Hirdetés

2024. szeptember 7., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) DjDanee87 válasza Remiel (#40349) üzenetére


DjDanee87
addikt

RFel szoktad a 4 voidstonet megszerezni?

(#40352) Siriusb


Siriusb
veterán

(#40353) Remiel válasza DjDanee87 (#40351) üzenetére


Remiel
őstag

Én nem szoktam szórakozni, ha az elején nincs még olyan gear akkor megveszem a killeket, de egyébként igen. Bár most szegény Pohx is kombinál rendesen mit hogy kéne, azt figyelem. Az RF egy jó starter, de az endgame részhez nagyon drága ha azzal akarom tolni.

Bár most épp templart néz amit nem értek mert a strem az hogy Path of Exile - Leveling RF Chief's for the 3.25 Build Guide | !Starforge !RF, de csak most léptem fel

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#40354) Lokids válasza Remiel (#40353) üzenetére


Lokids
addikt

A chieftaint már végigkattintottam

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#40355) Siriusb


Siriusb
veterán

brunnehilde LC-jével szórakozok, csinálom a kampányt. Eszméletlen könnyű, hogy a resistance-kel szinte nem is kell foglalkozni, kb. ami cucc esik, az jó lesz. Kicsit lassan szedi a lábait, de a witch-nél nem rosszabb, ranger/trickser nagy előny ebből a szempontból.
Lehet kicsit csalok, mert egy vitality-t és stone golem-et is benyomtam, mert éppen elfértek, de így elég laza a haladás. Az ösztöneim ellen van, hogy beálljak az ellenfél arcába, és ott nyomjam folyamatosan a Tendrils-t, de működik. :) Tényleg könnyedén lehet vele venni az akadályokat.

brunnehilde, bedobhatok ide egy-két kérdést?

(#40357) Edge válasza Siriusb (#40355) üzenetére


Edge
veterán

btw...mivel nem könnyű a kampány? :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#40358) Siriusb válasza Edge (#40357) üzenetére


Siriusb
veterán

Az én esetemben már volt, amivel vert izzadtam. :))

(#40359) brunnehilde válasza Siriusb (#40355) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Persze, kérdezz nyugodtan.

Előbb néztem fel pob-ra, már volt frissités, minimális változás lett a 3.24 LC Inq-hez képest. Viszont a Rage Vortex nyuggeremet teljesen kinyirták (adorned, berserk, ascendancy), igy az már most eldőlt, hogy nem ezt fogom LC után megépiteni. Kár érte, kiváló ügynök volt. :O

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#40360) Siriusb


Siriusb
veterán

Hátha valakinek hasznos lesz.

Kicsit foglalkoztam a Lighning Conduit-hoz való large cluster legyártással. A legjobb a Harvest / critical reforge. Pl. ha csak a widespread+overshock párost szeretnénk, az kb 5 próbálkozásból megvan. Ha 3 passive skill kellene, akkor a craftoxexile szerint 75-100 próbálkozásból jön ki.

Célszerű minél alacsonyabb ilevel-t használni, a 2 prefix már 50-nél elérhető, így sokkal nagyobb eséllyel adja be ezeket az opciókat (kevesebb a variánsok száma).

Élőben is kipróbáltam, majdnem minden egyes alkalommal használható cuccot adott. Nem tudom, mennyibe fájnak ezek a cuccok ligakezdéskor, úgyhogy ez is egy opció.

#40359 brunnehilde
Várjuk a friss változatot.

#40357 Edge
Hoztam is a formámat, 65-ös szinten le akartam nyomni a harmadik, merci lab-ot, vagy ötször nekifutottam, ötször el is buktam, mindig a legvégén, az utolsó pillanatban. :D

(#40361) gdevil válasza Siriusb (#40360) üzenetére


gdevil
aktív tag

Köszi a jó tippet! :R

(#40362) Rayner


Rayner
őstag

Lehet Mazóóó leszek de ez nagyon keményen néz ki :
Ice Crash
ModifiedNew: Cost 14 ManaOld: Cost 8 ManaNew: Attack Damage 611.6% of baseOld: Attack Damage 350% of baseNew: Effectiveness of Added Damage 611%Old: Effectiveness of Added Damage 350%Hide Differences
Ice Crash of Cadence
ModifiedNew: Cost 11 ManaOld: Cost 6 ManaNew: Attack Damage 458.7% of baseOld: Attack Damage 250% of baseNew: Effectiveness of Added Damage 458%Old: Effectiveness of Added Damage 250%

Valami ilyennel kezdek :D csak nem tudom warden vagy valami duelist

(#40363) Rayner


Rayner
őstag

mondjuk ez : [link]

(#40364) Remiel válasza Rayner (#40362) üzenetére


Remiel
őstag

Én megnézem a Boneshattert... sosem volt melee karim, de az elég tankos és nagy a sebzés is, elvileg az endgame bossokat is viszi... max az elején RF-el megyek aztán retalent

Bár ez a Molten strike sem rossz, de az utolsó pob az "kicsit" drága lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#40365) Siriusb válasza Remiel (#40364) üzenetére


Siriusb
veterán

Arra kellett rájönnöm, nekem a Ligthning conduit is melee. :D
RF jugg-ot egyszer azért kipróbálnám.

Elmúlt alkalommal Fearlessdumb0 expl trap-jét követtem, az is nagyon tuti build, de nem az én stílusom, "túl sok" aktivitást kíván. :))

(#40366) Rayner válasza Remiel (#40364) üzenetére


Rayner
őstag

A vége ez lenne, és most duplázták a base dmget ... [link] ez az ice crash tuti meta lesz 2-3 múlva

(#40367) brunnehilde


brunnehilde
senior tag

IC nekem is bejön, toltam már vele pár éve, de megvárom milyen változatok születnek, vagy később lehet-e valamelyik op buildet átvariálni rá, full endgame-re.

Siriusb: Igazából marad ugyanaz a league starter. Ez van most mentve PoB-ban, alap budget verzióként.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#40368) Edge


Edge
veterán

Asszem mégis hiero lesz amivel kezdek, ball lighninggal csinálom meg a kampányt aztán fogok váltani ice nova of frostboltra. Archmage support még mindig OP, így a mana stacker teljesen jó lesz.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#40369) Siriusb válasza brunnehilde (#40367) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi a megosztást, elmentettem.
Amíg nincs cluster jewel, mit szoktál használni? Gondolom egyrészt felül a Lightning kerék van kirakva, másrészt wrath helyett herald of thunder, ice?
Kampány vége felé már gyúrsz crit-re a cuccokon/fán, vagy csak ha kiértél a nagyvilágba? (Ne kelljen már feltalálnom újból a kereket :D)

(#40370) Lokids válasza Edge (#40368) üzenetére


Lokids
addikt

Előző ligában ennyire bejött?
Van a buildben valami olyan ami drága, de kell a kényelmes t16-hoz?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#40371) Siriusb válasza Edge (#40368) üzenetére


Siriusb
veterán

A ball lightning még tetszik, az ice nova annyira nem. Hiába nézelődök, semmi minion build nincs, amit megkívánnék. :( Habár Balor talán valami dark marionette-tel kezd, csak nem biztos, hogy bejön neki. Na de oda kell rá figyelni, mert jó ötletekkel áll elő.

Jó lenne kicsit mélységében ismerni a játékot, hogy az ember saját magától is kitaláljon valamit, de egyszerűen nem akarok annyi energiát belefektetni, nekem a szórakozás kell. :)

(#40372) la_cc válasza Edge (#40368) üzenetére


la_cc
addikt

Ziz "kezdő" build mindig drága buli az elején. :P

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#40373) Siriusb válasza la_cc (#40372) üzenetére


Siriusb
veterán

Pont most néztem meg a videóját, nem is rossz. :) Péntek 10-ig még van időm meggondolni magam. Nem ez lenne az első eset, hogy a belépéskor döntöm el, mégis valami mással kezdek. :D

(#40374) Edge válasza Lokids (#40370) üzenetére


Edge
veterán

Igen bejött mindent le nyomtam vele amit csak lehetett simu30, überek, t17 bármi, nagyon erős a min maxolt build.

Ami drága lesz az az alternatív gemek. De a ball lightninggal el lehet menni red mapokig simán, aztán amikor összejön a pénzmag a gemekre lehet váltani a buildet.
DE ahogy La_cc is írta Ziz felhypolta most ezt a buildet és csinált egy ligakezdő verziót, népszerű lesz, ergo drága.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#40375) Lokids válasza Edge (#40374) üzenetére


Lokids
addikt

Én szerintem RF Chieftain. Aztán ha van pénzmag lehet kipróbálom valamelyik új melee buildet juggerrel. Vagy ha rámszakadnak a mirrorok (na persze :D ) akkor str stacker.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#40376) Edge válasza Lokids (#40375) üzenetére


Edge
veterán

péntekre aztán lehet hogy máshogy döntök, azért az autotarget EA ballista az nagyon chill tud lenni és piros mapokig sima 5 linkben.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#40377) brunnehilde válasza Siriusb (#40369) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Ja, kirakok mindent, aminek köze van a lightninghoz. :DDD Lefelé sem rossz elmenni, ha mana "gondok" vannak, dreamer, shaper, ash frost and storm passzivok irányába. Critet meg általában a végére hagyom, és wrath helyett is jó opció a thunder, vagy mondjuk egy clarity.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#40378) Siriusb válasza brunnehilde (#40377) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi!

Úgy emlékszem, múltkor a Mana mastery 10% damage recouped as mana elég jól működött, de akkor már 28-as szinttől az LC-vel mentem, szóval muszáj volt valamit alakítani. Most a tendrils-szel nem volt ilyen gond.

Nézegetek más build-eket, de ezek rohangálnak, mint a mérgezett egér, LC-nél meg lesokkolom őket, utána mennek a lecsóba. :D
A lightning warp-ra nem tudok ráérezni, nekem a Leap slam jön be legjobban, meg a whirling blades. De meg kéne szokni, mert jó az a ligthning damage is.

Jelenleg azt is próbálom megérteni, a shock effectiveness-t hogy lehet javítani, hogy a max 65% mindig meglegyen. Sokszor látom, hogy csak 7-10% van egy-egy rare-en.

(#40379) Lokids válasza Edge (#40376) üzenetére


Lokids
addikt

Elég nerfet kapott, hogy elementalist ne legyen chill. Champ meg még mindig tankos, de közel sem annyira. RF-el szerintem hesitezni fogok. Aztán kitudja. Lehet a liga content annyira op lesz, hogy azt kell csinálni.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#40380) Siriusb válasza Siriusb (#40378) üzenetére


Siriusb
veterán

Nézegetem, nézegetem a lehetőségeket, de mindig azt látom, brunnehilde jobb megoldást használ. Eh... Semmi sikerélmény.

Azért azt kitaláltam, hogy a High voltage annoint lesz kezdetnek. ;)

(#40381) Edge válasza Lokids (#40379) üzenetére


Edge
veterán

Milyen nerf?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#40382) Lokids válasza Edge (#40381) üzenetére


Lokids
addikt

A champion nerf... A which-hez nem nyúltak. De azzal meg nehéz összehozni a def-et. Főleg, hogy nem nagyon van phys dmg convertálás.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#40383) Edge válasza Lokids (#40382) üzenetére


Edge
veterán

Talán meg lehet oldani, pláne, hogy most eldritch/eater-be bekerült a chest phys convert. De tény, hogy eddig is papír volt, a def nerfek miatt meg kb. glass cannon lett.
Champal meg az volt a bajom múltkor, hogy érezhetően kevesebb volt a dps egy eléhez képest.
EA-ból amúgy van Templar is, lehet most azt kéne indítanom hmhm.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#40384) Lokids válasza Edge (#40383) üzenetére


Lokids
addikt

Templar-nál viszont se ignite, se accuracy nincs. Mindkettőt meg kell oldanod.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#40385) Edge válasza Lokids (#40384) üzenetére


Edge
veterán

Van egy nagyon jó siege ballista build, ami early mapokon EAzik. De asszem mégis ball lightningal kezdem, Maxrollon ball lightningról van egy nagyon részletes build leírás, benne az icenova switchel, kiindulásnak megfelel pláne hogy rarekben vígan elvan piros mapokon is.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#40386) Remiel válasza Lokids (#40382) üzenetére


Remiel
őstag

én addig tuti RF-el megyek míg a labokat letolom, annál jobb kari arra nem sok van

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#40387) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Minion crit az most nagyon drága? Nem emlékszem mennyire kurták szét. Azt tudom, hogy nerfelték a minion chargeokat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40388) la_cc válasza Plazmacucci (#40387) üzenetére


la_cc
addikt

Minion tier list. Innen szemezgess.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#40389) Plazmacucci válasza la_cc (#40388) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40390) brunnehilde válasza Siriusb (#40378) üzenetére


brunnehilde
senior tag

Tendrils elég jól kezeli a manát, utóbbi ligákban én is később váltottam már, mint szoktam.

Wrap csak opcionális, nem kötelező. Endgamenél, ha megvan a brotherhood amulett, ami jelentősen lecsökkenti a cooldownt, váltani szoktam flame dashre.

OOS-nek nagyon alacsony a dps-e, leveling alatt attól ne nagyon remélj 65% shockot rare+ monstákra. Bossoknál mindenképp váltás storm brandre, szóval azt is érdemes húzni.

Overcharge alap mellé. Unbound ailments (ez talán nem volt benne a pob-ban) innervate helyett. Passzivon van azért pár pont, ami elérhető távban van és használható, amig nincs cluster. Breath of lightning. Ash, frost and storm. Divine judgement-nél van egy kis passziv. Static blows. Ezekkel a shock chance-t is könnyen fel lehet húzni 100%-ra.

Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

(#40391) Edge válasza brunnehilde (#40390) üzenetére


Edge
veterán

frostblink of wintry glass? nincs cdje, nagyon jó cucc, vagy arra gondoltál eleve?

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#40392) Siriusb válasza brunnehilde (#40390) üzenetére


Siriusb
veterán

Gondolkoztam picit az inc crit chance-en sz SB-hez, mert ugyebár minden crit alapból sokkol, de nem látom, hogy jobb lenne. :D

Na igen, a breath of lightning adja magát a div judgement-tel együtt.

Ha valami még eszedbe jut, ne tartsd magadban. :D
Régebben én is flame dash-t használtam, de eltanultam azt a trükköt, hogy egy ranger-rel indítok, rögtön megvan a momentum support, aztán jöhet a templar, leap slam+momentum-mal vígan lehet végigugrálni.

(#40393) Siriusb


Siriusb
veterán

Hoppá.

v2.46.0 (2024/07/25)
New to Path of Building
Add latest and trending builds list to the build list module
Add searching for Oils in tree view

https://github.com/PathOfBuildingCommunity/PathOfBuilding/blob/dev/CHANGELOG.md

(#40394) Remiel


Remiel
őstag

0-100 30 perc alatt volt már? :DDD

Mondjuk kell egy "kis" teamwork

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#40395) Hrigh_77 válasza Remiel (#40394) üzenetére


Hrigh_77
tag

Új liga, én fél óra alatt még a nevet se találtam ki... :D

(#40396) Siriusb


Siriusb
veterán

Hú, tényleg még nevet is ki kell találni. :D

Amúgy a Banditáknál mit fogtok most váalsztani? Továbbra is az általános " kill all"?

(#40397) Edge válasza Siriusb (#40396) üzenetére


Edge
veterán

Miért, mi is lett a változás most? Bár nem tudom mi lehet jobb 2 free skillpontnál.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#40398) dante3 válasza Edge (#40397) üzenetére


dante3
addikt

Killing all now only gives +1 point, with the other point now coming from a side quest so everyone gets it.
Alira gives +15% all ele res
Oak gives +40 max hp
Kraityn gives 8% increased movement speed

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#40399) Lokids válasza Edge (#40397) üzenetére


Lokids
addikt

Pl oak 40 hp lehet jobb, mint a 30 hp amit a skill ad. :P Vagy ha ms kell akkor ott a 8%.
Ele res mikor kellhet? Kihegyezett build, ahol könnyeb dmg-t tolni ha nem kell annyi ele res?

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#40400) Siriusb válasza Edge (#40397) üzenetére


Siriusb
veterán

Lásd a kolléga válaszát. Így már elég kiegyenlített a mezőny, mindegyik mellett szólna érvek.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.