Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) #10726912 válasza Ensym (#17799) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vedd ki belőle.
Próbáld egyesével bele rakni mindegyik foglalatba, ha úgy sem megy, akkor tedd vissza a régit, ha azokkal jó, akkor a ramok hibásak, vagy nem kompatibilisek az alaplapoddal.
dav<3: Lehet, hogy félre értem, hogy mit csináltál, de nekem most úgy tűnik, hogy kiderítetted, hogy a proci fesszel van gondod, emelted és majdnem jó lett a gép, aztán csináltál egy bios resetet, aztán beállítottad a ramot meg az onboard vga-t....a cpu-t meg úgy hagytad? :F

(#17802) dav<3 válasza #10726912 (#17801) üzenetére


dav<3
tag

Emeltem a feszt már 1,440V-on ment alap órajelen már ez is sok neki... :S igaz már prime-al nem fagyott ki mikor le akartam állítani de gameba még ugyan úgy kifagyott. Akik húzzák 3,6GHz-hez adnak 1,5V-ot nekem alapon van azaz 3GHz-n és még 1,440-el is meghal csak nem normális ez. :S de megpróbálok neki adni 1,5V-ot aztán meglátjuk.... :/

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#17803) dav<3 válasza #10726912 (#17801) üzenetére


dav<3
tag

1,5125re emelt fesszel is fagy tovább nem emelem mert felesleges akkor nem ez a baja

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#17804) Sickboy25 válasza dav<3 (#17803) üzenetére


Sickboy25
addikt

Tápot már cseréltél? Esetleg csere proci?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17805) cinkoxid válasza Ensym (#17799) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Másik foglalatban próbáltad? Egyesével se mennek?
Ha nem ,akkor inkompatibilitás.

(#17806) dav<3 válasza Sickboy25 (#17804) üzenetére


dav<3
tag

Sajnos nincsenek csere alkatrészeim amivel tudnék kísérletezni. :/

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#17807) #10726912 válasza dav<3 (#17806) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbáld meg alacsonyabb értékekkel használni, mind a cpu-t (feszt és hz-et is vidd a gyári alá), illetve vedd visszább a memóriák frekijét is egy lépcsővel. Kezdj a memóriával. A CPU-nál az is elég lehet, ha a feszt úgy hagyod, a frekijét csökkented.
Ezek tűzoltó megoldások, a hibát nem fofják megjavítani, de cserében talán használható lesz addig a géped, amíg nem tudod elvinni a gépet szervizbe, ahol ki tudják deríteni (sajnos pénzért) a hiba okát.

(#17808) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!
A gépem a cuccoknál.
Egy hete random kifagy a gép vagy el sem indul.A ventik pörögnek,a hdd kerreg,de a monitor nem kap képet.
Csatlakozók ellenőrzése,váltogatása,vírusírtás,tehát az alapdolgok letudva,eredménytelenül.

"A(z) PandoraService.exe forrásból származó eseményazonosító 0 leírása nem található. Az eseményt kiváltó összetevő nincs telepítve a helyi számítógépre, vagy a telepítés sérült. Telepítheti vagy kijavíthatja az összetevőt a helyi számítógépen.

Ha az esemény forrása egy másik számítógép, akkor a megjelenítési információkat is el kellett menteni az eseménnyel.

A következő információk tartoznak az eseményhez:

Socket Error # 10054
Connection reset by peer."

A winlog ezt mutatja.
Mit tudok tenni szerintetek,hogy visszaálljon a rendes ügymenet?
Köszönöm

(#17809) Sickboy25 válasza hfrankee (#17808) üzenetére


Sickboy25
addikt

BIIOS reset is letudva? Memtest is? memória modulok cseréje?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17810) cesar22 válasza #10726912 (#17752) üzenetére


cesar22
csendes tag

Újrapasztáztam alaposan a Cput, a hűtő rendesen működik, nem lötyög, megcsináltam a nem működő ventit. Mostmár van 2 venti a táp alatt, egy az oldalfalban és egy ami az alaplapot hűti, plusz a procihűtő, az összesen 5. Erre fel a BIOS-ban 69 C-t mér. WTF?? A gépet nemrég darabokra szedtem, és kitisztítottam, csillog villog, semmi porcica nincs benne, nagyon minimális por van csak benne. Minden beállítás Auto-ra van állítva a Biosban, ami a processzorra meg a ventikre vonatkozik. Ja és még mindig 5 ször kapcsol ki be mielőtt elindul. Már mindent végigböngésztem és semmi megoldást nem találtam, ebben az ügyben.

(#17811) #10726912 válasza hfrankee (#17808) üzenetére


#10726912
törölt tag

Egyszerre egy memóriát hagyj benne, aztán csere. Amiből van csere darabod, azt próbáld ki (főképp tápegység kéne másik, de akár VGA is okozhat ilyet). Ami felesleges a gépedben az op.rendszer futtatásához (LAN, USB, tároló HDD-k, ODD, PCI eszközök), azokat húzd le az alaplapról. Ha van valahol tuning, azt lődd ki. Tedd át másik portra a rendszer hdd-t, illetve cserélj adatkábelt.
(Vírust nem tartom valószínűnek, ha már néha be sem indul a géped).
cesar22: Mindig ugyan annyiszor kapcsol ki-be? (ha változó, akkor lehet akár power gomb hiba is, próbáld ki a reset gombot). Az újra pasztázásnál szem előtt tartottad, hogy a lehető legkevesebb paszta maradjon a cpu és a borda között?
Nem igazán sejtem a probléma okát, lehet, hogy az alaplapodon van egy gyenge forrasztásból adódó kontakt hiba, ami csak akkor szűnik meg, ha felmelegszik az a rész... :U De ezt kideríteni már sci-fibe illő bravúr.

[ Szerkesztve ]

(#17812) cinkoxid válasza cesar22 (#17810) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Szerintem valami nem teszik neki a bios beállításoknál, ezért nem akar elsőre indulni. Milyen feszültség beállításaid vannak? Minden alapon van?

(#17813) cesar22 válasza cinkoxid (#17812) üzenetére


cesar22
csendes tag

Én nem állígattam semmit rajta. Nem értem, hogy ha elsőre nem valami nem okés, akkor 8 adjára 10 edjére miért mükődik jól?

(#17814) hfrankee válasza Sickboy25 (#17809) üzenetére


hfrankee
senior tag

Memória variálás is letudva,bocs elfelejtettem írni.A bios resetet hagynám a végére,mivel semmi jelentős történet nincs csak alulfeszelve van a cpu minimálisan.

#17811: Mondom,minden alap variálást letudtam. A táp nekem is gyanús,de egy emblematikus darab és nagyon régóta szolgál,nehezen válok meg tőle.De ha mennie kell hát megy..
De ez a Pandoraservice.exe engem nagyon zavar,minden leállás előtt logolja a win. :F Ez mi lehet?
Kösz nektek

(#17815) #10726912 válasza hfrankee (#17814) üzenetére


#10726912
törölt tag

Csak csere darabot próbálj ki, ne vegyél másik tápegységet, mert puszta találgatás, amiket írtam, egyáltalán nem biztos, hogy rossz!
Az a pandora izé...hát...(ha nem exe lenne utána, mindjárt tudnék frappánsat rá ;] Bocs): mivel futtattad a vírus irtót, így kérdés, hogy a vírus irtó elég jó-e, hogy felismerje. Próbáltál a neten kutakodni utána, hátha van valami?
Az elindulás-leállás*5 mire beindul, erre nézd meg a power gombot, hátha, de minél több csere alkatrészt tudsz beszerezni (pl havertól), annál jobb.

(#17816) cinkoxid válasza cesar22 (#17813) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Mert beállít a bios valami safe értéket, és úgy indul. Másik táppal volt próba?

(#17817) cesar22 válasza cinkoxid (#17816) üzenetére


cesar22
csendes tag

Nem volt. Nincs minden alkatrészből rögtön kettő. Ha meg veszek egyet és azzal sem jó, az meg pénzkidobás. Bios frissités az egyenlet amit még nem próbáltam. Nem csináltam még és tartok is tőle, mivel tudom, hogy azt nem tanácsos elcseszni.

(#17818) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, szervizből most jött haza a gép, mindent leteszteltek kivétel a hdd, mert nem garantálták, hogy sértetlenül marad a tartalom, szóval hazahoztam, és kimentegettem már amennyire lehetett a fontosabbját.

Az lenne a kérdés, hogy milyen programmal lehet tesztelni, hogy nem-e az lehet a ludas a véletlenszerű ujraindulásokért.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#17819) dav<3 válasza trialboj (#17818) üzenetére


dav<3
tag

Helló!

HDD Sentinel nevű program mindent megmond neked amit tudni szeretnél! :)

Egy link ahonnan letöltheted: http://www.hdsentinel.hu/download.php a legelsőt ajánlom: Hard Disk Sentinel PROFESSIONAL telepítő v4.20 (ZIP) (nekem ez vált be)

Sok sikert! :)

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#17820) SLC09


SLC09
tag

Sziasztok, egy új konfigot raktam össze és első indításra tökéletes volt, de reseteles utan se kep se speaker. A gepben integralt vga van csak 4 giga rammal. Mi lehet a baj? Köszönöm

(#17821) bravo142


bravo142
csendes tag

Sziasztok!
Mostanába elkezdett furcsa dolgokat csinálni a PC-m, kikapcsolom-bekapcsolom nincs kép, áramtalanítom a gépet és kihúzom a VGA kábelt aztán ujra visszadugom és van kép.BIOS-ba mindent visszaállítottam DEFAULT-ra de még mindíg ezt csinálja.Eléggé régi PC-m van de alig volt használva, nálam is csak három hónapja van és még csak ez a problémám volt vele.Lécci segítsetek!
Config(ha nem írná alá):Core 2 Duo E7300 2.6GHZ, Gigabyte EP35-DS3 alaplap,4GB DDR2 RAM,Gigabyte GT630 1GB, Samsung HD252HJ 250GB SATA1

Kölcsön kenyér néha kifli.

(#17822) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Most szereltem össze egy asztali gépet.
Röviden egy Athlon 3000+, Foxconn alaplap, 1 GB DDR ram egy vénséges M&M Computer atx házba.
A tápegység, amivel kipróbáltam volna, egy Chieftec CTG-500. A másik gépemben tökéletesen szolgál.

Ebben az történik, hogy bekapcsoláskor egy pillanatra felpörögnek a ventilátorok és utána azonnal leáll.
Utána addig nem hajlandó semmit csinálni a Power gomb megnyomására, míg ki nem húzom, majd visszadugom újra a tápkábelt a tápegységbe. Ezután megint reagál a Power gombra, de csak a fentebb leírt venti felpörög, majd leáll szinten.

Mi lehet a gond? :F

(#17823) Sickboy25 válasza bravo142 (#17821) üzenetére


Sickboy25
addikt

Milyen tapod van?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17824) RVR400 válasza Qtya123 (#17822) üzenetére


RVR400
veterán

A táp rövidzár védelme. Próbáld meg asztalon összerakni a konfigot, hátha valahol letestel az alaplap, vagy csak szimplán kuka.

(#17825) cinkoxid válasza Qtya123 (#17822) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Inkompatibilitás van a hardverek közt.

(#17826) bravo142 válasza Sickboy25 (#17823) üzenetére


bravo142
csendes tag

Fú, valami nagyon gagyi amit letudok róla olvasni az az hogy Ever Power ATX12V 400W (ezek vannak bepipálva) semmi tipusszám vagy valami.Táp nemlehet az ok, mert van nekem kettő és eggyikkel se működik.Más tápjaim: Deer 8360BTX 350W,POWER LC6550G 550W.

[ Szerkesztve ]

Kölcsön kenyér néha kifli.

(#17827) Qtya123 válasza RVR400 (#17824) üzenetére


Qtya123
őstag

Közben meglett a hiba. Az ősrégi ház Power gombja hibás és ez volt a gond. Egy másik házban tökéletesen üzemel.

(#17828) dav<3


dav<3
tag

Mi lehet a baj? 10 percenként kifagy a gépem játék közben. A pontos fagyás: pár másodpercre lefagy a kép aztán pedig így becsíkozódik (kép ott van) ezután már nem történik semmi újra kell indítani. :( PLS valaki help!!!

[ Szerkesztve ]

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#17829) #10726912 válasza SLC09 (#17820) üzenetére


#10726912
törölt tag

Számodra új, vagy új alkatrészekből van össze rakva?
Gyors felsorolás hiba lehetőségként: tápegység, memória, CPU, alaplap, egyéb alkatrészek (HDD-ODD, esetleg PCI eszközök).
Javasolt másik tápegység beszerzése próba erejéig, emellett egyszerre egy memóriát hagyj a gépben, ha nem jó, csere, HDD, ODD-ket húzd le az alaplapról, csak egy ram és a tápegység maradjon. Mehet egy BIOS reset is.
dav<3: Vedd le alapra a játék videó beállításait, ha úgy is csinálja, akkor próbálj VGA drivert cserélni, ha tudsz szerezni próbára, akkor VGA-t is cserélj.
bravo142:Próbálj cserélni gomb elemet illetve dugd rá a gépre valamelyik noname tápot, bár jobb lenne, ha egy biztosan jól működőt tennél rá...ramokat szedd ki, tedd vissza egyesével, VGA-t vedd ki, tedd vissza, CPU-nál keress egy hajlott tüskét (lábat).

[ Szerkesztve ]

(#17830) cinkoxid válasza dav<3 (#17828) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Tuningolod a géped? Akkor szokott hasonlót produkálni. Hőfok rendben van? Vga típusa?

(#17831) Sanyi19 válasza dav<3 (#17828) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ez szerintem vga hiba lesz. Kap elég áramot? Milyen tápod és videokártyád van? Nézd meg gpu-z-be hány fok a gpu 2-3 perc játék után.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#17832) dav<3 válasza cinkoxid (#17830) üzenetére


dav<3
tag

Nem tuningolt alap órajel minden. Hőfok 50° felé nem megy játék alatt. APU-m van nincs VGA-m a prociba van integrált vga-m AMD A8 3870K

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#17833) dav<3 válasza Sanyi19 (#17831) üzenetére


dav<3
tag

Asus 550W és az APU nagyon keveset eszik 100W maximum asszem szóval... a többit megválaszoltam az előző hozzászólásomban.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#17834) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Hola,
Probléma ,hogy az alaplap USB csatlakozóiba hiába dugtam be a billentyűzetet és az egeret nem érzékelte viszont a front panelen minden jó
Telepítek tovább.
chipset driver fent hátlapi USB nem jó... hmmm
nvidia driver az oldalról letöltöttem feltettem minden szuper minden jó. 30 perc múlva csíkozódik restart után már a boot képernyő szétesett...
Most meg gondolkozok ,hogy mi a picsa van vele...
Viszont a VGA driver állandóan crashhel 43-as hibakóddal... már mindent megcsináltam amit itt a fórumon írtak viszont semmi változás... valakinek ötlete!?

FM2-A55M-E33 [link]
AMD Athlon II X4 740 3.20GHz FM2 BOX
gt 630 nvidia

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#17835) sakal6


sakal6
csendes tag

Sziasztok.
Van egy kb 4-5 éves Core2-es gépem. alaplap egy [gigabyte Ep35-ds4] tuning alaplap, amibe egy [E5200] van 3Ghz-ra húzva és egy HD4850. Az utóbbi időben a gép bekapcsolása után, miután betöltötte a win7-t az ikonok nem jelennek meg rendesen, akárhova viszem az egeret, csak a töltésjelet mutatja és csak az újraindítás segít rajta. Az elmúlt 2 napban többszöri újraindítás után volt csak hajlandó elindulni. Valamikor még a bios se bootolt be, csak a monitor bal felső sarkában egy kurzor ikon villog, majd újraindul a gép és mindent alapra állít a biosban. Miután hajlandó rendesen elindulni a gép semmi baja nincs, nem lassú, nem akadozik, nincs kékhalál. A stressz tesztek is hiba nélkül futnak, ez alapján én alaplap hibára tippelnék, a cpu-nak szerintem semmi baja, mert amióta megvan azóta kb ezen a sebességen fut, de simán bírná 3,7ghz-t is.
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#17836) lorcsi válasza sakal6 (#17835) üzenetére


lorcsi
veterán

másik vga-val nézted már ?

(#17837) ThinkAgain


ThinkAgain
tag

Sziasztok!

Már sokadszor kérek segítséget ebben a kérdésben. Mostmár tényleg nincs több ötletem, így aki tud segíteni: kérem tegye meg.

A gépem telepítésekkor (Office 2010, Office 2007, Ghost Recon Online, A.v.A Stb.) hibákat ír ki (pl.: CRC, vagy Patch failed). Félreértések elkerülése végett: Windows felmegy rá, elindul, minden tök jól működik. Ugyanezt csinálja Xp 64bit, Xp, 7, 7 64-bit-el is.

Ezeket az alkatrészeket már teszteltem/több féle is volt benne:

CPU (több típus)
RAM - Tesztelt! (és még ráadásul több féle)
HDD - Tesztelt (100/100) (több féle is)

Mi lehet a baj? S.O.S

Pontos konfig:
ASUS P5SD2-FM/S
Pentium D 925
2x1GB kingmax DDR2-667
80 GB WB Caviar Blue (IDE)
160 GB Seagate (SATA)
Sapphire 4870 Toxic Vapor-X OC 1GB GDDR5
FSP FX500-A

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#17838) dav<3


dav<3
tag

2x2 GB ram van a gépemben kíváncsiságból kivettem az egyiket szóval 2 gb rammal játszottam és nem fagyott a gép 1x sem pedig nem 10 percet játszottam hanem vagy 3x 40-45-percet tehát akkor elromlott a ramom?

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#17839) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!
Egy kedves barátom a gépe lassúsága miatt olyan dühös lett, hogy jókorát belerúgott a gépbe. :DDD Többször volt már ilyen, de a kábelek mozgatásával mindig sikerült orvosolni a problémát, most viszont úgy néz ki, hogy valami nagyobb baj lett. Hiába mozgattam, a boot-nál mintha lefagyna a gép. Mivel érdemes próbálkozni? Szerintem vinyó, de a boot menüt sem akarja behozni. :F :(

(#17840) ThinkAgain válasza csabi94 (#17839) üzenetére


ThinkAgain
tag

Add át neki gratulációm :C

Próbálj meg mindent lehúzni róla, szerintem nem árt, ha az elemet is kiveszed.

Továbbá valaki pls segítsen nekem (néhány post-al feljebb részletek!)!

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#17841) csabi94 válasza ThinkAgain (#17840) üzenetére


csabi94
őstag

Már gratuláltam Neki, de azt mondta, hogy megérdemelte. :D

(#17842) #10726912 válasza Daniel Alves (#17834) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv.
A BIOS-ban elég sok turbo beállítás van, ezeket ellenőrizd le, hogy alapon legyenek, a legkisebb értékeken. Spread Spectrumot kapcsold ki mindenképp és hagyd is úgy! Ha így se lesz jó, akkor gondolkozz el csere tápegységen, memóriákat hagyd benne egyesével, illetve egy csere VGA sem ártana.
sakal6: Úgy tűnik, hogy eddig bírta az alaplapod (és/vagy a CPU-d) a tuningot.
gyébusz:
Adatkábelt is cserélhetsz a rendszer HDD-nél. Ilyet tud csinálni akkor is a gép, ha valamelyik integrált eszköz nem megfelelően működik (LAN, USB, hang), tiltsd le őket egyesével. Gombelemet ellenőrizd, ha van másik cseréld. Memóriát csak egyet hagyj a gépben és azt próbáld ki az összes slotban (lehet, hogy valamelyik slot hibás). Ha van másik tápegység, akkor tedd bele azt is próbaképp. Ellenőrizd le a CPU-t, hogy nincs e elgörbült tüske. Alaplapot is nézd át, hogy nincs e a kondenzátorok között hibásnak tűnő darab. A BIOS-ban ellenőrizd le a rendszer időt és azt is, hogy az ODD-t helyesen detektálja le (ha van másik olvasód, akkor cserélj azt is, ha nem kell a telepítésekhez, akkor húzd le az alaplapról). Billentyűzetet is próbálj cserélni.
dav<3: Teszteld le mindkét ramod és minden slotban (nem biztos, hogy valamelyik ram a rossz, lehet hibás a memória foglalat is).
csabi94:
A barátodnak mond el, hogy a gép pont úgy viselkedik, olyan gyors, amit mondanak neki, illetve lehet ok hibás hardver vagy bios beállítás. Ergo: A gép nem lassú, a gép nem hülye, csak a felhasználója tudatlan.
Vegyen szanaxot, esetleg erőszakoljon magára némi tudást, esetleg menjen internet terembe...

Húzz le mindent az alaplapról (egy hét múlva addig hagy érezze a géphiányt ;) ), s csak annyit hagyj benne, ami kell a BIOS eléréshez. (egy ram, egy vga, cpu, táp). Indítás előtt ellenőrizz le minden csatlakozást. Ha nem indul, akkor ezeket cserélgesd, ha nem sikerül elindítanod csere alkatrészekkel sem, akkor mehet BIOS reset.
(Elnézést az esetleges helyes írási hibákért.)

[ Szerkesztve ]

(#17843) csabi94 válasza #10726912 (#17842) üzenetére


csabi94
őstag

Elég régi gép, azért lassú, én megértem, én is így voltam a régi gépemmel, nem kíméltem, csak azóta már felnőttem. :DDD Mondom ezt úgy, hogy 18 vagyok, a srác meg majdnem 2x annyi mint én. ;] Próbálkozok majd, köszönöm a tippeket. :R
Még valami: BIOS reset az micsoda, hol érem el?

[ Szerkesztve ]

(#17845) #10726912 válasza csabi94 (#17843) üzenetére


#10726912
törölt tag

A BIOS reset a BIOS alap helyzetbe állítása. Általánosan igaz, hogy van jumpere (clear cmos), ennek használatát megleled, ha rákeresel a neten, vagy az is jó, ha kiveszed a gomb elemet az alaplapból és kihúzod a tápkábelt a tápegységből, így az időt illetve mindent újra be kell állítani.
Lassú gépre kisebb oprendszert (SP1 is bőven jó lehet) egy kis erő forrású vírus irtóval (pl a mikrosoft vírus kergetője, persze ezzel ne menjen 18+-os oldalakra...), egy böngésző a netezéshez szükséges kiegészítőkkel és egy-két takarító-karbantartó program pl a Piriformtól (CCleaner és Deflagger). Ezeket használja, ha sd ramos, akkor legalább 756 Mb-al, DDR-1-ből is javasolt ennyi.
(P3-as AMD 1.3GHz-es CPU, SD ram, integrált VGA is elég stabil és gyors tud lenni netezéshez ilyen telepítéssel).

(#17846) ThinkAgain válasza #10726912 (#17842) üzenetére


ThinkAgain
tag

Nah, nagyon köszi a pontos leírást! Kábeleket már cseréltem, de a többit tesztelem. írok, hogy mi van!

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#17847) Daniel Alves válasza #10726912 (#17842) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Hola,

Sajnos már a boot képernyőig sem jut el a rendszer... :(

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#17848) ThinkAgain válasza #10726912 (#17842) üzenetére


ThinkAgain
tag

Szia!

A jelenlegi helyzet:
Integrált cuccosokat letiltottam -> office telepítésnél ugyanaz
DVD-t lehúztam -> maradt...
Bill-t lehúztam -> ugyanaz
ODD-t detektálja, idő rendben.

Elemem másik sajnos nincs, de elég az, ha elem nélkül indítom próbaképp? Ugyanazt eredményezi, mintha cserélném (persze a reset-et leszámítva :D )?

A RAM cserélgetést szerintem holnapra halasztom.

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#17849) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Indul a gép, az nem gond, azért írok ide, mert az Azonnali kérdések órája fórumba nem kaptam választ, talán itt.
A probléma az lenne, hogy van 3 meghajtó C,D,E.
Ráraktam a C-re a windows (korábban is ezen volt, XP és Win7 került rá)
Valamiért nem látja a windows az E meghajtót. Aida meg az Easeus látja, próbáltam is vele mergézni a partíciót, de nem engedte valamiért, egyszerűen szürke maradt a continue gomb.
Próbáltam átállítani Systemről Logicalra de azt sem engedi, mert systemből nem lehet logicalt csinálni.
Van rajta egy WINDOWS mappa és egy boot mappa. Gondolom ezek zavarnának be, és próbáltam is letörölni az easeussal, de csak nézni tudom, hogy mi van rajta.

Valami tipp, hogy ne kelljen leformázni?

(#17850) juhiati


juhiati
tag

Sziasztok! Mar az ideg eléggé mert sok munkám van most a géppel úgyhogy bocsi a kapkodós, helyesírási hibás írásomért :)

Szóval elősször a konfigom:

Lap: MSI B75MA-P45
Ram: 2x4gb Kingston ddr3
Proci: Intel i3 2100
hdd(azért egy sorban írom mert minddel jelentkezett külön külön): WD5000AAKX,WD10EARS,Samsung HD160HJ
VGA: SAPPHIRE HD4870X2
Táp: Corsair CX500
(ha kell valami infó még szóljatok)

Szóval a hibajelenség a következő: Vasárnap délután gondoltam játszok egy jót az AC3-mal. Játék közben egyszer csak piros kockásodás és egyszer csak bamm kifagy a Videókártya és a gép megy tovább de a videókártya se feszkót nem vesz fel se ventik nem mennek. Restart után hibátlanul ment a videókártya, pihentettem kicsit azt gondoltam hátha melegedett (bár ac hűtő van rajta). Megint beterhelem, megint beáll a videókártya mostmár azzal a különbséggel hogy restart után nem ad képet. Okos ember lévén nem is próbálkoztam kilőttem a gépet, kivettem a kártyát, és ugye I3-as proci lévén gondoltam használom az integrált kártyát. Na kiveszem a nagy kártyát, kábel átdug, gép indít. ÁM de miért is lenne jó. Windows boot előtt ahogy lemegy a MSI logója, resetel a gép. És újra és újra és újra. A windows bootig nem jut el. Hát nyakamba vettem egy csavarhúzót kivettem a gépből mindent kifújtam mindent. Asztalon összeszerel, ám egy tartalék 160gbos samsung merevlemezt szedtem elő. Előtúrtam egy dvd-t amin van egy telepítő. Windowst simán telepíti. Boot előtt ugyan az. Infinity loop.... Próbáltam egy ubuntut is az sem bootol be. Szóval itt tartok most. Várom az isteni szikrát. Gondoltam megkérdezlek titeket is. Várom válaszotokat :)

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.