Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#32151) TTomax


TTomax
nagyúr

A hét kérdése... [link]

Nincs is jobb annál ha van egy 4K TV-t de te 1080p-ben játszol rajta.... annál már csak az a jobb ha veszel egy jó bika vgat,és alulfeszeled meg alulórajelezed... hát azért fizettél nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32152) MiklosSaS válasza TTomax (#32150) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Itt egy jobb teszt.

Nekem tetszik, olcsobb es erosebb mint a az alap 980. Ennyi.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32153) TTomax válasza MiklosSaS (#32152) üzenetére


TTomax
nagyúr

"There is no doubt that Fury is an important SKU for AMD as it is going to be priced around £80+ less than the flagship Fury X, subsequently targeting a broader enthusiast audience interested in buying a modified GTX980."

Nem lesz az olcsóbb max egy ár...talán...tekintve hogy a 980ak már 379fonttól vannak,és még csak nem is a ref. nehéz lesz alámenni... [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32154) HSM válasza TTomax (#32151) üzenetére


HSM
félisten

Ja, veszel hozzá 2000 dollárért két Titan X-et, hogy legyen elég FPS-ed játszani, és nehogy ne használd ki minden percben azt az a szűk 1000 dollárt, amit TV-re költöttél. :C

Teljesen racionálisnak hangzik. ;] Pláne, ha hozzáveszem, hogy normális TV-zős távolságokból igencsak óriási TV kéne, hogy egyáltalán lásd a különbséget. Finoman szólok csak, hogy a szemünk felbontása is erősen véges.

Nagyon örülnék egyébként, ha abba a topikba reagálnál a hozzászólásaimra, amibe eredetileg írtam. Elég szánalmas, hogy azért kell olvasnom ezt az amúgy engem egyáltalán nem érdeklő topikot, mert rendszeresen a hátam mögötti savazás megy. :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#32155) Asbee válasza HSM (#32154) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor minek vergődsz megint itt? Megint mindenki hülye, csak az AMD-nem, meg te. Hülyeséget írtál, kár rá reagálni, mert úgyis mindent meg akarsz magyarázni, ahogy teszed az adott topikban. Unja már mindenki és inkább itt röhögünk rajtad. Törődj bele, magadnak vívtad ki.
Nem is értem miért nem játszunk FullHD-ban 640x480-ban. 3-4 méterről tökéletes lenne 21 felen. Megint a másikon röhögsz, meg tapsolsz lekezelően mert mások az igényei. Azért mert neked laptop jutott másnak meg Titan X SLI és ki is akarja használni arról nem tehetünk.

[ Szerkesztve ]

(#32156) HSM válasza Asbee (#32155) üzenetére


HSM
félisten

Aki vergődik, az max te vagy. Azt is Te írod, hogy mindenki hülye, én nem írtam ilyet.
Az engem nem érdekel, ha valaki röhög rajtam, én is röhögök itt néhányakon. Ugyanakkor ami zavar, az ha kiforgatják a mondanivalóm, és azáltal csinálnak bohócot belőlem.

Milyen furcsa, hogy személyeskedsz a laptopommal, és fordítva tálalod a dolgokat. Véletlenül se zavarjon, hogy a topikban a téma az volt, hogy az adott 4K TV-t kell meghajtani, Te a fordítottjával jössz, hogy ha már ott a Titan X SLI, akkor miért ne menjen 4K-ban. Nem baj, ha nem megy a szövegértés, csak ciki, amikor a másikat állítod be emiatt hülyének.

(#32157) Asbee válasza HSM (#32156) üzenetére


Asbee
veterán

Olvasd el a találgatós topikban mit írtál mindenkinek. Ha neked az nem másnak a lekezelése, hülyének nézése és totális megmagyarázás akkor bajok vannak. Ezek után idejössz és más vásárlási szokását kritizálod, a zsebében turkálsz, a szokásos idiótza smiley-ikkal és természetesen neked áll feljebb, kiforgatva mindent. Szerencsére már csak te magad vagy aki ezeket látja a hozzászólásaidban és mindenkinek megvan a véleménye.

Attól függ, milyen távolságból nézed. :U Monitoroknál ez viszonylag fix, 1m körüli távolság.
(#16820) asdxv: Akkor túl közelről nézed. :P Gondolom, a nappaliban játéknak nem az a lényege, hogy belebújunk a TV-be, hanem elfekszünk a fotelben, mint TV-nézéskor. :DD
(#16821) Yllgrim: Tisztában vagyok a felbontások közötti különbségekkel. Nyilván, ha egy méterről nézed a 32"-os monitort, ami az adatlapodon van, akkor ramatyul fog kinézni FHD-ben, de ha normál TV-nézési távolságból nézed a TV-t, akkor ott nem lesz ilyen drasztikus difi, mint 1m-ről, az ahhoz képest óriási monitornál.
Ha gondolod, próbáld ki, hogy 1,5-2 méter távolságból megnézed FHD-ben a monitorod... Máris nem fog olyan borzalmasan kinézni.
Nekem ez amúgy egy teljesen értelmes felhasználásnak tűnik, hogy 4K-ban filmezek, FHD-ben meg játszom a TV-n. Pláne, ha már előkerült, hogy a sebesség is fontos, nem felezem el magamnak. :C

el lehet gondolkodni, néha nézzél már magadba kicsit... Ne cseszd el ezt a topikot is.

[ Szerkesztve ]

(#32158) HSM válasza Asbee (#32157) üzenetére


HSM
félisten

Nem turkáltam senki zsebében. Csak finoman rávilágítottam, mi a gond a leírt hozzáállással.

Én egy dolgot kértem itt már többször is, hogy hanyagoljátok a hátam mögött azon dolgok kiforgatását, amiket más topikokba írtam. Ígérem, ha ez teljesül, egy sort nem fogok írni ebbe a topikba, ahogy eddig sem tettem.

Ha erre nem lesztek képesek, maradok, és csak magatoknak köszönhetitek. :U

(#32159) keIdor


keIdor
titán

Akárhogy is, az LCD-t nem natívban hajtani elég nagy hiba. Ez nem CRT, hiába "felezed" a felbontást, akkor sem lesz szép. A 4K TV is felskálázza az 1080p konzol jelét, ami nem véletlen...

Mindenki olyan kijelzőt vegyen, amit hajtani is tud... ne a felbontást vegyük le, ez nem CRT.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32160) HSM válasza keIdor (#32159) üzenetére


HSM
félisten

A TV-k szeretnek mindenféle kétes hatású "képjavítót" ráengedni a képre.

Mivel a FHD éppen fele széles és fele magas, így teljesen "veszteségmentes" FHD-ként tudod használni a 4K panelt, nem lesz csúnya az interpolációtól, ugyanis csak annyi történik, hogy 4 pici pixelből 1 nagyobb lesz.

Az LCD-k képe akkor lesz csúnya, ha interpolálni kell, azaz a kiszámolt pixelek nem fizikai pixel helyére jönnek ki, és a monitornak kell fejet vakarni, mégis mit jeleníthetne meg. Itt szépen leírják: [link]
Külön ki is emelik, hogy hiába elméletileg nem okoz veszteséget az ilyen felezett képméret, valójában lehet minőségvesztés, ha a megjelenítő túl okosnak hiszi magát, és beleturkál az eredeti jelbe. ;]
De ilyenkor nem HSM a hülye, hanem a megjelenítő. :B
Amúgy ezek a képjavítások szerencsére sokszor kikapcsolhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#32161) Erdei88 válasza TTomax (#32151) üzenetére


Erdei88
veterán

Járható út a 4K-n az 1080P. Valamivel szebb képe van mint monitoron.

Viszont tegnap kipróbáltam a GTA V-öt 4K-ban. High beállítás mellett minden élsimítást kikapcsolva is szebb képe volt mint 1080P-ben. Először nem akartam a szememnek hinni

Nagyon jó, hogy a kártya tudja HDMI-n a 4K-t. Rengeteg autós játék vár így kijátszasra

[ Szerkesztve ]

(#32162) HSM válasza Erdei88 (#32161) üzenetére


HSM
félisten

Maga a hatalmas felbontás optikailag élsimít, azért nem hiányzik az élsimítás. ;) Ez a trükkje a VSR/DSR-nek is. Sajnos az erőforrásigénye nem pici ezeknek. :R

(#32163) cyberkind válasza Erdei88 (#32161) üzenetére


cyberkind
félisten

Az tény hogy sokkal több értelme van mint a 3D-nek, de ennek is rengeteg idő kell amíg elterjed, bár ha bedobják a 128/256-os lemezeket akkor gyorsulhat ez.

Paranormal Cocktivity

(#32164) Erdei88 válasza HSM (#32162) üzenetére


Erdei88
veterán

Nálam valós 4K van, illetve még felette is lehetne picivel

(#32165) HSM válasza Erdei88 (#32164) üzenetére


HSM
félisten

Gondoltam. ;)
VSR/DSR témánál is ahogy a magasabb felbontásról visszaskálázza, szebb élek keletkeznek. De nyilván a tuti a magasabb felbontás, visszaskálázás nélkül. :R

(#32166) cyberkind


cyberkind
félisten

Melyik topikban kell érdeklődni egy tag után a modiknál?
Megint csak VG a téma, de most már megkérdezném.

Paranormal Cocktivity

(#32167) Erdei88 válasza cyberkind (#32166) üzenetére


Erdei88
veterán

Hol a téma?

(#32168) cyberkind válasza Erdei88 (#32167) üzenetére


cyberkind
félisten

Xbox One, szinte ott ahol mindig.

Paranormal Cocktivity

(#32169) cyberkind


cyberkind
félisten

Az Amd és a piac :DDD

Paranormal Cocktivity

(#32170) bombibmw válasza cyberkind (#32168) üzenetére


bombibmw
veterán

sebi gyerek nem xarozik. :D
Tényleg nem fél a kizárástól,pedig hát... :)

Holnaptól lehet,hogy egy 970Black landol a gépemben.
Remélem összejön. :)

(#32171) cyberkind válasza bombibmw (#32170) üzenetére


cyberkind
félisten

Le is fotóztam mindent, és tökéletesen igaza van, ez a VG nem is értem miért van itt, ja de, mert hátszele van, méghozzá elég erős... :o

Jó választás, majd a topikban oszd meg a dolgokat. :)

Paranormal Cocktivity

(#32172) Asbee válasza cyberkind (#32171) üzenetére


Asbee
veterán

Na mesélj mi volt?

(#32173) bombibmw válasza cyberkind (#32171) üzenetére


bombibmw
veterán

Ok,ne bannolják,ha ismerős,meg ilyenek,de legalább akinek az ismerőse,az szóljon már rá,hogy állítson magán.
Ez gáz,hogy itt egy nyilvános fórumon kivételezés folyik. :U

Sajnos már most tudom,hogy a 4670 nem fogja tudni kihajtani a karit,de talán nem lesznek nagy lagok miatta.
Az is lehet,hogy kis idővel jön egy tuning lap/cpu,aztán újra leállok a fejlesztésekkel egy darabig.

(#32174) cyberkind válasza Asbee (#32172) üzenetére


cyberkind
félisten

Szokásos havibaj újfent, szerintem neked nem kell mesélni.

(#32173) bombibmw
Kapott egy warn-t ma, mert warezolt, ez a 3. neki bő 10 év alatt ilyen stílussal. :U

Ha nem K-s proci akkor nehéz dolgod lesz, nekem is az van az i3-mal.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#32175) Asbee válasza cyberkind (#32174) üzenetére


Asbee
veterán

Értem. És gondolom megint más szívta meg, neki meg semmi.

(#32176) Speed® válasza bombibmw (#32173) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hagyjuk már ezt a kivételezés témát..annyi söröm lenne, ahányszor megkaptam ok nélkül..ilyen nincs, nem vagyunk korruptak. Oké, én szeretem a sört.

;]

(#32177) Erdei88 válasza Speed® (#32176) üzenetére


Erdei88
veterán

Mennyi sörbe kerülne 1 hét pihi valakinek? ;]

(#32178) #35434496 válasza Erdei88 (#32177) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ez màr kimeríti a nyílt veszegetés fogalmát. :DDD

(#32179) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Heti szemle rovat: Legaktívabb az AMD volt, így velük kezdjünk a sort.

Milyen meglepő, mert amikor semmit se csinálnak, akkor is csak AMD-s hírekkel van tele a PH! :U
Pedig 5 emberen kívül a kutyát nem érdekli az AMD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#32180) kovsol válasza HSM (#32165) üzenetére


kovsol
titán

DSR azért is jó, mert nem csak az élek lesznek jobbak, hanem az egész kép szebb lesz. Nekem csak 1080p monitorom van, de blizzard játékokat pl simán 4k-ra skálázva játszom.

May the Force be with you!

(#32181) Erdei88 válasza #35434496 (#32178) üzenetére


Erdei88
veterán

Miért moderáltunk:
Erdei88: nesze az 1 hét pihid :))

(#32182) Anubris


Anubris
őstag

"the_csaba - végleges kitiltás - Korábban kitiltott felhasználó újbóli regisztrációja."

Nah ezt gondoltuk, kíváncsi vagyok mikor tér vissza. :D

(#32183) Speed® válasza Erdei88 (#32177) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Épp azt akartam írni, hogy neked csak csupán 1 bulihordóért elintézem ;]

h1mpi
Azért a konspiráció terén vannak bajok néha :S Elég sok újítás jött, miért ne tehetnénk szóvá? Nem mondom, van, amire én is felhúzom a szemem néha, de ez esetben nem áll meg a kijelentésed szerintem. Az új WHQL már régóta kellett és hozott bőven újdonságot, még ha a FirePro nem is érdekli a mainstreamet, a Fury/X hírek kellenek, most rajtolnak el kvázi, miről írjunk, ha erről nem..? A sokadig átvariált hűtéssel érkező 980 nem akkor hírérték már, érdemei elismerése ellenére.

(#32184) h1mpi válasza Speed® (#32183) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az AMD ha csak pislog egyet az már hír erre gondoltam :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#32185) Speed® válasza h1mpi (#32184) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Addig örülj, míg pislákol :) Utána majd mehet a sírás az árak miatt..igaz, már így is durva, mi folyik a felsőházban :o

(#32186) Asbee


Asbee
veterán

Batman kupont el lehet még passzolni? Kaptam kártyához, de van aki játszik vele amilyen jó lett?:D

(#32187) Anubris válasza Asbee (#32186) üzenetére


Anubris
őstag

Én szerintem amúgy nem is lett annyira játszhatatlan, mint amennyire be lett állítva.
Nálam legalábbis, néha vannak tényleg ilyen shuttering-ek, de a játék maga meg élvezetes és elvileg hónap végére már jön a rendes verzió. :DDD

(#32188) HSM válasza kovsol (#32180) üzenetére


HSM
félisten

Pedig alapvetően a "szebb" (pontosabban pontosabb) élektől, kontúroktól lesz szebb a kép. :)
Én amúgy BF4-ben próbáltam ki még régebben a DSR/VSR előtt, ott a motor beépítve tartalmazta. A képminőség príma volt, csak elfelezte/negyedelte a sebességet. :D Úgyhogy maradtam az MSAA-nál, aminek nagyságrendekkel kisebb volt a VGA-igénye.

[ Szerkesztve ]

(#32189) kovsol válasza HSM (#32188) üzenetére


kovsol
titán

Nekem csak a BF3 van meg, de azt viszi a 970 1500Mhz fölé húzva 4k ra skálázva. Ultra AA nélkül. 50-75FPS (75Hz-es monitor)

May the Force be with you!

(#32190) HSM válasza kovsol (#32189) üzenetére


HSM
félisten

Az nagyon korrekt. Én azt még a 7970-emmel játszottam. :) A 4-nek azért jóval erősebb vas kell.

(#32191) Asbee válasza Anubris (#32187) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor király.

(#32192) TTomax válasza HSM (#32154) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem kell hozzá két Titan X,hiszen itt van nekünk a Fury X.Vagy nem?Az igazi 4K ultimate vga from AMD.Ki az a hülye aki Titan X-et vagy 980Ti-t vesz,és 60Hz-en tolja 4K-ban amikor ezt megteheted 30Hz-en is a Fury X-el... az az igazi férfias kihívás,nem az,hogy FHDban játszok 40"-on 60Hz-el...

Ne legyél már nevetséges,a 4K nagyságrendileg jobb képet ad egy 4K tvn mint az 1080p..a HDMI 2.0át lehagyni egy vgaról attól a cégtől aki állítólag tehnikai úttörő egy nagy fail.Legalább a dobozba csomagoltak volna egy átalakítót,nem védeni kell meg mellébeszélni meg polírozni...egyáltalán nem olcsó a Fury X,nyugodtan lehetünk kritikusak,bár ez nem fordulhat veled elő ha AMDröl van szó.Azt,és úgy szeretsz amit,és ahogyan akarsz,de az ebből adódó arrogáns lenező stílusod más termékek felé bicskanyitogató méltatlan magatartás,és ha meg vagy érte szólva akkor tessék elviselni,tudod aki "k@rvának öltözik az ne sírjon ha megb...ák".

Végül a vastag betűsre... légy szíves engedd meg már nekünk hogy azon röhögjünk amin szeretnénk.Engem nem izgat ha ide jársz,legalább ragad rád a koszon kívül egy kis értelem is,hátha kinövöd egyszer a kapitalista cégek iránti imádatod,mert veled ellentétben én nem rajongok sem az intelért,sem az nVidiáért meg az összes többiért sem,mert csak a pénzemre pályáznak,amivel nincs is gond ha kapok érte valamit,de lehetőleg ne olyat amitől be kell vennem két seduxent...

Szerk: Arra már nem is reagálok hogy a pénztárcámban durkálsz... csak nyugodtan...érezd otthon magad.

(#32186) Asbee

Engem érdekelne a batman kupon,ha jó áron van... paypal tudnék fizetni.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32193) HSM válasza TTomax (#32192) üzenetére


HSM
félisten

Az én véleményem, hogy egy jóminőségű film bizonyos körülmények mellett jobb élményt adhat 4K-ban, de egy játék nem igazán. Én sokkal inkább vagyok a 3 monitoros rendszerek híve, ha már extremitások. Szerintem a játékokból manapság egészen más jellegű grafikai nyalánkságok hiányoznak, mint az óriási felbontás.

Ami a technikai úttörőséget illeti, úgy gondolom, nem ilyen téren kell úttörőnek lenni, mint HDMI2 vagy csak 1.4. :N
Persze lámaság volt tőlük, ez nem is vita tárgya. Főleg, hogy nem kínáltak már a startnál HDMI2-es átalakító adapteres kiadásokat.

Természetesen azon röhögtök, amin akartok. Én csak arra kértelek, hogy ne itt KOMMENTÁLD amit valahova MÁSHOVA leírtam, mert így ez egyáltalán nem korrekt. Privátban ez belefér, ha elküldöd bárkinek, de egy nyilvános topikban ez egyáltalán nem oké. Remélem nem kell elmagyarázzam, miért. :U

A cégekkel kapcsolatban imádatom nincsen. Véleményem van róluk, akár Intel, akár AMD, akár Nv. De az tény, hogy az AMD-hez van a legpozitívabb hozzáállásom, egyszerűen azért, mert bár pancser húzások terén élen járnak, mégis tapasztalataim szerint lényegesen korrektebben állnak a vásárlóikhoz és a PC-s piachoz, mint a másik két említett cég. Ez azért az imádattól elég messze van.

A pénztárcádban NEM turkáltam, nem ítélkeztem a döntésed felett, nem firtattam az anyagi helyzeted sem, csak finoman utaltam az arányokra, hogy nálad többe került a leves, mint a hús.
Az inkább volt pénztárcában turkálás, amit Asbee-tól nem kis rosszindulattal megkaptam a laptopomra kicsit feljebb. :U Szerencsére csak azt hiszi, belelát.

[ Szerkesztve ]

(#32195) #35434496


#35434496
törölt tag

Ó... basszus. Pont amikor nyaralok akkor jön HSM ide az oroszlán barlangjába? :D Dzsihhháád!!!

(#32196) Speed® válasza #35434496 (#32195) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Megoldjam, hogy arra a 2 hétre ne fájjon emiatt a fejed? ;] Nyaralj, ne OFFolj :P

(#32197) #35434496 válasza Speed® (#32196) üzenetére


#35434496
törölt tag

De ez egy off topik mester. :D

(#32198) bombibmw válasza Speed® (#32176) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem is gondoltam volna,rólad főleg.
A többit privátban. ;] :DDD

(#32199) kovsol válasza #35434496 (#32197) üzenetére


kovsol
titán

Az OFF topicban az ON az OFF. :D

May the Force be with you!

(#32200) Milka 78 válasza #35434496 (#32195) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Apa "ottvagyunkmááá"???? :DDD
Vigyázz,mert a modiknak van flottillájuk,U Boot-uk,torpedójuk és kilőnek ám azt mehetsz Kusztóékhoz teázni! :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.