Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13251) benjoe1 válasza medica (#13249) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Nem alpinra kell, csak gondolotam jó lenne ha tudná az óra és egyszerűbb, megbízhatóbb lenne megnézni ezt az óra mérése alapján.
Egy Locus magassági adatfájl segítséggel a gps adatok alapján pontosabban megmondja az aktuális magasságot, mint a barométeres mérés?

Egyébként milyen típusú okosórát ajánlasz?

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#13252) medica válasza benjoe1 (#13251) üzenetére


medica
senior tag

Az Everestet sem egyszerű megmérni, elég lenne a csúcson ránézni az okosórára. Hátha ez segít kicsit: [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#13253) Badboys válasza Victoryus (#13243) üzenetére


Badboys
őstag

A magán véleményem inkább itthonról jól árasított használtat garanciával. Nem turkálok senki pénztárcájában, de és ott a de. Jó árban lévőket ki lehet fogni garanciával. Félre értés ne essék nem lebeszélni akarlak.

(#13254) bajnokpityu válasza benjoe1 (#13251) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem minden órám pontosan mérte az emelkedéseket. a barometrikus mérés általában meg szokott halni minden készülékben, legyen garmin, samu.
GPS abszolút értékben nem pontos, de az emelkedéseket jól mérte.4 készülék 1méteren belül volt, ettől nem félnék. persze ezek mindegyike jó alaprajzi értelemben vett koordinátában.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13255) zkosaras válasza stigma (#13214) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Jól döntés szerintem! Én sem tudtam rászánnni magam új Wear OS eszköz vásárlására pedig nekem még sima Tiwatch E-m van. A Snapi 3100 sok újítást/javulást nem hozott, a 4100/4100+ jobbnak tűnik, de szoftver (Google) oldalról is nagyobb támogatásra lenne szükség.

(#13256) stigma válasza zkosaras (#13255) üzenetére


stigma
addikt

Hi, hát azért a Wear sokat fejlődött, nekem volt Moto360 1 és 2nd genem is, és Tichwatch E is amin neked, viszont azért már kell az 1GB ram neki szerintem még hosszútávon vettem észre akadást is.(ha kellett újrahúztam az órát 5-10 perc alatt)
Snapi 4100 elvielg 80%-al kevesebbet fogyaszt majd mint elődje, szóval én inkább megvárom a felhozatalt mi lesz év végén vagy jövöév elején.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13257) xkoti


xkoti
senior tag

Sziasztok a napokban almáról androidra váltottam :D (huawei p30 pro)
Az iphone-nál nem volt kérdéses hogy apple watch androidba pedig kicsit el vagyok tévedve.
A leginkább kiszemeltem xiaomi amazfit gts a forma világa nagyon tetszik kompromisszumokkal ugyan de arról le tettem hogy órán tudjak az értesítésre reagálni szóval a diktálás és az hogy fel tudjam venni a hívást már elengedtem.
De ha van javaslat szívesen meghallgatom.
Személy szerint ebben az ár kategóriában nem igazán találta más varriánst vagyis de linkelem urak Oppo okosóra de sehol nem találok infót hol kapható és a cikkek is az árakat össze vissza írják :D Jah igen a link-> [link]

KO

(#13258) snowdog válasza Badboys (#13246) üzenetére


snowdog
veterán

Aliról rendelni ma már eléggé kérdéses. Kb jó esetben 2 hónap mire ide ér.

Ez nem teljesen így van. Mostanában megint elkezdtem az Ali-ról rendelgetni, és többnyire 1 hónap alatt megkapom a csomagokat. Sőt, ha európai raktárukból jön, akkor meg kb. 2 hét. Bár általában itt több a postaköltség. Akinek sürgős, annak megéri.

(#13259) snowdog válasza snowdog (#13258) üzenetére


snowdog
veterán

Nagyon sok esetben a csomag elég gyorsan Magyarországra érkezik, és itt dekkol valamelyik csomagrendezőben.

Néhány példa:
Rendelés............megkaptam
Oct. 24 2020.......2020.10.30. GLS futár
Oct. 21 2020.......2020.10.30. GLS futár
Oct. 14 2020.......2020.11.04.
Oct. 13 2020.......2020.11.11.
Oct. 08 2020.......2020.10.20. GLS futár
Oct. 06 2020.......2020.11.07.

További érdekesség:
Rendelés............M. országra érkezett....megkaptam
Sep. 27 2020......2020.10.12..................2020.10.27.
Sep. 27 2020......2020.10.28..................2020.11.04.
Sep. 23 2020......2020.10.12..................2020.10.27.

(#13260) Badboys válasza snowdog (#13258) üzenetére


Badboys
őstag

Örülök, hogy neked így működik. Nekem viszont kicsit más a gyakorlati tapasztalatom. Akinek nem sürgős netán ezt akartad írni? Nekem van olyan ami augustus végén rendeltem és bolyong valahol a világban

(#13261) Badboys válasza xkoti (#13257) üzenetére


Badboys
őstag

Szvsz "Wear 2500 processzor" ezt a vonalat ma már elkell engedni. Nekem is volt ezzel a processzorral nem győzött meg. A linkelt oldal nem egészen megbízható tesztelő.

(#13262) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

No, végül nem vettem gagyit, ha már 11.11-es akciók vannak az Alin... Stratos lett belőle :D Az tetszik, van támogatása, meg ha nem jön be mégse, majd eladom, mint a Bip-et.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#13263) Dwatti válasza xkoti (#13257) üzenetére


Dwatti
addikt

Nézd meg ezeket is :
Huawei watch Fit
Garmin venu sq

[ Szerkesztve ]

(#13264) snowdog válasza Badboys (#13260) üzenetére


snowdog
veterán

Nem, úgy értettem ahogy írtam. Persze kivételek mindig vannak!
Akinek nem sürgős, az rendeljen a kínai raktárakból, és akkor jó eséllyel 3-4 hét alatt megkapja (ingyenes szállítással). Akinek meg sürgős, az rendeljen az európai raktáraikból (már amit lehet), ahonnan 1-2 hét alatt megkapja, csak ilyenkor kb. 1000 Ft-os szállítási díjjal számoljon. Csak halkan jegyzem meg, ha egy itthoni üzletből rendelek futárral szállítással, ami lehet hogy itt van pár km-re, akkor is 1000-2000 Ft szállítási díjat fognak kérni.

Természetesen karácsony közeledtével biztosan nőni fog a szállítási idő, mind Kínából, mind az EU-ból, mind itthonról.

[ Szerkesztve ]

(#13265) xkoti válasza Dwatti (#13263) üzenetére


xkoti
senior tag

Dwatti:

Az lesz az ez le maradt a Huawei watch fit is fel került a listámra egész jó áron van a másikat sajnos nem ismere mint márka de nekem kicsit sok is az ár :D

Badboys:

Hirtelen azt az oldalt találtam csak meg akartam nektek mutatni, hogy ez az óra így hirtelen nem is tűnt rossznak.

Annyira nem vagyok jártas de a proicval mi a probléma ? Nagyon régi ? :D

Illetve akkor már Xiaomi amazing fit vagy inkább Huawei watch fit.

Nekem ami inkább lényeges az az értesítés lenne hisz a telefon számomra picit nagy ezért mindig belső zsebben hordom, az órára rá nézve pedig ha pittyen sokkal egyszerűbb és kényelmesebb megnéznem az értesítéseket.
Előny lenne a kártyás fizetés akár órával is de az lehet már én akarok túl sokat. :DDD

KO

(#13266) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok

Keresnék egy olyan órát, karkötőt vagy ilyesmit, ami alkalmas lenne arra, hogy össze legyn kötve a mobilommal, jelezze hogy ha hívnak, ha üzi jön vagy email, és össze legyen kötve egy BT fülessel is amin azonnal fel is vehetem ha akarom.

Erre a legjobb egy huawei talkband lenne, de abból amennyire tudom nincs friss és a füles része is elég fura volt a korai modelleknek én nem tudtam megszokni hogy össze van nyomva a gumis rész hogy a tokba férjen és ha kipattintottam nekem nem állt úgy helyre egy idő után hogy stabil legyen a fülemben.

Ezt váltanám ki egy órás / pántos / tws megoldással.

Tudtok esetleg valamit erre? xiaomi is jöhet meg ami épp van.

kösöznöm!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#13267) Badboys válasza xkoti (#13265) üzenetére


Badboys
őstag

Igen ez már régi és fénykorában sem volt meggyőző. A kártyás fizetés sem igazán működik sajnos. Talán 1-2 óra ami képes rá a többség buherálással vagy úgy sem. Ahogy olvastam már a Curve kártyákkal sem működik. Amennyiben venni akarsz mindenképp alapos utánjárást igényel Valóban nem túlzottak az igényeid, de még mindig azon a véleményen vagyok, hogy nézz szét a hirdetések közt. Találni korrekt hirdetést ami nem elrugaszkodott a valóságtól. A noname órákkal csak a csalódás lesz. Itt is érdemes vissza olvasni mert sokan kérdezik, hogy mit vegyenek és vannak jó javaslatok.

[ Szerkesztve ]

(#13268) xkoti válasza Badboys (#13267) üzenetére


xkoti
senior tag

Tudom tudom. Őszinte leszek én annó ezért szerettem az apple watch-et mert minden igényemnek megfelelt igaz horribilis árat kérnek érte.
De gondoltam ideje lenne egy okosóra is android ide vagy oda viszont így, hogy mondod régi akkor már offolom is esélyes lesz akkor az általam fel sorolt kettő okosóra :D
Egyébként is ilyen vagyok hogy mindig utána nézek majd ha el akadok, itt mindig kapok segítséget amiért hálás szoktam lenni :D

KO

(#13269) Dwatti válasza xkoti (#13265) üzenetére


Dwatti
addikt

Amazfit GTS, vs Huawei Watch Fit vs Garmin venu ?
Amazfit nagyobb képernyőfelbontás, NFC (bár valószínű itthon nem tudod használni )
3-4 nappal hosszabb az akkumulátor idő
Van barométer

Huawei watch fit :
- Van útvonalkövetés
- Vér oxigéntelítettség érzékelés
- tresszkövető algoritmus
- Jobb mobil alkalmazás

Garmin Venu Sq
- Pontosabb sport és egyéb adatmérés
- Jobb mobil alkalmazás (+Strava kompatibilis)
- Használható NFC
- Body batteriy™ Energia figyelés
- Folyadékbevitel naplózás
- balesetet érzékelés
-- Vér oxigéntelítettség érzékelés
- tresszkövető algoritmus
- Minőségibb kialakítás
- mindig bekapcsolt kijelző
-ANT+

[ Szerkesztve ]

(#13270) xkoti válasza Dwatti (#13269) üzenetére


xkoti
senior tag

Köszönöm jelenleg a pénztárcám kicsit karcsúbb ezért valószínűleg a Huawei Watch Fit lesz a nyerő :D de még szét nézzek de már az segítség hogy így leírtad a pozitív dolgokat :R

KO

(#13271) Dwatti válasza xkoti (#13270) üzenetére


Dwatti
addikt

Az is jó választás de ha elengednéd a szögletes formát akkor Honor magic watch2 jobb választás lenne. 42- 49 e körül kapható

[ Szerkesztve ]

(#13272) BBéci válasza Dwatti (#13269) üzenetére


BBéci
titán

"tresszkövető algoritmus"
Az meg mi?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13273) Dwatti válasza BBéci (#13272) üzenetére


Dwatti
addikt

Lemaradt egy S...

(#13274) BBéci válasza Dwatti (#13273) üzenetére


BBéci
titán

Kétszer! :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13275) Dwatti válasza BBéci (#13274) üzenetére


Dwatti
addikt

Igen, másodszorra csak átmásoltam :DD Nálam néha van ez igy amikor gyorsan akarok írni.

(#13276) xkoti válasza Dwatti (#13271) üzenetére


xkoti
senior tag

Épp most nézem elvileg 42mm is van már pedig nekem nem vastag a csuklóm :D
A festina karórám is a körül van és határ eset :D
El gondolkozok köszönöm az ajánlásokat :D

KO

(#13277) scyllarus válasza xkoti (#13276) üzenetére


scyllarus
veterán

A 42mm-esben nincs BT hívás és karcsúbb az üzemidő, így mérlegeld.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#13278) tibike8 válasza xkoti (#13276) üzenetére


tibike8
őstag

Én pár napja vettem egy fekete 46-ost ebből és nekem is elég vékony a csuklóm/karom. Bementem egy Mediába és felpróbáltam. Nagyon jól áll a 46-as. A feleségem szerint is. Főleg egy fekete bőr szíjjal. :K

(#13279) Alyx01


Alyx01
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a két óráról?
Safako sb720
KW10 Kingwear

Hasonló árban tudnátok ajánlani valami megbízható csajos órát?
Köszönöm

(#13280) Dwatti válasza Alyx01 (#13279) üzenetére


Dwatti
addikt

Safako sb720 [link]
"Okosóra mérete: 14.8 x 12 x 13.5 mm
ez elég érdekes méretezés...." :Y

[ Szerkesztve ]

(#13281) Dwatti válasza Alyx01 (#13279) üzenetére


Dwatti
addikt

Csajos óra olcsóbb nem nagyon van, esetleg Amazfit Gts vagy
Huawei watch fit amit érdemes használni is.

(#13282) Alyx01 válasza Dwatti (#13281) üzenetére


Alyx01
csendes tag

Azok nem tetszenek neki. Esetleg ez?

https://m.alza.hu/smartomat-sparkband-arany-d5811251.htm

(#13283) Dwatti válasza Alyx01 (#13282) üzenetére


Dwatti
addikt

Arra jó, hogy mutassa az időt meg az értesítéseket de szerintem sürün kell tölteni, eü adatokat meg nem szabad komolyan venni.

(#13284) Alyx01 válasza Dwatti (#13283) üzenetére


Alyx01
csendes tag

Akkor nincs ötletem. :O
Köszönöm.

(#13285) scyllarus válasza Dwatti (#13283) üzenetére


scyllarus
veterán

Még az értesítésekkel is lehet gond, sok olcsóbb óránál fix lista van a választható appokból, tele kínai alkalmazásokkal, amiket itthon úgysem használ senki. Mondjuk FB, messenger, sms, hívás többnyire van.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#13286) Dwatti válasza Alyx01 (#13284) üzenetére


Dwatti
addikt

Ami már legolcsóbban használható az a Honor magic watch2 42mm
Vagy valamelyik aktivitás mérő karperec

(#13287) CHIPman válasza Alyx01 (#13284) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Amazfit Bip S rózsaszínben/fehérben esetleg? Vagy Amazfit GTR 42mm, Honor Watch Magic 42mm, de ezek magasabb árkategóriában vannak.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13288) Alyx01 válasza CHIPman (#13287) üzenetére


Alyx01
csendes tag

Köszi, megnézem.

(#13289) CHIPman válasza Alyx01 (#13288) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Honor Magic Watch 2 42mm-re gondoltam, de az első verzió is jó lehet akár.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13290) Hrabovszki


Hrabovszki
csendes tag

Sziasztok
most vettem egy új Amazfit Band 5-öt, egy Redmi7-el próbálom párosítani (MI Fit-el is).Nem sikerül, a bluetooth látja, de azt írja leválasztva a Band meg kéri hogy "Pair first". Nem tudom mi a köv. lépés nem haladok, mit csinálok rosszul?

(#13291) xkoti válasza scyllarus (#13277) üzenetére


xkoti
senior tag

Nah ezt nem tudtam :D köszönöm az infót.

tibike8:

Itt ahol lakom Szentes nem igazán van ilyen üzlet ezért is rendelek többnyire internetről mert itt nem sok minden van :D
Szóval az, hogy felpróbáljam sajnos kiesett de már ez is segítség hogy leírtad a véleményed :D

KO

(#13292) scyllarus válasza xkoti (#13291) üzenetére


scyllarus
veterán

Bejössz Szegedre, és a Mediában megteheted.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#13293) xkoti válasza scyllarus (#13292) üzenetére


xkoti
senior tag

Igen de jelenlegi helyzetben a busz nem igazán játszik :)

KO

(#13294) scyllarus válasza xkoti (#13293) üzenetére


scyllarus
veterán

Jaja, elfelejtettem.
Én február óta szinte ki sem megyek otthonról, kiment a fejemből.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#13295) HKorn


HKorn
addikt

Xiaomi Mibro Air új okosóra [link]

Milyen finoman lenyúlták a Honor MW2 számlapját, meg az app is full a Health app kinézete.

Run&Ride

(#13296) scyllarus válasza HKorn (#13295) üzenetére


scyllarus
veterán

Lehet, hogy benne vannak a Honort megvásárló konzorciumban, és előre dolgoznak. :DDD

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#13297) tibike8 válasza xkoti (#13291) üzenetére


tibike8
őstag

Szegeden vagyok. A környék nem olyan nagy távolság. HMVHelyen van Euronics. De mindenkinek más a sok :) Bár ha nincs kocsi akkor megértem.

[ Szerkesztve ]

(#13298) BBéci válasza xkoti (#13293) üzenetére


BBéci
titán

Nem árt az óvatosság, de túlzásba sem kell vinni! Feleségem minden nap vonattal és metrópótló busszal utazik a munkahelyére, majd haza. Mindkettő igencsak tömött szokott lenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13299) xkoti


xkoti
senior tag

Szomorú helyzet akár honnan nézem sajnos a munkámra is kihatással volt.
Viszont haver általában szokott menni így ha csak ketten leszünk a kocsiba teljesen más mint egy tömöt buszon :D

KO

(#13300) cotag


cotag
senior tag

Srácok, a Honor magic watch 2 vagy a Honor Watch GS Pro....?
Melyik a jobb óra?
Ha az árát nem nézzük most, akkor melyiket vennétek meg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.