Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Zsadi


Zsadi
őstag

Elég nehéz választani :) pl múlt héten szőlőst szívtam, tartályban jó kis borral, és az is nagyon bejött, ugyanúgy mint a vaniliás-eper, szóval nehéz, de talán ez a Top3 ami már persze megint más ízek :D :
1. Sárgadinnye
2. Meggy
3. Kétalmás

(#1752) (Kolombusz) válasza sasa311 (#1749) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

1. Kókusz
2. Eper
3. 2alma

(#1753) ngabor2 válasza sasa311 (#1749) üzenetére


ngabor2
nagyúr

1: 2alma,
2: cappuccino
3: narancs-menta

(#1754) t1


t1
addikt

1.mentha
2.banán
3.narancs

(#1755) Latsza


Latsza
aktív tag

1. Citrom (ez oldschool :D )
2. Szőlős
3. Cserkós

és most egy "mindent bele!" keveréket tömök, a kis maradékokat összekeverem a vályogba és jól ráizzítok ;]

(#1756) ngabor2 válasza Latsza (#1755) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én is takarítást tartottam, ezért most mandarint szívok. de lehet, hogy ha ez leég, akkor rágyúrok egy vanília-karamellre : olyat még nem próbáltam, és szeretem az édes dolgokat.

cserkós... az milyen? benne van a kuka? :D

[ Szerkesztve ]

(#1757) CASper666 válasza sasa311 (#1749) üzenetére


CASper666
tag

My TOP3:
1.Görögdinnye
1.5 (Gdinnye mentollal)
2.Mentol
3.Ezüstalma v. 2alma

:DD :)) :DD

[ Szerkesztve ]

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#1758) Latsza


Latsza
aktív tag

A "Mindent bele" keverés receptje:
Szedd össze a megmaradt, egy negyed tömésre se elegendő megszáradt dohányaidat, és amennyi van, szórjad bele a kerámiába. Ha összesen több lenne mint egy tömés, akkor a konzolt fejjel lefele tegyed rá, hogy messzebbre tartsa a szenet.
FIGYELEM: A hozzávalók személyenként és pipánként változhatnak. :Y

Nálam a töltemény a következő lett: 1/8 kávés, pár darabka levelecske málnás (talán az, fóliában volt), pár darabka kólás dohánylevelecske, és egy, mint zárásként, karamelles dohány, az kb 1/2 része az egésznek.

Egészségünkre :P

Experiences will be shown soon

(#1759) Zsadi válasza CASper666 (#1757) üzenetére


Zsadi
őstag

1.5 - Ez tetszett! :D

(#1760) sasa311


sasa311
veterán

Most ezt szívom:

1/2 mentol
1/2 naracs

5 friss mentalevél belekeverve a dohány aljába, hogy ne égjen meg
2 gerezd citrom a vízbe

wow! Mindent érezni!! MINDENT!!! :Y

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1761) Dominguez


Dominguez
csendes tag

Jó estét emberek!
Pipavásárlás előtt állok (nem akarok többet osztozkodni :D). Tom tom, a Sultanba kéne menni, vagy vmi megbízható helyről vásárolni, de a neten barangolba kéretlenül is belebotlottam ebbe az oldalba: [link] Egy gyors szemöldökfelhúzás után tovább kutakottam, találtam is 1 hszt a vizipipafan fórumán, aki egy akciós, 5 HUF-os példányt vásárolt, Pesti átvéttel. Elmondása szerint korrekt volt a shoppos, csak elfelejtett 1-2 hozzávalót adni :DD Gyak csak a pipát kapta meg.
Nos, tovább emésztve magam, írtam az eladónak, h mégis h lehet ilyen olcsó a pipa. Válaszában tudtomra adta, h saját import termékről van szó egyenesen szíriából, innen az árkülönbözet. Az oldalon lévő pipák között pedig csak a díszítettségben lelhető tetten a diferencia. Ugyan nem tűnt dumaszagúnak, dehát még mindig nem tok dönteni.
Az oldalon mindegyik pipa szíriai, én a 7-7.5 ezres pipákat néztem. Gógliban kersve csak annyit tudtam meg az egyiptomi és szír pipák közti különbségről, h utóbbiak díszítettebbek, és más kerámiafej való beléjük. Továbbá itthon máshol 70-80 centis szír pipákat 20 alatt nem nagyon láttam :DD
A kérdésem az lenne, h érdemes-e kockáztatni, vagy maradjak a megbízhatónál. Ill. vki próbált-e már innen vásrolni, milyenek a tapasztalatok a hellyel vagy a szír pipákkal kapcsolatban. Aztán, tapasztalt szemeitek látnak-e vmilyen buktatót, amit én nem vettem észre? Jah, és azt se tom, h mennyi lehet a Sultanban egy 70 centis pipa kb, a weboldalon nincs fennt,a hely meg elég messze van tőlünk (Pest megye) és nem innen szoktunk vásárolni, de már többen mondták, h ez a legolcsóbb hely Pesten.
Bocs, ha picit hosszú lettem,
Várom válaszaitok

(#1762) sasa311 válasza Dominguez (#1761) üzenetére


sasa311
veterán

ja, ez így elég olcsó, a 70-80 centis pipák 9-13K körül szoktak lenni.

Figyelj nagyot bukni nem tudsz rajta, személyes találkozóval veszed át, és ha nem az van a csomagba, amit kértél egyszerűen otthagyod...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1763) (Kolombusz) válasza sasa311 (#1762) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Tényleg nagyon szépek.
Érdemes 80-85 centis pipát venni?

Miben jobb egy ilyen, mint egy 55centis?

(#1764) t1 válasza (Kolombusz) (#1763) üzenetére


t1
addikt

jobb?
Talán szebb de szerintem ugyanolyan a használati értéke.
A kissebet könnyeben lehet cipelni a nagyot..... :(

(#1765) Zsadi válasza Dominguez (#1761) üzenetére


Zsadi
őstag

Én láttam innen való pipát, ismerős rendelte innen. Hááát.
Szelepben a golyó rozsdás, szelep menetes része rozsdás.
Pipatest díszített krómozott része sérült, korrorálodott volt erősen a sérülésnél, de nem egyszerű felületi sérülés volt, hanem apró kis mély barázdák.
Az üveg díszítése az valami alufólaiszerűség valahogy rádolgozva, egy két helyen lyuk volt rajta. Díszek ragasztása vacak, úgy kellett vissszaragaszgatni egy-két lepotyogott darabkát.
Szépnek szép, de messzíről a polcon.........dísznek.

ui: Lehet persze, elázott valahogy az út során szíríából, azért lett ilyen, vagy csak kifogta ezt a csúnya példányt. Ahogy előttem is írták, jól át kell nézni a terméket, és dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#1766) ngabor2 válasza (Kolombusz) (#1763) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tapasztalatom szerint jobb a nagyobb pipa. összehasonlítom a saját sorozatomat, 20, 35 és 65cm-esek vannak. ahogy nő, egyre tovább marad hideg a víz, hisz több fér bele. nagyobb a füst "puffertere" is, tehát egyre lágyabb az íz. ha a picibe nem teszek citromlevet, fél óra múlva már karcos. a 65-ösből nagyon ritkán jön nem jó füst.

(#1767) sasa311 válasza ngabor2 (#1766) üzenetére


sasa311
veterán

Hm van benne valami, amit mondasz, nekem is jobb a nagyobb pipám (65 cm) mint a kicsi (35), csak az a bulik hatására már elég romos :(

A picit meg ha többen szívjuk és nagyon "gerjed" akkor karcos lesz.
Lehet beinvesztálok egy ilyen 80-asba, de azért megvárom először kollega tapasztalatait ;)
Most úgysincs pénzem, majd jöv héten. :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1768) tempx


tempx
tag

Sziasztok, megrendeltem életem első pipáját: [link] remélem szeretni fogom, és meg leszek vele elégedve. Ha bárkinek van tapasztalata a pipával, vagy a márkával örülnék ha megosztaná velem, még talán tudok módosítani a rendelésen. Remélem ideér minél hamarabb :)

(#1769) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Ha éjjel azt álmodtam, hogy vettem egy vízipipát, akkor menjek, vegyek egyet holnap? :B

(#1770) t1 válasza (Kolombusz) (#1769) üzenetére


t1
addikt

aham :D bár én azt álmodtam haver kocsiját vettem meg de soha nem kéne :DDD

(#1771) Dominguez


Dominguez
csendes tag

Köszi a válaszokat, akkor sztem nem fogok kockáztatni, maradok a minőségnél.
Már csak egy kérdés maradt:
vizipipawebaruhaz.hu
vizipipacenter.hu
Sultan Center

Hol vegyem meg? Úgy találtam ezeken a helyeken a legolcsóbb a pipa. Amit én néztem, az egy 70 centis 9 és félért. Érte mennék, postaköltség nélkül. A Sultanban is ilyen áron van egy 70 centis pipa? Tom, h sok mindentől függ, de pl egy ilyen kaliberű: [link]
Remélem ismételten kisegítetek.

(#1772) Zsadi válasza Dominguez (#1771) üzenetére


Zsadi
őstag

Én a vizipipawebaruhaz.hu-ból rendeltem. Minőséggel nincs problémám, postán jött a cucc, korrektek voltak.
vizipipacenter.hu-t nem ismerem, képek alapján hasonló teméket árulnak.
Sultan Center-ről sok jót hallotam, de más tapasztalatom nincs velük sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#1773) Shim válasza Rommel6600 (#1746) üzenetére


Shim
őstag

Jövedéki adó minden február elseje után a határon át behozott dohányra van. Amiket február elseje előtt vettek, azt még jövedéki adó nélkül, eredeti áron lehet eladni.
Persze mindenki emelt, a nagyobb haszon miatt. ("hozzászoktatás" címen...)

Tehát nagyon ritka az olyan bolt, ami nem emelt volna legalább 500 Ft-tal. Maximum pár hónapon belül megjelennek a boltok polcain a zárjeggyel ellátott dohányok is, még drágább áron...

(Nálam még lehet kapni eredeti áron 250 grammosat ;])

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#1774) sasa311 válasza Shim (#1773) üzenetére


sasa311
veterán

narancsos meg mentás nincs? :O

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1775) Thyb válasza Shim (#1773) üzenetére


Thyb
senior tag

Mondcsak Shim, a vizipipa dohánynak mekkora %-a valódi dohány?

Én ismerem, hogy hogy néz ki a termesztett dohány, s az ami a vizipipába kerül az elég távol áll tőlle. Ha pedig nem dohányról van szó, akkor miért is kell jövedéki adóval sujtani???

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#1776) sasa311 válasza Thyb (#1775) üzenetére


sasa311
veterán

Szerintem olyan 80%....

De a vizipipában egy massel nevű dohánykeveréket használnak, ami át van itatva melasszal. Tehát kb olyan, mint valami folyadékban tocsogó levél, nem is kell hasonlítania a dohányra.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1777) Rommel6600 válasza Shim (#1773) üzenetére


Rommel6600
őstag

A francba, akkor ezt elcsesztem.
Az, hogy "nálad" az mit jelent?
Tudsz adni valami url-t, vagy küldeni vmi listát (privátban), hogy milyen dohányaid vannak és mennyiért?

(#1778) sasa311 válasza Rommel6600 (#1777) üzenetére


sasa311
veterán

[link]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1779) Rommel6600 válasza sasa311 (#1778) üzenetére


Rommel6600
őstag

Köszi, ez eddig rendben is van, akkor már csak a következők érdekelnének: mennyiért van a nagy dohány darabja (nem emlékszem mennyi volt régebben, talán 1000Ft volt a nagy?), és mivel és hogy lehetne fizetni, ill hogyan kerülne hozzám? Netán személyes átvétel is szóbajöhet? Holnap vagy holnapután sajnos mennem kell pestre.

(#1780) sasa311 válasza Rommel6600 (#1779) üzenetére


sasa311
veterán

Hát ezt az illetékessel beszéld meg :-)

Én eddig pont egy kilót vettem tőle, csak ajánlani tudom ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1781) Rommel6600 válasza sasa311 (#1780) üzenetére


Rommel6600
őstag

Jó persze, igaz neked ment a válasz, de a kérdés neki szól, csak hát Te adtad a linket, és neked tudtam válaszolni :)
Viszont ha már vettél tőle egy kilót, akkor azt is tudod mennyibe kerül egy negyed kiló :)
Áruld el légyszíves. :U

(#1782) sasa311 válasza Rommel6600 (#1781) üzenetére


sasa311
veterán

950 volt a 250gr

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1783) alitak


alitak
senior tag

Fu, megjött reggel a vizipipám. Igen csúnya volt, hajnali kilenc után csörgött a futár.
abszolút ripszekt a vizipipa.eu -nak, rendeltem 50 szipkát, és volt több is belőle, pipa korrektül be volt csomagolva, minden megvolt. Tényleg :R

A sárgadinnyés dohány igen jó, csak ajánlani tudom.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1784) sasa311 válasza alitak (#1783) üzenetére


sasa311
veterán

Minek 50 szipka? :Y
Én parasztosan egyet használok 3 hónapja azt' elmosom :DDD :DD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1785) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A vásárlás húsvét utánra tolódott, viszont akkor valószínűleg egy ilyenre fogok benevezni.
Vélemények?

(#1786) sasa311 válasza (Kolombusz) (#1785) üzenetére


sasa311
veterán

nagyon szép, nekem is tojhatna a nyuszi egy ilyet :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1787) sasa311 válasza sasa311 (#1786) üzenetére


sasa311
veterán

Basszus hát ilyet még filmen se láttam, épp szívom a pipát, erre a szénből egy kb akkora darab, mint a golyó a szellőzőben lepattant, kiugrott a szőnyegre, 3 darabba tört és ki is égette :(((
Agyam eldobom azonnal... ráadásul hőtartó sapkából... wtf?! :F

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1788) Zsadi válasza (Kolombusz) (#1785) üzenetére


Zsadi
őstag

Szép pipa! Sokáig szemezgettem én is vele, de elsőre maradtam a hagyományosnál. :)

(#1789) ngabor2 válasza sasa311 (#1784) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a jelszó: társaság...

(#1790) didros válasza tempx (#1768) üzenetére


didros
senior tag

Ügyes! A shisha-world -ön lehet igazán minőségi pipákat vásárolni. Nekem is onnan van a MYA QT-m. Szerintem jól választottál. Az itthon mindenfelé kapható bazári vizipipákkal többnyire csak gond van. Borzasztó igénytelen ugyanis a kidolgozásuk. Tisztelet a kivételnek.

(#1791) alitak válasza ngabor2 (#1789) üzenetére


alitak
senior tag

Ott a pont! Látni ki a szakmabeli :)

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#1792) tempx válasza didros (#1790) üzenetére


tempx
tag

Először én is MYA QT és MYA cosmos között vacilláltam, aztán megláttam ezt :) Nekem fontos volt a modern design, ez viszont a pipák között elég ritka. Remélem minőségileg is lesz olyan mint a MYA. Várom már nagyon :) Neked mennyi idő alatt ért ide? Postán lerakja a DHL ha nem vagyok otthon?

[ Szerkesztve ]

(#1793) deny12 válasza tempx (#1792) üzenetére


deny12
csendes tag

És neked mennyibe fáj majd a posta?

1 tokio hoteles koncert jegy ára 1500ft. 1 kg paradicsom ára 300ft. Megdobálni őket FELBECSÜLHETETLEN!

(#1794) Dominguez


Dominguez
csendes tag

Én is megvettem ma a pipát, SultanCenter, 65? centi (nekem nagyobbnak tűnik), 8 ezer( cumókkal feltoltam 13-14-re). Korrekt ár, korrekt minődég, korrekt eladók. Csak ajánlani tudom a helyet, igaz, h messze van, de megéri. Ráadásul kaptam egy kis ajándékot is (2x 25 gr meglepi dohány, ill. 300 HUF elengedése). A Gumos dohányt elsőre Cum-nak olvastuk haverral, jót is röhögtünk rajta :D Holnap beviszem suliba, látni akarom az arcokat :DDD

(#1795) Shim válasza Rommel6600 (#1779) üzenetére


Shim
őstag

Privi ment ;)

Thyb, sasa:

Az arány inkább 30% dohány – 70% melasz. A dohány pedig azért nem felismerhető benne (bár cigarettában se hasonlít az ültetvényeken látható formájára), mert apróra van vágva, és át van itatva, össze van keverve a rengeteg melasszal.

A jövedéki adóra kitérve:
A céljuk az volt a rendelet megváltoztatóinak, hogy bármi, amiben a legkisebb mennyiségű dohány is van, számítson dohányterméknek. Eddig azért nem adóztatták meg, mivel inkább az utóbbi pár évben futott fel a vízipipázás itthon. Eddig többe került volna a rendelet módosítása körüli herce-hurca, ellenőrzés, betartatás, stb., mint amennyi bevételük keletkezett volna.

Ekkora mennyiséget már érdemes megadóztatniuk...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#1796) tempx válasza deny12 (#1793) üzenetére


tempx
tag

Kb. 15 EUR.

(#1797) didros válasza tempx (#1792) üzenetére


didros
senior tag

Már nem emlékszem, kb. 2 éve vettem és nem is Magyarországra küldettem, hanem Ausztriába egy ott dolgozó haveromhoz. Így spóroltam valamelyest a postaköltségen. Nagyon korrekt cég, nincs miért aggódnod. A MYA pedig egszerűen fantasztikus. Simán lenyomja a 80 cm-es egyiptomban vett pipámat. Minden tekintetben. Szerintem ez a King is hasonlóan jó minőségű lehet a képek alapján.

(#1798) t1 válasza (Kolombusz) (#1785) üzenetére


t1
addikt

nagyon szép :R

(#1799) sasa311


sasa311
veterán

Azon gondolkoztam, hogy egy tömés pipa vajon hány cigerettának felel meg? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1800) ngabor2 válasza sasa311 (#1799) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egy cigiben mennyi dohány van vajon? így ránézésre 1 tömés pipa kb. 3-4 cigi mennyiségének felel meg. csak mivel itt a dohány állaga és minősége teljesen más, maga a dohány nem hamvad, és a füst lehűtve, megmosva érkezik, a károsanyag-tartalma lényegesen alacsonyabb, és egészen más összetételű. egy az egyben nem lehet összehasonlítani. ez kb. olyan, mint a sört az égetett szeszesitalokkal összehasonlítani. csak az alkohol a közös bennük, minden más eltér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.