Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Klemens válasza mocsanisi (#2950) üzenetére


Klemens
őstag

Hűűű...ez tök olcsó! :DD :DD
Már rendelem is! :D :D
Köszönöm szépen! :R:R

szerk.: Mire jó a fagyasztható pipa? Az okés, hogy lelehet fagyasztani... de az miért jó?

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2952) Klemens


Klemens
őstag

Dohányból melyik a nagyon ajánlott?
Én a 2 almásat és a kókuszosat néztem most ki.
2 almásat már szívtam, az egész jó. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2953) orkester válasza mocsanisi (#2950) üzenetére


orkester
senior tag

Innen rendeltem a rozsdás pipát(ugyanez 62cm-ben) és az ebben a hónapban lejáró dohányokat is. Az ára nagyon jó, lehet csak én jártam pórul. :U

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2954) Klemens válasza orkester (#2953) üzenetére


Klemens
őstag

Uh... az kemény. :Y
Valakinek még tapasztalata velük? :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2955) orkester válasza Klemens (#2954) üzenetére


orkester
senior tag

Belülről rozsdás, ha nem foglalkozol vele lehet fel sem tűnik. Na meg a szelepgolyó, az teljesen. A szívócsövet sem használnám sokáig, szétszedtem és az sem volt kellemes belülről, kis darabok távoztak belőle szívás közben.De szó nélkül visszaadták volna a pénzem, persze csak ha postázom, a boltjukba nem vihettem vissza mert más foglalkozik vele. Én a cserét erőltettem, de ők nem.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2956) mocsanisi válasza Klemens (#2954) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Semmi gond nincs velük. Elmehetsz a boltba is, megnézheted a pipát mielőtt megveszed. A keletinél van a boltjuk, Szultán Center. Velem eddig készségesek voltak. Mivel pesti vagy, így el tudsz menni a boltba, meg tudod nézni hogy mit veszel. Az hogy most belül rozsdás, más boltban/webshop-ban is előfordulhat, egyik ismerősöm az eu-s oldalról rendelt, és ott is ez a probléma volt.

Cső: Tök mind1 hol veszed, nem szabad mosni, mert fém spirál van benne. Ez elkezd rozsdásodni, és ezért jönnek a darabok. 2 lehetőség van:
1. Csinálsz házi szívócsövet szilikon/pvc csőből.
2. Veszel Nammor/Razan csövet, igaz drágák de nagyon megérik. Én spec. csináltam magamnak csövet.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2957) Klemens válasza orkester (#2955) üzenetére


Klemens
őstag

Hát... remélem én nem járok így vele.

mocsanisi: Na f@sza! Az oldalon én nem találtam semmi olyat, hogy bolt vagy ilyen, esetleg személyes átvétel. Így meg 1,2K a posta, tény, nem egy eget rengető összeg, de akkor is. Na mind1... remélem nem fogok bennük csalódni. :)
Megrendeltem a pipát, hozzá szenet meg dohányt.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2958) Vapor


Vapor
aktív tag

Nem tudja valaki, h hol lehet Mo.-n nagyobb MYA pipukat kapni?
Egész pontosan egy ilyenre fájna a fogam :B

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#2959) mocsanisi válasza Vapor (#2958) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Szultán Kincsei tulajánál érdeklődj! Ők lehet tudnak neked rendelni!

http://www.szultankincsei.hu/

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2960) Klemens


Klemens
őstag

Holnap jön a pipám! :DD :DD

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2961) Klemens válasza Klemens (#2960) üzenetére


Klemens
őstag

Nem jött ma a pipám... :O :O

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2962) mocsanisi válasza Klemens (#2961) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Később nem jöhet?

Más: Ma jönnek a haverok 3-ra, és pipázunk egy jót :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2963) Klemens válasza mocsanisi (#2962) üzenetére


Klemens
őstag

De! :D
Nem régen volt itt a futár, csak a gond az volt, hogy nem tudott a 10 ezresből visszaadni, így adott egy értesítőt és a postára kell bemennem a csomagért 12:00-16:00 között. :)
Tehát ma meglesz a pipa. :DD

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2964) Temerti válasza Klemens (#2963) üzenetére


Temerti
tag

Reménykedtem benne, hogy lesz egy ilyen hozzászólás. Volt olyan, hogy én is csomagot vártam, és délután kettőkor mikor hazaértem, csalódottan láttam, hogy nem járt erre a postás. Aztán negyed óra múlva mégis jött és volt nagy öröm. :D Főleg mert péntek volt és nem kellett hétfőig várni a notira.

(#2965) Klemens válasza Temerti (#2964) üzenetére


Klemens
őstag

Happy End! :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2966) Klemens


Klemens
őstag

Na, itthon van a pippanó!
Le is esett használat közben a tetejéről a kerámia, rajta a szénnel. :W
Majd holnap dobok is fel róla képet. :))

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2967) 14adam


14adam
addikt

Rendeltem a sultán-ból néhány cuccot: 4db dohányt,4db szenet,1 tömítést,és két pipe-ot.De már hétfő reggel megrendeltem,és ma kellett volna elvileg itt lennie.De még nem jött meg :U Állapot: 2009-12-28 18:33:41 Lezárt rendelés
Vajon mikor lehet itt a cucc? Remélem még Szilveszter előtt megkapom :)

(#2968) 14adam válasza 14adam (#2967) üzenetére


14adam
addikt

Ma reggel megjött.Minden szép és jó,sok ajándék szipka meg egyéb kis dolog.De egy dohányt kifelejtettek belőle,és az árából se vonták le :W

(#2969) Klemens válasza 14adam (#2968) üzenetére


Klemens
őstag

Uh... az kemény.
Nekem csak annyi problémám van, hogy ami kis tányért a tetejére rá kell tenni, az nekem nem megy rá, kicsit kisebb a belső átmérője, mint kellene. A kerámia ma eltört nekem, amikor ráakartam nyomni a pipa tetejére. Szerencsére csak az alján tör ki 2 részben egy 1,5 négyzetcm-es darab. Vissza kell ragasztani majd szigetelőszalaggal körbetekerni, később meg majd veszek másik kerámiát.
Én valahogy úgy érzem, hogy a furatméretek nem igazán stimmelnek ahhoz, hogy minden alkatrész pontosan illeszkedjen és ne kelljen belefeszíteni a helyére.
Itt egy kép a pipáról (a minőségért bocs, de ennyire képes egy LG KE790) :)

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2970) 14adam válasza Klemens (#2969) üzenetére


14adam
addikt

Na innen se rendelek többet :W Most már tök ideg vagyok,az 55cm-s pipe helyett küldtek egy 47-est :W

Szép ez a pipe,én rendeltem egy 62-es citromsárga szinüt meg a haverom egy 55cm-set,de ugye 47-es :W

[ Szerkesztve ]

(#2971) Klemens válasza 14adam (#2970) üzenetére


Klemens
őstag

Nekem is a dobozára 47Cm van ráírva. Nem lehet, hogy az a méret az kerámia nélküli méret, mert ha az 55-47 az ugye 8cm, nagyjából akkora a kerámia és az ugyebár nem fix része a pipának, így lehet, hogy az alap méretbe nem tartozik bele. Csak akkor is azért miért 55cm-esnek árulják.
Én a webshop-ban nem fogok többet rendelni. Inkább bemegyek az üzletbe...

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2972) 14adam válasza Klemens (#2971) üzenetére


14adam
addikt

Kerámiával már 52cm-t eléri.De a pipáknak a kerámia nélküli méretét szokták feltenni a webshopokba. Na inkább elszívok egy banános dohányt

(#2973) Klemens válasza 14adam (#2972) üzenetére


Klemens
őstag

Az faja... addig megy a dolog még vissza nem viszem...
Ma egy már jó ideje pipázó ismerősöm is megnézi a pipát, ha Ő is azt mondja, hogy valami nem stimmel, akkor viszem vissza.
A gond csak az, hogy nem lehet az üzletbe visszavinni, vissza kell postázni, ha postázom, akkor az 1200Ft, majd esetleg egy másik kiküldése megint 1200Ft, nem kevés pénz. Akkor inkább a földhöz vágom az üzletben, ha nem veszik vissza... :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2974) mocsanisi válasza Klemens (#2973) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Mondtam hogy menj az üzletbe, nekem onnan volt az első pipám és semmi baj nem volt vele. :U A kerámia eltörés az előfordul, nekem is tört már el 1-2 kerámiám. Úgy tedd rá a kerámiát, hogy nyomod és közben csavarod. Ne csak nyomd. Ragasztásnál pillanatragasztót ne használj, mert a hő hatására mérgező anyagok válnak ki belőle, és te ezt fogod beszívni.

14adam: Nehogy már kifizesd a postát. Hívd fel őket hogy rosszat küldtek, így fizessék ők a postát, vagy mondjanak egy helyet ahol le tudod adni. Ne te fizess már az ő hibájukért... :(

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2975) 14adam válasza mocsanisi (#2974) üzenetére


14adam
addikt

Nemis akarom fizetni.Majd szépen fizetnek ők ha már így faszán elbaszták.Nemsokára jönnek a haverok aztán eltolunk egy Almasah citromos dohányt.Valakinek van véleménye róla?

Valahogy rákéne tenni erre a csőre a régi kobra csőnek a fejét.De lehet marad a jó öreg pvc csöves megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#2976) orkester válasza Klemens (#2969) üzenetére


orkester
senior tag

Az a tálca nekem is kisebb, de jól rá lehet szorítani. Szerintem nem baj, mert így legalább a hamu biztos nem tud leesni.

Sajnos akkor úgy látom nem csak nekem nem volt szerencsém a webshoppal. :( Pipák belül nem rozsdásak? Szelepgolyó? Dohányok szavatossága(már ha van dátum a dobozon)?

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2977) 14adam válasza orkester (#2976) üzenetére


14adam
addikt

Szerencsére nem rozsdásak,szelep is megfelelően müködik.A dohányok minősége épp decemberbe jár le,de ez nemgond,mert szívtam már olyan dohányt aminek féléve levolt járva a szavatossága,és nem éreztem változást

(#2978) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Az köztudott volt hogy azért ilyen olcsó mindenhol a Masah, mert ki akarják szórni a meglévő készleteket. Új szállítmány még nem is biztos hogy érkezik egy ideig. Amúgy nem gáz annyira ha lejár, kicsit gyengébb az íz, illetve szárazabb lehet a dohány.

Masah citrom: Nekem magában nem jött be, folyton "csiklandozta" a torkom. Olyan mintha kaparna de mégse. Nekem köhöghetnékem volt tőle. Nakhla citrommal bekeverve jó volt.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2979) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Sziasztok!
Ma találtam rá erre a topikra. Nekem is van már pár hónapja pipám, használom is a haverokkal elég rendesen. Mától igyekszek én is a topik aktív tagja lenni és megosztani a tapasztalataimat veletek :)

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#2980) Vazallus


Vazallus
tag

Áttértem fóliára nemrég. Hány réteggel a legoptimálisabb használni?

"Mr. Salieri sends his regards"

(#2981) dudika10 válasza Vazallus (#2980) üzenetére


dudika10
veterán

Én 1 réteg fólia, csiga és még 1 réteg fóliát használok. Így sose ég rá, csak kell neki 1-2 perc mire átmelegszik. Viszonylag lapos a kerámiám azért használom így. Ha elég mély kerámiád van és nem rakod tele, akkor elég egy réteg is akár.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2982) mocsanisi válasza Vazallus (#2980) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Széntől függ!

Ajánlom az általam készített 2 videót:

[link] [link]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2983) dudika10 válasza mocsanisi (#2982) üzenetére


dudika10
veterán

Oh, van itt hozzáértő is nem csak kérdezni járnak ide az emberek. :R

Csövet milyen gyakran szoktál cserélni? Vagy mosható csövet használsz?
Valamint érdekelne a véleményed, hogy milyen dohányok a jók.

Pipázom már én is egy ideje, de mindig a bevált 2-3 féle dohányt szívjuk, és nincs kidobni való pénzem próbálkozni a dohányokkal, úgyhogy jó lenne pár ötlet, mert már egyik-másikat kezdem unni. :)

Én egyébként a csipesz hegyes végével szoktam 3-4 nagyobb lyukat rakni a fóliára a szenet meg valamelyik oldalra rakom és így tökéletes általában a füst. Nem kevés, nem sok és nem ég oda. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2984) Sianis válasza dudika10 (#2983) üzenetére


Sianis
addikt

Mizo görögdinnyét ajánlom! Igen, igen jó!

Én gyártottam magamnak mosható csövet, kb 3 méteres. Bemész bármilyen barkácsáruházba, rögtön látni fogod azt amelyik átmérőben jó, citromleves vízzel jól átáztatod ettől elmegy a gumi íze és tessék kész az olcsó, mosható cső. Nekem kb fél éve ilyen van és néha átmosom, de amúgy semmi lerakódás nincs benne.

Sianis

(#2985) Klemens válasza mocsanisi (#2974) üzenetére


Klemens
őstag

Igen...de addigra már leadtam a rendelést... :W

orkester: 3-an is próbáltuk már, de nem megy rá... egyszerűen nem. A baj az, hogy simán esztergálnék le belőle, de a tokmányba meg nem fér be a tányér...
Nem volt rozsdás, semminek semmi baja. a dohány szavatosságát viszont nem néztem, majd holnap megnézem, mert bnőmnél van a pipa.

Gonosz15: Üdvözlet itt, én nem régen jöttem. :D

dudika10: Hasznosak a videók, holnap kipróbálom azt a fóliskarikás dolgot.

Amúgy elméletileg a szenet nem a kerámia közepére kell tenni, hanem a szélére, de miért? :F

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2986) mocsanisi válasza Klemens (#2985) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Lehet mozgatni a szenet, így ha érzed hogy kicsit kapar arrébb teszed. Öngyulladós szenet lehet a közepére tenni, mikor természetes szenet használsz akkor ugye 2 van a kerámián (vortexnél 3, phunnelnél 4) és ezeket mozgatod körbe a kerámián. Így a dohány nem ég meg, végig finom és sok füstöd lesz.

dudika10: Énis a Mizo görögdinnyét ajánlom, szultán kincseiben be tudod szerezni. Al-Fakher cherry, kókusz is nagyon finom, de az AF-ekkel vigyázz mert ezek közül is sok már le van járva. Nakhla narancs is finom, bár ez már egy erősebb íz. Mizo menta ugyan csak jó választás. Masah-t csak azért nem írom mert azok le vannak járva, de a masah kékszőlő is nagyon finom, na és az AF Berry-t ki ne hagyjam.

Cső: Én is úgy használom ahogy Sianis. Van egy videóm youtube-on, "Prince Molasses görögdinnye teszt" néven, ott bemutatom a csövem és a pipám is.

Ha bármi kérdés van még szívesen válaszolok.
Üdv: mocsanisi :R

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2987) 14adam válasza Sianis (#2984) üzenetére


14adam
addikt

Én is olyan csövet használok,átlátszó.Csak az a baj vele,hogy lecsapódik a cső oldalán a füst és nem látni,hogy megy benne,de milyen szép lenne.

Ez kicsit beteg :D

Tegnap betóltam egy Al-masah banán split-et.Jó-jó,de szívtam már jobbat is,füst nagy volt.Csak az íze nem tetszett valamiért

(#2988) Klemens válasza mocsanisi (#2986) üzenetére


Klemens
őstag

Nekem öngyulladós van. Akkor az mehet középre. :D
Eddig 4x pipáztam az új pipával, abból 2 nagyon jó volt, de az utóbbi 2...
Kipróbáltunk banános dohány... megcsináltuk... szívjuk... de valami nagyon keserű égett szaga és íze volt... pedig ugyan úgy csináltuk, mint eddig. Fogtam kidobtam belőle a dohány... gondoltuk, hogy a banános dohány sz@r már. Tettünk bele az eddig jól bevélt 2 almásat. Detto ugyan olyan keserű íze volt és olyan égett is. Azt is kiborítottam majd elmostam a kerámiát. Fogalmam sincs mi lehetett a baj, holnap próba újból a karikás módszerrel, ha akkor sem jó, kiborulok... :O

14adam: Az kemény! :D

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#2989) 14adam válasza Klemens (#2988) üzenetére


14adam
addikt

A karikás módszer tuti bevállik,énis mindig azt használok.És nem szokott oda égni,a lényeg,hogy csak ott legyen kilyukasztva az alufólia ahol van a szén,és akkor nagy füst,és jó íz

(#2990) dudika10 válasza Sianis (#2984) üzenetére


dudika10
veterán

Kösz, ez az egyik amit még nem untam meg.

A gumicsövet lehet kipróbálom, bár most egyik ismerősömmel hozattam kerámiát és hozott hozzá egy ilyen műanyag csövet ami szilveszterre pont jó volt, nem szakadt el meg semmi. Ha tud még hozni akkor lehet berendelek belőle egy raklapnyit. :)

mocsanisi: AF cherry és nakhla narancs is az unottak közt van már. A kókuzos AF-et viszont akkor kipróbálom, meg a berry-t. Látom itt is azok mennek amik nálunk. :D

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2991) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Ti honnan szoktatok szenet meg dohányt rendelni?
Amúgy öngyulladó vagy a sima természetes szén a jobb? Szerintetek sima faszén is jó? :D

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#2992) szokeherceg


szokeherceg
tag

Sziasztok, erröl a szénröl van tapasztalatotok? Bamboocha természetes szén.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#2993) mocsanisi válasza Gonosz15 (#2991) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Nem rendelem. Bp.-n lakok így elmegyek érte. Ha olcsón kell dohány akkor Betty Keleti Kincsei, ha Mizo-t szeretnék vagy alkatrészt, esetleg beszélgetni akkor Szultán Kincsei. Ha AF kell akkor Szultán Center, ha pedig Prince Molasses akkor Leielina. A kedvencem a Szultán Kincsei :) Sima faszén nem jó mert nem lehet tudni milyen égést segítő anyagokat kevertek bele. Természetes szén jobb mint az öngyulladós. 3 ajánlott van: Cocobrico, Coco-coal, Bamboocha

szokeherceg: Jó szén, nyugodtan vedd meg!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2994) szokeherceg


szokeherceg
tag

Gyerekek mizo szőlő mindent visz ;] érdemes kipróbálni.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#2995) maathe


maathe
senior tag

Hi
Szeretnék venni egy pipát és találtam egy egész olcsó csomagot. Erről lenne szó: [link]
Pontosabban ezt választanám: [link]

Szerintetek ez milyen minőségű? Megéri vagy keressek mást? Amúgy mi a különbség egy 35-ös és egy 82-es pipa között? Persze a méreten kívül :]

[ Szerkesztve ]

(#2996) mocsanisi válasza maathe (#2995) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ezt nem csak neked, mindenkinek mondom, hogy jobb egy kisebb egyedi pipát venni, mint egy nagy szokványost. Legalábbis ez az én véleményem :)

82-es pipa stabilabb, mivel nagyobb a tartálya jobban le tud hűlni a füst. :K

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2997) szokeherceg válasza maathe (#2995) üzenetére


szokeherceg
tag

Nekem ugyanilyen 82esem volt, csak zöldben. De már alig vártam h megszabaduljak töle. Megéri minöségi pipát venni, össze se lehet hasonlítani ezekell az átlag pipákkal.

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#2998) maathe válasza szokeherceg (#2997) üzenetére


maathe
senior tag

Mi számít minőségi pipának? Mutatnál egy párat?

(#2999) maathe válasza szokeherceg (#2997) üzenetére


maathe
senior tag

Pl. ez milyen? [link]

Sry a dupláért.

(#3000) dudika10 válasza maathe (#2999) üzenetére


dudika10
veterán

Ezt érdemes megnézni. Ugyan picike pipa, de mi nagyon szeretjük. Elég mély kerámia, csavaros tartály, adnak hozzá koffert és nagyon könnyen hordozható. Minőségi darab. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.