Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20990) Kobe válasza Enszuke (#20989) üzenetére


Kobe
veterán

melódiákot el kell felejteni, valószínűleg 20-22%-os regisztrált munkanélküliség mellett majd a diákmunka lesz a nyerő....ugyanúgy megakadt a szekere annak is, nem csoda ha nem közvetítenek ki, rossz nyelvek szerint ki van adva utasításba hogy először a munkaügyi "kilenseit" kell csökkenteni, utána lehet diákokkal kezdeni valamit. Lásd eddig diákok szórólapoztak általában a belvárosban, msotmár inkább fiatal felnőttek.
Nem tudom, hol keresel embert, de ismerősök közül többen is a bama.hu-t, dunántúli napló hirdetéseit és a baranyajobot ellenőrzik, és gyakorlatilag a munkák tetemes része már a meghirdetés napján beteltek (kőműves, asztalos, ilyen munkák keresésében kellett segítenem ismerősöknek). Azt meg már meg sem említem, hogy amikor regisztráltattam magam, a kb 15 ügyfélpultnál 10-11-nél hegesztő, cnc-s, külföldről visszajött felszolgáló, stb üldögélt és beszélt az előadókkal, volt aki sokadjára ment "lejelentkezni" a kiskönyvével....

én nem azt mondtam, hogy 50ezer ember ott áll sorban, csak azt, hogy valahogy nehezen tudom elképzelni, amit mondasz, vagyis azt, hogy éppen abból a rétegből, akiket a legjobban érintett a válság, mert pl az elcoteq "csak" 3 ezer embert küldött el, a többi termelő összességében ettől többet is akár, abból a tetemes csoportból ne lenne pécsen 1 se, aki a munkanélküli segélynél picivel is többet ígérő munkára ne ugrana, mint légy a légypapírra....valószínűleg nem ezért állnak sorba olyan tömegek nap mint nap a munkaügyiben (mert ha nem is 50 ezer, de kevésnek nem mondhatjuk), mint amiket én tapasztaltam

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.