Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Azért itt elég erős user hiba volt.... ha ténylegesen a TC-s .exe a "károkozó" (mondjuk arra rákattintani is "fura")... az említett ingyenes program 1-2-3 gomb nyomása (nekem is a free változat van).... de csak lustaságból nem töltöttem le a crack-elt verziót... de ott is csak egy .ini fájlt kell berakni a mappába tudtommal!

Ahogy írták előttem... letiltás - paypal azonosítás - reklamáció indítása mindegyik tranzakcióra és esetlegesen pluszba plusz biztonságnak az SMS!

De nekem is mi van!? virtuális WebKártya... az van beregelve PayPal-ra... és vásárlás előtt ingyen átutalható a pénz a főszámláról az alszámlára... hiába írom mindenkinek, hogy megéri a plusz biztonságot az esetlegesen plusz számlaszám/WebKártya fenntartása (bár sztem nekem is ingyen jár a számlához... OTP), remélemhetőleg visszakapod a pénzedet... PayPal / MasterCard bankkártya kibocsájtó vállal ilyen esetekre garanciát.

A személyeskedést hanyagoljuk!!

[ Módosította: Oliverda ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#17702) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

okulva a mai esetből,gyorsan hozzá is adtam a webkártyámat a PP acc-hoz,már csak a hitelesítés lesz majd hátra,addig meg nem vásárolok majd.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17703) Oliverda válasza Kicsirics77 (#17702) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem is van webkártyám, csak éppen a hitelkártya után egyrészt visszajár 1%, másrészt kedvezőbbek a deviza árfolyamai.

Közben írtam a PayPal ügyfélszolgálatának, hogy ugyan segítsenek már bekapcsolni a Security Key-t. Kíváncsi vagyok, hogy mit fognak összekamuzni ok gyanánt, amiért nem tudják ezt megcsinálni...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17704) Kicsirics77 válasza Oliverda (#17703) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem vásárolok annyit,hogy 1%-al foglalkozzak,és alapból a bank vált nem pedig a pp,egyébként nem lenne rossz vagy a 2 lépcsős vagy az sms kód ha vásárol az ember.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#17705) Oliverda válasza Kicsirics77 (#17704) üzenetére


Oliverda
félisten

Az alap, hogy a bank vált, és pont ebből adódhat a különbség, ugyanis ahány bank annyiféle árfolyam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17706) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Sziasztok!

A paypal fiókról kitörlődött a bankkártyám, (vagy kidobta a paypal) és újra felvenni sem tudom. Azt írja, hogy a kártyakibocsájtó elutasította a kérelmet. Jelenleg 300 ft. van a számlámon, lehet ez lehet a baj? Mert akkor fizetés után megpróbálom újra. Évek óta használom ezt a bankkártyát a paypal fiókommal, eddig sohasem csinált ilyet. Mi lehet a baj? :F

(#17707) Oliverda válasza V-I-D-A (#17706) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, az a baj. Rakj rá még úgy legalább 500-at.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17708) maj-viktor válasza Kicsirics77 (#17702) üzenetére


maj-viktor
őstag

Persze, mindaddig hülyeségnek és felesleges dolognak tűnik ez... míg meg nem történik baj... ahogy a fenti eset is van / volt! (nekem meg megéri azt a biztonságot, hogy mielőtt vásárolok netbankon utalok egyik számláról a másik számlára nem sokkal több pénzt, mint amennyiért vásárolni akarok... átváltva $-ra, számolva... +-1-2E Ft)

De ha egyszer a WebKártya egyenlege 0 Ft vagy csak pár ezer forint (ahogy általában nekem is szokott lenni), akkor arról nehezebb "lelopni" még akkor is, ha kiderülnek - kikerülnek a kártyaadataid / PayPal jelszavad, bármi!

Bár most pont kaptam refundot és ~15E van rajta... már "viszket is a tenyerem", hogy elkéne külteni valamire! :DDD

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#17709) V-I-D-A válasza Oliverda (#17707) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Köszönöm, akkor fizetés után folyt.köv.! :R

(#17710) LML


LML
tag

Ha emlékeztek még a storymra ( vettek tőlem valamit, majd bejelentették, hogy illegális kártya tranzakció volt, és zárolták a pénzt, miközben én már elküldtem a terméket).
Kb egy órája kaptam egy emailt, hogy a paypal seller's protection keretében rendezték az ügyet, és teljesen kártalanítottak engem, visszaállították az accountom, majd megköszönték az általam adott információkat.

Külön elnézést kértek a kellemetlenségért, amiért zárolták a pénzt.

Szóval, szerencsés véget ért a dolog. :)

(#17711) statisztika


statisztika
csendes tag

Sziasztok! Ma kaptam 5 emailt levonásokról paypalon: http://prntscr.com/7yjw9p Mi lehet ez mert utoljára 2 hete vásároltam paypalon keresztül.

(#17712) V/ válasza LML (#17710) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondanám, hogy megmondtuk, de az olyan csúnya lenne :)
Egyértelmű volt a helyzet a te javadra, nem jött össze az emberkédnek a dolog.
Azért szerintem gyorsan döntöttek.
De biztos lesz aki szerint mindig a vevőnek szoktak igazat adni.

(#17713) V/ válasza statisztika (#17711) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán ha a Details-ra kattintasz akkor többet fogsz látni, a dátumot is, meg azt is, hogy kinek fizettél, de ránézésre is átverés dolognak látszik, mert ugyanaz emelte le a pénzeket.
Lehet, hogy beragadt a billentyűzete. :Y
Nézd meg és mint már ma írtuk, ha jogtalan, jelezd a Paypal-nek

Oliverda ne is írd, kezdem elfogadni.
Most komolyan, hogy a pi-ba fordul elő ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#17714) statisztika válasza V/ (#17713) üzenetére


statisztika
csendes tag

http://prntscr.com/7yk4cl Milyen módon tudom jelezni a paypalnak?

[ Szerkesztve ]

(#17715) V/ válasza statisztika (#17714) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy küldtél pénzt ennek a kínai csókának ennyiszer? Mert nem vásárlás. Még te fizettél azért is.
Az adott tétel sor, Details.

Alul Resolution Center

Majd az Unauthorized transaction bejelölése és Continue, majd tovább amit kér.

Ma merre jártál net közelben?

[ Szerkesztve ]

(#17716) statisztika válasza V/ (#17715) üzenetére


statisztika
csendes tag

Nem tudom, visszanéztem böngészési előzményeket, senki nem használta a gépemet sőt még a telefonomat se meg nem is voltam itthon...
Email cimükre küldjem tovább az 5 levelet? Szöveges mezőbe kell irni valamit mert angolbol 0 vagyok . :(

(#17717) V/ válasza statisztika (#17716) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen e-mailról beszélsz?
A Continue után ezt fogod látni, itt Click here to add another transaction-re kattintva hozzá tudod adnia a többit. De a következő Continue-ra én már nem akarok nálam kattintani, ott nem tudom mi lesz, valahol kell egy Submit, vagy Ok gomb.

(#17718) statisztika válasza V/ (#17717) üzenetére


statisztika
csendes tag

http://prntscr.com/7ykn3n Ez a következő. Alsó kitöltös mezőbe nem tudom muszály e irnom.

(#17719) V/ válasza statisztika (#17718) üzenetére


V/
Topikgazda

Másold be ezt:
Not I have enabled this transaction. Paypal account has been hacked.
Today I did not use the computer while the money was sent.

De erre az e-mailre nem küldtél pénzt, nem vásároltál sohasem?
haojiawei1475@126.com-ra,
Nem is reagáltál valamilyen PP fiók megújítás emailre, mert ez egy olyan e-mail címhez hasonlít

[ Szerkesztve ]

(#17720) statisztika válasza V/ (#17719) üzenetére


statisztika
csendes tag

Elküldtem! Nagyon szépen köszönöm várom a fejleményeket.

(#17721) V/ válasza statisztika (#17720) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez pedig valami kereskedő, találtam egy utalást

link

(#17722) statisztika válasza V/ (#17721) üzenetére


statisztika
csendes tag

Ezen az oldalon sose jártam. Semmilyen gyanus ismeretlen levelet oldalt nem nyitok meg.

(#17723) RazoR


RazoR
veterán

Paypal regisztrációt meg lehet szüntetni?

(#17724) V/ válasza RazoR (#17723) üzenetére


V/
Topikgazda

Kattints a Profile feliratra
My settings
Az első sor végén jobbra
Account type Close account
Lesz biztonsági kérdés és megkérdezik hogy miért.

[ Szerkesztve ]

(#17725) David_DD válasza V/ (#17602) üzenetére


David_DD
tag

ezt a 400 forintot automatikusan levonja azután h bepötyögtem az új kártya adatait, vagy miután hozzáadtam az új kártyát, külön rá kell kattintani a link and confirm my cardra, és ezután von le 400at? (azért kérdezem, mer úgylátom egyből miután beírtam a kártya adatait levont már 400at..nem akarom h mégegyszer levonja, aztán az egyik 400at bukom)

(#17726) V/ válasza David_DD (#17725) üzenetére


V/
Topikgazda

A bepötyögés után csak az 1 Ft-os próba, a 400 Ft később.
Itt a leírás a kártyahozzáadásról.

(#17727) David_DD válasza V/ (#17726) üzenetére


David_DD
tag

wow, micsoda profi leírás, köszönöm :)

(#17728) Oliverda


Oliverda
félisten

Thank you for contacting PayPal regarding Security Key.

I have reviewed your account and I wish to inform you that unfortunately, Security Key is not yet available in your market. We hope to be expanding our capabilities to include more countries and regions, however, due to the complexities of global finance, we cannot give a timeframe for this expansion.

Thank you for your patience and understanding regarding this matter, and wish you continued success on PayPal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17729) statisztika válasza V/ (#17721) üzenetére


statisztika
csendes tag

http://prntscr.com/7yyxg1 Nah ez mi akar lenni?

(#17730) V/ válasza statisztika (#17729) üzenetére


V/
Topikgazda

Visszakaptad a pénzt a Paypal-től, külön tételben a küldési jutalék azért van több.

(#17731) V/ válasza Oliverda (#17728) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ez van.
Marad, hogy a jelenlegi biztonsági feltételekkel használjuk és a saját magunk által biztosítható védelemmel kiegészítjük.
Közel jövőben nem lesz, a jelenlegi magyar piacra én sem vezetném be.

(#17732) Oliverda válasza V/ (#17731) üzenetére


Oliverda
félisten

Sok mindent elmond, hogy a héten tapasztalt lopások ellenére sem vezetnéd be ezt az amúgy manapság teljesen evidensnek tekinthető, filléres funkciót. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17733) V/ válasza Oliverda (#17732) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a Paypal hibája, normál esetben nem lehet visszaélni a rendszerrel, tolvajok, hackerek mindig voltak és lesznek, ők a hibásak.
Szidtad a bankokat amiért csak a Pénzügyi felügyelet előírásaira vezették be a többszintű belépési védelmet?
Előtte senkit nem zavart.
Egyébként eddig aki itt írt a visszaélésről, visszakapta a pénzt, a Paypal teljesítette amit a védelmi szabályaiban vállalt.

(#17734) Oliverda válasza V/ (#17733) üzenetére


Oliverda
félisten

Persze, ha a lakás tulajdonosa nem hajlandó biztonsági zárat tenni az albérleted ajtajára és emiatt kirámolják a lakást az is a tolvajok hibája, hisz végtére ők törtek be. Lehet így is nézni.

Amióta bankszámlával rendelkezem (2007) azóta van többszintes védelem, ergo nem tudom mi volt előtte, de 2015-ben amikor a cyber bűnözés egy sajnálatosan eléggé elterjedt bűnelkövetési forma, ennek már alapnak kellene lennie, pláne egy kvázi bank esetében.

Egyébként lehet megérné feljelenteni a PayPal-t a PSZÁF-nél, hisz amennyiben ez rendeletben van, akkor kötelesek lennének biztosítani.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17735) V/ válasza Oliverda (#17734) üzenetére


V/
Topikgazda

Maradjunk annyiban, hogy csak a bankokra vonatkozik.
Paypal-e nem foglalkozik betétgyűjtéssel, hitel kihelyezéssel és egyéb hagyományos banki tevékenységgel, egy online fizetést biztosító szervezet az Eu-ban, nem bank, az USA az más tészta.
De írták is az indoklásban ez egy komplex globális pénzügyi probléma és most nem időszerű.
due to the complexities of global finance, we cannot give a timeframe for this expansion
Maradjunk annyiban, hogy nálunk nem igazán kedvelik a külföldi, pénzügyi tevékenységet folytató cégeket.
Egyébként, ha bank lenne az ő helyében többször is átgondolnám, hogy Magyarországon ilyen tevékenységet kezdjek, tranzakciós illeték, banki büntető adó -a jogalap enyhén kétséges- stb.
A CIB 2013-ban vezette be az elektronikus tokent a rendeletre hivatkozva.

(#17736) Oliverda válasza V/ (#17735) üzenetére


Oliverda
félisten

Ettől még ugyanúgy egy pénzintézet:

PayPal Europe is duly licensed as a Luxembourg credit institution in the sense of Article 2 of the law of 5 April 1993 on the financial sector as amended (hereinafter the “Law”) and is under the prudential supervision of the Luxembourg supervisory authority, the Commission de Surveillance du Secteur Financier, with registered office in L-1150 Luxembourg.

[link]

"Egyébként, ha bank lenne az ő helyében többször is átgondolnám, hogy Magyarországon ilyen tevékenységet kezdjek, tranzakciós illeték, banki büntető adó -a jogalap enyhén kétséges- stb."

Mivel magyar bankokat megszégyenítő sáppal dolgoznak, így nekik kvázi aprópénz a 0,3%, amit ugye sok esetben ki sem kell fizetniük.

Mindenesetre egy érdeklődést megér a PSZÁF-nél...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17737) V/ válasza Oliverda (#17736) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem annyira aprópénz. A sáp emiatt is nőhetett.

2015-ben a bankadó a mérlegfőösszeg 0,53 százaléka, és kötelező fizetni, Az idei költségvetésben egyébként 144 milliárd forintos bevételt jelölt meg a kormányzat ebből az adónemből. 2013-ban a befizetett 139 milliárd volt.

[ Szerkesztve ]

(#17738) Oliverda válasza V/ (#17737) üzenetére


Oliverda
félisten

Semmit nem változott a mértéke az elmúlt években. Már a kezdetektől fogva ilyen rohadt magas, amikor még a bankadó a fasorban sem volt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17739) axioma válasza Oliverda (#17736) üzenetére


axioma
veterán

1. bank != penzintezet (mint fogalom tok mast takar... meg ott van a hitelintezet is, es lehetne me'g keresni)
2. a PSZAF-nek (ma mar MNB) ha bank lenne se lenne joghatosaga (szerintem, szigoruan szvsz), hiszen ha en osztrak bankba teszem a penzem ahhoz sincs koze, hogy ott en hogy azonositom magam.

(#17740) akkójóva


akkójóva
tag

Üdv!
Van egy oldal, ahol lehet fogadni csgo, lol, hasonló dolgokra, és végre összegyűlt a 10+ $-om (legalább 10$-t kell kivenni) Olyan kérdésem lenne, hogyha én ezt kiveszem paypalra, akkor von le valamilyen díjat a paypal, illetve $ vagy forint jelenik meg, mert amit meg akarok venni, az természetesen forintban van. Esetleg ha van ilyen, akkor paypalon milyen árfolyam van forint és a dollár között? Bocsi, ha nagyon nagy hülyeségeket kérdezek, de még sose foglalkoztam paypallal, és most is csak annyira, hogy kivegyem azt a pénzt. :B
Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :R

(#17741) V/ válasza akkójóva (#17740) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kapsz pénzt, a Paypal nem von le semmit, ahonnan küldöd az esetleg.
Ha dollárban kapod és forintban vásárolsz semmi gond, a rendszer rendezi.
A kivegyem a pénzt, amit írsz a végén az egy másik dolog.
Belépés után a PayPal balance: sor végén van a Currency converter amivel a váltó árfolyamot tudod számolgatni.

(#17742) V/


V/
Topikgazda

Ha valakinek mostanában a Paypal fiók ellenőrzést ír elő belépéskor, a következőre készüljön fel.
Ellenőrzésként kéri -választható, hogy melyikre adunk meg adatokat- a bankkártya teljes számát, vagy a bankszámla teljes számát.
Módosítani kell a jelszót és a biztonsági kérdéseket.
Ezekről majd küld e-mailt.
Az új belépés előtt javaslom törölni a böngészőből -ha el van tárolva- a Paypal régi könyvjelzőt, Paypal régi jelszót, illetve a böngészőből a Paypal-re vonatkozó sütiket. Ezután kisebb lesz a meglepetés.
Nekem úgy tűnik változtattak a belépési rendszeren, mert most nem egyből a fiók ablak jelenik meg, külön kell kattintanom a Login után a My Paypal gombra, eddig nem így volt nálam.

(#17743) akkójóva válasza V/ (#17741) üzenetére


akkójóva
tag

Köszönöm! :R

(#17744) pakriksz válasza akkójóva (#17740) üzenetére


pakriksz
őstag

levon forintra váltáskor egy pofátlanul magas 5%-ot a középárfolyamhoz képest. Ennyi.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17745) rasky


rasky
senior tag

Vettem eu-ból egy nagyértékű telefont, mivel hibás volt a bolt adott egy címet, ahova visszaküldhetem. Azóta semmi reakció, nyitottam dispute-t, majd claim. Aug 1-ig volt ideje az eladónak reagálnia, de nem tette meg. A nyitáskor leírtam mindent, nyomkövetési számmal, feladóvevénnyel együtt. Ilyenkor nyert ügyem van?

(#17746) V/ válasza pakriksz (#17744) üzenetére


V/
Topikgazda

"középárfolyamhoz" Milyen középárfolyam?
Nem ahhoz kell viszonyítani.
És hogy jött ki a 5%?
A bankok vételi és eladási árfolyamokkal számolnak.
Utaltam a font-ban lévő balance-ról a forintban vezetett számlámra, 1 fontot a Paypal 427,58 Ft-al számolt, a bankom 431,31 Ft-al könyvelt volna 1 fontot.
A különbség 3,73 Ft (0,87%). Semmi brutális 5 %.

[ Szerkesztve ]

(#17747) Oliverda válasza V/ (#17746) üzenetére


Oliverda
félisten

vs. 279.64

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17748) V/ válasza Oliverda (#17747) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit leírtam az egy konkrét pénzmozgás volt, nem fikció.

Megint fárasztasz.
1. Azt az árfolyamot írd összehasonlításnak, amelyik bank számlájára megy a pénz és légy szíves a vételi árfolyamot amivel könyveli.
2. A brutális +5% = 13,6 Ft az általad megadott adatokra (Pp 272,472 Ft), de a 279,64 - 272,472 = 7,168 Ft, az 2,56 % és úgy tűnik hogy mínusz.

A brutális +5% abban a hsz-ben volt amire reagáltam. Te most akkor mire reagáltál?

[ Szerkesztve ]

(#17749) Oliverda válasza V/ (#17748) üzenetére


Oliverda
félisten

Középárfolyamról volt szó, jó reggelt!:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17750) V/ válasza Oliverda (#17749) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs az elszámolásokban ( PP és saját bankod) középárfolyam.
Van MNB fix árfolyam amikor a vámolásnál számolják, ott sem létezik már közép, 1 van.
Szintén jó reggelt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.