Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) King Unique válasza Mickey5 (#2448) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nyilván nem jó helyen kérdezel, amikor a pendrive problémák eleve a pendrive probléma topik témája, amit a fórum keresője is kilistáz... :B

(#2452) Mickey5 válasza King Unique (#2451) üzenetére


Mickey5
csendes tag

Mielőtt kérdeztem, abba a topikba is alaposan beleolvastam. Számomra úgy jött le, hogy ott kizárólag hibás pendrive-okról beszélnek. Az enyémek nem hibásak, sőt vadonatújak. Egy általános sebesség-problémáról beszélünk, ami viszont inkább ide tartozik.

Előző két hozzászólásra válaszolva: nem okozhatja sem a gép, sem a vírusellenőrző (de ezt írtam is!). Sok gépen használom,ugyanazokon, amelyeken a régiek hibátlanul működnek! Például kipróbáltam régebbi 4 és 8 GB-os pendrive-val, azok tökéletesek. Van például egy olyan régi gép is, ami a műhelyben egy CNC gépet vezérel. Ezért nincs rajta se hálózaton, se interneten, így vírusellenőrző sem fut rajta. Ezen is ugyanúgy jelentkezik a lassulás, mint a legújabb gépen, Windows 10 alatt. De általában Windows 7-es gépeket használok.

Sokkal inkább az a kérdés, hogy az újabb pendrive-ok miben térnek el a régiektől. Esetleg mit hagytak még ki belőle a leden kívül, hogy takarékoskodjanak. Szerintem ez is azt erősíti, hogy inkább itt kell kérdeznem, mint a hibás eszközök topikjában.

(#2453) King Unique válasza Mickey5 (#2452) üzenetére


King Unique
titán

Szerinted a pendrive-ok írási és olvasási sebességét tesztelő topikba, meg ahol a sebességtesztek megosztása a téma - amiről nem lett mellékelve screenshot - , mennyire való a különféle pendrive problémák kitárgyalása úgy, hogy az utóbbi témának eleve van külön topikja? Semennyire! :U
A pendrive probléma topikba meg értelemszerűen nem feltétlen csak a hibás pendrive-okkal kapcsolatos kérdések tartoznak - nem világos mi alapján sikerült ezt megállapítani - , hanem az egyéb problémák is, tessék ott folytatni, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#2454) Mickey5 válasza King Unique (#2453) üzenetére


Mickey5
csendes tag

Köszönöm a segítőkész hozzáállást, de elment a kedvem attól, hogy bárhol folytassam.

(#2455) xrvman


xrvman
őstag

Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C 128Gb
FAT32-re van formázva gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#2456) tipuka válasza xrvman (#2455) üzenetére


tipuka
addikt

Szia!

Nagyobb fájl (10-20gb-s filmek pl) másolásakor mennyire lassul be? :)
Sincynél egész jó áron van, save5-tel 31.06$

(#2457) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ultra Dual Drive Go USB Type-C 64GB H61M/U3S3 alaplapban

2.0-ás csatin:
alt="" title=""

3.0-ás csatin:
alt="" title=""

Promós szórós 2.0-ás pendirive (2014 körüli) 8GB:
2.0-ás csatin:
alt="" title=""

3.0-ás csatin:
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2458) xrvman válasza tipuka (#2456) üzenetére


xrvman
őstag

FAT32 re van formázva, nem tudom megnézni. Esetleg akinek NTFS, vagy ExFAT formázással van, az meg tudja mondani.

(#2459) Czimby


Czimby
addikt

Sandisk Ultra Luxe USB3.0 128Gb

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2460) Czimby


Czimby
addikt

Sandisk Ultra Loop USB 3.0 128Gb

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2461) Czimby


Czimby
addikt

Sandisk Cruzer Spark USB2.0 64Gb

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2462) Czimby


Czimby
addikt

Sandisk Cruzer Force USB 2.0 32Gb

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2463) Czimby


Czimby
addikt

Sandisk Ultra Flair USB 3.0 16Gb

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2464) Czimby


Czimby
addikt

Sandisk Cruzer Fit USB 2.0 64Gb

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2465) Czimby


Czimby
addikt

Sandisk Cruzer Fit USB2.0 32Gb

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2466) Czimby


Czimby
addikt

Sandisk Cruzer Fit USB 2.0 16gb
(régi mérés, de így teljes a modell lista)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2467) Poiro7


Poiro7
aktív tag

AliExpress rendelés, SanDisk Ultra Flair USB 3.0 16Gb Flash Drive.

(#2468) Poiro7


Poiro7
aktív tag

SanDisk Cruzer Extreme 3.0 USB 64Gb

(#2469) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Kingston DataTraveler G4 8GB USB 3.0 pendrive


(#2470) Poiro7


Poiro7
aktív tag

SanDisk Cruzer Ultra 64GB Pendrive USB 3.0

(#2471) cocka válasza Poiro7 (#2469) üzenetére


cocka
veterán

Ez mitől USB3? LOL

(#2472) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv.
Van egy kb 1,5 hónapos sandisk Extreme Go 64Gb USB 3.1 pendrive. Az írási sebessége miatt vettem meg ami kb mostanáig tökéletes volt átlagban a nagy méretű fájlokat 100-120 mb/sec simán írta. Na ez most drasztikusan visszaesett 4-20 mb/sec közé és így is nagyon lassan és akadozva lehet másolni rá. Esetleg valami megoldás vagy ez így kuka ahogy van? Próbáltam már helyreállítani , kötet törlés, újraformázás stb.. Semmi változás. Elvileg hibátlannak látja a gép , meg csináltam sector átvizsgálást de ott se találat hibát. Még valami tipp ? :F :U

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#2473) King Unique válasza szoszo75 (#2472) üzenetére


King Unique
titán

Itt inkább pl. CDM tesztet kellett volna betenned, hogy az mit mutat, maga a probléma a társtopikba való, ahol szintén feltetted ugyanezt a kérdést és ott majd válasz is lesz rá.

(#2474) szoszo75 válasza King Unique (#2473) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Köszönöm, igen később láttam hogy van másik topik ami ezzel foglalkozik.

DIGI 500 ról 1000-re

(#2475) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

SanDisk Ultra Trek 128GB USB Flash CZ490 USB3.0


Eléggé kiábrándító számomra. Főleg, hogy ebben az esetben látszik igazán az, hogy a CDM tesztek szinte semmit sem érnek.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#2476) Bogyó bá' válasza Crvsh3R (#2475) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még egy Sandisk Extreme Pro USB 3.1 (SDCZ880-128G-G46 / 173413)
Szóval seder ezerrel, most hozta a Királyi Posta. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2477) rover45


rover45
senior tag

(#2478) sanyi_386


sanyi_386
csendes tag

Patriot Supersonic Rage Elite USB3.1 256GB
(most jött meg, Alza-n 21.190Ft)

(#2479) techlock


techlock
csendes tag

(#2480) Dency01


Dency01
aktív tag

Lexar JumpDrive M35 USB3.0 - 32GB

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#2481) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Adata UC370 - 32 GB

CrystalDiskMark 8.0.4 X64
SEQ1M Q8T1 - 38.59/21.39 MB/s

Silicon Power Mobile C80 - 32 GB


CrystalDiskMark 8.0.4 X64
SEQ1M Q8T1 - 212.65/30.62 MB/s

Kiegészítő infó, hogy a Silicon Power nem igazán melegedett érezhetően, míg az Adata azért jobban termelte a hőt. Mindkét esetben USB3-as porton volt tesztelve, üres, FAT32-re formázott pendrive-al.

Természetes, hogy az írási sebesség ennyire alacsony (különösen a C80 véletlenszerű írása esetén)?

(#2482) cocka válasza BigBlackDog (#2481) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem elég természetes. Azért nézd meg, hogy mennyi a szekvenciális írási sebesség: rohadt kevés az USB3-hoz képest.

Egy normál USB3-as pendrive-ot minimum 50 megabájt/seckel lehet írni. Még ott is nagyon kevés lenne a két alsó érték, de már talán a totál 0-ánál több.

Az Adata inkább csodálnivaló eset, hogy ilyen lassúcska pendrive-nak, ilyen jó random értékei vannak.

(#2483) BigBlackDog válasza cocka (#2482) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Akkor nem hibás, hanem valószínűsíthetően ilyen gyárilag. Az megvolt, hogy az írás lassabb, de egy kicsit nagyobb értékekre számítottam.

Egyébként létezik olyan USB3-as pendrive, ami hozza az általad említett 50 megabájt/seces sebességet és van rajta USB A és C csatlakozó is?

(#2484) cocka válasza BigBlackDog (#2483) üzenetére


cocka
veterán

Volt már pár itt a topicban, de mértem egyet a sajátomon is.

Nyilván 90%-a USB A. Nem mintha olyan sokba kerülne egy A-C átalakító, ha csak ez a probléma.

[kép]

Adata UE700 Pro, de hozzá kell tenni, hogy az írási teljesítmény sajnos elég hullámzó. Tehát éppen mákom volt.

[ Szerkesztve ]

(#2485) -szabi-


-szabi-
őstag

Kingston DataTraveler 3.0 32GB

(#2486) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Szerintetek iMac-en mivel érdemes sebességet mérnem?

Rappi

(#2487) King Unique válasza SeatZola (#2486) üzenetére


King Unique
titán

Például a windowsos CrystalDiskMark macOS alternatíváját, azaz az AmorphousDiskMark programot, + ott van a Blackmagic Disk Speed Test és az AJA System Test is.

[ Szerkesztve ]

(#2488) SeatZola válasza King Unique (#2487) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi! Az Amorphus tetszik is...

Rappi

(#2489) Staradder


Staradder
tag

Sziasztok
Szerintetek mi okozhatja hogy az új Usb 3.2 32 Gb és 64 Gb pendriveom ilyen rossz olvasási értékeket mutatnak, mind kettő? Míg a régi Usb 3.1 16 Gb.som ennél jóval magasabbat.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2490) cocka válasza Staradder (#2489) üzenetére


cocka
veterán

Olyan mintha USB2-es porton mérted volna. :D

(#2491) King Unique válasza Staradder (#2489) üzenetére


King Unique
titán

Ha esetleg leírnád, linkelnéd, hogy pontosan milyen pendrive-ról, pendrive-okról van szó, akkor legalább meg lehetne nézni a gyártó által megadott olvasási és írási referenciaértékeket, vagy összevetni itt mások tesztjeivel, nem úgy kellene kitalálni, kiolvasni a varázsgömbből... :B

Egyébként ez a 30-40 MB/s USB 2.0-s értéknek tűnik, ami reális ha USB 3.X helyett USB 2.0 porthoz van csatlakoztatva a pendrive, vagy USB 3.0 port esetén valamiért csak USB 2.0 módban működik a Windowsban. Vagy másik lehetőség, hogy maga a pendrive alapból csak ennyit tud, eleve ilyen gyatra az olvasási és írási sebessége, hiába van rajta az USB 3.2 - ami ennél jó eséllyel max. Gen 1 = USB 3.0 alapon értendő - felirat.

Egyébként van pendrive probléma topik is, legközelebb inkább ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket.

(#2492) Staradder


Staradder
tag

Fentebb írtam a 16 Gb-os tud magasabbat vagyis 230 Mb/s ua. a porton.
Az írási sebességre ebben az ár kategóriában nem vártam többet de olvasásira már igen.
A két pendrive típusa:
Az első a fenti képen
ADATA S102 PRO 64GB USB 3
És a másik ua az olvasási értékkel:
Kingston 32GB Data Traveler Kyson USB 3

[ Szerkesztve ]

(#2493) King Unique válasza Staradder (#2492) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor mondjuk a gyártó weboldalát szokás linkelni az ADATA S102 Pro és a Kingston DataTraveler Kyson esetében is, ahol az utóbbinál 200 MB/s szekvenciális olvasási sebesség van megadva a 32-64 GB-os modelleknél, vagyis a 40 MB/s ettől nyilván elmarad, az utóbbi USB 2.0-s szint. Ahol ha USB 3.0 porton tud ennyit a pendrive és W10 esetén aminél általában adott a natív USB 3.0 támogatás, valamint a CDM mellett másik tesztprogram (pl. ATTO / AJA / WinSAT) esetén is, akkor az oka az lehet, hogy valamiért csak USB 2.0 módban működik - pl. Temple / USB Device Treee Viever programmal megnézhető - a pendrive Windowson. Amit másik USB 3.0 porton - asztali PC-nél hátlapon lévő - történő kipróbálás, Windows újraindítása / frissítése és újraindítása, pendrive újraformázása és utána újratesztelése megoldhat, ennyi. Ha nem oldja meg, akkor tovább fejtegetni a pendrive probléma topikban lehetne, kellene a témát, mivel nem kifejezetten ennek a topikban a témája - itt szimplán a sebességtesztek megosztása a téma - ez, mint már említve volt...

[ Szerkesztve ]

(#2494) Staradder válasza King Unique (#2493) üzenetére


Staradder
tag

Értem és kösz

(#2495) Staradder


Staradder
tag

Na minitool-al formázva megoldódott a probléma:
ADATA S102 PRO 64GB USB 3
Mind az olvasás és az írási sebesség is javult. (NTFS)
Kingston 32GB Data Traveler Kyson USB 3
Bár az előlapi usb-n problémás a kicsike :( mert nehezen ismeri fel és lassú is.

[ Szerkesztve ]

(#2496) tpeter77


tpeter77
addikt

Jaj, rossz topikba írtam, bocsi. Törölhető!

[ Szerkesztve ]

(#2497) TomMusic


TomMusic
őstag

Kingston DTSE9 G2 32GB

HP Elitebook laptop, USB 3.1 csatiról.
Megnéztem PC-n, ott is ilyen számok jöttek.
Borzadály lassú, senkinek sem ajánlom :N

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#2498) Genji


Genji
őstag

SanDisk Extreme Pro 256GB USB 3.2
(SDCZ880-256G-G46)

28K volt Alza.hu-n, 10 év kisker garanciával.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#2499) tpeter77


tpeter77
addikt

Gyakorlati és elméleti mérések.

Expert GO USB3.1
írás
win10 21H1 image (5.23GB) = 1p 5mp
másolás Win10 + Office 2016 telepítő (6.15GB) = 57mp

Expert GO USB3.2
írás
win10 21H1 image (5.23GB) = 5p 40mp
másolás Win10 + Office 2016 telepítő (6.15GB) = 37mp

[ Szerkesztve ]

(#2500) haje


haje
csendes tag

Csináltam egy "pendrive"-ot, ami áll egy Kingston NV1 500GB M. 2 PCIe
és egy ORICO M.2 NVME Enclosure,M2 SATA NGFF USB Case,Gen2 10Gbps egységől.
A két egység összköltsége nem volt 20ezer Ft igaz az SSD-hez a hardveraprón jutottam hozzá "használtan".
A végeredmény egész jó úgy, hogy ez egy PC és nincs rajta usb-c, talán usb C-n még fürgébb lenne.

HaJe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.