Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Orient84 válasza cocka (#2249) üzenetére


Orient84
aktív tag

Igen, az a szempont, csak kerdes, hogy usb 2.0 meg 3.0 milyen sebesseget produkal, meger ennyit vagy sem.

(#2252) Orient84 válasza headhunter (#2250) üzenetére


Orient84
aktív tag

Koszi. Ezt is neztem.

(#2253) Orient84 válasza headhunter (#2250) üzenetére


Orient84
aktív tag

A Sandisk is tudhatja ezt a sebességet?Láttam róla itt tesztet.

(#2254) headhunter válasza Orient84 (#2253) üzenetére


headhunter
addikt

Tudhatja. [link] , [link]

1. Hova kellene, mire használnád?
2. Hazai beszerzés vagy külföld is játszik? (Szokásos külföldi szállítás 7-10 nap helyett, simán lehet akár 3-4 hét is az eBay-es megbizható eladótól, korona vírushelyzet miatt)

Patriotot azért linkeltem, mert ár/érték szerint hazai beszerzésnél az egyik legjobb választás, ha a sebesség fontos.

(#2255) Orient84 válasza headhunter (#2254) üzenetére


Orient84
aktív tag

Szia,

szemelyes fileok tarolasa, masolasa, stb. Lenyeg, hogy gyors legyen. Beszerzes lehet ebay is, ha megbizhato. Kerdes ilyen erteknel vamoljak vagy sem. Elvileg igen, gyakorlatilag meg jo kerdes :)

(#2256) Orient84 válasza -Gabesz- (#2228) üzenetére


Orient84
aktív tag

Tényleg ennyire jó?Olvastam értékeléseket,valaki nagyon dicséri,valaki meg nagyon lehúzta,hogy ennyire nem gyors.

(#2257) headhunter válasza Orient84 (#2256) üzenetére


headhunter
addikt

Privátban kérdezz rá, ezt a topikot nem biztos, hogy naponta olvassa!

[ Szerkesztve ]

(#2258) -Gabesz- válasza Orient84 (#2256) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A tesztben szereplő sebességet például írásban, az első pár gigáig tartja.
Szóval mondjuk az első 5 gigát 320Mb/s-al írja fel, utána elkezd lassulni és be áll úgy 70-120Mb/s között egy hullámzó sebességre.

Az ssd-s pendrive-ok nyilván stabilabban gyorsak, de mint mondtad is 2x ennyibe kerülnek.

(#2259) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

szóval így néz ki 8,5 giga felmásolása:

Megnéztem pontosabban, a hullámok gödre kiírás szerint 30mb/s a csúcs 160Mb/s. Ez így megy tovább ha még több a másolni való.

(#2260) proof88


proof88
addikt

Ha jól látom, CrystalDiskMark futtatásra 2 szabály van. Az egyik, hogy lehetőleg admin módban. A másik, hogy Settings > Test Data > 0 Fill legyen kiválasztva. Többi maradhat alapon ha jól értem?

(#2261) proof88 válasza proof88 (#2260) üzenetére


proof88
addikt

szerk.: és fontos, hogy USB csatlakozás esetén leellenőrizzük az USB Device Tree Viewer -rel hogy valójában 3.x módban vagyunk-e, mert pl nekem csak 2.0-ban volt, most derült ki, mert nem volt fenn a megfelelő driver! Ahogy itt leírja a kolléga!

(#2262) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Lexar JumpDrive S57 32GB USB 3.0 130MB/s

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2263) toushiro18


toushiro18
csendes tag

A program Samsung 860 EVO 1TB SATA 3 SSD-ről futott USB 3.0 porton át.
(Valószínű Samsung 970 EVO PLUS 500GB M.2-es SSD-ről még jobb eredmények születnek)

Samsung Bar Plus - 128GB

Sandisk Cruzer Ultra Flair - 64GB

SanDisk Cruzer Ultra - 64GB

Köszönöm, hogy segítettetek a vásárlásban egy másik topikban!
Akinek a sebesség/ár arány jobban számít az ne egy 20000ft-osat vegyen hanem egy belső m.2. ssd-t usb kimenetes tokkal.

[ Szerkesztve ]

(#2264) -Gabesz- válasza -Gabesz- (#2259) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Viszont az olvasás a pendriveról jobb ennél.
Most húztam le róla 13 gigát. körülbelül 8 gigáig jön le 400mb/sec körüli sebességgel, aztán kicsit lelassít és beesik 250mb/sec-ig és úgy megy végig.

(#2265) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Kingston DataTraveler Elite G2 32GB (DTEG2/32GB), NTFS

Érdekesek ezek az eredmények, nagyobb fájlokat eddig 100-110 MB/s-mal, nagyobb mennyiségű fényképet pedig végig olyan 60-90 MB/s-mal másoltam rá. A lényeg, hogy eddig maximálisan elégedett vagyok vele, kellemes csalódás volt a gyorsasága. 11/10 :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2266) proof88


proof88
addikt

Sziasztok,

anno vettem még talán 2009 táján egy OCZ ATV 8 GB USB 2.0 pendrive-ot, nem volt túl lassú akkoriban, és még mindig működik, de már szerettem volna egy gyorsabbat:

Nézelődtem, végül vettem egy alig használt, laptopból kiszedett Samsung PM871b MZNLN128HAHQ-000L1 128 GB M.2 SSD-t 7 ezerért, és beraktam egy Axagon EEM2-U3 M.2 USB 3.0-s házba amit kb 5 ezerért vettem, szerintem nem volt rossz üzlet:

[ Szerkesztve ]

(#2267) krisz77


krisz77
tag

sziasztok azt akarom kérdezni ha usb 3.0 pendrival telepitek rendszert gyorsabban telepiti mintha usb 2.0 pendrival ?

(#2268) Digitalpimp válasza krisz77 (#2267) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Elvileg igen, attól is függ, hogy mire. (HDD, SSD)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2269) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!
Még egy versenyző az olcsó kategóriából.
Maxell FLIX 128GB USB3.0
A webáruházak adatai alapján, Irás: 50MB/s, Olvasás: 130MB/s.

4,9GB méretű fájl írása, olvasása fájlkezelővel.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#2270) proof88 válasza abdulka1 (#2269) üzenetére


proof88
addikt

(#2271) abdulka1 válasza proof88 (#2270) üzenetére


abdulka1
őstag

Ezt látom.

De ha gondolod, bemásolom ide az egész reportot.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#2272) abdulka1 válasza proof88 (#2270) üzenetére


abdulka1
őstag

Semmiféle változtatás nem történt a rendszeren, de kíváncsiságból mértem még egyszer, és láss csodát.
Így már jobban tetszik.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#2273) proof88 válasza abdulka1 (#2272) üzenetére


proof88
addikt

Bocs, kiment a fejemből hogy válaszoljak a korábbi válaszodra. :D
Az Eszközkezelős kép azért nem mérvadó, mert ott mondhatja magát USB 3.0-nak egy 3.0-s vezérlő, de néha sajnos megtörténhet hogy valamiért 2.0 módba vált vissza egy vagy több port. Azért is volt gyanús, mert az értékeid olyan tipikusan 2.0-limitáltnak tűntek. Amit linkeltem hozzászólásban a fórumtárs linkelt egy programot, amivel a portok aktuális belőtt sebessége kérdezhető le, azért érdemes használni mert ott látja az ember ha 2.0-ban van a port és az megmagyarázza hogy tényleg nem a pendrive a ludas.
Minden jó ha a vége jó. :D

(#2274) abdulka1 válasza proof88 (#2273) üzenetére


abdulka1
őstag

Az a kép abból a programból van, nem az eszközkezelőből.
Végignyálaztam a report fájlt is, de sehol nem mutatott 2.0 sebességet.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#2275) tthom


tthom
senior tag

Kunup Portable SSD 64GB
(Aliexpress próba   )

alt="" title=""

SSDnek hirdették, kiváncsi voltam, de ránézésre kb. Samsung Bar Plus szint.
Előlapi USB port, félig tele a drive.

Szerk: végülis működik, az is valami. :D

[ Szerkesztve ]

(#2276) hotkar válasza tthom (#2275) üzenetére


hotkar
aktív tag

Egyébként az ára alapján megérte? A Samsung Bar Plus sem olyan vészesen drága ekkora méretben. (Puszta kíváncsiságból kérdem.)

(#2277) Ribi


Ribi
nagyúr

240-es WD Green, Gembird U3S-2 tokban, összesen kb:16k:

(#2278) King Unique válasza tthom (#2275) üzenetére


King Unique
titán

Ez külső SSD-nek nagyon gyenge, az értékek alapján inkább tűnik hagyományos pendrive-nak... Egy SATA3-alapú külső SSD-nek olyan értékeket kellene tudni USB 3.0-n, amit az imént szemléltettek.

(#2279) tthom válasza King Unique (#2278) üzenetére


tthom
senior tag

hotkar
Kb. pont annyi volt, mint a Samsung Sinceritytől. Szóval ha úgy nézzük, hogy lutri, nem érte meg, hiszen ahhoz ahhoz képest semmi extra tudása nincs így utólag.

King Unique
Persze, tudom, csak okulásként tettem be, azért is említettem a Samsung Bar Plus-t.

(#2280) King Unique válasza tthom (#2279) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen, a sebessége az kritikán aluli... + Ha külső SSD (példa) lenne, akkor azoknál rendszerint támogatott az UASP, SMART, GC, WL, + akár a TRIM (USB-n UNMAP) is, + a Windows cserélhető lemez helyett helyi lemezként kezeli. Azaz ha a felsoroltakat nem tudja, nem támogatja, akkor az is utalhat rá, hogy csak egy natúr pendrive.

(#2281) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

Feltettem egy kérdést a társtopikban, Sandisk 64GB pendrive vásárlással kapcsolatban, de aztán itt rákerestem a kiválasztottakra és látom, ezeknek nem valami acélos az írási sebessége. Ebben a 64GB-os olcsóbb kategóriában a 40-50MB/s írás az általános, vagy tudtok valami gyorsabbat javasolni? Köszi a választ.

(#2282) kefe13


kefe13
tag

[link]
"Olcsó", szép, belül világol ha valaki arra gerjed :)

(#2283) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

Megérkezett a Sinceritytrading-től a Sandisk Ultra Dual Luxe 64GB pendrive. Kicsi, fém, a képen látható, amit tud. Két kisebb hiányossága, hogy nincs rajta LED - bár nem is tudom, hova férne - a másik, hogy a tesztek során eléggé melegedett. Kézzel még éppen meg lehetett fogni, de azért forró volt rendesen. Gondolom ez a kis méret hiányossága.

[ Szerkesztve ]

(#2284) -=RelakS=- válasza SteadyMan (#2283) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

sinceritytrading és courtesytrading ebay oldala másnál is 0 darab cuccot listáz, ha szállítási címnek Magyarország van beállítva? Persze, ha átállítom nemtomén usára, akkor ha ott kiválasztok valamit, a leírás szerint szállít Magyarországra is...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2285) Ciccuka válasza -=RelakS=- (#2284) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link]
save5

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2286) -=RelakS=- válasza Ciccuka (#2285) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi, ezt az oldalt már elég rég megtaláltam :)

Ebay-el kapcsolatban azt nem tudom, hogy egy rendelés működik-e, ha a termék adatlapja szerint szállítanak ide, de a keresés nem találja.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2287) headhunter válasza -=RelakS=- (#2284) üzenetére


headhunter
addikt

(#2288) SteadyMan válasza -=RelakS=- (#2284) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Ebay-en nálam is valami zavar van, de Ciccuka által megadott link-en OK minden és él az 5% is.

(#2289) Spike77 válasza kefe13 (#2282) üzenetére


Spike77
csendes tag

Hello! A bejegyzésed alapján vettem egy ilyen pen-t, nem tudom, te hogyan mérted ezeket a számokat, nekem iszonyú lassú...pedig már átformáztam NTFS-re, de úgy is....sajnos. Az olvasás 34 , az írás 25 Mb/s, de írás közben hullámzik, sokszor lemegy 0-ra, így lassú nagyon.

(#2290) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!
Ha rossz helyre írok, akkor bocsánat...

Az mitől lehet, hogy elkezdek írni Pendrive-ra/SSD-re, elkezdi "normál" sebességgel írni, majd egy idő után visszaesik az írási sebesség a töredékére?
Most éppen egy 256GB-os SSD-re küldtem a h2testw-t, elkezdte ~280 Mbyte/s sebességel, most nagyjából fél óra elteltével már visszaesett 42-re. USB3-as port, win10pro.
Megtellik valami puffer? Mit lehet ellene tenni?

Miért mindig én???

(#2291) Multibit válasza AndrewBlase (#2290) üzenetére


Multibit
veterán

Nem ártana tudni az SSD/pendrive pontos típusát.

(#2292) AndrewBlase válasza Multibit (#2291) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Az (szvsz) lényegtelen, mert minddel ezt csinálja, ha nagyobb tételt másolok/írok. Kipróbáltam az összes USB3-as csatlakozóban.
Egyébként (többféle) Sandisk pendrive-jaim vannak (32/64/128GB), az SSD-k meg Goldenfir 256GB/1TB. De eljátsza ezt microSD-vel is (Sandisk Ultra, Samsung Evo).

Miért mindig én???

(#2293) Multibit válasza AndrewBlase (#2292) üzenetére


Multibit
veterán

Márpedig lényeges, mert az olcsóbb eszközök jellemzője ez.
Amúgy meg tegyél próbát live linuxszal, hogy kizárjuk a (Windows) szoftveres problémát!
Több kisebb fájl másolásakor tapasztalod ezt, vagy akkor is, ha egy nagy méretű, több gigabájtos fájlt másolsz?

[ Szerkesztve ]

(#2294) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Ma vásároltam egy sandisk cruzer fit ultra 128gb-os pendrive-ot(fat32).
Teszteltem, így elsőre ahogy betettem az usb aljzatba.

A pécsi mediamarktban még volt mellette egy társa.
Aztán szerintem el is fogynak.
A sebessége elfogadható, középkategóriába tartozik az eredmények alapján?

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#2295) abdulka1


abdulka1
őstag

Kingston DataTraveler Exodia 128GB USB3.2 Gen 1 (DTX/128GB) exFAT
Tesztkonfig az adatlapomon.


[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#2296) DonDragonka válasza abdulka1 (#2295) üzenetére


DonDragonka
őstag

Kingston DataTraveler Elite G2 64GB USB 3.1 Gen 1
(erről szoktam Windows-t telepíteni)
Picit jobb mint a gyári paraméterek

Ez meg csak egy érdekesség. ASUS ARION házikóban, egy NVMe Kingston A2000, USB-C "pendrive" :D


A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2297) abdulka1 válasza DonDragonka (#2296) üzenetére


abdulka1
őstag

Az enyémről semmiféle sebességadatot nem közölt a gyártó, és máshol sem találtam semmi infót.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#2298) DonDragonka válasza abdulka1 (#2297) üzenetére


DonDragonka
őstag

De közölt.... Nagyon kedvesen ennyit:
Speed may vary due to host and device configuration
Köszi szépen :C

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2299) abdulka1 válasza DonDragonka (#2298) üzenetére


abdulka1
őstag

;)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#2300) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Megérkezett Sandisk Ultra Dual Drive Go USB Type-C 64GB pendrive.

Az írást 60MB/s köré vártam.
üdv
szabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.