Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30598) janos666 válasza chros (#30594) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a PC mode banding egyforma minden LG-n az utóbbi 3 évből (bár a C9-et még nem néztem élőben), mindegy hogy B vagy C+ és SDR vagy HDR (de csak utóbbin ordít).
Azt hittem arra gondolsz, hogy a tavaly Alpha 9-el debütált új HDR színkezelés (hogy a 0-100 nit tartományba nem piszkít bele a WRGB-ből a W maszatolása) is csak TV módban működik a C8-on, de PC módban ez is kikapcsol.

Szerintem se a Panasonic, se a Sony nem tud egyszerre 4:4:4-et, normális színkezelést és alacsony késést (játékhoz) és/vagy akadozásmentes 24fps-t (filmhez).
A Sony-nál a színkezelés szokott elszállni Game/Graphics módokban (ahol alacsony a lag és/vagy átmegy a 4:4:4), ahogy 2017-ben tette még az LG-nél is (de 2018 óta már nem), a Panasonic-nál pedig a lag szokott nőni (ha bekapcsolod a 4:4:4-et) és a 24Hz lesz 2:3 judder-es. Az LG-nél "csak" a minőség romlik (banding).
Vagy idén már változott valami?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.