Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12501) Dwatti válasza balu1977 (#12500) üzenetére


Dwatti
addikt

Akkor a magyar bankok elmehetnek melegebb éghajlatra!

(#12502) BaLee válasza Dwatti (#12501) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy csak a bankok sara, a google is benne lehet, hogy még nem elérhető nálunk. Nem prio nekik. Érdekes módon az Apple Pay működik sok helyen már több mint 1 éve pedig nekik sem vagyunk piac annyira...

Viszonylag friss cikk: [link]
"A Google dublini központját is megkerestük a témában, ám egyelőre nem kívántak hivatalos tájékoztatást adni azzal kapcsolatban, mikorra várható az érintéses mobilfizetési megoldásuk bevezetése Magyarországon."

(#12503) HKorn válasza Dwatti (#12499) üzenetére


HKorn
addikt

Ez mivel lesz jobb mint egy Honor MW2, vagy egy Amazfit GTR 2? Árban talán minimálisan, viszont se önálló zenelejátszás, se BT telefonálás.

Run&Ride

(#12504) Dwatti válasza HKorn (#12503) üzenetére


Dwatti
addikt

Annál nem lesz jobb.
Ez a kezdő ár, biztos lejebb megy, Egyszerű forma. Meg ha müködne az NFC is. Akkor népszerű lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12505) celf


celf
őstag

a samsung galaxy watch active2-re kijött VO2 max mérés csak nekem hiányzik az update után is?
valamiféle szar van a palacsintában, úgy tűnik

(#12506) celf válasza celf (#12505) üzenetére


celf
őstag

sőt igazából akkora bug van a Tizenben már megint mint a ház.
Wearable App-on keresztül fel lehet rakni a widgetek közé a Blood Oxygene-t, el is lehet menteni, de ha újra belépek a widgetek közé már nincs ott.

(#12507) Dwatti válasza celf (#12506) üzenetére


Dwatti
addikt

Lehet csak sport tevékenység közben (futás) fog elemezni.
Másképpen nem is látom értelmét.

(#12508) scyllarus válasza Dwatti (#12507) üzenetére


scyllarus
veterán

Huawei órákban is kell megadott hosszúságú sporttevékenység, anélkül nincs VO2max. Ha ezt megcsinálom, utána benne van az összesítésben.
Nyilván ezt nem lehet kézzel indítani, ahogy írtad, sok értelme nem lenne.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12509) Dwatti válasza scyllarus (#12508) üzenetére


Dwatti
addikt

Igy van, az óra nem egy orvosi labor.
VO2max Maximális oxigénfelvétel
Ez egy becsült érték terhelés alatt

(#12510) celf válasza Dwatti (#12507) üzenetére


celf
őstag

Most amugy az van, hogy van Blood Oxygene Level widget a Galaxy Wearable appban a telefonon. Hozzáadom az órához, elmentem, kilépek aztán vissza, és eltűnik.

Vo2max: Ok, de miert nincs egy indikatora ennek? egy tip, vagy suggestion vagy barmi.

+az update óta enyhén bugos: ha szamlappal lefele lerakom, nem kapcsol ki a folyamatos pulzusmeres, vagyis nem erzekeli, hogy nincs a csuklomon igy nem rakja magat "stand by"-ba.
ha ujrainditom, behoz egy standard mutatos warch face-t, hiaba volt masra allitva a shot down elott. ha valtani akarok watch face-t meg azthiszi h. arra van allitva, amit szeretnem h. mutasson

[ Szerkesztve ]

(#12511) Dwatti válasza celf (#12510) üzenetére


Dwatti
addikt

Blood Oxygen /Vo2max mérés nem ugyan az. Egyik mért % os adat másik csak egy. becsült érték teljesítmény /pulzus alapján.
........
+ Bug: Ezért is nem szeretjük a Samsungot

[ Szerkesztve ]

(#12512) Dwatti


Dwatti
addikt

Az optikai pulzusmérés "pontosságához egy érdekes kísérlet: Fenix 6 pánttal, a másik kezemen egy Forerunner 745 optikai méréssel. Ez lett belőle."
Forrás :Péter Magyar - Garmin. hu

(#12513) HKorn válasza Dwatti (#12512) üzenetére


HKorn
addikt

Érdekes, gyakorlatilag innentől fogva felseleges a mellkaspánt annyira minimális az eltétés, illetve interval, vagy HIIT edzéshez lehet szükséges a gyors pulzusváltozások miatt.

Run&Ride

(#12514) anrb válasza Dwatti (#12512) üzenetére


anrb
aktív tag

A teszt pont azt az eredményt hozza, amit a Garmin látni szeretne. :)
Pici csalással: Egyrészt egyenletes a terhelés, másrészt átlagot mutat a táblázat. A diagramon még így is láthatóak az oHRM mérés tüskéi.

[ Szerkesztve ]

(#12515) HKorn válasza anrb (#12514) üzenetére


HKorn
addikt

Miért a Garmin nem érdekelt benne, hogy a mellkaspántjait is el tudja adni? Ez a teszt pont azt erősíti meg amit eddig lehetett már tudni a korszerűbb optikai pulzusmérős óráknál, hogy egyenletes terhelésen teljesen megbízható adatokat adnak, egyedül a gyors változásokat nem tudják jól lekezelni (még)

Run&Ride

(#12516) anrb válasza HKorn (#12515) üzenetére


anrb
aktív tag

Szerintem a tartozékon kevesebbet keresnek.
Fiziológiai okokból mindig lesz késleltetés a PPG szenzoron a véredények méretbeli változása miatt.

(#12517) Dwatti válasza anrb (#12514) üzenetére


Dwatti
addikt

Szerintem meg arról szól hogy amatőr sportolónak kerékpár / futásra elég lehet egy jó pulzusmérő óra is.

[ Szerkesztve ]

(#12518) bajnokpityu válasza Dwatti (#12517) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen. De ezt azért tudtuk korábban is. Késik pár másodpercet, de ennyi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#12519) belovary


belovary
senior tag

A mellkaspánt nagyon sok sportolónak jól jön! Én nem vagyok élsportoló, de nekem is jól jön, ugyanis az órát nem minden esetben tudom hordani. Sok ilyen sport van, hogy a csuklódra nem tudod feltenni, mert kesztyű van rajta, vagy fennáll annak a veszélye hogy rommá töröd ha esel. De sok sport van, ahol nem lehet semmilyen ékszer rajtad. Szóval a mellkaspánt nagyon is jól jön, ami rögzít mindent. Hamarosan veszek okosórát, és speciel én csak olyat veszek, amely kompatibilis mellkaspánttal is.

(#12520) HKorn válasza belovary (#12519) üzenetére


HKorn
addikt

Mellkaspánt hogy rögzít mindent? Távolság, lépésszám, idő, kalória? Mert hogy pulzust rögzít az oké. Vagy vannak ilyen melkaspántok is már?

Run&Ride

(#12521) Dwatti


Dwatti
addikt

Sokan meg pont nem szeretik a mellkaspántot, mert zavarja őket
Meglehet nézni egy futóversenyen milyen kevessen hordanak.
Akinek kell hordja, jobb pulzus mérés meg laktát küszöb számítás.
De nekem böven elég a megközelitőleges pulzus adat. Átlag, meg a max és nyugalmi érdekel. Nekem az a fontos hogy az 5.zónába minél kevesebb időt töltsek.

(#12522) Dwatti


Dwatti
addikt

Megint ki offoltuk az okosórákat.
Valaki írhatna már véleményt az "olcsóbb" vagy sim kártyás órákról, mennyire használhatóak. Milyen a térerő, hangminőség stb.
pl: itt egy sim kártyás újdonság

LEMFO LEM12 Pro
vagy a
OUKITEL Z32

[ Szerkesztve ]

(#12523) Dwatti válasza Dwatti (#12522) üzenetére


Dwatti
addikt

(#12524) anrb válasza Dwatti (#12522) üzenetére


anrb
aktív tag

Szerintem kevesen választanak 150-200 USD-s nettó áron B/C kategóriás kínai gyártótól (ilyen a Kospet, Zeblaze is) órát. Akkor már inkább Mobvoi Ticwatch. Igaz, az drágább, de minőségibb darab. Volt szerencsém egy Ticwatch Pro-hoz (eSIM, dual layer kijelző), a WearOS kivételével tetszett.

Nekem most az Amazfit Neo jön be: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12525) anrb válasza HKorn (#12520) üzenetére


anrb
aktív tag

Meg lehet oldani, de megkérik az árát. Ez nyilván már nem konzumer igény: [link]
Egyszerűbb egy övtáska az órával + karpánt/mellkaspánt a kontakt sportokhoz.

(#12526) scyllarus válasza Dwatti (#12522) üzenetére


scyllarus
veterán

Oukiteltől nem vennék semmit, mobilfronton ismertek a hangzatos specifikációkkal eladott, de gagyi használati értékű cuccaikról.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12527) HKorn válasza scyllarus (#12526) üzenetére


HKorn
addikt

Én se vennék ilyen másod-harmadosztályú kínai gyártótól órát, mert ugye itt nem csak a hardver a lényeg, hanem az app is legalább annyira fontos, az pedig némelyik A kategóriás gyártónál is necces, nemhogy ezeknél.

Run&Ride

(#12528) Cyborg válasza anrb (#12524) üzenetére


Cyborg
őstag

Jó kis régi Casio feelingem lett tőle, nagyon cuki :)
...kár, hogy utálom a mi fitet :)

(#12529) Anne96


Anne96
friss újonc

Sziasztok!

Okosórát keresek, nagyon sokat megnéztem már.
Ami tetszett :

Zeblaze thor 5 pro
Kospet prime
Lemfo lem 12 vagy pro
Kospet Hope

Viszont az a problémám, hogy mind nagyon nagy egy női kézre. Olyat keresek ami nagyjából azokat tudja, mint a fentiek, kb ilyen árban van, de nem ilyen bumszli.

Ha valaki tudna segíteni azt előre is köszönöm! :)

(#12530) anrb válasza Anne96 (#12529) üzenetére


anrb
aktív tag

Szia! A listában szereplő órák mindegyike androidos. Ezek erőforrásigénye miatt kompromisszumot kell kötni használhatóságban/akkuidőben/méretben.
Szóba jöhet esetleg némelyik Fossil modell.
Ha ragaszkodsz az okosórákhoz (azaz programokat akarsz rajtuk futtatni), akkor marad a Samsung Galaxy Watch3/Watch Active2 (Tizen), Fitbit Versa2-3/Sense (FitbitOS), Apple Watch 40mm (watchOS) esetleg Garmin (ConnectIQ).
Ha viszont elegendő egy aktivitásmérő + üzenet értesítés funkcionalitás, akkor sokkal nagyobb a merítési lehetőséged (pl. Amazfit vagy Withings modellek)

[ Szerkesztve ]

(#12531) Dwatti válasza Anne96 (#12529) üzenetére


Dwatti
addikt

Pár funkciót engedj el pl sim kártya
Akkir esetkeg Honor magic watch 2 42mm
vagy Amazfit gtr 42mm

(#12532) Badboys


Badboys
őstag

Nem akarok offolni,de nem tudom máshol föltenni a kérdést. Miután ledoktorált a Huawei watch2 és nem javítható, ma fölhívott a szerviz, hogy csere ajánlata lenne egy Honor GT 2 re. Csakhogy nem egy ligában játszik a két óra. Sem árban sem szoftverileg. Az egyik zárt rendszer a másik wear. Kérdésem a következő lenne garanciális esetben ilyenkor mi van? Mert ugye mint írtam árban nem egy csoport a két óra. Ezzel a csere ajánlattal én anyagilag rosszul járok szerintem. A Huawei 2021 márciusban lett volna 2 éves. Ezt figyelembe kell venni vagy nem. Különben is már vettem egy Samsung watch3 at. A Honor meg eladhatatlan. Köszönöm, ha valakinek ezzel kapcsolatban van konkrét javaslata. Netán ismeri a törvényt erre vonatkozóan. Jöhet privátban a segítség, hogy ne szemeteljem a fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#12533) Dwatti válasza Dwatti (#12531) üzenetére


Dwatti
addikt

:Y Bocsi az elírásokért.

(#12534) vilmose33 válasza Badboys (#12532) üzenetére


vilmose33
őstag

Szerintem meg akarnak vezetni. Vagy ugyan olyan terméket vagy az árát kell vissza adni. Azért várd meg a többiek véleményét is. Fogyasztó védelmet esetleg kezd el mondani nekik ha legközelebb beszélsz velük, hátha észhez térnek. Nehogy már te árulgasd a bent ragadt árukészletet.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#12535) net91


net91
senior tag

Van valakinek tapasztalata ezzel az órával kapcsolatban?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#12536) celf válasza Dwatti (#12512) üzenetére


celf
őstag

ez mozgás közben volt?

szaturáció mérés és vo2 max tudom h nem ugyanaz, csak a bugosság szemléltetéséhez írtam h. durván béna

(#12537) sutatokisr


sutatokisr
tag

Sziasztok,

Coros Pace 2-ről van esetelg valakinek már személyes tapasztalata?

teszteken egész jókat írtak róla

(#12538) Memmaao válasza anrb (#12524) üzenetére


Memmaao
addikt

Ez a neo mekkora Instinct copy! Vagyis Casio copy, mint az Instinct is. Nekem is tetszik.

My name is Bond, James... Dean.

(#12539) Dwatti válasza celf (#12536) üzenetére


Dwatti
addikt

A cikk futás közben volt.

Azért írtam hogy nem ugyan az a kettő mert az óra szeritem csak a Vo2max - ot kalkulálja.

(#12540) Dwatti válasza net91 (#12535) üzenetére


Dwatti
addikt

Elég új a magyar piacon szerintem még nem nagyon van de elödjével már volt itt is tapasztalat (move ecg)

(#12541) szpeti40 válasza net91 (#12535) üzenetére


szpeti40
addikt

Én pont most vettem Move ECG-t, a ScanWatch kicsit drága nekem, majd ha lejjebb megy az ára :B

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#12542) anrb válasza Badboys (#12532) üzenetére


anrb
aktív tag

PM ment.

(#12543) Anne96 válasza anrb (#12530) üzenetére


Anne96
friss újonc

Köszönöm szépen a segítséget! Igazából azért néztem androidos órát, mert az olcsóbb, esetleg kínai órák közül azok tudnak a legtöbbet. A leginkább lényeges az lenne, hogy lássam a hívásokat, alkalmazás értesítéseket, messenger üzenetek előnézeteit, tulajdonképpen, hogy az óráról is tudjam vezérelni a telefont, és stabil legyen a kapcsolat. Huawei telefonom van amúgy. 🙂

(#12544) Dwatti válasza Anne96 (#12543) üzenetére


Dwatti
addikt

Szerintem válassz a telefonod mellé Huawei /Honor órát.
Minőségben és üzemidőben is jobb mint a felsorolt androidos órák. Van 42 mm nőiesebb méret is.
Árban sem sokkal drágább 45-55 e körül.

[ Szerkesztve ]

(#12545) Anne96 válasza Dwatti (#12531) üzenetére


Anne96
friss újonc

A sim kártya nem létfontosságú, köszönöm szépen, megnézem.

(#12546) zagloba


zagloba
aktív tag

Első okos-órámat keresem.
Kocogáshoz kellene. Jó lenne ha kocogás közben jelezne ,hogy gyorsítsak v. lassítsak!
Jó lenne ha tudnátok ajánlani olyat amihez nem kell vinni magammal a telefont. De jöhet olyan is aminél vinnem kell!
Még esetleg jó lenne az alvásfigyelés, ébresztés!
Nem akarok róla telefonálni.
Androidos telefonom van.
Köszi a segítséget! :R

(#12547) scyllarus válasza zagloba (#12546) üzenetére


scyllarus
veterán

Hát kellene egy keret, amit ráköltenél. Árban lefelé Garmin, Polar, Samsung, Huawei/Honor, Xiaomi, van típusválaszték bőven.
Sportszempontból az első kettő.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12548) zagloba válasza scyllarus (#12547) üzenetére


zagloba
aktív tag

40-50e a lélektani határ! :)

(#12549) balu1977 válasza zagloba (#12546) üzenetére


balu1977
senior tag

Stratos 3

(#12550) Badboys válasza vilmose33 (#12534) üzenetére


Badboys
őstag

Köszönöm a javaslatod igen valóban az anyagi vissza térítés lenne számomra az opció. Elolvastam a fogyasztóvédelem le írását ebben az esetben mi a megoldás. Valóban nem szeretnék a csere termék eladásával bajlódni. Nem hiszem, hogy egyszerű eladni a mai helyzetben ezeket a termékeket. Pl a párom nem használt garanciális Honor 5 jét sem tudom eladni. Akkor még egy nyűgöt vennék a nyakamba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.