Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Eagle16


Eagle16
addikt

SanDisk Ultra Fit 32Gb / courtesytrading / 16 nap telt el a rendelés óta

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1952) sinci01


sinci01
aktív tag

Sziasztok!
Adorr egy SunDisk 32 GB 3.0 pendrive. Írásakor a sebesség kezdetben 50 Mb/sec volt, később visszaesett 28-30-ra, ma már csak max 20-al másolok rá. Ez mitől van, mivel lehetne felgyorsítani a másolást? Ha ugyanarra az UB portra dugok egy 3.0-ás külső HDD-t, arra 100-al másol.

(#1953) King Unique válasza sinci01 (#1952) üzenetére


King Unique
titán

A pendrive pontos típusát azért megadhattad volna, hogy meg lehessen nézni, milyen értékeket kellene tudnia gyárilag. Aztán arról egyébként pont nemrég volt szó, hogy a fájlmásolásnál átmenetileg megdobhatja a sebességet a gyorsítótár is. Majd annak betelítődése után visszaáll a sebesség a reális értékre. Illetve a másolás sebessége nyilván a fájlmérettől, a forrás- és célmeghajtók sebességétől, valamint az azokon lévő szabad hely méretétől, a fájlrendszer esetleges töredezettségétől stb. is függhet. A külső HDD pedig nyilván egy másik háttértár, amely jelen esetben lehet gyorsabb írásnál, mint a pendrive. De ugye, mivel nem adtad meg az utóbbi pontos típusát, ezért az sem ismert, hogy képes-e egyáltalán ilyen tempóval írni.

Amúgy CDM és / vagy ATTO programokkal egy szintetikus tesztet is lehetne készíteni. Ugyanis a fájlmásolásnál lehetnek bizonyos zavaró (lassító) tényezők, ellenben egy szintetikus teszt rendszerint jobban megmutatja, hogy mit tudna ideális esetben a háttértár.

Az meg a másik, hogy ez a 20-50 MB/s amúgy sem olyan túl acélos érték...Ha már valakinek annyira fontos a másolás sebessége, illetve a minél gyorsabb írás, akkor tessék kellően gyors pendrive-ot venni (példa)! Igaz a komolyabb típusokat meg kell fizetni, de hát valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#1954) sinci01 válasza King Unique (#1953) üzenetére


sinci01
aktív tag

Hupssssz, valóban, kicsit kevés volt az info! :)
Szóval egy SanDisk Cruzer Ultra 32GB USB 3.0 (SDCZ48-032G)-ról van szó
NTFS a fájlrendszer, és 3-5 GB-os fájlokat másolok. Nem a másolás közben lassul be, hanem új korához képest. Amikor megvettem akkor ment gyorsan, mára már csak 18-20 MB-el.
Csináltam egy elemzést is:

(#1955) sinci01


sinci01
aktív tag

Azt hiszem meg is oldottam a pendrive gondját. Ment a AS SSD Benchmark program már vagy 30 perce, és én elfelejtettem, mert a tálcán volt, és menet közben átállítottam a tulajdonságokban a gyorsítótárazást. Na pár perc múlva kifagyott úgy, hogy csak restart javított a gépen, de már nem ismeri fel a pendrivet, ha rákkattintok akkor megfagy a WIN 10. Azt hiszem kuka lett a vége! :W :W
Esetleg van rá gyógymód?

(#1956) King Unique válasza sinci01 (#1954) üzenetére


King Unique
titán

A modellszám alapján erről a típusról van szó, ahol a gyártó csak a 100 MB/s olvasási sebességet adja meg referenciaként. Igaz, attól lehet akár +/- irányban is eltérés pl. egy otthoni tesztelésnél. Aztán amelyiknél nincsen feltüntetve az írási sebesség, annál rendszerint nem túl acélos, illetve (jóval) lassabb, mint az olvasás. Ha ugyanarról a modellről van szó, akkor egy korábbi teszt szemlélteti, hogy mennyit kellene tudnia üresen. Illetve olykor egy újraformázás / újraparticionálás sem árt, valamint az NTFS helyett másik fájlrendszerrel (pl. FAT32 / exFAT) is ki lehetne próbálni a másolást.

Az eszközkezelőben a házirend beállításait nyilván nem a teszt közben kellett volna megpiszkálni... Viszont ettől még nem feltétlen kellene tönkremennie a pendrive-nak. Nem tudod újraparticionálni az ITT említett módszerek (pl. diskpart) valamelyikével? Ha minden helyzetben kifagy tőle a Windows, akkor esetleg egy Live Linux alatt, vagy másik gépen lehetne megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#1957) sinci01 válasza King Unique (#1956) üzenetére


sinci01
aktív tag

Próbáltam a Diskparot, de azt is kifagyasztotta. Nem listázott ki semmit. Ha lehúztam, akkor listázottcsak. :((

(#1958) King Unique válasza sinci01 (#1957) üzenetére


King Unique
titán

Ez esetben lehet a pendrive adta meg magát. Viszont ezt akkor lehetne biztosabban állítani, ha másik OS alatt, illetve másik gépen is ezt produkálná, mint említve volt.

(#1959) cseze


cseze
csendes tag

Sandisk Ultra Flair USB 3.0 128GB

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1960) cseze


cseze
csendes tag

Kingston Datatraveler SE9 G2 USB 3.0 128GB

[link]

(#1961) Ciccuka válasza cseze (#1960) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nagyon gyenge az írási teljesítménye.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1962) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

ADATA UV131 3.0 32gb, exFat-ra formázva.(29 gigát mutat a rendszer) courtesytrading-től érkezett, 9 munkanap alatt. Írási sebességével nem vagyok kibékülve, de egyébként jó kis darab.

[ Szerkesztve ]

(#1963) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok. megjött sinceritiytradingtől az ADATA S102 PRO 32GB. Gyönyörűen ír. Stabil 29MB/s (28 és 30 között).

kb 2 hét alatt ért ide.
A pendrive első benyomásra nagyon jó minőségű, hideg fém. és szép is.
üdv

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#1964) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tegnap vettem egy Sandisk USB 3.0-ás pendriveot, de messze nem hozza a sebességet: Ez mitől van?
Állítani kéne valamit rajta? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1965) partxxx


partxxx
tag

SanDisk Extreme Go 64GB USB 3.0 (2 gépen is mérve)

csalódott vagyok, 100MB/s írást elvártam

[ Szerkesztve ]

(#1966) enonlui


enonlui
tag

Sziasztok
Vettem egy pendrive-ot ami 3.0 es írási sebesség 180Mb viszont olyan 58-60Mb sebesség lehet ra írni. Az erdekes azaz hogy első hasznalatkor hozta ezt a sebességet majdnem.....
Valaki valamit tud segíteni?

(#1967) King Unique válasza partxxx (#1965) üzenetére


King Unique
titán

A gyártó oldalán mondjuk 200/150 MB/s értékeket írnak, amihez képest a mért értékek valóban gyengék, főleg az írás. Igaz, pl. ennél és ennél a tesztnél sem pont a gyári értékek jöttek ki, de azért jobbak, mint amit mértél.

(#1966) enonlui:
Az egy dolog, hogy pl. a fájlkezelőben, vagy TC-vel mennyivel lehet rá másolni. Amit egyébként befolyásolhat több dolog is, pláne ha a forrásmeghajtó egy lassú HDD. Viszont ilyenkor szokás csinálni pl. egy szintetikus tesztet a CDM programmal, hogy látszódon mit tud a pendrive. Na meg a pontos típust sem ártana megadni, hogy tudjuk milyen pendrive-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1968) makoss válasza makoss (#1964) üzenetére


makoss
addikt

Erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1969) htc07


htc07
addikt

Sziasztok,

Jött két adata a kedvenc távolkeleti árusunktól:

adata uv128 16gb ntfs

adata uv128 32gb ntfs

meg kallódik még itt egy transcend 790 16gb ntfs:

(#1970) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Szerintetek ezen az értékeken lehet változtatni? Mennyire rosszak az értékek?
Sandisk 3.0-ás 16GB pendriveról lenne szó:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1971) King Unique válasza makoss (#1970) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi hsz-ed alapján erről a pendrive-ról van szó. De hasonló néven van ilyen is, ezért lett volna jobb a pontos modellszám. A gyártó oldalán csak az olvasási sebességet adják meg mindkét típusnál, ami a 16 GB-os modellnél max. 130 MB/s. Az írás nyilván (jóval) lassabb, azért sem villognak vele. A topikban vannak tesztek, azokkal össze lehet vetni a mért értékeket.

Szóval az olvasás az mindenképpen elmarad a gyári értéktől. Viszont, hogy esetleg egy lassabbat fogtál ki, vagy csak ezen gépen és OS alatt produkálja ezt, azt nyilván egy másik hardver- és szoftverkörnyezetben történő kipróbálással lehetne kideríteni. Vagyis egy másik gépen, illetve másik OS alatt. Sőt, pl. egy Live Linux alatti próbával kiderülne, hogy azon a gépen csak W10 alatt ilyen, vagy alapból annyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#1972) nemo27


nemo27
újonc

ADATA UV128 32GB USB 3.0 Pendrive kék FAT32 usb 3 előlapi csatlakozóval tesztelve

[ Szerkesztve ]

(#1973) htc07 válasza nemo27 (#1972) üzenetére


htc07
addikt

akkor vagy nálam van gond az usb3-al, vagy a fat32 ennyivel gyorsabban olvas? pont pár napja tettem fel ugyanerról, negyed ekkora olvasási sebessége van nálam ntfs-el.

de a transcendet meg rendesen olvassa.. :F

[ Szerkesztve ]

(#1974) nemo27 válasza htc07 (#1973) üzenetére


nemo27
újonc

"akkor vagy nálam van gond az usb3-al, vagy a fat32 ennyivel gyorsabban olvas? "
Nincs ekkora különbség a kettő között.
Mondjuk én nem a "kedvenc távolkeleti árusunktól" rendeltem, hanem itthonról.

ADATA UV128 32GB USB 3.0 Pendrive kék NTFS usb 3 előlapi csatlakozóval tesztelve

ADATA UV128 32GB USB 3.0 Pendrive kék NTFS usb 3 alaplapi csatlakozóval tesztelve

(#1975) htc07 válasza nemo27 (#1974) üzenetére


htc07
addikt

azért van különbség, én ezt mértem ugyanerre, leszámítva, hogy nem kék, hanem sárga:

#1969

[ Szerkesztve ]

(#1976) Ciccuka


Ciccuka
veterán

CrystalDiskMark 6.0.0

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1977) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A pendrive amit használok minden más PC, leptop-ba helyezve 17 MB/s az
írás sebessége.
Csak nálam poroszkál 2 MB/s - 4 MB/s sebességgel az írás.
WD Blue 1TB 3.5"/64MB/7200/SATA3
Kingston HyperX Fury 120GB 2.5"/SATA3
Intel Dual Core G4400
ASRock 1151 H110M-HDS
Be Quiet SFX Power 2 300W +80 Bronze
Kingston DDR4 2133
Win. 10 Pro.
Tudnátok segíteni?

(#1978) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Kínából rendeltem egy SanDisk CZ73 USB 3.0 (pontozva 8.41 dollár volt) 32 GB-os pendrive-ot.
Jók ezek az értékek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1979) weiss válasza Met (#1978) üzenetére


weiss
addikt

Hát, az enyémtől biztos jobb, kedvem lenne kidobni az ablakon. Nem értem, hogy lehet ekkora szórás köztük. :W

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1980) weiss válasza weiss (#1979) üzenetére


weiss
addikt

Ja igen, az írás kb. 1 GB után belassul 7-8 MB/s-re. Kerülje mindenki ezt az ipari szemetet.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#1981) Fuvaros válasza cooi11 (#1977) üzenetére


Fuvaros
senior tag

gondolom az usb port lassabb nálad

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#1982) Emperor_


Emperor_
addikt

Sandisk Extreme GO USB 3.1 64 GB

Gyárilag 200/150 kéne, hogy legyen.

Ugyanebben a notiban mérve egy régebbi Sandisk Extreme még USB 3.0-as, ez nem az enyém:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#1983) King Unique válasza Emperor_ (#1982) üzenetére


King Unique
titán

Pont nemrég volt szó erről a típusról a másik topikban. A gyártó által megadott referenciaértékek egyrészt nyilván csak a szekvenciális maximumokra vonatkoznak. Másrészt a gyakorlatban a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezetétől függően is előfordulhat ettől eltérés +/- irányban egyaránt. Ezek alapján a kapott szekvenciális értékek tehát egyáltalán nem rosszak, ellenben a másik topikban is említett példában már annál inkább. Aztán arról szintén volt szó, hogy az USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0, vagyis jelen esetben ilyen téren ugyanolyan mindkét modell.

[ Szerkesztve ]

(#1984) Emperor_ válasza King Unique (#1983) üzenetére


Emperor_
addikt

Nagyjából én is elégedett vagyok, de van egy régebbi SanDisk Extreme-m, az jobban teljesít. Persze, a mérési körülmények befolyásolják a mérést. Amit fentebb beszúrtam az ugyan azon a notin, ugyanazon progival készült, csak közben az oprendszer lett korosabb, de maradt win 8.0(1?)

Igen, közben jártam ott is és elolvastam az eszmecserét. Ott valami nem stimmel az írással :( . Én úgy vélem, hogy belül valamit megváltoztattak. Ebbe a topicba tegyek be összehasonlító mérést? Van rá igény? Van egy 32GB-os USB 3.0 és egy 64 GB-os USB 3.1 is nekem.

(Egyébként az volt fejemben, hogy az USB 3.1 kell hozzá, hogy kifussa magát, ezért is mértem meg a notiban. De ez tévút ezek szerint.)

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#1985) King Unique válasza Emperor_ (#1984) üzenetére


King Unique
titán

Plusz befolyásolhatja akár a teszteléshez használt szoftver is. A CDM-nek is már 6.0.0-s stabil verziója van, illetve lehet tesztelni az ATTO-val is stb.

32 GB-os a korábbi Extreme sorozatnál van, de annál írják is az adatlapon, hogy max. 245 MB/s olvasást és 100 MB/s írást tud. Illetve itt a topikban is vannak róla tesztek. De, ha nagyon akarsz, akkor készíthetsz arról is egy mérést. Illetve legjobb lenne / lett volna 1 hsz-be tenni a kettőt, vagy akár mindhármat, hogy szemléletesebb legyen a különbség. Köszönjük!

Egyébként mindegyik lényegében csak USB 3.0-s, ami az előző válaszban már említve volt. A tényleges USB 3.1 a Gen 2 lenne, viszont olyan pendrive egyelőre nem létezik... Max. pl. egy ilyen, vagy ehhez hasonló M.2-es külső házzal lehet egy pendrive-szerű megoldást kreálni, ami már Gen 2-es.

[ Szerkesztve ]

(#1986) Ciccuka válasza Ciccuka (#1787) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sandisk Ultra Fit 16GB USB3.0 130MB/s

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1987) Wyll


Wyll
őstag

Sandisk Extreme USB 3.0 32GB

versus

Sandisk Extreme Go USB 3.1 64GB

Két helyen van szembetűnő különbség az újabb modell kárára:

- nagy fájlok olvasásánál a Go le van maradva vagy 60MB/s-mal
- néhány kB-os fájlok esetén a Go körülbelül 8-10x(!!) lassabb a réginél

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#1988) -=RelakS=- válasza Wyll (#1987) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Wow... Szóval ez inkább marketing 3.1? (3.1 Gen1, ami ha minden igaz, azonos a 3.0-val)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1989) King Unique válasza -=RelakS=- (#1988) üzenetére


King Unique
titán

A méltó utód egyértelműen az Extreme Pro sorozat, ami az alábbi teszt szerint is jóval komolyabb értékeket tud.

Arról pedig nemrég ebben, de más topikokban is volt szó, hogy ezeknek a pendrive-oknak valójában kb. semmi köze nincsen a valódi USB 3.1-hez (Gen 2). Csak EZT használják ki a gyártók és ténylegesen mindegyik csak Gen 1-es... Illetve az sem véletlen, hogy az adatátviteli sebességnél egyik sem tud az USB 3.0 450 MB/s körüli gyakorlati maximuma fölé menni.

[ Szerkesztve ]

(#1990) -=RelakS=- válasza King Unique (#1989) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ennek az elődje megvan, szintén 128GB-os. Már az is nagyon jó.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1991) beneboy


beneboy
tag

Helló!

Sagitséget szeretnék kérni. Rendeltem agy SANDISK ULTRA FLAIR 32GB-t Aliexpress-ről mivel volt kint crystal-os mérés jó eredményekkel.
A verify.sandisk.cn oldal szerint eredeti, de több méréssel se jók az eredményeim.
Első mérések gyári Fat32 formázással készültek, majd win7 alatt formáztam NTFS-re. több usb 3 portot is próbáltam.
Mi lehet a baj?

(pontos típus ha minden igaz SANDISK ULTRA FLAIR 32 SDCZ73-032G-Z46)

[ Szerkesztve ]

(#1992) King Unique válasza beneboy (#1991) üzenetére


King Unique
titán

A CDM tesztek alapján ezek kb. USB 2.0-s értékek. Ellenben itt a topikban lévő egyéb tesztek és a gyártó oldalán megadott max. 150 MB/s olvasási sebesség alapján nyilván többet kellene tudnia USB 3.0-n.

Ha W7 a teszteléshez használt OS, akkor annál a megfelelő USB 3.0 driver telepítve van? Másik gépen, másik OS esetében is csak ennyit tud USB 3.0-n? Ha igen, akkor lehet kifogtál valami gyengébben sikerült szemetet...

[ Szerkesztve ]

(#1993) beneboy válasza King Unique (#1992) üzenetére


beneboy
tag

Driverek elvileg legfrisebbek (alaplap gyártó oldaláról telepítve)
Másik gépen (közben hazaért feledégem,elvileg szintén legfrisebb driver) a következőt produkálja.
mondjuk olvasásban ez sem 150MB/s, de legalább elfogadható az írási sebesség.
Ki az ajánlott ebay eladó?
sinceritytradingsinceritytrading?

[ Szerkesztve ]

(#1994) King Unique válasza beneboy (#1993) üzenetére


King Unique
titán

Ezért érdemes mindig több gépen, illetve több OS alatt is letesztelni, mert nem biztos, hogy a pendrive-val van gond. Vagyis ezek szerint az OK és a másik gépen lévő 7-esnél nem stimmelt valami...

A honnan / kitől / milyen pendrive-ot témának viszont külön topikja. Egyébként az egyik ajánlott valóban ő.

[ Szerkesztve ]

(#1995) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi,

Tudna valaki segiteni mit tudok tenni hogy tudjak 4,5 GB-os filet mozgatni egy 128as FAT32-es pendrivera ?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1996) King Unique válasza Sn00k (#1995) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben FAT32 alapon a fájldaraboláson kívül kb. semmit, mivel maga a fájlrendszer nem támogatja a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat. Utóbbiakhoz pl. Windows esetében eleve exFAT, vagy NTFS kellene.

Egyébként van Pendrive probléma topik is, legközelebb inkább ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket!

[ Szerkesztve ]

(#1997) Sn00k válasza King Unique (#1996) üzenetére


Sn00k
veterán

Kozben neten megtalaltam azert huztam at, de koszi :R

3njoy the Lif3

(#1998) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Gyártói spec: olvasási max. (MB/s): 350
irás max. (MB/s): 180

(#1999) stefi81


stefi81
tag

Lenovo ideapad 510-el a kék usb3-ba dugva.


Már a win10-et is újra raktam és próbáltam a gyorsítótárat is, de lassú mint a tetű.
Ez tényleg ilyen, vagy csak nekem?

(#2000) Bubaaa válasza stefi81 (#1999) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Mennyi a gyártói spec? Gyors leválasztás,vagy jobb teljesítményre van állítva? Azzal még sokat gyorsulhat,ha még nem állítottad át. Én is úgy jártam a feletted lévő hozzászólásban. Elötte 40Mb/s-40Mb/s volt az olvasás írás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.