Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Kasza08 válasza IIIstIII (#2000) üzenetére


Kasza08
őstag

én inkább akkor 30mm-st vennék, és akkor nem kell bajlódni a szénnel.:U De hogy vágták félbe? Meg az ott hullik össze-vissza...

(#2002) #72042496 válasza Kasza08 (#2001) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 30 mm-est kicsinek tartom, mert fél-háromnegyed óráig bírja, de utána már nem ad elég hőt. A 40-essel ilyen gond nem volt. Igaz, a 30-as belga szén, az eddigi 40-es pedig holland volt, lehet, ebben is van különbség. Annyi biztos, hogy a belgát kicsivel tovább tart begyújtani.

darnellsmith:

Gratula hozzá, képet teszel fel? :)

[ Szerkesztve ]

(#2003) IIIstIII válasza Kasza08 (#2001) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Fogalmam sincs, de amikor egy nem hozáértő rárakott egy egész szenet akkor rögtön ráförmedt. :) Én is 30mm-st gondoltam venni, nekem az a 40 perc is bőven elég kezdetnek. A 40mm-s szén pedig lelógna a kerámiáról.

(#2004) darnellsmith válasza #72042496 (#2002) üzenetére


darnellsmith
senior tag

minőség nem a legtutibb, de azért remélem a lényeg látszik: 1 , 2
elvileg mára is be van tervezve egy pipázás, aztán lassan asszem nézek vmi más dohányt ez a mostani annyira nem bejövős

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2005) Kasza08 válasza #72042496 (#2002) üzenetére


Kasza08
őstag

a 40-st én meg túl erősnek találom, csak akkor lehet igazán élvezni, amikor már madjnem kiégett, szal a végét.
Más: Nem raktam rá a szívócsőnek a tömítését, ezért szelelt. Az tűnt fel, hogy meglehet úgy szívni, hogy nem bugyborékolt. Aztán hoztam a tömítést ráraktuk, utána olyan izmos lett, hogy csak még. Mintha 3 Marshall cigit szívnál egyszerre:D Gyorsan lekaptuk aztán megint jó volt.

(#2006) #72042496 válasza Kasza08 (#2005) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van egy fém széntartó rácsom, ha rakok alá lyuggatott alufóliát is, akkor éppen jó a 40-es, különben tényleg túl erős. Nekem legalábbis így vált be. :)

(#2007) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

éppen el-mazag szőlős dohányt szívok, jobb mint a kétalmás szerintem de egyszerűen ha nem tudnám hogy milyet tömtem bele akkor nem ismerném fel az íze alapján. lehet vmit rosszul csinálok :F

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2008) Kasza08 válasza darnellsmith (#2007) üzenetére


Kasza08
őstag

konkrétán az ízt nem ismered fel, vagy nem érzed az ízt?

(#2009) #72042496 válasza darnellsmith (#2007) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nagyon durván néz ki az a pipa! :)

Az elején nekem sem jön az íz, inkább csak a viszonylag erős füst. Kell neki egy 10-15 perc, mire beindul, onnantól viszont a jó dohány az nagyon finom.

(#2010) darnellsmith válasza Kasza08 (#2008) üzenetére


darnellsmith
senior tag

dohányaim:
-al-mazag 2almás
-el.mazag szőlős
vmi idéskést ízt érzek de elég haloványan, az ízt azt szerintem abszolút nem lehet felismerni amit ugye bele raktam. meg vhogy inkább a dohány-szén ízét lehet érezni, nem vmi tuti a dolog egyenlőre, ma kicsit a fejem is megfájdult a vége felé. lehet ezek vmi gyenge minőségű dohányok? igazából eddig 2 helyen próbáltam és csak ezek a márkák voltak :F vagy netán a szén nem lehet a megfelelő :(
Balika911: köszi ;)
milyen jó dohányra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2011) sasa311 válasza darnellsmith (#2010) üzenetére


sasa311
veterán

Annak, hogy nem érzitek a dohány aromáját több oka is lehet. A leggyakoribbak:

- Odaégeted a dohányt.
Ezt úgy tudod elkerülni, hogy leveszed a hőtartó sapkát, kevesebb dohányt tömsz a tölcsérbe, messzebb tartod a szenet a dohánytól, kisebb szenet használsz.

- Rossz minőségű a szened.
Én már találkoztam rossz öngyulladós szénnel. Nem sül ki belőle rendesen az öngyulladó anyag és büdös, csillagszóró íze van. Az ilyene szenet érdemes "átsütni" erős lángon (pl gáztűzhely). De alapvetően ha öngyulladós szenet használsz amíg nem izzik körbe addig sose szívd!

- Nem szelel eléggé a pipa
A legtöbb pipán van egy szelep, amin állíthatod, mennyi levegőt szívjál be. Ha túl erős a füst, ott is érdemes állítani.

- Rossz minőségű vagy száraz a dohány.
Ezt gondolom nem kell ecsetelni. A verzió elkerülhető jófajta dohányokkal, b-t pedig úgy, hogy nem hagyod sose kiszáradni.

- Nem mosod el elég gyakran a szívócsövet
Ilyenkor benne marad sok korom, ami egyrészt rossz ízű másrészt esetenként "poros" érzést kelt. Tartsd a pipát tisztán.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2012) darnellsmith válasza sasa311 (#2011) üzenetére


darnellsmith
senior tag

köszönöm szépen a sok infót ;)
hőtartó sapkám az nincsen, elvileg anélkül is kéne hogy működjön a dolog, nem nagy összeg elvileg, ha látok vhol lehet veszek.
a szén tehát ha körbe izzik alul és már szürke színű alul körbe akkor gondolom jó ugye? legalábbis eddig úgy csináltam
szelepet merre keressem a pipán kb?
a dohány az jónak tűnik szvsz, nem száraz
ma használtam másodszorra a szívócsövet úgyhogy azzal szerintem nem lehet baj, ha csak nem alapból vmi gagyi

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2013) ngabor2 válasza darnellsmith (#2012) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem túl kiterjedt tapasztalatom szerint az al mazag egy alsókategóriás dohány. kb. 2x próbáltam, azóta a nakhla alá nem adom (az legalább középkategória, alatta a sheherezade, de nem sokkal, fölötte egy kicsivel az al waha, sokkal fölötte al fakher). tehát próbáld meg rendes dohánnyal. a vegyes gyümölcsöt első körben kerülném, eddig nem volt olyan, ami bejött.

még egy jótanács, ami nálam bejött: al fakher dohányt magában óvatosan próbálj. szó szerint csöpög. kell hozzá valami szárazabb cucc, pl. nakhla... bár volt egy szárazabb, de azt nem tudom, milyen, már elfogyott.

(#2014) darnellsmith válasza ngabor2 (#2013) üzenetére


darnellsmith
senior tag

al mazag-ről eddig én nemis nagyon hallottam, inkább a már említett waha,fakher,nakhla. csak vmivel ki kellett próbálni a pipát nem bírtam már várni. plázába bemegyek majd vmikor ott van egy elég nagy bolt, borok, szivarok, vízipiák ( van olyan is ami nagyobb mint én, kb 190 centi lehet a pipa :Y ) ott remélem lesz vmi minőségibb dohány. amúgy még arra tippelek hogy a gond a következő is lehet akár: az én pipámnak a kerámia része ugye ahova a dohányt rakjuk, annak nem egyenes a széle hanem kicsit cikcakkos ( ahogy egy emberi koponya teteje levan vágva ) és így a fólia nem fekszek szépen a tetején hanem néhol lehet lentebb van a kelleténél vagy és lehet a szén kicsit oda égeti néhol a dohányt azért lehet ilyen fura íze, de inkább remélem csak maga a dohány miatt. köszönöm az infókat Modi úr ;)

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2015) sasa311 válasza ngabor2 (#2013) üzenetére


sasa311
veterán

Az el mazag egyáltalán nem alsókategóriás dohány, minimum egy szinten van a Nakhla-val ha nem jobb (apróbbra vágott dohány, nedvesebb, több és aromásabb gyümölcs íz).
Nakhlában elég sok fajtának van egy kellemetlen mellékíze, mazagnál ezt nem tapasztaltam, bár abból csak 4 félét szívok.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2016) Kasza08 válasza darnellsmith (#2014) üzenetére


Kasza08
őstag

én is al- illetve el-mazagot használom (nem tudom mi a különbség, mert a mind2 csomagoláson Hennawy is van...)
Teljesen jó, sztem a dohánnyal nincs baj. Nálam legalább is.

(#2017) Kasza08 válasza sasa311 (#2015) üzenetére


Kasza08
őstag

A Nakhla citromnak szerintem Cif íze van, ennek a Mazag-Hennawynek pedig teljesen lehet élvezni a citrom ízét. + én még adtam hozzá kis citromlevet:D

(#2018) darnellsmith válasza Kasza08 (#2016) üzenetére


darnellsmith
senior tag

akkor alighanem a fólia és a szén körül lehet vmi gubanc :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2019) BalaNce87 válasza sasa311 (#1995) üzenetére


BalaNce87
addikt

Szia te hol vettél gumicsövet, abba a boltba, amit Latsza ajánlott v merre, mert már én is szándékoznám lecserélni az original csövemet, mivel a benne lévő fémhuzal miatt nem igazán időtálló, legtöbben meg vízzel szokták kitisztítani, ez a kettő meg nem egy jó párosítás :)

(#2020) darnellsmith válasza sasa311 (#2015) üzenetére


darnellsmith
senior tag

olyat is hallottam ill láttam videón hogy a szenet a kerámia szélére kell rakni, nem pedig középre, egy próbát megér a dolog, hátha...

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2021) sasa311 válasza BalaNce87 (#2019) üzenetére


sasa311
veterán

Sima kertészeti áruházba (obi pl) vagy autósboltba.
Keress "benzin leszívó csövet" vagy átlátszó gumicsövet.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2022) Kasza08 válasza darnellsmith (#2018) üzenetére


Kasza08
őstag

esetleg nem raksz túl nagy, vagy túl sok lyukat a fóliára?

(#2023) darnellsmith válasza Kasza08 (#2022) üzenetére


darnellsmith
senior tag

ma úgy próbáltam, hogy szikének a hegyével csináltam lyukakat, télleg elég kicsiket, + a szenet a kerámia egyik szélére raktam, így volt eddig a legjobb, köszi a tanácsokat mindenkinek :U
amúgy Ti milyen időközönként szoktatok pipázni?

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2024) Kasza08 válasza darnellsmith (#2023) üzenetére


Kasza08
őstag

átjönnek a haverok, akkor naponta:D De már tegnap se jötték, meg valszeg ma se jönnek:)
Szal akkor amikor meg van a társaság. Egyedül nem kezdek bele :U

L:DL, most hívott fel havercsótány, hogy jönnek:) Ma is pippantunk:K

[ Szerkesztve ]

(#2025) Latsza


Latsza
aktív tag

Az hogy milyen sűrűn izzítok pipát, az társaságfüggő nagyon, de néha egymagam is tömök egyet, ha lazítani akarok egy kicsit.

Na mutatok egy pár képet, elsősorban az almából készült dohánytartót, amit egy kis kézügyességgel faragtam ki :D
kép0, kép1, kép2, kép3, kép4

Az alma kibírta végig a nagy hőhatást, szépen meg is főtt kívül-belül, és sültalma illata volt :)

És hegesztettünk egy kis világítást a nagypipába:
kép0, kép1, kép2, kép3, kép4, kép5

[ Szerkesztve ]

(#2026) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Nekem is megvolt első pipázásom a sajátommal. Kezdetben eléggé megszédültem, rájöttem hogy sok a füst kevés az oxigén, akkor kivettem a golyót a szelepből (ami elvileg nem is volt gyárilag) utána már nagyon kellemes, nem tömény füst jött.

Mondjuk egyvalamit nem értek: amikor a szenet leszedtem alatta rendesen meg volt égve a dohány. Ez miért történt? A dohány és a fólia között volt jókora hely, szóval nem értem.

Másik kérdés: rettentő olcsón (260ft)-ért árulták a holland 33mm-s szenet, a csomagoláson ilyen dátum szerepel: 2008 június. Ez most a szavatosság vagy a gyártás dátuma? lehet azért volt ilyen olcsó?

A dohány jó, hennawy 2 almás, kellőkép nedves és jó az aromája. Amennyi fér abba a kis kerámiába 10 alkalomra is elég lesz.

(#2027) Kasza08 válasza IIIstIII (#2026) üzenetére


Kasza08
őstag

Hang vagy megnyalni az izzó szenet:) Nem kell hozzáérnie, hogy megégjen. Nekem is, mindenkinek megég.

Gondolom nem 10-es, hanem 5-ös csomagolás volt. A szén nem tud megromlani:)

(#2028) IIIstIII válasza Kasza08 (#2027) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Ja akkor jó, azt hittem hogy valamit rosszúl csinálok.

Nem, ez 10-es csomagolás. Holland 3 kings vagy micsoda, de lehet visszamegyek bevásárolni szénből mert ez szinte ingyen van. A dohányok is 600ft-ba kerülnek (az 50g-ak) szóval egész jó hely. És hatalmas kínálat van dohányból, nagyobb mint a legtöbb webshopban.

(#2029) Kasza08 válasza IIIstIII (#2028) üzenetére


Kasza08
őstag

egy linket eseleg kaphatnék?
Jah még annyi, hogy a szén öngyulladós?

(#2030) IIIstIII válasza Kasza08 (#2029) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Nincs honlapjuk, igazából egy fűszerbolt, de egy egész polc van tele dohányokkal és szénnel. A szén öngyulladós bizony. Rákérdeztem az eladóra hogy hol van a kutya elásva, azt mondta nincs semmi trükk, de utána majdnem átb.ott a fizetéskor mert a 40mm-s szenet számolta bele ami 400ft volt.

(#2031) sasa311 válasza IIIstIII (#2028) üzenetére


sasa311
veterán

600 Ft-ért nem olcsó az 50 gr dohány
A szultánba (keleti) pl. mikor utojára ott jártam 350 volt az 50gr és 1200 a 250 gr.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2032) IIIstIII válasza sasa311 (#2031) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Azt nem mondtam hogy a dohány olcsó, csak pl Szoboszlói boltnál még itt is olcsóbb és hatalmas a kínálat.

(#2033) BalaNce87 válasza sasa311 (#2031) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hát ha jól tudom, sajna a szultánba már egy ideje nem ezek az árak vannak, mióta kaptak a dohányok jövedéki adót, olyan fél éve.

(#2034) Kasza08 válasza BalaNce87 (#2033) üzenetére


Kasza08
őstag

jah már 500-550 asszem:(

(#2035) sasa311 válasza BalaNce87 (#2033) üzenetére


sasa311
veterán

Augusztus elején még 100%, hogy ezek az árak voltak, mert akkor voltam ott utoljára.
Azóta lehet, hogy változtak.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2036) pronyó válasza sasa311 (#2031) üzenetére


pronyó
tag

Nakhla 300Ft 50gr, 1000Ft 250gr! 1hete vásároltam ott másfél kiló dohányt :D Azóta lehet, hogy már felemelték az árakat, mindenesetre honlapukra még mindig ki van írva az akció.

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2037) darnellsmith válasza pronyó (#2036) üzenetére


darnellsmith
senior tag

én múltkor 600ért vettem az 50gr-osat, hát nem a legolcsóbb.
7főn kipróblom a 2alma vs szőlőt, kíváncsi leszek mi sül ki belőe.
amúgy hallottam hogy a váza részbe lévő víz el szokott szineződni, nekem eddig mindig ugyanolyan maradt legalábbis így kívülről mint amikor bele töltöttem. arra tudok gondolni hogy az enyémbe pont 1.5 liter víz fér, és akinek kevesebb talán ott változik meg a víz színe :F

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2038) pronyó


pronyó
tag

A víz színe mindenképp megváltozik 2-3 alkalom után, ezt akkor fogod látni igazán ha majd kiöntöd :)
Egyébként én 5alkalom után szoktam vizet cserélni mert így jobban összeérnek az ízek és kellemesebb lesz a füst aromája, mintha mindig cserélgetném 1-1 pipázás után.

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2039) darnellsmith válasza pronyó (#2038) üzenetére


darnellsmith
senior tag

én azt hallottam vhol hogy minden pippantás után ki kell cserélni, de akkor kipróbálom úgy ahogy mondtad, köszi ;)

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2040) pronyó válasza darnellsmith (#2037) üzenetére


pronyó
tag

Egyébként mekkora pipád van? Nem tudom mennyi vizet szoktál beletölteni de a másfél liter kicsit soknak tűnik nekem. :) Amúgy meddig szoktad tölteni? Mert a pipa vége ami beleér a vízbe, 2-3cm-re kell vízben lennie, se több se kevesebb :)

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2041) pronyó válasza darnellsmith (#2039) üzenetére


pronyó
tag

Max a tisztántartás végett tanácsolják az alkalmankénti vízcserét.
Egyébként nem sok értelmét látom.
Nekem 1éves a pipám, mindig is 5-6 alkalmanként cseréltem vizet és soha nem volt vízkőlerakódás meg semmi az üvegen :)

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2042) darnellsmith válasza pronyó (#2040) üzenetére


darnellsmith
senior tag

61 centis, feljebb találsz róla pár képet, koponyás. énis meglepődtem hogy annyi víz kell bele, nyeli rendesen, múltkor rendesen kitapasztaltam hogy meddig kell tölteni hogy jó legyen (2-3 centire érjen bele a cső) és talán fél deci híján 1.5 liter :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2043) pronyó válasza darnellsmith (#2042) üzenetére


pronyó
tag

Nagyon szép pipa! Nagyon állat! :C

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2044) darnellsmith válasza pronyó (#2043) üzenetére


darnellsmith
senior tag

nekem is tetszik :) még egy olyan kérdésem lenne hogy az a szelep kb hol található a pipán ahol lehet állítani hogy mennyi levegő menjen és mennyi füst legyen?

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2045) pronyó válasza darnellsmith (#2044) üzenetére


pronyó
tag

A tieden nem tudom, nem látom hol van, de alapjáraton a "nagy koponya", ahol becsatlakoznak a szívócsövek, azon kéne lennie. Valószínűleg neked direkt el van dugva esztétikai szempontból. Nézz át minden kis rést tüzetesen.
Egyébként a legegyszerűbb módja a dolognak, ha jól beleszívsz a pipába úgy, hogy teljesen telítődjön füsttel a tartály, majd finoman elkezded fújni (szívócsövön keresztül :DDD ) és ahol kijön a füst, ott található a szelep. :D
Egyébként ez a szelep csupán a "rossz"füst kifújására szolgál, a levegő nem ezen keresztül jut be a pipába. :)
Ha pedig megtaláltad, tekerd le a szelep tetejét és nézd meg a benne lévő golyó állapotát. Elvileg rozsdásodhat és az igen kellemetlen tud lenni, tehát érdemes sűrűn ránézegetni, tisztogatni valamivel, illetve alternatív megoldásként kicserélni airsoft (műanyag) golyóra!

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2046) IIIstIII válasza pronyó (#2045) üzenetére


IIIstIII
senior tag

hehe, én úgy oldottam meg. (BBvel) pont belefér, és jól le is szigeteli a szelepet.

(#2047) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hm, amikor regebben beneztem meg egy kicsit elhagyottabb volt ez a topic. :)

Nekunk haverokkal fel eve van egy haromcsoves pipank, amikor elkezdtuk meg nem tudtunk semmit, hogy mit hogy, de azota sokat tapasztaltunk, ilyen-olyan praktikakat amiket megtalaltunk azota leirva is forumokon.

Azonban ezzel a szelep meg golyo dologgal gondba vagyok. Ezek tulajdonkeppen hol is vannak pipan? :B

(#2048) BenJoe válasza ipavlidu! (#2047) üzenetére


BenJoe
senior tag

Hello!

Én pl. egycsöves pipánál láttam a második cső "helyén" a kivehető csapágygolyót, ami lezárja a lyukat. Remélem jóra gondolok, de majd a nagyok kiokosítanak. :)
Egyébként haverokkal milyen sűrűn toljátok? :D

Üdv.: BenJoe

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#2049) pronyó válasza ipavlidu! (#2047) üzenetére


pronyó
tag

Egycsöves pipáknál átellenben a szívócsővel, de több szívócsöveseknél is akörül kellene lennie :)

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

(#2050) pronyó válasza BenJoe (#2048) üzenetére


pronyó
tag

Szia!

Jól tudod, ott van a helye :)

Én naponta tolom, haverokkal kb hetente :DDD

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.