Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) King Unique válasza TeeJay (#2348) üzenetére


King Unique
titán

Még jó, hogy nem egészen erről volt szó, de mindegy, hagyjuk. :))

(#2352) King Unique válasza Darthforce92 (#2347) üzenetére


King Unique
titán

Ha erről van szó, akkor ez csak USB 2.0-s, vagyis nem meglepő a kapott eredmény.

(#2349) proof88: ja, akár 32 GiB, sőt 7.X és 8.X CDM verzióknál már 64 GiB is beállítható a tesztfájl méreténél. Bár egy olyan tetű lassú, gyatra írási sebességű pendrive-nál mire az lefutna... :D

(#2353) Darthforce92 válasza King Unique (#2352) üzenetére


Darthforce92
tag

Erről , szerintem ár-érték arányban elég jó. Elsővásárlós ali kuponnal, kemény 1150-ért vettem 2db-t.

(#2354) TeeJay válasza proof88 (#2349) üzenetére


TeeJay
félisten

Miért is kellene mikor 3GB írása után beáll a valós NAND írás sebesség?
Olvasásnál szintén közel 3GB mennyiségig 140MB körül majd vissza esik 70-re :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2355) Ciccuka válasza King Unique (#2352) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek nagyon jó eredmények szerintem. A legtöbb ilyen nevenincs drive kimerül 6-10MB/s írás sebességben (olvasási sebesség pedig 15-20MB/s).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2356) tpeter77 válasza King Unique (#2340) üzenetére


tpeter77
addikt

Hát, ja! :)
De tudod mit, nem jártam túl rosszul, talán igy sem. A Sandisk Extreme és a Kingston DataTraveler Elite kétszer annyiba kerül, mint a választottam. Az adott össezgből inkább vettem 8 átlagos sebességűt, mint 4 villámgyorsat, mert most a sok darabszámú pendrive-nak több hasznát veszem.
Igazán gyorsat is vettem, külső SSD-t, de azt csak adatmásolásra fogom használni, nem telepítésre.

(#2357) King Unique válasza Ciccuka (#2355) üzenetére


King Unique
titán

Igen, de mihez képest... A többi noname, USB 2.0-s pendrive-hoz képest lehet, de általánosan nyilván nem éppen acélos értékek ezek manapság, az utóbbira vonatkozott a kijelentés.

(#2358) King Unique válasza tpeter77 (#2356) üzenetére


King Unique
titán

Az értelemszerűen a te dolgod, hogy mit és mennyiért veszel, számodra melyik megoldás felel meg árban inkább, ha 8 db SanDisk Ultra Flair 64 GB-os modell, akkor legyen az, oké. Az viszont egy másik, hogy ha már az írási sebességet kérdezted, akkor azon nagyon nincs mit ragozni, mert így is, úgy is lassú, illetve átlag alatti és max. az olvasási sebessége ami úgy-ahogy említésre, illetve USB 3.0 szabványhoz méltó.
A külső SSD az más kategória, az már nyilván normális, kellően magas adatátviteli sebességet tud nemcsak olvasásnál, hanem írásnál is, ami a Windows rendszermentés, lemezképfájlok létrehozásánál is jól fog jönni. Mezei Windows-telepítő célra meg nyilván bőven megteszi az Ultra Flair is, a 3-5.X GB-os ESD/standard ISO felírása még arra is viszonylag hamar megvan, utána meg már úgyis az olvasási sebesség számít a telepítésnél, illetve ilyen célra egy 8 GB-os pendrive is elég, felesleges a 64 GB-os.

[ Szerkesztve ]

(#2359) proof88 válasza TeeJay (#2354) üzenetére


proof88
addikt

Akkor 3. Az mindegy hogy más hogy használja a CDM-et, ha tudod hogy 3-mal mutatja az igazi értéket, akkor használd 3-on.

(#2360) cocka válasza King Unique (#2357) üzenetére


cocka
veterán

És azt esetleg nem tudod, hogy van-e olyan USB2-es pen, ami kimaxolja az USB2 gyakorlati sebességét? Mondjuk egy 37/37-es vagy közel annyi?

(#2361) Ciccuka válasza cocka (#2360) üzenetére


Ciccuka
veterán

Van olyan USB 2.0 vezérlő, aminél már 27MB/s-nél plafon van.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2362) hotkar válasza cocka (#2360) üzenetére


hotkar
aktív tag

Régebben (15 éve ;] ) a Corsair Flash Voyager GT USB2.0-n kimaxolta az átviteli sebességet. Ma már csak USB3-asat láttam tőlük.

(#2363) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!
Mérési eredmények, hátha valakinek szüksége van rá:

Kingston DTIG4/32GB


ADATA UV320 64GB


Konfig: MSI Z77A-G41 alaplap, I5 3570 CPU

(#2364) tpeter77 válasza Williams (#2363) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia, tudnál 16GB-ra átváltva is egy tesztet készíteni? A korábbi tapasztalatok alapján az beszédesebb lenne.

(#2365) cocka


cocka
veterán

Hmm.. érdekes, akkor lehet szar volt az USB3-as kártyán az egyik port, mert ott ennél sokkal rosszabb sebességeket mértem.

Adata UE700 Pro 256 GB

(171 azért, mert 60 gigát átkonvertáltam EXT2-re Linuxokhoz, a maradék 7-et meg lelopta az Adata)

(#2366) Williams válasza tpeter77 (#2364) üzenetére


Williams
aktív tag

Szia!
Ezt felül kell állítani? Ahol az 1GiB van?

(#2367) Digitalpimp válasza Williams (#2366) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Igen, de elég, ha csak 4-5 gigára állítod.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2368) cocka válasza Digitalpimp (#2367) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk eleve FAT32-n 4 giga a fájlméretkorlát, szóval olyan túl sok lehetőség nincs. Pendrive-oknál meg annyira nem tesz jót az NTFS, de hát mindenki maga tudja. Valószínűleg a fájlnaplózás sok apró szar írást jelent, ami FAT32-nél nincs. És feltehetően a sok apró irkálás miatt be is lassul, mivel ugye az apró fájlok írása egy de facto pendrive-on elég lassú.

Hogy őszinte legyek, száműzném ebből a topicból azokat a posztokat, amik arról szólnak mennyire menő az M2-es SSD sebessége USB3-as átalakítóval. Nevetséges.

(#2369) King Unique válasza cocka (#2368) üzenetére


King Unique
titán

Akkor adott a FAT32 helyett az exFAT fájlrendszer használata, annál elvileg 128 PiB lehet a max. fájlméret, szintén nincsen naplózás, stb. :))

Miért nevetséges? Azon szvsz nincs mit ragozni, hogy a külső SSD-k földbe döngölik adatátviteli sebesség terén a hagyományos pendrive-okat nemcsak a szekvenciális, hanem a random, illetve 4K értékeknél is, + a külső SSD-knél lehet érdemben USB 3.1 Gen 2 és USB 3.2 Gen 2x2 interfészről és adatátviteli sebességről beszélni, míg a standard pendrive-oknál egyáltalán nem. Például a tied, ezek, ez vs. ez is önmagáért beszél. Az meg már csak hab a tortán, hogy az utóbbiak az írást is jobban bírják, normálisan működik a GC, WL, TRIM, van SMART is, stb.

[ Szerkesztve ]

(#2370) cocka válasza King Unique (#2369) üzenetére


cocka
veterán

Ha elmeséled hogy bootolok exFAT-ról azt nagyon szívesen meghallgatom.

Miért nevetséges? Azon szvsz nincs mit ragozni, hogy a külső SSD-k földbe döngölik adatátviteli sebesség terén a hagyományos pendrive-okat

Akkor a külső SSD-knek nyilván van sebességtopicja és oda kéne az ilyen USB3-as kombó cuccokat linkelgetni, nem pedig ide.

(#2371) King Unique válasza cocka (#2370) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos mi köze az ATTO, CDM stb. tesztelésnek egyben a bootoláshoz is, amikor nyilván nem egyidőben történik a kettő, utána tetszés szerint formázható a pendrive stb., én meg arra lennék kíváncsi. :F Egyébként meg ha támogatja az alaplap, annál a BIOS/UEFI, akkor lehet akár exFAT fájlrendszerű pendrive-ról is bootolni pl. legacy/CSM módban. + Ott van pl. a Ventoy, az eleve exFAT-ra formázza a pendrive-ot és némi trükkel (+ FAT fájlrendszerű ESP és azon a GRUB) simán lehet bootolni az exFAT fájlrendszerű pendrive-ról, ráadásul multiboot megoldással is, stb. :))

A jelen topikhoz hasonlóan tudtommal nincsen külön sebességtesztelő topik külső SSD-knek, max. a standard SSD topikok. Ahol igen, valóban igaz, hogy ez a pendrive sebesség topik és ide az ilyen tesztek tartoznak, de olykor érintőlegesen szóba kerül a külső SSD téma, az azzal kapcsolatos tesztek is, ami szvsz néha elfér itt is és azok is flash tárolók. Illetve azért, hogy legalább legyenek itt olyan tesztek is, ahol flash-alapú tároló alapon ki van maxolva az adott USB 3.X szabvány sebessége, illetve van ténylegesen USB 3.1 Gen 2 és USB 3.2 Gen 2x2 eredmény is, amire jelenleg a standard pendrive-ok eleve nem képesek, hiába az USB 3.1 és USB 3.2 felirat, ami ezeknél gyakran = USB 3.0 ... :D :))

[ Szerkesztve ]

(#2372) Williams válasza Williams (#2366) üzenetére


Williams
aktív tag

Érdekes...
Újramértem az Adata pendrive-ot, de a közelében sem tudtam mérni az előző olvasási sebességnek ugyan azokkal a beállításokkal? Másik gépben is próbáltam, abban is hasonló értéket kaptam. Nem tudom miért csökkent le?

Adata UV320 64GB



(#2373) Ciccuka válasza Williams (#2372) üzenetére


Ciccuka
veterán

Esetleg a driver-től és a bios-tól is függ.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2374) Williams válasza Ciccuka (#2373) üzenetére


Williams
aktív tag

Ugyan azon a gépen is lassabb. Próbáltam NTFS-t, FAT32-t is...

(#2375) Ciccuka válasza Williams (#2374) üzenetére


Ciccuka
veterán

SD Card Formatter vagy USB Disk Storage Format Tool-el próbáld megformázni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2376) tpeter77 válasza Williams (#2372) üzenetére


tpeter77
addikt

Nagyon köszönöm a mérést.

(#2377) cocka válasza King Unique (#2371) üzenetére


cocka
veterán

Hát ez az. Sima BIOS-on ez nem működik, ha eleve nincs UEFI support. Na mindegy. Maradok a FAT32-nél az legalább 25 éve biztosan létezik.

(#2378) King Unique válasza cocka (#2377) üzenetére


King Unique
titán

Mármint max. a natív bootolás nem működik exFAT-ról a muzeális, legacy BIOS-os gépeknél, ellenben pl. a Ventoy igen. Meg ha valaki a szintén muzeális, mára elavult FAT32-vel akarja szívatni magát nagyobb tárolókapacitású USB-s meghajtón, ami a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat sem kezeli, kötetméret is limitált stb., akkor csak tessék. :D Másoknak meg ott van az exFAT fájlrendszer, ami amúgy szintén nem újdonság, kb. 14 éve jelen van az is.

(#2379) MPeti2


MPeti2
csendes tag

Sziasztok!

Néhány napja vettem egy ADATA S102 Pro 32 GB-os pendrive-ot az edigital-nál, és úgy tűnik több gépen is problémáim vanak vele.

Az első dolog ami szemet szúrt,az az hogy az ATTO disk benchmark szerint egy kicsit mintha egyenetlenebbek lennének a sebességek mint amit másoktól látok ugyan ezzel a pendrive-al: [kép]

Utána próbáltam nagy fájlokat másolni rá, de akkor úgy tűnt hogy van amíg viszonylag gyors, de utána másodpercekre megáll a másolás, mintha megtelt volna a belső buffere

Aztán elkezdtem rá iso-t írni Rufus-szal (3.13.1730), de írás közben többször is előfordult hogy a rufus lefagyott (vagy megszakításkor, vagy éppen a befejezés előtt nagyon kicsivel), és ekkor rántotta magával a windows Virtual Disk szolgáltatást is, ami azt eredményezi hogy se a disk management-et nem tudom használni, sem total commander-ben listázni a meghajtókat amik a pendrive betűjele után következnek.
Ezt mindig csak egy teljes újraindítás oldotta meg, de az is csak a reset gombbal: alvás, hibernálás és újraindítás közben is van egy pont, amikor már fekete a képernyő, de a rendszer lefagy, percek alatt sem áll le.

Jó, gondoltam ez lehet hogy valami driver probléma a gépemen, majd utánanézek, most csak szeretném kiírni az iso-t. Egyszer már sikerült, csaktán fog mégegyszer.
Néhány újraindítással később sikerült kiírnom, egyébként ez egy raspbian lite iso, erre akarom az új rendszert feltelepíteni.
Vittem a pendrive-ot a Pi 4B-be, és ott is, már csak az első 20 csomagot frissítő apt upgrade sokkal több időbe telt mint amennyit a nagyon régi hordozható vinyón futó rendszernél vett igénybe a folyamat. Láttam hogy volt, amikor 12 MB/s-es letöltési sebességet írt ki, de a végső átlag 3000 KB/s-re jött ki, és letöltés illetve telepítés közben is észrevehető volt hogy egy darabig nagyon gyorsan halad, de aztán másodpercekre megáll.

Ekkor úgy gondoltam, megnézem dd-vel milyen gyorsan ír szekvenciálisan: [kép] (bocsi a minőségért, nem állítottam még be SSH-t, a TV képernyőjét kellett fotózzam)

Ezek mellett miközben vittem a gépem és a Pi 4B között, többször is elég langyos volt, de ezt nem tudom mennyire számít.

Van valami ismert hiba ami ez(eke)t okozza, esetleg van rá megoldás? Vagy túl sokat várok el tőle? (bár korábban küldött mérések szerint (példa: #1963) ezt bírnia kellene, hacsak nem néztem be valamit)

Akartam még csinálni egy olyan explorer-es sebesség grafikont mint ami az utolsó linkelt kép, de ahogy exFAT-ra próbáltam formázni a pendrive-ot (hogy másoljak rá), ismét szétfagyasztott valamit, úgyhogy ezt majd akkor tudom ha újraindítottam a gépet.
Bocsi ha hosszú lett és fölösleges dolgok vannak benne, de gondoltam nem árthat tudni hogy mit próbáltam, milyen problémák fordultak elő, stb

[ Szerkesztve ]

(#2380) KLiFF


KLiFF
csendes tag

Wansenda swd tc100 usb 3.0 32gb
Controller: Silicon Motion SM3269 AB

ceamare SM-u3 32gb usb 2.0

(#2381) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Sandisk Ultra Loop 64GB USB 3.0 130MB/s

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2382) Digitalpimp válasza Ciccuka (#2381) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Legalább 5GB-al is teszteld már le, köszi. :R

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2383) Ciccuka válasza Digitalpimp (#2382) üzenetére


Ciccuka
veterán

5GB-al?
Mármint, hogy 5x fusson az 1GiB úgy értetted?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2384) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2385) Ciccuka válasza Ciccuka (#2384) üzenetére


Ciccuka
veterán

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2386) Digitalpimp válasza Ciccuka (#2385) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ok, köszi! :R Úgy látom, hogy elég jó így is.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2387) tpeter77 válasza Ciccuka (#2381) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

így néz ki?

(#2388) Ciccuka válasza tpeter77 (#2387) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen. Kár, hogy nem gumiból van a fogantyújánál, hanem műanyag.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2389) lithium86


lithium86
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy hasznos lehet, ha lefuttatok egy tesztet és megosztom itt, úgyhogy felavattam az újonnan vásárolt Pendrive-omat. Íme ez eredmény:

ADATA UE700 Pro 64 GB

Ha valaki segít a sorok értelmezésében azt megköszönöm :B

(#2390) DonDragonka válasza lithium86 (#2389) üzenetére


DonDragonka
őstag

Egyrészt wow. Ez patent vas.
Másrészt nézd meg légyszi 16GiB-al is mert ez az írási teljesítmény fele sincs a gyári adatnak... Lehet csak azért mert túl kicsi a teszt állomány mérete.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2391) lithium86 válasza DonDragonka (#2390) üzenetére


lithium86
csendes tag

Megpróbáltam, de mivel közben volt rajta valami, leformáztam (Windows-zal) és elronthattam valamit.
Most már csak 32 GB-osnak ismeri fel és csak ennyire tudom formázni bármelyik fájlrendszerrel.

(#2392) Digitalpimp válasza DonDragonka (#2390) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ha kicsivel ennyi, naggyal nem hiszem, hogy begyorsul. Max még a HW-SW környezet befolyásolhatná, de ebben az esetben az is ugyanaz lenne. Viszont egy legalább 5GB-os teszt jó lenne, reálisabb lenne az eredmény.

lithium86: Mini Tool [link] fel, aztán hajrá.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2393) lithium86 válasza Digitalpimp (#2392) üzenetére


lithium86
csendes tag

Köszönöm a tippet, így már sikerült. Ezek szerint nem érdemes a Windows-zal formázni.

Az újabb teszt eredménye rosszabb lett 16 GB-tal :(

(#2394) Digitalpimp válasza lithium86 (#2393) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szívesen! Ez így is tök jó eredmény, az írás sebessége nem változott semmit! :C Az olvasás meg annyi amennyi.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2395) Ciccuka válasza lithium86 (#2391) üzenetére


Ciccuka
veterán

SD Card Formatter vagy USB Disk Storage Format Tool-al próbáld formázni. Esetleg a Rufus.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2396) King Unique válasza lithium86 (#2393) üzenetére


King Unique
titán

Miért nem érdemes Windowszal formázni? :))

A dolog ott kezdődik, hogy Windowson sem csak szimpla formázás létezik, hanem inicializálás, particionálás, partíciótörlés, kiterjesztés, stb., meg fájlkezelő mellett/helyett lemezkezelő, parancssor, stb... Ahol ha MCT-vel készítettél telepítési adathordozót, akkor nem újdonság, hogy FAT32 alapon csak 32 GB-ig particionálta a pendrive-ot, de ilyenkor ott van a lemezkezelő, vagy a parancssor, ahol megoldható a törlés és újraparticionálás + újraformázás pl. így, ennyi. Vagyis nem feltétlen kell ehhez ilyen-olyan 3rd party program, meg USB format tool. :N

Egyébként mások teszjeit elnézve a 128 és 256 GB-os UE700 Pro modellek írási sebessége eleve jobb. Vagyis ezek szerint a 64 GB-os ennyivel "gyengébb" ilyen téren, ami annyira mondjuk nem meglepő, mivel a nagyobb tárolókapacitású modellek (írási) sebessége általában valamivel jobb szokott lennni. Bár a korábbi UE700 sorozat 64 GB-os modelljéhez képest is gyatrább a szekvenciális írási sebessége a topik tesztjei alapján.

[ Szerkesztve ]

(#2397) lenoma


lenoma
aktív tag

Lexar Jumpdrive S57 USB3.0 256GB:
/De csak adattárolásra ajánlom! Néhány helyen beesik 1-2MB/s-re az olvasási sebesség így megakadhat egy pillanatra a róla lejátszott HD film./


Samsung EVO microSD kártya 256gb-os USB 3.0-ás olvasóban


Sandisk Cruzer Ultra Flair USB3.0 Pendrive 128GB

(#2398) jack982


jack982
aktív tag

Kingston datatraveler 100 G3 64gb
írása kicsit lassú, 1,5 óra rámásolni egy jobb minőségű fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#2399) Ciccuka válasza jack982 (#2398) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gyors az

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2400) Digitalpimp válasza lenoma (#2397) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A 128MB-os tesztjeid biztos hiteles eredményt adtak... :(

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.