás lényege.....

üdv

(#4172) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Hogyan tudok törölni egy megosztott mappát? Filestation5.-ben egyszerűen erre nincs lehetőség, és én el szeretném távolítani a merevlemezről a mappát, nem csak a megosztások közül. Hogy tudom megtenni?

Köszönöm!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#4173) Laca0 válasza Julot (#4172) üzenetére


Laca0
addikt

Ha jól emlékszem: Amikor a megosztott mappát törlöd, akkor ki lehet választani, hogy meg akarod-e tartani a fájlokat.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4174) Mr Bond 007 válasza Geth (#4165) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pedig nem mondott hülyeséget.. Simán megeshet. :U

(#4175) Geth válasza Mr Bond 007 (#4174) üzenetére


Geth
addikt

Ok, már régen bohóckodtam qpkg-val.
De olyat biztos nem csinálnék, hogy mindenféle talált qpkg-val megszórom a rendszert, azt hittem ez alap...

(#4176) Laca0 válasza gahor72 (#4171) üzenetére


Laca0
addikt

Nem telepítettem mostanában semmit a nas-ra. Egyébként újraindítás után helyreállt a cpu terheltség.
Remélem, hogy nem fog jelentkezni megint.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4177) Mr Bond 007 válasza Geth (#4175) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Androidnál is alap, mégis általában szanaszét van fertőzve az 1.0 userek telefonja :D

[ Szerkesztve ]

(#4178) Laca0


Laca0
addikt

Tudtok ajánlani app-ot mentésre PC-ről a NAS-ra? Nem szinkronizálót, hanem mentést pl ZIP-be minden nap. 2-3 hét anyagát őrizze meg. Egyszerűen nem találok... minden backup program a nas-ról akar felhőbe, ill. fordítva menteni...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4179) Alex91 válasza Laca0 (#4178) üzenetére


Alex91
félisten

CobianBackup, ha Windowsra kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4180) Addel válasza Laca0 (#4178) üzenetére


Addel
senior tag

A qsync tudja, nálam is a Windows alól szinkronizál a nasra. Van windowos kliens, azt kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4181) Laca0 válasza Addel (#4180) üzenetére


Laca0
addikt

De nem szinkronizálni kell, hanem menteni.
A Cobian-t használom én is alapból, de gondoltam hátha van qnap-es alkalmazás is erre a célra.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4182) Mr Bond 007 válasza Laca0 (#4181) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Jobb a qsync, de van a qnapnak netbak replicator ha csak klasszikus backup kell.

(#4183) trafipax válasza Julot (#4172) üzenetére


trafipax
tag

a folderbeállításoknál valahol be lehet állítani hogy melyik user törölhet foldert

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#4184) trafipax válasza Mr Bond 007 (#4182) üzenetére


trafipax
tag

a netbakreplicator nem rossz, csak nem gyors :D amúgy én is azt használom

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#4185) Laca0


Laca0
addikt

Cobian Backup-ot használ valaki úgy, hogy a NAS-ra menti az anyagot?
Tegnap beállítottam rá pár mentést, de jogosultsági problémák vannak. Az admin felhasználónak van írás és olvasás joga csak, és a windows látja, írja a megosztást, mivel már hozzákapcsolódtam és megjegyezte az azonosítókat.
A Cobian viszont nem fér hozzá. Nem tudom, hogy miért. Most csak úgy tud működni, hogy engedélyeztem a megosztáshoz a vendég írás-olvasást, de ez így nem maradhat sokáig.
Van valami ötletetek, hogy kell ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4186) bogabi válasza Laca0 (#4185) üzenetére


bogabi
senior tag

Valószínűeg a Cobian egy szervizt futtat a háttérben (vagy ütemezett feladatot), és a szerviz által használt accountnak nincs joga - ha ez a helyzet, a szerviznél állítsd be a helyi admin fiókot, vagy csinálj neki dedikált usert, és azzal autentikálj a NAS felé.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#4187) Laca0 válasza bogabi (#4186) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! Az volt a megoldás! Bár fura, hogy milyen account-al dolgozott a service...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4188) Geth válasza Laca0 (#4187) üzenetére


Geth
addikt

Mi volt a fura benne? :)

(#4189) Laca0 válasza Geth (#4188) üzenetére


Laca0
addikt

Az, hogy nincs más account a gépemen, mint a sajátom, ami rendszergazda. Tehát mindkét login típus esetén is jónak kellett volna lennie szerintem. Vagy a windows beépített "Rendszergazda" felhasználójával futott?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4190) delig válasza delig (#4146) üzenetére


delig
tag

Tegnap kaptam a hírt, hogy levásárolhatom a NAS árát. Így vagy nem javítják (és nem adnak cserét), vagy a gariztatás végét nem várják meg. Berendeltem ugyanazt a típust, pénteken talán megérkezik és kiderül, hogy a lemezek használhatóak-e.
Kicsit utána néztem, USA Amazonon pár felhasználói értékelést elolvastam. Hát, volt pár ember, aki tapasztalt szintén olyat, hogy csak úgy egyik pillanatról a másikra megszűnt működni a masina. Rámértek a tápra, megvolt a 12V. Ott cseréltek. Viszont volt, akinek a második, sőt harmadik példány is hasonló körülmények között halálozott el. Ami még érdekes, hogy egy ember kifejezetten írta, hogy az új példányban tudta használni a lemezeit, nem volt adatvesztése.
Meglátjuk.

(#4191) Laca0 válasza delig (#4190) üzenetére


Laca0
addikt

Ha teheted, csinálj linux alatt egy mentést a legfontosabb adataidról. Nemrég leírtam, hogy lehet felcsatolni ezeket a lemezeket linux alá.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4192) pikar válasza delig (#4190) üzenetére


pikar
tag

Hát, ezek alapján én elfelejteném. Ha érvényes lesz rá esetleg a 14 napos elállás, meggondolnám hogy inkább TS-251 vagy 451 szériából valamit, akár használtan is.

(#4193) gahor72


gahor72
aktív tag

Vagy: kipróbálnám az új nas-t ,hogy viszi-e a régi lemezeket,ha igen,lementeni mindent róluk,aztán vissza vinném elállással a boltba.
Majd egy megbízhatóbb típust rendelnék.Lemezek bele aztán gyia.
Bár ehhez kell winyó rendesen.... :DD

(#4194) pikar válasza gahor72 (#4193) üzenetére


pikar
tag

Biztató dolog történt.
Ma a #4154 bejegyzés szerinti rendszer visszaállítást egy TS-453A-nál sikerült végrehajtani.
Mégis működik ez a funkció.

(#4195) gahor72 válasza pikar (#4194) üzenetére


gahor72
aktív tag

Jó múltkorában letöltöttem egy ilyent:

Runtime.Software.NAS.Data.Recovery.v4.00-DVT

Remélem nem lesz lehetőségem kipróbálni..... :U

üdv

[ Szerkesztve ]

(#4196) gahor72 válasza gahor72 (#4195) üzenetére


gahor72
aktív tag

Milyen morbid ,Én meg hol tárolom ezt a remek programot,hát persze,hogy a nason. :DD

(#4197) peti85


peti85
senior tag

Hybrid Backup Sync-nél be lehet állítani, hogy melyik user-rel futtassa a mentést? Jelenleg az admin lesz a tulajdonosa a mentett állományoknak (mert gondolom "Ő" futtatja), így számomra is írásvédettek SMB megosztáson keresztül.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#4198) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdvözletem!

Mit tudnátok ajánlani, otthoni fekhazebalasra, 2db 3Tb-os lemezhez, adatok, képek, videók mentéséhez, távoli elereshez, akár telefonos appal is?
Illetve milyen lemezt bele?

Sajnos NAS-ban teljesen tájékozatlan vagyok. Azért kellene a két lemez, hogy tükör mentés legyen, probléma esetére.

Valaszokat előre is köszönöm!

Az összeg hatar, a lemezekkel együtt 100K lenne. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#4199) Mr Bond 007 válasza F.B.I. (#4198) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Arra figyelj hogy 2 lemez tükrözésénél is lehetőség van adatvesztésre, ha biztosra akarsz menni akkor mindenképpen kell egy külső hdd is, amit időnként usb-n rádugsz és csinál egy mentést. (amúgy meg szépen elpakolod biztos helyre) esetleg felhőbe is mehet ha nem nagy mennyiség. A raid nem egyenlő a biztonsággal, csak a rendelkezésreállással! A kettő nagyon nem ugyanaz. Ezekre a dolgokra tökéletesen megfelel a qnap mindegyik nas készüléke. A gond az hogy az ár amit rá szánnál igencsak karcsú. Ha jól rémlik 30k környékén vannak a 3tb-os red hdd-k. Magyarul van 40k-d egy 2 fiókos nasra. 40-ből kb a legolcsóbb 1 fiókos vagy pici ráköltéssel max a legolcsóbb 2 fiókos nast tudod megvenni. Ami tökéletes lenne neked ameddig csak tárolni szeretnél. Viszont ha már alkalmazásokat is akarsz futtatni, pl plex, oda már nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#4200) F.B.I. válasza Mr Bond 007 (#4199) üzenetére


F.B.I.
veterán

Értem, akkor mi fér bele ha elég egy egylemezes és maga a lemez? Mi a legjobb megoldás?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.