Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Emperor_ válasza mikemyers133 (#1300) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezen csak a csere segít :( .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#1302) -=RelakS=- válasza mikemyers133 (#1300) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az alapján, amit ezen az oldalon láttam, ez a pendrive ennyit tud.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1303) mikemyers133 válasza -=RelakS=- (#1302) üzenetére


mikemyers133
csendes tag

Köszi, értem. Akkor lehozza ugyan a gyári sebességértékeket de mindhiába....
Milyen gyártót/tipust ajánlasz helyette? 16Gb-os doszt elég lesz. Olyan 8 e Ft-ig?Köszi! :C

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#1304) mikemyers133 válasza mikemyers133 (#1303) üzenetére


mikemyers133
csendes tag

Erre gondoltam, egész jókat irnak róla:
[link]

[ Szerkesztve ]

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#1305) -=RelakS=- válasza mikemyers133 (#1304) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

eBay-en ezt a tagot én már "bejárattam", vackot még nem kaptam tőle.

16GB-osban ez a legdrágább cucca. USB3.0-ás, 4200 forint, és ingyen jön :)

Amit mutatsz Sandisk-et, az nála 2050 Ft

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1306) kispal87 válasza mikemyers133 (#1304) üzenetére


kispal87
aktív tag

Amit te linkeltél 3500 Ft + 500 a posta. Akkor sokkal inkább az Extreme amit -=RelakS=- kolléga ajánlott 4200-ért szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1307) headhunter válasza mikemyers133 (#1303) üzenetére


headhunter
addikt

"16Gb-os doszt elég lesz. Olyan 8 e Ft-ig?Köszi! "

Én a helyedben ezt venném : SANDISK EXTREME USB 3.0 32GB (6,036.67 HUF)...

[ Szerkesztve ]

(#1308) mikemyers133 válasza -=RelakS=- (#1305) üzenetére


mikemyers133
csendes tag

Köszi szépen a tanácsokat. Megfontolom melyik legyen. Lehet veszek kettőt ebből 4200FT- ból. Tetszenek a mérési adatai/ userek visszajelzései. Sajnos az asztali Dell gépemen csak USB2-es szabvány van, viszont hosszútávra nézve jó döntésnek tűnik az USB3 támogatás.
Majd jövök a mérési eredményekkel. :DD Szép estét! :R

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#1309) -=RelakS=- válasza mikemyers133 (#1308) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

egy kis meglepi: én úgy vettem észre, hogy az USB3 kütyük gyorsabbak USB2-n, mint az USB2 kütyük.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1310) celafat


celafat
tag

Vettem egy 16gb-os Sandisk Cruzer Blade pendrive-ot. Kb 50 perc alatt másolja tele. Nem sok az?

(#1311) -=RelakS=- válasza celafat (#1310) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Elég lassú cucc.
16GB=16*1024=16384MB
Mindezt 5,75MB/s-el írva 16384/5,75=2849s = 47,48m

Tehát az 50 perc teljesen reális még úgy is, hogy a valós kapacitás 16GB-nál alacsonyabb.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1312) flusze


flusze
tag

Üdv.!
Van egy Pendrive-om, amivel win7-et telepítettem, formáztam utána FAT32-re Partition Wizarddal, másoltam rá zenéket, de a Lejátszó az autómba nem tudja olvasni! Hogyan tudnám megoldani azt, hogy minden takarodjon le róla, mert szerintem valami DOS-os szarság maradhatott rajta? A lejátszó az autóban kezeli a FAT32-őt, tehát ez nem lehet hiba, windos is látja a zenéket!

(#1313) flusze válasza flusze (#1312) üzenetére


flusze
tag

Megodottam!
http://logout.hu/bejegyzes/donjohnson/serult_pendrive_kapacitasanak_helyreallitasa.html

(#1314) tlala


tlala
addikt

Egyszerre érkeztek.
Érdekes, hogy a jóval olcsóbb Transcend írása mennyivel gyorsabb kisméretű fájlok esetén.

Transcend JetFlash 32GB NTFS USB3

Adata UE700 32GB NTFS USB3

(#1315) rocket


rocket
nagyúr

Kingston Datatraveler G4 32GB USB3:

Meglepoen gyors, sokkal rosszabra szamitottam a forumokon olvasottak alapjan :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1316) tlala válasza rocket (#1315) üzenetére


tlala
addikt

Ez igen!
Gyönyörű eredmény egy 32GB-os pentől.

(#1317) Ciccuka válasza Ciccuka (#1246) üzenetére


Ciccuka
veterán

Transcend Jetflash 790K 64GB USB3.0 (Write: 30MB/s version)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1318) ottofon


ottofon
csendes tag

Hello mindenkinek! Új vagyok itt. Van pár amatőrnek tűnő kérdésem amire nem találtam választ.
1. Az LG TV-m elfogad pendrive-t, de a 64 GB-os SANDISK tipust nem. Ezek szerint más típusból sem fog elfogadni 32 GB-nál nagyobbat? A TV USB 2.0. Feltételezem hogy 3.0-s PENDRIVE-t nem is fogad el? Vagy csak 2.0 sebességet fog tudni? Igazából a sebesség a TV-nél mindegy, mert a 3D-s filmek is mennek 2.0-n, más nagy adatforgalom meg amúgy sincs.
2. Kell-e formázni az új pendrivet? Ha igen mire?
3. A laptopom csak USB 2.0-t tud. Honnan tudom hogy egy új pendrive 2-es vagy hármas?
4. Vettem egy 32 GB-s pendrivet az eBay-en (volt kemény 1100 Ft) és 3 mB/sec sebességgel másol rá a norton. Ez ennyit tudhat vagy van valami trükk hogy gyorsabb legyen? Ezt csk a TV-n használnám, sorozatokat töltök le rá és erről nézem. Nem akarok külső HDD-t használni, mert minek forogjon és fűtsön állandóan. :)

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#1319) King Unique válasza ottofon (#1318) üzenetére


King Unique
titán

Ezeket a kérdéseket talán inkább a Milyen pendrive-ot vegyek?, vagy a Pendrive probléma topikban kellett volna feltenned...

1. Pendrive-ok és külső merevlemezek elsődleges rendeltetése a PC-n, notebookon és desktop operációs rendszeren való használat. Minden egyéb külső multimédia eszközön lutri a működésük...általában azért szokott menni rendesen TV-n is, legtöbb lekezel 1-2 TB-os partíciót is, lejátszáshoz 2.0 sávszélessége is elegendő. Az, hogy nem ismeri fel, az lehet a pendrive vezérlője, illetve a fájlrendszer miatt is. Meg kell nézni a TV manuáljában, hogy miket támogat, illetve egy firmware frissítés is jól jöhet.

2. Gyárilag általában elő vannak formázva, legtöbb esetben FAT32-re. Az igényektől függ, az megfelel-e, vagy másik fájlrendszert akarsz használni.

3. Általában rá van írva a dobozára, akár magára a pendrive-ra is, de ha gyártói oldalán rákeresel, ott is egyértelműen látszik... Illetve az USB 3.0-nál, nem szentírás, de szokás a csatlakozó peremét kék színnel jelölni [link]

4. Nem írsz pontos típust, így a topikban se tudnak rákeresni, hogy mennyit kéne tudnia. Sok Pen írási sebessége (messze) elmarad az olvasásétól, de azért a 3 MB/s elég gyatra eredmény, még USB 2.0-án is. Vagy tényleg csak ennyit tud, netán fogja vmi program a másolást, vagy vmi fake cuccot fogtál ki.

[ Szerkesztve ]

(#1320) ottofon válasza King Unique (#1319) üzenetére


ottofon
csendes tag

Köszi, nagyon rendes tőled hogy válaszoltál. Közben NTFS-re formáztam a pendrive-t és elfogadta a TV. :)
DTSE9 Kingstone. Ami érdekes hogy 10 mb/sec sebességgel kezdi írni a laptopom, és utána beáll 5-6 közé. Ez mitől lehet? A gagyi szóra sem érdemes, mert kínai noname. A filmet lejátsza róla a TV, és ez a lényeg. Amúgy ez FAT32-re van gyárilag formázva. 8.8 Mb sebességgel lehet róla olvasni. Ha valaki akar ilyet venni megadom az eBay linket. 1000 Ft körül volt. Az írás csak 3 mega mint írtam, szóval ráérőseknek jó. :)

"A szépség nem más, mint a belső jó tulajdonságok ígérete!"

(#1321) atomchicken


atomchicken
tag

Transcend Jetflash 790K 16GB (Ebay)

USB 2.0

USB 2.0

(#1322) axlfsi


axlfsi
veterán

SANDISK ULTRA FIT 64GB

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1323) axlfsi válasza axlfsi (#1322) üzenetére


axlfsi
veterán

Hmm, miert nem talalom a beallitasokat, hogy ugy nezzen ki, ahogy itt altalaban latni szoktam? Pl. hogy a masodik sorban csak 512-es alljon es ne az, hogy 4KQ512T1? :F (stb)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1324) axlfsi válasza axlfsi (#1323) üzenetére


axlfsi
veterán

OKé, kozben rajottem, hogy a 4.0.0 verziotol megvaltoztattak az algoritmust (Changed Benchmark Core Powered by Microsoft DiskSpd (The MIT License) es ezert teljesen masak az ertekek.
Ime, meg a regi motorral (3.0.4-es verzioszam).


˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1325) kerekfej válasza axlfsi (#1324) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem SSD-t mértél véletlen?

(#1326) axlfsi válasza kerekfej (#1325) üzenetére


axlfsi
veterán

:DDD :DDD :DDD Azfasza, ezt jol beneztem :D
De, ...
(megfeledkeztem rola, hogy egy uj alkalmazast inditottam es nem jegyezte meg a korabbi beallitasokat - nyilvan - hiszen akkor inditottam eloszor (es default a C:\)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1327) axlfsi válasza axlfsi (#1326) üzenetére


axlfsi
veterán

Ha mar ilyen jol korbespammeltem a mai napot, akkor hat jojjonek vegre a tenyleges ertekek:

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1328) -=RelakS=- válasza axlfsi (#1326) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

pislogtam is, hogy a régi verzióval hogy lett hirtelen ilyen jó az érték XD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1329) Ciccuka


Ciccuka
veterán

SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0 64GB

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1330) axlfsi válasza Ciccuka (#1329) üzenetére


axlfsi
veterán

Hm, az 512K-s olvasas, hogy lett annyira jobb, mint az en SanDiskemnel? :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1331) Ciccuka válasza axlfsi (#1330) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az alaplapi, kártyás USB vezérlőtől is függnek az eredmények.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1332) axlfsi válasza Ciccuka (#1331) üzenetére


axlfsi
veterán

Biztosan igy van. Nekem laptop, USB3 port... szoval ra van heggesztve az alaplapra kozvetlen a csatlakozo, aminek van egy szabvanya (USB3). Nem tartom valoszinunek, hogy ez kellene, hogy legyen itt a szuk keresztmetszet (habar mindegy, annyira nem rugozok rajta, csak kivancsi voltam).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1333) King Unique válasza axlfsi (#1332) üzenetére


King Unique
titán

Akkor biztos nem az a szűk keresztmetszet. :N USB 3.0-nál a sebesség függ a vezérlőtől, illetve hogy az adott eszköz BOT, vagy UASP módban csatlakozik-e, mert a csúcs 300-4xx MB/s adatátvitel csak utóbbinál érhető el. De előbbinél is azért hozza a 2xx/ 3xx MB/s értékeket.

(#1334) Osiris


Osiris
őstag

SanDisk Extreme 64GB - FAT32:

USB 3.0:

USB 2.0:

Tetszik. :K

[ Szerkesztve ]

(#1335) Osiris válasza Osiris (#1334) üzenetére


Osiris
őstag

...aztán exFAT és NTFS USB 3.0:

exFAT:

NTFS:

Ezzel meg mi történt? Végetért a kampányidőszak? :F

(#1336) Osiris válasza Osiris (#1335) üzenetére


Osiris
őstag

Megfejtés:
Át kellett dugni másik USB 3.0 portba és újra gyors lett. Ez valami driver hiba lehet.. (?)

Érdekesség, hogy filerendszer nélkül teleírva (Flash Drive Tester v1.14):

00:00:10.81 - -------------------------------- New test process started --------------------------------
00:00:10.82 - Started "Writing test data" for drive E: 59836MB, "SanDisk, Extreme, 0001, ", 512b
00:11:02.90 - Completed "Writing test data" for drive E: 59836MB, "SanDisk, Extreme, 0001, ", 512b
00:11:02.90 - Tested total 59836.193MB in 0:10:52 with 91.785MB/s
00:11:02.90 - Total write errors: Fatal=0, Recoverable=0
00:11:02.98 - Started "Reading and comparing data" for drive E: 59836MB, "SanDisk, Extreme, 0001, ", 512b
00:17:58.53 - Completed "Reading and comparing data" for drive E: 59836MB, "SanDisk, Extreme, 0001, ", 512b
00:17:58.53 - Tested total 59836.193MB in 0:06:55 with 97.671MB/s
00:17:58.53 - Total errors: Read fatal=0, Read recoverable=0; Write fatal=0, Write recoverable=0; Comparsion=0

Látszik, hogy az írás 91.785MB/s és az olvasás 97.671MB/s sebességgel megy végig. Ez elvileg az 512bájtos adatblokkokban történik.

Érdekes.

(#1337) kerekfej válasza Osiris (#1336) üzenetére


kerekfej
addikt

Alapon bios frissítés javasolt, ha van rá új és érdemes utánanézni a legújabb USB 3.0 driver-nek, ami jó a vezérlőhöz.

(#1338) Osiris válasza kerekfej (#1337) üzenetére


Osiris
őstag

Sajnos nincs frissebb sem biosból, sem driverből (a munkahelyi gépemen). Viszont ha nem formázom feleslegesen a pendriveot, akkor nem lassul be (legalábbis most úgy tűnik).
A laptopomon viszont folyamatosan a lassabb tempót hozza az usb 3.0 portban és mikor bedugom a pendriveot, ki is írja, hogy az eszköz nagyobb sebességre lenne képes egy "super-speed usb 3.0" porton. Eddig nem is tudtam, hogy ilyen is van... :))

(#1339) Osiris válasza Osiris (#1338) üzenetére


Osiris
őstag

USB 3.0 = USB 3.0 Super-Speed (vagy USB Super-Speed) vagyis a laptopom kék színű USB 3.0 portjába dugva a SANDISK Extreme pendrive-ot valamiért USB 2.0 módban működik és a win7 még figyelmeztet is, hogy lehetne gyorsabb is. Remélem találok rá valami megoldást, bár így sem lassú az eszköz ahhoz képest, hogy pendrive (225MB/s helyett 44MB/s), de még az USB 2.0-s HDD-k max 35MB/s-os sebességéhez képest is gyors.

(#1340) Osiris válasza Osiris (#1339) üzenetére


Osiris
őstag

Még egy kis érdekesség: azt olvastam (ha jól értem), hogy a SANDISK Extreme pendriveok új verziói mint fixed driveokként (vagyis mint a beépített lemezek) működnek, amire a win8 certificated minősítésé miatt volt szükség. Így pl. lehet rájuk windowst telepíteni, mert a telepítő nem fog rinyálni, hogy USB eszközre telepítés nem támogatott, vagyis elvileg lehet live windows rendszert telepíteni rá. Ki fogom próbálni. :)

(#1341) -=RelakS=- válasza Osiris (#1340) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Sandisk Extreme 32GB és Removable Disk a típusa Win7 alatt

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1342) kerekfej válasza Osiris (#1340) üzenetére


kerekfej
addikt

Próbáld ki, hogy valóban lehet -e telepíteni Windows-t a pendrive-ra!

(#1343) Osiris válasza -=RelakS=- (#1341) üzenetére


Osiris
őstag

Úgy tűnik az én példányom is usb eszközként látszik (win 8.1). Az eltávolíthatóság hiánya miatt úgy tűnik elvetették a fixed drive módot. :( A linkelt fórumon még is azt állítják, hogy ezzel a módszerrel lehet működő pendriveról futó windowst (Windows 7/8/8.1/10 Technical Preview/2008 R2/2012/2012 R2 and WinPE 2/3/4/5) alkotni. Ha lesz időm kipróbálom.

(#1344) -=RelakS=- válasza Osiris (#1343) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Aztán majd jelents! :D

2010-ben egy USB külső HDD-re telepítettem XP-t. A Windows szépen felment, de utána folyton kékhalált dobott boot közben. A Win7 már települni sem volt hajlandó rá. Az eszköz HDD-ként jelent meg, nem eltávolítható eszközként...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1345) Osiris válasza -=RelakS=- (#1344) üzenetére


Osiris
őstag

El is készült a hordozható windows 8.1-em. Minden simán működik a fent linkelt megoldással. A trükk annyi, hogy készül egy UEFI és MBR boot képes NTFS fájlrendszer közvetlenül a pendrivera, majd erre egy HDI (hard disk image) lemezképfájlt. Ez a HDI lesz a rendszerlemez amire a win települ. A natív NTFS-re (pendrivera) bootol a BIOS, majd ez továbbdob a HDI-re ahonnan már a WIN bootol, aki nem veszi észre, hogy valójában egy pendriveon fut. Az első bootkor a fenti linken található program által tetszőleges WIN ISO-ból felmásolt és előtelepített windows telepítést kell elvégezni és ha ez megvanlcsak be kell lakni a teljes értékű windows rendszert.
Az egyetlen probléma, hogy elég lassú a pendrive miatt. Illetve nem csatolja fel a gépben található merevlemezeket, de ezt kézzel a diskmgmt.msc paranccsal megtehetjük.
Este még megnézem mit csinál ha otthon bebootolom a laptopomon. Kb a harmada lesz a háttértár sebessége a mostaninak. :B

(#1346) -=RelakS=- válasza Osiris (#1345) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval a végén eljutunk oda, hogy nem kell boot manager? :D

128GB-os SD kártyára gondolom bármely oprendszer felfér minden sallanggal, aztán ha a másik kell, akkor gép leállít, SD kártya csere, gép elindít :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1347) King Unique válasza Osiris (#1345) üzenetére


King Unique
titán

"Az első bootkor a fenti linken található program által tetszőleges WIN ISO-ból felmásolt és előtelepített windows telepítést kell elvégezni és ha ez megvanlcsak be kell lakni a teljes értékű windows rendszert."

Ezt nem teljesen értem, addig ok, hogy a program létrehoz egy bootolható USB-s cuccot, de onnan bebootolva külön kell még telepíteni a Windowst, telepítőben manuálisan kiválasztani, hogy hova, melyik partícióra rakja, vagy csak a pendrive-ot látja és automatikusan arra teszi rá a rendszert?? Vagy már automatikusan, félig fel is telepíti, rámásolja a rendszerfájlokat, mint egy VHD boot esetében?
Illetve hitelesített eszköznél működik, az ok, de gondolom egy sima pendrive esetében már nem, illetve USB-s külső merevlemez esetében sem feltétlen. Utóbbihoz lehet vmi Windows To Go megoldás lenne jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1348) Osiris válasza King Unique (#1347) üzenetére


Osiris
őstag

A HDI imaget egy előtelepített merevlemezként kell elképzelni. Ezt állítja elő a WinToGo program egy win install iso-ból. Ami az első boot után következik az pont ugyanaz, mint amikor egy új laptopot amin windows van először kapcsolsz be és az előtelepített rendszert telepíted (nem kell hozzá DVD, sem ISO, mert a partícionálás és a másolás már megtörtént, csak a beállításokat kell elvégezni).

Amúgy ha elég nagy az USB-s vackod (pl. usb-hdd), akkor azt is megteheted, hogy az asztali géped rendszerét másoltatod rá a WinToGo-val és az lesz rajta, belakva, beállítva hordozható rendszerként. Ilyet csak a VMWare-nél láttam eddig. Valószínű, hogy ezt az egész cuccot valami opensource virtualizációs technikával hozták össze, vagyis csak a virtuális lemezkezelést használták fel belőle, mert a win itt közvetlenül a vason fut.

(#1349) King Unique válasza Osiris (#1348) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis hasonló, mint amikor VHD bootnál parancssorból a megadott külső eszközre másolja a OS fájlokat és első indításkor nem kell a teljes telepítést (p. partícionálást) végigzongorázni, csak egy kis részét, csak attól folytatja.
Tehát maga a művelet Windows alól megcsinálható a program + Win ISO + külső pendrive/ HDD használatával, kiválasztom csak, hogy miből és hova telepítse és kész. Illetve az még még a dilemmám, hogy nálam van UEFI, de multi-boot + egyéb okok miatt a Windows-ok kikapcsolt UEFI-vel lettek telepítve (majd utána vissza). Win To USB esetén is ki kell kapcsolni első indításkor, vagy attól ez független lehet?
Elég nagy, 1-2 TB 2,5" külső. :) Csak kipróbálni akarom, végleges használatot ilyesformán nem tervezek. Windows To Go is csak "költöztetni" tud, ahogy nézem, azt meg nem amit egy Win To USB.
Illetve azért sem, mert azt olvastam, hogy ezek a programok ilyenkor lefoglalják a teljes háttértárat, külön, kisebb partícióra nem is engedi telepíteni, csak az egészre. Vagy mégis? Bár alóla partícionálni talán lehet a gazdameghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#1350) Osiris válasza King Unique (#1349) üzenetére


Osiris
őstag

Végig rosszul mondtam, nem Win To Go, hanem Win To USB amit írni akartam. :B
Ha a Win To USB legújabb verzióját használod, akkor mindegy, hogy UEFI vagy nem, be fog tudni bootolni a leírása szerint. A partíciókat úgy hozza létre, hogy megformázza az USB-s eszközt és NTFS lesz belőle, majd ezen az NTFS partíción egy megadható méretű HDI jön létre amiben szintén NTFS lesz. Nem tudom utólag át lehet e méretezni a natív NTFS-t és más partíciókat is létrehozni.. Én eddig jutottam a teszteléssel. :)
Ami biztos, hogy baromi lassú a lemezkezelés, ennyire szerintem nem is lenne indokolt, lehet nálam van valami baj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.