Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#701) Tirexi


Tirexi
addikt

(#702) Casanova* válasza Tirexi (#701) üzenetére


Casanova*
veterán

miért is?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#703) Tirexi válasza Casanova* (#702) üzenetére


Tirexi
addikt

Mert ez a TressFX demo nálam nem megy. :DDD :DDD

(#704) gézu válasza Tirexi (#701) üzenetére


gézu
őstag

Én ha szőröset akarok, nem videókártyát cserélek, bazzeg. ;]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#705) #35434496 válasza Tirexi (#701) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ilyet fejleszt nv is csak ők nem a hajra mennek rá hanem a segg+cici kombinációra. Ugyanis a közvéleménykutatásokból egyértelműen kiderül mire van igény. :DDD

(#706) cyberkind válasza #35434496 (#705) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez egyértelmű, nem is értem kit indít be egy szőrös nő. :D

Paranormal Cocktivity

(#707) Casanova* válasza cyberkind (#706) üzenetére


Casanova*
veterán

van akinek a szőrös sunka jön be. :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#708) #35434496 válasza cyberkind (#706) üzenetére


#35434496
törölt tag

Rosszul fogalmazott kolléga. Összekeverte a szőröst a fazonra igazítottal. :DDD Casanova Juj! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#709) cyberkind válasza #35434496 (#708) üzenetére


cyberkind
félisten

Ebbe ne menjünk bele, másik topic, ezért se válaszolok erre semmit érdemben mert "lecsúszna" a téma. :D
Egyébként nem félsz a piros moditól a 290-es topicban? ;]
Kelted a feszkót vagy mit. :DDD
Megjött a 7990-es kapitány is, jó dolgod lesz.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#710) #35434496 válasza cyberkind (#709) üzenetére


#35434496
törölt tag

Megérdeztem valamit erre szokás szerint habzik a fél topik szája. :DDD Tényeg megjött. :DDD Abbahagyom mert a végén kitiltanak.

[ Szerkesztve ]

(#711) BlackSoft válasza Tirexi (#701) üzenetére


BlackSoft
addikt

Erről már nagyon rég volt egy összehasonlító videóm az 1.0-ás verzióval :D

Semmi köze a technológiának az AMD-hez (azon kívül hogy ők fejlesztik), bármilyen hardveren megy. Az nVidia saját fejlesztése viszon ennél sokkal rosszabb, és nagyon bugos, alig használja a VGA-t is, néha laggol. :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#712) Tirexi


Tirexi
addikt

(#713) BlackSoft válasza Tirexi (#712) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem volt egy ViewSonic itthon. Jó meg minden, csak sok minden hülyén néz ki rajta...PH! egy csík a monitor közepén :DDD Viszont a filmek egy nagy része 21:9 képarányú, így azok nagyon jók rajta :K

(#714) Tirexi: Azt meg már linkeltem egyszer :DDD Nem minden játék támogatja...

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#714) Tirexi válasza BlackSoft (#713) üzenetére


Tirexi
addikt

A kutyát nem érdekli a WEB meg a film engem a játékok érdekelnek Blekk. :D

(#715) norb55 válasza Tirexi (#714) üzenetére


norb55
senior tag

játékra ne 1080 pixeles monitort vegyél:) 2560× 1440 vagy 2560× 1600 :)

(#716) BlackSoft válasza norb55 (#715) üzenetére


BlackSoft
addikt

Azt addig nem éri meg venni, amíg nem jön az Asus PG278Q 120hz-es G-Sync-es WQHD monitorja :N

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#717) Tirexi válasza BlackSoft (#716) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen és ennél a monitornál döbbenünk majd rá, hogy a két 780 nagyon kevés lesz bizonyos játékokban. :D

Meg ugye azt észben kell tartani ha valaki egyszer ekkora felbontású monitort vesz akkor oda mindig minimum két VGA-t kell vennie mert 1 kevés lesz a fix 60 FPS-hez.

Ezért nem merek beleugrani a nagy felbontásba. Az oké, hogy most van két VGA-m.. de nem biztos, hogy 2 év múlva is lesz rá keret. Bármi történhet a mai világban főleg olyan országban ahol egy munkahely sem fix.

(#718) BlackSoft válasza Tirexi (#717) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, ez volt az :D Na de ezzel csak félig értek egyet. Szerintem 2 év múlva egy darab csúcskártya elég lesz 2560x1440-re is, ez pedig "csak" 2560x1080. Nekem a bajom ezzel csak annyi, hogy 60hz IPS, és a videókat amiket csinálok azokat 16:9-hez kell felvenni, tekintettel arra, hogy kb az emberek 0,1%-a rendelkezik ilyen képarányú monitorral. Tehát folyamatosan állítgatnom kellene, és nem is biztos, hogy ez megfelelően (normális kinézettel) lehetséges minden helyzetben.
Illetve most már, hogy tudom, lesz 120hz-es 1440p monitor, ez a 21:9 kicsit eltávolodott tőlem...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#719) Tirexi válasza BlackSoft (#718) üzenetére


Tirexi
addikt

Én ezt az "egy VGA elég lesz" dolgot már 2-3 éve így gondolom és nem nagyon van így. Ha tényleg mindennel maxon akarsz játszani élsimítással és esetleg Vsync-el akkor oda még mindig két VGA kell még 1080p-re is.
Pedig az 1080p mér elég régi..
Itt ugye a játékok is számítanak nem csak a VGA fejlődése mert az oké, hogy erősebb lesz a VGA, de a gépigény is idővel nő szal nem tudod magad behozni soha 1 VGA-val.

Ez a szomorú igazság Blekk ez... :D

(#720) players111:
Persze, hogy megveszem de csak azért, hogy neked legyen igazad. :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#720) #35434496 válasza Tirexi (#717) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ne gyere nekem ezzel a lelki dumával. Ugy is megveszed azt az asus monitort. Ismerünk Tirexi ismerünk!!! :DDD

(#721) F34R válasza Tirexi (#712) üzenetére


F34R
nagyúr

Van tDr1v3r-nak is egy LG 29EA93 -ja.

(#717) Tirexi

keves ? levizezed , tuningolod es kesz. viszont az draga mulatsag lesz. + ahhoz emelt orajelul ram is kell.

Amugymeg MAAAANTTLEEEEEE !!!!! es nincs olyan jatek ami ne fusson 600+ fps-el :P

2 ev mulva ha nem lesz munkad akkor mosod a penzt , manapsag amugy is csak abbol lehet tisztessegesen elni ;]

[ Szerkesztve ]

(#722) BlackSoft válasza Tirexi (#719) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát nem tuom...valahogy mostanában szerintem egyelőre elértünk egy olyan felső határt a jelenlegi körülmények között. (DX-re gondolok)
Itt sokat nem lehet már emelni a gépigényen, mert nem nagyon lehet szebbé tenni a játékokat szerintem (optimalizálatlanabbá annál inkább XD).

Ha meg lesz NV alatt is mántül, akkor meg biztos nem fog kelleni single vga-nál több. Legalábbis kezdetben....Aztán ha már ott fogunk járni, hogy kell valami új, mert már az AMD csoda találmánya sem bírja el a játékokat, akkor ugyan ott fogunk tartani mint most is :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#723) Tirexi válasza BlackSoft (#722) üzenetére


Tirexi
addikt

Vagy fogod és megveszed a két új konzolt és nincsen több gondod a PC-re. A videó konvertáláshoz meg nem kell 2 VGA.
Sőt ez lenne a legjobb megoldás. Nem egyszer átfutott már rajtam ez a gondolat, hogy a PC az csak videó konvertálásra kellene a konzolok meg játékra.

De ugye mindig visszatart az, hogy a konzolon nincsen ENB Series. :D

(#724) BlackSoft válasza Tirexi (#723) üzenetére


BlackSoft
addikt

PH!-s szervernek nincs elég tárhelye ahhoz, hogy leírjam mik azok a hátrányok, ami miatt nem játszanék soha konzolon ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#725) #35434496


#35434496
törölt tag

Ez a monitor jó lehet játékra? DELL 27" monitorU2713HM 8 ms (szürkéből szürkébe) nem sok ez egy kicsit?

(#726) h.adam.92 válasza #35434496 (#725) üzenetére


h.adam.92
őstag

Nem sok, mert IPS panel.
Inkább az input lag lehet zavaró tényező.

(#727) #35434496 válasza h.adam.92 (#726) üzenetére


#35434496
törölt tag

Köszönöm. :)

(#728) keIdor válasza Tirexi (#723) üzenetére


keIdor
titán

Az neked úgyse fog menni az irányítás végett.

;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#729) F34R válasza #35434496 (#725) üzenetére


F34R
nagyúr

hasznalni lehet de nem jatekra lett kitalalva, ha kimondottan arra kell akkor meg mindig alkalmassabb valami TN paneles alacsony valaszideju ledes csoda.

#722) BlackSoft

ha egy szabvanyositott API akkor lesz nvidia-ra is meg intel-re is. ugyan ugy mint opencl is elerheto minden gpu-ra. Ha olyan mint az Nvidia Physix-e akkor az csak AMD kartyan lesz elerheto.

[ Szerkesztve ]

(#730) BlackSoft válasza F34R (#729) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az AMD nem szokott olyasmiket csinálni, ami csak a saját rendszerén tud működni, így ez sem lesz az.

Más:
Ez meg mi a fene? :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#731) F34R válasza BlackSoft (#730) üzenetére


F34R
nagyúr

veletlenul nem a beta afterbuner-t hasznalod ?

(#732) BlackSoft válasza F34R (#731) üzenetére


BlackSoft
addikt

De igen :D Akkor ezek szerint (meg a frászt) valamikor már kijött a végleges, csak nem jelezte :U Ilyen üzenetet sem kaptam még semmilyen szoftvertől (ami nem trial) :DDD

Már töltöm is le az új...beta-t :U

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#733) Tirexi válasza keIdor (#728) üzenetére


Tirexi
addikt

Mindent meg lehet tanulni.
Annó a DOS-os játékoknál sem volt egér és nem is használta az ember. Page UP és Page Down volt fel és lenézés.
El nem tudtam képzelni hogyan lehet egérrel játékot játszani.

Tisztán emlékszem még arra amikor először játszottam FPS-t egérrel az pedig a Quake 3 Arena volt a számtech órán hálózatba.
Egyszerűen nem tudtam célozni egérrel. :DDD
Aztán megtanultam mint mindenki más.

Ugyan ez a konzol is. Ha évekig toltam volna konzolokkal már a kezdetekkor akkor most nekem sem lenne gond az assist nélküli célzás.
Úgy tudom senki nem úgy születik, hogy tud kontrollerrel játszani. :U

(#734) F34R válasza Tirexi (#733) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem a II volt az elso fps amivel jatszottam ugyszinten szamtech oran ;]

(#735) BlackSoft válasza Tirexi (#733) üzenetére


BlackSoft
addikt

És arra emlékszel, hogy az egér az FPS játékokban először nem is olyan, volt mint ma? Ha előre toltad az egeret, akkor nem felnéztél (mert nem volt felnézés), hanem előrementél :DDD Na azt ma már nem tudnám irányítani, pedig akkor nagyon jó volt :)

Quake III-al meg mi is játszottunk LAN-ba, de nem suliban, hanem kávézóban ;]

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#736) keIdor


keIdor
titán

2013 volt a PC piac legrosszabb éve

Tirexi: Előbb utóbb nálam is eljön a vége (mint játékplatform) bár minimális szinten akkor is kelleni fog szerintem, otthagyni sose fogom tudni hagyni, megszokás miatt már csak.
Egy 500 eurós kártya és egy 250 eurós procival mindig lesz, most már víz-hűtve persze, a csendből nem fogok többet engedni.

Tessék téged ez érdekel, Galaxy S 5 infók.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#737) #35434496


#35434496
törölt tag

Nekem az első komoly játék amivel hónapokat játszottam egy 386dx 33-as géppel ha jól emlékszem 22-évvel ezelőtt az a Dune2 volt. :) Jézus máriám már 22 vagy 23ève van pc-m. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#738) Tirexi válasza keIdor (#736) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát ha az Asus nem adna mindent arany árban akkor talán találna vevőt a cuccaira. Úgy nem lehet meg gazdagodni, hogy csak annak készítem a hardvereket akinek pénze van rá hanem úgy árazom, hogy nekem is megérje és a vásárlónak is.
Az Asus esetében a vásárlónak nem nagyon érik meg a termékei főleg a ROG kategória nem.
Acer-t meg azért nem veszik mert Acer. :DDD

Előbb utóbb kinősz ebből a vizezéses baromságból te is hidd el. :K
Én már beletörődtem, hogy ez a dolog követhetetlen még két bevételi forrással is.
Ez tényleg annak jó aki nagyon sokat keres és nem kell másra költenie.
Ha ezzel én is így lennék akkor tudnék én is mindig vizet rakni minden VGA-mra.

Valaki annak örül ha már tud venni egy 760-at más meg már azon töri a fejét hogyan vizezze le a harmadik 780-át... Ez a baj ezzel a világgal... a különbségek. Ha ez nem lenne akkor nem kéne a videók alatt néznem a folyamatos irigykedő hozzászólásokat.
Szomorú ez az egész...

[ Szerkesztve ]

(#739) keIdor válasza Tirexi (#738) üzenetére


keIdor
titán

Annál kicsit nagyobb a baj, GTX-760 lol, 2 milliárdan éheznek, másik 2 milliárdan élnek szegényen. (valami 2 dollár/nap a keresetük, vagy alatt)
Más kérdés, hogy én erről nem tehetek, ha rajtam múlna igazságosabban lenne elosztva a világ vagyona és a szorgalmas embernek mindig lenne esélye felfelé törni, de nem rajtam múlik sajnos, nem is értem most ezt minek hoztad fel. :F
A vízre meg: nem kell havonta váltogatni és nem lesz ezzel baj, radikat, tartályt, csatikat csak egyszer kell megvenned, mert tartós, pumpa is elmegy 5 évet, CPU blokk is jó lesz egy darabig mivel elég univerzális, egyedül a VGA az, ami gyakran cserés. De egyébként én se akarok év végéig gépre költeni most.
Én csak azt tudom mondani minderre, hogy lehet követni csak ésszel kell.:) Szerintem neked több a bevételed, mint nekem (csak tipp), mégis elvagyok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#740) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Kicsit megváltoztak itt a dolgok, mostmár megmutathatja a 780 SLi igazi tudását.

(#741) Tirexi válasza keIdor (#739) üzenetére


Tirexi
addikt

A YouTube-os bevételre nem lehet hagyatkozni sajna mert egy kattintás és törlik a csatornádat.
Az mindig csak tartalék meg nem mindig ugyan annyi a bevétel. Van olyan hónap, hogy a felét kapom úgy, hogy a nézettségem nem kevesebb még több is lett.
Ez a nem mind1.

Csak azért hoztam fel mert mindig erre a víz témára lyukadunk ki. Mondtam már neked is TS-en is hogy mindenkinek más az értékrendje. Nekem nem éri meg befektetni 150k-t egy vízbe másnak meg simán.

Előbb adok egy Galaxy S5-ért annyit. ;]

(#742) norb55 válasza WaterWawe (#740) üzenetére


norb55
senior tag

Dell AH-IPS monitor 27 " 2560× 1140?:D 6ms válaszidő ? :D

(#743) BlackSoft válasza WaterWawe (#740) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem rossz :D Mikor volt Gigabyte lapod? :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#744) F34R válasza keIdor (#739) üzenetére


F34R
nagyúr

mert haklis vagy a hangra..... a viz se halk mert nem a pumpanak is van egy zaja meg a ventiknek is ugyan ugy csak nem mindehy hogy mondjuk szinte passzivan elhajtja ures jaratban alacsony fordulattal mind emelett alig melegszik es load-ban sem megy 45 db fole. nemely gpu meg cpu cooler meg ugy suvit mint a veszedelem. ez ilyen pumpat siman el lehet viselni [link]

(#741) Tirexi

neked nem is annyiba volna ..... 1blokk a cpu-ra 2 blokk a gpu-ra, 2 radi + min 4 venti a tartaly a pumpa tobb az mint 150k..... es akkor meg a ramot nem is vizezted.

Gpu-ra egyebkent nem gondolkoztal univerzalis heatsinkre ? (1db kartyanal)

[ Szerkesztve ]

(#745) BlackSoft válasza F34R (#744) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ramot nem kell vizezni, nem tudom ki volt aki kitalálta, és nem tudom milyen céllal. Még ha meghúzod a ramokat, akkor is elég neki a gyárilag rárakott hűtőborda...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#746) WaterWawe válasza norb55 (#742) üzenetére


WaterWawe
őstag

Dede, U2713H

(#743) BlackSoft: Gigabyte G1 Sniper 3

(#747) F34R válasza BlackSoft (#745) üzenetére


F34R
nagyúr

Van aki berakja a korbe. En is feleslegesnek tartom foleg hogy vannak mar 3000-s ramok amiken normal borda van..... Radibol is lehet elivinne egy 480-as de ki tudja, beszereles is erdekes volna :DDD

Annyiba igaza van Tiri-nek hogy 150k-bol mast is lehet venni ez ezeken felul exta (luxus) . De olyan is van hogy valaki 3 evvel ezelotti csucs gepet hajt igy es nem sajnalta a ravalot.

(#748) Howkeddlee válasza WaterWawe (#740) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Grat a cuccokhoz uram!! :R :C

(#749) Tirexi


Tirexi
addikt

Na az első laplap ami gyorsabb lesz mint a 780-am. ;]
APUs integrate an enhanced CPU core based on the 'Steamroller' architecture with a new and updated Radeon Graphics core.

Ez meg jól néz ki: [link]

[ Szerkesztve ]

(#750) #35434496 válasza Tirexi (#749) üzenetére


#35434496
törölt tag

Tirexi ne bombázz minket az amd baromságaival. :D

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.