Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Dare2Live válasza Bubanc (#4099) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

repülőkhöz tuti kell a 300@450mm.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4102) biggamer válasza Dare2Live (#4101) üzenetére


biggamer
veterán

Egy gépnél jó a nagy tele, de köteléknél nem mindig férnek bele az obi látómezejébe.
Nekem vannak fent képek a honlapomon, azok Canon 70-200 L IS-el készültek.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4103) Bubanc válasza biggamer (#4102) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Elsősorban a polgári repülés érdekel:) de köszi a linket vannak igen szép képek! :C azért ez a MIG 29 továbbra is az egyik legszebb!!

Hogy ne csak off legyen: megpróbálom az edigitet rávenni, hogy legalább a boltban kipróbálhassam az obikat, és utánna könnyebb lesz dönteni :U

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#4104) kiskornel válasza Bubanc (#4099) üzenetére


kiskornel
addikt

Khm... A repülő ugyebár az égen van. Ha nappal az égbolt felé fordítod a fényképezőt, ugyebár ott van a legtöbb fény. Viszonylag távol van a tárgy (repülő), tehát lehet tág blendét használni, mert mélységélességbe bele fog férni az a repülő.
Kérdés, hogy kell-e az a 200-300 tartomány? Szerintem sajnos igen...
200mm az ilyen célra semmi.

Egy veszély azonban van. Ha hagyod a fényképeződet, hogy az eget mérje fénynek, akkor a fényképezett repcsi egy fekete pákó lesz. Én szálló kacsákat fotóztam:

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4105) Papichulo válasza Dare2Live (#4093) üzenetére


Papichulo
tag

Köszi a tesztet, engem meggyőzött.. :)

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/papichulooo

(#4106) Zozzant válasza kiskornel (#4104) üzenetére


Zozzant
addikt

Ha az ég felé fényképezünk akkor expókorrekciót kell alkalmazni + irányba.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#4107) kiskornel válasza Zozzant (#4106) üzenetére


kiskornel
addikt

Ez így van. Vagyis hiába fényes az ég, feljebb kell menni adott esetben Fé-kkel. Vagy nem ez derült ki az előző hszemből?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4108) biggamer válasza Bubanc (#4103) üzenetére


biggamer
veterán

Szívesen és én is köszi. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4109) Dare2Live válasza Zozzant (#4106) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vagy pl spot fénymérést alkalmazni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4110) Dare2Live válasza biggamer (#4102) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

persze de a 70-300at letekerhelted 120ra de a 70-200at nem fel 300ra.

Nem zsánerem a reülőfényképezés, egyszer azért voltam Kecskeméten és beza néha még a 450mmt is kevésnek éreztem.

Nomeg az egyik 130 a másik 230.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4111) gardener


gardener
senior tag

Olcsó megoldást keresek:
Egy nagylátószögű objektívet szeretnék vásárolni (Canon EOS-450D-hez), mivel főképp tájakat szeretek fényképezni.
Nézegettem a Canon EF-S 10-22 3.5-4.5 de ennyi pénzem nincs.

50k környékén tudtok valami megoldást egy nagylátószögű obira?

(#4112) Fejo válasza Bubanc (#4081) üzenetére


Fejo
őstag

"70-200 F4 L igazából nem alternatíva, mert kézből is sokat fotóznék vele..."

Mi akadályozza a 70-200-at abban, hogy kézből fotózzanak vele? :Y :F
Én spec csak kézből szoktam fotózni vele, soha semmi bajom nem volt még, nagyon éles képe van.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#4113) Fejo válasza Bubanc (#4091) üzenetére


Fejo
őstag

Ha nem süt a nap akkor is kell f4-en kb 1/60-ed, hogy szépen exponált képet kapjunk, na most ez 200 mm-en támaszték nélkül, szerintem nehezen kitartható... pedig nem is vagyok alkoholista szürkületről még nem is beszéltem... elsősorban a repülő fotózás miatt kellene... spotterek

Ne vicceljünk már egymással... :W
Spotterkedtem egy jó ideig, oda bármilyen fényviszonyok között elég a 70-200, elvégre a le/fel szálló repülőgépet könyedén lesvenkeled... :U

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#4114) Fejo válasza Tüzi (#4097) üzenetére


Fejo
őstag

Meglepő és mulaságos... ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#4115) Fejo válasza Dare2Live (#4101) üzenetére


Fejo
őstag

repülőkhöz tuti kell a 300@450mm.

Ez nem feltétlenül igaz! Én spec minden spotter fotómat 70-200-al csináltam és simán elég volt a 200mm. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#4116) Zozzant válasza Dare2Live (#4109) üzenetére


Zozzant
addikt

Hány feles után egy repülőn vagy egy kacsán?:) M-ben egyszer be kell lőni, aztán reménykedni hogy nem megy el a fény 2 perc alatt:) Rutinosabbak érzésre azt is korrigálják:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#4117) hcs57 válasza Dare2Live (#4109) üzenetére


hcs57
őstag

s a spot fény érzékelővel a kacsára vadászni? :DDD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4118) lesaux


lesaux
veterán

Ha már a repülőgép-fotózásról van szó, hadd ajánljam figyelmetkbe a weboldalamat:
http://fotok.lepesfalvi.hu.

Nem mellékes, hogy le- és felszálló gépeket akarsz-e fotózni Ferihegyről (mert akkor a 200-300 mm elég, néha sok is), vagy áthaladókat, arra ugyanis Krőzus pénze is kevés lenne. Viszont tény, hogy lélegzetelállító képeket tudsz készíteni, pl. http://contrailspotting.com/.

(#4119) donzoli válasza Fejo (#4113) üzenetére


donzoli
aktív tag

ezt én sem értettem, mert iso400 (800) f4 -en egész sokáig használható..
legutóbb havas erdőben iso200-on simán elvoltam (1/250 alá nem mentem).. jó, tudom a havas táj az más, de ez csak egy példa volt..

(#4120) gardener válasza gardener (#4111) üzenetére


gardener
senior tag

Valaki erre? #4111

(#4121) donzoli válasza gardener (#4120) üzenetére


donzoli
aktív tag

ennyire nagylátot, szerintem ennyiért nem fogsz kapni..
de várjuk meg a többiek véleményét is..

(#4122) gardener válasza donzoli (#4121) üzenetére


gardener
senior tag

Az is jó, ha lenne valami alternatíva, mivel még kezdő vagyok nem is biztos kell nekem ilyen. Vagy más márka...
Rengeteg az obbjektív és el vagyok veszve. :O

(#4123) Parci válasza gardener (#4122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

próbálj meg egy használt Sigma 10-20-ast, vagy Tokina 12-24-est keresni. nem rossz egyik sem. én 80e ft-ért vettem a használt S10-20-ast.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4124) Dare2Live válasza Fejo (#4115) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igen: Nem feltétlenül

nem vagyok nagy repülőfotós amikor egyszer csináltam akkor a képeim 50% 200-300 között volt. Másnak, máskor lehet ez nem kell, Nekem ez a 200 kevés csak a nem mértékadó személyes véleményem.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4125) kiskornel válasza gardener (#4122) üzenetére


kiskornel
addikt

160e körül van a Tokina AT-X 11-16 2,8 Pro DX. Mások is azt írták, hogy elég jó, még croppra is használható. Imádom!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4126) rumos14 válasza Parci (#4123) üzenetére


rumos14
nagyúr

én is keresek egy ilyet, igaz, Sony-ra. amennyire utánaolvastam, a Sigma 10-20 elég jó, mázlival használtan is megtalálod, 80-90k környékén talán. Tamron kihoz egy 10-24-est, illetve már ki is hozta, csak tesztet nem nagyon látam róla, arra leszek még kiváncsifáncsi.

(#4127) donzoli válasza kiskornel (#4125) üzenetére


donzoli
aktív tag

de ez 110el drágább, mint amit rá tudna szánni.. ;)
előtétlencse, esetleg valami m42-es régebbi cucc? :F

(#4128) kiskornel válasza donzoli (#4127) üzenetére


kiskornel
addikt

:F
Akkor 450D-hez: Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS. 18mm-en jó képe van lerekeszelve. F8-nál lejjebb ne menj, se feljebb. Rekeszben ott a legkisebb a torzítása.

"Nézegettem a Canon EF-S 10-22 3.5-4.5 de ennyi pénzem nincs"
Példának említ egy 174e Ft-os objektívet, ami ráadásul Szuper széleslátószögű objektív...
Kicsit megzavart vele...
Mintha ezt írnám: nézegettem a Ferrari-t, de annyi pénzem nincs. Tudnátok valami extra sportautót aajánlani 500e Ft-ig.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4129) Szten Márs válasza donzoli (#4127) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

M42-es régi cuccban croppos vázon is igazi széleslátót adó objektív nem igazán van :(

(#4130) donzoli válasza kiskornel (#4128) üzenetére


donzoli
aktív tag

Jogos az észrevételed a kérdést illetően.. ezért is mondtam, hogy ennyiért nem fog kapni ilyen széleslátót..
A 18-55 IS pedig tényleg nagyon jó az áráért (és a 18mm még 1,6al szorozva is elég jó lehet..), ez ki is lett itt beszélve már többször, nekem is van egy úgyhogy tapasztalatból mondom!
Előtétlencsékről vélemények?

(#4131) street.art


street.art
csendes tag

Üdv!

Meg szeretnék válni a nikon d40x-es gépemtől és d90re szeretnék váltani. A d40xes kit obi nagyon gáz lenne a d90en? vegyek 1 minőségibb alap obit? :F

Az alap obi egy: 18-55mm f/3.5-5.6 G AF-S DX ED

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#4132) Fejo válasza Dare2Live (#4124) üzenetére


Fejo
őstag

Nyilván a Kecskeméti repülőnapra kevés, de a srác a polgári légiközlekedést akarja fotózni, ahoz meg nem kell nagyobb, mert ott szinte olyan közel mész a le/fel szálló gépekhez, amennyire csak akarsz. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#4133) Kazimír válasza lesaux (#4118) üzenetére


Kazimír
őstag

A kerítésen álló kisgyerekes kép, ill. az éjszakai felvételek tetszenek a legjobban. :)
De gratulálok a többihez is!

A 200mm nekem is kevés volt Kecskeméten..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#4134) philoxenia válasza lesaux (#4118) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szépek a képeid. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4135) gardener válasza Parci (#4123) üzenetére


gardener
senior tag

Jó ötlet.
Az még ehető ár.

Megnéztem. Legolcsóbban 90ért láttam hirdetve a Sigma 10-20-ast.

(#4136) biggamer válasza Fejo (#4132) üzenetére


biggamer
veterán

Én 70-200 IS-el készítettem a képeimet a Kecskeméti Airshow-n 2008-ban.

Királyok a képeid, csak szerintem nagyon megnyírod elölről s hátulról, szvsz több helyet kellene hagynod legalább elöl.

Legjobban a holdas felszállós tetszik.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4137) philoxenia válasza gardener (#4135) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4138) Bubanc válasza Fejo (#4132) üzenetére


Bubanc
aktív tag

így van így van, de azért ez az olyan közel megyek amilyen közel akarok, azért nem teljesen igaz, hacsak nem az airport securitinél dolgozol, vagy rampás vagy malév/celebinél, de nem akarok szakmai részletekbe belemenni :B Még bridge-s tapasztalataimból annyit tudok, hogy a 8x-os zoom a legtöbbször nem volt elég, ami mondjuk talán 150 mm-nek felel meg.
Köszönöm a segítséget és e linkelt képeket. Mondjuk pl a Kecskeméten készült képeknél lett volna előnye az IS-nek??

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#4139) Fejo válasza Bubanc (#4138) üzenetére


Fejo
őstag

Nem vagyok belsős, de anno sokat jártam ki Ferihegyre a patakpartra, stb fotózni és a 200mm mindig elég volt. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#4140) Hth


Hth
tag

Gardener: Tájképeket ugy is lehet késziteni mint egy mozaikot . Panorámafejel ( nem a 3 irányban bilenövel ) álványrol több képet és összerakni panoráma illesztö programal.
Igy akkora látoszöget kapsz amekkorát csak akarsz. Mellesleg a felbontás is igen tekintéjes lessz.

(#4141) gardener válasza Hth (#4140) üzenetére


gardener
senior tag

Nem is tudtam,hogy ilyet is szoktak. De nem az Én világom az ilyen. Azért az infot viszont köszönöm!

Mindenesetre megvettem egy Sigma 10-20-t 2 órával ezelőtt. :K
Hát csak ámulok és bámulok, hogy mekkora a gyönyörűség 18-55 kitobi alatti világ.

Alig várom a hétvégét, hogy lövöldözhessek vele a szabadban. :P

(#4142) philoxenia válasza gardener (#4141) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyiért vetted?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4143) gardener válasza philoxenia (#4142) üzenetére


gardener
senior tag

85k 4hó garral hibátlan szinte új. 80ba akartam elhozni,de van rajta egy Hoya polárszűrő is így nem tudtam tovább alkudni :P

(#4144) donzoli válasza gardener (#4141) üzenetére


donzoli
aktív tag

ez hamar ment.. gratulálok, jó fényeket hozzá ;)

(#4145) Parci válasza rumos14 (#4126) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tamron 10-24 baromi gyengén sikerült darab, nem ajánlott.
a tokina 11-16-ról madgie tudna mesélni: baromi éles, baromi jó, baromi nagy flare.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4146) Parci válasza gardener (#4143) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem köll a polár, és jobb fajta, én szívesen megveszem jó drágán!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4147) donzoli


donzoli
aktív tag

lenne egy kérdésem ami mindig foglalkoztatott, hogy az objektívek és a váz érintkezői mennyire bírják a cserélgetést, mennyi idő után használódnak el?

(#4148) gardener válasza donzoli (#4144) üzenetére


gardener
senior tag

Jaja. :)

Köszönöm szépen. :R

(#4149) gardener válasza Parci (#4146) üzenetére


gardener
senior tag

Ez van rajt: Hoya HMC super 77mm

Egyenlőre meghagyom. Túl jónak tűnik :P

(#4150) Hth


Hth
tag

Ugy látom az objektivek érintkezöi rugossak ezért nem bántják a váz érintkezöit,viszont minden cserékor dörzsölik egymást,evvel tisztitják a felületüket az esetleg keletkezö oxid tol.
Vagyis valoszinüleg mig a világ világ,kitartanak.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.