Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) perge666 válasza xhege (#3448) üzenetére


perge666
veterán

Egy helyen olvastam hogy nincs benne rezgő funkció,máshol írják.
Lehet van ilyen is-olyan is nem?

(#3452) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Sziasztok, honnan érdemes rendelni angol Amazfit Bip-et?
Erre esett a választás, első okos órám lenne. :)

(#3453) xhege válasza perge666 (#3451) üzenetére


xhege
addikt

Nem tartom kizártnak, hiszen annyian gyártják, de én csak olyat láttam, ahol nincs rezgés.

(#3454) T0mcs válasza imcsoo (#3452) üzenetére


T0mcs
tag

A bip nem okosóra inkább csak fitnesz karkötő jó kijelzővel :)
Angol "international" még csak előrendelhető a legtöbb helyen.

(#3455) gyemipapa válasza T0mcs (#3454) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Csak kíváncsiságképp, érdekelne, mire alapozod a megállapításod.
Mi kellene még bele, hogy okosórának tekintsd? Ki és mi alapján mondja meg, hol a határ az okosóra és okoskarkötő között? Több mindenben többet tud a BIP, mint sok (többszörös árú) okosóra.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3456) atike válasza T0mcs (#3454) üzenetére


atike
nagyúr

Csak a gyártó hívja smartwatchnak, igen... :) Meg mindenki más is. Ha már annyira nem tetszik az okosóra elnevezés, akkor legyen sportóra... :U pld, pld - de a google bármelyik találatát be lehetne ide rakni... :)

[ Szerkesztve ]

(#3457) T0mcs válasza gyemipapa (#3455) üzenetére


T0mcs
tag

Megnézel egy "igazi" okosórát samsung. apple stb tudásatól nagyon messze van...
Persze tudom nincs meghatározva élesen melyik milyen de azért inkább fitnesz karkötőre hajaz a tudása.
Számomra okosóra nem az ami úgy néz ki hiszen a xiaomi eddigi fitnesz karkötői pont ezt tudták kivéve az óra formát és a kijelzőt. Talan a gps funkció újdonság benne.

Okosóra számomra az amivel lehet telefonálni sms ezni email, böngésző, különböző letölthető programok. Kb mint mobil telefonok nál.

(#3458) gyemipapa válasza T0mcs (#3457) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hát lehet, számodra nagy élmény egy karórán böngészni, mikor erre ott a zsebedben az okostelefonod. Volt SIM kártyás okosórám is, de elég hülyén néztek rám, amikor az órába beszéltem, ráadásul a környezetem is hallotta. És hagyjuk a márkaneveket, nem a márkanévtől okos egy óra (amúgy névtől függetlenül ugyanazok a kínai melósok, nagyjából ugyanazokból az alkatrészekből dolgoznak).
Mit is kellene még tudnia a BIP-nek SIM kártyás telefonáláson kívül, hogy okosórának nevezhesd? Ja igen, megvan, böngészgetni :D Vagy van még valami, ami ahhoz hiányzik, hogy neked is okosóra kategóriába essen? Ja igen, le kell merülnie egy nap alatt. :D

Amúgy mit is tud még a Samsung plusz és hasznos funkciót? És mennyiért? Mennyit bír az akkuja?

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3459) T0mcs válasza gyemipapa (#3458) üzenetére


T0mcs
tag

"Amúgy mit is tud még a Samsung plusz és hasznos funkciót? És mennyiért? Mennyit bír az akkuja?"

Ha olcsóbb és tovább bírja az akku akkor már hívhatjuk okosórának. igaz :D

Samsung korea és nem kína....
Nem a böngészes a lényeg hanem az okos funkció. Tehát ha elhagyod a telót eldobhatod az "okosórád" mert még a pontos időt sem fogja tudni...
Nagyon jó kis készülék jó ár érték arányban ennyi.

(#3460) Tiger. válasza T0mcs (#3459) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Akkor a te elmedben a pebble time is okos karkötő?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3461) T0mcs


T0mcs
tag

Es nem a telefonálás a lényeg. Nekem ami hiányzik és okos órákban van hogy lehet pl hívást indítani róluk.
Headset a fülembe óráról indítom teló marad a táskában.
stb folytassam? :)

(#3462) atike válasza T0mcs (#3461) üzenetére


atike
nagyúr

Tessék - olcsó, és lehet róla hívást indítani... :)

(#3463) T0mcs


T0mcs
tag

Igazából mindegy is nincs kőbe vésve mit hívunk okos órának :)
De számomra a bip nagyon jó kis eszköz de "tudása" inkább csak fitnesz karkötő.

Samsung pl remekül összerakott jó szolgáltatásokat nyújt de 4x áron.

(#3464) ZolkoW


ZolkoW
őstag

van,aki az okostelót azzal definiálta,hogy lehet rá külső programot telepíteni,nem csak az fut rajta,amit a gyártó ráálmodott. szerintem ez elég jó definíció,és alkalmazható órára is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#3465) T0mcs válasza ZolkoW (#3464) üzenetére


T0mcs
tag

Teljesen igazad van! Ez is fontos hogy külső fejlesztők utólag.hasznos funkciókat.tudnak hozzáadni.

Az a gond hogy a divatos okosóra megnevezést mindenre használják. Ill dehogy gond...
Mindenki úgy hívja ahogy akarja de azért fontos képbe lenni hogy mi a képessége vagy erőssége az adott készüléknek.

Nálam biztos hogy az "okos" szintet nem éri el de mint fitnesz karkötő biztos hogy az egyik legjobb.

(#3466) gyemipapa válasza T0mcs (#3465) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Lehet a témán rugózni, ennyi erővel mitől nevezhetünk egy embert "okosnak", mi alapján ítéljük meg?
Ha okosabb, mint egy ötödikes? :D Vagy csak az számít okos embernek, akinek hat diplomája, két doktorija és 150-es IQ-ja van?

Amúgy érdekelne, jelenleg milyen "okosórád" van, mit tud, mennyire vagy megelégedve vele?
Előtte milyeneket próbáltál, és mik voltak a tapasztalataid?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3467) atike válasza T0mcs (#3465) üzenetére


atike
nagyúr

Konkrétan az már okosórának számít ami nem buta... :DDD Azaz ha össze lehet kapcsolni a telót az órával és az bármilyen módon tud információt megjeleníteni azon akkor az már okosóra. Még ha ez "csak" annyit is jelent, hogy értesítéskor mutat egy ikont és rezeg...

(#3468) T0mcs válasza gyemipapa (#3466) üzenetére


T0mcs
tag

Miért zavar az téged hogy számomra ez nem okosóra?
Vagy azt gondolod hogy apple m van és idejárok fikázni?
Hát nem :D

Végig vásároltam összes xiaomi fitnes karkötőt :) Tetszenek hasznosak stb...
De nem tartom őket okosórának :)
Tetszik Samsung talán majd 1x ha lesz benne valami nagy durranás veszek is...

Tetszik a bip szerintem veszek is majd ha mostaniban haldoklik az akku. Egyszerre jelent meg legalább is én úgy vettem észre a xha Midong al ezért vagyok elbizonytalanodva. Az nem néz ki okosórának bár tudásban hasonlítanak.:)

(#3469) imcsoo válasza T0mcs (#3454) üzenetére


imcsoo
aktív tag

[link] Innen is csak előrendelhető a Bip? Szállítási idők itt is 3 hét kb. + Erre még jön vám+áfa is? :)

(#3470) bottecchiabp


bottecchiabp
csendes tag

Érdemes venni még Pebble okosórát? Gyártónak kampec?

Kiváló órái vannak a gyártónak csak ugye a gyártó maga bekrepált megszűnt.
Attól még az órái jók de a gari ugrott a fejlesztések hibajavítások ugrottak, a kezelőapp androidra marad ahogy most van, elárvult....
érdemes még venni Pebble-t?

(#3471) Tiger. válasza bottecchiabp (#3470) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem az van és imádom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3472) bottecchiabp válasza Tiger. (#3471) üzenetére


bottecchiabp
csendes tag

az oké na de mi a retket csinálsz ha valami van vele?Csere gari?

És ha fizikailag nem is lezs baja megvezsed majdan az új mobilod új droioddal ami alaztt nem működik majd a peeble managment app..... és? mit csinálsz?

(#3473) gyemipapa válasza T0mcs (#3468) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ha te ettől jobban érzed magad, nevezd karkötőnek, vagy akár rezgő csuklópántnak, de téged se zavarjon, hogy mások, a gyártó és a használók okosórának tartják. :K

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3474) Tiger. válasza bottecchiabp (#3472) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hát nekem van bolti garancia rá. Nem ebayrol való.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3475) T0mcs válasza gyemipapa (#3473) üzenetére


T0mcs
tag

Ezt azért nehéz okos órának hívni pedig tudásban közel állnak. Főleg alakban és kijelzőben térnek csak el.

Én is a bip és ez között gondolkodom. De gondolom bip jobb mert az okos :)

(#3476) gyemipapa válasza T0mcs (#3475) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Ahogy az előbb írtam:
Ha te ettől jobban érzed magad, nevezd a BIP-et karkötőnek, vagy akár rezgő csuklópántnak, de téged se zavarjon, hogy mások, a gyártó és a használók okosórának tartják. :K

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3477) GerykO válasza Tiger. (#3471) üzenetére


GerykO
aktív tag

Milyen modell? Van ismerősöd aki wp-s telóval rendelkezik, s meg tudnád nézni, hogy minden funkció megy-e rajta?

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#3478) Memmaao válasza bottecchiabp (#3472) üzenetére


Memmaao
addikt

Amazonon kell venni, közvetlen amazontól vagy fulfilled by Amazon eladótól és akkor két évig hiba esetén megtérítik a vételárat és a postaköltséget. Nem javítják, nem cserélik. Én egyet visszaküldtem. Két hónapig ingyen volt, visszakaptam a pénzem.

My name is Bond, James... Dean.

(#3479) bottecchiabp válasza Tiger. (#3474) üzenetére


bottecchiabp
csendes tag

"Hát nekem van bolti garancia rá. Nem ebayrol való."

Törölheted a hátsódat a garival...

Olvastad?

haza webáruház (emag) tájékoztatása:
A gyártót felvásárolta a Fibit áprilisban. A gyártást megszűntette. Támogatás, gyári garancia megszűnt, fejlesztés nem lesz már rá, alkatrészt nem gyártanak, szerviz nincs. Év végén leállnak a szerverek, így a telefonos alkalmazásba nem lehet majd belépni, azaz az értesítéseket nem kapja meg, a programokat nem lehet feltölteni, a firmware-t nem lehet naprakészre hozni.

2017. dec 31től a pebble órád szoft híján egy kvarcóra lesz csupán.

(#3480) air válasza bottecchiabp (#3479) üzenetére


air
nagyúr

Ha te csak ezt olvastad, akkor te vagy tájékozatlan.
Az alkalmazás már most is működik offline, a firm és az appok telepítése is. Az alkalmazás tud kommunikálni az órával, az értesítések működnek, nem csak egy kvarcóra lesz.
Bújj ki a barlangból!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3481) Brett001 válasza Brett001 (#3352) üzenetére


Brett001
aktív tag

Erre valaki? :F

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#3482) Lyse


Lyse
újonc

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mert minél többet nézegetem az órákat és olvasok utánuk, annál inkább elbizonytalanodom, mit vegyek. Az abszolút szerelem a Samsung Gear Sport, de az nagyon overkill nekem anyagilag is, meg tudásban is.

Az alábbi kritériumok szerint keresek:

legyen tényleg vízálló, és nem csak névleg, úszáshoz is használnám
ismerje fel a biciklizést
esetleg az edzést is, de ez nem olyan fontos
lépésszámolás, pulzusmérés, alvásfigyelés - de ez mindben van kb.
kalóriaszámolás
iPhone -al használnám, de igazából csak az kell nekem, hogy összebeszéljenek az adatokról, nem akarok óráról feltétlen üzenetet írni, meg telefonálni se.
gps is jó lenne, ha lenne benne
50ezernél többet nem költenék rá.

+ kerek kijelző, ráadásul olyan, ami nem lóg le a csuklómról, ami elég vékony... de enélkül tudok élni

Létezik egyáltalán ilyen?
Előre is köszönök minden tanácsot :)

(#3483) ZolkoW válasza Lyse (#3482) üzenetére


ZolkoW
őstag

lehet, hogy félreértem, de a helyedben a sportórák között is körülnéznék. a Polar órákat nézegettem mostanában, csak nem tudok dönteni, de 40 körül már van GPS-es, valódi sportóra, általában kommunikálnak pulzusmérő övvel, de többnyire van saját optikai szenzoruk is, vízállóak, stb.
a Polarnál az értesítések kezelése nem annyira tuti, látszik, hogy a sport felől jönnek, de pl. az M200-ban úgy emlékszem, van rezgőmotor is, míg a komolyabb M400-ban még nincs.. a Zerge.hu-n elég jól leírják a különbségeket, de sokat kell olvasni, hogy kiderüljön, hogy esetleg arra pont nem jó, amire szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#3484) Tiger. válasza bottecchiabp (#3479) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Tök mind1. nekem van garancia levelem, azon meg ott van rajta, hogy garanciás, ezt akkor vettem amikor már a pebble gyakorlatilag megszűnt. Nyilván ha gond lesz a pénzt kapom majd vissza, de remélem sosem lesz vele gond.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#3485) Lyse válasza ZolkoW (#3483) üzenetére


Lyse
újonc

akkor most egy darabig olvasom a zerge.hu-t, köszönöm :)

korábban kinéztem egyébként az honor band 3at, hogy így első órának és próbaképp jó lehet, de sokan írják, hogy megbízhatatlan a pulzusmérése és a lépésszámolása is, de azt is sokan írják, hogy megbízható.... fene se igazodik ki

(#3486) ZolkoW válasza Lyse (#3485) üzenetére


ZolkoW
őstag

én nem kifejezetten aktivitásmérő órát kerestem, vagyis eleinte de, csak átértékeltem. kis buta karperecem van, de most kifejezetten pulzust akartam mérni, és pontosan, alkalmanként sport céllal. szóval vettem egy BT-os mellkaspántot (Polar H10), ez kapcsolódik órához vagy telefonhoz is, illetve edzőtermi gépekhez állítólag, ez kevésbé érint. szóval összelinkeltem a régi telefonommal, amit mostantól csak erre használok, és nem kell gondolkodnom, hogy vajon jól mér-e, mert az EKG sem pontosabb. ha mégis hiányát érzem, hogy a csuklómon követhessem nyomon a pulzusomat, akkor megint előjön a sportóra téma, de ha csak alkalmilag viselem, nem fontos az értesítéskezelés, ha mindig hordanám, fontos lenne, de még fogalmam sincs, hogy használnám, mivel a szokásos analóg órákat jobban szeretem hordani. csak mivel nálam a biciklizés az elsődleges, és ott nem kényelmes a csuklómat nézegetni, ezért jónak tűnik a külön telefonos megoldás.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#3487) hcs57


hcs57
őstag

A garmin fenix 3 hr most akciós az edigitalnál. Használ valaki ilyet?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3488) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok! Szeretném a xiaomi mi band 2t egy elegans kinézetű órára lecserélni. Sok pénzt sajnálnék rá, így az értékhatárt 50 ezernél húztam meg. Mivel nincs vastag karom, igy kerülném a bumszli típust, és nem is fontos a millió extra. Elsősorban meg mindig a kinézet lenne az elsőszámú szempont. Amit néztem és tetszik, az a Nokia Activité Steel, de ha több közül választhatnak, az lenne a legjobb, ezért kerestelek meg titeket, hátha tudtok segíteni.

(#3489) HUTCHDB válasza bexinho23 (#3488) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Hasznalt, uj allapotu huawei watch.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3490) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok!
Még új vagyok itt(Nekem nincs "okos órám") és őszintén szólva nem olvastam végig az eddigi HSZ-eket,viszont lenne egy kérdésem.
Rendeltem az unokámnak egy Memteq DZ09-es vekkert.Azt szeretném megtudni(valaki linkelt XDA oldalról témákat),hogy lehet ezekből valamelyiket fel varázsolni az órára?

Vagy valami más módszerrel....Hogy tudnék más kinézetet adni az órának?Mit kell telepíteni a telóra,mert a vejemnek van,de arra jó a Samu progi és rengeteg óra típus közül tud választani.
Köszönöm. :R

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#3491) this is life válasza gjoco1 (#3490) üzenetére


this is life
Ármester

Ezzel a modszerrel megprobalkozhatsz...[link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#3492) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!

Egyszerűen képtelen vagyok dönteni.
Lg watch, Huawei w2, Samsung g3 között vacilálok.
Először a tesztek, review-k alapján az lg watch-ot sikerült kizárni. Viszont a G3 és a W2 között egyszerűen képtelen vagyok dönteni és ahogy nézem a review-kat, yt videókat csak mégkevésbé tudok dönteni. Alapból azt mondanám, hogy az infók alapján a W2 jön be jobban. Viszont mindig találok egy újabb tesztet, ami elbizonytalanít. Ma pl tom's hardwer oldalán olvastam, hogy laggos, bugos, fagyogat.... máshol pedig sokkal jobb értékeléseket kap. A tudására mennék rá az órának, ebből adódóan wear 2.0 felé mennék, mint a tizen felé. De nem tudok dönteni. Használja esetleg valaki valamelyik órát? Valaki győzzön már meg egyik ill. másik felől plííííz :R

(#3493) gyemipapa válasza mézespálinka (#3492) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Vedd meg mind a hármat, próbáld ki, amelyik bejön, tartsd meg, a másik kettőt meg itthon annyiért minimum el tudod adni, amennyiért vetted, enny ;] i.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3494) gjoco1 válasza this is life (#3491) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszönöm a tippet!
Viszont egyenlőre meg vagyok lőve,mert csatlakoztattam a géphez a vekkert-telepítette is az illesztő szoftwert(újra indítottam),de még sem látja a gép. :F Úgyhogy ezt még ki kell találni mi a gond.(Nem ér az egész kütyü annyit lehet,hogy kínlódjak vele). :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#3495) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Kinéztem innen, egy Samsung Gear Sport-ot, kb 15k-val olcsóbb, mint ha itthonról rendelném meg. Van valakinek tapasztalata a bolttal kapcsolatban?

Előre is köszi! :R

www.adatfalodesign.hu

(#3496) T0mcs válasza adatfalo (#3495) üzenetére


T0mcs
tag

8 ik pop up után bezártam :)
Ha pp fizetés van akkor biztonságos.
Ha meg. nem EU akkor szorozd fel az árat 1.3 al.

(#3497) adatfalo válasza T0mcs (#3496) üzenetére


adatfalo
senior tag

Már lejárt a szerkesztési idő, amikor törölni akartam a hozzászólásom, mert utánaolvastam, és annyira megosztó az oldal minősége (sok- sok problémás rendelés), hogy inkább bele se megyek.
Megveszem itthon bestmarkt.hu-ról, vagy ipon-ról, igaz 95k, de nyugodtabb a lelkem.

www.adatfalodesign.hu

(#3498) Petroimro


Petroimro
csendes tag

Sziasztok,

Barátnőm édesapjaának van egy Huawei B0 okosórája, amivel az a baja, hogy túl kicsi neki, nem bírja leolvasni a kijelzőt szemüveg nélkül.
Meglátott egy "premium elegant okosóra" nevű készüléket és nagyon megtetszett neki, azt kérte karácsonyi ajándéknak. Nekem már a neve is nagyon russzul hangzik, félek tőle, hogy csak szívás lenne vele, felesleges pénzkidobás lenne. Tudtok erről vagy hasonó típusokról valamit? Van egyáltalán bármi használható ebben az ársávban (10e Ft alatt)? Esetleg 20e Ft-ig?
A fitness (lépésszámlálás) és értesítések (hívás, sms) funkciókat ill. természetesen óraként használja.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#3499) kisapa válasza Petroimro (#3498) üzenetére


kisapa
senior tag

Ha a facebook-on látta akkor azt felejtsd el. Én vettem egy olyat 7500Ft volt ha jól emlékszem de nekem csak arra kell, hogy munka közben rezegjen a kezemen ha hívnak mert a csengetés nem mindig oldható meg. Arra megfelel de másra nem.

(#3500) this is life válasza Petroimro (#3498) üzenetére


this is life
Ármester

20000 kornyeken a pebble van , az hasznalhato korrekt ora ,allithato betumeret , a kovetkezo ami elheto szemuvegeseknek xiaomi amazfit watch,de az dragabb , hasznalhato ora lenne meg a amazfit bip,sma q2 de a betu merete nem valtoztathato (ergo olvashatatlanul kicsi egy nem jol lato embernek). Amit meg o latott jobb elfelejteni ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.