Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Honnan érdemes kavicsot meg szirupot venni pipába? Nekem valahogy jobban bejön a dohánynál.

(#4002) Mika1227 válasza MaTpr0F (#4001) üzenetére


Mika1227
őstag

Nemzeti dohányboltba, ahol pipát árulnak de én láttam már ajándékboltban is.

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4003) MaTpr0F válasza Mika1227 (#4002) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Úgy értettem, hogy tudtok-e olyan webáruházat ahonnan jobban megéri. Legtöbb pipa áruházban 1400-1500 az kavics és az aroma is, na ennél keresnék valamivel olcsóbban.

(#4004) Mika1227 válasza MaTpr0F (#4003) üzenetére


Mika1227
őstag

Hát szerintem ettől nem találsz olcsóbban! [link]
[link]
Én ezt a két webáruházat ismerem, innen már rendeltem, megbízhatóak!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4005) MaTpr0F válasza Mika1227 (#4004) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Értem. Hát akkor ez ennyi.
Egy 100 ml-es ízesítő kb. mennyi kőre elég? Egy dobozban kb. 120 g kő van, hányszor lehetne újraízesíteni vele annyi kavicsot?

[ Szerkesztve ]

(#4006) Mika1227 válasza MaTpr0F (#4005) üzenetére


Mika1227
őstag

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4007) MaTpr0F válasza Mika1227 (#4006) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

:R

(#4008) Mika1227


Mika1227
őstag

Valaki próbálta már a túltöméses módszert? Hagyományos egyiptomi kerámiába lehet Nakhla dohánnyal.
Így!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4009) MaTpr0F válasza Mika1227 (#4008) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Szerintem nem lesz brutálisan intenzívebb az íze mint egy rendesen előkészített tömésnek.

(#4010) Latsza válasza Mika1227 (#4008) üzenetére


Latsza
aktív tag

Én speciel sose értettem ezt a túltöméses módszert, kifejezett pazarlásnak tartom, talán az időtartamot tudnám ennek a javára írni. Habár amikor kint voltam Egyiptomban, ott az öregek autentikusan így tömtek. Egy közepesen lazára tömött kerámiát is lehet élvezni, a dohányt akkor szépen átjárja a forró levegő.

(#4011) Mika1227 válasza MaTpr0F (#4009) üzenetére


Mika1227
őstag

Kipróbáltam tegnap. Nem volt annyival erősebb íze de azért kicsit intenzívebb volt. Normál egyiptomiba tömtem 20 gr ment bele jó púposan. Nem túl gazdaságos módszer a mai dohányárak mellett, volt itthon egy nem igazán kedvelt dohányom azzal megérte kipróbálni.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4012) MaTpr0F válasza Mika1227 (#4011) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Köszi, hogy megosztottad! :R
Már majdnem rávettem magam, hogy én is megcsináljam.

(#4013) Mika1227 válasza MaTpr0F (#4012) üzenetére


Mika1227
őstag

Azért ha van olyan dohányod amit nem sajnálsz elhasználni érdemes kipróbálni.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4014) KelemenUhr válasza Mika1227 (#4011) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Köszi, én is ki fogom próbálni. Szerencsére van a nagyobb mellett egy kisebb térfogatú kerámiám, majd azzal próbálom.

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#4015) Mika1227 válasza KelemenUhr (#4014) üzenetére


Mika1227
őstag

De csak Nakhlával lehet!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4016) KelemenUhr válasza Mika1227 (#4015) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Igen, olvastam, nem lesz egyszerű kör, sajnos iszonyat sz*r noname dohányokat árulnak aranyáron mostanában, ráadásul mióta már csak szexshopban lehet kapni, azóta csomó jó pipás bolt megszűnt. Szerintem rendelni fogok, úgyis akarok még ezt-azt venni, jobban kijön a posta.

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#4017) Mika1227 válasza KelemenUhr (#4016) üzenetére


Mika1227
őstag

Én ahol vásárolok ott a dohányboltban jó fajtákat árulnak. Szokott lenni Nakhla is.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4018) kexksz


kexksz
addikt

Cherry-s Nakhla dohányt próbálta már valaki? Nem tudom, hogy csak én kaptam-e valami selejtes csomagot, de olyan szinten semmi íze, több haverommal is próbáltuk és inkább hagytuk 5 perc után minden alkalommal. Mintha egy darab fát égetnék, vagy nem tudom. Kaparáson kívül semmit nem érezni. Ha kell valakinek odadom amúgy, még van benne bőven. :DDD

Többi fajta Nakhlát már többször szívtam, azok nagyon ízlettek.

[ Szerkesztve ]

(#4019) Mika1227 válasza kexksz (#4018) üzenetére


Mika1227
őstag

Én is próbáltam furcsa íze van, szerintem nem selejtes a csomag ez ilyen ízű.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4020) Latsza válasza kexksz (#4018) üzenetére


Latsza
aktív tag

Hát valami kiszáradt vackot kaphattál, mert a Nakhla Cherry bitang jó dohány, kedvenceim egyike. Ez az a fajta ami a bontatlan dobozon keresztül is szaglik ;] Ne add fel, vegyél olyat máshol, ne ez az egy határozza meg hogy tetsszen vagy sem :K

(#4021) Mika1227 válasza Latsza (#4020) üzenetére


Mika1227
őstag

Hát nem tudom nekem ismerősöm hozta Iránból és friss volt de így se volt valami nagy szám.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4022) kexksz válasza Mika1227 (#4021) üzenetére


kexksz
addikt

Az enyém olyan, hogy 5 perc után mintha megégne, akármennyit rakok bele a tölcsérbe, aztán kb. annyira jó, hogy köhögsz tőle.

(#4023) Panthera válasza kexksz (#4022) üzenetére


Panthera
őstag

Mi is nakhla cherry-vel kezdtük a pipázást, azóta is ezt tartom a létező legjobbnak. Legutóbb Egyiptomból hoztak nekem ilyet, de sajnos nyomába sem ért a réginek. A többi viszont jó volt, nem értem ez miért nem. Ha tudtok valahol jót, akkor feltétlen szóljatok.

(#4024) Mika1227 válasza kexksz (#4022) üzenetére


Mika1227
őstag

Hát nem tudom akkor, gondolom próbáltad kevesebb szénnel!?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4025) kexksz válasza Mika1227 (#4024) üzenetére


kexksz
addikt

Persze, sokféle képpen próbáltam, régóta pipázom, nem user error. Nem értem mi lehet vele, mert teljesen jól néz ki és az illatával sincs gond.

(#4026) Mika1227 válasza kexksz (#4025) üzenetére


Mika1227
őstag

Egyszerűen szar és kész.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4027) plus44 válasza kexksz (#4025) üzenetére


plus44
veterán

Továbbra is Al Fakher-t kell venni. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4028) somasz


somasz
addikt

Pár napja lepattant a vortexem közepének a kupakja. Most kvázi Funnelként működik...
Vegyek megint Vortexet?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#4029) plus44 válasza somasz (#4028) üzenetére


plus44
veterán

Ha rám hallgatsz ne. Az enyém is még bírja vagy pár hétig, a pereme pattogzik lefele nekem is, utána phunnel. Na nem azért mert tovább tartana, de maga a kialakítás (szerintem) sokkal jobban kedvez a dohánynak. Rendes szénelhelyezés, folyamatos hamuzás és cserélgetés mellett kevésbé ég meg, sokkal tovább tart. Ha veszek, vortexet már biztos nem. A sima szar kerámia helyett tökéletes, de komolyabb pipázáshoz szerintem phunnel-páncélfólia dukál.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4030) Mika1227 válasza plus44 (#4029) üzenetére


Mika1227
őstag

Egyetértek, azon belül ajánlom a Sahlar phunnelt nagyon jó minőségű magyar termék. Nekem van egy és szuper vele pipázni!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4031) somasz válasza Mika1227 (#4030) üzenetére


somasz
addikt

végül rámbeszéltek egy szilikon phunnelt

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#4032) Mika1227 válasza somasz (#4031) üzenetére


Mika1227
őstag

Nem ismerem. Milyen az? Nem tudom de szerintem egy Sahlarral jobban jártál volna, így látatlanba! [link]

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4033) somasz válasza Mika1227 (#4032) üzenetére


somasz
addikt

ilyen

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#4034) plus44 válasza somasz (#4033) üzenetére


plus44
veterán

Nem tudom milyen lehet a hőelvezetése, ha nem melegszik fel. Ebből következően azt sem tudom, milyen a tartóssága, de inkább a kerámiában hiszek.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4035) somasz válasza plus44 (#4034) üzenetére


somasz
addikt

próba cseresznye :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#4036) plus44 válasza somasz (#4035) üzenetére


plus44
veterán

Persze, várjuk a tapasztalatokat! :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4037) Mika1227


Mika1227
őstag

Pipa beszerzését tervezem. Ki milyet használ? KM és Farida pipát néztem ki, tapasztalatok melyiket érdemesebb megvenni és miért?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4038) MaTpr0F válasza Mika1227 (#4037) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Én Aladin Evolution Nomad-ot.
Meg vagyok vele elégedve. Menetes, rozsdamentes, üveggolyós szelep és elég szépen fel van szerelve kiegészítőkkel gyárilag (feltéve persze ha nem olyan üzletből veszed ahol szépen kiveszik mellőle és külön eladják :W ).

[ Szerkesztve ]

(#4039) somasz válasza plus44 (#4036) üzenetére


somasz
addikt

Eddig jól működik, kell bele anyag mondjuk, meg rá szén. Alig fér rá a hőtartó sipkám. Másfél nagy öngyulladós kell rá mindenképpen. Vagy 4 lapos bamboocha.
Először éreztem az új ízét, de valszeg egy citromos fürdés segített volna rajta. Utána már teljesen jó volt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#4040) plus44 válasza somasz (#4039) üzenetére


plus44
veterán

Természetes szénnel mennyi ideig tartja az ízét és milyen intenzitású? (persze ez függ a dohánytól is, nem tudom milyet használsz)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4041) somasz válasza plus44 (#4040) üzenetére


somasz
addikt

Magam keverem a dohányokat dohányboltban kapható száraz vizipipadohányból és ált. elements ízesítőből.
De már jó ideje nem ugyanolyan az élmény. Nem a "kerámián" múlik, mert a Vortexemmel is szar volt egy ideje. Valszeg az elements sem a régi már, meg ez a dohány sem. Sokkal jobb volt a full száraz müzli formájú kiszerelésben, amit nekem kellett felaprítanom. Csak ez már nem járható...

Nem tudom szétszedni a pipám testét már régóta, belekötött a teflonszalag a menetbe, amivel a szelelését szüntettem meg. Gondolom az ízen sokat segítene egy alapos takarítás, de nem jön széjjel.

Régen pl. imádtam a sárkánygyümölcsös általam bekevert dohányt, de szerintem soha nem tartott 50 percnél tovább, mindig hamar elfogyott. Az egyesek által emlegetett másfél órák előtt értetlenül állok általában.
A régi epres is kiváló volt, viszont mostanában semmi íze nincsen. :(

Természetes szenes kérdésre nem igazán tudok még válaszolni, kb. kétszer volt rajta, nem túl nyerő dohánnyal. (Passionfruit meg a Grapefruit jól hangzik, de nem ízlik annyira. Te mit használsz?) Kb. 20 perc után beégett, utána fele szénnel rendbejött. De 2-vel beindítani nem lehet... Próbáljam meg 2 réteg páncélfóliával? 1 mintha kevés volna. (ez előtt sima vagy grill-alufóliám volt 4 rétegben, utóbbival jobb volt)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#4042) plus44 válasza somasz (#4041) üzenetére


plus44
veterán

Én azt mondanám neked (úgy hogy nem tudom mennyire van meghalva a pipád), hogy tanácsos lenne beszerezni egy új, normálisat (már 10-ért bőven kapni) és ha komolyan gondolod a pipázást, akár haverokkal, akár egyedül, de összedobni rendes dohányra a pénzt. Nem akarok tudatlanul véleményt formálni, de a saját katyvasz dohány sosem lesz olyan, mint a melaszban fürdetett "gyári". A tied azért ég meg, mert: 1 száraz a dohány (tuti), illet 2: e mellé sok rajta a szén. A jó pipa alapja a jó dohány és a természetes szén. Igen, igaz, kell neki 5-10 perc mire rendesen beizzik, de utána hidd el, a másfél, 2 órás pipázás simán megvan, 2x2 szénből. A jó dohány nem dobja el az ízt olyan hamar, mi egyszer 3 órán keresztül szívtuk az Al fakher szőlő-menta dohányát és a vége is finom volt még.

Érdekes amúgy, amit mondasz, én a páncélfóliát egyáltalán nem szeretem, sima alufóliát 2x összehajtva (4 réteg) sosem ég meg a dohány. Erre 2 kocka szén és tökéletes. Szóval én azt mondom neked, szerezz be egy új pipát és szánd/szánjátok rá, azt a 1700-1800 forintot és vegyetek rendes dohányt (Al Fakher, vagy Nahkla). E mellé természetes szén kell, de ha egyszer rendesen megcsinálod, hidd el, érezni fogod a különbséget, nem is kicsit. Később majd cserélheted a csövet egy moshatóra, a vortexet phunnelre. Egy doboz dohány okosan használva 3 tömésre elég, az nálam kitart 2 hétig, heti másfél pipával számolva.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4043) Mika1227 válasza plus44 (#4042) üzenetére


Mika1227
őstag

Maximálisan egyetértek! :R

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#4044) MaTpr0F válasza Mika1227 (#4043) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Valaki próbálta már közületek az ebay-en is kapható Al-fakher Herbal valamit?

(#4045) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Egy-két éve nem használt vízipipát mivel érdemes kipucolni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4046) MaTpr0F válasza Bjørgersson (#4045) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Ha tisztán raktad el akkor kefe+víz.
Ha nem akkor még pluszban valami nem agresszív tisztítószer, vagy mosogatószer pl. az szépen kiszedi belőle a koszt.

(#4047) Bjørgersson válasza MaTpr0F (#4046) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Fú, franc se emlékszik már rá, a por nagyon szépen belepte. :) Jarral még nekieshetek vagy az már nagyon erős? Milyen legyen a víz? Langyos, meleg, forró?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4048) MaTpr0F válasza Bjørgersson (#4047) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

A jar megfelelő.
Meleg vízzel igen és az öblítés legyen nagyon alapos, hogy ne maradjon benne tisztítószer.

[ Szerkesztve ]

(#4049) Bjørgersson válasza MaTpr0F (#4048) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Király, köszi! Holnap neki is esek.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4050) Mika1227 válasza MaTpr0F (#4044) üzenetére


Mika1227
őstag

Én még nem próbáltam semilyen herbál cuccot! Részemről a dohány a nyerő, bár a paszta érdekel, kipróbálnám. Valaki közületek esetleg próbálta már? Erről van szó!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.