Hirdetés

2020. augusztus 4., kedd

Gyorskeresés

(#1951) Eagle16

Eagle16
(addikt)

SanDisk Ultra Fit 32Gb / courtesytrading / 16 nap telt el a rendelés óta

(#1952) sinci01

sinci01
(aktív tag)

Sziasztok!
Adorr egy SunDisk 32 GB 3.0 pendrive. Írásakor a sebesség kezdetben 50 Mb/sec volt, később visszaesett 28-30-ra, ma már csak max 20-al másolok rá. Ez mitől van, mivel lehetne felgyorsítani a másolást? Ha ugyanarra az UB portra dugok egy 3.0-ás külső HDD-t, arra 100-al másol.

(#1953) King Unique válasza sinci01 (#1952) üzenetére

King Unique
(félisten)

A pendrive pontos típusát azért megadhattad volna, hogy meg lehessen nézni, milyen értékeket kellene tudnia gyárilag. Aztán arról egyébként pont nemrég volt szó, hogy a fájlmásolásnál átmenetileg megdobhatja a sebességet a gyorsítótár is. Majd annak betelítődése után visszaáll a sebesség a reális értékre. Illetve a másolás sebessége nyilván a fájlmérettől, a forrás- és célmeghajtók sebességétől, valamint az azokon lévő szabad hely méretétől, a fájlrendszer esetleges töredezettségétől stb. is függhet. A külső HDD pedig nyilván egy másik háttértár, amely jelen esetben lehet gyorsabb írásnál, mint a pendrive. De ugye, mivel nem adtad meg az utóbbi pontos típusát, ezért az sem ismert, hogy képes-e egyáltalán ilyen tempóval írni.

Amúgy CDM és / vagy ATTO programokkal egy szintetikus tesztet is lehetne készíteni. Ugyanis a fájlmásolásnál lehetnek bizonyos zavaró (lassító) tényezők, ellenben egy szintetikus teszt rendszerint jobban megmutatja, hogy mit tudna ideális esetben a háttértár.

Az meg a másik, hogy ez a 20-50 MB/s amúgy sem olyan túl acélos érték...Ha már valakinek annyira fontos a másolás sebessége, illetve a minél gyorsabb írás, akkor tessék kellően gyors pendrive-ot venni (példa)! Igaz a komolyabb típusokat meg kell fizetni, de hát valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#1954) sinci01 válasza King Unique (#1953) üzenetére

sinci01
(aktív tag)

Hupssssz, valóban, kicsit kevés volt az info! :)
Szóval egy SanDisk Cruzer Ultra 32GB USB 3.0 (SDCZ48-032G)-ról van szó
NTFS a fájlrendszer, és 3-5 GB-os fájlokat másolok. Nem a másolás közben lassul be, hanem új korához képest. Amikor megvettem akkor ment gyorsan, mára már csak 18-20 MB-el.
Csináltam egy elemzést is:

(#1955) sinci01

sinci01
(aktív tag)

Azt hiszem meg is oldottam a pendrive gondját. Ment a AS SSD Benchmark program már vagy 30 perce, és én elfelejtettem, mert a tálcán volt, és menet közben átállítottam a tulajdonságokban a gyorsítótárazást. Na pár perc múlva kifagyott úgy, hogy csak restart javított a gépen, de már nem ismeri fel a pendrivet, ha rákkattintok akkor megfagy a WIN 10. Azt hiszem kuka lett a vége! :W :W
Esetleg van rá gyógymód?

(#1956) King Unique válasza sinci01 (#1954) üzenetére

King Unique
(félisten)

A modellszám alapján erről a típusról van szó, ahol a gyártó csak a 100 MB/s olvasási sebességet adja meg referenciaként. Igaz, attól lehet akár +/- irányban is eltérés pl. egy otthoni tesztelésnél. Aztán amelyiknél nincsen feltüntetve az írási sebesség, annál rendszerint nem túl acélos, illetve (jóval) lassabb, mint az olvasás. Ha ugyanarról a modellről van szó, akkor egy korábbi teszt szemlélteti, hogy mennyit kellene tudnia üresen. Illetve olykor egy újraformázás / újraparticionálás sem árt, valamint az NTFS helyett másik fájlrendszerrel (pl. FAT32 / exFAT) is ki lehetne próbálni a másolást.

Az eszközkezelőben a házirend beállításait nyilván nem a teszt közben kellett volna megpiszkálni... Viszont ettől még nem feltétlen kellene tönkremennie a pendrive-nak. Nem tudod újraparticionálni az ITT említett módszerek (pl. diskpart) valamelyikével? Ha minden helyzetben kifagy tőle a Windows, akkor esetleg egy Live Linux alatt, vagy másik gépen lehetne megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#1957) sinci01 válasza King Unique (#1956) üzenetére

sinci01
(aktív tag)

Próbáltam a Diskparot, de azt is kifagyasztotta. Nem listázott ki semmit. Ha lehúztam, akkor listázottcsak. :((

(#1958) King Unique válasza sinci01 (#1957) üzenetére

King Unique
(félisten)

Ez esetben lehet a pendrive adta meg magát. Viszont ezt akkor lehetne biztosabban állítani, ha másik OS alatt, illetve másik gépen is ezt produkálná, mint említve volt.

(#1959) cseze

cseze
(csendes tag)

Sandisk Ultra Flair USB 3.0 128GB

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1960) cseze

cseze
(csendes tag)

Kingston Datatraveler SE9 G2 USB 3.0 128GB

[link]

(#1961) Ciccuka válasza cseze (#1960) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Nagyon gyenge az írási teljesítménye.

🏎️ 🏁

(#1962) Don.Corleone

Don.Corleone
(aktív tag)

ADATA UV131 3.0 32gb, exFat-ra formázva.(29 gigát mutat a rendszer) courtesytrading-től érkezett, 9 munkanap alatt. Írási sebességével nem vagyok kibékülve, de egyébként jó kis darab.

[ Szerkesztve ]

(#1963) FerNandor

FerNandor
(őstag)

Sziasztok. megjött sinceritiytradingtől az ADATA S102 PRO 32GB. Gyönyörűen ír. Stabil 29MB/s (28 és 30 között).

kb 2 hét alatt ért ide.
A pendrive első benyomásra nagyon jó minőségű, hideg fém. és szép is.
üdv

"You're on the wrong side of 40. You're childless and alone. Somebody close to you said, one more flop and it's over. - Somebody said they were close to me?"

(#1964) makoss

makoss
(addikt)

Üdv!

Tegnap vettem egy Sandisk USB 3.0-ás pendriveot, de messze nem hozza a sebességet: Ez mitől van?
Állítani kéne valamit rajta? :R

Külföldről, nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit!

(#1965) partxxx

partxxx
(tag)

SanDisk Extreme Go 64GB USB 3.0 (2 gépen is mérve)

csalódott vagyok, 100MB/s írást elvártam

[ Szerkesztve ]

(#1966) enonlui

enonlui
(tag)

Sziasztok
Vettem egy pendrive-ot ami 3.0 es írási sebesség 180Mb viszont olyan 58-60Mb sebesség lehet ra írni. Az erdekes azaz hogy első hasznalatkor hozta ezt a sebességet majdnem.....
Valaki valamit tud segíteni?

ZTE blade - Samsung galaxy Ace ll - Samsung galaxy note 2 - Huawei Ascend Mate - Nokia Lumia 920 - Sony xperia Z1 - Sony xperia SP - Samsung galaxy s6 edge - samsung galaxy s7 edge - Samsung galaxy s9+ - Samsung galaxy s10+

(#1967) King Unique válasza partxxx (#1965) üzenetére

King Unique
(félisten)

A gyártó oldalán mondjuk 200/150 MB/s értékeket írnak, amihez képest a mért értékek valóban gyengék, főleg az írás. Igaz, pl. ennél és ennél a tesztnél sem pont a gyári értékek jöttek ki, de azért jobbak, mint amit mértél.

(#1966) enonlui:
Az egy dolog, hogy pl. a fájlkezelőben, vagy TC-vel mennyivel lehet rá másolni. Amit egyébként befolyásolhat több dolog is, pláne ha a forrásmeghajtó egy lassú HDD. Viszont ilyenkor szokás csinálni pl. egy szintetikus tesztet a CDM programmal, hogy látszódon mit tud a pendrive. Na meg a pontos típust sem ártana megadni, hogy tudjuk milyen pendrive-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1968) makoss válasza makoss (#1964) üzenetére

makoss
(addikt)

Erre valaki?

(#1969) htc07

htc07
(addikt)

Sziasztok,

Jött két adata a kedvenc távolkeleti árusunktól:

adata uv128 16gb ntfs

adata uv128 32gb ntfs

meg kallódik még itt egy transcend 790 16gb ntfs:

(#1970) makoss

makoss
(addikt)

Üdv!

Szerintetek ezen az értékeken lehet változtatni? Mennyire rosszak az értékek?
Sandisk 3.0-ás 16GB pendriveról lenne szó:

(#1971) King Unique válasza makoss (#1970) üzenetére

King Unique
(félisten)

A korábbi hsz-ed alapján erről a pendrive-ról van szó. De hasonló néven van ilyen is, ezért lett volna jobb a pontos modellszám. A gyártó oldalán csak az olvasási sebességet adják meg mindkét típusnál, ami a 16 GB-os modellnél max. 130 MB/s. Az írás nyilván (jóval) lassabb, azért sem villognak vele. A topikban vannak tesztek, azokkal össze lehet vetni a mért értékeket.

Szóval az olvasás az mindenképpen elmarad a gyári értéktől. Viszont, hogy esetleg egy lassabbat fogtál ki, vagy csak ezen gépen és OS alatt produkálja ezt, azt nyilván egy másik hardver- és szoftverkörnyezetben történő kipróbálással lehetne kideríteni. Vagyis egy másik gépen, illetve másik OS alatt. Sőt, pl. egy Live Linux alatti próbával kiderülne, hogy azon a gépen csak W10 alatt ilyen, vagy alapból annyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#1972) nemo27

nemo27
(újonc)

ADATA UV128 32GB USB 3.0 Pendrive kék FAT32 usb 3 előlapi csatlakozóval tesztelve

[ Szerkesztve ]

(#1973) htc07 válasza nemo27 (#1972) üzenetére

htc07
(addikt)

akkor vagy nálam van gond az usb3-al, vagy a fat32 ennyivel gyorsabban olvas? pont pár napja tettem fel ugyanerról, negyed ekkora olvasási sebessége van nálam ntfs-el.

de a transcendet meg rendesen olvassa.. :F

[ Szerkesztve ]

(#1974) nemo27 válasza htc07 (#1973) üzenetére

nemo27
(újonc)

"akkor vagy nálam van gond az usb3-al, vagy a fat32 ennyivel gyorsabban olvas? "
Nincs ekkora különbség a kettő között.
Mondjuk én nem a "kedvenc távolkeleti árusunktól" rendeltem, hanem itthonról.

ADATA UV128 32GB USB 3.0 Pendrive kék NTFS usb 3 előlapi csatlakozóval tesztelve

ADATA UV128 32GB USB 3.0 Pendrive kék NTFS usb 3 alaplapi csatlakozóval tesztelve

(#1975) htc07 válasza nemo27 (#1974) üzenetére

htc07
(addikt)

azért van különbség, én ezt mértem ugyanerre, leszámítva, hogy nem kék, hanem sárga:

[ Szerkesztve ]

(#1976) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

CrystalDiskMark 6.0.0

🏎️ 🏁

(#1977) cooi11

cooi11
(senior tag)

Sziasztok!
A pendrive amit használok minden más PC, leptop-ba helyezve 17 MB/s az
írás sebessége.
Csak nálam poroszkál 2 MB/s - 4 MB/s sebességgel az írás.
WD Blue 1TB 3.5"/64MB/7200/SATA3
Kingston HyperX Fury 120GB 2.5"/SATA3
Intel Dual Core G4400
ASRock 1151 H110M-HDS
Be Quiet SFX Power 2 300W +80 Bronze
Kingston DDR4 2133
Win. 10 Pro.
Tudnátok segíteni?

(#1978) Met

Met
(veterán)

Sziasztok!

Kínából rendeltem egy SanDisk CZ73 USB 3.0 (pontozva 8.41 dollár volt) 32 GB-os pendrive-ot.
Jók ezek az értékek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1979) weiss válasza Met (#1978) üzenetére

weiss
(őstag)
LOGOUT blog

Hát, az enyémtől biztos jobb, kedvem lenne kidobni az ablakon. Nem értem, hogy lehet ekkora szórás köztük. :W

I did nothing, the pavement was his enemy! - Eladó Pana 20/1.7 II

(#1980) weiss válasza weiss (#1979) üzenetére

weiss
(őstag)
LOGOUT blog

Ja igen, az írás kb. 1 GB után belassul 7-8 MB/s-re. Kerülje mindenki ezt az ipari szemetet.

I did nothing, the pavement was his enemy! - Eladó Pana 20/1.7 II

(#1981) Fuvaros válasza cooi11 (#1977) üzenetére

Fuvaros
(aktív tag)

gondolom az usb port lassabb nálad

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#1982) Emperor_

Emperor_
(őstag)

Sandisk Extreme GO USB 3.1 64 GB

Gyárilag 200/150 kéne, hogy legyen.

Ugyanebben a notiban mérve egy régebbi Sandisk Extreme még USB 3.0-as, ez nem az enyém:

[ Szerkesztve ]

Lark 10i WIN | Xiaomi Redmi Note 4

(#1983) King Unique válasza Emperor_ (#1982) üzenetére

King Unique
(félisten)

Pont nemrég volt szó erről a típusról a másik topikban. A gyártó által megadott referenciaértékek egyrészt nyilván csak a szekvenciális maximumokra vonatkoznak. Másrészt a gyakorlatban a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezetétől függően is előfordulhat ettől eltérés +/- irányban egyaránt. Ezek alapján a kapott szekvenciális értékek tehát egyáltalán nem rosszak, ellenben a másik topikban is említett példában már annál inkább. Aztán arról szintén volt szó, hogy az USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0, vagyis jelen esetben ilyen téren ugyanolyan mindkét modell.

[ Szerkesztve ]

(#1984) Emperor_ válasza King Unique (#1983) üzenetére

Emperor_
(őstag)

Nagyjából én is elégedett vagyok, de van egy régebbi SanDisk Extreme-m, az jobban teljesít. Persze, a mérési körülmények befolyásolják a mérést. Amit fentebb beszúrtam az ugyan azon a notin, ugyanazon progival készült, csak közben az oprendszer lett korosabb, de maradt win 8.0(1?)

Igen, közben jártam ott is és elolvastam az eszmecserét. Ott valami nem stimmel az írással :( . Én úgy vélem, hogy belül valamit megváltoztattak. Ebbe a topicba tegyek be összehasonlító mérést? Van rá igény? Van egy 32GB-os USB 3.0 és egy 64 GB-os USB 3.1 is nekem.

(Egyébként az volt fejemben, hogy az USB 3.1 kell hozzá, hogy kifussa magát, ezért is mértem meg a notiban. De ez tévút ezek szerint.)

Lark 10i WIN | Xiaomi Redmi Note 4

(#1985) King Unique válasza Emperor_ (#1984) üzenetére

King Unique
(félisten)

Plusz befolyásolhatja akár a teszteléshez használt szoftver is. A CDM-nek is már 6.0.0-s stabil verziója van, illetve lehet tesztelni az ATTO-val is stb.

32 GB-os a korábbi Extreme sorozatnál van, de annál írják is az adatlapon, hogy max. 245 MB/s olvasást és 100 MB/s írást tud. Illetve itt a topikban is vannak róla tesztek. De, ha nagyon akarsz, akkor készíthetsz arról is egy mérést. Illetve legjobb lenne / lett volna 1 hsz-be tenni a kettőt, vagy akár mindhármat, hogy szemléletesebb legyen a különbség. Köszönjük!

Egyébként mindegyik lényegében csak USB 3.0-s, ami az előző válaszban már említve volt. A tényleges USB 3.1 a Gen 2 lenne, viszont olyan pendrive egyelőre nem létezik... Max. pl. egy ilyen, vagy ehhez hasonló M.2-es külső házzal lehet egy pendrive-szerű megoldást kreálni, ami már Gen 2-es.

[ Szerkesztve ]

(#1986) Ciccuka válasza Ciccuka (#1787) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Sandisk Ultra Fit 16GB USB3.0 130MB/s

🏎️ 🏁

(#1987) Wyll

Wyll
(őstag)

Sandisk Extreme USB 3.0 32GB

versus

Sandisk Extreme Go USB 3.1 64GB

Két helyen van szembetűnő különbség az újabb modell kárára:

- nagy fájlok olvasásánál a Go le van maradva vagy 60MB/s-mal
- néhány kB-os fájlok esetén a Go körülbelül 8-10x(!!) lassabb a réginél

[ Szerkesztve ]

(#1988) -=RelakS=- válasza Wyll (#1987) üzenetére

-=RelakS=-
(addikt)

Wow... Szóval ez inkább marketing 3.1? (3.1 Gen1, ami ha minden igaz, azonos a 3.0-val)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks_sama

(#1989) King Unique válasza -=RelakS=- (#1988) üzenetére

King Unique
(félisten)

A méltó utód egyértelműen az Extreme Pro sorozat, ami az alábbi teszt szerint is jóval komolyabb értékeket tud.

Arról pedig nemrég ebben, de más topikokban is volt szó, hogy ezeknek a pendrive-oknak valójában kb. semmi köze nincsen a valódi USB 3.1-hez (Gen 2). Csak EZT használják ki a gyártók és ténylegesen mindegyik csak Gen 1-es... Illetve az sem véletlen, hogy az adatátviteli sebességnél egyik sem tud az USB 3.0 450 MB/s körüli gyakorlati maximuma fölé menni.

[ Szerkesztve ]

(#1990) -=RelakS=- válasza King Unique (#1989) üzenetére

-=RelakS=-
(addikt)

Ennek az elődje megvan, szintén 128GB-os. Már az is nagyon jó.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks_sama

(#1991) beneboy

beneboy
(tag)

Helló!

Sagitséget szeretnék kérni. Rendeltem agy SANDISK ULTRA FLAIR 32GB-t Aliexpress-ről mivel volt kint crystal-os mérés jó eredményekkel.
A verify.sandisk.cn oldal szerint eredeti, de több méréssel se jók az eredményeim.
Első mérések gyári Fat32 formázással készültek, majd win7 alatt formáztam NTFS-re. több usb 3 portot is próbáltam.
Mi lehet a baj?

(pontos típus ha minden igaz SANDISK ULTRA FLAIR 32 SDCZ73-032G-Z46)

[ Szerkesztve ]

(#1992) King Unique válasza beneboy (#1991) üzenetére

King Unique
(félisten)

A CDM tesztek alapján ezek kb. USB 2.0-s értékek. Ellenben itt a topikban lévő egyéb tesztek és a gyártó oldalán megadott max. 150 MB/s olvasási sebesség alapján nyilván többet kellene tudnia USB 3.0-n.

Ha W7 a teszteléshez használt OS, akkor annál a megfelelő USB 3.0 driver telepítve van? Másik gépen, másik OS esetében is csak ennyit tud USB 3.0-n? Ha igen, akkor lehet kifogtál valami gyengébben sikerült szemetet...

[ Szerkesztve ]

(#1993) beneboy válasza King Unique (#1992) üzenetére

beneboy
(tag)

Driverek elvileg legfrisebbek (alaplap gyártó oldaláról telepítve)
Másik gépen (közben hazaért feledégem,elvileg szintén legfrisebb driver) a következőt produkálja.
mondjuk olvasásban ez sem 150MB/s, de legalább elfogadható az írási sebesség.
Ki az ajánlott ebay eladó?
sinceritytradingsinceritytrading?

[ Szerkesztve ]

(#1994) King Unique válasza beneboy (#1993) üzenetére

King Unique
(félisten)

Ezért érdemes mindig több gépen, illetve több OS alatt is letesztelni, mert nem biztos, hogy a pendrive-val van gond. Vagyis ezek szerint az OK és a másik gépen lévő 7-esnél nem stimmelt valami...

A honnan / kitől / milyen pendrive-ot témának viszont külön topikja. Egyébként az egyik ajánlott valóban ő.

[ Szerkesztve ]

(#1995) Sn00k

Sn00k
(veterán)

Hi,

Tudna valaki segiteni mit tudok tenni hogy tudjak 4,5 GB-os filet mozgatni egy 128as FAT32-es pendrivera ?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1996) King Unique válasza Sn00k (#1995) üzenetére

King Unique
(félisten)

Normál esetben FAT32 alapon a fájldaraboláson kívül kb. semmit, mivel maga a fájlrendszer nem támogatja a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat. Utóbbiakhoz pl. Windows esetében eleve exFAT, vagy NTFS kellene.

Egyébként van Pendrive probléma topik is, legközelebb inkább ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket!

[ Szerkesztve ]

(#1997) Sn00k válasza King Unique (#1996) üzenetére

Sn00k
(veterán)

Kozben neten megtalaltam azert huztam at, de koszi :R

3njoy the Lif3

(#1998) Bubaaa

Bubaaa
(tag)

Gyártói spec: olvasási max. (MB/s): 350
irás max. (MB/s): 180

(#1999) stefi81

stefi81
(tag)

Lenovo ideapad 510-el a kék usb3-ba dugva.

Már a win10-et is újra raktam és próbáltam a gyorsítótárat is, de lassú mint a tetű.
Ez tényleg ilyen, vagy csak nekem?

(#2000) Bubaaa válasza stefi81 (#1999) üzenetére

Bubaaa
(tag)

Mennyi a gyártói spec? Gyors leválasztás,vagy jobb teljesítményre van állítva? Azzal még sokat gyorsulhat,ha még nem állítottad át. Én is úgy jártam a feletted lévő hozzászólásban. Elötte 40Mb/s-40Mb/s volt az olvasás írás.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.