Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) rumos14 válasza Olivair (#4446) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem Sigma 17-70-em van, elégedett vagyok vele.
ha a kérdés úgy szól, hogy melyik a jobb obi, akkor viszont a másikat mondom, 28-70 tartományban vszleg jobb, és ugye a fényerő is nagyobb.
a 17-70 viszont sokkal használhatóbb az átfogása miatt, az ekv. 42mm kezdőérték már túl sok (Szten: de, létezik 28-70-es Sigma is, Sony-ra is, több fajta is, pl. [link]), a 17-70-esnek van egy kvázi makro képessége, ez is jól tud jönni.
továbbá újonnan a 28-70-es valamelyest drágább, ill. kérdés, hogy hol lehet ténylegesen kapni [link]. viszont itt [link] hirdetnek egy használtat is.
Sigma-knál alapszabály, hogy vásárlás előtt végezz alapos fókusztesztet, 3db 17-70-esből amit próbáltam 2db nem kicsit back focus-os volt.

(#4452) Viszlát


Viszlát
addikt

Sziasztok!

Sajnos meg kell váljak a felszerelésemtől, lásd itt --> [link].

Elnézést az off-ért.

V

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4453) Stitch


Stitch
őstag

(#4454) jorden06 válasza jorden06 (#4439) üzenetére


jorden06
senior tag

(#4455) gardener válasza jorden06 (#4439) üzenetére


gardener
senior tag

Mire akarod használni?

(#4456) Olivair


Olivair
csendes tag

és ezt a fókusztesztet hogy tudnám elvégezni? vigyem el a gépvázat vásárláshoz és ott próbálgassak?

(#4457) rumos14 válasza Olivair (#4456) üzenetére


rumos14
nagyúr

persze. ha nagyon precíz akarsz lenni, járj el az itt [link] leírtak alapján. kinyomtatod a link elején található pdf 18. oldalát, kb. 45 fokos szögben lefényképezed úgy hogy a Focus Here pontra fókuszálsz, középső fókuszpontot kiválasztva. ha a tőle jobbra-balre lévő szöveg nem tűéles, az gáz. érdemes minél tágabb rekeszen, vaku nélkül lőni a tesztképet. természetesen nem csak a Focus Here magasságában kell élesnek lenni a teszképnek, hanem előtte-utána is valamennyivel, a rekeszérték függvényében, a nagykönyv szerint 2/3 (előtte)-1/3 (utána) arányban.
egy másik jó teszt, ha két kis tárgyat, amin lehetőleg vmi szöveg is van, egymás mögé sréhen leraksz, majd szemből lefotózod, először a közelebbire fókuszálva. ha mégis a távolabbi lesz élesebb, az is fókuszhibára utal.
érdemes ezt letesztelni, mert elég elcseszett eredmények tudnak születni fókuszhibás obival.

(#4458) jorden06 válasza gardener (#4455) üzenetére


jorden06
senior tag

Első DSLR gépem, úgyhogy kezdő obi. tájfotózás, család/emlékkép, semmi extra, csak hogy legyen egy alap. később jöhetnek a komolyabbak

(#4459) johnjohn válasza jorden06 (#4458) üzenetére


johnjohn
addikt

18-105 VR ! Alapból a legjobb ár-érték arány, és a minősége is jó ! Használtan vettem gyakorlatilag újat a vaterán 50 000.-ért.

(#4460) Olivair válasza rumos14 (#4457) üzenetére


Olivair
csendes tag

kösszépen az infókat :D

(#4461) Zebu válasza Stitch (#4453) üzenetére


Zebu
addikt

Még szerencse, hogy nemrég vettem meg a 12-24-et! :DDD

Kiváncsi leszek egy átfogó tesztre... Azért a 10mm.... hmmm.... :U

(#4462) Stitch válasza Zebu (#4461) üzenetére


Stitch
őstag

Nagyon is jól jártál a Tokina 12-24-el. :) Az a 2mm már nem sokat nyom a latba, ráadásul ez a Tamron 10-24 nem egy "rajzolatbajnok", nézd meg a mintaképeket.

(#4463) Degeczi válasza Stitch (#4462) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de, cropos vázon rengeteget jelent 2 mm is ilyen tartományban!

a Tamron 10-24 viszont tényleg nem nagy szám, pláne egy jól sikerült Sigma 10-20-al összevetve (sajnos azonban a Sigma-nál nagy a minőségi szórás, korántsem minden példánya kifogástalan)

(#4464) Rodrigo


Rodrigo
tag

Kérdésem annyi lenne, hogy mit kell néznem vásárlásnál, hogy az objektív kompatibilis legyen a Sony DSLR-A200 géppel? Eléggé kezdő vagyok még. Vagy bármelyik jó rá? Előre is köszi a segítséget

(#4465) Stitch válasza Rodrigo (#4464) üzenetére


Stitch
őstag

"Sony SAL"-ok rámennek :), nem gyári objektívek esetében:

TAMRON (Sony/Minolta) AF SP 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical (IF)

a leírásban keresd a bajonettre vonatkozó információt (itt Sony/Minolta).

(#4466) Az-X


Az-X
őstag

Szeretnék a Fuji S5 PRO-mhoz valami általános célú obit venni. Eddig egy Tokina 28-80/2,8-at használtam ami egy nagyon komoly kis darab, de a 28-as vége picit szűk nekem. Amiket néztem: Nikkor 16-85 VR vagy Nikkor 18-105 VR. A 16-85 jobban tetszik, főleg a nagylátó vége miatt, de ha képminőségre hasonlót alkotnak akkor inkább venném fele annyiért a 18-105-öt. Kíváncsi lennék véleményekre, főleg ha esetleg mindkettő volt már valakinek. Korábban volt már 18-200-am annak a képe nekem nem tetszett, 18-135-öm is, az meg annyira vignettált, hogy nem tudtam kibékülni vele.

Aztán ha se a 16-85 se a 18-105 akkor fog összeszorítás és megveszem a Tokina 16-50+50-135-öt csak most az nagyon nem tenne jót a pénztárcámnak, no meg akkor cserélgetni kell.

:)

(#4467) johnjohn válasza Az-X (#4466) üzenetére


johnjohn
addikt

Volt 16-85 VR obim, de az Én példányom, és még pár darab valószínűleg nagyon gyenge volt, gyakorlatilag minden rekeszértéken, és gyújtótávon lágy képeket produkált, végül megszabadultam tőle. Nem tudom másnak hogy jött be, nekem nem. A 18-105 VR sajnos műanyag bajonettes, és a 18-as végén alaposan torzít, van CA rendesen, bár ez utóbbi a PS ben könnyen orvosolható. Cserébe faltól-falig éles még 12 Mpixelen is, rekeszelni sem nagyon kell, és a VR remekül dolgozik. Szerintem jobb mint a 18-135.

Ha lenne pénzem Én is a Tokinákat venném, amit Te is írtál.

(#4468) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Minél többet lövök a 12-24-es Tokinával, annál jobban tetszik. Egyre jobban látom, hogy menyivel lágyabb képe van a 18-200-as Nikkor VR-nek ehhez képest....

Szomorú! :(

Ha így folytatom még a végén eladom..... :F

(#4469) johnjohn


johnjohn
addikt

Ma szert tettem egy Sigma Super Wide II 24 /2.8 AF objektívre. Úgy néz ki, nem sűrűn fog lejönni a gépről ! Egy picit nagyobb a torzítása,mint a Nikonnnak ( 24 /2.8 AF D ), cserébe sokkal élesebb a sarkokon is ! :DD :))

(#4470) Az-X válasza Zebu (#4468) üzenetére


Az-X
őstag

Én egy Tokina 11-16/2,8cal játszottam nemrégiben. Mondanom sem kell nem nagyon akartam visszaadni a gazdájának :D
Szólj ha el akarod adni a 18-200-at! :) Bár még mindíg eléggé gondolkodom a Tokina 16-50/2,8-on. Csakhát picit kicsi az átfogása.

:)

(#4471) Zebu válasza Az-X (#4470) üzenetére


Zebu
addikt

Talán 3-4 hozzászólással előbb írtad, hogy nem tetszett annyira! :D

(#4472) Az-X válasza Zebu (#4471) üzenetére


Az-X
őstag

Ja ja... de közben megy a gondolkodás... felpróbáltam egy 16-85-öt, sokan istenítik, én ettől sem estem hasra. Kell valami nagyobb átfogású dolog, és ha "fillérekért" lenne egy 18-200 akkor lehet betenném a táskába végszűkség esetére :) Még egy 18-105-öt mindenképp meg szeretnék nézni aztán dönteni kell. Vagy veszek egy nagyobb átfogású obit és engedek a minőségből, vagy a Tokina 16-50 és valahonnét kerítek még egy 50-135-öt. Nem lesz egyszerű mert annak már befejezték a gyártását de csak előkerül valahonnét egy megkímélt használt darab. Ja a Tokina 16-50-et is kipróbáltam, az én ízlésem szerint nagyságrendekkel jobb mint a Nikon 16-85.

Szerk: Lehet picit zagyva amit írok :) A teóriám: vagy veszek egy nagy átfogásút és mellé 2-3 fixet a legfontosabb fókusztávokra, vagy a pénzből amit fixre költenék megveszem a teljes tartományra a nagy fényerejű zoomokat. Ehhe nem könnyű, még lehet kéne csinálni egy 18-200 Nikon vs Tamront is, mert a Tamron kb 1/3-1/4 áron van :)

[ Szerkesztve ]

:)

(#4473) Szten Márs válasza Az-X (#4472) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez a Tokina 16-50 gyakorlatilag a Pentax 16-50 Tokinabőrbe bújtatott változata. Egyrészt a saját tesztje alapján sem dobtam magam hanyatt tőle: [link], másrészt a Pentax 16-50 tulajok beszámolói sem kápráztattak el. Persze jó objektív, hogyne, de nem jobb, mint mondjuk egy Tamron 17-50 F/2,8 - és igen, az is van Nikon F bajonettre. Ezen kívül a Tokina 16-50 F/2,8 brutális mennyiségő kromatikus abberációt termel. Persze, ez sokakat nem zavar, mert vagy nem használják olyan helyzetekben, ahol ez előjöhetne, vagy más okokból nem zavarja őket, de megfontolandó dolog mégis...

(#4474) Az-X válasza Szten Márs (#4473) üzenetére


Az-X
őstag

Pentaxom eddig még nem volt... úgyhogy a Pentax obikat abszolút nem ismerem. Az viszont biztos, hogy eddig ami ATX PRO lencse a kezembe került mind jó volt. Nem azt mondtam, hogy ez a 16-50 maga a tökéletesség és mindennél jobb. De nekem a Tokinák nagyon bejöttek és ha ebben az árkategóriában hasonló képességűek közül kell választanom akkor inkább azt venném. Csupán személyes szimpátia miatt :) A CA-ban igazad van 16-os állásnál, és ezzel meg is fogtál mert a 16-85-tel készült 16-os képet letöröltem így nem tudom összehasonlítani a kettőt :( De a CA kevésbé zavar mint a gyenge részletesség, mert ezt a jelenséget picit pepecselősen de ha nagyon kell el lehet tüntetni. Még várok egy 18-105-öt mert a tesztek alapján nem rossz, ha hozza kb a 16-85 képminőségét akkor lehet lemondok a 16-ról egyenlőre és az lesz a nyerő. Ráadásul a 18-105 ára mellé beférne egy 85/1,8 a mostani keretbe :)

[ Szerkesztve ]

:)

(#4475) johnjohn válasza Az-X (#4474) üzenetére


johnjohn
addikt

Az Én 18-105 obimat kipróbálhatod hét közben , csak ki kell jönnöd Piliscsabára, mert bevinni nem tudom ! Aztán az irodámban pixelvadászhatsz ! :K

(#4476) BEE válasza Az-X (#4474) üzenetére


BEE
addikt

A 16-50-es obiknál a Pentax valamit elbökött a technológián az elején,
mert rengeteg volt belőle hibás, bár állítólag ezt már kijavították.
Viszont a Tokina verzióról nem hallottam hogy szidták volna a minőségét.

Ebben az átfogásban viszont mindenképp nézd meg a Tamron 17-50-et,
mert azt meg nagyon dícsérik.
Ha nagyobb átfogást akarsz, azzal az a baj, hogy az egyik vége nagylátó,
a másik meg tele. És ezt a minőség nagyon megsínyli.
Nem is tudom hogy van-e 16-18mm-ről induló nagyobb átfogású obi jónak mondott
minőségben. 28mm-ről indulva már vannak jobb rajzú obik.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4477) Az-X válasza johnjohn (#4475) üzenetére


Az-X
őstag

Köszönöm a felajánlást, de szerintem egyszerűbb ha itt Pesten elmegyek valamelyik üzletbe kipróbálni. Viszont annyi kérdésem lenne, hogy szoktad e gyakran levenni a vázról. Ha jól tudom műanyag bajonettes. Nekem eddig csak fém bajonettesek voltak, mennyire bírja a műanyag a sok cserélgetést?

:)

(#4478) Az-X válasza BEE (#4476) üzenetére


Az-X
őstag

Igen tudom, sajnos ez van, a nagylátó meg a tele nem igazán fér meg :( Viszont vannak olyan helyzetek mikor nem állhatok neki cserélgetni az objektívet mert azalatt a pár másodperc alatt nagyon sok mindenről lecsúszok. Persze tudom az lenne a legtutibb ha minden obim alá lenne egy váz :) De nem ebből élek úgyhogy ennyire nem fogok elvadulni.
A 28-ról induló obikba belekóstoltam már. Volt Tokina 28-70/2,6-2,8-am 28-80/2,8-am ezek nagyon nagyon tuti kis lencsék. De pont 1 hete egy haverom esküvőjén szívtam meg mert a 28 nagyon nagyon szűkös volt. A biztonság kedvéért elvittem a kedvesem 18-135-ösét... erről viszont nem ejtenék több szót :) Végül egy cimbi megszánt egy Tokina 11-16/2,8-cal, azzal már elégedetten kattintgattam :D
Meglesem a 17-50-et bár ha emellett a tartomány mellett döntenék akkor szerintem inkább maradnék a Tokinánál.

:)

(#4479) Degeczi válasza Az-X (#4474) üzenetére


Degeczi
nagyúr

attól függ, mit tartasz fontosnak a "képminőség" alatt, hiszen az nagyon összetett fogalom

a 16-85 nekem azért tetszik, mert kb. úgy 50-ig élességben kiegyensúlyozottabb képet ad, mint a 18-től kezdődő társai (azok többet romlanak a sarkok felé, különösen nagylátóban), nagylátó torzításban egyszerűen más kategória (16-on is sokkal barátságosabb, mint amazok 18 körül), és a fölépítése is (nem csak a műanyagbajonettesekkel szemben, de a 18-70-nél is jobban összerakottnak tűnik, nem olyan lötyögős az obitubus) és persze a 16-os kezdet gyakran hasznos
a vége felé ugyan hangyányit már a 18-135 képe élesebb, de nem nagy a különbség
a CA nem igazán tényező, csak tele állásban vehető észre

a fényereje miatt szimpatikus lenne a Tokina is, de sajnos ők nem gyártanak AF-S obikat, a CA valóban elég durva, és nagylátó torzításban szintén nem dicsekedhet

(#4480) johnjohn válasza Az-X (#4477) üzenetére


johnjohn
addikt

Karbonszálas műanyag, nem hiszem, hogy a cserélgetéstől romlana, a régi 18-135-ös is ebből az anyagból készült, és ami nálam volt régebbi darab, az sem volt megkopva.
Kétségtelen, a fém bajonett más érzetet ad !
Amúgy üzletben nem ugyan azok a körülmények, meg nálam konvertálgathatsz RAW ból ha akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#4481) Degeczi válasza johnjohn (#4480) üzenetére


Degeczi
nagyúr

durva kopás tényleg nem valószínű
de apró leforgácsolódás mindenképpen szükségszerű, és az sem kizárt, h az érzékelőig eljusson ilyesmi

ennél gyakoribb gond, h egy műanyag bajonett értelemszerűen nem elektromos vezető, így egyetlen apró fémgolyó adja a testkontaktust a vázzal: műanyag bajonettes obikkal emiatt rendszeresek is a panaszok "f--" kijelzésre, ami csavargatásra, obi újra-felhelyezésre megszűnik (ill. persze golyó-tisztogatással)

(#4482) BEE válasza Az-X (#4478) üzenetére


BEE
addikt

Hát igen !
Ahová a 11-16 kell, ott a hajadra kenheted a 18-akárhányas obikat,
ráadásul ennek a legkisebb az átfogása minden eddig emlegetett obi közül.
Akkor most mi is kellene neked igazán ? :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4483) Az-X válasza BEE (#4482) üzenetére


Az-X
őstag

Nekem igazából egy 11-500/1,2 kellene :DD :DD :DD Ja és az egész nem lehet több mondjuk 700-800g-nál :))
A viccet félretéve, a 11-re nincs szűkségem csak a 28 volt kevés, a 18-135 18 vége látószögben jó lett volna csak minőségben nem. Az a helyzet, hogy amit én szeretnék az gyakorlatilag nem létezik, vagy ha létezik is nyilván nem tudnám megfizetni :) Valószínűleg az igényeimből kell leadni. 16-85 amúgy kb megfelel, az árát találom kicsit magasnak. Még felteszek egy 18-105-öt aztán meglássuk.

:)

(#4484) Az-X válasza Degeczi (#4481) üzenetére


Az-X
őstag

Igen a kedvesem 18-135-ösénél is elég gyakori, hogy errorozik az obi miatt. Pedig ő szinte soha nem veszi le a vázról. Ezért is félek picit a műanyag bajonettől, én elég gyakran cserélgetek.

:)

(#4485) Degeczi válasza Az-X (#4484) üzenetére


Degeczi
nagyúr

tisztogasd meg a golyóját, az hónapokra meg szokta szüntetni a gondot

mindenesetre sűrű cserélgetésnél tényleg inkább kerülni célszerű a műanyagot

(#4486) Az-X válasza Degeczi (#4479) üzenetére


Az-X
őstag

Az a baj, hogy szinte a kezdetek óta fényerős obikat használtam, így most picit nehéz megbarátkoznom az alacsonyabb kategóriás dolgokkal. Biztosan jó a 16-85, én is próbáltam, és ugyan azt írtam, hogy nem estem hasra tőle, de nyilván ezt az előző lencséim fényében írtam. A gondom főleg, hogy itt tele állásban 5,6-ról indulok, az előző objektíveimet szinte soha nem rekeszeltem le 5,6-ra. De tudom, miért várok el egy nagy átfogású zoomtól nagy fényerőt :) Nyilván az én elvárásaimmal vannak gondok, szoktatnom kell magam ehhez az érzéshez :)

:)

(#4487) Degeczi válasza Az-X (#4483) üzenetére


Degeczi
nagyúr

én is ezért alkudtam meg végül a 16-85-el: nagylátóban lényegesen jobb, mint a többi Nikon alapzoom

előtte D70-en a Tamron 17-50/2.8-at nagyon szerettem, de D90-en használhatatlanul frontfókuszos lett, így meg kellett tőle válnom

de igazság szerint nekem sokat nem számít, mert azt is min. f/5 környékén használtam, ami a 16-85-el sem gond, az átfogás pedig lefelé és fölfelé is nagyobb

a 18-105-el nem hiszem, h előbbre lennél: gyakorlatilag ugyanaz, mint a 18-135
ami egyébként egyáltalán nem rossz, de a torzítása rekordméretű, és a fölépítése is inkább olyannak való, aki nem cserélgeti - nyaralóobinak, utazózoomnak pl. tökéletes

(#4488) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Szeretnék venni egy telezoom-ot Nikon D90-es gépemre.
Egy gyártótól (Sigma) három típus jött képbe.

- APO 150-500mm F5-6.3 DG OS HSM
- APO 80-400mm F4.5-5.6 EX DG OS
- APO 50-500mm F4-6.3 EX DG HSM
Elég sokat mászkálok a panpán és sok állatot látok csak nehéz őket becserkelni, így a lencséket kell segítségül hívni.

Köszönöm szépen!

(#4489) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok !

Segítséget kérnék. Fura dolgot tapasztalok az objektívemmel: (bár valószínű én nem értek valamit teljesen). Szóval:
adott egy eos50d + 16-35 2.8 USM/L II objektív
a probléma. ha nagyobb teret (akár egy park) fényképezek vele mindegy milyen állásban a kép részletei homályosak. Ha közeli objektívet fényképezek vele minden gyönyörű, de távolabbi objektumok valahogy nem élesek.

Tudna ebben nekem valaki segíteni, vagy vigyem vissza az objektívet? :F
kösz

Eki - az eredeti

(#4490) Dtomi válasza EkSYS (#4489) üzenetére


Dtomi
őstag

Milyen rekesz mellett történik mindez??? Csak nem belefutottál a diffrakció áldásos mellékhatásába?? :Y

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4491) BEE válasza EkSYS (#4489) üzenetére


BEE
addikt

A mélységélesség fogalmával mennyire vagy tisztában ?
De a hiba pontos okához be kellene linkelned egy ilyen képet, lehetőleg teljes méretben.

BEE

Ja meg a másik fogalom a közelpont, amit ismerni kellene.

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4492) EkSYS válasza BEE (#4491) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

Itt nezd meg legyszi a laska belteri kepet!

[link]

Eki - az eredeti

(#4493) EkSYS válasza Dtomi (#4490) üzenetére


EkSYS
senior tag

Hi!

Igazabol full automata mellett tettem mindezt. De az 2.8 ra vette 1/30 mellett

Eki - az eredeti

(#4494) BEE válasza EkSYS (#4492) üzenetére


BEE
addikt

Hát az F2,8 az ilyen !
Nagyon kicsi a mélységélesség.
Olyankor használjuk amikor a hátteret direkt el akarjuk mosni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4495) Degeczi válasza BEE (#4494) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ácsi, azon a képen semmi sem éles!
az Exif szerint részben a jobb oldali párna csücskére állt rá az AF, de teljesen elmosott minden

ha rendszeresen ilyet produkál (több minta valóban hasznos lenne, jobb megvilágítással is), ez valóban rossz obi

[ Szerkesztve ]

(#4496) EkSYS válasza BEE (#4494) üzenetére


EkSYS
senior tag

Hi!

De automatan ez igy normalis? lattad a fotot?

Eki - az eredeti

(#4497) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Valaki? [link]
Vélemények? Pozitiv-Negativ jöhet nem nagyon tudok dönteni.

Köszi!

(#4498) Dtomi válasza mc-4 (#4497) üzenetére


Dtomi
őstag

50-500

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#4499) BEE válasza EkSYS (#4496) üzenetére


BEE
addikt

Láttam és nem tetszik nekem sem.
Legalább azt állítsd be a gépen hogy a középső fókuszpontot használja fixen.
Ha a gép maga választ, az szereti a közeli dolgokra állítani és akkor a többi
életlen lehet.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#4500) BEE válasza EkSYS (#4496) üzenetére


BEE
addikt

Végignéztem a képeidet, és van mégegy ami 16mm-en készült és az is vacak.
Ha a többi is ilyen, akkor az hibás objektív lesz, bár nem tudom hogy az
adott tipus milyen minőségű.
A neve alapján ettől azért sokkal jobbnak kéne lennie, de majd a Canonosok
megmondják.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.