Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#622) viraga válasza tuzpenge (#621) üzenetére


viraga
tag

Aha. Általában a villanyok - a philipsek pedig talán különösen - azt szeretik/szeretnék, hogy a szőrszálaid a bőrödre merőlegesen álljanak. Ha hozzásimulnak a bőrhöz, akkor nehezen tudják levágni, mert pl nem mennek bele abba a lyuggatott fóliába, amit említettem. Ma az összes kapható rezgős villanyon van ilyen vágórész is, az egyszerűbbeken és a Braun Cruzereken csak ilyen van. Félkör profilú lyukacsos fémfólia. A szőrszál bemegy a lyukba (jó esetben), és a fólia alatt mozgó szintén félkör profilú rezgőkés (ami kések párhuzamos sorozata tképpen) levágja. Ha megnézel egy borotvát akkor érthető lesz ez. (Az újabb braunokon / panasonicokon nem sima kör alakú lyukak vannak a fólián, hanem méhsejt-szerű mintázat, állítólag az jobban elkapja a mindenféle irányban növő szálakat.) Ha csak ilyen van a borotvafejen, az nem túl jó. A kombinált fejeken van egy másik féle vágórész is, ez úgy néz ki, mint egy rács. Ez a hosszabb, és rakoncátlan szőrszálakat könnyen elkapja, mert nagyok rajta a nyílások. És elég erős is, sztem erősebb, mint a fólia, ezért az erős szőrrel is jobban megbírkózik. A drágább rezgős borotvákon 2 fólia van + 1 ilyen rács (középen). De ezek 12-től kezdődnek kb. Azért említettem a 3710es braunt, mert az nagyon olcsó, de nem biztos, h a drágább társai annyival jobb eredményt nyújtanak, mint amennyivel drágábbak. Ezen a 3710-esen egy fólia van + 1 rács. Az, h 2 fólia v 1, sztem nem olyan fontos. Az, h van-e rács, v nincs, az viszont igen. Nézz meg több borotvát olyan boltban, ahol ki vannak pakolva. A Philipseken nézd meg, mekkora nyílások vannak, amik a szőrt el kell, h kapják. És mekkora van azon a rácson a braunokon.
Akku: első pár évben előny, mert kényelmesebb úgy beretválkozni. 3-4 év alatt viszont elfárad, és inkább csak hálózatról fogod tudni használni a borotvát. A komolyabb borotvák ugyanolyan erősek akkuról, mint hálózatról, és ha csökken az akkukapacitás, és lassulna a borotva, akkor jeleznek, h töltsd fel, vagy esetleg nem is működnek tovább, csak ha feltöltöd. Szóval nem húzzák a szőrt.

Azért olvass vissza is, mert ezek már mind-mind le lettek írva korábban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.