Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#31851) keIdor válasza hszilard666 (#31842) üzenetére


keIdor
titán

Akkor neked:

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31852) HSM válasza ÁdiBá (#31849) üzenetére


HSM
félisten

Fél év alatt egyszer nem kaptam semmiféle halált a 290-el. :N Pedig volt rajta jó sokféle játék, Mantle is.

Ezek a halálok vagy gyárihibás kártyánál, vagy rosszul működő alaplapoknál fordulnak elő. :U

(#31853) ScomComputer válasza keIdor (#31851) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ez is jó.... :DD :DDD

:C

(#31854) hszilard666 válasza keIdor (#31851) üzenetére


hszilard666
veterán

:DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31855) #35434496 válasza HSM (#31848) üzenetére


#35434496
törölt tag

Na de kérlek ez off topik ráadásul Nvidia. Tudod az a cég, ami mindig jobbat készít mint AMD. :C ;]

(#31856) bombibmw válasza HSM (#31852) üzenetére


bombibmw
veterán

Nemrég volt egy 270X-em,de amint mantle-re tettem a beállítást BF4-ben,nem indult a játék,később ki is fagyott.
A 780-nal semmi gondom újra.

(#31857) Balathruin válasza bombibmw (#31856) üzenetére


Balathruin
veterán

User error. ;]

(#31858) HSM válasza bombibmw (#31856) üzenetére


HSM
félisten

Passzolom a kérdést, amit tudok, hogy fél éve gyönyörűen és megbízhatóan ment a Mantle-vel a 290-emen.

(#31859) kovsol


kovsol
titán

[link]
Sokkoló, hogy a 2x30e Ft-os SLI lassabb, mint egy csúcs kategóriás vga. :Y

May the Force be with you!

(#31860) bombibmw válasza HSM (#31858) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen.
Akkor még nekem is.
Az itt a baj,hogy a driverek nem jók és jó sok időnek kell eltelnie,hogy kijöjjön a javítása,ami sajnos ugyanolyan rossz.
Mikor még 280X-em volt,nekem is szépen megugrott az fps mantle-vel,de voltak lagok,mint sok más AMD-s kollégának.
Nekem volt sok ilyen és olyan kártyám,de mindent összevetve az Nvidia sokkal meggyőzőbb mindenben és ezt nem elfogultságból írom.
A VGA vásárlók 80%-a Nvidia-t vesz és szídja az AMD-t,akkor ezek az emberek mind trollok,vagy zöld szemüvegesek?
Most minden baxogatás nélkül...,mi az,ami miatt ennyire kiállsz az AMD mellett?

[ Szerkesztve ]

(#31861) ffodi válasza bombibmw (#31860) üzenetére


ffodi
veterán

A jóhiszemű énem azt mondja, valószínű csak azért, mert meg van elégedve vele. :) ( ;] )

Egyébként korábban én is inkább AMD-t vettem, mert hasonló teljesítményt kaptam valamivel olcsóbban. Aztán a 290-ekkel jöttek sorra az idegesítő hibák és a szarabbnál szarabb driverek, és áttértem NV-re. Titkon mindig is erre vágytam, mert a 3DMarkok rendszerint jobban pontozzák az NV kártyákat, mint a pirosakat. :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#31862) #35434496 válasza ffodi (#31861) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mi az a 3DMark? :DDD

(#31863) kovsol válasza bombibmw (#31860) üzenetére


kovsol
titán

"A VGA vásárlók 80%-a Nvidia-t vesz és szídja az AMD-t,akkor ezek az emberek mind trollok,vagy zöld szemüvegesek?"
Mondjuk amíg nem próbálta mind a kettőt addig simán trollkodás.

May the Force be with you!

(#31864) bombibmw válasza kovsol (#31863) üzenetére


bombibmw
veterán

OK,akkor a 80%-nak az 50%-a.
Nem hiszem,hogy ennél kevesebben lennének azok,akik már próbálták az AMD-t.
Csak írtam egy számot.
Közvéleménykutatást nem áll módomban tartani. :)

Másrészről,nyílván nem azért nem váltottak,mert sok volt a bug,driverleállás,elviselhetetlen hang és hőfokok.
Persze,vannak trollok is sokan,de azért remélem kevesebben,mint azok,akik a valós értéket hypolják és nem a semmit. :)

[ Szerkesztve ]

(#31865) HSM válasza bombibmw (#31860) üzenetére


HSM
félisten

Igen, lagok nálam is voltak, win7-et és i5 procit nem szerette egy ideig, addig DX-ben toltam. Aztán helyrerakták a játékot és utána jó lett, nagyon jó Mantle-vel. ;) Win8-as tulajok szerint azt nem érintette a dolog korábban sem, de azt nem volt időm/lehetőségem kipróbálni.

Nekem nincs bajom azzal, ha valakinek jobbak a tapasztalatai zöldekkel, és azt vesznek. Ahogy én is voltam már mindkét oldalon különböző okokból. ;) Nekem azzal van bajom, ha valaki nem látja, hogy a zöld oldalon sem minden csak móka és kacagás. (Nem rád célozva ezzel természetesen.)

A többit PÜ, inkább nem adnék teret a felesleges trollkodásnak.

De a lényeg röviden, hogy úgy vélem, a zöld gyártó jelenlegi üzletpolitikája igencsak káros a PC-s játék piacának, jövőjének.

(#31861) ffodi: Amúgy igen, ez is benne van, szerencsére mindig mindennel tudtam játszani, mégpedig jól. :K Ez pedig nekem elég volt az elégedettséghez.

(#31869) akoska07


akoska07
nagyúr

Mennyibe kerül otthon 225/45/17 nyári gumi garnitúra ?
Nem a gagyi márkákra gondolok.

Összehasonlítanám az itteni árakkal és eldönteném hol kerüljön rá új szett.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#31870) ffodi válasza akoska07 (#31869) üzenetére


ffodi
veterán

Conti sportcontact 5 ~33-35k/db. Nekem is pont ilyen papucsok vannak a kocsin (225/45/17). :)

HSM:

Ha már kompatibilitás: ezt sem csak egy oldalról kell tekinteni. Természetesen előfordulhat, hogy az alaplapoknál van valami kompatibilitási gond, de egy terméket release előtt szokás a meglévő hardverkörnyezetekben tesztelni, és nem hinném, hogy ott nem jött elő a gond. Valószínű teszem azt 10-ből 2-3-szor jött elő, és úgy voltak vele, mint a klasszik magyar munkások: jól van az úgy.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#31871) HSM válasza ffodi (#31870) üzenetére


HSM
félisten

Természetesen ez benne van a pakliban. Ugyanakkor nem tudhatjuk, hány lappal jött ez elő, hánnyal nem, és hányfélével tesztelték release előtt.
Abban viszont szinte biztos vagyok, hogy nem 10 lapból 2-3-al van gond, ennél lényegesen kevesebb panaszt lehetett olvasni a topikokban. Nálam volt olcsó Z77 és középkategóriás Z87 és Z97 lapban is a 290 és teljesen tökéletes volt, nem volt BS, meg szivárvány halálok, semmi. Ez azért elég "sokféle hardverkörnyezet", a mai játékgépek jelentős része épül ilyen platformokra. Mondjuk Giga lap volt mindegyik, ők azért rendesen meg szokták tervezni a lapjaikat, BIOS-aikat.

[ Szerkesztve ]

(#31872) ffodi válasza HSM (#31871) üzenetére


ffodi
veterán

Nem tudhatjuk, de én pl. egy csúcs X79, egy csúcs z77 és egy közepes z87 lapban (ami egyébként giga volt) is teszteltem és mindenhol előjött a BS sőt a "nem ébredek fel standby-ból" móka is. Tegyük hozzá utóbbi probléma az első fél évben (megjelenéstől számítva) nem volt, csak az újabb driverekkel jött elő.

Ha rákeresel ezekre a hibákra szerintem 10-15 userből 1-2 biztos jelezte.

A lényeg azon van, hogyha csinálok valamit, akkor azt elvárom, hogy mások kompatibilisek legyenek az eszközömmel, de cserébe a fordítottját is teljesítenem kell. Ha van egy olyan technológia (lásd zerocore), ami nem működik megbízhatóan minden körülmények között, akkor azt célszerű inkább letiltani a francba, és addig nem beletenni a végleges termékbe, amíg nem "100%-os"...

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#31873) HSM válasza ffodi (#31872) üzenetére


HSM
félisten

Akkor nem lehet, hogy maga a VGA-ból fogtál ki hibásat? :B
Amúgy elvileg pont a jobb kompatibilitás miatt turkáltak bele kb. egy éve, néhányaknál pont attól jött elő a standby/zerocore hiba.
Hát igen, a ZeroCore-os dolog addig igaz, hogy érthetetlen, miért nem tették kikapcsolhatóvá, ha egyszer néhányaknál gondot okoz, mégha vélhetőleg a lap hibájából is...

(#31874) SzlobiG válasza cyberkind (#31823) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ejj én megint lent voltam széplakon, nem rég értem haza isteni volt a víz főleg 6 óra után, úsztam is egy nagyot. :))

(#31875) SzlobiG válasza akoska07 (#31869) üzenetére


SzlobiG
félisten

Majd írd meg ott kint mennyi, kíváncsi vagyok feltételezem ott drágább lesz.

(#31876) #35434496 válasza ffodi (#31872) üzenetére


#35434496
törölt tag

"csúcs X79" Nem nem. Az én X79 Dark lapom volt a csúcs!!! :DDD

SzlobiG És tele volt jó nőkkel? ;]

[ Szerkesztve ]

(#31877) SzlobiG válasza #35434496 (#31876) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szombaton volt tele pont belecsöppentünk az ezüstpart szépe választásnak. :C

(#31878) players111 Sajna nem, bámészkodó szerepet töltöttem be. :D

[ Szerkesztve ]

(#31878) #35434496 válasza SzlobiG (#31877) üzenetére


#35434496
törölt tag

Csak nem zsűritag voltál? :DDD

(#31879) ffodi válasza #35434496 (#31876) üzenetére


ffodi
veterán

Ezt mindig elfelejtem. :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#31880) akoska07 válasza ffodi (#31870) üzenetére


akoska07
nagyúr

Vmiért nekem a continental gumik nem meggyőzőek.
Otthon a Vectra-ról lecseréltem a continental-t yokohama-ra.
Esőben ugyanúgy mentem vele ,mint száraz időben (nem lassan).

Erről mi a vélemény ? :U
Yokohama Advan Sport V105

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#31881) SzlobiG válasza akoska07 (#31880) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pedig elég jók a contik, de egy pl Michelinnel nem érnek fel viszont az az egyik legdrágább.

Yoko annyira nem elterjedt itthon a lényeg, hogy normális minőség legyen ilyen noname taiwani márkákat kerüld.

Nálunk a gyár miatt a Hankook megy nagyon tavaly a nyáriakat én is ott vettem 235/45/17 méretbe és nagyon elégedett vagyok velük esőben is. :K

(#31882) akoska07 válasza SzlobiG (#31881) üzenetére


akoska07
nagyúr

A yokohama a sport kategóriában jó gumikat gyárt,ezt tanusíthatom.
Az,hogy nem elterjedt,az nem azt jelenti,hogy nem jó. :)
Nem az olcsót kell venni belőle. ;)
Nekem jó tapasztalatom van a yokohama-val.

Én ezzel szemezek
Yokohama Advan Sport V105

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#31883) akoska07 válasza akoska07 (#31882) üzenetére


akoska07
nagyúr

Talán még ez a gumi... :U
[link]

Kicsit most az autóra kell koncentrálnom... ezért is keresgélek gumit is rá.
Illetve nagyon gondolkodom egy körbe spoilerezésen is,mert láttam egyet otthon ami nagyon tetszett.
Hamarosan műszakira is megy (bő 2 hónap).
Azt gondolom nem igazán kell semmihez sem nyúlni,de sosem lehet tudni mit találnak majd. :)
ha visszajövök olajcsere,év végén sztem beiktatunk egy vezérműszíj cserét is,igaz még nem kell,de biztos ami biztos.

Jövőre meg jön a Pascal,ha tényleg ütős lesz a dx12-vel akkor jöhet a 3-way sli. ;]
Addig meg elszórakozgatok tesztelgetek más kártyákkal 2-3 way sli.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#31884) SzlobiG válasza akoska07 (#31882) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen tudom versenysportban ismertek ők leginkább.

Ezért mondom, hogy nem lősz mellé vele úgy ahogy a Toyoval se a lényeg, hogy ne kínai/taiwani hulladék legyen bár csúnya is lenne ha a Passatra azt tennél. :D

Amúgy nem írnak rosszakat róla.

(#31885) h1mpi válasza akoska07 (#31883) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ennek a Toyonak komoly mintázata van. Anno még az RS Octaviámon volt 18"-os Toyo gumi meg voltam elégedve vele. Most Conti van az volt olcsón (10K/db 16"-os) :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#31886) #35434496


#35434496
törölt tag

Ipon is tesztelte a furit. :D Simàn hozza a ref 980-at vízhűtèssel. :DDD

(#31887) ffodi válasza akoska07 (#31880) üzenetére


ffodi
veterán

Yokohama-val nincs tapasztalatom, de a contira azt mondom, hogy teljesen korrekt. Fogja az utat tisztességesen száraz és vizes úton is, és nincs aranyárban. :)

Tavaly tesztgyőztes is volt a sportcontact.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#31888) #35434496


#35434496
törölt tag

Yokohama Advan vagy Bridgestone Potenza én erre a kettőre voksolnék.

(#31889) MiklosSaS válasza #35434496 (#31886) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De peldaul ilyeneket miert nem linkelsz soha? Amiota megvan a Fury X, csak a GTA V jatek tesztet linkelgetsz, de azt mindenki tudja hogy NV-en jobban megyen.

Nem nagy a kartya hatranya, ha kicsit megrangatjak driverbol es lemegyen olyan 185-190K HUF kornyekere, meg jo alternativa is lehet.









~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#31890) akoska07 válasza SzlobiG (#31884) üzenetére


akoska07
nagyúr

Olcsó autóra se tennék gyenge minőségű gumit. :)

#31885 h1mpi :
Itt egész jó árban vannak a gumik.
Eléggé szemezek ezzel a Toyo-val. :)

#31887 ffodi :
Át gondolom... :R
Van még pár hetem amíg megyek haza.

#31888 players111 :
A Potenza-ból van több fajta.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#31891) #35434496 válasza MiklosSaS (#31889) üzenetére


#35434496
törölt tag

Mert nincs 4k monitorom és nem szeretnèk 34fps-el játszani. :D + Az ilyen régi játékokkal nem játszom. Nálam max bf4 multi ès gta 5 megy. Ha megy. :D Most nèzem a Batman jó lehet physx nèlkül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31892) #35434496


#35434496
törölt tag

Ipon hamarabb tesztelte a Fury x kártyát mint a prohardver :F

(#31893) TTomax válasza MiklosSaS (#31889) üzenetére


TTomax
nagyúr

Elég gyenge teszt lett....nem csodálnám ha nem csak itt nem fedné a valóságot.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#31894) SzlobiG válasza #35434496 (#31888) üzenetére


SzlobiG
félisten

Potenza volt a hankook előtt pár év után úgy kikeményedett, hogy a rádiót alig lehetett hallani olyan hangosan szóltak az abroncsok pedig vmi 40k volt darabja. :(

(#31895) #35434496 válasza SzlobiG (#31894) üzenetére


#35434496
törölt tag

Èn ha jól emlékszem. A 3-as BMW-n nekem Potenza RE50 volt mèg 2005-ben. Akkor nagyon jó gumi volt. Ja 225/45/17 méretben.

(#31896) Anubris


Anubris
őstag

Szerintetek Abu ír cikket majd erről? :D

(#31897) #35434496 válasza Anubris (#31896) üzenetére


#35434496
törölt tag

Juj! :DDD

(#31898) cyberkind válasza Anubris (#31896) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja, csak összeomlás helyett masszív piacvezetés, meg NV csőd lesz benne, meg persze az Amd világmegváltó tervei, amik ugyebár mindig bejöttek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#31899) WaterWawe válasza Anubris (#31896) üzenetére


WaterWawe
őstag

Majd ha kijött a DX12! :D

(#31900) SzlobiG válasza Anubris (#31896) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na azt várhatod...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.