Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) ngabor2 válasza m0h0senator (#2400) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az 5 stars nekem is bejött, hamar elfogyott :D

a dohányokhoz nedvesítőként erősen cukros dolgokat szoktak adni (az olcsóbbaknál glicerint inkább), így a datolyalé mellé a méz is nyugodtan befér. gondolom a szőlősnél édes must is bejátszik.

(#2402) pronyó válasza zedok (#2398) üzenetére


pronyó
tag

Hú akkor megnyugodtam, szerintem amúgy Al-Fakher lesz az olyan marha drága! :Y

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2403) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Valaki világosítson fel mert még mindig nem értem ezt az égés dolgot.

Volt Belga 40mm-s szenem, az fél órán belül megégette a dohány tetejét, és majd meglehetett fulladni tőle. Pedig próbáltam alu gyűrűvel is.

Tegnap vettem 40mm-s Holland szenet, ez bezzeg begyulladt pár pillanat alatt (a belgát percekig kellett égetni) viszont ez szokásához híven teljesen leégette a dohányt és szokásához híven egyáltalán nem éreztük hogy odaégett.

Na ez hogy van? Miért ég oda mindig? Hagyok helyet, amennyire lehet szétszedem a dohányt, és a fólián a szén körül is rakok lyukakat.

Nade jó dolgok is vannak. Vettem Nakhlas sárgabarackos dohányt, és valami újfajta (Prince valaki) kólás dohányt. Utóbbit még este ki is próbáltuk, hát valami isteni volt. Rengeteg füst, nem szédít, és hiába égett le ugyanolyan jó íze volt mint ellőtte. Fantasztikus.

(#2404) sasa311 válasza IIIstIII (#2403) üzenetére


sasa311
veterán

Próbáltad már szénkonzollal?
És hőtartó sapka nélkül?

Pedig gyakorlatban az öngyulladó szenek még kevésbé melegek, mint a kókuszszén pl.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2405) IIIstIII válasza sasa311 (#2404) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Szénkonzollal nem, hőtartóm pedig nincs.

(#2406) Vapor válasza IIIstIII (#2403) üzenetére


Vapor
aktív tag

Esetleg próbálj meg, ilyen kis alufólia golyókat tenni alá.

Prince Molasses?
Most kaptam belőle mentolosat, bár még nem volt időm kipróbálni, majd talán ma.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#2407) IIIstIII válasza Vapor (#2406) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Így nem jut túl sok levegő bele? Mondjuk még mindig jobb mintha szénné égne a dohány. Majd kipróbálom.

Molasses: igen az az. 4 csomagolástól kell megszabadítani mire a dohányhoz ér az ember, de legalább nem szárad ki.

(#2408) Latsza válasza IIIstIII (#2407) üzenetére


Latsza
aktív tag

Egy ideig én is így tömtem, és nagyon jó volt! Ahogy gyengült a szén, úgy vettem ki a "lábait" alóla..
Így több levegőt is kap az alja, jobban izzik, de nem égeti meg a dohányt.

(#2409) pronyó válasza Latsza (#2408) üzenetére


pronyó
tag

Másik ilyen megoldás az alugyűrű.
Én ezzel szoktam meggátolni a dohány túlzott megégését.

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2410) IIIstIII válasza pronyó (#2409) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Nekem sajnos nem vállt be. :(

(#2411) pronyó válasza IIIstIII (#2410) üzenetére


pronyó
tag

Mekkora a kerámiád? Álltalában amiket alapból adnak a pipákhoz túl kicsik és ha túltömöd azért ég meg a dohány, ha túl keveset akkor meg azért mert 20perc alatt elfogy és utána már csak égeti a szén.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2412) IIIstIII válasza pronyó (#2411) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Azt már lecseréltem egy nagyra. Az 50 grammos dohány 5 tömést után elfogy. A tetején mindig hagyok helyet és ügyelek arra is hogy se nem túl laza se nem túl tömött ne legyen a dohány. Egyszer ellesném már valaki tapasztalttól hogy csinálja mert kezd idegesíteni.

(#2413) zedok válasza IIIstIII (#2412) üzenetére


zedok
senior tag

hmm. vannak nagyobb szájú kerámiák?? és az mért jó? bocsi :F és milyet érdemes venni?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#2414) mocsanisi válasza IIIstIII (#2412) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Na figyu. Leírom neked lépésről lépésre, hogy én hogy szoktam tömni. Ezzel a technikával, szinte biztos hogy nem fog megégni!

Szóval. Fogod a dohány. Kis darabokat tépkedsz le (minél kisebbeket), és belepakolod a kerámiába. Ha megvan kicsit lenyomkodod, nem nagyon. Ez után, fogod az alufóliát! Letekersz belőle, kb. 20 centit! Letéped. Ez után elkezded összehajtani. Mondjuk 4-szer, lazán. De csak arról az oldalról hajts, ahol 20 centi volt eredetileg. Ez után elkezded csavarni, 5 centinként. Kész is. Ez után beleméred a kerámiába, és eltéped ott, amennyi neked kell. A 2 végét megint csak összedolgozod. Kész a karika. Ezt szépen ráhelyezed a dohányra, ha jól csináltad, akkor a kerámiából olyan 2-3 milit lóg ki max. Megint letépsz egy alufóliát. Ezt szépen kifeszíted a kerámián, és ráteszed. Úgy csináld hogy légmentesen zárjon. Ez után fogsz egy vékony tűt. Középen egész sűrűn szurkáld, ahol a szén lesz. Ha megvan, a szélén is szurkálj néhány lyukat. Ha ez megvan, szén rá, és élvezd a füstöt!

Még valami! Ha hőtartó sapkád van, tedd rá az elején, és NE vedd le a pipázás alatt, mert könnyen megég a dohány.

Remélem mostmár sikerül jót tömni! Üdv: isi

Ui.: Ha nem válik be, próbáld ugyan ezt a technikát 33 milis szénnel! :C

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2415) mocsanisi válasza zedok (#2413) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nem az a lényeg hogy nagyobb szájú legyen, hanem az hogy mélyebb, ergó több dohány fér bele, és jobbat lehet vele tömni!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2416) sasa311 válasza mocsanisi (#2414) üzenetére


sasa311
veterán

A hőtartó sapkát pont, hogy le kell szedni néha, ha erős szenet használsz különben akkor ég meg a dohány!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2417) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Na én is csatlakoztam a vízipipásokhoz :)
Húgom kért vízipipát névnapjára, és pont egy török fűszeres, vízipipaárus mellett lakom (Lövőház utca). Annyira megtetszett, hogy magamnak is beszereztem egyet. Húgom barátnőitől kapott ilyen Three Kings holland szenet, ami egyből begyullad, nem kell vele vacakolni. Amikor saját részemre vettem pipát, szenet meg dohányt az eladó inkább a kókusz szenet ajánlotta. Óvva intett az "öngyújtós" széntől, mert abba olyan anyagok vannak, mint a csillagszóróban és sajnos belekerül a füstbe. Szépen elmondta, hogy pár percre a kókusz szenet rajta kell hagyni a gáztűzhely lángján néha megfordítani, hogy szépen izzon mindkét oldala, akkor jó lesz. Kicsit macerásabb, de nem bántam meg.

Amiket eddig kipróbáltam dohányból:
(az szem al-hawa vagy ilyesmi): mangó, menta, kávé.
Menta volt a legjobb tényleg jól hűsít, a mangó édeskés de eléggé jellegtelen volt, a kávé meg nem jött be nem érződött rajta szinte semmi.

Amit pedig magamnak vettem:
Prince Molasses CocoMint - ez most a kedvencem, élek halok a kókuszért és mentával nagyon fincsi.
Nakhla Almás ezt még próbálgatnom kell, mert tegnap elhamarkodtam a szén izzítását és nem szelelt valami jól.

Húgica azt mondja a szőlős is fincsi az lesz a következő beszerezni való.

[ Szerkesztve ]

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#2418) mocsanisi válasza sasa311 (#2416) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Ha pipázás közbe leveszem/szük egyből megég a dohány... Nem tudom mi lehet az oka.... :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2419) IIIstIII válasza Kaoru (#2417) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Kókusz szén jó otthonra vagy grillezésen. De pl strandon (mi a Balaton parton pipáztunk, az emberek kicsit megnéztek minket) használhatatlan, vagy ha elviszed valami nyugisabb szórakozóhelyre ott sem lehet meggyújtani.

Nekem a szenekből az a tapasztalat hogy a Belga kevesebb csillagszóró anyagot tartalmaz, ezáltal nehezebb meggyújtani, forróbban is izzik mint a holland. A hollandot bárhol begyújtod, pár mp alatt az egész felizzik, viszont ahogy mondtad sok csillagszórót tartalmaz, és nem is izzik annyira.

Az én problémámra visszatérve: a 33mm-s szénnel tényleg nem volt semmi bajom, de már az egész megyében hiánycikk, sem a városomban sem Debrecenben nem találtam sehol. Most 40mm-s van, kipróbálom ezt az alugolyókat és megpróbálom megint a fólia karikát is.

(#2420) sasa311 válasza mocsanisi (#2418) üzenetére


sasa311
veterán

Pusztán logikai alapon a hőtartó sapka tartja a meleget.

Ha leveszed kevésbé lesz meleg, ergo elég furcsán hangzik, hogy kevésbé meleg környezetbn ég meg jobban a dohány.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2421) zedok


zedok
senior tag

hali! ti is szoktátok olvasni a vizipipablog.eu honlapot? mert volt rajta egy érdekes cikk alias heba filter [remélem jól irom] és valaki próbálta már?? mert ott irták lentebb h kindertojásból is meglehet valósítani. amit meg is tettem de még nem használtam. :) mondjuk érdekes mód sokkal halkabb lett a pipa. de ugyanugy lehet szívni :) sok lyuk kellett hozzá. na mind1. másik dolog. Mért lehet az h én pl a nakhla 2 almásat nem érzem. viszont barátaim ismerőseim meg igen o.O ugyanabban a pipában.. :U

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#2422) IIIstIII válasza zedok (#2421) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Egyszerű: más az ízlésetek. :)

(#2423) zedok


zedok
senior tag

hello.! veszek al-waha cherryt és princes m. mentát [sima] azok jók?? :) kókuszmentáról vélemény??

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#2424) pronyó válasza zedok (#2423) üzenetére


pronyó
tag

Al-Waha cherry nagyon rossz, havernak van egy csomaggal és elég nehezen fogy! Többiről nem tudok véleményt mondani.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2425) zedok válasza pronyó (#2424) üzenetére


zedok
senior tag

és a nakhla cherry? vagy önmagában a cherry rossz?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#2426) pronyó válasza zedok (#2425) üzenetére


pronyó
tag

Nakhlában jobb, bár nem tartozik a kedvenc ízeim közé.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2427) mocsanisi válasza zedok (#2425) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nakhla cherry jó. Annyi vele a baj, hogy van egy kis szappanos utóíze.... De a Wahat en sem ajánlom, nagyon rossz!! :( :(

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2428) zedok válasza mocsanisi (#2427) üzenetére


zedok
senior tag

hát srácok. már mind1 basszus. ma leakartam ülni pippantani egyet. erre bedugom a szívócsövet és elmozdult. oké. megfogom és nézem h nem a szivócső a gonosz hanem az a kis rúd amibe beledugod. o.O any*d na ilyenkor mit lehet tenni?? az a kis sz*r kijött teljesen. :S :W :W :O

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#2429) IIIstIII válasza zedok (#2428) üzenetére


IIIstIII
senior tag

AMibe beledugod a szívócsövet? AZ a tölcsér? Forrasztás.

(#2430) zedok válasza IIIstIII (#2429) üzenetére


zedok
senior tag

hmm és ezt hogy kéne "visszaforrasztani"?? mert nem nagyon értek én ehhez =/ mert az egész kis cső kijött. szall nem az h letört egy kis rész stb. hanem annak az egész rúdja kijött.. o.O :W

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#2431) IIIstIII válasza zedok (#2430) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Ha nincs otthon forrasztópisztoly akkor érdeklődj körbe kinek van, esetleg ki csinálná meg neked. Az a lényeg hogy azon a ponton ahol a testhez rögzül pár ponton oda kell forrasztani. A ragasztó nem jó, mivel a fémet nem igazán fogja meg semelyik sem, van spec. fém ragasztó de olyat nem nagyon kapni.

(#2432) mocsanisi válasza IIIstIII (#2431) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Esetleg ragasztópisztoly.... Az sztem megfogná.... Forrasztani meg ónnal, nem cinkel, szépen vissza lehet azt forrasztani.... De a ragasztópisztoly valszeg működni fog!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2433) mocsanisi válasza zedok (#2428) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Na megoldódott? :C

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2434) zedok válasza mocsanisi (#2433) üzenetére


zedok
senior tag

Hey. nem sajnos. de már nincs is nálam. mivel van rá garancia. eljutattam az illetékeshez;) és kicseréltetik. állítólag ^^ csak még időő :F

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#2435) PROti


PROti
tag

Fentebb olvastam hogy sokaknak megég a dohány!Amire oda kell figyelni szerintem az az hogy mekkora,és hány lyukat raksz az alufoliára.ÉS egy jó tanács,2 réteg alufóliát használjatok!Nekem bevállt :R
,

(#2436) RexpecT


RexpecT
addikt

Tegnap délután 16-kor adtam fel a rendelést délben már hozta a postás :D.
26 cm-es pipa trópusi-vegyesgyümölcs és cseresznye dohány, meg 20 db 40mm -es szén :C .

(#2437) norbalia87


norbalia87
tag

O a feneb eddig hogy-hogy nem vettem eszre ezt a totyikot :D Szegyen es gyalazat szamomra.

(#2438) norbalia87


norbalia87
tag

Az, hogy megeg a szen, konnyu elkerulni, ha nem alufoliat hasznaltok, hanem amik pl a csap lefolyokon talalhato kis femlemezt hasznaltok. Sokkal vastagabb, tobbszor hasznalhato, es a szenet vagy szeneket is jobban lehet rajta tartani piszkalni, megfelo mennyisegu es meretu lyukak vannak rajta, egyszoval a vizipipasok megvaltoja tud lenni egy ilyen 200 forintos nyvaja.ilyesmire gondolok csak van kisebb lyuku is ami szerintem jobb. Nekem a kedvencem az almas izu dohany az nagyon nagyon ott van :D Abbol pedig szerintem az al-waha dohany a nagyon nyero.

(#2439) norbalia87 válasza norbalia87 (#2438) üzenetére


norbalia87
tag

Apropo boccsi, hogy egymas utan 3 hsz-t nyitottam, de az most jutott eszembe, hogy evvel a lefojos temaval, nem is kerul annyi karos anyag a szervezetbe mint abbol az alufoliabol. Amugy hasonlo dolgokat lehet kapni a pipaboltokban is, ugyanis ha nem tevedek egyiptomba se alufoliat hasznalnak a sracok.

(#2440) mocsanisi válasza norbalia87 (#2439) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Lehet venni széntartó konzolt igen... Viszont alufóliával szerintem sokkal, de sokkal jobb. Nem véletlenül a szultánba, a bettykk-ban is ezt ajánlják!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2441) sasa311 válasza norbalia87 (#2439) üzenetére


sasa311
veterán

ööö az alufólia - mint a neve is mutatja baromi vékony fémből van.

A szén nem elég meleg ahoz, hogy megolvassza, önmagában meg nem szublimál, úgyhogy vajmi kevés káros anyag szabadulhat fel belőle :)

Amúgy a horror eljött:

Kiírás az aréna plázában:

Új zárjegyes dohány érkezett: 3150 huf.. :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2442) mocsanisi válasza sasa311 (#2441) üzenetére


mocsanisi
senior tag

sasa legalább masah vagy fakher? Mert ha nakhla vagy waha vagy ilyesmi kategóriájú dohány, akkor tökönszúrom magam :DDD :DDD (nem gondoltam komolyan xD)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2443) sasa311 válasza mocsanisi (#2442) üzenetére


sasa311
veterán

Nakhla ofc :W

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2444) mocsanisi válasza sasa311 (#2443) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Atya ég! :W :W :W Az akkor nagyon gáz! Mind1! Van még olyan bolt ahol 300 a kicsi, és 1500 a nagydohány :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2445) sasa311 válasza mocsanisi (#2444) üzenetére


sasa311
veterán

Alá volt írva, hogy még kapható zárjegymentes dohány is 1890-ért.
Tehát még csak nem is olyan überdrága bolt volt.

Feltettem volna a fényképet, csak behalt a bluetoothom ;)
Szomorú egy nap volt :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2446) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

A http://www.vizipipavasarlas.hu/ -n most 5K feletti vásárlás esetén, ingyen házhozszállítás! Peace :R

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2447) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Naneeee. Ha ilyen drága lesz akkor én a karácsonyi pénzből bespájzolok dohányból és lefagyasztom :DDD Igaz a család nem fog örülni, hogy a mélyhűtő tele van dohánnyal.

(#2448) mocsanisi válasza IIIstIII (#2447) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nem kell azt lefagyasztani! Elég ha befőttesüvegekbe bepakolod őket! Úgy eláll 1,5-2évig is! :C

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2449) pronyó válasza mocsanisi (#2446) üzenetére


pronyó
tag

Úgyérzem én is betárazok mert ilyen árak mellett nem tudom, hogy fogom bírni anyagilag. :(
Amúgy nem lennék meglepve, ha a Józsefvárosi piacon elszaporodnának a zárjegy nélküli Nakhla-kufárok! :DDD

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2450) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, ismét elővettem a kis egyszemélyes benti üvegpipámat :D szokás szerint a 40-es szén alig akart meggyulladni rajta.

kétalma-fahéj kombó van benne, alul meg szokásos víz-citromlé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.