Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) scyllarus válasza Csocsesz75 (#12100) üzenetére


scyllarus
veterán

Az Egészség, és semmit nem tudsz állítani a rezgéssel kapcsolatban.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12102) Black_Raven válasza Csocsesz75 (#12100) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Nincs egyéni rezgés, az órán lehet állitani a rezgés erejét(nincs.lágy,erős)de ez mindenre érvényes lesz..

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12103) Csocsesz75 válasza scyllarus (#12101) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Mi van, 1 rövid vagy 1 hosszú rezgés és kész?

(#12104) Csocsesz75 válasza Black_Raven (#12102) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ez az erős pêldául hány másodpercig tart?

Rezgő gépek mellett dolgozom és egyetlen rezgés nekem kevés sajnos.

(#12105) Black_Raven válasza Csocsesz75 (#12104) üzenetére


Black_Raven
veterán

Kb 1mp, hívásnál rezeg többet, vagyis amíg föl nem veszem. Simán érezhető a rezgés, igaz sosem dolgoztam rezgő gépek mellett. :( De sztem a Xiaomik erősebben rezegnek, legalábbis a perecek tuti.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12106) scyllarus válasza Csocsesz75 (#12103) üzenetére


scyllarus
veterán

Órafüggő, a Magic Watchon pl. semmit nem tudsz állítani az órán sem.
Simán csak rezeg és kész. Nem tudom, milyen órával használnád. Az újabbakon van talán valami, de nem az appban.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12107) Csocsesz75 válasza Black_Raven (#12105) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ja, egy Mi Band 4 van a kezemen, ez elég jó. Meg úgy konfigurálom ahogy akarom a rezgést, ez nekem nagyon fontos.

Köszönöm a tájékoztatást.

(#12108) Csocsesz75 válasza scyllarus (#12106) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Akkor maradok Amazfit vonalon, köszi neked is.

(#12109) Black_Raven válasza Csocsesz75 (#12108) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szivesen.
@scyllarus: a MagicWatch2-n állitható, igaz én alszom tovább a rezgésre, azt álmodom, maszírozzák a kezemet. :D

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#12110) scyllarus válasza Black_Raven (#12109) üzenetére


scyllarus
veterán

Sejtettem, mert tervben van egy váltás Huawei Watch Fit/Honor Watch ES vonalon, és ott mintha olvastam volna róla.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12111) Csocsesz75 válasza scyllarus (#12110) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Arról a kettőről is néztem már videókat mert nekem is tervben van de a hozzátartozó appban megintcsak nem volt sehol a rezgés konfigurálására lehetőség.

(#12112) scyllarus válasza Csocsesz75 (#12111) üzenetére


scyllarus
veterán

Mivel az app ugyanaz. Az összes Huawei/Honor óra/karkötő/mérleg/pulzusmérő ugyanazt az Egészség appot használja.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12113) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
8 éves gyereknek keresek olyan órát amibe helyezhető sim kártya és okostelefon nélkül tud hívást fogadni.
30 ezer ft-ig van ami ajánlott és itthon beszerezhető ( sürgős lenne, nem szeretnék külföldről vásárolni)?
Üdv!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#12114) B.i.L válasza Rogiii (#12113) üzenetére


B.i.L
senior tag

Csak olvasni kellene NoOffense fentebb [link] pár sorral minden is ott van!

Horgászni mentem...B.i.L

(#12115) djnice válasza Rogiii (#12113) üzenetére


djnice
veterán

Én ugyanezt kérdeztem pár napja :D Végül vettem egy ilyent, a napokban jön meg, majd megírom a tapasztalatokat: [link] (ennél az egynél nincs akkora lehúzás árban, Aliról 35$ lenne). Olyant nem találtam ami márkás lenne, a fentebb írt Huawei nem kapható sehol.
A szolgáltatónál kaphatóról lebeszélt az eladó.

[ Szerkesztve ]

(#12116) janakbacsi


janakbacsi
őstag

barátomnak szívritmus zavara van, és kellene egy óra neki, ami megbízhatóan méri a pulzusát napjában többször is. ezek az okosórák alkalmasak erre? ha igen, akkor melyik lenne javasolt neki? ő kinézte ezt [link] magának. jó választás lehet?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#12117) quest88


quest88
újonc

Sziasztok,
Pár hónapja vettem egy Huawei Watch 2-t. Előtte Honorband3-om volt.
Azóta magasabb nyugalmi pulzust mutat a Hua Health.
Sportolás közben is mintha magasabb lenne, mint korábban.
Persze biztos más a kalkulációs metódusuk...
Van-e módszer, hogy ugyanarra android telefonra párhuzamosan tudjam küldeni a méréseket? Össze akarnán vetni a két mérőt.
Egyik menne a Health-be, másik-at kellene valahogy emellé beengedni. Másik alkalmazás? Melyik?
kösz

(#12118) Marvinyo válasza janakbacsi (#12116) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Ha szívritmus zavar és emiatt megbízhatóság kell, én biztosan nem okosórával mérném. A Withingsek papíron klinikailag teszteltek (és ha már, akkor vagy a move ECG, vagy a Scanwatch), de egészen biztosan van valódi orvosi műszer is erre a problémára. Abban jobban megbíznék.

(#12119) scyllarus válasza janakbacsi (#12116) üzenetére


scyllarus
veterán

Ilyenem van, folyamatosan méri a pulzust, tehát nem kell mérnie, csak ránéznie.
De elég pulzust mérnie? Mert EKG-s óra is van, bár kevesebb.
Mennyire pontosan kell? Én összemértem a Magic Watchot egy Omron vérnyomásmérővel, és pontos volt, de általában a magasabb tartományokban pontatlanabbak ezek az órák. Az életemet mondjuk nem bíznám rá.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12120) Dwatti válasza janakbacsi (#12116) üzenetére


Dwatti
addikt

Withings scan watch, nem olcsó de jókat írnak róla.
Folyamatos pulzus,
EKG és Véroxigénszint mérés.

[ Szerkesztve ]

(#12121) scyllarus


scyllarus
veterán

A már említett Withings Move ECG jóval olcsóbb és az is tud pulzus+EKG-t.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12122) Memmaao válasza janakbacsi (#12116) üzenetére


Memmaao
addikt

Folyamatos pulzusmérésre elég sok gyártó órája képes, a megbízhatóság a különbség, és itt jön be az ár tényező. Olcsón szerintem nem nagyon van jó. Illetve van, pl. a Withings Move ECG nem drága, de az inkább egy hybrid óra, szenzorral, meg rezgő motorral, de nincs klasszikus okosóra funkció, csak aktivitás követés, pulzusmérés, egy csatornás EKG pontossággal. Az új órájuk, a scanwatch már rendelkezik kis OLED kijelzővel, mint előtte a steel HR órák, az is EKG pontosságot ígér, és ez a gyártó tényleg vett részt klinikai tesztben. Ha elég egy kb pontos optikai pulzus adat, a Garmin új elevated HR szenzora egész pontos, persze ez sem mellkaspánt pontosságú. A samsung szenzora is jó, és szerintem a Huawei/Honor/Amazfit vonal is használható. Kérdés, hogy milyen ritmuszavarról van szó? Mert egy PSVT-t megél az ember, érzi, hogy nyugalomban teker 160-180-nal, egy pitvarfibrillációt is általában megél panasszal, rendetlen szívveréssel az, aki amúgy synusban van, csak néha fibrillál, ahogy a gyakori extrákat is. Így igazából kérdés, kell e pulzus/EKG képes okosóra, hiszen a panaszát az illető megérzi, megéli. Ha még nem csípték el, hogy a "ritmuszavar" érzet hátterében milyen szívritmuszavar áll, arra otthoni (hordozható) készüléknek egy WIWE jó választás, az egy egycsatornás EKG, amit panasz esetén kézbe véve hamar készít és a telefonra küld EKG jelet, amit aztán meg lehet mutatni az orvosnak. Erre ugye a withings EKG órák és az almás óra új generációja is jó, illetve a samsung is bővült ilyen funkcióval. Ugye sokszor, mire eljut az illető egy 12 csatornás EKG vizsgálatra, szűnik a ritmuszavar, gyakran a 24 órás Custo-Screen Holter vizsgálaton sem lehet elcsípni.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#12123) Rogiii válasza djnice (#12115) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Ha megírod, hogy műkődik azt megköszönöm. Főleg a gsm hívás fogadás érdekelne.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#12124) BaginZe válasza djnice (#12115) üzenetére


BaginZe
tag

35usd 19700 huf. Mi nalad akkor a nagy lehuzas, ha a dupla ar nem az?

(#12125) djnice válasza BaginZe (#12124) üzenetére


djnice
veterán

Mondjuk a több mint 3x-os ár ugyanezért az óráért :D [link]
Hidd el kintről rendeltem volna meg, ha nem lenne sürgős, előbb kellett volna gondolkodni :)

(#12126) benczeb


benczeb
aktív tag

Sziasztok!

Régóta foglalkoztat a kérdés, hogy nem azonos gyártó termékei esetén megfigyelhető-e fogyasztás növekedés bármelyik eszköz oldalán?

Gondolok arra, h egy S10+-hoz jobban járok-e, ha a Samsung-tól választok órát. A Health vagy Samsung akármi már fut alapból, mert a teló azért méri óra nélkül is a lépéseket meg az útvonalat. Ha veszek pl. egy Huawei órát, akkor ahhoz extra Huawei appot kell telepíteni, ha jól értem. Vagyis egy újabb app használ erőforrásokat.

Hogy van ez srácok, valaki méricskélt már ilyeneket?

Köszi,
B

(#12127) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Anyukám kitalálta hogy okosórát akar, ezt a Safako SB5010-et találta. Életemben nem hallottam még ezt a nevet, érdemes bepróbálni, vagy gagyi?

Ha gagyi, mit ajánlotok ami nőies cucc és nem is túl drága?

:R

(#12128) scyllarus válasza erahurka (#12127) üzenetére


scyllarus
veterán

A cégnek van magyar nyelvű honlapja, ez pozitív. Ismert okosóra gyártó, bár nyilván kínai B vonalas. A telefonos app 3,3-on áll a Playen. Az akkuidőt 2-3 napra saccolnám az adatokból. A nagy kérdés, mire kell? Mert a feature-ök nagy része (pulzus-, vérnyomásmérés, alvásmonitorozás stb.) valószínűleg kamu de minimum pontatlan eredményt fog adni. Ha csak üzenetjelzésre kell, akkor biztos elég lesz, de gyakran kell majd tölteni.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12129) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. gondoltam meglepem bnőmet egy női okosórával. most nézem rengeteg van és nagyon idegen nekem ez. van ami nőies és ér érték arányban is jó? árban max 50ezer körül gondolkozom.

(#12130) erahurka válasza scyllarus (#12128) üzenetére


erahurka
félisten

Hát elvileg lépésszámlálás miatt kellene.

(#12131) scyllarus válasza -=Vacsek=- (#12129) üzenetére


scyllarus
veterán

Az a baj, hogy a Honor Magic Watch 2 42mm-es változatának a női verziója valamiért 20.000-re drágább a feketénél...
Esetleg [ez] ?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12132) scyllarus válasza erahurka (#12130) üzenetére


scyllarus
veterán

Arra elég, bár az is pontatlan lesz szerintem, de azért a napi mennyiségek összehasonlítására jó lesz (gondolom, minden nap ugyanannyira csal, szóval a 10.000 lehet csak 8.500, de azért a másik nap mért mennyiséggel összehasonlítható lesz)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12133) Dwatti válasza -=Vacsek=- (#12129) üzenetére


Dwatti
addikt

Ki kell egyezni a feketével Honor magic watch2 42 mm, én párom csak fekete vagy fehér szint hajlandó viselni.

(#12134) erahurka válasza scyllarus (#12132) üzenetére


erahurka
félisten

Egy jobb óra pontosabb? Ugye mind becslésen alapul. Nőiesebb cucc mi ajánlott rendes minőségből ebben a 10-15,000 forintos sávban?

[ Szerkesztve ]

(#12135) scyllarus válasza erahurka (#12134) üzenetére


scyllarus
veterán

Legalábbis remélhetőleg az :)
Erre nem tudok válaszolni, szerintem abban a sávban csak gagyi khm.. kompromisszumos órák vannak. Talán a Haylou (Xiaomi) órák elfogadhatóak, de azért ott is van kompromisszum.
Igazából a felhasználási cél dönti el. Az olcsóbbaknál a telefonos app legtöbbször kritikán aluli, de ha nincs szükséged az appban lévő funkciókra, akkor ez nem fontos. Az extra egészségügyi funkciók szintén erősen véleményesek az olcsó kategóriában.
Válassz ki valami tetszetőset, aztán próbálj a neten rákeresni, mennyire jó a neked fontos területeken.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12136) erahurka válasza scyllarus (#12135) üzenetére


erahurka
félisten

Mi Bandek se jók? Azok se drágák. Azok mondjuk nem tetszenek neki :D

(#12137) scyllarus válasza erahurka (#12136) üzenetére


scyllarus
veterán

Azok nem órák. Akartam írni a pereceket, csak mivel órát írtál, azt hittem, a perecek nem érdekelnek.
Azok viszont már jók ebben az ársávban.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12138) erahurka válasza scyllarus (#12137) üzenetére


erahurka
félisten

Mi a különbség? Azt hittem óra, perec, egy kutya. :DDD

Nőies perecet tudsz mondani?

[ Szerkesztve ]

(#12139) scyllarus válasza erahurka (#12138) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem :( Régóta nem figyelem a piacot, volt régen egy Huawei Band 2 Pro-m, azóta csak órában gondolkodom. De igazából a pereceknél a szíj a domináns, bármelyiket nőiessé lehet tenni egy olyan színű szíjjal.
Ami még fontos: a telefon, amivel használod. Sok gyártónak az IOS-es appja gáz (pl. a Huaweinek is), droiddal inkább használhatók. Droidon belül is számíthat, kell-e plusz keretprogramot letölteni.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12140) Dwatti válasza erahurka (#12138) üzenetére


Dwatti
addikt

Leg nőiesebb okos karperec a Polar Lop 2, alap tudás, van kristály kirakásos változat is nagyon húzós áron
Vagy honor /Huawei band 4-5 színes pánttal.

[ Szerkesztve ]

(#12141) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan okosóra amire lehet önálló FB Messenger app-ot tenni és wifivel csatlakozik a routerhez, így minden üzenetet megkapok az órán ? Tehát nem kell folyamatos bluetooth kapcsolat a telefonnal, hogy megkapjam az értesítéseket és olvasni is tudjam?

Köszi :)

The Truth Is Out There --->

(#12142) scyllarus válasza Corsa02 (#12141) üzenetére


scyllarus
veterán

Az összes valódi okosóra ilyen.
Amelyiken Android Wear fut, az mind jó neked.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12143) Corsa02 válasza scyllarus (#12142) üzenetére


Corsa02
őstag

Ááá oké, köszönöm, akkor ez alapján keresek. :)

The Truth Is Out There --->

(#12144) Csocsesz75 válasza scyllarus (#12142) üzenetére


Csocsesz75
őstag

A Galaxy Watch Active 2 is ilyen ? Azt tudom, hogy nem Wear os.

(#12145) Gubu0101 válasza Csocsesz75 (#12144) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen,nekem is most wifin van és a wear alkalmazás írja is,hogy távolról kapcsolódva.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#12146) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok, a Galaxy Fit ugye nem támogat assisted GPS funkciót... mit jelent ez a gyakorlatban? Ha Galaxy S10-zel használom, és a telefon is nálam van, és ott elindítok egy futás trackelést, akkor ahhoz azért hozzá fogja rendelni az óra pulzus méréseit? Vagy ilyenkor mi kerül be az S Healthbe? A telefon mérése, vagy az óráé?

(#12147) Corsa02 válasza Gubu0101 (#12145) üzenetére


Corsa02
őstag

Hmm. tehát az órán van a messenger? Mert az Tizen rendszer nem, topikjában azt olvastam nem tudja ezt...érdekes.

The Truth Is Out There --->

(#12148) kazanka válasza scyllarus (#12142) üzenetére


kazanka
őstag

Xiaomi amazfit bip s is ilyen?

(#12149) scyllarus válasza kazanka (#12148) üzenetére


scyllarus
veterán

Dehogy. Az egy szögegyszerű aktivitásmérő.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12150) kazanka válasza scyllarus (#12149) üzenetére


kazanka
őstag

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.