Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) King Unique válasza stefi81 (#1999) üzenetére


King Unique
titán

Ha megnézed ennél a típusnál a topikban mások tesztjeit, akkor látható, hogy nincs min csodálkozni... Ennek a sorozatnak az adatlapján még referenciaértékek sincsenek megadva, nem véletlenül. Az ilyen USB 3.0-s pendrive-ok rendszerint nem éppen gyorsak és max. csak az olvasási sebességnél tudnak az USB 2.0 szabványtól különb értékeket produkálni. Az eszközkezelőben az írási gyorsítótárazás bekapcsolása az egyes USB-s háttértáraknál pedig inkább apróbb méretű fájloknál dobhat a sebességen valamit, de amúgy nem kell csodát várni, ha maga az eszköz eleve lassú. Ilyenkor max. esetleg a RAM cache, illetve pl. Linuxnál annak piszkálásával lehet javítani a fájlmásolás sebességén. De ez is már kissé erőltetett megoldás. Akinek annyira fontos a minél gyorsabb adatátviteli sebesség, akkor normál esetben adná magát egy kellően gyors pendrive (példák) használata, mintsem gyatra értékeket produkáló típusokkal szenvedni...

[ Szerkesztve ]

(#2002) baliii


baliii
senior tag

Sziasztok,

Pendrive sebesség problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

Eddig teljesen jó sebességgel másolt a windows 10-es, vadi új PC-m USB 3 porton keresztül pendrive-ra, de most belassult... Eszméletlenül.
Ugyan az a pendrive, ugyan az a gép, szinte egymás utáni két alkalomról beszélünk.
Restart nem segít, google nem dobott ki értelmes tanácsot. Chipset driver a legfrissebb és nem hiszem, hogy lecserélődött egy régebbire két boot között... Plusz nagyon ingadozik, 2-300kb/s és 3-4mb/s között. Sajnos nem tudom mennyi lehetett amikor jó volt de biztos, hogy ennek a tartománynak a csúcs sebességénél is sokkal gyorsabb volt.

Pendrive: SanDisk Cruzer Blade 16GB-os darab.
Alaplap: ASUS STRIX B250I GAMING

Valakinek van valami tippje esetleg, hogy miért lehet?

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

(#2003) benedekco


benedekco
addikt

Transcend Jetflash 790 USB 3.1 128GB, ntfs

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2004) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok!
Az normális dolog ha a 2 db USB 3.0-ás Kingston Datatraveler SE9 G2 pendriveom közül egyik sem éri el az 1 megás írási sebességet?
Az egyik 8Gb, a másik 16Gb méretű.
Mondjuk már az érdekes, hogy a Kingston honlapján lévő doksiban alapból kihagyják az írási értéket a 8-16Gb példányoknál.
Gondoltam jó lesz a kocsiban zenét tárolni, hallgatni, de jelenleg egy örökkévalóságnak tűnik mire ezeket telemásolom....
Előkeresem a 2.0 pendrivejaimat, esküszöm ezeknél azok is gyorsabbak voltak.
Ez adhat alapot bármilyen garanciális csere-javítás igénynek?

[ Szerkesztve ]

(#2005) King Unique válasza rover45 (#2004) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk az 1 MB/s tényleg irreálisan lassú, de más a fájlmásolás és a szintetikus teszt. Ha nincsen fullra tele és pl. egy CDM is ennyit mér, akkor az elég gyatra. Viszont ez a sorozat amúgy sem éppen a gyors írási sebességéről híres, a 32-128 GB-os modelleknél az a 15 MB/s sem sokkal jobb, az USB 2.0 szint... A kisebbeknél meg gondolom nem véletlenül nincsen megadva a referenciaérték...

Reklamálni elvileg akkor lehetne, ha a gyártó által megadott értékektől nagyon messze esik az adatátviteli sebesség. De még akkor sem igazán, mert ilyenkor ráfoghatják, hogy a vásárló saját hardver- és szoftverkörnyezete miatt. Na meg, ha maga a pendrive amúgy működőképes és nem hibás, akkor megint nem igazán indokolt a csere. Esetleg meg lehet próbálni, de célszerűbb lett volna eleve gyorsabbakat venni.

[ Szerkesztve ]

(#2006) rover45 válasza King Unique (#2005) üzenetére


rover45
senior tag

Természetesen van itthon gyorsabb is, csak felháborítónak tartom, hogy a 3.0 pendrive lassabb, mint a 2.0 volt anno. :((

(#2007) tomp


tomp
félisten

Pár hete érkezett sinceritytrading-től USB 3.1
Azért az írási sebességtől nem vagyok elájulva.

(#2008) PSti


PSti
tag

DataTraveler Elite G2 64GB USB3 pendrive:

Erről van szó: ipon link

[ Szerkesztve ]

(#2009) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sandisk Ultra Fit 16Gb USB 3.0

SuperTalent Pico C 16Gb USB 2.0

Picit többet vártam a Sandisk-től, fura hogy a sok éves használt USB 2.0-ás SuperTalent még gyorsabb is 4k olvasásban (miközben 4k írásban nevetségesen lassú). Szekvenciális írásra is többet vártam picit, egy kínai oldalon ~40Mb mérést láttam, de nekem 30-at se nagyon hoz (ha többször lemérem, viszonylag nagy a szórás).

Szerk: miközben futtattam volna még pár tesztet, úgy tűnik meg is döglött a SanDisk (eltűnt a rendszerből, kihúztam, visszadugtam és kiírja a Windows, hogy baj van vele, a Sentinel nem tud olvasás tesztet csinálni...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2010) janos666 válasza janos666 (#2009) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Intel Z370 USB 3.0 helyett Asmedia USB 3.1 vezérlőn is ezt csinálja az új Sandisk (bár ugyan az a gép és Win10, csak másik port) a Sentinel olvasás tesztben (legutóbb ez alatt szakadt le teljesen, de aztán mégis működni kezdett újra):

Írás:

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2011) Kékes525


Kékes525
félisten

Mi a különbség a CrystalDiskInfo Standard Edition, CrystalDiskInfo Shizuku Edition és a CrystalDiskInfo Kurei Kei Edition között?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2012) Imy


Imy
veterán

MIXZA 32Gb-os Micro SD kártya, ez CLASS10 aligha... ugye?

(#2013) Imy válasza Imy (#2012) üzenetére


Imy
veterán

Megnéztem Macbookban, ott sokkal jobb az eredmény:

(#2014) -=RelakS=- válasza Kékes525 (#2011) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem a csicsa. Legalábbis a Standard és a Shizuku között.
De biztos, hogy a CrystalDiskInfo kell neked, és nem a CrystalDiskMark?

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2015) Kékes525 válasza -=RelakS=- (#2014) üzenetére


Kékes525
félisten

De igen, csak kíváncsiságból kérdeztem. Infóra vannak sokkal jobb programok, például a HDS.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2016) Kékes525


Kékes525
félisten

Saját Kingston HyperX Savage 128GB és Patriot Supersonic Rage 2 128 GB tesztek: [link] Ide is tartozik...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2017) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Próbálta már valaki ezeket a programokat?
Egy 256 gigás pendrive-nál pl jól jöhet, ha nem kell 8 órát, vagy még többet végigülni csak azért, hogy a H2Testw teleírja :)

Androidra tud amúgy valaki ilyesmi megoldást? Csak sebességteszteket találtam eddig.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2018) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#2017) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy egy honfitársunk progija lenne jó, bezzeg most nem találom a hamis kártyákat.

A wifi teszter programját eddig is használtam, tetszett :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2019) Pioneer


Pioneer
senior tag

Kingston 64GB DT Elite G2 USB 3.1 Black - DTEG2/64GB

5 év Garancia,
Fém öntvény ház, minőségi anyag!
Nagyon gyors és olcsó (10500 Ft).
Nagyon ajánlott vétel!
:K

exFAT:

NTFS:

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2020) Gutts562


Gutts562
újonc

Sziasztok, a múlthéten vettem egy pendrive-t és most volt alkalmam elővenni, egy 3.1es Kingston termékről lenne szó, de szerintem baromira lassan tudok rá másolni , 7,5-12,5 Mb között mozog a másolási sebesség.
esetleg vigyem vissza?
Használat előtt NTFS-re formáztam mert FHD filmeket szeretnék rá másolni, amik nagyobbak bőven mint 4Gb.

(#2021) King Unique válasza Gutts562 (#2020) üzenetére


King Unique
titán

Nem írtad, hogy hány GB-os a pendrive, ugyanis az sem teljesen mindegy adott sorozaton belül az adatátviteli sebesség szempontjából. Viszont az adatlapján látszik, hogy csak az olvasási értéket adják meg, ellenben az írást nem. Ami rendszerint nem véletlen, ugyanis ilyenkor az utóbbi jóval gyengébb szokott lenni, nincs mivel villogni... Az itteni topik tesztjei is ezt támasztják alá, sőt pl. EZ alapján a 128 GB-os modell is hiába tud USB 3.0-n 130 MB/s szekvenciális olvasást, ha az írás csak 30 MB/s, ami kb. USB 2.0 szint... Szóval igazából nincs min csodálkozni és akár még reális is lehet nálad az a 7,5-12,5 MB/s írás.

Az meg a másik, hogy az ilyen USB 3.1-esnek reklámozott pendrive-oknak valójában semmi köze nincsen a tényleges USB 3.1-hez. Egyes gyártók csak EZT használják ki és eleve USB 3.1 Gen 1-esek, azaz USB 3.0-sak a pendrive-jaik... Ez ugyanúgy igaz a G3-ra, de pl. a nemrég más által tesztelt modellre szintén. Sőt, valódi USB 3.1-es, azaz USB 3.1 Gen 2-es pendrive jelenleg nem is nagyon létezik. Szóval ennyit erről...

Egyébként van pendrive probléma topik is és legközelebb inkább ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket!

[ Szerkesztve ]

(#2022) Kékes525 válasza Pioneer (#2019) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nagyon ajánlott vétel! "

Az írás katasztrofálisan lassú sebességű.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2023) TriX2010


TriX2010
tag

Üdv

Adott egy Kingston HiperX 64gigás pendrive és W10. (HP 840 G3)
Tegnap még 100-130 megával szaladt rá a film, ma, win reinstall után ez már csak 30 .... ha jól tudom ez az usb2 elméleti maximuma... Szóval mi lehet a baj? Miket kéne megnéznem? Driver szempontból annyi, hogy friss telepítés után is ezt hozza, és később mikor a HP saját drivereit felrakom akkor is. Külön usb3 driver nincs a HP oldalán.

Előre is köszönöm!

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#2024) King Unique válasza TriX2010 (#2023) üzenetére


King Unique
titán

Először mondjuk egy szintetikus tesztet CDM, vagy ATTO programmal, hogy ott mi a helyzet. Valamint a szokásos dolgokat, kipróbálni másik USB 3.0 portban a pendrive-ot, újraindítani a rendszert stb. Meg lehetőség szerint másik gépen, másik operációs rendszeren is célszerű lenne kipróbálni. Ha a pendrive máshol hozza az USB 3.0-s értéket, akkor nálad nem stimmelhet valami. Illetve ehhez kapcsolódóan az is lényeges lenne, hogy csak ennél a pendrive-nál tapasztalni a problémát, vagy másik USB 3.0-s tárolóeszköznél is. A Windows 10-nél egyébként natív USB 3.0 támogatás van és ha pl. Intel az alaplapi USB 3.0 vezérlő, akkor ahhoz nem kell külön USB 3.0 driver.

[ Szerkesztve ]

(#2025) MurdR


MurdR
veterán

SONY USM16X 3.0
Gyorsan kellett egy pendrive, és az Euronics volt a legközelebb, 4500HUF :W :D ....

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#2026) grafnet


grafnet
veterán

Androidos telefon memória tesztjére milyen programot javasoltok?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2027) grafnet


grafnet
veterán

SanDisk USB 32 GB Ultra Dual OTG/Type-C

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#2028) -=RelakS=- válasza grafnet (#2026) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pontosan nem világos, hogy mire gondolsz, de ha a belső SD kártyára, akkor próbáld ezt, illetve a fizetős verzióját.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2029) MurdR


MurdR
veterán

Transcend JetFlash 790 032GB USB 3.0 Flash Drive

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#2030) Tikakukac


Tikakukac
titán

Sincerity 32 gigás 790-es Transcend

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2031) hemaka


hemaka
nagyúr

SanDisk Cruzer Force 16GB (Z71) USB 2.0
(Hogy miert a C meghajtot mutatja, passzolom, amikor G lett tesztelve.)

[ Szerkesztve ]

(#2032) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Kingstone DataTraveler 106 16GB

Most vettem ezt a cuccot aránylag jó áron bár ugye ha jól látom a ráírt sebességet nem fogja hozni.Most nem tudom ezek az adatok jók e vagy sem.
Több USB csatlakozón is próbáltam

Az alaplapon hátul USB 3.1 Gen1 csatlakozók vannak meg 2db Gen2 es,a Gen1 be raktam a pendrivet ami elméletileg tudná az USB 3.1 et.

Aztán a ház elülső két USB 3.0 csatlakozását kötöttem rá az alaplap USB kivezetésére ami szint úgy Gen1 lenne de ugye én a ház elülső 3.0 csatlakozóit kötöttem rá,kicsit nehéz volt bedugni 2 lábat vissza kellett igazítani de az a fura a gépházon 2 USB 3.0 csatlakozás van a bal oldalin kicsit gyengébb eredményeket kaptam a jobb oldalin meg hasonlót mint hátul,ez lehet a kis lábak visszaigazítása miatt?

Bal oldal "fura mód most jó lett a baloldali mérés is"

Jobb oldal

Gépház USB 2.0 előlapi csatlakozó

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2033) King Unique válasza Pityu. (#2032) üzenetére


King Unique
titán

Az adatlapján sebességértékeket csak a 32 GB-os modelltől kezdődően adnak meg, de annál is csak az olvasást (max. 100 MB/s). Az írást nem véletlenül nem említik, mert az jóval gyengébb lehet. A 16 GB-osat meg egyáltalán, tehát az még annál is lassabb... :D Szóval végül is "jónak" mondhatók a kapott eredmények. Legalábbis az eszköz képességeihez viszonyítva, mert amúgy nyilván nem nagy szám.

Egyébként az USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0, tehát egy ilyen pendrive-hoz bőven jó a 3.0-s port. A tényleges USB 3.1 = USB 3.1 Gen 2. Viszont az utóbbinál elérhető értékeket egy ilyen pendrive nyilván eleve nem tudja, oda már külső SSD kell.

Köszönjük a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

(#2034) Pityu. válasza King Unique (#2033) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja most néztem meg én is,hogy mihez tartoznak a sebesség adatok,csak ugye az árúkeresőn néztem ott meg a 32es től felfelé adatot írták be.Isten igazán én nem írkálok folyton pendrivére szóval nem lesz ez akkora hátrány,van még itthon egy 2008 ban vásárolt kingston datatarveler 1gb pendrive is attól meg valószínű gyorsabb.Egyébként nem volt rossz az ára meg elég most 16Gb.
Szívesen :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2035) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

problémám lenne a pendrive-om írási sebességével. Feltételezhetően nem pendrive probléma lesz, hanem valami driver nem jó és így nem működik megfelelően az usb3-as portom.

SanDisk Extreme® Go USB 3.1 Flash Drive - 64GB pendrive mérési eredménye. és ez elég sovány.

Gondlom ez önmagában még nem lenne elég bizonyíték, hogy driver probléma van.
De van egy ADATA Premier ONE (128GB) Class 10 UHS-II SDXC kártyám és hozzá egy Kingston FCR-MLG4 olvasóm.
Nah ennek is igen halovány az eredménye:

Viszont ezt már korábban teszteltem és ilyennek kellene lennie:
megnevezés - papíron - mért (valódi)
kapacitás - 128GB - 117GB
írási sebesség 1GB adattal - 260Mbyte/sec - 150-160Mbyte/sec
írási sebesség teljes kártya - 260Mbyte/sec - 135Mbyte/sec
olvasási sebesség 1GB adattal - 260Mbyte/sec - 170-180Mbyte/sec
olvasási sebesség teljes kártya - 260Mbyte/sec - 143Mbyte/sec

Ami azóta változott, hogy teljesen új win10 van a laptopomon, mert kapott egy ssd-t hdd helyett.
Egyébként pedig egy HP probook 470 G1 i7 procival 8Gb rammal...

Hogy tudom visszanyerni a megfelelő USB sebességet?

(#2036) King Unique válasza mikrofon (#2035) üzenetére


King Unique
titán

A pendrive és a memóriakártya gyártói oldala alapján a most mért értékek valóban alacsonyabbak, mint amit tudniuk kellene. De azt pl. a pendrive-nál akkor lehet mondani, hogy nem annak a hibája, ha pl. másik gépen, másik operációs rendszerrel jobb eredményeket produkál. Vagy a mostani laptopon egy másik rendszerrel, ami lehet akár egy pendrive-ról bootolt Live Linux is. A SD-kártyánál meg lehet akár az USB-s kártyaolvasó hibája is, ezért lehet lehetőleg a laptop natív kártyaolvasójában (ha van) kellene letesztelni.

A Windows 10-nél natív USB 3.0 támogatás van, legalábbis Intel és VIA alaplapi USB 3.0 vezérlőknél. Tehát azokhoz normál esetben nem kell külön USB 3.0 driver. Ha a laptopnál az egyéb driverek telepítve lettek manuálisan / Windows Update által, az eszközkezelőben nincsen probléma, akkor az úgy elvileg oké.

[ Szerkesztve ]

(#2037) mikrofon válasza King Unique (#2036) üzenetére


mikrofon
addikt

Holnap kipróbálom a céges laptopomon mindkettőt.
Nativ kártya olvasóba hiába a rakom be az uhs-ii kártyát, mert az nem uhs-ii. Fizikailag nincs az olvasóban két sor érintkező mint az uhs-ii kártyán.így gondolom nem tud annyit...

Én is nézegettem és tényleg úgy tűnik hogy a driverekkel nem lehet baj. Eszközkezelő rendben, windows update Rendben....

Lehet valami a bios-ban van? Vagy valami más? Mi lehet még?

(#2038) King Unique válasza mikrofon (#2037) üzenetére


King Unique
titán

Ezért kell ilyenkor első lépésként letesztelni az eszközöket máshol is, hogy ki lehessen zárni azok hibáját. A jelenlegi hardver (laptop) hibáját meg úgy lehetne, ha másik operációs rendszerrel is leméred a sebességet. Ha annál is csak ennyit tudnak az eszközök, ellenben másik gépen jóval gyorsabbak, akkor jöhet szóba hibaforrásként a hardver (laptop), illetve annál a BIOS beállításai. Ellenkező esetben viszont marad a Windows, akkor annál nem stimmelhet valami. A laptop speciális beállításaival kapcsolatos kérdéseket pedig értelemszerűen inkább a megfelelő notebook topikban kellene majd feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#2039) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem rég teszteltem az új pendrivemet,jó lehet nem lenne jobb eredmény mert ez ennyit tud,de mennyit jelent az ha mondjuk nem telepítek drivert amit az alaplaphoz adnak csak a windows integrált drivere kezeli a pendrivet?Szóval esetleg egy minimális sebesség növekedés lehet telepített drivertől vagy kb ugyan az lenne mint a windows integráltjával?

Nekem egy msi b250 pc mate alaplapom van és ez lenne hozzá az usb driver

De ha jól látom csak a windowsé kezeli tehát én úgy emlékszem nem telepítettem külön drivert.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2040) King Unique válasza Pityu. (#2039) üzenetére


King Unique
titán

Ennél az alaplapnál USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0) és USB 3.1 Gen 2 portok vannak. Az előbbi Intel, míg az utóbbi ASMedia chipset a gyártói specifikáció alapján. A Windows 10-nél az Intel USB 3.0-s alaplapi vezérlő rendszerint natívan támogatott, jelen esetben külső driver max. az ASMedia esetében kell. De ha tényleg nem telepítettél ilyen drivert manuálisan, akkor ez alapján lehet már az utóbbi is benne van inbox, vagy a Windows Update szedte le és rakta fel utólag. Mindenesetre az eszközkezelő nem ír hibát és elvileg mindkettő telepítve van. Az ASMedia esetében az illesztőprogram verzióját pedig meg lehet nézni a tulajdonságoknál, meg hogy mennyiben tér el attól, mint ami a hardvergyártó weboldalán van fent. A DT amúgy nem feltétlen létszükséglet, a Windows 10 már natívan kezeli és tudja csatolni az .iso és akár .img kiterjesztésű képfájlokat is. Sőt, van amikor akár fura hibákat is okozhat a program telepítése és ilyenkor nyilván nem javasolt erőltetni a használatát.

Arról pedig ugye nemrég volt szó, hogy ez a pendrive eleve nem egy sebességbajnok, sőt inkább a lassú kategóriába tartozik, pláne USB 3.1-esként (Gen 1) reklámozva. Szóval ennél nem igazán éri meg fejtegetni az előbbieket, sokkal gyorsabb úgysem nagyon lesz... Ha esetleg más eszköz sebességével van gond, illetve egy olyanéval, ami rendesen ki tudja használni az USB 3.0/3.1 szabvány értékeit, akkor érdemesebb jobban belemenni ebbe.

[ Szerkesztve ]

(#2041) Pityu. válasza King Unique (#2040) üzenetére


Pityu.
nagyúr

ASMediára meg az intelesre is ugyan azt a verziót írja

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2042) King Unique válasza Pityu. (#2041) üzenetére


King Unique
titán

Mivel ezek szerint mindkettő illesztőprogramját tartalmazza a rendszer (1709), azért annak verziója, buildszáma jelenik ott meg.

(#2043) Pityu. válasza King Unique (#2042) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na mindegy,akkor nem telepítgetek semmit.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2044) mikrofon válasza King Unique (#2038) üzenetére


mikrofon
addikt

Leteszteltem a céges laptopon, ami egyébként egy HP elitbook 850 i5 vPro porcival és mint most megláttam Sandisk 250Gb-s SSD-vel van, aminek a mérési eredménye egész jó szerintem, de te jobban tudod, hogy jó-e

Viszont az USB-s pendrive itt rosszabbul teljesített:

Míg az SDXC UHS-ii kártya olvasóban pont a duplája sebességgel ment olvasásban és írásban is. Sajnos ehhez nincs kép....

Ez számomra szomorú, mert van az embernek két jó hardware (notebook) és van mellé két elég gyors adathordozója aztán tessék az egyik az egyikkel gyorsabb, a másik a másikkal, aztán meg sem közelíti a gyári értékeket az egyik sem......
Most ilyenkor mi van?!...

Mondjuk az autó teljesítményét sem mérem le, hogy tényleg tudja-e azt a LE-t, amit kellene.....

[ Szerkesztve ]

(#2045) King Unique válasza mikrofon (#2044) üzenetére


King Unique
titán

A tesztelésnél nyilván a hardverkörnyezet is számít, plusz a szoftverkörnyezet. Az utóbbinál előfordulhat némi eltérés Windows 7 vs. 10 esetében, valamint a teszteléshez használsz szoftver, annak verziója sem teljesen mindegy. De még a fájlrendszer sem és lehetnek (kisebb) eltérések FAT32, NTFS, exFAT esetében. Ezekben a tesztekben másik CDM verzióval és ATTO-val mérve jobb eredmények születtek, de még azoknál sem jött ki mindenhol a gyártó által megadott érték. Aminél az "up to" eleve a maximum, amit a gyártó elért a tesztnél, ellenben a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezetében lehet attól +/- irányú eltérés. De inkább az utóbbi (-) szokott jellemzőbb lenni...

Ez esetben én valószínűleg lemérném a sebességet a korábbi válaszban említett megoldással is, vagyis pl. egy (másik) pendrive-ról bootolt Linuxon. Ha ott is csak ilyen eredmények jönnek ki, akkor az eszközök kb. csak ennyit tudnak, legalábbis azon a hardveren. Ellenkező esetben viszont akkor a Windowsnál nem stimmelhet valami.

[ Szerkesztve ]

(#2046) mikrofon válasza King Unique (#2045) üzenetére


mikrofon
addikt

Rendben köszi az infót. Minden esetre itt zárom ezt a hibakeresést. Ez van, jeligével, de az azért feltűnő, hogy mindkét mérési eredménynek a töredékét, kb. harmadát tudja csak az én pen drive-om írásban....
Mondjuk az is igaz, hogy otthonin Win10 a cégesen meg win7 van, ráadásul a cégesen még McAfee védelem is fut...

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2047) King Unique válasza mikrofon (#2046) üzenetére


King Unique
titán

Akár az antivírus szoftver is visszafoghatja valamennyire a sebességét, de annak inkább a fájlmásolásnál kellene jelentkeznie, nem a szintetikus teszteknél. Aztán idővel maga a pendrive is lassulhat pl. a memóriacellák elhasználódása miatt. Illetve elvileg ezeknél is csökkenhet az írási sebesség, ha nincsen TRIM. A Pro sorozatnál elvileg SSD technológia is van, de hogy annál működik-e, az passz.

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#2048) Pioneer


Pioneer
senior tag

Meg van az új pendrive-om, nagy tárhely, gyors, kis helyen elfér. :DD

MyDigitalSSD M2X Portable USB 3.1 Gen 2 M.2 PCI Express SSD External Enclosure Adapter w/USB-C USB-A Cables

Gyártó oldala: [link]

(Egy 1TB-os TOSHIBA XG5-P NVMe SSD-t tettem bele, azzal teszteltem.)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#2049) King Unique válasza Pioneer (#2048) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen, ez már komoly cucc, komoly sebességgel. :C

Pont nemrég volt arról szó az egyik társtopikban, hogy ha valakinek igazán ütős, kisméretű USB-tárolóeszköz kell, akkor jobb választás lehet egy ilyen pendrive-szerű külső SSD, mint egy hagyományos pendrive. Gondolom ennél is van SMART stb., illetve pl. az UASP és a TRIM támogatását a gyártó weboldala is említi.

Egyébként a Flash SSD topikba is mehetett volna (mehetne utólag), mivel külső SSD-ről van szó, de mindegy.

Köszönjük a tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

(#2050) Pioneer válasza King Unique (#2049) üzenetére


Pioneer
senior tag

Köszi! :R

A másik topikot nem ismertem, de mindjárt felteszem akkor oda is. ;)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.