Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) cinkoxid válasza fahrii (#17600) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Őszintén szólva semmi különbség nincs a két sebesség között. Szerintem a programozók nem használják ki a memória sávszélesség adta lehetőségeket. Nem léteik, hogy 2400 és 1333 között szinte semmi különbség sincs...max néhány programban.

(#17602) Johnnyp


Johnnyp
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kéne. Sikerült úgy beállítanom a biosban a dolgokat, hogy nem indul el a gép. (proci tuning) Próbáltam a CLR CMOS két ágú jumpert zárni és a gomb elemet is kivettem. Semmi nem történik. Így sem indul.
Köszi a segítséget.

(#17603) CoolMan válasza Johnnyp (#17602) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Húzd ki a konnektorból is a tápot, vedd ki az elemet legalább 2-3 órára, és utána próbáld.

(#17604) fahrii válasza cinkoxid (#17601) üzenetére


fahrii
őstag

Tök boldog voltam, hogy csak a ram átállítás volt a ludas (5 órán keresztül ment a gép hiba nélkül), de az előbb megint újraindult a gép :(

(#17605) Johnnyp válasza CoolMan (#17603) üzenetére


Johnnyp
csendes tag

Megpróbálom köszi.

(#17606) Maximow válasza fahrii (#17604) üzenetére


Maximow
tag

Esetleg, ha volt kékhalál, akkor a windows/minidump könyvtárban x.dmp fájlba elmenti a képernyőt. A bluescreen view nevű progival meg tudod nézni, hogy mi okozhatta.

[ Szerkesztve ]

(#17607) fahrii válasza Maximow (#17606) üzenetére


fahrii
őstag

2 is volt most:

1. Bad_pool_header
2. System_thread_exception_not_handled

Többi semmit nem mond nekem.

(#17608) Maximow válasza fahrii (#17607) üzenetére


Maximow
tag

Esetleg google be megnézheted, hátha találsz róluk valamit.

(#17609) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a barátomnak nem kapcsol be a gépe. Konkrétan nem reagál a bekapcsoló gombra. Semmi nem mozdul meg benne még 1 sec-re sem, nem sípol, nem zúg semmi.
Először arra gyanakodott, hogy az alaplapi csatlakozó húzódott ki, de az a helyén volt. (Ami összeköti a bekapcsoló gombot az alaplappal.)
Gyanakodott a tápra is, de szerinte az nem mehetett tönkre. (Tesztelni nem tudunk, mert 30km-re lakik)
A kondenzátorok nem pukkadtak ki. (Azt nem mondta, hogy púposak-e)
A gép paramétereivel nem tudom.

Esetleg van valami ötletetek? :F

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#17610) Sickboy25 válasza Joci93 (#17609) üzenetére


Sickboy25
addikt

Először is kellene egy bios reset, meg egy csere táp ez nagyon fontos...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17611) Joci93 válasza Sickboy25 (#17610) üzenetére


Joci93
senior tag

Bios reset megvolt (kivette az "elemet" az alaplapról, majd visszatette pár perc múlva), a táp cserére majd csak jövőhéten van esély :(

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#17612) cinkoxid válasza Joci93 (#17611) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Valószínűleg tápegység lesz a gond.

(#17613) #10726912 válasza Joci93 (#17609) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha az alaplap hiba miatt a CPU-t nem tudja lekezelni, és így egyszer volt indítva, utána már nem fog semmi sem mozdulni, csak akkor, ha teljesen áramtalanít (kihúzza a tápkábelt a tápegységből). Tegye meg, ha így sincs semmi jel, (egy pillanatra meg kéne pördülnie a hűtő ventiknek a legrosszabb esetben) akkor húzza le a csatlakozókat az alaplapról, nézze meg, nincs e elszíneződés (égés nyomok). Dugja vissza, ha így sem indul, akkor cserélje ki a power és a reset gombot az alaplapon, és a reset gombbal is próbálja meg indítani.
Úgy is próbálkozhat, hogy mindent lehúz az alaplapról: vga, ram, hdd-odd, billentyűzet, egér, usb-s kütyük, kiveszi a CPU-t is, csak a CPU hűtő venti maradjon és ezen állapotban próba indítás. Az is jó lenne, ha a tápegységét ki tudná próbálni egy másik gépben.
Ezek után (ha mindez sikertelen), jöhet a csere táp (jövő hétig ráér mindezeket kipróbálni).

(#17614) fahrii


fahrii
őstag

Toltam egy tesztet prime95el, természetesen megfeküdt. Ez áll a results.txtben:

FATAL ERROR: Resulting sum was 2.582537799819833e+019, expected: 2868913584972318
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Resulting sum was 2.268648436767853e+021, expected: 1602123479012528
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Resulting sum was 3.726783115509042e+020, expected: 435074140281519.9
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Mond valakinek valamit?

(#17615) erikjoee


erikjoee
tag

Miért nem bootol a laptopom?? Egy régi toshiba. Azt írja, hogy BOOTMGR image is corrupt. The system cannot boot. Amikor pendrive ról akartam újra rakni a windowst arrol se bootolt be! Ez miért van?

(#17616) Maximow válasza fahrii (#17614) üzenetére


Maximow
tag

Melyik teszt alatt hasalt el primeban? És mi volt a jelenség, lefagyott, vagy esetleg a proci magjai álltak le?

[ Szerkesztve ]

(#17617) fahrii válasza Maximow (#17616) üzenetére


fahrii
őstag

Az az igazság, hogy olyan gyakran hal meg a gép hogy nem tudom pontosan mit csinált :D
Azthiszem befagyott és ilyen beragadó visító hangot hallatott.

Large FFT teszten pusztult meg (igazából Blenden is ugyan úgy elhasalt pár perc futás után).

Érdekes délelőtt kényelmesen Far Cry 3aztam kb 2 órát, most meg egy HD film is megfekteti pár perc után. :((

(#17618) Joci93 válasza #10726912 (#17613) üzenetére


Joci93
senior tag

Köszönöm a válaszodat. Kipróbáljuk őket. :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#17619) RVR400 válasza fahrii (#17614) üzenetére


RVR400
veterán

Ki kellene próbálnod másik memóriával, mert az esetek nagy részében amiatt van. Szerintem mondjuk nem a memória szar, csak az időzítések nem stimmelnek. Egy próbát megér.

(#17620) Maximow válasza fahrii (#17617) üzenetére


Maximow
tag

Esetleg a ramok nem kompatibilisek az alaplappal. Nézd meg benne van-e a listában.

(#17621) fahrii válasza Maximow (#17620) üzenetére


fahrii
őstag

Nincs a listában :F
Lehet hogy itt a hiba? Gépajánló topicba ajánlotta a gyerek a konfigot, eszembe se jutott volna hogy szar lesz.

(#17622) Maximow válasza fahrii (#17621) üzenetére


Maximow
tag

Hát akár ez is okozhatja. Érdemes lenne próbaképp kölcsönkérni másik memória modult. Persze olyat, amit támogat a lap :)

[ Szerkesztve ]

(#17623) fahrii válasza Maximow (#17622) üzenetére


fahrii
őstag

ahogy néztem ezt a konfigot árulják máshol mint előre épített gép, szóval ezt kizárnám
nagyon gyanús nekem a ram

szerinted megérné bepróbálni hogy külön-külön tesztelni a modulokat a gépbe?

(#17624) fahrii


fahrii
őstag

A1 memóriaslot lesz szerintem a ludas.
Egyenként külön teszteltem a 2 modult A1-be, mindkettővel megpusztult a gép kb 5 perc tesztelés után (blend).

Most az egyiket átraktam A2-be, már kb 45 perce megy a teszt hibátlanul.
Nagyon nem akarom viszont elszólni a dolgot, de ha ez lenne a hiba szerintetek küldjem vissza a lapot, vagy haggyam a fenébe és használjam az A2-B2 slotpárt (igazából nagyon lusta lennék szétkapni a gépet, felküldeni garanciáztatni, aztán megint összerakni)?

(#17625) fahrii


fahrii
őstag

Hamar ittam a medve bőrére... kb mire leírtam be is fagyott a gép. Jobb híján kipróbálom a többi slotot is... hátha. Más ötletem viszont már nincs sajnos :(

(#17626) RVR400 válasza fahrii (#17625) üzenetére


RVR400
veterán

A memóriaidőzítéseket nézd át. CSinálj egy BIOS resetet, és alapbeállításokkal próbáld meg, hogy mit csinál.

(#17627) fahrii válasza RVR400 (#17626) üzenetére


fahrii
őstag

Ugyan ezt, alapbeállításokkal megy most a gép.
Egyébként így néz ki a dolog:
A1ben <5 percet bírta
A2ben ~50 perc
B1ben <5 perc
B2ben már 25. perce fut hiba nélkül

Prime95 results.txtben lévő errorokból lehet valamire következtetni?

Legutóbbi:

[Fri Feb 01 15:32:55 2013]
FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.

(#17628) spyro1411


spyro1411
tag

Sziasztok!

Most szereltem össze azt a gépet amit nemrég hoztak vissza nekem, hogy nem működik... Az történt, hogy bekapcsoltam simán indult, csak a windowsnál megállt... Gondoltam feldobom a windowst. Át is állítottam, hogy bootoljon a cd-ről már hívtam is a pasast, hogy ez a gép működik! (Neki olyan gondja volt, hogy bekapcsol a gép, de semmíi mást nem lát csak a sötét monitort.) Valamiért nem akart elindulni a telepítő, ezért újraindítottam. Az óta nem kapcsol be a gép, és ugyan azt a hibát produkálja amit a pasasnak. Lehet az a baj, hogy a alaplapban 20 pin es csati van beszúrva 24 helyett? Az az egy rendellenességet látom a belsejében... Semmi felrobbant kondi vagy hasonló.
A képernyő még csak nem is reagál. Ja és a dvd lejátszó kattog, a cpu pedig ilyen furcsa sípoló hangot hallat.
Valakinek van valami ötlete?

(#17629) Sickboy25 válasza spyro1411 (#17628) üzenetére


Sickboy25
addikt

először is húzz le minden meghajtót ami nem kell az indításhoz és próbáld meg úgy indítani...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17630) spyro1411 válasza Sickboy25 (#17629) üzenetére


spyro1411
tag

Meghajtó alatt HDD-t meg DVD-t kell érteni?
Még a DVD-t is kihúztam, amikor elkezdett kerregni (ok nélkül). Fölös dolgok nagyon nincsenek ebben a gépben. A táp az 480W egy gt9600 van benne és egy négy magos idősebb amd proci (pontos típusra nem emlékszek)

(#17631) Maximow válasza fahrii (#17627) üzenetére


Maximow
tag

Nézd meg mekkora feszültséget kap a ramod, és emelj rajta egy kicsit, és teszteld! + ahogy RVR400 írta a memória időzítéseket is megnézheted.

Egyébként akkor is fagy a gép, ha csak egy modult használsz?

(#17632) fahrii válasza Maximow (#17631) üzenetére


fahrii
őstag

Igen, végígpróbáltam A1-A2-B1-et egy modullal, mind fagyott előbb utóbb. (A1 és B1 néhány perc Blendet bírt, A2 elég jól tartotta magát 1 órán keresztül, B2 viszont már 3 órája fut hibátlanul)

1.5V-ot kap a ram egyébként 9-9-9-24be megy

(#17633) Maximow válasza fahrii (#17632) üzenetére


Maximow
tag

Azt hiszem a memóriának adhatsz 1.65 V-ot. Egy próbát megérne a bios-ban beállítani. Ha ez nem segítene, akkor még az időzítést lehetne emelni, hátha...

(#17634) fahrii válasza Maximow (#17633) üzenetére


fahrii
őstag

Hát de nem hiszem el hogy egy új gép és feszelni kell hogy rendesen működjön :(

Egyébként 3 órára úgyhagytam futni a gépet, végíg ment gyönyörűen, ahogy leültem netezni (most) azonnal elszállt. Nem hiszem el....

[ Szerkesztve ]

(#17635) Maximow válasza fahrii (#17634) üzenetére


Maximow
tag

Próbáld meg a feszemelést, utána teszteld prime-al, közben netezz!

Megnéztem: nálam 1.65V-ot kap a ram.

[ Szerkesztve ]

(#17636) fahrii válasza Maximow (#17635) üzenetére


fahrii
őstag

Nem akarom elszólni de úgy néz ki az alacsony fesz volt a ludas :)
Utóbbi 1,5 órában masszívan adtam a pofályára és még bírja.

(#17637) Maximow válasza fahrii (#17636) üzenetére


Maximow
tag

Remélem akkor megoldódik a problémád :K

(#17638) RVR400 válasza Maximow (#17635) üzenetére


RVR400
veterán

Viszont a Vengeance elvileg 1.5V-os, szóval valami mégsem kerek, ha nagyobb fesszel jók csak. Esetleg a lap lehet még ludas, ha nem tud stabil feszt adni a memóriáknak.

(#17639) Maximow válasza RVR400 (#17638) üzenetére


Maximow
tag

Egyetértek, sztem is a lap a ludas, de ha így működik neki, akkor felesleges gariztatni.

A saját véleményem szerint ez az asrock lap nem egy jól sikerült széria, csak azért vettem meg mert olcsón jutottam hozzá, de én is szívtam vele 2 hétig :((( (3 win telepítés, és 1000 újabb ősz hajszál)

de lekopogom kb. 1 hete nem jött elő a probléma.

(#17640) Maximow válasza RVR400 (#17638) üzenetére


Maximow
tag

Na alig, hogy írtam, hogy kb 1 hete nem jött elő a problémám, az egér megállt, a hang eltorzult, és a végén fagyott a gép :O

Most már csak nevetek rajta :D De soha többet nem veszek asrock terméket.

(#17641) fahrii válasza Maximow (#17640) üzenetére


fahrii
őstag

Csodálkoztam is hogy ezt ajánlottak a gépajánlós topicba, mert bennem eddig az élt hogy az asrock finoman szólva se a megbízható márkák közé tartozik.

Nagyon remélem ezzel a feszemeléssel most megjavult. Esetleg ha nem jön elő hiba megérné szép lassan visszaveszegetni a feszültséget? Csak egészségesebb lenne a memóriának...

(#17642) RVR400 válasza fahrii (#17641) üzenetére


RVR400
veterán

Bennem meg eddig élt az, hogy az ASRock lapok jók. Régen több lapom is volt tőlük, amik igencsak jól sikerültek. De most a legutóbbi időben egy 970 Extreme3-mal szívtam, mert mindig throttlingolt, aztán 890FX Deluxe5 hasalt el, amikor BIOS-t frissítettem a videokarimon.

(#17643) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Nem merjétek szidni az ASRockot :((( Igenis jó termékeket gyártanak, kedvencem :P

(#17644) fahrii válasza cinkoxid (#17643) üzenetére


fahrii
őstag

Mazochista vagy? :D

[ Szerkesztve ]

(#17645) cinkoxid válasza fahrii (#17644) üzenetére


cinkoxid
senior tag

És még fizetnek is érte ;]
Mellesleg még sosem volt gondom velük.

[ Szerkesztve ]

(#17646) chipi89


chipi89
tag

Sziasztok!

Asus A6m szériájú típusú laptopomon Live linuxot Knopix -t futtattam. Pár órára magára hagytam a gépet. Nem futtattam sem programot a gépen. Majd szabályosan kikapcsoltam. Másnap próbáltam bekapcsolni a gépet és pár másodpercre felpörög a gép, majd fogja magát és kikapcsol.
Tápról indítva, aksiva, aksi nélkül. Majd szétszedtem a gépet, kiszedtem az alaplapi elemet, hogy lenulláztam a gépet, de a hiba továbbra is fent áll. Hardver eszközök nélkül is ugyan ez a jelenség. (Hdd, dvd, ram stb..)
Csak nem valami túlmelegedett a gépen amit a linux nem volt képes kezelni?

(#17647) #10726912 válasza chipi89 (#17646) üzenetére


#10726912
törölt tag

Leírásod alapján mindent megtettél, amit javasoltunk volna....úgy néz ki, hogy az alaplap vagy a CPU megadta magát a laptopodban. Megpróbálhatod szétszedni, amennyire lehet: ramok ki, meghajtók ki, CPU ki, aztán rakd össze az egészet, de sok esélyt nem látok a javulásra. Add be szervizbe, ha nem javul.
Elvileg, ha túlmelegszik, akkor leállítja a gépet a védelem (hacsak nem volt a BIOS-ban kikapcsolva ez az opció). Nézd meg a porszűrőt, ha tiszta, illetve ha a hűtő venti is zajtalan volt, akkor valami egyéb (pl gyártási hiba forrasztásnál, stb) okozza a hibát.
fahrii: Ha megjavul a géped, akkor egyenlőre használd emelt ram fesszel, de garancia idő lejárta előtt vidd vissza, az semmiképp nem normális, hogy a ram a ráírt gyári érték felett hajlandó üzemelni a lapban. Próbálj találni olyan ramot, ami kompatibilis az alaplapoddal, ha azzal is ugyanígy viselkedik, akkor told vissza a boltba.

[ Szerkesztve ]

(#17648) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

Egy ideje a PC-m (adatlapon) nehezen ébred... Nem mai darab, már talán 3 éves is lehet és mostanság van, hogy ha elindul, megáll a BIOS betöltőképernyőnél (pontosan nem tudom, hol, mert a BIOS betette a full screen üdözlőjét és csak most vettem ezt ki újra, miután elindult) és úgy is marad. Sokadik kikapcs-bekapcs, kábelmozgatás, meg ilyenek után elindul, de tartok tőle, hogy egyszer úgy marad. Ha ez segít, egyszer úgy jött be a Windows, hogy már eleve szét volt esve a kép és akkor is a sokadik reset után indult el rendesen. a CPU eddig alulfeszelt volt, most visszatettem mindent alapra a BIOS-ban.

Talán az alaplap nem képes rendesen kezelni már az áramellátást, nem tudom. A táp viszonylag új, nincs 2 hónapos még.

Köszönöm előre is az ötleteket, tanácsokat. :R

(#17650) CoolMan válasza stevve (#17648) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia! :)

Milyen típusú a táp? ( az új is elromolhat) A VGA-t érdemes volna másik gépben is tesztelni.
Próbáld úgy indítani a gépet, hogy lehúzol mindent róla. (csak cpu, vga és egy ram modul maradjon)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.