Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) tempx


tempx
tag

Tényleg, ha le van fóliázva, ti honnan tudjátok, hogy a szén vagy a dohány fogyott el? Nekem eddig talán csak egyszer sikerült úgy eltalálni, hogy 1 nagy szénnel a dohány 90%-a elégett.
Lehet kéne vennem egy hőtartó sapkát?

[ Szerkesztve ]

(#1852) CASper666 válasza tempx (#1851) üzenetére


CASper666
tag

Ha a szén még izzik akkor meleg :DDD Ebből el lehet dönteni hogy melyik fogyott el.
Ha lazábban rakod a dohányt gyorsabban elég mivel kevesebb, de az íze is jobb mert nagyobb felületen melegíti a forró levegő.
A hőtartó mindenképp jó ötlet, én még szobában, csukott ablaknál is használom, mert nem csak a szél ellen jó hanem mint a neve is elárulja, a hőt is megfogja. :D

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#1853) tempx válasza CASper666 (#1852) üzenetére


tempx
tag

Ja így visszaolvasva tényleg hülye kérdés volt, de a lényeget értitek :D Volt már h egy szénnel a fele érintetlen volt a dohánynak, máskor meg a 90%-a elégett. Szóval arra irányult volna a kérdés, hogy ti hogy szoktátok eldönteni, érdemes-e még rátenni egy szenet vagy nem.

(#1854) t1 válasza tempx (#1853) üzenetére


t1
addikt

ha leég a szenem, akkor a dohányt is cserélem vele

(#1855) sasa311 válasza tempx (#1853) üzenetére


sasa311
veterán

Rutinosan kell tömni :)

Nekem egy szén kb 2 órát bír és sose égetem el a dohányt teljesen. Ha totál kiszárad a dohány, elveszik az aroma. Az alját sose hagyom megégni.
Kicsit meg szoktam tömködni, utána a tetejét meglazítom csipesszel vagy kézzel.

A hőtartó sipkát elején ráteszem, mikor érzem, hogy már jól izzik a szén és kezd begyulladnia dohány leveszem, mikor megint hűl visszarakom.

Most a banánod dohányhoz tettem egy kis fehéjat + megtucskoltam egy kis mézzal... nyamm! :C

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1856) HEro


HEro
tag

sziasztok, arra gonoldtam, hogy a szobám egyik sarkát kialakítom teázós vizipipázós sarokká
vizipipám van már (kb 35centis), néha szoktam is pöfékelni itthon, de valahogy nem az igazi, még minidg szivesebben ülök be egy teázóba pipázni.

na tehát 5leteket várok, hogy mivel lehetne olyan igazi vizipipázós sarkot varázsolni.

180*90cm hely van nagyjából

edidg amik eszembejutottak, egy szép festés a falra (esetleg mintákat, képetet ha tudnátok mutatni)

egy frankó szőnyeg, meg egy 2személyes babzsák, és két pici egyszemélyes babzsák v puff.
http://www.babzsaksziget.hu/babzsak.html
itt találtam eddig a legolcsóbban. esetleg ha tudok olcsóbbat szóljatok :)

és még a falra 2 mécses tartó valami olyan amiből nemtudom leverni a mécsest :D

esetleg valami asztalka, aminek van egy lyuk a közepén, amibe beletudom állítani a pipát már egyszer törtem össze egyet, a félsz azóta is bennem van :D meg az asztal a teának is kellene.

olyan 50e -t tudok erre csak szánni sajnos, tuodm h kevés, ezért lenne fontos h relatív olcsó dolgokból tudjam összehozni, de azért a minőség is fontos, tehát ne szakadjon ki pl a babzsák félév után.

ha esetleg vannak jó 5leteitek, mit hogyan, és honnan szívesen várom.

:)

(#1857) sasa311 válasza HEro (#1856) üzenetére


sasa311
veterán

szerintem:

Egy alacsony, mondjuk 25 centi magas asztalka
Szőnyeg + párnák a földre
Tudom, ez adottság, de valami félhomályos sarok
pipát földre rakni, mondjuk a sarokba
mécsesek

így kb

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1858) Dominguez válasza tempx (#1851) üzenetére


Dominguez
csendes tag

Tuti recept: Normál tömés (pl Nakhla cherry, v vmi masah, a lényeg, h fincsi legyen), lefolyatod mézzel, jó bőven, jégkockát, esetleg citromkarikát a vízbe(az eddigiek opcionálisan választhatók), Ami kötelező: alufólia tetejére jó vastag, akár 1 centis alukarika (felhajtogatod a fóliát, majd alakzatba rendezed), haver vmi bicklialkatrészre esküszik, az még jobb, csak nem tom a nevét (a telóban vmi karika), 40es holland szén, végül pedig a tetejére megmédelt dobozos Arany Ásó (levágod az alját, bemetszegeted, kihajtod, h ne vágjon, és mehet rá, lyuk nem kell) :DDD. Garantált Giga füst, de olyan, amit máshol még nem is láttam, olyan, amin nem látsz át, amin nem hatol át a fény! Naon Durva! Csak szívni kell, mert elalszik. Jah, és csukd be az ablakokat! :DD
A Helyről meg annyit, h mi barátom garázs feletti kis helyiségében toljuk, kb 20 nm, naon faintos, ki van poszterezve, meg padlószőnyeg. Ott az igazi, jobb a feeling, mint 1 pipázdában. Főleg, h ott legalább tényleg tudsz lazítani.

(#1859) deny12 válasza Dominguez (#1858) üzenetére


deny12
csendes tag

Ez ki lessz próbálva :D

1 tokio hoteles koncert jegy ára 1500ft. 1 kg paradicsom ára 300ft. Megdobálni őket FELBECSÜLHETETLEN!

(#1860) Latsza


Latsza
aktív tag

Üdv alle!

Valaki volt ezen a pesti pipástalin a pecsa melletti réten? Ha vki volt és csinált képeket, akkor linkeljen már be egy néhányat, olyan kiváncsi vagyok rá!

Végül egy setup tipp: karamell+banán nagytölcsérbe, alufólia rá szépen kilyuggatva, 40-es szénnel, és a vízbe merülő cső végére egy füstporlasztó (sok kis lyuk van rajta). Tuti fincsa :K

Zewa, most neked kell a pakkod, vagy mi legyen vele? :U

(#1861) Orb1337


Orb1337
tag

Halihó!
Vizipipázás alkohollal, hogyan működik ez? Milyen és mekkora mennyiségű italt kell felhasználni? esetleg vizzet is kell önteni hozzá? Milyen a hatása?
Köszi

(#1862) ngabor2 válasza Orb1337 (#1861) üzenetére


ngabor2
nagyúr

empírikus úton, egyénfüggő. ha kevés, akkor nem érzel semmit. ha sok, akkor egyből kiüt, ugyanis az alkoholgőz közvetlenül a véráramba, onnan az agyba jut, mindenféle lassítás nélkül, igen könnyen túladagolható! úgyhogy tiszta vodkával csak akkor, ha mát le van mérve a koporsó, és megvan a temetésre való öltöny...

kevésbé morbidan: lassan érdemes kezdeni, nagy vázába max. 2-3 cent nem túl erős (30-40%-os) ízes, illatos(!) pia. ha nem illatos, akkor max annyit érsz el vele, hogy fejbekólint, és jön a részegség (meg a róka, meg a másnap).

saját véleményem, hogy nem érdemes belepazarolni a jó piát, inkább mellette, jó társaságban eliszogatni.

(#1863) Dominguez válasza Orb1337 (#1861) üzenetére


Dominguez
csendes tag

Haver, azt töltesz bele, amit nem sajnálsz :D
Nekem ez a határ vhol a sangria és az olcsóbb bor közelében mozog. Nekem sajna nagyobbacska tartályom van (majdnem 1,5 literes) de a haverom kissebfajta, 35 centis pipájába nem sajnáltuk a vodkát :DDD ÖÖÖ....izé..... Jó :DD Bár igazán egy nagyobb pipával ütne csak, hisz azt a 3 decit leküldöd alapból is, de szédülés megvolt. És én is azt mondom, h inkább idd meg tisztán, úgy jobb. Ha már nem jó a víz, tolj bele tejet, jó lesz tőle a füstje, nálunk ez most a favorit

(#1864) Shim


Shim
őstag

Van még pár eladó 250 grammos dohányom, kétalmás, epres, sárgadinnyés ízekben, 950 Ft-ért, ha érdekel vkit, privátban keressetek!

Csak pár doboz van a saját használatra félretett készletemből, utánpótlás nem lesz, érdemes sietni :)

Ps.: Tejjel eddig nem mertem kipróbálni pipát, de marha jó. Epres dohánnyal olyan volt, mint vmi joghurt :DDD

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#1865) Blaise válasza Shim (#1864) üzenetére


Blaise
veterán

márka ? :)

(#1866) PROti


PROti
tag

Huh gyerekek ez az Al. Masah RedBull-os dohány nagyon fincsi! :K Most szívtam először drágább dohányt,és sokkal krémesebb az íze mint az olcsóé!Nagyon jó kis cucc!
Jah vizipipa.eu-n 1390ft mi boltból vettük 800ft-ért! :U És még posta költség sincs.

(#1867) PROti válasza PROti (#1866) üzenetére


PROti
tag

Mi vanki hal a topic?

(#1868) Blaise válasza PROti (#1866) üzenetére


Blaise
veterán

RedBull-osról mesélhetnél bővebben :D

(#1869) PROti válasza Blaise (#1868) üzenetére


PROti
tag

Hát szerintem eszméletlen finom.Amikor kiveszed a dobozból érzed azt az igazi RedBull illatot.A színe nem tudom miért de piros :U Pipa közbe meg egyeltalán nem RedBull ízű de nagyon fincsi.Édeskés-lágy íze van.Jah ma kipróbáltam azt az alukört amit rá kell rakni a dohányra,(megemeli a szenet az alukör)és tényleg sokkal tovább bírta.az átlag 40percből lett 80perc. :C Próbáljátok ki ti is!ÜDV

(#1870) swindl3r válasza PROti (#1869) üzenetére


swindl3r
újonc

sziasztok!
Meg szeretném osztani veletek vizipipás élményemet, amely egy frissen magyarországra behozott vizipipa szénnel kapcsolatos.A különlegessége, hogy kókuszból készül (kókusz-szén), és teljesen károsanyag mentes az öngyulladósakkal ellentétben, tehát csak a dohány aromáját érzed, mellékízek, károsanyagok nélkül(nem szédülsz be). Egyetlen hátránya hogy nem öngyulladós(gáztűzhelyen lehet melegíteni pl). Hőtartó sapka használata ajánlott a maximális íz- és füstélmény érdekében, de szerintem az minden pipásnak van.Csak pozitív élményeim vannak vele kapcsolatban, amint írtam.
Egy csomagban 105 db van, és az ára 2000Ft/csomag, tehát egy db szén 19ft-ra jön ki, az öngyulladósakkal ellentétben, amik 600-650ft/10db. Akit érdekel írjon emailt! tudok postázni!

[ Szerkesztve ]

(#1871) swindl3r válasza PROti (#1869) üzenetére


swindl3r
újonc

csak email!

(#1872) Blaise válasza PROti (#1869) üzenetére


Blaise
veterán

Jelentem a mai nap megtörtént a kipróbálás :D

Tényleg jó cucc, masszívan lehet érezni a Red Bull jellegzetes illatát, valamint baromira lucskos :)

(#1873) PROti válasza Blaise (#1872) üzenetére


PROti
tag

Az mire megtömsz egy pipát,mehetsz is fürdeni :DDD De én akkor sem éreztem a RedBull-t.Talán a füst illata hasonlított, de a számban vmi egészen más íz volt.ÜDV

(#1874) PROti válasza swindl3r (#1870) üzenetére


PROti
tag

Hát azért 10db szén nem feltétlenül kerül ennyibe!Mi 450ft-ért veszük azt a 3király szenet,ami jónak számít!

(#1875) Latsza válasza PROti (#1873) üzenetére


Latsza
aktív tag

Nekem is vannak tapasztalataim a redbullos dohánnyal kapcsolatosan; valóban lucskos egy kicsit :D Folyik konkrétan, és csak a dobozban lehet érezni azt a jellegzetes enerdzsidrink illatot, füstben teljesen mást lehet érezni, valami körülírhatatlan édes ízt. Ha sokáig marad meg, akkor a dobozból is elszáll az a jó illat...

Tipp: kiwiset ajánlom mindenkinek, nagyon finom! :))

(#1876) PROti válasza Latsza (#1875) üzenetére


PROti
tag

Kiviset meyik gyártótol?Mert ha jódles megynk garjadni strandra,és kéne vmijó ks cucc! :K

[ Szerkesztve ]

(#1877) Latsza válasza PROti (#1876) üzenetére


Latsza
aktív tag

Al waha, most az a menő :DDD

Mi tegnap margit szigeten voltunk éjszaka, csoporttársaimmal zártuk a vizsgaidőszakot.. ;]
Párszor leborult a szivar... pipa vége :))

(#1878) Memphysto


Memphysto
tag

Egyik haverom szerint:"Jó ez a vizipipa csak oda fenntre fű, lennre meg pálinka kéne!" :DDD

Amúgy van valakinek tapasztalata a kardamonos dohányról?

(#1879) ngabor2 válasza PROti (#1876) üzenetére


ngabor2
nagyúr

most próbáltam az al waha kivit... nem igazán jött be. kb. semmi kivi-ízt nem fedeztem fel benne. lehet, hogy valamivel keverve jobb lesz, de így halovány.

Memphysto: no egy olyan kombó után iggen csúnyán nézne ki a haverod. jó az így jófajta dohánnyal meg (citromos és/vagy jeges) vízzel.

[ Szerkesztve ]

(#1880) PROti válasza ngabor2 (#1879) üzenetére


PROti
tag

Majd kiprobáljuk mi is ha van boltba!És mostmár lehetne strandd idő! :C

(#1881) Memphysto válasza ngabor2 (#1879) üzenetére


Memphysto
tag

A citromos és/vagy jeges víz az miben változtat a sima vízzel szemben :F :R

Természetesen ő se gondolta komolyan.Meg nem lenne olcsó mulatság se.

(#1882) ngabor2 válasza Memphysto (#1881) üzenetére


ngabor2
nagyúr

elég sokat lágyít az ízén, és a maradék kevés nikotint/kátrányt is kiköti. ha hideg, akkor amiatt, hogy lecsapódik a kátrány benne, elég masszívan be szokott sötétedni. ha citrom van benne, akkor meg savas lesz, ami a kúgos cuccokat (pl. nikotin, meg egyéb származékok) megköti, meg egy kis kellemes aromát is ad a füstnek.

gondoltam, hogy nem teljesen komolyra vette a srác se, én biztos nem merném bevállalni ezt a kombót :D

(#1883) Memphysto válasza ngabor2 (#1882) üzenetére


Memphysto
tag

Köszi.Kipróbáltuk és tényleg :Y :R

(#1884) PROti válasza Memphysto (#1883) üzenetére


PROti
tag

Lenne egy kérdésem!Amikor fóliával pipázok sokszor megég a dohány és vmi ritka szar íze van!Mit csináljak hogy ne égjen meg?ÜDV :R

(#1885) Psytróger válasza PROti (#1884) üzenetére


Psytróger
tag

Próbáld úgy, hogy a dohánytartó kerámiát nem tömöd tele, 1-2 mm-mel alacsonyabban legyen a dohány szintje (ne lógjon ki felfelé). Így, ha teljesen ráfeszíted a fóliát, a szén akkor sem fog hozzáérni a dohányhoz (általában ilyen tüneteket akkor produkál, ha a szén közvetlenül érintkezik a dohánnyal). Esetleg ha pici a kerámiád, azt is meg tudod csinálni, hogy a kilyuggatott fóliára még teszel egy szintén alufóliából "csavart" gyűrűt, távtartót, így az tartja távol a szenet a dohánytól.

Szerk: Amúgy érdekes, mert nekem is csinálta ezt, de amióta új kerámia van ugyanazon a pipán, simán púposra tömhetem, és közvetlenül rápakolhatom a szenet, akkor se perzselődik meg a dohány.

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#1886) PROti válasza Psytróger (#1885) üzenetére


PROti
tag

OK.Kössz majdd megpróbálom.Az a gyűrűs ötlet nem is rossz dolog következő tömésem olyan lesz! :K

(#1887) Tshaby


Tshaby
csendes tag

sziasztok, szeretnék a közeljövőben vásárolni egy közepes méretű vízipipát [35cm-55cm], a közelbe nincs lehetőség a vásárlására mert vidéken lakom
rendelt közületek vki innen; http://www.vizipipawebaruhaz.hu/ ?
ha igen akkor megbízható stb.? ;)
a másik kérdés pedig; az oldalon ^^ link, megtalálható 2 öngyulladós szénfajta, szerintetek mi a különbség a holland és belga szén között? tán az izzás hőmérséklete? :F :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer Volt, máskor Watt.

(#1888) PROti válasza Tshaby (#1887) üzenetére


PROti
tag

Hello,én onnan rendeltem egy 37-es pipát,40szenet(hollandot),és 7 csomagdohányt.Minden faszán becsomagolva,töréseknélkül :DDD Rendeltem hétfőn 5-kor,kedden 1:30kor már át is vehettem!Szerintem megbízhatóak!ÜDV

(#1889) Tshaby válasza PROti (#1888) üzenetére


Tshaby
csendes tag

óó, az nagyon jó :))
én ezt néztem ki magamnak: :B http://www.vizipipawebaruhaz.hu/index.php?page=lista&hol=1&mit=10&kicsi=18

Egyszer Volt, máskor Watt.

(#1890) PROti válasza Tshaby (#1889) üzenetére


PROti
tag

Nekem fullra ugyan ez van!Csak más szívó csővel!(és 37-esbe) :D Egyetlen hibája van,hogy a szívó csövön azok a bolyhok jönnek szét,meg egy kicsit be feketedett a fa része! :( De szép kis pipa :)UH bazki összekevertem a 2-őt! :DDD Én vizipipa.eu-ról rendeltem! :Y ezer boccs.Télleg.De biztos ők is faxan tolják!Nyugodtan rendeld meg! http://webshop.vizipipa.eu/
Nézdd meg ha gondolod!

[ Szerkesztve ]

(#1891) Tshaby válasza PROti (#1890) üzenetére


Tshaby
csendes tag

a webshoposat is néztem
lesd meg ezt a képet: :D
http://kepfeltoltes.hu/080621/vizipippancs_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
nem tudom miért drágább lehet hogy beleszámolja a postaköltséget is a webshopos :F
vagy én néztem el vmit :D

Egyszer Volt, máskor Watt.

(#1892) Tshaby


Tshaby
csendes tag

szerintetek 55 cm-s pipához a 33mm-s vagy a 40mm-s szén való? :)

Egyszer Volt, máskor Watt.

(#1893) Latsza válasza Tshaby (#1892) üzenetére


Latsza
aktív tag

nem a pipa mérete a fontos, de abból is lehet következtetéseket levonni..
a lényeg az, hogy a kerámiád mekkora, egy kis szén bőven elférne rajta, vagy elég kevésnek tűnik láthatóan. ha öblös, mély a kerámia, akkor a nagy szén lehet hogy kell, ám ha kevés dohány fér el benne, akkor elég a kicsi szén is!

(#1894) Tshaby válasza Latsza (#1893) üzenetére


Tshaby
csendes tag

hát, gondolom hogy a nagyobb pipának nagyobb a kerámiája is :)

Egyszer Volt, máskor Watt.

(#1895) CASper666 válasza Tshaby (#1891) üzenetére


CASper666
tag

Az egyik helyen 2 db kávés van a rendelésben, a másikon csak egy. :DDD
És a szipkák száma sem egyezik. ;]

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#1896) Tshaby válasza CASper666 (#1895) üzenetére


Tshaby
csendes tag

áháá :) ott volt a kutya elásva :R :W
http://kepfeltoltes.hu/080622/vizipippancs_www.kepfeltoltes.hu_.jpg :R
ha a vízipipa.net-n rendelek, akkor 10.000ft feletti vásárlás esetén kapok törzsvásárlói kártyát ami 10% kedvezmény ad minden termék után :) és adnak egy kis adag dohányt is ajándékba :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer Volt, máskor Watt.

(#1897) PROti válasza Tshaby (#1896) üzenetére


PROti
tag

Bassza meg!Mi megpont 10k-ért rendeltünk!Nem is tudtam hogy van ien! :W Na mind1 :DDD

(#1898) Tshaby


Tshaby
csendes tag

Újabb kérdés szerény személyemtől :D
Melyik éri meg jobban az öngyulladós holland szén (100db - 4000ft /33mm)?
vagy, a kókusz alapú szén [nem öngyulladós] ami kb. 72db szénkockát tartalmaz (1Kg 1790 Ft).

'Az oké hogy az öngyulladóst kevesebb mint 1 perc alatt meggyújtom egy öngyújtó segítségével, de azt olvastam h az valamennyivel több káros anyagot tartalmaz mint a kókuszos szén amit mondjuk 3-5 perc alatt meggyújtok gáztűzhelyen és sokkal egészségesebb na meg olcsóbb is.'

Ti mit ajánlotok? :)

[ Szerkesztve ]

Egyszer Volt, máskor Watt.

(#1899) PROti válasza Tshaby (#1898) üzenetére


PROti
tag

Hát sztem relatívhogy meik a jobb.A kókusz szén sokkal gazdaságosabb!Viszont nehezebb be gyújtani!De szerintem egy kókusz szenet elég nehéz lehet öngyújtóval be gyújtani!

(#1900) Psytróger válasza Tshaby (#1898) üzenetére


Psytróger
tag

Helló!
Én a Budafoki út villamosmegállónál (6-os villamos, rögtön a Móricz után) vásároltam kb. 1000 forintért 1 kilós, henger alakú szenet (szerintem az faszén volt), és tökéletesen megfelelt. De sztem a Sultan Centerben is találsz hasonló árfekvésben. Mondjuk azóta kicsit elkényelmesedtem, és általában a kisméretű öngyulladóst használom - a hengeres meg bontatlanul áll fél éve:)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.