Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) lenoma válasza Digitalpimp (#2400) üzenetére


lenoma
aktív tag

Újra teszteltem 5x1GB-on.
Ugynazok az eredmények.
Elárulnád, hogy mért jobb így?
Maximum SSD-nél lenne értelme, hogy kiderüljön mi van ha elfogy a gyorsítótár, csak ennek kivédésére a tesztprogram minden teszt rész között 5 másodperc szünetet tart...

Lexar Jumpdrive S57 USB3.0 256GB:


Samsung EVO microSD kártya 256gb-os USB 3.0-ás olvasóban:

Sandisk Cruzer Ultra Flair USB3.0 Pendrive 128GB:

(#2402) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok
Melyik 64 és 128GB pendrive jó vétel?
Az ár legyen 10k körül. Pl. ADATA UE700 Pro 64GB és ADATA UV320 64GB vagy más?
A lényeg a teljes tárterületen ne essen 70MB alá az írás sebessége. Iso image fájlok és videók másolására használnám.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2403) Ciccuka válasza tpeter77 (#2402) üzenetére


Ciccuka
veterán

Próbáld meg ezt
write kb. 35MB/s

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2404) lenoma


lenoma
aktív tag

ADATA UV131 USB3.2 64GB - USB 3.0 dugóban
Akciósan most 3000Ft és fémvázas.

[ Szerkesztve ]

(#2405) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

Sinceritytrading-től LEXAR 64GB JumpDrive M45 USB 3.1 pendrive. Kicsi, fém, a képen látható amit tud. Az ígért Read 250MB/s értéket hozza, de kicsit többet vártam Write oldalon, igaz nem adtak meg adatot.

(#2406) ZephX


ZephX
senior tag

Sandisk Ultra Cruizer 64Gb. 3 db-t vettem, mindegyikkel csináltam egy tesztet.


Hozza ami rá van írva.

Ehhez kapcsolódóan egy kérdés. Dobozból kivett pendrive-ot crystalmark teszt után érdemes leformázni, vagy maradhat úgy is ahogy volt?

(#2407) Ciccuka válasza ZephX (#2406) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha lehet ne formázd. Ha mégis szükséges, akkor SD Card Formatter 5.1 vagy USB Disk Storage Format Tool 6.0 vagy újabbal tegyed.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2408) DonDragonka válasza Ciccuka (#2407) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ennek mi a háttere?

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2409) ZephX válasza DonDragonka (#2408) üzenetére


ZephX
senior tag

Igen erre én is kíváncsi lennék, hogy miért nem szabad alapvetően?

Amúgy, ha egy pendrive random írási sebessége konkrétan 0 akkor az a pendrive halott? :DDD

(#2410) Ciccuka válasza DonDragonka (#2408) üzenetére


Ciccuka
veterán

SD Card Formatter 5.1
Igazából memóriakártyákhoz ajánlott elsősorban. Nem ír bele a védett szektorokba, mint egy normál windows-os formázás.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2411) King Unique válasza Ciccuka (#2410) üzenetére


King Unique
titán

Milyen védett szektorokba ír pendrive-oknál a Windows beépített formázása, van erről valami hiteles - nem random netes cikkben/fórumon okoskodás - leírás? :F Nekem eddig még nem volt semmilyen problémám abból, hogy a Windowsok beépített eszközeivel formáztam pendrive-okat.

(#2412) Ciccuka válasza King Unique (#2411) üzenetére


Ciccuka
veterán

memóriakártyákhoz - ezt írtam

Ott van linkelve a leírás is:

The SD Memory Card Formatter formats SD Memory Card, SDHC Memory Card and SDXC Memory Card (respectively SD/SDHC/SDXC Cards) complying with the SD File System Specification created by the SD Association (SDA).

It is strongly recommended to use the SD Memory Card Formatter to format SD/SDHC/SDXC Cards rather than using formatting tools provided with individual operating systems. In general, formatting tools provided with operating systems can format various storage media including SD/SDHC/SDXC Cards, but it may not be optimized for SD/SDHC/SDXC Cards and it may result in lower performance.

SD/SDHC/SDXC Cards have a “Protected Area” for SD Card security purposes. The SD Memory Card Formatter does not format the protected area in the SD/SDHC/SDXC Cards. The protected area shall be formatted by an appropriate PC application or SD host devices that provide SD security function.

De valószínű léteznek olyan pendrive-ok is, amin van védett terület, csak ott a saját vezérlőjük jobban védi is, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2413) King Unique válasza Ciccuka (#2412) üzenetére


King Unique
titán

Igen, hogy elsősorban memóriakártyáknál, de közben a pendrive-ra vonatkozó hsz-nél lett említve. Azt a leírást olvastam a program weboldalán, de abban egyrészt nincsen kifejtve pontosan milyen védett területre is céloznak és ott hogyan értendő, másrészt ott memóriakártyákról van szó, a program is általánosan azokhoz javasolt, nem pendrive-okhoz. :) Szóval továbbra sem teljesen világos és nem nyert semmilyen bizonyítást miért ne lehetne használni a Windows / más OS beépített eszközeit pendrive-ok formázásához, ezért nem feltétlen jelenteném ki azt általánosítva, hogy azokkal nem szabad/javasolt (mivel nyilván lehet) formázni, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#2414) Johnyy


Johnyy
tag

SanDisk CZ48 16 GB
Nagyon lassú írási, nagyon gyors olvasási sebesség. Majdnem 10szer gyorsabban olvas, mint ír.


SanDisk CZ48 32 GB
Nagyon lassú írási, nagyon gyors olvasási sebesség. 6szor gyorsabban olvas, mint ír.


Csalóka ez a CrystalDiskMark eredmény, mert még nem láttam a 32-est még 63 MB/s írási sebesség közelébe se, 50 körül volt, de nagyon rövid ideig.
A h2testw mutatja meg a valóságot.

(#2415) attiati


attiati
veterán

Kizárólag nagyméretű fájlok (5-10 GB) másolásánál melyik write adatot kell nézni a tesztekben?

Melyik adatra kell gyúrni a legjobb sebességhez?

5 éves Transcend Jetflash 790 64gb maximum 20MB/s sebességgel ír pár perc után

[ Szerkesztve ]

(#2416) Ciccuka válasza attiati (#2415) üzenetére


Ciccuka
veterán

Minden értéknek különböző jelentősége van.
Olvasás, írás magától értetődik
Véletlenszerű a RND (Random)
Többnyire lineáris a SEQ (Szekvenciális)

Felül be lehet állítani, hogy hányszor fusson le és mekkora tartományban teszteljen méret szerint.

Itt van némi magyarázat a többire

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2417) Warface


Warface
csendes tag

Itt van pár régi és 2db új pendrive tesztje:
Eaget usb3.0 64GB (1,5-2 éves):

Kingston DataTravel G3 16GB (régi):

nagyon régi! Maxell 8GB:

SanDisk Cruzer Glide 3.0 USB 64GB (2éves):

SanDisk Ultra USB 3.0 32GB (Legújabb,idei, ti ajánlottátok, FASZ@!):

SanDisk Ultra USB 3.0 128GB (Legújabb,idei, ti ajánlottátok, FASZ@!):

nagyon régi ebay-es noname
UDISK PDU20_4GB 96I2.0 USB Device:

[ Szerkesztve ]

(#2418) shownomarcy


shownomarcy
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Kingston DataTraveler G4 128GB-os USB 3-as pendrive-ot. Szörnyen lassú, 3-4 MB-sec sebességgel másol, több gigás videófájlokat. Újraformáztam már többször, másik gépen is próbáltam, ugyanez az eredmény. Aida teszt fut, elsőre 9 (random mód), most 5 MB-os átlagot (Linear write) hozott ki.
Ja igen, elsőre mindig 50 MB/sec-ről indul, egy percig megy így, aztán esik le drasztikusan.
Kérlek, nyugtassatok meg, hogy visszavihetem a boltba... :U Mit vegyek helyette?
Danke!

[ Szerkesztve ]

(#2419) DonDragonka válasza shownomarcy (#2418) üzenetére


DonDragonka
őstag

Keress rá erre e topic hozzászólásaiban, a keresővel...
DataTraveler G4
Sokkal többet másoknak se hoz... Mondanám ez ilyen, de érdekes módon volt egy kolléga akinek egész tűrhető eredményeket produkált.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2420) King Unique válasza shownomarcy (#2418) üzenetére


King Unique
titán

Nincs min csodálkozni, sikerült megvenni pont az egyik leggagyibb, leglassúbb pendrive-ot, elég csak megnézni mások teszjeit is... Ha gyors, normális írási sebességet tudó pendrive kell, akkor a társtopikban már lett írva a lényeg konkrét példákkal, meg hogy egy külső SSD lenne az igazán jó választás, ennyi.

(#2421) shownomarcy válasza DonDragonka (#2419) üzenetére


shownomarcy
csendes tag

Köszi, nézem. Ez nagyon szomorú, hogyha valóban ez a tudása :( :( Konkrétan nem tudom használni ilyen sebességgel 100 GB-ra, illetve az USB 3 is csak dísz így rajta...

(#2422) Crvsh3R válasza Ciccuka (#2381) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Szia!
Nagyobb adatmennyiség esetén is stabilan hozza ezeket az eredményeket?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#2423) Ciccuka válasza Crvsh3R (#2422) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen
40MB/s körüli írási sebesség megvan

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2424) Crvsh3R válasza Ciccuka (#2423) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Köszi! Szerintem én is benevezek egy tesztdarabra :D

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#2425) AnonymusX


AnonymusX
senior tag

SanDisk Ultra Fit 32 GB 3.1 GEN1 (SDCZ430-032G-G46)

A Sandiskekre jellemző melegedés megvan.

(#2426) Bohir


Bohir
tag

Patriot Supersonic Rage Elite 128 GB USB 3.2 Gen1

(#2427) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ma vásárolt SanDisk Ultra 64GB. Mit gondoltok? Nem gyönge egy kicsit az írás?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#2428) Ciccuka válasza Hegyirabló (#2427) üzenetére


Ciccuka
veterán

Attól függ melyik Ultra.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2429) Hegyirabló válasza Ciccuka (#2428) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez egy sima Ultra. :)

Aquila non captat muscas.

(#2430) Ciccuka válasza Hegyirabló (#2429) üzenetére


Ciccuka
veterán

Olyan nincs.

Ez lesz az?
SanDisk Ultra USB 3.0 Flash Drive

Ha igen, akkor keveslem az írási sebességet.
Viszont nem üresen mérted, tehát nem eredeti állapotában tesztelted.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2431) Hegyirabló válasza Ciccuka (#2430) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez az. Szerintem Te ajánlottad másoknak korábban, azért mertem megvenni.

Aquila non captat muscas.

(#2432) Ciccuka válasza Hegyirabló (#2431) üzenetére


Ciccuka
veterán

6.0.2-ben a 256-os

Nem kimondottan az írási sebessége miatt ajánlhattam. Hanem inkább megbízhatósága, stabilitása, olcsósága okán.

Ez a fajta is olyan 37-39MB/s körül ír csak valós körülmények között.

Teszteld le üresen is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2433) Hegyirabló válasza Ciccuka (#2432) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A SanDisk megbízhatóságához kétség sem fér. Van egy 2GB-osom, legalább 10-12 éves. Hibátlanul működik ma is. Pedig nyúzva volt, ezt szoktam vinni fénymásoló üzletekbe, ahol a kedves eladók mindig kitépik leválasztás nélkül, de még azt is bírja.

Aquila non captat muscas.

(#2434) tpeter77


tpeter77
addikt

Srácok, baj van.
ADATA UV128 / 64GB méretű pendrive-ot teszteltem CDM-ben majd ATTO-val.
Az ATTO 4GB-os tesztje a végefelé leállt hibával. Azóta a pendrive nem jelenik meg.
Laptopban semmit sem csinál, nem is pittyeg ha ki-be csatlakoztatom.
Csak az asztali gépben látszik a Lemezkezelőben, de nincs betűjele és formázni sem lehet.
Életre lehet még valahogy bírni?
Az a baj, ajándékba kaptuk, a számlája sincs meg.

(#2435) tpeter77 válasza tpeter77 (#2434) üzenetére


tpeter77
addikt

Ez fogadott. Az USB-gyökérhub leállítása és elindítása után hibát már nem jelez a gép, de ugyanúgy használhatatlan a pendrive.
Már a Lemezkezelőben sem jelenik meg.

(#2436) King Unique válasza tpeter77 (#2435) üzenetére


King Unique
titán

Ez a topik a pendrive-ok sebességével foglalkozik, a problémáknak van külön topikja pendrive probléma néven, amit látom sikerült időközben megtalálni. Legközelebb ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket, illetve folytatni a mostanit.

(#2437) hotkar válasza tpeter77 (#2435) üzenetére


hotkar
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#2438) Crvsh3R válasza Ciccuka (#2423) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Szia!

Ma megérkezett a Sincerity-től rendelt ugyanezen példány. Esetleg le tudnál a tieden futtatni egy H2testw-t? Nekem valahogy nem hozza azt az eredményt, amit neked a CrystalDiskMark.
Elindul a teszt olyan kb. 57 MByte/s-el, de már olyan 8-10 GB írás után visszaesik 24 MByte/s körülire, majd lassan 22 MByte/s köré/alá. (frissen formázva exFat-ra)
Nem tudom, hogy kifogtam egy lassú példányt vagy a CrystalDiskMark eredményei ennyire nem mérvadóak.
Más pendriveom (Sandisk Extreme GO 64GB) ugyanezen a porton hasít rendesen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#2439) Crvsh3R válasza Crvsh3R (#2438) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Mondjuk már azt sem értem, hogy nálad 60 GB-ot ír a CDM, nálam csak 57 GB-ot.


[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#2440) MasterMark


MasterMark
titán

SanDisk Ultra Flair 32 GB (SDCZ73-032G-G46):

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2441) Digitalpimp válasza MasterMark (#2440) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ti itt mindig olyan adatokat mértek, hogy csak pislogok. :Y Van ilyen penem 16-os, de az még 6-7MB-ra is leesik. Van egy marékkal mindenféle, nem hinném, hogy mind xar lenne.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2442) MasterMark válasza Digitalpimp (#2441) üzenetére


MasterMark
titán

Ez a csomagoláson speeds up to 150 MB/s, a hátulján 2019-es copyright, itmedia.sk-ról van.

Egyébként a kisebbek lassabbak is, nem?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2443) Digitalpimp válasza MasterMark (#2442) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igen, lassabbak, de ennyivel?! :F

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2444) MasterMark válasza Digitalpimp (#2443) üzenetére


MasterMark
titán

Olyan sokkal nem.

Switch Tax

(#2445) cocka


cocka
veterán

Na íme egy többéves UE700 Pro 256 GB

[link]

(linux miatt 60 giga rejtett)

[ Szerkesztve ]

(#2446) CsGorgo


CsGorgo
csendes tag

Sziasztok!
2 újonnan vásárolt SanDisk Cruzer Ultra 64 GB mérési eredményei (vagy hivatalos nevén csak SanDisk Ultra), frissen bontva és először bedugva a gépbe:

(#2447) Ciccuka válasza CsGorgo (#2446) üzenetére


Ciccuka
veterán

Egész tűrhető, hozza a kötelezőt.

Valós másoláskor kb. mennyit tud, 35MB/s megvan?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2448) Mickey5


Mickey5
csendes tag

Sziasztok!

Remélem, jó helyen kérdezek! Bár nekem nem egy adott típussal van gondom, sőt, nem is magával az írás-olvasás sebességével. Nézzük részletesebben!

Nemrég pusztult el a régi Maxell 32 GB-os pendrive-om, ami kb. 10-12 éve szolgált hűségesen. Vettem egy Verbatim 32 GB-os példányt, azokat régebben szerettem. És a bajok ekkor kezdődtek!

Fontos leszögezni, hogy nekem FAT32 kell és sokszor másolok apró fájlokat, például 15-20 kB-os txt és egyebek, ami egy honlap mentésénél előfordulhat. Az is fontos, hogy legtöbbször USB 2 csatlakozót tudok használni. De a hiba az USB 3-nál is jelentkezik! Azért az mégsem normális, hogy 3 fájl összesen 60 kB és ezt fél perc alatt másolja át!

Szóval át akarok tenni a gépről 2-3 ilyen apróságot a pendrive-ra. Általában 10-15 másodpercet kell várni, mire elindul a másolás!!! Utána már villámgyors, de mit csinál addig?

A GB-os méretű fájlokkal is ugyanez a helyzet, de ott nem zavaró, hiszen a másolási időhöz képest elenyésző az a 10-15 másodperc. Kétségtelen, hogy amikor már dolgozik, akkor gyors! Na de addig! A réginél egyáltalán nem kellett várni, azonnal kezdte a másolást.

Vagy a másik helyzet, hogy éppen szerkesztek egy fájlt (ami már eleve a pendrive-on volt, onnan nyitottam meg!). Egyszerűen csak menteném a friss változatot, de addig eltelik 10-15-20 másodperc.

Mérgemben vettem egy másikat is, noname, csak a próba kedvéért. Kezdetben örültem, mert amíg friss gyári formázás volt, adatok nélkül, addig ugyanolyan gyorsan működött, mint a régi Maxell. De miután rátöltöttem kb. 1-2 GB anyagot, pontosan ugyanazt a hibát tapasztaltam, mint az új Verbatim-nál.

Nem tudom megítélni, hogy mikor dolgozik az eszköz, mert sajnos az új eszközöknél rettentően takarékoskodnak a pár centes visszajelző leddel. Régebben láthattam, mikor dolgozik.

Olyan érzésem van, mintha valami takarékos üzemmódba kapcsolna és előbb fel kell ébreszteni, vagy mintha valamilyen program foglalná le (pl. Windows, vagy vírusellenőrző). Bár az utóbbi nem valószínű, mert ugyanazokon a gépeken használom, mint eddig. Ha a Maxell-nek nem volt gondja, ezeknek az újaknak miért van?

Mi okozhatja ezt a problémát? Illetve tudtok-e megoldást arra, hogyan helyettesíthetném a hiányzó ledet? Jó volna tudni, hogy mikor dolgozik és mikor nem! Akár még hardveres megoldás is érdekel, mondjuk egy USB adapter, ami a gép és pendrive közé illesztve jelezné a működést. Ha már a kínainak ekkor probléma egy LED!

A segítséget előre is köszönöm!

(#2449) Ciccuka válasza Mickey5 (#2448) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem lehet, hogy valamelyik USB port vagy a vezérlője meghibásodott?
Driver-ek a legfrissebbek és a Bios is? Friss OS-el próbáltad már vagy másik gépen a pendrive-ot?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2450) hotkar válasza Mickey5 (#2448) üzenetére


hotkar
aktív tag

Valami túlbuzgó víruskergető nem lehet az okozója?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.