Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) bmx powa válasza Latsza (#1500) üzenetére


bmx powa
tag

bocsi, de a tesztből csak annyi jött össze hogy 2percig szívtam hogy működőképes-e...se fénykép, se semmi...a szenet és a dohányt is úgy sajnáltam :(
DE sikerült, működik:D

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#1502) YouCanCANON válasza sasa311 (#1496) üzenetére


YouCanCANON
tag

mennyire szar az aláirásod

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1503) sasa311 válasza YouCanCANON (#1502) üzenetére


sasa311
veterán

? :Y :F

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1504) deny12


deny12
csendes tag

Mivan itt zacskófejek gyűlése? :)) :DDD

[kevesebb smiley is elég. NG]

[ Módosította: ngabor2 ]

1 tokio hoteles koncert jegy ára 1500ft. 1 kg paradicsom ára 300ft. Megdobálni őket FELBECSÜLHETETLEN!

(#1505) elgato


elgato
csendes tag

de nem zskos szenet használok hanem kettétöröm az öngyulladósat vagy éppen még a felét is félbe töröm de van hoyg az is sok

(#1506) sasa311 válasza elgato (#1505) üzenetére


sasa311
veterán

azt meg hogy? Nekem általában egy egész szén mellett sem sikerül elszívni az egész dohányt csak nagyon ritkán, pl. ha 3-4en szívjuk. Egyedül sose. :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1507) deny12 válasza sasa311 (#1506) üzenetére


deny12
csendes tag

Hát nekem se mert az a kicsi 33mm-es szén szerintem SEMMIT nem ér.
A dohánynak a teteje nekem még valamikor száraz tehát még nem is égett szénné :(((
Kivi vvagyok a zsákos faszénre.
Valaki itt nem használ olyat?

1 tokio hoteles koncert jegy ára 1500ft. 1 kg paradicsom ára 300ft. Megdobálni őket FELBECSÜLHETETLEN!

(#1508) Zewa válasza deny12 (#1507) üzenetére


Zewa
senior tag

Vicces nekem eddig kb mindig a felső 4/5 szénné éget.
Itt lesz a szilveszter, be kell készüélni! Szerencsére a dohányokat már emgrendeltem :B :))

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1509) CASper666 válasza deny12 (#1507) üzenetére


CASper666
tag

Hali.
Én azt a zsákos szenet használom néha amelyiket kb 12 cm-es rudakban csomagolják, és azokat kell tördelni tetszés szerint :) Na egy ilyen rúdnak kb a harmadát, vagy negyedét szoktam egy töméshet elhasználni. Relatív nehéz begyújtani, és mintha kisebb hőt adna le mint az öngyulladós, de íz és füst mindig volt rendesen azzal is. Kicsit később kezd el füstölni a cucc, de utána érezhetően más mintha öngyulladós szenet használnál. Nem mondom hogy jobb, de azt vettem észre hogy nincs olyan mellékíze mint az ögy. szénnek.
Egy próbát szerintem megér, és valamivel olcsóbb is mint a "csillagszóró szén" :DDD

Én mindenesetre többnyire öngyulladós szenet használok, de csak azért mert azzal kicsit gyorsabb a kezdés. :D

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#1510) Spirál


Spirál
tag

Sziasztok!

én is pipázok, van is egy szép régi tunéziai pipám, már lassan 7 éve megvan, még tunéziában vettem amikor kintvoltam, jó szolgálatot tesz, sokmindent kipróbáltam már, de most , a ti segítségeteket tapasztalatotokat szeretném kérmi a tisztítással kapcsolatban!
az üveg és maga a pipa csöve ugye egyértelmű, de a szívócsőre valami ötletetek, és a szívócső elotti kis részre a mi a pipéába megy ara valami ötletetek esetleg van hogy lehetne hatasosan kitisztítani, mert lassan már semmilyen dohány ízt nem érzek, és minden dohány egyforma kicsit rossz ízű :S

előre is köszi

(#1511) deny12


deny12
csendes tag

Szoktadmosni a csövet?
Nekem is ez volt a gond régen hogy már nem éreztem a dohánynak az aromáját.
De mostanában minden pipázás után mosdóba jó forró vizet szoktam engedni és én szoktam foly szappant is bele raki de nem muszály azután bele a csöveket egy kicsit megszívom hogy a levegő ki menjen belölle és víz legyen helyette aztán hagyom úgy kb 30 percig ázni.
Utánna jól kiöblítem langyos vízzel és aztán fel a fűtőtestre amíg 100% meg nem szárad. :))
Ja és ne tudd meg nekem milyen sárga lé jönki belölle de nem is sárga már az hanem barna :DDD

[ Szerkesztve ]

1 tokio hoteles koncert jegy ára 1500ft. 1 kg paradicsom ára 300ft. Megdobálni őket FELBECSÜLHETETLEN!

(#1512) Spirál válasza deny12 (#1511) üzenetére


Spirál
tag

igen, a régi csövemmel csináltam, de az szétrepedezett, sztem a víztől az nem igazán tesz jót neki :S

hallottam olyan megoldást, hogy porszívóval, átszívni rajta a levegőt! nemtom milyen lehet, a mosásos dolog tuti nagyon jól kitisztítja, csak félek h elrepedezik és tönkreteszi...

neked nincsenek ilyen jelek? mióta csinálod ezt a technikát?

(#1513) deny12 válasza Spirál (#1512) üzenetére


deny12
csendes tag

Nekem nincsenek erre hasonló jelek SE.Még csak kb 1 hónapja csinálom ezt de minden pipázás után elmosom és semmi jel nem utalna arra hogy valami baja lessz. :)
Szerintem bátran használhatod ezt a módszert mert nekem is ezt ajánlották.
A porszívos modszer hát igen azt még nem próbáltam de az elején úgy voltam vele hogy én nem fogom mosni a pipa csövet és akkor egyre jobban nem éreztem a dohány aromáját és ki raktam kb 3 napra hagy szellőzzön a cső.Hát semmit nem ért és szerintem a posrszívó se fogja eltüntetni belölle a szagot és főkép nem fogja azt a sárga "port" vagy nem is tudom mit ami nekem vízzel szépen ki jön.
Remélem segíthettem :))

1 tokio hoteles koncert jegy ára 1500ft. 1 kg paradicsom ára 300ft. Megdobálni őket FELBECSÜLHETETLEN!

(#1514) Spirál válasza deny12 (#1513) üzenetére


Spirál
tag

oké köszi szépen mindenképpen megpróbálom!

Remélem fog segíteni!

(#1515) Spirál


Spirál
tag

nah sikerült, egész jó lett! kitisztítottam mindent, és kipróbáltam a 1/3 meggy 2/3 banán kombót! hát nem estem hanyatt tőle, de elmegy!

köszi a segítséget!

(#1516) deny12 válasza Spirál (#1515) üzenetére


deny12
csendes tag

Örülök hogy segíthettem :)

1 tokio hoteles koncert jegy ára 1500ft. 1 kg paradicsom ára 300ft. Megdobálni őket FELBECSÜLHETETLEN!

(#1517) ngabor2


ngabor2
nagyúr

debrecen, szahara keleti bolt: akciós a 250-es dohány, 999ft/csomag. hogy milyen és mennyi van, azt nem tudom, nem néztem be.

(#1518) deny12


deny12
csendes tag

Bakker kihalt a topik :((

1 tokio hoteles koncert jegy ára 1500ft. 1 kg paradicsom ára 300ft. Megdobálni őket FELBECSÜLHETETLEN!

(#1519) Latsza válasza deny12 (#1518) üzenetére


Latsza
aktív tag

Ne aggódjál, lesz itt még téma..

Pl: hol és mennyivel drágultak a dohányárak?

(#1520) Meta válasza Latsza (#1519) üzenetére


Meta
tag

Én ma vettem szírnél (4-6 megállója, budafoki út bp) ott még nem drágult. 250-es kétalmás 1000 birodalmi guriga

(#1521) YouCanCANON válasza ngabor2 (#1517) üzenetére


YouCanCANON
tag

hali! ez hol van?

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1522) ngabor2 válasza YouCanCANON (#1521) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a hadkieggel szemben. vagy 15-féle nakhla dohány van (akcióban), és pipák is vannak, kifejezetten jó árban.

(#1523) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Tegnap kipróbáltam a whisky eper combót és finom volt bár erős a whisky uh legközeleb vmi lágyabbat teszek ami nem marja a torkom a nagy slukkoknál. :B ;) Valakinek ötlet tapasztalat mit tegyek bele..? :R :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#1524) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nem akartam itthon sokat pöcsölni a vizipipával, ezért normál pipával próbáltam ki... alulra kevés dohány (esetemben narancsos), rá egy alufólia-galacsin, rá egy pici darab szén. természetesen nem ugyan olyan... de egyszerűbb megcsinálni :D

(#1525) deny12


deny12
csendes tag

Haki!
Van 50db eladó 44mm-es öngyulladós szenem 2000e ft-ért!
Akinke kell szóljon,(írjon ide)de csak jövőhéten tudom át adni. :DDD

1 tokio hoteles koncert jegy ára 1500ft. 1 kg paradicsom ára 300ft. Megdobálni őket FELBECSÜLHETETLEN!

(#1526) ngabor2 válasza deny12 (#1525) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hol? ha debrecen, vagy környéke, akkor érdekel. 400ft/csomag elég jó ár.

(#1527) deny12 válasza ngabor2 (#1526) üzenetére


deny12
csendes tag

Áh nem sajna Érdi vagyok :F
De máshogy is meg lehetne oldani de akkor a posta kerülne annyiba mint ha megvennéd 500ft-os darabáron :)

1 tokio hoteles koncert jegy ára 1500ft. 1 kg paradicsom ára 300ft. Megdobálni őket FELBECSÜLHETETLEN!

(#1528) deny12


deny12
csendes tag

Szóval nem kell innen senkinek 50db 44mm es öngyulladós szén 2000ft-ért?
Mert már csak 150db van és egyre jobban fogy! :DDD

1 tokio hoteles koncert jegy ára 1500ft. 1 kg paradicsom ára 300ft. Megdobálni őket FELBECSÜLHETETLEN!

(#1529) ngabor2 válasza deny12 (#1528) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nyáron jobban fogyna, akkor ki lehet ülni a teraszra és pipátni. így vagy egy szűk helyre szorul be az ember, ahol 1-2 tömés után szöget lehet verni a füstbe, vagy magányosan kénytelen pipázni, ami egyrészt nem érdekes, másrészt nem jó hozzá a nagy szén.

(#1530) bunny


bunny
csendes tag

Rég jártam erre, de asszem itt olvastam ,hogy a szultáncenter mekkora király hely, és milyen jófej mindenki, sőt még kedvezményt is ad magától.
Én 4x voltam bent.
Egyszer vettem egy csomó mindent, jó szenet, dohányt, kerámiát, csipeszt, apróságokat. Jó sokat fizettem, kicsit rá is csodálkoztam, de annyira nem izgatott (bár egy részletes blokk jól esett volna). Kértem egy gumi tömítést a kerámiához, amit nem adtad, ezután visszamentem egy héttel, vettem megint egyet. Nem volt jó, mert a csőhöz valót adtak.
A másik két alkalom így zajlott:
Visszamegyek, mondom ez nem jó, csőhöz való, kerámiához kértem. Ok, csere, kapok egy szép nagyot. Meg vettem egy szenet és egy epres dohányt (hogy legyen hasznom is, van olyan jó mint a kétalmás, sőt! próbáljátok ki). Fizetnék, csj mond egy árat, elég soknak tűnik. gyors számolás. Mondom, te a tömítés csere volt! Ja, akkor bocs -100Ft.
Kimegyek, hopp csipeszt (két sisám van ,egyikhet se volt) nem vettem. Vissza. Leveszek egy 400ft-ost. Fizetek. Aszongya 700. Mondom, figyi ez csak 400! "Tényleg? akkor 400, mondja Ő" összesen csak 400 pénzel akartak egymás után átvágni. Gyanítom első alkalommal se csak érzés volt, hogy picit sokat fizettem.

Kedvezmény? Inkább magas árak. Jófejség? Leszámítva, hogy gyanítom 4-ből 3x átvertek (volna) végülis nem unszimpatikusak. Minden esetre a jövőben ha valaha bemegyek (sok kedvem nincs hozzá) és ezt javaslom nektek is, számoljátok ki, mennyit kell fizetni. Kicsit furcsán számolnak :F

(#1531) ngabor2


ngabor2
nagyúr

de jó, ha az embernek van egy jó üvegtechnikus ismerőse, csinált nekem egy nagyon pöpec kis egyszemélyes pipát :D épp próba alatt van, eddig tetszik :D majd csinálok róla egy fotót.

itt is van: [link]

kókusz-narancs kombó... egész finom.

[ Szerkesztve ]

(#1532) CASper666 válasza ngabor2 (#1531) üzenetére


CASper666
tag

Naggyon állat ez az üveg pipa! :DD
Nem félsz hogy szétpattan az üvegtölcsér a hőtől? Vagy eleve hőálló?

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#1533) ngabor2 válasza CASper666 (#1532) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a szó valódi értelmében hozzáértő ember csinálta. nem fog szétpattanni, nem ablaküvegből van :D amúgy laborban is használatos hőálló üveg, ráadásul kikemencézve, tehát a forrasztáskori feszültségek is ki vannak szedve belőle. jó kis cucc, csak egy rendes széntartó tálca kell majd bele. de alufóliával megoldottam eddig (egyszer használtam :D)

(#1534) Latsza válasza ngabor2 (#1531) üzenetére


Latsza
aktív tag

Nagyon pazar munka, tetszik :C
Látod ahogy szenesedik a dohány, meg ahogy a füst képződik? :DD
Fless :)

(#1535) Zewa válasza ngabor2 (#1531) üzenetére


Zewa
senior tag

Azzzttaa! Ebbe aztán fér dohány rendesen. :)
Én sem érzéékeltem még a dohány drágulást. :) Tömítést majd ma veszek mert az előzőt elhagytam..:S Nyárra kéne madj egy nagyobb (~80) pájp. Vmi olyat szeretnék amiben nem habzik a tej fel. Esetleg nicns rá egy jó trükkötök? :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1536) Latsza válasza Zewa (#1535) üzenetére


Latsza
aktív tag

próbáld meg azt, hogy a tej szintje fölé applikálsz valamilyen rácsos szűrő alkalmatosságot, hogy a buborékokat ne engedje felszökni, de a levegő át tudjon menni rajta, a fémcsőre akár rá is tudod valahogy erősíteni. :U

(#1537) Zewa válasza Latsza (#1536) üzenetére


Zewa
senior tag

Talán meg lehetne probálni. :) Thx. Godnolkozom a megvalósításon és amikor megyek be citybe akkor veszek hozzá esetleg alapanyagot.

Elég durva hasznuk lehet a piákon.. Egy 80as pipa 15K környékén... :U :Y

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1538) ngabor2 válasza Latsza (#1534) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a füstöt igen, a szenedesést nem igazán. a dohány alja nem is szenesedik, de imho ez nem is cél. a teteje igen, de az karcos.

természetesen nem tömöm meg dugig, annak semmi értelme nem lenne. gyakorlatilag az alsó harmadában van csak dohány.

[ Szerkesztve ]

(#1539) Zewa válasza ngabor2 (#1538) üzenetére


Zewa
senior tag

Ott ahol a dohánytölcsérből megy lefelelé a cső ott ugye cska 1 találkozási pont van (Nem ugy mitne gy kerámián ahol több lyuk)
Így is átjön rajta rendesen a füst? :F

Nagyobb volt a dohányokkal kapcsolatban a riogatás mitn a valós emelés msot első körben 1*5-re emelkedik "csak". :U

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1540) ngabor2 válasza Zewa (#1539) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem, 6 pici lyuk. átjön rendesen a füst.

viszont most kipróbáltam valamit, és úgy tűnik, jól gondolkodtam. ha a dohányra teszek pár alufólia-galacsint, hogy a széntartó ne érjen hozzá, akkor a dohány nem ég meg, nem lesz karcos. igaz, lassabban kezd füstölni, de legalább tiszta marad az íze.

tényleg, már van zárjegy a drágább dohányon? mert ha nincs, akkor az 1.5x-ösre növelés is eléggé mocsok dolog... ha van, akkor nem szótam.

[ Szerkesztve ]

(#1541) Ősember


Ősember
őstag

hello
azt kérdezném, hogy a vizipipa nyakának hossza (lényegében a pipa magassága) mennyire fontos tényezö? tehát mekkora különbség van egy 35cm és egy 85cm magas pipa között? :D sajnos nincs lehetöségem összemérni két szerkezetet, ezért gondoltam hátha valakinek van itt tapasztalata :R

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1542) ngabor2 válasza Ősember (#1541) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem van tapasztalatom. minél hosszabb, annál inkább kicsapódnak az égéstermékek, annál lágyabb az íze. különösen azért, mert nagyobb pipához hosszabb cső jár. persze a 20cm-es üvegpipával se rossz a pipázás, de egy 75-össel mégiscsak más. nomeg dekoratívabb, van hely a csicsának.

(#1543) Ősember válasza ngabor2 (#1542) üzenetére


Ősember
őstag

viszont, ha kis (pl az emlitett 20cm-es méretü) pipához egy 1.5m-es csö párosul akkor ott is van ideje kicsapodnia a cuccnak, nem? :)) tehát nem megy az iz kárára lényegében?

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1544) ngabor2 válasza Ősember (#1543) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mivel a 80-as pipának is jó íze van, és a 20-as se olyan veszett karcos, ezért nem megy a hosszú cső az íz kárára. a nagy pipák inkább társaságba valók, ott díszként is szolgálnak.

az elmúlt napokban elhasználtam egy tizes csomag kis szenet :Y pedig nem is dohányzom. de ez a kispipa, meg egy pár íz megfogott. asszem ami szén még félben van, azt elrontom, aztán egy darabig leállok, nem akarok függő lenni.

(#1545) Ősember válasza ngabor2 (#1544) üzenetére


Ősember
őstag

franko :D más forrás is megerösitett, hogy a nyak hossza nincs különösebb hatással a végkifejletre :K
viszont van egy utolso dolog amit nem értek... azt javasolják, hogy a gyárilag is 1 csöves pipa jobb, mint a kettö még akkor is, ha csak az egyik csövet használod a két csövesböl és a másikat teljesen eltömited. :F ez szerintem hülyeség :D nem látom át miért lenne jobb a gyárilag egy csöves a két csövessel szemben, ahol az egyik csö el van dugaszolva. erre tudsz valamit vagy szerinted is hülyeség? :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1546) ngabor2 válasza Ősember (#1545) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem tudok rá értelmes magyarázatot. valamint tapasztalatom sincs benne. ha csak 1 csövet használsz, akkor mindenképp 1-csöveset érdemes venni. ha többcsöveset akarsz, akkor viszont olyat érdemes, aminél minden csőcsonknál van egy jólszituált visszacsapószelep, ne a túloldalnak kelljen befogni a cső végét.

(#1547) Zewa válasza ngabor2 (#1544) üzenetére


Zewa
senior tag

Sztem nem leszel föggő de egy kis "önmegtartoztatás" nem árt.
Én akkor pippantok ha olyan kedvem van. Haverokkal.
Volt olyan mikor egy este 3-man 7nagy szenet elszívtunk. Viszont volt már közel 1 hónapos kihagyás is. /Nem dohányzok/ :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1548) ngabor2 válasza Zewa (#1547) üzenetére


ngabor2
nagyúr

azt tapasztaltam, hogy ha több nap egymás után szívom, akkor csökken az ízérzésem... tehát ebből a szempontból mégiscsak dohányzáshoz van közel. asszem szintén a nikotinnak van egy igen intenzív nyálelválasztó hatása. pár napja "folyik" a nyálam, és másra nem tudom fogni. szerintem holnaptól leállok, ma még van egy ízkombináció, amire kiváncsi vagyok. utána a szenem is elfogy :D

(#1549) Blaise


Blaise
veterán

üdv !

Nem vagyok valami naprakész....most még nem drágábbak a dohányok ugye ? (pl szultánban) :R

Kólás dohány mennyire finom ?

(#1550) deny12 válasza Blaise (#1549) üzenetére


deny12
csendes tag

A kólás dohány nekem ISTENI :R :R

1 tokio hoteles koncert jegy ára 1500ft. 1 kg paradicsom ára 300ft. Megdobálni őket FELBECSÜLHETETLEN!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.