Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) Hauptmann válasza varázsgömb (#3893) üzenetére


Hauptmann
addikt

Barométer, iránytű van benne?

(#3902) varázsgömb válasza Hauptmann (#3901) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Elméletileg igen, de a barométert illetően vannak fenntartásaim, mert helymeghatározást kér..

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3903) glutamin válasza varázsgömb (#3902) üzenetére


glutamin
őstag

Valszeg netrol huzza le az adatokat. Ha lesz idod dobj ra fel egy endomondot/sports trackert es probald ki a gps-t. Pl futhatsz/bucajozhatsz (ilyen idoben lehet sima seta a boltba is jo lesz) es kozben mehet bluetooth-on egy kis zene.

Nekem egy finow q3 volt korabban, ami nagyon hasonlo alapokra epul. Eleg vegyesek voltak a tapasztalatok vele. Kb olyasmi mint neked eddig.

A telefonos ertesitesek valamint az akksi uzemido sokunkat erdekelne meg.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3904) varázsgömb válasza glutamin (#3903) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Az újonc profit nem tudom, hogy honnan vette hogy kihúztam a Sim-et az engem érdeklő tuilajdonságok közül... :F Pont az egyik fontos szempont volt, hogy legyen benne.
De amiért okosórát vettem, az a telefonos értesítések. ( Képzeld profit egy okosóra ilyet is tud, nem csak a szuszogásod figyelni éjszaka, tök feleslegesen... ) Egész nap zúg mellettem a gépem, és nem mindig veszem észre ha hívnak, vagy valamilyen értesítés jön. És mivel én így kapok megrendeléseket, ezért fontos hogy azonnal elérjenek, vagy észrevegyem hogy email jött ajánlat kéréssel. Ellenkező esetben rögtön keresnek mást az ügyfelek.

Hogy a kérdésedre válaszoljak, tökéletesen, azonnal átjön minden értesítés, hívásjelzés.
Az akku időt még hagyjuk. Szerdán este vettem át az órát, most még a nyomkodós/ismerkedős időszakban vagyok, merül is rendesen. :D Majd egy hét múlva megírom.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3905) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Tudnátok ajánlani megbízható okosórát?

Diabéteszes 8 éves lányomnak keresek olyan megbízható eszközt amivel gördülékenyen segíteni tudjuk (pl. az iskolában) amikor távol van tőlünk.

Szempont:
- vízálló
- több jelzési időpont beprogramozható
- hívás-, üzenet küldés/fogadás
- GPS
- SOS gomb (előny)

Keret:50K környéke,vagy mindegy csak megbízhatóan működjön.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#3906) Memmaao válasza SZKEBE75 (#3905) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem erre a célra egy okostelefon alkalmasabb.

My name is Bond, James... Dean.

(#3907) Gyb001


Gyb001
senior tag

Átvettem a h1- em :D

Elsőre minden jónak tűnik. Viszont van egy olyan érzésem hogy egy kamera hibával visszaküldött és javított terméket kaptam. Van rajta üvegfólia, és egy bónusz kép. (nem én csináltam)
:D

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#3908) varázsgömb válasza SZKEBE75 (#3905) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Én most vettem a héten egy Lemfo Lem6 okos órát, ami az összes dolgot tudja amit felsoroltál. Még az SOS jelzést is, bár azt még nem teszteltem le. De meg kell mondjam őszintén, hogy elég nagy, egy 8 éves lányon furcsán mutatna.

A telefonos üzenetek nagyon stabilan jönnek.
Üzenet küldeni, -beírni- egy óráról rémálom, legalább is nekem a nagy ujjaimmal.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3909) varázsgömb válasza SZKEBE75 (#3905) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Találtam a Lemfo-nak kimondottan gyerek óráját, ami szintén tudja amit szeretnél.

[link]

[ Szerkesztve ]

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3910) mazsó válasza varázsgömb (#3908) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Még egy kérdés, a telefon látja, kezeli az összes sim-en található pl. 250 nevet? Névjegyzékbe, hívásinfóba, fogadott, tárcsázott híváslistába is megvannak?
(nekem van egy olcsóbb okos órám ami mindet nem látja, illetve nem kezeli)
Köszi! :R

(#3911) SZKEBE75 válasza varázsgömb (#3909) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Köszi!

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#3912) varázsgömb válasza mazsó (#3910) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Nahát ezért nem 100 rugó ez az óra, ezeket ő sem kezeli. :N
Csak a telefon sim számokat látja, miután szinkronizáltam vele.

A kimenő, bejővő hívásokból csak azokat látja, tárolja és kezeli, amelyek az órai sim-ről indultak, vagy ha az órai sim-et hívtam.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3913) mazsó válasza varázsgömb (#3912) üzenetére


mazsó
aktív tag

Köszi!
Ha a telefonba teszed a sim kártyát az összes telefon számot (névjegyet) látja rendesen?

(#3914) varázsgömb


varázsgömb
aktív tag

Na, jelentem tisztelettel, most már bátran kijelentem; a Lemfo Lem6 tényleg vízálló! 👍 és nem csak a fröccsenő víz ellen...
Megvolt a merülős teszt, és erről egy vágás nélküli 5 perces, folyamatos videó is készült. Stoppert indítottam, és úgy raktam bele a vízbe. Szépen látszik, ahogy számol a víz alatt. :DD

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3915) gyemipapa válasza varázsgömb (#3914) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Gratula! Bár azért felmerült bennem, hasonló esetben lennék-e ennyire bátor, mert mi van, ha kiderül, mégis befolyt a víz, és behal az óra?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3916) varázsgömb válasza gyemipapa (#3915) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Szeretek veszélyesen élni. :DD
Egyébként amíg ki nem próbálom, addig nem tudom meg, hogy tényleg vízálló-e. Úgy voltam vele, hogy inkább így tesztelem le és videót is csinálok, és ha gebasz van, akkor reklamálhatok, hogy nem vízálló, mert amikor beleraktam még működött, és látszik, hogy nem búvárkodtam benne.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3917) varázsgömb válasza gyemipapa (#3915) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Azt azért el kell mondanom, hogy elég jó műszaki érzékem van, és ahogy előzőleg már írtam, a sim tálcát éreztem az óra gyenge pontjának a vízállóság szempontjából. A rajta körbe futó dupla peremet nem tartottam elég jónak, ezért mielőtt vízbe dugtam volna, kapott egy kis "tuningot". Teflon szalaggal 2-3 soron megerősítettem a peremet, és úgy toltam be a helyére. Így már kellően szorosan ment be. :DD

A felesleget leszedtem, kívülről semmi nem látszik'

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3918) mazsó válasza varázsgömb (#3917) üzenetére


mazsó
aktív tag

Elvileg enélkül is vízállónak kellene lennie... ;)
Tényleg nem lehet klónoztatni sim-et, hogy kettő egyforma legyen és ne kelljen állandóan kivenni az órából és a telefonból a kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#3919) gjoco1 válasza mazsó (#3918) üzenetére


gjoco1
addikt

Sajnos nem.Én az elmút évben nyáron bepróbálkoztam a T-nél.......De maradtam klónozatlan. :D

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#3920) varázsgömb válasza gjoco1 (#3919) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Na, ezért szeretnék én majd Huawei watch 2 pro-t, mert az már e-sim-es, és nem kell a sim kártya cserékkel szórakozni. Plusz a cserélgetéssel kikopik a sim tálca tömítése.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3921) varázsgömb válasza mazsó (#3918) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Elvileg enélkül is vízállónak kellene lennie..

Elvileg igen. Viszont nem tetszik a tálca anyaga. Túl kemény, és nem olyan, mint pl. az autók motorterében lévő vízálló csatlakozók, ahol 3-4 nagyon rugalmas rész zárja el a víz útját. Csak párszor húztam ki a sim tálcát, de már sokkal könnyebben jön ki, a legelső kihúzáshoz képest. Tehát biztos már kopott valamennyit.

Én azt hiányolom, mint az alábbi képen az a zöld szilikon szerű puha anyag, ami körbefut, és tökéletesen elzárja a víz útját.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3922) kisapa


kisapa
senior tag

Erre esetleg valaki?

(#3923) varázsgömb válasza kisapa (#3922) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Bt Notification app.
De ne lepődj meg, ha nem fog jól működni egyikkel sem. Ezek az árkategóriás órák nem a stabilitásukról híresek... Pl. bluetooth leszakadás rendszeresen, és nem csatlakozik vissza automatikusan. Volt ilyen órám is, 2 nap után nekiadtam a fiamnak, hadd játszon vele. :D

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3924) gjoco1 válasza varázsgömb (#3923) üzenetére


gjoco1
addikt

Persze ez valóban így van.A lakáson belül(panel 54nm)már elég kimennem a konyhába és helló.
Viszont az megint csak tuti,hogy a velyemnek a Samu Gear S3-as órája is képes ugyan ilyen környezetben meg szakadni.Ki ért ezt........
Viszont az vicc,hogy amit kisapa vett órár(Kaloid Y1) 92.601.-ft-ról- 3037.-ft.Ez ám a nép ámítás. :C

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#3925) varázsgömb válasza gjoco1 (#3924) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Nem találkoztál még a Wish-el? Az egész erről szól, hogy 95%-os kedvezménnyel vehetsz meg sz@rokat. A hülyének is megéri... :DD

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3926) gjoco1 válasza varázsgömb (#3925) üzenetére


gjoco1
addikt

1979-óta kereskedő vagyok,tudnék ezt azt mesélni,de a mai ködösítések már néha Nekem is hajmeresztő. :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#3927) tillatrilla válasza kisapa (#3875) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Írhatnál néhány dolgot az óráról. Hogy működik,BT kapcsolat,mennyit megy el egy feltöltéssel. Amúgy nem néz ki rosszul....A méretei nem túl nagyok?

Üdv: Attila

(#3928) mazsó válasza varázsgömb (#3920) üzenetére


mazsó
aktív tag

Ha e sim-et használsz pl. az órába, ugyanaz a számod lehet "sima" sim-el pl. a mobilodba?
Ha az órába és a telefonba is e sim van, akkor lehet egyforma a két mobilszám?
:B

(#3929) varázsgömb válasza mazsó (#3928) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

A technikai részletekről, lehetőségekről nincsenek információim.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3930) Frawly válasza mazsó (#3928) üzenetére


Frawly
veterán

Lehet hülyeséget beszélek, de szerintem nem lehetséges két különböző SIM ugyanazzal a számmal. Nem csak okosórában, hanem semmilyen más eszközben.

(#3931) varázsgömb válasza Frawly (#3930) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

De igen, technikailag lehetséges a sim-ek klónozása, csak éppen nem hivatalosan... (rossz fiúk, hírszerzés).
Régebben Skandináviában volt is ilyen szolgáltatás, - hogy azonos előfizetői szám alatt, ám két SIM kártyával történő hívások-, de hogy most is él-e, azt nem tudom.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3932) Macika66 válasza varázsgömb (#3931) üzenetére


Macika66
addikt

2 évvel ezelőtt volt még olyan, hogy autóskártya (nem tudom, azóta is hozzáférhető-e).

Az olyan (volt), hogy az autóskártyát bele kellett rakni a SIM-kártya-helyre az autóban és ahogy gyújtást kapott a beépített gyári GSM-modul, lekapcsolta a másik (a telefonban lévő) SIM-et, onnantól csak a kocsitelefon élt.
Ahogy leállt a motor, újra a telefon SIM-je élt.
Ugyanazzal a számmal.

Nem volt rossz, jó lenne, ha lenne most is ez a lehetőség...

(#3933) FeZ... válasza Macika66 (#3932) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Kb. fél / háromnegyed évvel ezelőtt kérdeztünk rá a Telekom-nál erre az autós kártyára, akkor még volt náluk ilyen szolgáltatás, de havi díjas.

(#3934) Macika66 válasza FeZ... (#3933) üzenetére


Macika66
addikt

Természetes, hogy van díja, hiszen plusz szolgáltatás, de csak párszáz Ft/hó.

(#3935) mazsó


mazsó
aktív tag

És e sim-ből kettő db. működhet ugyanazzal a számmal?
Ha az egyik eszközt kikapcsolom, a másikat meg utána kapcsolom be, elvileg működnie kellene nem? :B

(#3936) mazsó válasza gjoco1 (#3919) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

A dz09-es "okos" órád, a sim-en látta az összes telefonszámot, mert az enyém csak 50db-ot lát bármit is csinálok vele...
Köszi! :R

(#3937) PubliCat válasza Gr4t15 (#1242) üzenetére


PubliCat
tag

szia,

megvetted ezt végül? milyen? tudsz róla mesélni pár szót?

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#3938) Djuree


Djuree
félisten

milyen okosórát ajánlotok általános célra? a keret 30.000ft körül lenne. inkább sportos legyen mint elegáns.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3939) mazsó válasza Djuree (#3938) üzenetére


mazsó
aktív tag

Én ezt ajánlom (105 Euro): Lemfo lem5 pro 2gb/16gb, sim kártyás, vízálló, gps. stb.
Ja, és van benn Magyar nyelv is ;)

[ Szerkesztve ]

(#3940) varázsgömb válasza mazsó (#3939) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

A Lem5 nem vízálló. A Lem6 a vízálló.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3941) gjoco1 válasza mazsó (#3936) üzenetére


gjoco1
addikt

Passzolom,nem tettem bele.Miután nem úgy működött,ahogy szerettem volna,azzal a lendülettel ment a polcra porfogónak. :DDD Szóval mondhatni null km-es.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#3942) gyemipapa válasza Djuree (#3938) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Nekem Xiaomi Amazfit Bip van másfél hónapja, nagyon elégedett vagyok vele!

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3943) Djuree válasza mazsó (#3939) üzenetére


Djuree
félisten

néztem a lem6 110dolcsi gearbesten most.
mennyire megbízható ez a lemfo márka?
nem nagyon gagyi?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3944) tlala válasza Djuree (#3943) üzenetére


tlala
addikt

De.

(#3945) Frawly


Frawly
veterán

Sony Smartwach 3 tulajok tudnának segíteni? Próbáltam újabb zenéket másolni az órámra, de nem ment, nem kapcsolódott, ezért Factory Resetet nyomtam neki (Unpair with Phone menüpont a Settings-ben). Újra párosítottam az androidos telefonommal, most már újra látják egymást, van BT kapcsolat, meg az Android Wear alkalmazás is látja, appok, beállítások is visszamásztak rá. De ami nekem pont a legfontosabb lenne, pont a Google Play Music app nem mászott fel az órára, és a telefonon lévő Google Play Music-nak sincs a Settings-ben Download to Android Wear menüpontja. Tegnap egész éjszaka nyomkodtam, és nem tudtam előcsalni, próbáltam a telefont, órát is ki-bekapcsolni, újraindítani, Wi-Fi-t, BT-t, GPS újraengedélyezni benne, telefonon eltávolítottam/újraraktam a Google Play Musicot, de nem akarja a tutit, továbbra sincs az órán a zenealkalmazás, a telefonos Play Music-nak pedig nem jön elő a Wear-es opciója.

Emlékszem már először is megszenvedtem vele, akkor végül mindenféle nyomkodás nélkül egyszer csak magától feltűnt a zeneapp az órán, és onnan automatikusan volt a Play Musicban a telefonon Download to Android Wear opció, amit bepipáltam, és lehetett lejátszási listát a telefonra küldeni. Sürgős help kéne, mert elég elcseszett napom lesz így, hogy melóban nem fogok tudni zenét hallgatni :(

(#3946) varázsgömb válasza tlala (#3944) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Ezt a kijelentést mire alapozod?

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3947) Frawly válasza Frawly (#3945) üzenetére


Frawly
veterán

Arra is figyeltem, hogy a telefon BT-beállítainál a párosított óránál be van jelölve a Share Contacts opció.

Sok leírás még azt javasolja, hogy az órán menjek a Play Store-ba, és onnan telepítsem a Play Music-ot, de az én órámon nincs Play Store sem.

(#3948) varázsgömb válasza Djuree (#3943) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Egyáltalán nem! Nem véletlenül 3-4 ezer Ft, hanem 28 ezer körüli az ára. Én most vettem kb. egy hete .Nincs olyan bőséges tudása mint egy 100 rugós órának, de amit tud, azt stabilan teszi. Most készül az összefoglaló róla.
Attól függ, hogy mire akarod használni, annyira leszel megelégedve vele.

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#3949) Frawly válasza Frawly (#3947) üzenetére


Frawly
veterán

Na, közben megoldottam, de csak szerencsével. Az egyik weboldalon írták, hogy ha nincs az embernek Sony telefonja és nem tudja a Sony Music Appot használni, a Google Play Music meg annyira sehogy sem jön össze (nincs Download to opció), akkor fel kell tenni a WearMusic appot a sima telefonos Play Store-ból, és ezt is lehet használni. Na, ez működik, megjelent a WearMusic az órán, igaz az órára zeneáttöltés néha lefullad. Viszont arra jó volt, hogy ennek hatására hirtelen magától megjelent mindenféle állítgatás nélkül az órán a Play Music app is, és vele a Download to opció a telefonos Play Musicban végre, így már elvergődök vele. Ennek ellenére az apja kaszá't annak a fogyatékosnak, aki ezt ilyen bonyolultra, instabilra kitalálta, ennél körülményesebb dolgot még nem láttam.

Már látom, hogy mégis lecserélem ezt a Sony Smartwatch 3-at, nem vettem drágán, nálam munkaeszköz, az árát már most bőven kitermelte ilyen kevés hét alatt is, veszek egy Amazfit 2-őt, amit itt a szakik javasoltak. Még mielőtt nyakam törve rohannék megvenni, azt megkérdezném, hogy USB-s átvitelt tud-e az Amazfit? Nekem csak a hosszú akkuidő lenne fontos, meg az, hogy a laptopra USB-n rádugva tudjak rá közvetlenül zenéket másolni, és ne kelljen lassú BT-kapcsolaton át szinkronizálgatni őket.

(#3950) mazsó válasza varázsgömb (#3940) üzenetére


mazsó
aktív tag

Igen igazad van összetévesztettem, a Lemfo Lem5 pro IP 55: A készülék védett vízsugár ellen minden irányból...

tlala: Arra én is kíváncsi lennék miért állítod a Lemfo-ról, hogy "gagyi"...
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.