Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) aszamóca válasza Ciccuka (#2549) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Rokon ajándéka. Piacon vették olcsóért. Kocsiba zenetárolásra jó ez, a többire meg ott a Max, meg a régi HyperX Savage. :)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#2552) aszamóca válasza csibe1 (#2550) üzenetére


aszamóca
aktív tag

A max-nál kíváncsi lennék egy 3.2 port mekkora javulást hozna, mert ez 3.0 lett mérve. A gyári adat (1000/900) felét hozta. Gyakorlatban meg 3.0-án ezt tudja. A első HDD, a második SSD ről másolás.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#2553) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Data runner 32GB 3in1 Alis mindenes [kép]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#2554) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Kingston datatravel 70

link

Usb 3.0 teszt, igaz azt nem tudom hogy ilyenkor az átalakító mennyit számit, az is usb 3.0-as

Nem tudom ez mennyire jó..
Természetesen telefonon más a helyzet, mert ott usb 2.0 C port van.

(#2555) Exodius


Exodius
őstag

Akkor én is megosztanék veletek pár mérési adatot, csakhogy bővítsük az adatbázist. Majd eldöntitek, mennyire jók az eredmények! :)

ADATA UV150 32GB

ADATA UE700 64GB

[ Szerkesztve ]

(#2556) cocka válasza Exodius (#2555) üzenetére


cocka
veterán

Utóbbinak a valós idejű másolásáról tudsz valami biztatót írni? Ugyanúgy hullámzik, mint az UE700 Pro? Elkezdesz rámásolni valamit, full sebességgel írja, aztán elkezd a sebesség nullához közelíteni, majd amikor ez megtörtént kb. 10 kilobájt/sec-kel ír pár másodpercig, aztán elkezd felfelé kúszni a sebesség és ez a hullámzás megy a másolás végéig. A 64-es is ilyen?

(#2557) Exodius válasza cocka (#2556) üzenetére


Exodius
őstag

Nem tudom, de sok tesztem lehet ennek kiderítésére (FullHD-filmek mondjuk). Üres pendrive-ra mekkora fájlt/fájlokat másoljak?
Mondd meg, és küldök képet az eredményről. :)

(#2558) cocka válasza Exodius (#2557) üzenetére


cocka
veterán

4 giga elég, úgy is az a FAT32 limitje. A hullámzást, már a sima windóz intézőből másolásnál is lehet látni. Total commander ugye csak a sebességet írja ki.

(#2559) Exodius válasza cocka (#2558) üzenetére


Exodius
őstag

Teljesen lecsupaszított 64 GB-os UE700-ra raktam egy 4,71 GB-os fájlt. Zuhanás sehol sincs, végig egyenletes. Tegyük hozzá, hogy ez nem frissen bontott új darab, hanem egy ütött-kopott kis jószág. :)

(#2560) cocka válasza Exodius (#2559) üzenetére


cocka
veterán

Akkor ezek szerint csak az UE700 Prokat érinti ez a sztori. Mert gondolom arra még volt keretük, hogy megfelelő chipet rakjanak a sima UE700-asokba 64 gigáig, aztán 128-256 esetén meg már jön a feketeleves.

Mindenesetre köszi.

(#2561) cocka válasza Exodius (#2559) üzenetére


cocka
veterán

Akkor küldök már egyet én is az UE700 Pro 256-osról:

Már korábban is volt erről illetve 128-as verziójáról szó ebben a topicban, hogy ez a hullámzás gyárilag ilyen. Szériahiba vagy minek szokták mondani. Tehát ezt akárhány másikra cseréltetném ugyanígy hullámvasutazna.

(#2562) csibe1


csibe1
addikt

Most került hozzám egy Maxell 128GB-os pendrive [link]

A teszten szépen mutat, de másoláskor már nagy gondok vannak.

Total Commanderrel másolva 900MB-1GB-1,2GB-1,8GB fájloknál az indulásnál látott 65MB az leesik 3-4MB/s környékére 50%-tól.
A kisebb 2-3-400MB-os fájloknál tartja a 60MB-os sebességet.
A semminél jobb, de magamnak nem vennék ilyet, mert ez már elég gyászos eredmény.
A linken olcsóbb, ismerős kb. 6500 pénzért vette.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2563) Egon válasza csibe1 (#2562) üzenetére


Egon
nagyúr

A sebességen túlmenően a tartósság sem mindegy.
Nekem van több Sandisk pendrive-om, ütve-vágva voltak, sosem mentek tönkre. Maxell és Adata penek meg hullanak a kollégáknál, és a családban. Biztos hogy nem vennék Maxell-t.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2564) DrBubo77


DrBubo77
addikt

SanDisk Ultra Flair 128GB Sincerity-től [link]

FAT32

NTFS

Ez mennyire normális? Amikor rámásolok, felmegy egy kis időre a sebesség, de utána beáll 15-20 MB/s sebességre.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2565) Ciccuka válasza DrBubo77 (#2564) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen sajnos normális, de ennél azért gyorsabbnak illene lenni, legalább 27MB/s-et kellene hoznia.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2566) csibe1 válasza Ciccuka (#2565) üzenetére


csibe1
addikt

Kellene, de a gyártók le se füttyentik ezek szerint, mert így is veszik ebben az árban, mert nincs más. :(((

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2567) Ciccuka válasza csibe1 (#2566) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mondjuk sebeséségileg a Flair eddig se jeleskedett, de ennél biztosan többet kellene tudnia.

Érdemes lenne másik gépben is kipróbálni azért.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2568) DrBubo77 válasza Ciccuka (#2565) üzenetére


DrBubo77
addikt

Eddig azt hittem, az USB 2.0 csatlakozó miatt lassú. De most már van USB 3-am is, de nem estem hanyatt a sebességtől.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#2569) csibe1 válasza DrBubo77 (#2568) üzenetére


csibe1
addikt

Jók ezek a sebességtesztek, de a valós másolásnál meg nem ezek az értékek jönnek elő.
Akkor most mi a fene is van?
Érdemesebb egy másolást csinálni Total Commanderrel, és arról egy screenshotot?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2570) cocka válasza Egon (#2563) üzenetére


cocka
veterán

Nálam meg az a piros-fekete mini Sandisk meg tönkre is ment, meg csomószor nem ismerték fel a gépek stb..

Egy 2 gigás maxell még a mai napig megvan, semmi baja. Valami Venture volt az eredeti neve és egy hozzá tartozó programmal lehetett megoldani, hogy a gyárilag két külön fizikai lemezként megjelenő cucc egy lemezként jelenjen meg. Szóval sima partícionáló progival nem lehetett megoldani, mert az elvileg nem tud (vagy legalábbis régen nem tudott) két "külön" lemezt egyesíteni.

A gyárban azért oldották meg így, mert az egyik rész a publikus rész volt, a másik meg a titkosítható. A programmal azt is be lehetett állítani, hogy melyik rész mekkora méretű legyen. Nyilván a pen teljes méretéhez képest.

Adatánál nekem csak a 32 gigás nem hullámzik, az csak sima UE700.

Különben eddig ez a legjobb, amit vettem:

[link]

(#2571) cocka válasza csibe1 (#2569) üzenetére


cocka
veterán

Én csak a diagram miatt tettem be az exploreres másolást, amúgy letojnám, ha a total is mutatna diagramot.

(#2572) csibe1 válasza cocka (#2571) üzenetére


csibe1
addikt

Nincs semmi gond a diagramos dologgal, azon jobban látszik,
hogy hol esett le a sebesség. :)
Nálam is a teszt tök jó volt, másolásnál meg bukta volt a dolog.
A kisebb fájloknál 4-500MB-os méretig tartotta a 60MB-os tempót, de fölötte leesett a sebesség elég csúnyán.
Occsó volt...

Sajnos valahol ez a szempont, hogy mennyit spóroltak az adott eszközön, mert az a lényeg...

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2573) raziel01


raziel01
veterán

Samsung USB3.1 128GB Fit Plus



Windowsban 25 GB-os fájlmásolásnál stabilan 56 MB/s írás 103 MB/s olvasás. :R

(#2574) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Kingston Exodia DTX 64gb más néven a az 1890ft-os BB pendrive.
Vettem belőle 5 db-ot, mert ennyiért pont lényegtelen, hogy mit gurít.
4db kb ugyanazt hozza mint a másik ezt nevezzük 4-es példánynak, míg a legelsőt 1-es példánynak.
A másolást egy 1.6gb-s videó fájlal végeztem.

4-es példány(ok) ExFat, üresek.

Mint látható konstans 14-15 mb/s-al ír ami ennyiért rendben van.

Érdekesség képen a htpc-n is elvégeztem a Crystal tesztet, és ott a B365-ös lappal jobban muzsikált, ergo az Z370-es lapomnál valami nem gömbölyű usb/írás terén, de erről rég tudok és nem nagyon tudok mit kezdeni vele...(az no1-no2 ne tévesszen meg senkit)


1-es példány, ExFat, van rajta kb 20gb adta tehát nem üres.


Itt már érdekes módon érezhetően lassabb a sztori és nincs konstans írási sebesség sem. Láthatóan 7-13 mb/s között, ritmikusan hullámzóan ír. Ez a példány már üresen is lassabb volt.

Érdekesség képen vettem szintén egy BB-ajánlatos Kingston Exodia DTX-M et ami 2400ft volt és elméletileg mindenben jobb mint a fenti sima DTX.


Na ez egy igazi hulladék, lassabb mint az elvileg gyengébb testvére és írásnál is baromi érdekesen viselkedik. Az első 600-700mb-ot kb 60 mb/s-al írja majd teljes agyhalál és elkezd 0 és 12mb-s között írni, de a 0 mb-os tartományba másodpercekig gondolkodik. Mondjuk tele van a net ezzel a hibával, sanszosan gyári hibás széria vagy csak simán hamisítvány...tényleg arra való, hogy egyszer megírd és használd, de a sima DTX tükrében inkább rá se nézz :N

(#2575) Milka 78 válasza Milka 78 (#2229) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ja és az A-DATA SP102Pro idáig bírta. A hullámzó teljesítmény (néha felugrott 90-re majd egy percig 0 mb/s) után elkezdte elveszteni a kapcsolatot ami odáig vezetett, hogy csatlakoztatás után kb 5-20 mp-ig tudott működni, írható/olvasható maradni, így azt a 95 gb-nyi fotót videót 10 órán keresztül mentegettem úgy, hogy csontrafagyasztotta a gépet. Formázni sem lehet.
Tehát nem egész 2 év alatt kb 2x írtam teli és ez idő alatt elérte az ipari hulladék fogalmát.
Az életbe nem veszek A-Data terméket, pedig régen igen jó kis termékpalettája volt (táp, ssd, pendrive).

(#2576) Beldar


Beldar
tag

Samsung USB 3.1 128GB Bar Plus

exFAT-ra formázva, ma vettem, első tesztje

[ Szerkesztve ]

(#2577) tpeter77 válasza Egon (#2563) üzenetére


tpeter77
addikt

Nincs 2 éve, hogy a cégnél vettünk 8 darab 64GB-os olcsó Kingston Datatravel pendrive-ot. Csak ezt a típust tudtuk beszerezni, féltem is tőle.
A családban több SanDisk van, egyik a nadrág zsebében maradt és kimostam mosógépben. Hibátlanul működik azóta is.
Az 1 éves Kingston pen kezdett döglődni, már csak 3 müködik, 5 a kukában landolt.
Kizárólag image telepítésre használjuk, 1 éves a rajta lévő adat és sorra mennek tönkre, kb 2 havonta bedöglik egy olvasás hibával.
Újra felmásoljuk rá az image fájlt, 2-3 telepítés után újra eljön az olvasási hiba.
Akkor vágom is a kukába.

(#2578) tpeter77 válasza DrBubo77 (#2564) üzenetére


tpeter77
addikt

Ilyenből van pár darab 64GB-osunk, hullámzik írásnál a sebesség, és lassú is.
Sajnos ezek ilyenek, bár a tiéd 128 gigás, azok picivel jobban sikerültek, de nem sokkal.
Barátkozz meg vele vagy vegyél másikat.
A régebbi USB 3.1 változat sokkal jobb! És tartós 5 éve döccenés nélkül megy, és minden felismeri.

[ Szerkesztve ]

(#2579) umfrider válasza aszamóca (#2546) üzenetére


umfrider
senior tag

Ezt vettem, 3.0-s USB-n 4K filmet 200-230 mb/s-on másol. Nagyon jó ;]

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#2580) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Kingston DataTraveler Exodia 32GB USB 3.2 Gen 1 (DTX/32GB): [link]

vagy

Kingston DataTraveler Kyson 32GB USB 3.2 Gen 1 (DTKN/32GB): [link]

Szerintetek ez a két pendrive közül melyik a gyorsabb, érdemes egyáltalán megvenni, akármelyiket is, vagy ilyen árkategóriában lehetne ezeknél jobbat is venni?

Köszi!

(#2581) cocka válasza neo81 (#2580) üzenetére


cocka
veterán

Hát őő... ennyi pénzért csodákat ne várjál. Sőt, inkább csak bosszankodást. Ez tipikusan az a kategória, ami azért lett USB3-as, mert USB3-as sebesség töredékével már képes olvasni bármilyen gép.

[ Szerkesztve ]

(#2582) Milka 78 válasza neo81 (#2580) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Fentebb írtam róla bővebben, mármint a 64gb-s verzióról.
Az EMAG-on le szokták akciózni. A múlt héten a 64gb-s 1600ft volt, annyit röhögve megér, de többször volt 2000 ft alatt. Viszont többet nem adnék érte :N
Én pl adat tárolására használok úgy 8db-ot gond nélkül.

(#2583) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Kingston Datatraveler max 256GB USB3.2 gen 2 teszt + valós sebességű másolás:

(#2584) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Ugyanez USB3.0-án (USB3.1 Gen 1):

(#2585) umfrider válasza XIII Ramses (#2583) üzenetére


umfrider
senior tag

Ezek a Datatraveler-ek nagyon jó kis kütyük. Kár, hogy csúnyák, de jók.

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#2586) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kingston DataTraveler Exodia Dtx64GB
usb 3.2

Hát, nem egy sebesség bajnok. Írás az elég gyenge.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2587) aszamóca válasza umfrider (#2585) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Olyan jók, hogy az enyémet már forró levesnek is néztêk. 😩
Most vennêk egy egy kissebb méretű olyan 200 megával írni tudót, de nem nagyon találok ilyet.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#2588) csibe1 válasza aszamóca (#2587) üzenetére


csibe1
addikt

Annyira melegszik?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2589) XIII Ramses válasza csibe1 (#2588) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Forró levesnek nézték = megfújták = ellopták.

(#2590) csibe1 válasza XIII Ramses (#2589) üzenetére


csibe1
addikt

Értem. :D
Sajnálom, hogy lenyúlták.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2591) Victoryus válasza Victoryus (#2586) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kingston DataTraveler Exodia Dtx64GB -ről egy hét után a véleményem:
Ez egy hulladék, való életben nagyon sokszor kell rá várni, és amíg másol addig lebénítja a total commandert vagy a fájlkezelőt is. Mind ilyen, vagy csak kifogtam egy hiásat?
Előtte egy SanDisk ultra flair volt, azzal sose volt ilyen gond... csak sajnos írhatatlanná vált, max 0.001kbit/s -mal működik így 4-5 év után. Formázni se lehet, csak gyorsformázni de az meg nem ér semmit. Ha találtam volna helyben, akkor újra azt vettem volna, de Békéscsabán soha nincs semmi...

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2592) csibe1 válasza Victoryus (#2591) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor muszáj leszel leszel rendelni. :)
Inkább rendelek már sok éve, de nem veszem meg a helyben kapható vacak pendrive-okat, mert nincs kedvem szenvedni.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2593) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

SanDisk Ultra flair 64GB csak 3 évet bírt sajnos. Visszanézve mikor posztoltam ide sebesség tesztet. Mindennapi használatban volt. Anno még Sinceritytől rendeltem. Gondolom élettartam garanciát úgy se lehet behajtani rajtuk.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2594) csibe1 válasza Victoryus (#2593) üzenetére


csibe1
addikt

Nem nagyon rendelek már ilyen cuccokat kintről, mert futhatok a gari után.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2595) Ciccuka válasza Victoryus (#2593) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mostanában a Sandisk gyártói gari se olyan, mint régen.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2596) idrimbe


idrimbe
csendes tag

Ennek vajon így kell kinéznie?

(#2597) idrimbe válasza idrimbe (#2596) üzenetére


idrimbe
csendes tag

Ugyanez Crytal... programmal.

Mellékesen ez egy ASUS H370 PRIME PLUS alaplap U31G1_12 USB 3.1-es aljzatába dugott SONY pendrive.
De ami érdekesebb, hogy ez az USB foglalat néha valamely pendrive-okat önkényesen ledobja. Olyan, mintha kuka lenne maga a chipset. Vajon mit lehet vele csinálni? Alaplap csere?

(#2598) Glaz-dozfhut válasza idrimbe (#2597) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Egy USB port miatt nem dobnám a lapot, ha egyébként minden másra megfelelő. Pici pénzért lehet kapni bővítő kártyát: [link] . első találatként ráböktem. x16-os sínbe is csatlakozik. A második foglalat nálad, úgyis x4-es módra van bekötve. Azt nem tudom, hogy vesz-e el a vga sávszélességéből. Már, ha nagyon kell az usb port.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#2599) csibe1 válasza Glaz-dozfhut (#2598) üzenetére


csibe1
addikt

Azért csak óvatosan azzal a cuccal: [link]
Ez a nagyobb verziója, és azt írja a véleményeknél, hogy nem talált hozzá illesztőprogramot Win10-11 alá.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2600) Glaz-dozfhut válasza csibe1 (#2599) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Utaltam rá példa jelleggel, mint amire csak ráböktem. Van több fajta, de mégsem egy alaplap ára.

- Glaz-doz-fhut -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.