Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) Lucyfer666


Lucyfer666
csendes tag

Sziasztok.

Egy nagy gondom lenne és a segítségeteket szeretném kérni.
Van egy asztali gépen egy ATI Radeon HD5450 es videókártyával.
Vettem bele egy Nvidia Galaxy 8500 GT-kártyát.
Az a problémám,hogy kicseréltem a kártyákat és azóta nem kapcsol be a monitor.
Csak készenléti módban van.Mi lehet a gond hiszen mind a 2 kártya PCI-express-es?

Köszönöm a segítségeteket előre is.

(#17552) ebegab92 válasza Lucyfer666 (#17551) üzenetére


ebegab92
senior tag

HD5450-nel sem kapcsol be?
Egy CMOS resetet csinálj,segíthet :) A 8500GT-t miért vetted?A HD5450 jobb képességű,és olyan erős :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17553) Lucyfer666 válasza ebegab92 (#17552) üzenetére


Lucyfer666
csendes tag

A HD 5450-el bekapcsol.
a 8500 gt vel Tv-re tudom kötni a gépem
MSI K9n6pgm2-v számú alaplapom van sajnos nem csináltam még C?OS resetet.

(#17554) Alastair' válasza Lucyfer666 (#17553) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 8500Gt-t láttad üzemelni, biztoan jó?

Alister from Hell

(#17555) Lucyfer666 válasza Alastair' (#17554) üzenetére


Lucyfer666
csendes tag

igen 2 gépben is

(#17556) #92415744 válasza Lucyfer666 (#17555) üzenetére


#92415744
törölt tag

Sikáld meg óvatosan az érintkezőit, amit az alaplapba dugsz a videokártyának. Alkoholos ronggyal pl.
Nálam sokszor volt ilyen gond.
Bár volt olyan is, hogy kompatibilitási gond, egy adott videokártya nem ment az alaplap chipsetjével együtt...de mire rájöttem, hogy ez a hiba... :W
Sok sikert! ;)

(#17557) Lucyfer666 válasza #92415744 (#17556) üzenetére


Lucyfer666
csendes tag

Értem.
Csak az a gond hogy ha nálam nem jó akkor másik 2 gépben miért volt jó?

(#17558) #92415744 válasza Lucyfer666 (#17557) üzenetére


#92415744
törölt tag

Úgy be tudnak égni ezek a foglalatok, mint a fene.
Láttam már teljesen elgörbült pci-e csatlakozós alaplapot is. Gondolhatod mekkora hőt kapnak ezek.
Egyszer én is jártam így egy 9600gt-vel, az eladó ragaszkodott hozzá, hogy kipróbáljuk nála, nálam meg nem ment...utána pampoghattam neki, hogy szart adott el, nem tehettem, mert ment nála.
Érintkezőpucolás után jó lett.
Vagy a foglalatét, vagy a videokártyáét.

(#17559) #10726912 válasza #92415744 (#17550) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbálj tápegységet cserélni első körben. Próbáld meg kiszedni a memóriákat, VGA-t, tisztítsd meg az érintkezőit, aztán próba üzem egy darab rammal, ha újra csinálja, próba ismét a másikkal. Húzd le és tedd vissza a HDD tápcsatiját. Húzz ki minden + cuccot (USB-s kütyük, PCI-os eszközök, ODD, tároló HDD, stb), amik nem feltétlen fontosak az oprendszer futtatásához.
Lucyfer666: Bios resetet a legegyszerűbben úgy tudsz csinálni, ha kiveszed a gomb elemet az alaplapból és kihúzod a tápkábelt a tápegységből egy időben legalább fél percre.

[ Szerkesztve ]

(#17560) #92415744 válasza #10726912 (#17559) üzenetére


#92415744
törölt tag

Köszi a helpet! :)
Mindenből van szerencsére több cseredarabom is, videokártya csere után van kép, de az a bökkenő, hogy elég ha az eredeti videokártyát kiveszem, és visszateszem, akkor is lesz kép.
Mondjuk inno3d a kártya, gyanítom evvel lesz a gubanc.
Ez a gyártó méltán nevezhetne a legtrágyább videokártya gyártó címére.
Volt már, hogy egy 7600gt kondijai pukkantak ki mellettem, azt hittem visszajöttek a németek...

(#17561) #10726912 válasza #92415744 (#17560) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nincs, mit ezért van itt mindenki, ha tud, segít, vagy próbál :)
Egyszerű: használd a csere darabbal pár napig, ha nincs gond, mehet vissza az eredeti. Ha ismét van hiba, akkor valószínűleg hibás a vga. Azért az még eszembe ötlött, hogy ha a csere vga jóval kisebb étvágyú és a tápegység a gyengélkedő, akkor feleslegesen veszel másikat...szóval csak kéne egy másik tápegység is, főleg, ha noname vagy nagyon régi.

[ Szerkesztve ]

(#17562) #92415744 válasza #10726912 (#17561) üzenetére


#92415744
törölt tag

A csere vga elég érdekes, csak zöld, meg piros szín van a kimenetén, egy 689 éves geforce 2 gts. :)
És az is inverzben. :)
A táppal biztos nincs baj, egy 450w-os DTK táp, még egy jóval erősebb gépből mentettem ki, azt vitte simán.
Szóval az fx5200 csak nem fekteti ki. :)
Tuti, hogy akkor megy el a kép, amikor nagyon kéne, most megy már vagy 3 órája...
Olyat is csinált még, hogy kikapcsolta a monitort, majd vissza, ki-be-ki-be.
Szóval érdekes eset, biztos csak valami kontakt hiba.
Amúgy az alaplap Soltek, erről se sokat hallottam még, szóval ez is sanszos, hogy k.ki.
:)

(#17563) cinkoxid válasza agoka07 (#17549) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nem karcos a cd? Próbáltad másik meghajtóval?

Mikulás74

Valószínűleg alaplap hiba lesz, de próbáld meg előtte másik vgával, illetve bios elemet cserélj rajta.

(#17564) #92415744 válasza cinkoxid (#17563) üzenetére


#92415744
törölt tag

Köszi!
Megint elment a kép, mérgemben megmozgattam a videokártyát, és visszajött a kép...:)
Csak utána meg furcsa hangja lett, ha görgettem a képernyőt...
Én meg szidtam a billgéctől kezdve az inno3d vezérigazgatójáig mindenkit...közben csak feszült a monitorkábel, és az húzta ki a foglalatból a vga-t. :)
Remélem legalábbis ez volt a zizi.:)

(#17565) Lucyfer666 válasza #92415744 (#17558) üzenetére


Lucyfer666
csendes tag

Köszi az ötleteket.Ki próbálom őket.

(#17566) Zol33


Zol33
tag

Sziasztok!

Adott az alábbi konfig:

Asus P8Z77-V Pro Alaplap
Intel Core i5-3570k
8 GB Kingston Hyperx Ram
Asus Matrix HD7970 Platinum VGA
Enermax Pro82+ II 525 W Táp

Összerakás után ment a konfig kb 3-4 órát, ezalatt win/program install. Egyszercsak a gép kikapcsolja magát, es nem lehet újra bekapcsolni. Ha kiveszem a VGA-t, integrált VGA-val fut minden probéma nélkül. Másik gépbe átrakva a VGA-t, (Corsair 650W táp-al) egy pukkanás és erős amperszag :)

A kérdésem az lenne, hogy esetleg a táp volt-e neki először kevés és azért halt le, vagy esetleg eleve defektes kártya volt? Vagy akkor el se indult volna az elején? Nem tudom hogyha kapok egy cserekártyát, akkor be merjem-e rakni, vagy cseréljek nagyobb tápra?

(#17567) Alastair' válasza Zol33 (#17566) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Egy 650-es minőségi táp kell neki. Haveromnak egy 550-es Gigabyte SLI, CF ready táppal se ment a 7950-es. Tönkre ugyan nem ment a vga, de neki is lekapcsolta párszor a gépet. Egy 650-es moduláris Sharkoon táppal azóta is megy rendesen.

Alister from Hell

(#17568) Zol33 válasza Alastair' (#17567) üzenetére


Zol33
tag

Ok, köszi. Akkor nézek egy új tápot hozzá.

(#17569) tuvics13 válasza #10726912 (#17527) üzenetére


tuvics13
csendes tag

Kitisztítottam a gépet - TV (szerencsére volt ismerősnek) vel összekötöttem a gépet és úgy nézem nincs gond vele - vagy nem derült ki abban a 30 percben.
A monitor viszont a laptoppal összekötve is ugyanazt a hibát szüli.
Remegni kezd a kép, majd elalszik a monitor. (pedig csak néhány percre kötöttem be - hol volt ez a fél/egy órától).
Holnap kapok egy kölcsön monitort is - azzal talán még okosabb leszek.

Egy valami azonban nagyon furcsa, hogy a ki-be kapcsolagatás közben azért vannak időszakok amikor olybá tűnik, hogy egyik ketyerének sincs baja.
Momentán a monitoron nézem amit írok. Furcsa mindenesetre.

Van olyan program amit lefuttatva kideríthetem, hogy a gép eszközei nem sérültek? Vagy csak az everest féle terheléses van?

(#17570) #10726912 válasza tuvics13 (#17569) üzenetére


#10726912
törölt tag

A monitor a laptoppal is ugyanazt a hibát szüli= a monitorod lesz a hibás. Ha már túl vagyunk a másik VGA kábel próbán, akkor marad a monitor hiba.
Megpróbálhatod visszább venni a képfrissítést alapra illetve a felbontást is csökkentsd egy lépcsővel, így talán üzemelni fog, amíg nem tudsz venni másikat.

(#17571) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Rokonoknak a gépjük magától le szokott állni. Azt mondják,hogy csak egyszerűen minden fekete lesz és semmi, tovább megy a gép, de újraindításra sem reagál.

Létezik,hogy azért csinálja ezt, mert az alaplapi elem már tönkre van? Vagy a táppal lenne gond?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#17572) cinkoxid válasza atti1848 (#17571) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Tápegység, vagy vga lesz a gond.

(#17573) atti1848 válasza cinkoxid (#17572) üzenetére


atti1848
senior tag

És ezt honnan tudnám kideríteni,hogy mégis mi a gond? Esetleg a VGA-hoz másik drivert vagy? :Y

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#17574) Sickboy25 válasza atti1848 (#17573) üzenetére


Sickboy25
addikt

Elsőnek szerezz egy megbízható tápot és próbáld meg azzal és/vagy VGA cserét is... (elég nehéz lenne másik drivert feltenni sötét képernyőnél :D )

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17575) atti1848 válasza Sickboy25 (#17574) üzenetére


atti1848
senior tag

Csak az újraindító gombbal nem indul újra, de ha az áramot elveszik tőle és újra bekapcsolják akkor elindul. Nem tudom megmondani,hogy pontosan milyen időközönként hal be, de működni működik, csak néha/sokszor megadja magát.

Ma veszek egy Chieftec 420W-s tápot és azzal lesz kipróbálva először, ha azzal is ezt fogja csinálni akkor majdnem 100% hogy VGA gond?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#17576) Sickboy25 válasza atti1848 (#17575) üzenetére


Sickboy25
addikt

Nem 100% akkor sem, de reméljük a tápcsere megoldja a problémát... De azért szerezhetnél kölcsönbe egy másik VGA-t, addig amíg kipróbáljátok...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17577) Sátán44


Sátán44
addikt

Remélem tudtok segíteni:

Van egy P4 2,6 Ghz-es gép nálam és az lenne a problémám vele, hogy minden előjel nélkül lekapcsolja magát, tehát mintha kihúznám az áramból. Hőmérséklete 57 fok terhelve, 30 perc linx, Prime alatt is stabil. Memteszt hibátlan. Egyedül a tápra tudok gondolni, mint hibaforrás. Szerintetek?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#17578) CoolMan válasza Sátán44 (#17577) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szerintem is első körben, táp gyanús. Próbáld ki másikkal.

(#17579) RVR400 válasza atti1848 (#17571) üzenetére


RVR400
veterán

Esetleg egy Sapphire 7870-es VGA nincs a gépben?

(#17580) atti1848 válasza RVR400 (#17579) üzenetére


atti1848
senior tag

Talán egy x1650-s van amire tettem rá egy ventit, ami hőmérséklet érzékelős és így hűti a VGA-t.A venti biztos csak, a VGA az nem.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#17581) gyoosi


gyoosi
csendes tag

Sziasztok! segítséget szeretnék kérni

ALAPLAP: MSI Z77A-G43
CPU: INTEL CORE I7-2600K 3.4Ghz
CPU HŰTŐ: Cooler Master Hyper 412 Slim
VGA: MSI R7850 TWIN FROZR 2GD5/OC 2GB
RAM: KINGSTON 8192MB HYPERX XMP BLU DDR3 1600MHZ
HDD: Samsung HD502IJ 500Gb
PSU: SHARKOON WPM POWER SUPPLY SERIES 600W

ezzel a konfiggal még novemberben az volt a baj, h proci húzás után nem indult el, és nem tudtam visszaállítani alapra. reseteltem a biost de nem sikerült. visszavittem garanciálisan, és biost frissítettek rajta. utána működött, de nem hibátlanul. most január elején kékhalált kaptam, és utána játék közben lefagyott és újraindítottam, de többet nem bírtam bekapcsolni:
- bootolás közben újraindult többször is
- biost reseteltem
- később azt írta, h válasszam ki a helyes boot szektort... furcsa volt de kiválasztottam újból a merevlemezt, de utána sem indult el
- gondoltam windowst újratelepítem, de közben is újraindult és utána már nem is látta a meghajtót... mintha egyszerűen nem lett volna benne vinyó -.-'
- ezután leállt és többet nem volt se kép, se hang. power gomb megnyomása után semmi nem történt... mintha ki lett volna kapcsolva a táp

visszavittem megint a szervizbe garanciálisan, és megint egy bios frissítéssel elintézték az ügyet.
egy hónapba telt mire visszakaptam, de utána sem indult el. akkor azt mondták a szervizben, hogy kontakt hibás az alaplap a memória foglalatnál, és vegyek egy új lapot és garanciálisan levásárolhatom a régi árát.

Vettem egy ASROCK Z77 Extreme4-et. itthon ősszeraktam a gépet és elindítottam, de pár perc után leállt. és innentől ugyan az volt a probléma mint az előző alkalommal:
- nem bootolt be, biost reseteltem, így sem bootolt be a windowsba, gondoltam újratelepítem megint, de telepítés közben újraindult. innentől már megint nem látta a meghajtót... újból olyan volt mintha nem lenne benne vinyó...
- most nincs olyan gond mint az előző alaplappal, hogy be sem kapcsol, viszont most is ugyan úgy nem tölt be a windowsba és folyamatosan újraindul

nem tudom mivel lehet hiba. táp nem, vga nemhiszem, proci nemhiszem, alaplap nemhiszem... (ugyan az a probléma lenne 2* is két külön lappal? nemhiszem). vinyó vagy memória??? vagy esetleg más amire én azt mondtam h nem?

valaki akinek van valami ötlete válaszoljon... nagyon ideges vagyok már és minél előbb meg akarnám már oldani... köszi előre is

(#17582) huntenseN


huntenseN
tag

Tegnap vettem egy alap konfigot, és ugyan szerencsére elindul, lenne vele néhány problémám.
Ciripel a tápom. nem folyamatosan, de gyakran, olyan 4-5 mp-re.
FSP 350-60-APN..
A másik dolog meg, hogy a 4gb ramból a windows, és bármilyen program csak 3799mb-ot lát. Ez normális?
Corsair XMS3 4gb.

Legfontosabb kérdésem, hogy mi lehet a baja a tápnak? Azért mégis csak egy fps-ről beszélünk.

Köszi előre is.

(#17583) Sickboy25 válasza huntenseN (#17582) üzenetére


Sickboy25
addikt

Van tápos topic ott egyből megmondják, hogy miért ciripel az elektronika ...

gyoosi: azért a prociban nem lennék biztos... Ellenőrizd a lábait, hogy minden ok -e illetve a memóriákat is tesztelni kellene...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17584) CoolMan válasza gyoosi (#17581) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Én a tápban sem lennék biztos, ilyen hibaleírás után.

(#17585) fahrii


fahrii
őstag

Bővítettem a gépemet és mióta összeraktam csinál futcsa dolgokat.
Azzal kezdte, hogy többször random elment a kép, ezt sikerült azzal orvosolni hogy kicsit megmozgattam a VGA-mat.
A másik gond, hogy azóta 2x újraindult a gép magától :/

A régi gépem az adatlapomon látjátok az új alkatrészek pedig:

AMD FX-6300 3.50GHz BOX Black Edition
ASROCK 970 Pro3
CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 KIT

BIOSban 2 dolgot állítottam: fan speedet átpakoltam autorol 4esre, illetve a ram profilet 1600asra pakoltam mert 1333ba ment
Ezeknek szerintem semmi köze a problémámhoz, de gondoltam megemlítem.

[ Szerkesztve ]

(#17586) fahrii válasza fahrii (#17585) üzenetére


fahrii
őstag

Abban a pillanatban, ahogy ezt elküldtem lefagyott a gép.

(#17587) fahrii válasza fahrii (#17586) üzenetére


fahrii
őstag

Jelenleg Prime95el tesztelem a gépet, processzorhasználat 91%on kiakadva (ez érthetetlen számomra), illetve AIDA szerint a CPU szorzó folyamatosan ugrál 15 - 17.5 érékek között.

Eléggé aggasztó :(

(#17588) cinkoxid válasza fahrii (#17587) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Kapcsold ki az energiagazdálkodási beállításokat. pl speedstep, c1e, stb

(#17589) fahrii válasza cinkoxid (#17588) üzenetére


fahrii
őstag

Azóta kaptam megint egy kékhalált, biosfrissítés megvolt, reménykedtem hogy megoldottam a problémát de nem...

(#17590) fahrii


fahrii
őstag

Alaplaphibára tippelek, azóta volt 2 random megfagyásom netezés mellett. Esetleg próbáljak még be egy Win7et szerintetek?

(#17591) CoolMan válasza fahrii (#17590) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Esetleg futtasd le a Memtest86+ V4.20 progit, hátha.

(#17592) fahrii válasza CoolMan (#17591) üzenetére


fahrii
őstag

Most épp win7et telepítek, amint kész lesz lefuttatom.

(#17593) #10726912 válasza gyoosi (#17581) üzenetére


#10726912
törölt tag

Amiből tudsz, szerezz be csere darabot (természetesen aplap ez alól kivétel).
Jó lenne másik HDD (elsődleges jelöltem), ha az elektronikája rossz, akkor random hibázik, másik adatkábel hozzá, próbáld másik portra dugni a HDD-t (ODD ne legyen rádugva, amíg meg nem oldódik a gond).
Ez után jönne a többi (vga,táp). Sajnos csak találgatni lehet így, eléggé valószínűtlen dolog...még annyit megtehetsz, hogy átnyálazod a BIOS manual-ját és állítsd be aprólékosan, illetve egy BIOS frissítés is jól jöhetne, ha nem a legújabb verzió van fent rajta.Ha a RAM nincs rajta a támogatottsági listán, akkor azt is érdemes lenne cserélni (ha tudsz szerezni csere darabot Ezen kívül már sok mindent nem igazán tudnék tenni, amit tudnék, megtennék, ha nincs csere darab hardver, vagy a fentiek nem segítenek, elvinném szervizbe.

(#17594) fahrii válasza CoolMan (#17591) üzenetére


fahrii
őstag

Lefutott, hibát nem talált, szerintem úgyhagyom éjszakára hogy teljesen kizárjam a memóriát.

(#17595) CoolMan válasza fahrii (#17594) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Még a Prime95 "BLEND" tesztjét is futtathatod (az is a ramot teszteli).

(#17596) Maximow válasza fahrii (#17594) üzenetére


Maximow
tag

Az UFI-ben az Aplication Power Management-et kapcsold ki és a szorzó nem fog ugrálni. A többire nem nagyon van ötletem.

A gép teljesen lefagy, vagy esetleg bill. használatával tudsz dolgozni?

(#17597) fahrii válasza Maximow (#17596) üzenetére


fahrii
őstag

Vagy teljesen megfagy, vagy ujraindul, vagy kekhalal. Van h megy 10-20 percig, van h ujraindulas utan fel percel mar befagy.
Most nem tudom mit kuldjek vissza, jo lenne tudni h mi a szar.

(#17598) Maximow válasza fahrii (#17597) üzenetére


Maximow
tag

A memtest nem talált hibát?

Hasonló jellegű problémám volt ilyesmi konfiggal. Bár nekem az esetek nagy részében nem fagyott le teljesen a gép, csak az egér és a hang, de volt hogy az egész megfagyott, illetve kékhalál is volt, ami az usb 3.0 driverére hivatkozott.

Az UFI-ben kikapcsoltam az USB legacy supportot, és azóta nem jött elő a probléma, bár nem akarom elkiabálni.

Annyi problémát olvasni az asrock 970 extreme 3 alaplapokkal üzemelő rendszerekről, sztem alaplappal, ill. beállításokkal lesznek problémák.

(#17599) fahrii válasza Maximow (#17598) üzenetére


fahrii
őstag

2x lefutott hiba nélkül, utána úgyhagytam éjszakára, sajnos éjszaka félkómásan felébredtem és kinyomtam a gépet, szóval nem láttam az eredményt :D

nagyon örülnék ha csak beállítási gondok lennének, így is nagyon stresszes ez nekem, jövhétre kellene készülnöm progvizsgára, szóval most van a legnagyobb szükségem a gépre, ilyenkor szarakodik természetesen :(

(#17600) fahrii


fahrii
őstag

Mióta a ramot beraktam alap 1333 mhzre (amikor összeraktam biosba egyből beállítottam 1600ra mivel elvileg annyit bír a modul) még nem volt problémám (win8 telepítés, 2 óra FC3).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.