Hirdetés

2020. január 24., péntek

Gyorskeresés

(#2201) Multibit válasza zzolika (#2200) üzenetére

Multibit
(veterán)

nem cink (fém) ötvözetnek
Pedig elhiheted, hogy az. Már csak a súlya alapján is. Én egy 128GB-os példányt vettem.

(#2202) Pioneer válasza zzolika (#2200) üzenetére

Pioneer
(tag)

Mivel pendrive így sokkal kisebb mint bármelyik SSD, igen még a az M.2-es től is, ezért direkt nem azt vettem. Ráadásul ez jobban kompatibilisebb pl. TV-el is, mint egy külső SSD. A külső SSD-k sokszor meg sem nyikkannak USB 2.0-án. (Némelyik még külön tápot is igényel...)
Ráadásul erre 5 év hivatalos gari van, nem úgy mint az SSD-kre ahol csak 1-3 év általában.
A háza valóban fémből van, de még a kupakja is.

30e Ft-os 1TB-os SSD a legajja, az tuti tízszer előbb tönkre megy mint ez, ráadásul annyiért még garit sem vállalnak rá. ;)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Re-lid LGA 1155, 1150, 1151 / v.2, 2066 Procikhoz. Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2203) zzolika válasza Pioneer (#2202) üzenetére

zzolika
(aktív tag)

Nem vitázni akarok, ezért írtam offban.
Elhiszem hogy fémből van az egész, ha a saját kezedben fogod, a gyártó marketingjének nem hiszek, szoktak ferdíteni.
Ha a méret számít, persze hogy kisebb, mint egy 2,5-es ssd, de ezt is leírtam.
Az usb 2-t nem tudom minek hozod fel, ott nem játszik a 440 MB/s sebesség. A tévéhez filmet lejátszani meg is nem kell ilyen sebesség, fél árban lehet venni 256-os pendriveot.
Azért a normálisabb ssd-kre is kapsz 5 év garit.
Egy hete vettem 31 ezerért Crucial MX500 1TB ssd-t, 5 év garral, a fórumban a legajánlottabb, szóval nem épp a legalja...
Nem tudom a pendrivokra mennyi a TBW, sehol nem láttam még erre hivatalos spect. De lehet hogy egy ssd jobban bírja.
De még egyszer: mindenki vegyen azt ami a saját felhasználására kell. Ha gyors, kicsi kell, és a pénz is megvan rá, akkor ez a tuti vétel.

(#2204) King Unique válasza Pioneer (#2197) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Igen, ez már komoly darab. :C

Illetve ez nem egy hagyományos pendrive. hanem egy pendrive-szerű külső SSD, amiről korábban az egyik társtopikban is volt szó. Meg ez abból is látszik, hogy ennél van UASP, SMART, TRIM, + vélhetően GC, WL stb., ami a hagyományos, vacak pendrive-oknál nyilván nem nagyon szokott lenni... Meg az utóbbiaknál még a leggyorsabb modellek is a 4K értékeknél rendszerint elég gyengék, ellenben ez a Corsair azoknál is remekel. Az ára viszonylag elfogadható, meg ugye nem a 2,5"-os SSD-khez, arra alapuló külső megoldásokhoz kell hasonlítani. Aztán az 5 éves gyártói garancia szintén előnyösnek mondható. Szóval összességében jól jártál vele. :K

"Ráadásul ez jobban kompatibilisebb pl. TV-el is, mint egy külső SSD. A külső SSD-k sokszor meg sem nyikkannak USB 2.0-án. (Némelyik még külön tápot is igényel...)"

Ha pl. PC-vel rendben működik az eszköz, ellenben a tévével nem, akkor az egyértelműen a tévé hiányossága, hibája, nem a külső SSD-é. Valamint az USB 3.X szabványok, azokra épülő eszközök eleve visszafelé kompatibilisek, normál esetben nyilván működniük kell USB 2.0 porthoz csatlakoztatva is. Továbbá egy 2,5" és M.2 külső SSD-nek alapesetben nyilván elég az USB-port tápellátása, külső tápellátást nem igényelnek. Max. esetleg a gyatrább USB 2.0 portoknál lehet szükség kiegészítő tápellátásra (Y-kábel), de USB 3.X portoknál nem.

[ Szerkesztve ]

(#2205) cocka válasza Pioneer (#2199) üzenetére

cocka
(addikt)

Bocs, a két utolsó mondatot valamiért kihagytam.

(#2206) Multibit

Multibit
(veterán)

Tesztkörnyezet: ASRock J5005-ITX, 8GB RAM, Windows 10 Pro x64, USB3.0.
Tesztalany: Transcend JetFlash 710 USB3.1 32GB exFAT.

[ Szerkesztve ]

(#2207) bul07

bul07
(nagyúr)

Előre jelezném hogy a pen fizikai méretére mentem rá mert a kocsiba kellet, és hogy lehető legolcsóbb

High speed USB 2.0 Super mini usb flash drive
[link]
32GB-> 2.43$

Szépen teszi is a dolgát a kocsiba

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A70 / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#2208) Hunner

Hunner
(senior tag)

ADATA S102Pro 128GB USB3.0

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8 - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#2209) Tsebacsi

Tsebacsi
(veterán)

Sziasztok!

Ma érkezett meg a Xiaomi Jessis U Disk 128GB

A számok szépek, de engem ez aggaszt:

Ez egy 1,83GB fájl másolása az eszközre.

Ez egy 8GB fájl másolása az eszközre.

Ilyenért küldtem már vissza Sandisk-et pár hónapja.

ExFat-ra van formázva. Szerintetek ez hiba? (szerintem az, olyan mint a csendes óceán parti hullámzás...)
Reklamáljam meg?

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!

(#2210) candle-light

candle-light
(csendes tag)

Sziasztok!
Vettem egy Maxell Speedboat 128GB 3.1-es pendrive-ot filmekhez. Egyetlen gondom van vele, hogy NTFS-re formázás után sehogyse akar 2 MB/s-nél nagyobb sebességgel írni. Olvasgattam róla kommenteket, másoknak másol sokkal többel is. Ebben a topicban keresgéltem, lefuttattam két tesztprogrammal, mindkettő max. 2 MB/s-et írt. Két különböző géppel is ezt hozta. Mi lehet a gond? Köszi előre is.

(#2211) Multibit válasza candle-light (#2210) üzenetére

Multibit
(veterán)

Olvasgattam róla kommenteket, másoknak másol sokkal többel is
Akkor azokban a kommentekben kell utánanézni, hogy milyen hardver- és szoftverkörnyezetben volt gyorsabb, milyen feltételek mellett (fájlrendszer, másolt fájlok mérete, stb.).
Nem írtál semmit:
- a gépedről (USB portok, háttértár típusa, állapota, sebessége)
- oprendszerről
- mekkora fájlokat másoltál

[ Szerkesztve ]

(#2212) korcsillio

korcsillio
(őstag)

Üdv
Platinet X-Depo 128GB Pendrive [USB 3.0]
Elég lassúnak találom: [kép] Vagy ne várjak többet tőle?

(#2213) Digitalpimp válasza korcsillio (#2212) üzenetére

Digitalpimp
(tag)

Szerintem ez ennyiért ennyit tud. Az a 75MB elég optimista adatnak tűnik.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai

(#2214) korcsillio válasza Digitalpimp (#2213) üzenetére

korcsillio
(őstag)

Rendben,köszi a választ!

(#2215) kopilaca válasza korcsillio (#2212) üzenetére

kopilaca
(csendes tag)

A Maxell Speedboat 64GB USB 3.1 írási sebessége nálam 4-5MB.
Szívem szerint kidobnám.

[ Szerkesztve ]

(#2216) HGTimber

HGTimber
(tag)

ADATA UE700 Pro 128 GB

NTFS-re formázva

(#2217) candle-light válasza Multibit (#2211) üzenetére

candle-light
(csendes tag)

Igen, igaz, elnézést. Szóval 3.0-ás portba csatlakoztatva, SSD-ről másolva, Win10, 9 GB körüli filmeket másoltam.

(#2218) Multibit válasza candle-light (#2217) üzenetére

Multibit
(veterán)

Az olcsó pendrive-ok írási sebessége nagyon gyakran katasztrofális. Van otthon több fajta penem (ide is betettem némelyik sebesség tesztjét). Este kipróbálom hasonló körülmények között a másolást néhány példányon. Ez a Te gondodon nem segít, de összehasonlítási alapnak - és típus ajánlónak - talán jó lesz.

(#2219) Victoryus

Victoryus
(addikt)
LOGOUT blog

SanDisk Ultra flair 64GB, Sincerity-től

Fat32

Ntfs

[ Szerkesztve ]

(#2220) Multibit válasza candle-light (#2217) üzenetére

Multibit
(veterán)

Három pendrive-ot teszteltem másolással. A két nagyobbra egy 9.7 GB-os filmet küldtem, a kisebbre egy 7 GB-ost. Környezet: Win10 pro, másolás intézővel, az összes pen NTFS-re formázva (partíció típus MBR). Sebesség eredmények:
Kingston DataTraveler SE9 G2 16GB: folyamatosan ingadozik 8.3 és 12.5 MB/s között
Transcend JetFlash 710 32GB: folyamatosan ingadozik 16.6 és 22.5 MB/s között
Transcend JetFlash 780 8GB: sebesség stabil(!) 19.7 és 20.1 MB/s között

[ Szerkesztve ]

(#2221) Digitalpimp válasza Victoryus (#2219) üzenetére

Digitalpimp
(tag)

Ilyenem van 16-os, az elég rettenet. Beesik olyan 10-12-re az írás menet közben.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai

(#2222) Victoryus válasza Digitalpimp (#2221) üzenetére

Victoryus
(addikt)
LOGOUT blog

Gépfüggő. Ma egy 7.gen i5-tel 145/55MB/s-mal másolt iso fájlokat. Én elégedett vagyok vele.

(#2223) Digitalpimp válasza Victoryus (#2222) üzenetére

Digitalpimp
(tag)

Biztos vannak abból adódó eltérések is, de ha a gépem HDD-HDD viszonylatban tud 140-150MB-ot, akkor a penre is tudna többet, ha nem lenne gagyi a pen. A tiéd is 16GB-os?

(#2224) Victoryus válasza Digitalpimp (#2223) üzenetére

Victoryus
(addikt)
LOGOUT blog

Nem, ez 64GB-os. Nem tudom pontosan mitől függ, mert a SanDisk ultráim kb. ugyanolyan sebességet hoznak mindkét gépen, ennél az ultra flairnél nagyobb a különbség az Intel javára. Nálam inkább az olvasási sebesség lényeges, szoktam iso fájlokat használni/másolni róla. Mondjuk időben nem releváns 120 vs 150MB/s egy Ubuntu telepítőnél.

(#2225) Digitalpimp válasza Victoryus (#2224) üzenetére

Digitalpimp
(tag)

Akkor azért jobb, a nagyobbak mindig gyorsabbak. Az olvasása ennek is jó, csak az írása kevés.

(#2226) candle-light válasza Multibit (#2220) üzenetére

candle-light
(csendes tag)

Hát igen, kicsit megszívtam ezzel, pedig reménykedtem. Van egy másik régi Maxell penem, az nem gázos. Azt hiszem megyek, és veszek egy Kingstont. Köszi azért.

(#2227) Ciccuka válasza candle-light (#2226) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Kingstont???
én lebeszélnélek

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#2228) -Gabesz-

-Gabesz-
(aktív tag)

Patriot supersonic rage elite 256GB Win10 + Ntfs
A régi 8-16Gb-os kingston meg sandisk után megváltás a sebessége.
Az ára pedig elfogadható a 256Gb-os pendrive-ok között.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.