Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Cassidey válasza Mercutio_ (#3950) üzenetére


Cassidey
senior tag

Valaszoltam neki priviben amugy.:) Nem szedem le, nem vagyok en olyan agressziv. ;)

on: Amugy gondolkodom, h a 24-70-et lecserelem 16-35-re.. de meg varok, nem akarok ugy jarni, h nem tudom megoldani a belteri fotozast a fixeimmel, tartok meg kicsit ettol.

(#3952) Bubanc válasza Tüzi (#3949) üzenetére


Bubanc
aktív tag

kicsit nézelődtem, sajna nincs óriási mennyiségű eladó 70-200 IS L f4.... az IS meg nekem feltétlenül kell egy teléhez... ráadásul a legolcsobb is csak 40 k-val olcsóbb, de az általános a 30k... nem tudom, lehet, hogy megéri egy több mint 200 kHUF-os obinál az a plusz 30-40 az újat.... na de ennyit az offról

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#3953) Cassidey válasza Bubanc (#3952) üzenetére


Cassidey
senior tag

en hasznaltan akartam megvenni, de idohiany miatt az uj lett. indexes canon adok-veszek topicban is nezted?

(#3954) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali

vettem a minap egy canon 28-135mm is usm obit. szép a képe, de kicsit lötyög, ha ki van tekerve. ez mekkora gondot jelent vajon? nem fog szétesni ugye? :B
a másik meg, hogy okés, hogy ultra halk az AF motor, de az IS kicsit hangosan zakatol az expo utáni 1-2 másodpercben. normális ez?
persze lehet, hogy csak én vagy paranoid. mint mondtam, a képe tökéletes, de ezektől parázok. nyugtassatok meg légyszi :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3955) Tüzi válasza Bubanc (#3952) üzenetére

Hát jó. Azért azt tudd, hogy az IS sem mindenható. Bizonyos esetekben jó, aztán kakukk. Ha meg álványról használod akkor semmit sem ér. Ha mozog a téma akkor sem. Ha oldalbavernek miközben exponálsz akkor sem :D
Biztos jobban tudod mi kell számodra, és annyira nem érzem égetőnek a szükségét az IS-nek.
Ne kicsit nézelődj! :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3956) kiskornel válasza Bubanc (#3952) üzenetére


kiskornel
addikt

Cas: portré alatt mit értenek az emberek? Mellalakos ábrázolást? Egy egészalakos fotohoz nem túl nagy APS-C-n egy 5x5-ös szobában a 70-200?

Tüzi: sokan nem tudják, mi a valós hatása az IS-nek. Egy biztos: ha lehetőséged van rá, hogy az obi olyan verzióját vedd meg, akkor érdemes az IS verziót megvenni. Igazad van, esetünkben 100e Ft-ot jelent, de ha valaki erdőben szeretne 200mm-en minél kisebb ISO-val dolgozni... vagy remeg a keze, mint a kocsonyalevél, és azt tanácsolták neki, hogy ne kezdjen el agysebésznek tanulni...

sanyixXx: az említett obival kapcsolatban nincs tapasztalatom, meg a hangos fogalma sem definiált, de az IS kettőt szokott kattani (elején-végén) és közben finom motorhang hallható. Ha félig lenyomod az expo gombot, akkor indul be, és csak pár másodpercig megy, aztán leáll. A nagyobb obikba kicsit hangosabb verzió kerül (a kitobiban nem hallható az IS)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3957) Cassidey válasza kiskornel (#3956) üzenetére


Cassidey
senior tag

igen, portre alatt azt ertjuk.

(#3958) Tüzi válasza Cassidey (#3957) üzenetére

mellalakos árbárzolás az már nem akt? :D (bocs)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3959) Chapel


Chapel
addikt

Hi!

Jövőhéten hétfőn már meglesz a 50-200 Pentax :DD , bocs már nagyon vártam.

Addig is egy kérdés,hosszabb távon gondolkodva (tényleg elmélet szinten) láttam van Pentax 55-300 -as, persze gondolom a 2.5x árat nem éri meg az 50-200-hoz viszonyítva. A kérdés túlképp annyi, hogy ez ugye minőségre "ua" az obi csak hosszabb gyújtótávval vagy nem :F :B

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#3960) BAM007 válasza Chapel (#3959) üzenetére


BAM007
tag

Gratulálok hozzá! Sajnos én nem azt vettem, hanem egy SIGAM 70-300 APO DG MACRO-t, és mint tudjuk a SIGAM nem éppen híres a zoom obikról. Januárba megy vissza gariba, fókuszhibás, bár sok ismerős mondta hogy Camera Kft-től nem sok jóra számíthatok... :(

[ Szerkesztve ]

(#3961) Chapel válasza BAM007 (#3960) üzenetére


Chapel
addikt

Hát pedig majdnem azt vettem.....legalább mostmár tudom h azok télleg sz@rok..... pedig APO :Y

szal 55-300-ról vélemény :F

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#3962) zed44 válasza Chapel (#3961) üzenetére


zed44
tag

Szia!

Nemrég vettem egy 55-300-at. Az 50-200-hoz nem tudom hasonlítani, de a Sigma 70-300 APO-hoz igen. 300-mm-en teljesen nyitva is lényegesen jobb, mint a Sigma f8-on (de kb.200-220mm-ig a Sigma is éles képeket készít! --- tehát az szerintem azért túlzás, hogy sz@r lenne!). Úgy tűnik számomra (persze még csak pár képet készítettem), hogy a Pentax 55-300 viszonylag egyenletes teljesítményt nyújt a fókusztartományában.

(#3963) Chapel válasza zed44 (#3962) üzenetére


Chapel
addikt

Bocs ha erős volt a "szar" kifejezés,de ha itt is kicsit vissza olvasol akkor látod h egyértelműen leszólták azt az obit :(
Arról nem beszélve h Pentax 50-200 30k,Sigma 70-300 54k :Y

Szal megvetted az 55-300-at,hát irigyellek, ha gondolod küldhetsz képeket privátba vagy mail-be,persze tapasztalatoknka is örülök! :K :B

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#3964) EkSYS


EkSYS
senior tag

sziasztok!

kozep zoom tartomanyba szeretnek venni valami obi-t. Eddig a sigma-t nezegettem, de eleg lehangolo velemenyek vannak roluk,
erdeklodnek ki mit ajanlana? tamron?? vagy canon? :F
azert olyan sokat nem szeretnek kolteni ra (EOS50D van hozza)
elore is koszonom!
b

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#3965) Szten Márs válasza EkSYS (#3964) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mit tartassz "közép zoom tartománynak"? Tehát milyen gyújtótáv tartományban keresel objektívet? És konkretizálva kb mi az az árhatár, ameddig elmehetünk?

[ Szerkesztve ]

(#3966) Tüzi válasza EkSYS (#3964) üzenetére

kitobi? vagy van a sigmának 55-200-a pl 30k-ért.

mod: Vagy veszel 70-200 / f4-est 90k körül.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3967) EkSYS válasza Szten Márs (#3965) üzenetére


EkSYS
senior tag

szia!

nos, 25 - 150 kozott es arban pedig haat, eleg sokat koltottem mostansag gepre igy jo volna 100 alatt maradni, de azt nem akarom hogy veszek most valamit 90ert, de 110-ert meg valami sokkal jobbat lehetne kapni.
ebben a kategoriaban viszont inkabb ahogy lattam a tamron es sigma kinal nagyobb atfogasu obikat. de azokat meg nem ismerem egyaltalan.
egyszer neztem egy 24-70 2.8 USM L canon obit, az nem rossz, de majdnem 300k ami azert eleg sok, meg hat a 24-70 nem tul sok. Olyas valami kene amit csakugy vihet magaval az ember akar egy kisebb taskaban is sokat is lat es viszonylag jo kepet ad, nem torzit, fokusza ok, IS nem feltetel, es eleg jo fenyereje is van
lehet hogy sokat akarok :F
vagy esetleg hasznaltpiacon kene korbenezni? szerintetek?
b

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#3968) Tüzi válasza EkSYS (#3967) üzenetére

akkor 70-200 (ennél nem nagyon van jobb L-es obi), meg veszel valami 1.8-as 50-est. Ügyi vagy 110ből simán megvagy, és lesz egy faxa zoom obid, meg egy fényerős fix-ed.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3969) EkSYS válasza Tüzi (#3968) üzenetére


EkSYS
senior tag

Hi!

Ezekrol van tapasztalatod?
Sigma Canon 18-200/3.5-6.3 DC OS objektív
Tamron Canon 18-200/F3.5-6.3 XR Di II LD ASP IF Macro objektív
Tamron Canon 18-250/F3.5-6.3 Di-II LD Macro AF objektív

Eki - az eredeti

(#3970) Dare2Live válasza EkSYS (#3967) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sigma/tamron rendszerint a brutális szórás miatt nem ajánlott, ha kifogsz egy jót akkor jó üzlet ha nem nem. Használtpiacon kezdőnek csak segítséggel.... szabad ilyet venni.... körbejárnak a hibás darabok.

Tehát akkor 24-70 (kb 38-110) akarod lefedni és nyaralós, körbejárós üvegre van szükséged? USM fontos? Képminőségre/élességre.... mennyire vagy háklis?

ejh bárcsak még váz megvétel elött kérdeztél volna

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3971) Dare2Live válasza EkSYS (#3969) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Itt
[link]

és itt nézz körül.
[link]
indulásnak jó.

A felsorolt obik középen egy 6-12mpt rajzolnak ki széleken van, hogy 2öt sem.

ha ilyen átfogásba gondolkodsz minenképp nézd meg a Canon 18-200at.

Totál off de mennyire is egyszerübb walkaroundot találni Nikon alá....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3972) EkSYS válasza Dare2Live (#3970) üzenetére


EkSYS
senior tag

Hi!

kell a minoseg bar tobbsegeben jo fenyviszonyok kozott terveznem hasznalni e "kisebb" objektivet. a vaz megvetele elott sokat olvastam az 50d rol meg masrol is. Ketsegtelen hogy mindegyik tabornak van erve plusz es minusz mellett. kivancsi vagyok azert neked miert "nem preferalt" kategoria az 50d. Jo obival jo kepet csinal, bar teny hogy a 40d -hez kepest relativ elorelepesek vannak, de akkor is az 50d egy ujabb konstrukcio, uj alkatreszekkel, sw-vel stb.
szoval a szigma/tamron eleg gaz, ---> akkor canon? (csak az meg igen huzos) :F

Eki - az eredeti

(#3973) Dare2Live válasza EkSYS (#3972) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én ha Canon akkor 100% 40Dt vettem volna a megtakarított +pénzt meg obiba ölöm.
Egyébként meg ennyi pénzért van D300... az egy más világ.

ha ebben az átfogásba gonolkodsz talán ez a legjobb megoldás. ittmost akciozzak 96+fa [link]

esetleg még a Tamron 18-250t nézd meg...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3974) Szten Márs válasza EkSYS (#3969) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az ilyen nagyon nagy átfogású objektívek kényelmi megoldások, azoknak valók, akik ultrazoommá akarják avatni DSLR-jüket, de semmiképpen nem lehet őket minőségi megoldásnak tekinteni. Tehát akinek a képminőség fontos, az ne ilyet vegyen.

A megcélzott árkategóriában a Tamron 28-75mm F/2,8-asát ajánlom, ami igen jó üveg hírében áll, én is csorgatom rá a nyálam.

MOD: szórás mindenhol van. Nem csak Tamronnál és Sigmánál, de gyári Canon objektíveknél is. Szóval a szórástól való félelem miatt nem érdemes ilyen vagy olyan objektívet kihagyni a számításból - ilyen alapon akkor leginkább egyiket sem lenne szabad megvenni, mert lehet éppen a szórás alja kerül hozzánk, de akkor meg soha nem lenne objektíve az embernek, szóval ez egy nem túlságosan járható út.
Egyes objektívtípusoknak (igen típusoknak, nem márkáknak generel) nagyobb a szórása az átlagnál, ezeket jobb óvatosan kezelni, persze, de ez is más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#3975) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Tamron 18-270 tesztet nem látott vki/vhol?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3976) EkSYS válasza Szten Márs (#3974) üzenetére


EkSYS
senior tag

hi!

szoval a 18-200 az utolso megoldas lenne, de az mar pl. canon-ba eleg draga.
van a canon egy 28-135-je ez ugy szimpatikus lenne, de nem tudok rola semmit, mellesleg nem keves love.
tudsz esetleg vmit rola?
kosz
b

Eki - az eredeti

(#3977) Szten Márs válasza EkSYS (#3976) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sajnos nem tudok erről az objektívről sokat, Canon objektíveket nem nagyon nézegettem soha, de szerintem a Canonosok biztos ismerik, ők bizonyára fognak tudni nyilatkozni róla. :K

Viszont nézzük csak pusztán az adatokat: Az általam említett Tamron fényerősebb, ráadásul a teljes zoomtartományban tartja az F/2,8 fényerőt. A Canon ellenben nagyobb zoomátfogással erndelkezik illetve képstabilizátorral is. Szóval már magában ezek a tényezők is dönthetnek egyik, vagy másik irányba.
Mennyire fontos neked a fényerő? Mennyire fontos a képstabilizátor? Az USM nyom valamit a latba?

(#3978) kiskornel válasza Szten Márs (#3974) üzenetére


kiskornel
addikt

Mi az a "centering defects"? Emlegetik a Tampron af 28-75-tel kapcsolatba.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#3979) Dare2Live válasza kiskornel (#3978) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egy nem is olyan ritka hibatipus, pl a sigma 18-50e rendszeresen szenved tőle vagy sok tamron 17-50, de sok méregdrága elit obi pl az elöbb emlegetett 24-70 2.8 Lböl amit láttam mind centeres volt....

szvsz keress rá neten.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3980) johnjohn válasza Dare2Live (#3975) üzenetére


johnjohn
addikt

De, itt van egy.
Érdekes egy obi, az biztos. :U

(#3982) EkSYS válasza Szten Márs (#3977) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!

A Tamron 28-75 F2.8 kb 90 korul van a botban, mondjuk ha azt nezzuk hogy a canon 24-75 F2.8 meg 290k akkor megerdemel a tamron egy probat, s majd ha bevallik erdemes elgondolkodni a vetelen.
Persze hogy fontos a fenyero, az USM-nek meg annyira nem latom hasznat, kezdo vagyok meg. A kepstabilizatorral kapcsolatban lejjebb olvastam par elelmes megjegyzest amivel egyet is ertek.
Obi vasarlas elott mit tanacsolsz, hogy erdemes gyorsan es hatekonyan tesztelni? )mondjuk boltban?)
kosz
b

Eki - az eredeti

(#3983) hcs57 válasza kiskornel (#3978) üzenetére


hcs57
őstag

Mi az a "centering defects"? Röviden: a kép közepe éles a széleken kevésbé...
nos ilyen gondja szerintem minden zoomnak van, kérdés csak annyi, mennyi az eltérés?
Ha sok, akkor zavaró, ha nem sok, akkor fel sem tünik.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3984) EkSYS válasza hcs57 (#3983) üzenetére


EkSYS
senior tag

szia!

bar lehet hogy egyertelmu a kerdes de ha valahova odateszed a fokuszt (es az nem a szele) akkor a tobbi mar hogy lenne teljesen eles? nekem van egy eleg jo obim (2.8-as), szoval az nem hiszem hogy problemas de a nem fokuszalt terulet az nem eles, bar kerdes hogy mit jelent az eles? (mert 300%-on mar nem szokott az lenni)
szerinted?
b

Eki - az eredeti

(#3985) EkSYS


EkSYS
senior tag

btw:

pesten hol erdemes , melyik uzletekben obikat nezni, ahol ertenek hozza, van is valasztek es olcsoak is?
koszi
b
:F

Eki - az eredeti

(#3986) hcs57 válasza EkSYS (#3984) üzenetére


hcs57
őstag

A fókusznak egy síkban kellene, hogy legyen..

Vannak objektívek, amelyek nagyon szépen rajzolnak a széleken is (áltában a fix fókuszuak), de azok nagyon drágák..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3987) Dare2Live válasza johnjohn (#3980) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mint a kategóriatársai.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3988) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

tegnap megfogtam a 400D 18-55-ös kitobiját... csoda, hogy fogja a gravitáció, olyan könnyű :)
van abban üveg egyáltalán? :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#3989) Chapel válasza johnjohn (#3980) üzenetére


Chapel
addikt

további pályatársak...

1

2

a 2.-at én is nézegettem kitobi és tele helyett,de végülis az 55-300-mellett döntöttem és marad a kitobi.

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#3990) johnjohn válasza EkSYS (#3985) üzenetére


johnjohn
addikt

Bolt 1
Bolt 2
Bolt 3 Például.

(#3991) johnjohn válasza EkSYS (#3982) üzenetére


johnjohn
addikt

A Tamron 28-75 F2.8 remek obi, csak 28 mm-ről indul, és f 3.5-es rekesztől igazán éles,az alatt lágy egy kicsit a képe. Ha tudod próbáld ki,jól használható ha van alá nagylátód.

(#3992) madgie válasza Dare2Live (#3979) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, de nekem a Centering Defects inkább logikusan azt jelentené, hogy az objektívet alkotó lencsetagok nincsenek precízen decentrálva, ezáltal mondjuk az objektív bal felső széle lágyabb képet ad, mint a jobb alsó.

Vagy erre gondoltál te is? :)

(#3993) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

vetem karácsonyra egy 18-105VR obit a d40-hez és a következő tőnt fel:
18 mm-en ha vakus képet csinálok akkor az obi mintha belógna aképbe, pontosabban az árnyéka
most ez azért van mert túl hosszú az obi és a beépített vaku nem nyílik elég magasra, vagy valami baja van az obinak, nyugtassatok meg hogy nincs.
itt egy kép [link]
az alsó részén van egy félkör alakú árnyékfolt, persze ez több képen is előjön, ha kell töltök még fel

köszi a segítséget előre is, üdv. péter

(#3994) rumos14 válasza péter007 (#3993) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem inkább akkor árnyékolja le az obi a vakut, ha "ki van húzva", azaz 105mm-en :F
nekem Sony A300 van, na annak a vakuja főleg nem nyílik magasra, ehhez képest, bár a kitobinál combosabb obit használok rajta, mégsem takar, pedig paráztam tőle.

(#3995) péter007 válasza rumos14 (#3994) üzenetére


péter007
senior tag

nem tuti nem mert ha nagyobb a gyújtótávolság a képe is közelebb jön, de itt az iExif kép:
[link]

(#3996) johnjohn válasza péter007 (#3993) üzenetére


johnjohn
addikt

Napellenző nélkül is belelóg ha 18 mm-en használod.

(#3997) Tüzi válasza péter007 (#3995) üzenetére

Látod, így lesz neked is rendszervakud.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3998) péter007 válasza johnjohn (#3996) üzenetére


péter007
senior tag

persze ezek mind napellenző nélkül készültek, ha felrakom mégjobban belóg
egy magasabban ülő külső vaku megoldást jelenhet?

Tüzi meglőztél :)

[ Szerkesztve ]

(#3999) Dare2Live válasza madgie (#3992) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én nem firtattam, hogy mért van, nem írtam le, hogy jelentkezik csak mondtam, hogy rakás obin előfordul akár "elit" obikon is.

Én írtam rosszul vagy a "szokásos" :P értelmezős probléma?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4000) madgie válasza Dare2Live (#3999) üzenetére


madgie
titán

Nem írtad rosszul, csak mások válasza alapján nem volt tiszta nekem :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.