Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#606) viraga válasza _stick_ (#603) üzenetére


viraga
tag

Bőr(egyén)függő, kinek mi jön be. Mindenféle borotvára igaz, hogy kell kis idő, míg megszokja az ember bőre. Ezt a philipsek használati utasításában le is szokták írni, hogy 2-3 hétig lehet, h erősen irritál, de általában annyi idő letelte után visszaáll a normális állapot. Akinek 2-3 hét után is rossz, az nem tud azzal a típussal borotválkozni. (Direkt nem márkát írok, hanem típust, tehát lehet, h egy másik Philips jó lenne neked.) Szóval nem szabad első alkalom után feladni. Meg kell tanulni adott borotvát használni, úgy, mint bármi mást is. Ha érzékeny a bőröd, akkor próbáld minél kevésbé hozzányomni az arcodhoz a borotvát. "Hagyd, h a borotva dolgozzon, és ne te!" Jó borotvának le kell vinnie a szőrt úgy is, h éppen csak hozzáérinted a bőrödhöz a fejet, de egyáltalán nem nyomod rá. Persze így kicsit hosszabbra hagyja meg, de ebben kompromisszumot kell kötni sajnos, ha nagyon érzékeny az ember bőre. Próbálj minél kevesebb mozdulattal borotválkozni! Ne tologasd a borotvát feleslegesen, ha csak sokadjára viszi le a szőrt, akkor addigra lehántottad a bőrt is az arcodról. Hiszem, h megfelelő borotvának max 2-3 húzással le kell vinnie a szőrt. Ellenkező esetben ássák el magukat a gyártók. Apám 20 éves orosz borotvája mindenféle szakállt levitt elsőre... (3 rezgőkése volt, mind3 olyasmi, mint a komolyabb braunokon az a középső rács.) Általában a Braunok sztem jobbak érzékeny bőrre, mint a Philipsek, de ha Braun, akkor ne sima egyszitásat válassz. Azok nem képesek túl sokra, optimálisnál kicsit hosszabb szőrt már nem visznek le, csak ha pajeszvágóval előbb rövidre nyírod (vagy akkor se :(( ), de az plusz irritáció. Éppen ezért a CruZerről is lebeszélnélek (azok is csak 1 szitával rendelkeznek. Viszont jól néznek ki, néhány embernek ez a fő szempont. :D ). Pajeszvágó minden borotván van. Braunok közül a legolcsóbb a 3710-es, amit sztem már érdemes kipróbálni. 2x nyírórendszerű: szita + "rács". Akku nincs benne, de ez részben előny, mert nem fog elromlani benne. Akciósan 6000 Ft, több helyen is láttam annyiért. Kombicsomag (szita+kés) ugyanennyiért volt hozzá, ami azért kicsit :((( . Sztem ez a típus (bár még nem próbáltam) alapos és kíméletes is. Ennyi pénzért megér egy próbát, ha most kezdenél újból elektromossal, akkor sokkal többet nem érdemes rákölteni, mert ha cancel a dolog, akkor nagyon bosszantó lesz. Jókat írnak még az érzékeny bőr nedves/habos borotválásáról is, de ehhez vízálló készülék kell. A 3710 nem az. A legolcsóbb normális vízálló braun (4815) 12-13k körül van, olcsóbban csak akciósan. Én első körben a régi philipsel tennék még 1 próbát óvatosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.