Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) BenJoe válasza pronyó (#2050) üzenetére


BenJoe
senior tag

Hmm... Nargile-freak. :)) A naponta az már nekem durva. ^^

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#2052) pronyó válasza BenJoe (#2051) üzenetére


pronyó
tag

Én vizipipával szoktam le a cigiről szóval nekem egyáltalán nem dura. :D
Van, hogy naponta 3szor is megtömöm :DDD

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2053) BenJoe válasza pronyó (#2052) üzenetére


BenJoe
senior tag

És nem szokták a dohány-/pipagyártó cégek egy-egy új termék bevezetésekor a Te személyes véleményedet is kikérni? :DD
Napi 3... Nálad a havi nagybevásárláskor kerül a kocsiba egy százas csomag szén is? :P

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#2054) pronyó válasza BenJoe (#2053) üzenetére


pronyó
tag

Még nem volt rá példa, de ami késik nem múlik :D

20asával szoktam venni a holland öngyulladó szenet mivel hetente járok bevásárolni, másfél hét alatt el szokott fogyni ha átjönnek haverok :DDD Amúgy most veszek majd 2*1kilós kókuszszenet, állítólag nagyon jó, 2,5h-n keresztül izzik és csak egy ezres!

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2055) IIIstIII válasza pronyó (#2054) üzenetére


IIIstIII
senior tag

2,5 óra? Az nagyon durva, és nem is drága. Hol lehet olyat kapni?

Amúgy íme egy tökéletes példa a vizipipa jótékony hatásáról: segít leszokni a dohányzásról. Lehet ráveszem én is barátomat hogy szokjon le, elég kemény bagós és nagyon utálom ha naponta elszív egy fél doboz cigit a közelemben.

(#2056) pronyó


pronyó
tag

Szultáncenter keletinél! Fekete dobozban van (NEM A ZSÁKOS), kocka alakú szén.

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2057) pronyó válasza IIIstIII (#2055) üzenetére


pronyó
tag

Amúgy én napi 2dobozzal szívtam és így is kb 2hét alatt lazán leszoktam róla a vizipipa segedelmével :)

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2058) pronyó


pronyó
tag

Közben utánnanéztem és 72db kocka szén van egy ilyen dobozban, úgygogy nagyon megéri! :)
Csak kár, hogy nem öngyulladós :DDD

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2059) darnellsmith válasza pronyó (#2045) üzenetére


darnellsmith
senior tag

kétszer szétszettem atomokra a pipát de nem találom :(

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2060) pronyó válasza darnellsmith (#2059) üzenetére


pronyó
tag

Akkor a 2. módszert kéne alkalmaznod amit mondtam, fújd ki a füstöt a pipából! :)

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2061) pronyó válasza darnellsmith (#2059) üzenetére


pronyó
tag

Egyébként van olyan is, amikor nem raknak rá szelepet de az elég durva tud lenni, mert ha picit beég a dohány, nem tudod kifújni és onnantól kezdve kaparós marad amíg tart... :(

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2062) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Esetleg nem a koponya hiányzó foga helyén van a szelep v az orcsontjánál? :DD

(#2063) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valaki, aki gyakran jár vízipipás boltba, nem tudna nekem postázni 1-2 cuccot? futárral a költség több lenne, mint maga a cucc (1 szívócső meg egy 100-as csomag szipka). debrecenben nem igazán éri meg ezeket megvenni, különösen, hogy csövet nem is tudok...

(#2064) IIIstIII válasza ngabor2 (#2063) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Van itt szoboszlón is külön cső, és Ibolyával szembeni boltban is van cső zöld és kék színválasztékkal.

(#2065) ngabor2 válasza IIIstIII (#2064) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, akkor ellépek majd ebbe a boltba, úgyis kék színben kell.

(#2066) adalbert1


adalbert1
veterán

Na szedem össze otthon az 5 éves pipámból ami még kelleni fog, és találtam pár csomag dohányt is...
Szavatossági idő nincs rajta, csak számomra olvashatatlan írásjelek. :)

Szerintetek origi csomagban meddig állnak el a dohányok? Van olyan, ami tippem szerint 2-3 éve itt áll a szobámban...

(#2067) adalbert1 válasza adalbert1 (#2066) üzenetére


adalbert1
veterán

Közben csináltam egy képet telefonnal a fellelt kellékekről, és a pipáról is.

(#2068) sasa311


sasa311
veterán

Ma voltam a Szultánba, helyzetjelentés:

Akciós Nakhla 250Gr-os dohányok 800 huf --> csak 4-5 fajta van, nemtudom mekkora mennyiségben. Narancs, alma (sima), kétféle kávés és mégvalami

50Grammos nakhla + a wahala vagy mi 500 pénz, akciós ELFOGYOTT.

A fincsa dubai dohány 50G 900, 250gramm 4000.

Sajnos elkezdték emelni, pedig zárjegy MÉG NINCS RAJTA a dohányokon :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2069) pronyó válasza sasa311 (#2068) üzenetére


pronyó
tag

Én pont ezért táraztam nemrég be mert ha lesz rajtuk zárjegy, itt kőkemény világ lesz az biztos! :(

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2070) pronyó válasza adalbert1 (#2066) üzenetére


pronyó
tag

Ha full bontatlan, talán még jó de a nedvesség egy idő után kimegy belőle így is úgyis.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2071) Kasza08 válasza sasa311 (#2068) üzenetére


Kasza08
őstag

na mondom én, hogy 500 körül vannak.:(

(#2072) ngabor2 válasza sasa311 (#2068) üzenetére


ngabor2
nagyúr

biztos, hogy fizikailag is rajta lesz, és nem csak a kereskedőtől fogják kérni a passzust, hogy a nála levő cucc adózott? Egyszerivásárló Ferencet imho piszkosul nem érdekli, hogy a megvásárolt dohány adózott-e... úgyis ki kell fizetni. a vízipipa-dohány meg egyelőre nem kapható minden sarki kisbótba', hogy lehetetlen legyen követni a forgalmazókat.

(#2073) pronyó válasza ngabor2 (#2072) üzenetére


pronyó
tag

Ha ez így marad, be fog indulni a vizipipa feketepiac biztosan! Senki nem fog ennyiért dohányt venni.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2074) ngabor2 válasza pronyó (#2073) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a feketepiachoz kell könnyen elérhető, széles felvevőpiac is. egyelőre magyarországon a vízipipázás messze nem annyira elterjedt, mint a cigizés, az ivás, vagy a kocsival járás, tehát a feketepiac max. szűk körben terjed el, és kis tételben.

(#2075) pronyó válasza ngabor2 (#2074) üzenetére


pronyó
tag

Józsefvárosi piacon egy ideig lehetett kapni 600Ft-ért 250grammos Nakhlát (pedig ekkor még szó sem volt zárjegyről) csak aztán elkapták az embert :D
Úgyhogy előbbutóbb úgyis lesznek zárjegy nélküli vagy lepottyant dohányok ebben biztos vagyok!

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2076) sasa311 válasza ngabor2 (#2072) üzenetére


sasa311
veterán

nem, a zárjegy attól zárjegy, hogy rajta van a terméken.

Egyszerivásárló Ferencet az se érdekelné, hogy a pálinka vagy marlboro amit iszik/szív adózott-e ennyi erővel.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2077) ngabor2 válasza sasa311 (#2076) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tearumot, vagypall mallt hány helyen is lehet kapni? és vízipiadohányt? valszeg egy kisebb faluban több helyne kapsz piát meg cigit, mint ahány helyen budapesten tudsz vízipipadohányt kapni. és kishazánkban tapasztalatom szerint budapest és a nagyobb vidéki városok között óóóóriási a szakadék.

(#2078) sasa311 válasza ngabor2 (#2077) üzenetére


sasa311
veterán

De most ez milyen hülyeség már :F

St Bernardus Abt 12 sört se kapsz csak kb 2 helyen egész Magyarországon, de ettől még van rajta zárjegy.

Több, mint valószínű, hogy jelenleg azért nincs még rajta a zárjegy a vizipipadohányokon, mert a kereskedők a jól előre elraktározott (én úgy hallottam pl. a szultán center több tonnányi dohányt raktározott el a jövedéki adó beharangozásakor :) ) készleteket árulják ki.
És a törvény szerint a bevezetés előtt vásárolt árukészlet még kiárulható zárjegy nélkül és ezáltal jövedéki adó megfizetése nélkül.

Remek üzleti húzás amúgy, ráfogjuk az áremelkedést a zárjegyre, szép lassan elkezdjük emelni az árat a zárjegyes (kb 1800 huf / 250gr) ár felé, és akkor érjük el ezt az árat amikor már valóban zárjegyes terméket árulunk.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2079) Latsza válasza sasa311 (#2078) üzenetére


Latsza
aktív tag

És kb. akkor lehet kimondani, hogy a vízipipázás luxus lesz. Ráadásul úgy fogjuk magunkat érezni mint a dohányosok (neeem, nem a tüdőrákra gondoltam), hogy csak emelkedik, és emelkedik az ára a dohánynak, aztán fog a feketepiac - ugyan kisiparban - beindulni :))
Na de vajon a turistákat mind át fogják kutatni, vagy csak megkérdezik majd tőlük: "Van-e valami elvámolnivalója kendnek?"

Valaki reagáljon már valamit az előző hszm-re :Y

(#2080) ipavlidu! válasza Latsza (#2079) üzenetére


ipavlidu!
tag

Őőő, itt a reakció:

A fény a pipában nagyon táp, épp készül a mienkbe is. Télre tök jó lesz, sokszor olyankor is természetben pipázunk (szeged lapospart), olyan lesz a pipát körülülni mint valami tábortüzet. :D Mondjuk valszeg tábortűz sem fog ártani ha hideg lesz. :)

Az alma-kerámia (fasza szo :DDD ), hát nemtom, én lusta lennek ilyet csinalni, de ötletes. :))

[ Szerkesztve ]

(#2081) adalbert1 válasza adalbert1 (#2067) üzenetére


adalbert1
veterán

Voltam ma a Szultán Centerben.
A régi pipám (2067)-ben alját bevittem, hogy ehhez kell új szívócső, test, kerámia, tömítés az üveg és a test közé.
Végül mindent kaptam, viszont a tömítés nem illeszkedik tökéletesen. Nem az a baj, hogy szelel, hanem hogy nem megy bele teljesen az üvegbe a test, nem nyeli el teljesen. Használni így is lehet, viszont esztétikailag nem a legjobb. Tömítés nélkül belemegy teljesen, viszont úgy még nem próbáltam. A fószer persze azt magyarázta a boltban, hogy nedvesen bele fog menni, így szárazon nem... :F
Azon gondolkozom, hogy simán palira vett, vagy ő tényleg így gondolta...

Árban mennyire volt reális a 8100 ezekért, és még egy csomag 250 gr-os Nakhla dohányért (vagy itt is palira vett)?
Holnap szerintem lövök képet is róla.

(#2082) adalbert1 válasza adalbert1 (#2081) üzenetére


adalbert1
veterán

Illetve ezt a boltot ismeri valaki: Leielina
Ahogy nézegettem a képeket sokkal többféle tömítést láttam a pipa és az üveg közé, mint a szultán centerben, szerintem holnap ha lesz időm meglátogatom őket.

[ Szerkesztve ]

(#2083) adalbert1 válasza adalbert1 (#2082) üzenetére


adalbert1
veterán

Találtam egy leírást róla, remélem nekem is hasonló jó tapasztalataim lesznek velük.

(#2084) ngabor2 válasza adalbert1 (#2081) üzenetére


ngabor2
nagyúr

szárazon nekem se megy bele. viszont mindig úgy engedem az üvegbe a vizet, hogy a száját is megnedvesítse, akkor nincs vele gond.

mekkora így a pipa? ha 55-75cm-es, akkor reális, különösen dohánnyal.

(#2085) adalbert1 válasza ngabor2 (#2084) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem nedvesen se ment teljesen bele.
Így a pipa földtől mérve 56,x cm, és az üveg és a test között van egy kb. másfél centis hely (amit mondjuk tömít a tömítés, de ez akkor is gáz így)...
A tömítés a ráhúzós fajta, ami egyféle menetet képez...
A tetején lévő "tálca" rész(ahova lehet mondjuk rakni az elhasznált szenet, stb) is lötyögős lett, gondolom az se passzol teljesen. Vagy nem is kellene neki?
Plusz az agyag tölcsér felett lévő széntartónak a kiálló részei miatt nem is tudom rátenni a "sapkáját", gondolom a széntartó széleit meg lehet nyirbálni nyugodtan nem?

(#2086) pronyó válasza adalbert1 (#2085) üzenetére


pronyó
tag

A széntartó kiálló részeit le lehet hajtani a kerámiára, így nem fog elmozdulni és a hőtartó sapkát is rá tudod rakni.
A tömítéssel nem tudom mi lehet a gond, de lehet nem szabványos az üveged, havernak is ez volt a baja.
A hamutálcának se szabadna nagyon mozognia, ha egyszer rászorítod.

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2087) ipavlidu! válasza pronyó (#2086) üzenetére


ipavlidu!
tag

A széntartót egyébként ti is úgy rakjátok rá, ahogy laikus számára pont hülyeségken tűnne? Úgy, hogy nem a fém lap bemélyedésébe rakjátok a szenet, hanem az egész lapot megfordítjátok, hogy a közepe felemelkedjen és távolabb legyen a dohánytól?

Amúgy nálunk dohány nagy része nagyon gyorsan átég (nem lesz íze, stb.), ez ellen mit szoktatok csinálni?

(#2088) adalbert1 válasza pronyó (#2086) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz a tippeket! A hamutálcát hogy szorítod rá, ill. hova?

Voltam ma a Leielina-ban, egész kellemes hangulatú hely. A tulaj normális, vevőközpontú palinak tűnt, a lánya pedig nagyon segítőkész volt. Sajnos nem volt betervezve, hogy megyek és a pipát nem vittem így magammal, ezért csak találomra elhoztam egy tömítést. Ha nem lesz jó (csak vmelyik. nap tudom kipróbálni, lakásfelújítás rulez idő szempontjából), akkor viszem magammal a pipát is.

(#2089) ngabor2 válasza ipavlidu! (#2087) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én a mélyedésbe teszem a szenet, alatta a dohány. nem igazán volt eddig vele gond, igaz, fordítva még nem próbáltam.

(#2090) Latsza válasza ipavlidu! (#2087) üzenetére


Latsza
aktív tag

Én is úgy szoktam mint ngabor, hogy a mélyedésbe teszem a szenet, megszoktam már ezt a módszert. Szvsz ha fordítva van rajta, a vége fele már alig kap hőt a dohány, és nem ad több füstöt..

Ha gyorsan átég, akkor vagy rosszul tömöd (púposra) vagy túl erősen szívjátok, valamelyiket orvosolni kell.

(#2091) pronyó válasza Latsza (#2090) üzenetére


pronyó
tag

Én meg alufóliát használok :D

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2092) ipavlidu! válasza Latsza (#2090) üzenetére


ipavlidu!
tag

Akkor utobbi lehet, heten vagyunk harom csore, es folyamatosan szivjuk, mert azt mar megtanultuk, hogy ne tomjuk tul. Igazabol full kialakult zart tarsasag vagyunk, nem szokott az alapemberek kivul jonni mas, es amikor pipank lett meg nem ertettunk hozza semmilyen szinten se. Igy meg poenabb volt magunktol rajonni a dolgokra. :)

Amugy mi azert raktuk forditva, hogy a szen tavolabb legyen a dohanytol, sztem nincs azzal baj, hogy a vegen mar nem kap meleget. De hat meg kell probalni mashogy is, majd ha lesz valami konkret tapasztalat, leirom. :))

(#2093) ngabor2 válasza Latsza (#2090) üzenetére


ngabor2
nagyúr

imho nem hülyeség ez a fordított elrendezés, ki fogom próbálni, begyűjtök egy másik konzolt, mert ez amúgy is kissé szét van égve. az, hogy a végén nem kap annyi meleget, nem biztos, hogy baj. addigra már "illik" elszenesednie a dohánynak, tehát túl sok íz nem marad benne.

(#2094) ipavlidu! válasza ngabor2 (#2093) üzenetére


ipavlidu!
tag

Arra kell vigyazni, hogy igy nyilvan konnyebben lecsuszik a szen a konzolrol, tehat ha mondjuk termeszetben tolod, es nincs full sik talaj, erdemes benezegetni a... a... o ize, na szal az ala a nagy femkupola ala, ami megakadalyozza h elfujja a szel a szenet meg ilyesmi. Azert nemtom a nevet mert azt mi csak 'szelkakasnak' hivjuk, a franc se tudja miert. :D

(#2095) sasa311 válasza ipavlidu! (#2087) üzenetére


sasa311
veterán

Ez attól függ.
Én a nagyobb kerámiámat úgy tömöm, hogy szintig tele, akkor "fordítva" dobom rá a konzolt, tehát dombocska van nem mélyedés.
A másik kerámiám elég szar volt, nem lehetett teletömni, arra meg mélyedésesen tettem a konzolt.

Annyi a lényeg, hogy ne égetsd meg a dohányt.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2096) Latsza válasza ngabor2 (#2093) üzenetére


Latsza
aktív tag

Mi már kipróbáltuk lefolyószűrővel (az mélyebbre nyúlik), nem volt rossz, de a parafaktor igen-igen megnőtt így csak egyszeri alkalom volt ez..

Éppen most próbáltuk ki bioszénnel (nitrát mentes korong) meg szűrővel az összetételt, az eredmény: kevés füst, nem volt jó :o

most jutott el ide is a drágaság szele, szembesült öcsém az árakkal a sultanban, ki vagyunk nagyon :O

(#2097) ipavlidu! válasza sasa311 (#2095) üzenetére


ipavlidu!
tag

Hat, akkor lehet hogy keramia a bajos, mert tulajdonkeppen nincs teletomve, es barhogy is szivjuk, mindig eleg hamar elszenesedik a dohany is.

Latsza: OMG, mennyivel nottek az arak? :F

[ Szerkesztve ]

(#2098) sasa311 válasza ipavlidu! (#2097) üzenetére


sasa311
veterán

40%-al és még rohamosan fog még1x ennyivel. :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2099) Latsza válasza ipavlidu! (#2097) üzenetére


Latsza
aktív tag

Nekünk van egy nagyon jó kerámiánk; mély, vízszintes az alja, fér bele rendesen dohány, egy 40-es szén simán ráfér. Találkoztam már ismerősök pipájával, kerámiájával, némelyek szörnyűségesek; kicsi, nem elég mély, ferde a belső része, gyorsan megkozmál benne az adag, lehet ez a baj nálad is.

Az árak: kis naklha, waha: 500, nagyot nem tudom :B

(#2100) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hm, akkor lehet keramiank cinkes, lehet nezni kene ujat.

sasa311: akkor kemeny idok jonnek, mi pedig pont most akartuk kiprobalni a jobb minosegu fakher dohanyokat. :( Na mindegy szegedi boltban meg biztos van sokminden raktaron, ideje bevasarolni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.