Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) robika22


robika22
csendes tag

Sziasztok,
Okosórát kellene vennem, de nem tudom milyet, vérnyomásmérésre kellene főként. Az lenne e lényege hogy éjszaka is mérje a vérnyomást magátol bizonyos idöközönként, és figyelmeztetne ha kiugróan magas .Tudnátok mondani oylat ami ezeket tudja, vagy külön aplikációval ezt bármelyk megcsinálja? 20 körül szánnék rá. Üdv Robi :R :R :R :R :R :R

Írj PÜ-t! Az a biztos!!!

(#3802) air válasza robika22 (#3801) üzenetére


air
nagyúr

Nem létezik olyan óra, ami vérnyomást mér.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3803) gyemipapa válasza robika22 (#3801) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Órán a vérnyomásmérés parasztvakítás! Maximum kalkulál valamilyen eredményt a pulzus és a véráramlás alapján, de az minden, csak nem hiteles mérés! Ha karórával lehetne vérnyomást mérni, a fejlettebb országok jól felszerelt kórházaiban már minden betegre ilyet csatolnának. Véroxigén és pulzus mérése már megoldott ilyen elven, de a vérnyomás mérésre az elszorításos-felengedéses-pulzusfigyeléses módszernél jobbat még nem találtak, ha jól tudom.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3804) Memmaao válasza robika22 (#3801) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem Te a pulzus mérésre gondoltál. Xiaomi amazfit bip.

My name is Bond, James... Dean.

(#3805) gyemipapa válasza Memmaao (#3804) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Hát az elég gáz, ha valaki összekeveri a pulzust a vérnyomással.... :D

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3806) zozy84


zozy84
senior tag

Jól olvastam, hogy a Huawei Watch 1 és 2 is kezeli az IOS-t? És nem úgy mint a Samsung Gear s3 hogy pl telefonálni nem tudsz vele és a funkciók töredéke működik csak IPhone telefonnal.

A watch 1 mondjuk elegánsabb. A watch 2 meg jobb. Jobb aksival. De sportosabb.

(#3807) profit válasza robika22 (#3801) üzenetére


profit
junior tag

Van olyan orvosi zsebműszer, amit zavartalanul magaddal hordhatsz, és bármilyen tevékenység közben vérnyomást mér. Nem óra, hanem utólag számítógépen olvassák az eredményt. A felkart körülöleli, és 15 vagy 45 percenként felpumpálja a felfújható párnát
Szerintem messze többe kerül, mint húszezer, de próbáld meg beszerezni a selyemúton.

[ Szerkesztve ]

(#3808) gyemipapa válasza profit (#3807) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Igen, Holter, és 40 ezertől már lehet találni pl. az USA-ból ajándék oxymeterrel.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3809) air válasza gyemipapa (#3808) üzenetére


air
nagyúr

A Holter EKG, nem vérnyomás. De részletkérdés.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3810) ZolkoW válasza air (#3809) üzenetére


ZolkoW
őstag

??

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#3811) air válasza ZolkoW (#3810) üzenetére


air
nagyúr

Legalább vedd a fáradságot, hogy értelmes kérdést teszel fel! :(((
Erre mit válaszoljak?
Egyébként elég ha a barátodnak hiszel, és a Google-be beírod, hogy Holter. :U
Sajnos ismerjük a készüléket, mert a családban van és volt szívbeteg. Például a feleségem évente kétszer kap 24 órás Holtert.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3812) Memmaao válasza air (#3809) üzenetére


Memmaao
addikt

A linkelt termék egy ABPM készülék. A címben szerepel a Holter szó a NIBP monitor mellett (non invasive blood pressure monitor) Így kicsit megtévesztő. Van persze 24H Holter ABPM is, ami mind az EKG mind a vérnyomásmérő funkcióval bír, de abból egy minőségi termék más árkategóriában van. Én ABMPet nem vennék ebayen. Nem hiszem, hogy validált lenne.

My name is Bond, James... Dean.

(#3813) air válasza Memmaao (#3812) üzenetére


air
nagyúr

A linkelt terméknél a Holter szó megtévesztő, mert nem az. (eBay cím bármit elbír)
Vannak kombinált készülékek, melyek Holter (EKG mérést) és vérnyomás mérést is tudnak.
De a Holter monitor nem vérnyomás mérő. Ebben egyetérthetünk.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3814) Memmaao válasza air (#3813) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen. A Holter egy ambulanter folyamatosan működő EKG monitor.

My name is Bond, James... Dean.

(#3815) gyemipapa válasza Memmaao (#3814) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Akkor nyilván a magyar hivatalos orvosi műszert forgalmazók is tévesen használják a 24 órás vérnyomásmérőre a Holter szót, pl.:
[link]
[link]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3816) air válasza gyemipapa (#3815) üzenetére


air
nagyúr

Ha tudnak EKG-t is mérni, mert kombinált eszközök, akkor nem, ha nem tudnak EKG-t, akkor igen, hibásan használják. :K

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3817) ZolkoW válasza air (#3811) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem igazi kérdés volt, hanem kifejeztem az értetlenségem, hogy miért kell a definíció pontatlanságán ugrálni, mikor a kérdés lényege nem ez volt.
Azt nem firtatom, hogy milyen pontossággal teszi, de a leírás alapján a linkelt cucc mér vérnyomást.
Azt se firtatom, hogy mit jelent a Holter, elhiszem neked.
Csak a hozzászólásod pont azt sugallta, hogy nem nézted meg a linket, de belekötöttél a kifejezés használatába. Ha nem így volt, akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#3818) air válasza ZolkoW (#3817) üzenetére


air
nagyúr

Éppen, hogy megnéztem, és láttam, hogy vérnyomásmérő, tehát nem Holter.
Ne maradjanak már megtévesztő vagy félinformációk reakció nélkül, mert akkor beépül a köztudatba.
Ha pontatlanságot vagy félinformációt korrigálunk, az nem belekötés.
Egyeseknek meg ez a vesszőparipája, hogy aki kijavítja, az csak kötözködik. Unalmas. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3819) mazsó


mazsó
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Mi a véleményetek a DZ09 SmartWatch okos óráról? Nem találtam külön topic-ot neki (lehet nem véletlenül :D
Nekem csak telefonálásra kellene, meg esetleg egyszer-kétszer zene hallgatásra...
Nem klónt, az eredetit szeretném a következő paraméterekkel:
-CPU: MTK6260A
-Storage: RAM 128M, ROM 64M;
Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét! :R

(#3820) atike válasza mazsó (#3819) üzenetére


atike
nagyúr

Teszt - már ha erre gondoltál... :)

Szerk:
okosóra - telefonálásra meg zenehallgatásra...? :F

[ Szerkesztve ]

(#3821) Memmaao válasza gyemipapa (#3815) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen.

My name is Bond, James... Dean.

(#3822) gjoco1 válasza mazsó (#3819) üzenetére


gjoco1
addikt

Nem szeretném kedved szegni,de szerintem feljtős.Én egy hétig használtam és most ott pihen a polcomon. :F

Jelenleg Lemfo Lem9-et használok,de ezt sem sokáig. :DDD Talán egy Androidost,mondjuk Lem Pro5.Ebben az alsó középkategóriás árfekvésben.

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#3823) gjoco1 válasza mazsó (#3819) üzenetére


gjoco1
addikt

Bocs,kiszaladtam a szerk.időmből-
[link]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#3824) mazsó válasza atike (#3820) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Igen erre gondoltam, elég jókat írnak róla...
Telefont nem szeretnék vinni, akkor tudjak telefonálni az órával ha kell, csak erre használnám igazából...

(#3825) mazsó válasza gjoco1 (#3823) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Már rossz is lett, vagy ennyire nem tetszik? Nem eladó? :D Mennyi ram/rom van benn?
Amit küldtél link nagyon jól néz ki az óra rajt, jók a specifikációk, nagyon tetszik...
Ha rendelsz esetleg gondolj rám vennék én is egyet, együtt rendelhetnénk...

(#3826) gjoco1 válasza mazsó (#3825) üzenetére


gjoco1
addikt

:)

Ment PÜ.

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#3827) mazsó válasza gjoco1 (#3826) üzenetére


mazsó
aktív tag

Köszönöm, megkaptam... :R

(#3828) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok!!
A feleségemnek szeretnék egy okosórát,igazából különleges kívánságok nincsenek. Sim nem kell bele,lehetőleg kerek legyen,a vízállóság nem szükséges,de ha az,az sem baj.Ha valamikor a szíjat cserélni kell,az is pótolható legyen esetleg.
Gearbest,ali,ebay,amik számításba jöhetnek. Mennyi a keret rá?Hmmm,mivel nem tudom,hogy mennyire jön be neki,kezdésnek 20 dollár körüli értékre gondoltam.Köszönöm előre is!

Üdv: Attila

(#3829) mazsó válasza tillatrilla (#3828) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Hát nem egyszerű, rengeteg óra van ebben a kategóriában is...
Nézegess, ami nektek tetszik azt vedd meg szerintem, esetleg nézz meg róla egy tesztet...
Én is keresgélek, de minden nap más a jó, más tetszik... :B

(#3830) hrobi76


hrobi76
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, most van először okos órám.
Kaptam ajándékba egy Lemfo LEM5 Pro órát és egyszerűen nem tudom párosítani a Huawei p10 lite telefonomhoz :(
Amit az óra ajánl app-ot (Lemfo watch), azt letöltöttem, párosítottam az eszközöket, jól is működik, de folyamatosan megszakad a kapcsolat.
Amit már korábban ajánlottatok BTNotification app-ot is leszedtem, de nem igazán csinál semmit. Bt-n párosítja az órát és a telefont, de nem jelez az óra se híváskor, se sms érkezésekor, nem csinál semmit, mintha nem kapcsolódnának. Lehet hogy én csinálok valamit rosszul, nem tudom, de nagyon szeretném ha jól működne minden.
Tudna nekem valaki segíteni, hogy mit csinálhatok rosszul? Valamit még be kellene állítani?
Esetleg ajánlani olyan appot, ami stabilan tartja a kapcsolatot és jól is működik?
Lehetséges az hogy az óra a viber, messenger üzeneteket is jelezze, ne csak az sms-t?
Remélem tud valaki segíteni!
Köszönöm!

(#3831) tillatrilla válasza mazsó (#3829) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia!
Tehát elképzelhető,hogy kapok ebben az árfekvésben? Magamnak is szeretnék,de nálam az elsődleges kitétel a vízállóság,mivel szinte soha sem veszem le a kezemről a vekkert.Így azok azért jóval drágábbak...

Üdv: Attila

(#3832) mazsó válasza hrobi76 (#3830) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Pont ilyen órát nézegetünk egy fórumtárssal, hogy beszerzünk egyet-egyet.
Nagyon jók a tesztjei, műszaki paraméterei...
A tesztben is gond volt ezzel a funkcióval, a leírásban van egy oldal arról az oldalról letöltötték a szoftvert és azzal hibátlanul működött...
Ha benn vagy a sim kártya akkor se jelzi az sms-t?

(#3833) mazsó válasza tillatrilla (#3831) üzenetére


mazsó
aktív tag

Ha igazán jót szeretnél, amivel nem kínlódsz, nincsenek gondok, akkor LEMFO LEM5 pro, de már ez sem igaz láthatod az előző hozzászólásból...
Attól függ persze mire szeretnéd használni...
Leg olcsóbb ami még működik is rendesen egy darabig smartwatch dz09 4-5e Ft-tól lehet venni, de ezekkel a paraméterekkel csak, a többi hamis! RAM/ROM: 64MB/128MB - CPU: MTK6260A
Ezek olyanok elvileg, rá is kérdeztem külön...
http://www.vatera.hu/android-ios-kameras-okosora-sim-sd-kartya-feher-fekete-ezust-kave-barna-narancs-dz09-facebook-2572826999.html
http://www.vatera.hu/dz09-gsm-okosora-camera-phone-smart-watch-bluetooth-olcson-azonnal-2577736295.html

(#3834) hrobi76 válasza mazsó (#3832) üzenetére


hrobi76
csendes tag

Köszi a segítséget, melyik tesztben láttad? Esetleg van linked róla?
Nem próbáltam még meg külön sim-mel, nekem arra kellene főként hogy jelezzen ha a telefonon történik valami. Az óra által megadott app-ot használva jelezte a hívást és az sms-t is, de csak azokat, más chat programot (viber, messenger) nem, hiába telepítettem fel a programokat az órára is... Csak az volt vele a gond hogy folyamatosan megszakadt a kapcsolat :(

(#3835) air válasza hrobi76 (#3830) üzenetére


air
nagyúr

Pontosan jól látszik a tapasztalataidból, hogy ezek az Androidos (okos) órák miért nem ajánlottak.
Vagy működik, vagy nem. Vagy tartja a kapcsolatot a telefonnal, vagy létre sem jön.
Vagy az ajánlott appok éppen nem is képesek kommunikálni velük.
Ha valakinél esetleg jól működik, az nem jelenti, hogy másnak is jó lesz. Sajnos.
És igen, tudom, $100 nem kevés, ez már nem a $30-$40-os kategória, szóval ennyiért akár már működhetne is.
De ott van $50-$60 körül az Amazfit Bip vagy 90-100 körül a Pace.
Azok biztosan működnek, és komoly közösségi support van mögöttük.
Hogy a Pebble-ről ne is beszéljünk. ;]

(#3833) mazsó
"Ha igazán jót szeretnél, amivel nem kínlódsz, nincsenek gondok, akkor LEMFO LEM5 pro"

Ha jól értem, akkor te még csak most tervezel ilyen órát venni. Megkérdezhetem, hogy mire alapozod ezt a kijelentést?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3836) air válasza mazsó (#3833) üzenetére


air
nagyúr

Kicsit furcsa, hogy a topikban az első hozzászólásodban - tegnap - még érdeklődtél egy óra felől, ma, a 7. hsz-ben már másnak ajánlod. És már azt is tudod, hogy melyik hamis és melyik nem. :F
Egyébként nem hamisak, csak klónok.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3837) air válasza hrobi76 (#3830) üzenetére


air
nagyúr

Esetleg próbáltad az óra alkalmazását védetté tenni?
Ha Huawei készüléked van, akkor azon EMUI fut, ami hajlamos kidobni a memóriából bármit.
Ezért védetté kell tenni, hogy azt ne zárja be a rendszer. Lehet, hogy ezért szakad meg állandóan a kapcsolat, és mégsem az óra a bűnös, ahogy tegnap írtam.
Ha ez sem segít, akkor viszont tényleg az órával lesz gond.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#3838) mazsó válasza air (#3836) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Rengeteg tesztet elolvastam, megnéztem róla, Magyart és Angolt is, mindenhol nagyon dicsérték erre alapozom...

hrobi76
Lemfo Lem5 Pro teszt
[link]

(#3839) tillatrilla válasza mazsó (#3833) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia!

A feleségemnek néznék valami egyszerű,jó kinézetű okosórát,kerek kivitelben. SIM kártya nem szükséges,csak annyit tudjon minimum,hogy értesítéseket,bejövő hívásokat jelezze. Egy Honor 7 Lite telefonnal lenne párosítva.A vízállóság sem életbe vágó. Ezt [link] néztem neki,de annyi féle óra van,hogy hamar meguntam a keresgélést. Ez az árfekvés még a megkockáztatható szinten van.
Magamnak már erős kitétel a vízállóság. Ez milyen lehet?-> [link] Méretet nem találok róla,és az 1 éves üzemidő a cserélhető elemmel,hát passzolom...A nekem szánt az egy Honor 4X társa lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#3840) mazsó válasza tillatrilla (#3839) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Mind a kettő teljesen jó ilyen áron ha rendesen működnek...
Smart Watch V9 dz09: szíj cserélhető, elég jól néz ki, bemutató, teszt róla a linken, elvileg működő képes ;)
[link]
TimeOwner Sport Smart Watches: bemutató videó a linkre kattintva, mérete alapján nem kicsi legalábbis azon a kézen... Nehezen kelt életre :U
[link]

(#3841) tillatrilla válasza mazsó (#3840) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia!
Hát ami azt illeti,egyik sem tűnik olyan ,,normál" méretűnek.De az EX16 az tényleg egy böszme nagy óra.
Köszi!!

Üdv: Attila

(#3842) konci79


konci79
őstag

Sziasztok.
Honor Band 3,alvásfigyelést hogy lehet bekapcsolni? True sleep be van,de nem mért éjjel.Telefon repülési módban van éjjel.
Mit kell még bekapcsolni?

(#3843) kisapa válasza tillatrilla (#3841) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem nemrég volt egy eladó igaz nem teljesen ebben a kategóriában, de itt még most is elérhető. Ez tipikusan egy női óra és mindazt tudja amit szeretnél.

(#3844) VeryByte


VeryByte
őstag

Sziasztok,

Kicsit ide is illik, meg nem is.

Volt egy Honor B0 okos órám - na jó, kis túlzással -, és az tudta, hogy ha 1 órát nem mozgok, akkor szól. Váltottam egy Huawei W1-re, és jó lenne, ha lenne valami hasonló Android Wear alkalmazás.

Használ valaki ilyesmit?

Láttam egy-két alkalmazást, de egyrészt azok normál Android alkalmazások, másrészt eléggé lehúzták őket pontozásban.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#3845) mazsó válasza tillatrilla (#3841) üzenetére


mazsó
aktív tag

Üdv

Hát szívesen!
További jó keresgélést... ;)

(#3846) Sztankoo


Sztankoo
csendes tag

Sziasztok
van egy DTNO.1 D6 okosórám le szeretném venni a szíjat de van itt egy kábel. Mi a funkciója?
A wifi sérül ha bántom?

(#3847) gyemipapa válasza Sztankoo (#3846) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Khm... sajnos egy hasonló órával én is megjártam anno, mikor szíjat akartam cserélni: wifi, bluetooth illetve GSM antenna, ha jó akarsz, nem bántod...

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#3848) hrobi76 válasza air (#3837) üzenetére


hrobi76
csendes tag

Köszi, megpróbálom ;)
Azaz megpróbálnám, de nem tudom hogy kell védetté tenni :(
Tudnál segíteni?
Ezt az üzenetet írja ki a telefon is és az óra is: "Link loss"

[ Szerkesztve ]

(#3849) zeon.hu válasza hrobi76 (#3848) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Telefon beállítások - védett alkalmazások, ott kapcsold be.
Előfordulhat, hogy rejtett, akkor kereső felül.
De a recent gombot nyomva megnyílik az alkalmazás választó, lefelé húzod az alkalmazást, akkor tesz rá egy lakat ikont.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3850) hrobi76 válasza zeon.hu (#3849) üzenetére


hrobi76
csendes tag

Na most tök hülyének érzem magam...
Belementem a beállításokba, de ott nem találtam védett alkalmazásokat :(
A recent gomb az a kis négyszög ikon lenne a telefon alján, amit ha megnyomok, akkor az éppen futó alkalmazásokat hozza fel gördülő ablakban? Mert ott találtam egy lakat ikont az alkalmazás ablakának jobb felső sarkában. Azt megnyomtam és a lakatot lezárta. De továbbra is ugyanaz a helyzet, folyton megszakad a kapcsolat :(
Az órán amikor ilyenkor ki- és bekapcsolom a BT-ot, ezt írja ki: "Turn off BT when idle for using a long time" Pedig az órán is és a telefonon is ki van kapcsolva a láthatóság időkerete.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.